Mobilni- gdje, kako, šta?

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
chelsea358
Postovi: 1088
Pridružen/a: 22 feb 2012, 14:52
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la chelsea358 » 20 avg 2017, 21:07

J5(2016)vs Xperia XA vs Huawei P9 lite vs LG K10(2017)
Prednosti?
Mane?
Ko ima navedene telefone nek podijeli iskustvo :-D
S tim da p9 lite verzija je sa 2GB RAMa u Bhtelecomu

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14587
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 20 avg 2017, 21:21

ja nosam P9 Lite s 2GB Rama


Go for it

Avatar
chelsea358
Postovi: 1088
Pridružen/a: 22 feb 2012, 14:52
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la chelsea358 » 20 avg 2017, 21:33

QUARESMA 18<<< je napisao/la:ja nosam P9 Lite s 2GB Rama


Go for it
:thumbup:

Avatar
ne_znam_ko_sam
Postovi: 1189
Pridružen/a: 10 okt 2008, 14:19
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la ne_znam_ko_sam » 20 avg 2017, 22:04

chelsea358 je napisao/la:J5(2016)vs Xperia XA vs Huawei P9 lite vs LG K10(2017)
Prednosti?
Mane?
Ko ima navedene telefone nek podijeli iskustvo :-D
S tim da p9 lite verzija je sa 2GB RAMa u Bhtelecomu
Ja imam P9 lite... Nekad krajem prosle ili pocetkom ove godine sam ja moju mini recenziju za taj telefon napisao... Tad sam ga ja poredio sa Asusovim Zenfone 2 koji ima 4 gb rama...
Sve u svemu sam za sada jako zadovoljan.
Kamera je sasvim solidna ali dosta bolja od asusove;
baterija drzi 2 dana bez vecih problema;
minimalno je sporiji od asusa koji ima duplo vise radne memorije (4 : 2) iako je kolicina slobodne radne memorije uglavnom ista kao i kod asusa (ca. 1GB);
display mi se nekako bolji od asusovog cini (nekako mi je ostrija slika), iako oba maju IPS LCD display.
Sve u svemu jako dobar telefon za taj neki cjenovni rang. :thumbup:
34 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Why so serious?!

nokee95
Postovi: 427
Pridružen/a: 14 jul 2015, 01:11
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la nokee95 » 22 avg 2017, 15:51

Poz ljudi, odlucio sam uzeti sebi samsung s6 edge, jel ima neko iskustva sa tim mobitelom pa da kaze kakav je? Gledao sam reviews po ytb i cini se dobar ali opet drugacije je kad neko kaze iz prve ruke :D i jel ima na piku neki dobar i provjeren mobile shop jer kao sto sam vec pisao u mom gradu su uzasno velike cijene za mobitele i nikako mi se ne isplati uzimati taj telefon ovdje.
Zadnja izmjena: nokee95, dana/u 22 avg 2017, 16:00, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
SlevinKelevra
Postovi: 11909
Pridružen/a: 30 okt 2012, 23:40
Lokacija: NYC, USA
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la SlevinKelevra » 22 avg 2017, 15:59

Situacija je slijedeca: na starom telefonu samo imao indikator na prednjoj strani koji je blicao kad bi imao neku bitnu notrifikaciju kao sto su poruke ili gol na rezultatima... Nekako sam se bio navikao, a i dosta je korisno, posebno jer je tesko cuti kratki zvuk, i 'ravnao' sam se prema svijetlu. Na novom telefonu toga nema. Trazio sam neku aplikaciju ali imaju uglavnom one gdje svjetlo nazad blica u toku poziva (vjerovatno namjenjeno osobama sa slabijim sluhom) i nije mi korisna. Pa eto, ako neko zna za neku aplikaciju koja bi mi pomogla, nek je javi.... ;)

