Mobilni- gdje, kako, šta?

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
UrbyEmanuelson
Postovi: 4893
Pridružen/a: 14 avg 2012, 13:52
Kontakt:

Re: RE: Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la UrbyEmanuelson » 26 jul 2017, 21:27

NYKnicks Fan je napisao/la:Imam g3, nudi mi momak zamjenu za note 3,sta mislite? :?:
Ako je na piku a ti neces,moze li link :D

Avatar
FrancescoTotti
Postovi: 9819
Pridružen/a: 31 maj 2015, 21:35
Lokacija: Vorkuta-Russia
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la FrancescoTotti » 26 jul 2017, 22:43

Imate li neku stranicu da preporucite za kupovinu displaya? Gledam po ebayu i cini mi se dosta divlje. Telefon je xperia z3, i na ebay slikama mi izgleda kao da nisu original sony dijelovi (ili zbog licenci ili cega vec ne smiju imati sony logo na slikama displaya :? ), a htio bih original zamjenu.
Dok smo živi stajaćemo iza bordo sotone!

Avatar
anonimni
Postovi: 10139
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la anonimni » 26 jul 2017, 23:42

Ima dosta njih te logoe, samo su zamračeni zbog autorskih prava :D Znam jer je na 2 stakla za S4 koja naručih bio Samsung logo, istini za volju nije 100% k'o original al' nije ni daleko :)
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
Federer17
Postovi: 7134
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Federer17 » 26 jul 2017, 23:46

anonimni je napisao/la:Znam jer je na 2 stakla za S4 koja naručih bio Samsung logo, istini za volju nije 100% k'o original al' nije ni daleko :)
Sta mislis koliko bi otprilike kostao originalan displej za S4, sa zamjenom? Stoji mi u kuci evo vec mjesecima, pa bih ga i napravio, dao mozda nekome od ukucana, ako nije toliko skupo? Pitam jer nisam zapitkivao po mob shopovima. Inace je mob maksimalno ocuvan, kao da je tek kupljen.

Avatar
FrancescoTotti
Postovi: 9819
Pridružen/a: 31 maj 2015, 21:35
Lokacija: Vorkuta-Russia
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la FrancescoTotti » 26 jul 2017, 23:57

anonimni je napisao/la:Ima dosta njih te logoe, samo su zamračeni zbog autorskih prava :D Znam jer je na 2 stakla za S4 koja naručih bio Samsung logo, istini za volju nije 100% k'o original al' nije ni daleko :)
Pa to i kontam, otprilike su po 20 dolara, ako ukucam "original" (a bog zna da li je) onda su oko 40-50 dolara, a u nasim servisima mi traze 150km. Previse mi se cini 150km jbt pa sam odlucio sam kupit display i zamjenit ga.

Inace ovi servisi vole oderat ljude zestoko na ovim servisima... Ne znam nikog da je rega i da ne gleda da na tebi zaradi manje od 50 km.

Yebai ga, narucit cu ovaj od 20 dolara pa molit boga da ne bude macak u vreci..
Dok smo živi stajaćemo iza bordo sotone!

Avatar
anonimni
Postovi: 10139
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: RE: Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la anonimni » 27 jul 2017, 00:02

Federer17 je napisao/la:
anonimni je napisao/la:Znam jer je na 2 stakla za S4 koja naručih bio Samsung logo, istini za volju nije 100% k'o original al' nije ni daleko :)
Sta mislis koliko bi otprilike kostao originalan displej za S4, sa zamjenom? Stoji mi u kuci evo vec mjesecima, pa bih ga i napravio, dao mozda nekome od ukucana, ako nije toliko skupo? Pitam jer nisam zapitkivao po mob shopovima. Inace je mob maksimalno ocuvan, kao da je tek kupljen.
70 KM, ne mislim vec znam :D jedna od tih S4 se i danas koristi u porodici i nekad proljetos je mijenjan display kompletan za te pare..

@Totti
Isti ovaj display koriste i u ovim servisima, jedino sto Agram kao official vjerovatno ima original, znam da su meni na 4S-u poslije zamjene u univerzalnom boje nekako svjetlije bile.. Pazi kad to budes mijenjao i ne zaboravi da ti oni IP certifikati ne vaze poslije tvoje zamjene :)
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14587
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 27 jul 2017, 00:20

FrancescoTotti je napisao/la:
anonimni je napisao/la:Ima dosta njih te logoe, samo su zamračeni zbog autorskih prava :D Znam jer je na 2 stakla za S4 koja naručih bio Samsung logo, istini za volju nije 100% k'o original al' nije ni daleko :)
Pa to i kontam, otprilike su po 20 dolara, ako ukucam "original" (a bog zna da li je) onda su oko 40-50 dolara, a u nasim servisima mi traze 150km. Previse mi se cini 150km jbt pa sam odlucio sam kupit display i zamjenit ga.