Avatar
Illmatic09
Postovi: 1526
Pridružen/a: 11 feb 2014, 18:14
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Illmatic09 » 22 avg 2017, 16:34

nokee95 je napisao/la:Poz ljudi, odlucio sam uzeti sebi samsung s6 edge, jel ima neko iskustva sa tim mobitelom pa da kaze kakav je? Gledao sam reviews po ytb i cini se dobar ali opet drugacije je kad neko kaze iz prve ruke :D i jel ima na piku neki dobar i provjeren mobile shop jer kao sto sam vec pisao u mom gradu su uzasno velike cijene za mobitele i nikako mi se ne isplati uzimati taj telefon ovdje.
Ja sam ga dobio na poklon prošli mjesec, i za sad mogu reči da je pravo dobar! Kamera odlična, brzina i sve funkcije koje ima :thumbup: Jedina mana mu je možda baterija od 2600mAh, ali ako nisi baš preopeterčen igricama onda izdrži dan pa i više nekog normalnog korištenja. Možda bi i dodao da nema slot za SD karticu, ali zato ima modela sa 64 i 128 gb, ovaj moj je 32 gb. Moram napomenuti da ga je osoba prije mene koristila već godinu i po i normalno je da baterija oslabi nakon određenog vremena, opet što je plus ima opciju za brzo punjenje tako da se napuni od 0 do 100% za otprilike 1:40h.
Zadnja izmjena: Illmatic09, dana/u 22 avg 2017, 16:35, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
arelinho
Postovi: 16436
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la arelinho » 22 avg 2017, 16:35

SlevinKelevra je napisao/la:Situacija je slijedeca: na starom telefonu samo imao indikator na prednjoj strani koji je blicao kad bi imao neku bitnu notrifikaciju kao sto su poruke ili gol na rezultatima... Nekako sam se bio navikao, a i dosta je korisno, posebno jer je tesko cuti kratki zvuk, i 'ravnao' sam se prema svijetlu. Na novom telefonu toga nema. Trazio sam neku aplikaciju ali imaju uglavnom one gdje svjetlo nazad blica u toku poziva (vjerovatno namjenjeno osobama sa slabijim sluhom) i nije mi korisna. Pa eto, ako neko zna za neku aplikaciju koja bi mi pomogla, nek je javi.... ;)
Pa brate očigledno da taj telefon nema led svjetlo za obavijesti tako da ti tu ništa ne pomaže.

Avatar
SlevinKelevra
Postovi: 11909
Pridružen/a: 30 okt 2012, 23:40
Lokacija: NYC, USA
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la SlevinKelevra » 22 avg 2017, 17:02

arelinho je napisao/la:[

Pa brate očigledno da taj telefon nema led svjetlo za obavijesti tako da ti tu ništa ne pomaže.
Ali, ima nazad... Primjeti se kad blica ;)

Avatar
arelinho
Postovi: 16436
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: RE: Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la arelinho » 22 avg 2017, 17:06

SlevinKelevra je napisao/la:
arelinho je napisao/la:[

Pa brate očigledno da taj telefon nema led svjetlo za obavijesti tako da ti tu ništa ne pomaže.
Ali, ima nazad... Primjeti se kad blica ;)
Ja sam mislio na onu standardnu na prednjoj strani mobitela.

Avatar
SlevinKelevra
Postovi: 11909
Pridružen/a: 30 okt 2012, 23:40
Lokacija: NYC, USA
Kontakt:

Re: RE: Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la SlevinKelevra » 22 avg 2017, 17:08

arelinho je napisao/la:Ja sam mislio na onu standardnu na prednjoj strani mobitela.
Ma, i ja sam naravno, ali posto je nema mora biti nesto ili za zadnju stranu ili da ti nekako signalizira na samom displayu. Dosta telefona nema svjetlo naprijed, a ovo je prekorisna stvar.

nokee95
Postovi: 427
Pridružen/a: 14 jul 2015, 01:11
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la nokee95 » 23 avg 2017, 00:46

Illmatic09 je napisao/la:
nokee95 je napisao/la:Poz ljudi, odlucio sam uzeti sebi samsung s6 edge, jel ima neko iskustva sa tim mobitelom pa da kaze kakav je? Gledao sam reviews po ytb i cini se dobar ali opet drugacije je kad neko kaze iz prve ruke :D i jel ima na piku neki dobar i provjeren mobile shop jer kao sto sam vec pisao u mom gradu su uzasno velike cijene za mobitele i nikako mi se ne isplati uzimati taj telefon ovdje.
Ja sam ga dobio na poklon prošli mjesec, i za sad mogu reči da je pravo dobar! Kamera odlična, brzina i sve funkcije koje ima :thumbup: Jedina mana mu je možda baterija od 2600mAh, ali ako nisi baš preopeterčen igricama onda izdrži dan pa i više nekog normalnog korištenja. Možda bi i dodao da nema slot za SD karticu, ali zato ima modela sa 64 i 128 gb, ovaj moj je 32 gb. Moram napomenuti da ga je osoba prije mene koristila već godinu i po i normalno je da baterija oslabi nakon određenog vremena, opet što je plus ima opciju za brzo punjenje tako da se napuni od 0 do 100% za otprilike 1:40h.
Hvala puno, ma ne igram ja igrice nikako i ako igram neke mobilne to radim preko bluestacksa na kompjuteru :D Da upitam jos jednom jel moze neko preporuciti dobru radnju sa pika ?

Avatar
miki_92
Postovi: 21599
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la miki_92 » 23 avg 2017, 18:49



"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
alexis17
Postovi: 119
Pridružen/a: 28 dec 2014, 11:22

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la alexis17 » 23 avg 2017, 19:36

Sutra bih trebao uzeti LG K10 2017? Da li vec neko ima iskustva?

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14587
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 24 avg 2017, 00:19

Ako ima ko zainteresovan

Nova Sony Xperia Z5, iz Agrama, Nougat out of the box, i Agramova garancija od godinu dana, koja vazi do 26.7.2018, plus za frikove kao ja, tu je i frišak oleofobic premaz (:P) .

Orijentirajući se prema piku, ne bih išao ispod 600KM, jer je skroz nov uređaj, i glavna garancija od Agrama je tu. Ako ko bude tražio slike, mogu postaviti sutra.


I jedna mala napomena u spojler za one koji me više prate ovde:
Svoju Xperiu Z5 sam nosao na servis par puta, trenutnu ću proslijediti drugom članu porodice, ovo je sasvim drugi uređaj, drugi IMEI.
Za prvobitnu Xperiu Z5 u slučaju prodaje ne bi mogli dobiti garanciju, jer je telefon na firmi, pa s toga ista ne bi vazila za fizička lica


Lokacija: Ključ-Bosanski Petrovac-Bihać

Isključivo osobno preuzimanje radi pregleda samog uređaja.

Klare
Postovi: 4302
Pridružen/a: 24 jun 2010, 12:28

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Klare » 24 avg 2017, 01:19

Planiram uzeti mobitel do 500KM, samo novo dolazi u obzir.

Samsung nipošto, jesu najkvaliteniji, vjerovatno i najbolji, ali svaka budala to nosa, ne dolazi u obzir. :mrgreen:

Sony, svaki model isti još od Xperie Z, kako su dosadni, kako su ljudi propali dizajnom otkako u sloganu nema više Ericsson,
tačno su njihovi modeli tada bili najbolje dizajnirani, kad se sjetim svoje Xperie Arc S, najbolje dizajniran mobitel te generacije.
Evo već 5 godina svaki model je isti, dosadan.

Dizajn je meni puno bitan, LG mi tu najviše leži, LG g4 sa kožnom pozadinom :cool: ,
ali kako vidim ima velikih problema, a evo i legendu je zadesila ta situacija.
Na piku sam našao nov G4 za 320, i nov G5 za 520, oba su ispod realne cijene.

HTC i Huawei su mi nekako, pogotovo mi Huawei modeli dizajnom zastarjelo izgleda.