Inace ovi servisi vole oderat ljude zestoko na ovim servisima... Ne znam nikog da je rega i da ne gleda da na tebi zaradi manje od 50 km.

Yebai ga, narucit cu ovaj od 20 dolara pa molit boga da ne bude macak u vreci..
samo uprati feedback i reputaciju.

Avatar
Federer17
Postovi: 7134
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: RE: Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Federer17 » 27 jul 2017, 00:24

anonimni je napisao/la: 70 KM, ne mislim vec znam :D jedna od tih S4 se i danas koristi u porodici i nekad proljetos je mijenjan display kompletan za te pare..
A daj, meni ovaj jedan govori 170 KM i kaze nikako ne mogu ispod toga, jos sam kod njega kupio sigurno 3-4 mobitela unazad 5-6 godina. Zato nisam ni htio mijenjati, jer mob ne vrijedi vise od 200. Kod drugih se nisam ni raspitivao.

U kojoj radnji si mijenjao i ima li ikakve razlike u poredjenju s onim fabrickim (jer mi djeluje nerealno jeftino, bez obzira sto je mob poprilicno star)?

Avatar
anonimni
Postovi: 10139
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: RE: Re: RE: Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la anonimni » 27 jul 2017, 00:27

Federer17 je napisao/la:
anonimni je napisao/la: 70 KM, ne mislim vec znam :D jedna od tih S4 se i danas koristi u porodici i nekad proljetos je mijenjan display kompletan za te pare..
A daj, meni ovaj jedan govori 170 KM i kaze nikako ne mogu ispod toga, jos sam kod njega kupio sigurno 3-4 mobitela unazad 5-6 godina. Zato nisam ni htio mijenjati, jer mob ne vrijedi vise od 200. Kod drugih se nisam ni raspitivao.

U kojoj radnji si mijenjao i ima li ikakve razlike u poredjenju s onim fabrickim (jer mi djeluje nerealno jeftino, bez obzira sto je mob poprilicno star)?
Ne znam drug vjeruj mi gdje je mijenjan, daidza ga je takvog koristio dok se staklo skroz nije rasulo, ali je zamijenio citav display, mogu ti reci da ne izgleda tako lose spram originala, i na njemu su boje malo svjetlije no nista strasno.. vidjeh kasno nazalost da si trazio original, to mozda u KimTecu nadjes ali je vjerujem preskup, vrlo moguce da je oko tih 170 KM... Gdje da ga mijenjas ne bih ti mogao reci ni da znam gdje je mijenjan ovaj display jer vjerujem da to Kinezi fusere, ali svakako bolje dati 70 KM nego 200, sumnjam da moze biti pravi ocaj
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
Federer17
Postovi: 7134
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: RE: Re: RE: Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Federer17 » 27 jul 2017, 00:32

anonimni je napisao/la: Ne znam drug vjeruj mi gdje je mijenjan, daidza ga je takvog koristio dok se staklo skroz nije rasulo, ali je zamijenio citav display, mogu ti reci da ne izgleda tako lose spram originala, i na njemu su boje malo svjetlije no nista strasno.. vidjeh kasno nazalost da si trazio original, to mozda u KimTecu nadjes ali je vjerujem preskup, vrlo moguce da je oko tih 170 KM... Gdje da ga mijenjas ne bih ti mogao reci ni da znam gdje je mijenjan ovaj display jer vjerujem da to Kinezi fusere, ali svakako bolje dati 70 KM nego 200, sumnjam da moze biti pravi ocaj
Ma sumnjam da su i kod ovih nasih 100% originalni, jer rijetko ko u KimTec-u mijenja, a opet ih papreno naplacuju. Nista, vidjet cu ja to da napravim nekad kad bude vise vremena aBd, valjda nadjem nesto slicno i ovdje u Tz. Hvala ti puno.

BordoArmy88
Postovi: 3106
Pridružen/a: 22 mar 2014, 21:59
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la BordoArmy88 » 30 jul 2017, 22:48

NYKnicks Fan je napisao/la:Imam g3, nudi mi momak zamjenu za note 3,sta mislite? :?:
http://www.gsmarena.com/compare.php3?id ... hone3=6294

Bitan hardver od Note3 (konkretno CPU i GPU) je isti kao kod G3 ali uz dosta lošiju kameru - pa skontaj, jedino ako ti je olovka životna želja! :mrgreen:

Avatar
R32
Postovi: 3053
Pridružen/a: 07 apr 2014, 10:08
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la R32 » 30 jul 2017, 22:58

G i S seriju mozes poredit.
Ali Note je premium serija, i danas dan Note 1 i nadalje serija rade top, i nose se sa update-ima.
Mia San Mia

Avatar
anonimni
Postovi: 10139
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la anonimni » 30 jul 2017, 23:03

Note je beton telefon, i dan danas 3 jede malu djecu :D
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14587
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 30 jul 2017, 23:46

R32 je napisao/la:G i S seriju mozes poredit.
Ali Note je premium serija, i danas dan Note 1 i nadalje serija rade top, i nose se sa update-ima.
Note i S serije su iste ako gledas po nekom rangu, samo sto samsung izbaci S u pocetku godine da konkurise HTC-u, LG-u a kasnije Note zbog iPhonea.