Dakle zaljubio sam se u LG, pa da li neko može da podijeli iskustva sa njihovim fonovima,
šta mi preporučujete, možda neki drugi proizvođač, samo nek su dizajn i kamera na visokom nivou.

Nisam nešto zaluđen mobitelima, ali trenutni Galaxy S3 je zastario brate, dizajnom mi nije odgovarao ni prvog dana,
ali što mu moram odati priznanje na pouzdanosti, kvaliteti, e to moram, mobitel je beton, 5 godina punog rada, nije izgubio ni 1%svog sjaja.

Avatar
miki_92
Postovi: 21599
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la miki_92 » 24 avg 2017, 07:20

mozes Huawei p10 lite naci na piku za 500 KM nov a 10x je ljepsi od svih tih LG modela sto si naveo
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
mandraX
Postovi: 17689
Pridružen/a: 04 dec 2009, 21:52
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la mandraX » 24 avg 2017, 13:03

Klare je napisao/la:Planiram uzeti mobitel do 500KM, samo novo dolazi u obzir.

Samsung nipošto, jesu najkvaliteniji, vjerovatno i najbolji, ali svaka budala to nosa, ne dolazi u obzir. :mrgreen:

Sony, svaki model isti još od Xperie Z, kako su dosadni, kako su ljudi propali dizajnom otkako u sloganu nema više Ericsson,
tačno su njihovi modeli tada bili najbolje dizajnirani, kad se sjetim svoje Xperie Arc S, najbolje dizajniran mobitel te generacije.
Evo već 5 godina svaki model je isti, dosadan.

Dizajn je meni puno bitan, LG mi tu najviše leži, LG g4 sa kožnom pozadinom :cool: ,
ali kako vidim ima velikih problema, a evo i legendu je zadesila ta situacija.
Na piku sam našao nov G4 za 320, i nov G5 za 520, oba su ispod realne cijene.

HTC i Huawei su mi nekako, pogotovo mi Huawei modeli dizajnom zastarjelo izgleda.

Dakle zaljubio sam se u LG, pa da li neko može da podijeli iskustva sa njihovim fonovima,
šta mi preporučujete, možda neki drugi proizvođač, samo nek su dizajn i kamera na visokom nivou.

Nisam nešto zaluđen mobitelima, ali trenutni Galaxy S3 je zastario brate, dizajnom mi nije odgovarao ni prvog dana,
ali što mu moram odati priznanje na pouzdanosti, kvaliteti, e to moram, mobitel je beton, 5 godina punog rada, nije izgubio ni 1%svog sjaja.
Nemoj G5 živ i zdrav bio, ja sam ga malo testirao, mobitel mi se sekunde jedne ne sviđa, pogotovo dizajn.

Za 500KM možeš naći Huawei P10 Lite, po mom mišljenju strašan mobitel, bit' ćeš prezadovoljan.

Avatar
arelinho
Postovi: 16436
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la arelinho » 24 avg 2017, 13:11

Ja evo imam G5 i mogu reći da sam prezadovoljan. Razmišljao sam da li G5 ili A5 i mogu da kažem da nisam pogriješio.

Avatar
mandraX
Postovi: 17689
Pridružen/a: 04 dec 2009, 21:52
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la mandraX » 24 avg 2017, 13:35

arelinho je napisao/la:Ja evo imam G5 i mogu reći da sam prezadovoljan. Razmišljao sam da li G5 ili A5 i mogu da kažem da nisam pogriješio.
A dobro, daleko od toga da je telefon loš, možda sam se pogrešno izrazio u postu iznad...nego, meni se lično ne sviđa, ja sam koristio G3 i čekao da izađe G5, spremio se da ga uzmem, međutim kad mi je došao u radnju da ga malo testiram, kako da kažem, nije ispunio moja očekivanja, pogotovo dizajn, to mi je baš bilo fuj, usrali su ga žestoko sa dizajnom. :mrgreen:

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 43 gosta.