Avatar
Papastathopoulos
Postovi: 6998
Pridružen/a: 30 jun 2011, 16:20
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Papastathopoulos » 31 jul 2017, 21:16

Imam Note 2 i telefon je *ebena klasa, a 2012. godiste :)
Ko rano rani, il je pekar il nije normalan

Avatar
R32
Postovi: 3053
Pridružen/a: 07 apr 2014, 10:08
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la R32 » 31 jul 2017, 21:23

Papastathopoulos je napisao/la:Imam Note 2 i telefon je *ebena klasa, a 2012. godiste :)
Bas tako, S serija izgleda nekako siromasno po opcijama naspram Note.
Note 2 i danas dan stoji rame uz rame s danasnjim telefonima.
I uopsteno Note je dosta kvalitetnije izradjena i nekako bas premium klasa. Svaki model radi extra, i bez greske.
Ako zanemarimo ovo zadnje sranje s baterijom :D
Mia San Mia

Avatar
Papastathopoulos
Postovi: 6998
Pridružen/a: 30 jun 2011, 16:20
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Papastathopoulos » 01 avg 2017, 00:56

R32 je napisao/la:
Papastathopoulos je napisao/la:Imam Note 2 i telefon je *ebena klasa, a 2012. godiste :)
Bas tako, S serija izgleda nekako siromasno po opcijama naspram Note.
Note 2 i danas dan stoji rame uz rame s danasnjim telefonima.
I uopsteno Note je dosta kvalitetnije izradjena i nekako bas premium klasa. Svaki model radi extra, i bez greske.
Ako zanemarimo ovo zadnje sranje s baterijom :D
100% brate, pa displej i kvalitet boja su mu bolje nego na pola ovih novijih premium telefona...evo vec duuugo vremena nemam ama bas nikakvu zastitu na displeju, telefon sam od sebe nema fabricku zastitu protiv grebanja (corning gorilla glass), telefon je ispadao bruku puta i opet nijedne packe na displeju :)

Pa jaranica mi je imala Note 3 kratko (kratko jer su joj podvalili verziju za azijsko trziste pa je imala problema dosta s onim "xyxy has stopped working"), znaci to je telefon zvijer, od onog ti bolje ne treba...
BordoArmy88 je napisao/la:
NYKnicks Fan je napisao/la:Imam g3, nudi mi momak zamjenu za note 3,sta mislite? :?:
http://www.gsmarena.com/compare.php3?id ... hone3=6294

Bitan hardver od Note3 (konkretno CPU i GPU) je isti kao kod G3 ali uz dosta lošiju kameru - pa skontaj, jedino ako ti je olovka životna želja! :mrgreen:
Kako bolan losiju kameru, i to jos dosta losiju, pa valjda znas da megapixeli nisu najbitniji za kameru (mada evo tek sad vidim da ni tu nije bolji G3)...uzmi oba u ruku pa isprobaj..

G3 je dobar telefon, imao ga je prijatelj, daleko od toga da ne valja naravno, al za mene se ne moze porediti sa mojim Note 2, o trojci necu ni da pricam :)
Ko rano rani, il je pekar il nije normalan

Avatar
UrbyEmanuelson
Postovi: 4893
Pridružen/a: 14 avg 2012, 13:52
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la UrbyEmanuelson » 01 avg 2017, 15:15

Ja nabavio Xiaomi Redmi Note 4X prije 4 dana. Telefon je zvijer,baterija perverzija ziva. Topla preporuka svima.

Avatar
miki_92
Postovi: 21599
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la miki_92 » 02 avg 2017, 10:52

UrbyEmanuelson je napisao/la:Ja nabavio Xiaomi Redmi Note 4X prije 4 dana. Telefon je zvijer,baterija perverzija ziva. Topla preporuka svima.
gdje i koliko kesa, rodjak mi par dana prica o njemu, bas se nameracio da ga kupi :mrgreen:
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
UrbyEmanuelson
Postovi: 4893
Pridružen/a: 14 avg 2012, 13:52
Kontakt:

Re: RE: Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la UrbyEmanuelson » 02 avg 2017, 11:04

miki_92 je napisao/la:gdje i koliko kesa, rodjak mi par dana prica o njemu, bas se nameracio da ga kupi :mrgreen:
Na piku naletio,Zenica. Lik kaze da je upaljen samo da ga testira. Nije dosao sa kutijom,samo punjac dobio uz njega.
Telefon je bukvalno nov,ono kad bas vidis da je stvar nova. Cijena je 270,zbog toga sto nije imao kutiju i mislim da sam prosao i vise nego dobro. Pogotovo ako se uzme u obzir da sam LG G3 prodao par dana ranije za iste te pare.


Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 44 gosta.