Mobilni- gdje, kako, šta?

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
theboss_RD07
Postovi: 4499
Pridružen/a: 27 jun 2010, 19:01
Lokacija: Gradačac
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la theboss_RD07 » 07 sep 2017, 07:47

R32 je napisao/la:Sretno ozenjen vec 4 mjeseca :mrgreen: :cool:

Video, slike, navigacija, muzika...
Sve po 5-10gb minimum
Oo pa cestitam :D
Nisi zvao da se zalije :nedam:

Avatar
BeSha1992
Postovi: 950
Pridružen/a: 23 maj 2012, 21:20
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la BeSha1992 » 07 sep 2017, 09:30

Federer17 je napisao/la:
BeSha1992 je napisao/la: kupio J5 na tvoju preporuku, prvih par dana odlicno, ipak ovo mi je tek prvi Samsung u zivotu koji sam kupio, kamera je prejaka i prednja i zadnja, kupit cu jos karticu da memoriju prosirim, valjda ga nece usporavat...
Je l' ti verzija od 16 gb ili 32? Ako je od 32, mislim da nemas potrebe za karticom, jer sumnjam da ces i pola memorije zauzeti. Ako je i kupis, radit ce bez problema.
ma 16... hocu svakako karticu zbog slika da kupim, da ne bude mi k'o na G3 crkne telefon i sve ode...
BITI SRCEM VEZAN U TOME LEZI SNAGA...
Visca Barca...

Avatar
R32
Postovi: 3052
Pridružen/a: 07 apr 2014, 10:08
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la R32 » 07 sep 2017, 10:47

theboss_RD07 je napisao/la:
R32 je napisao/la:Sretno ozenjen vec 4 mjeseca :mrgreen: :cool:

Video, slike, navigacija, muzika...
Sve po 5-10gb minimum
Oo pa cestitam :D
Nisi zvao da se zalije :nedam:
Hvala :)

Digo sidro, ev me u Minkenu vec dva mjeseca. :mrgreen:
Mia San Mia

Avatar
theboss_RD07
Postovi: 4499
Pridružen/a: 27 jun 2010, 19:01
Lokacija: Gradačac
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la theboss_RD07 » 07 sep 2017, 13:46

R32 je napisao/la:
theboss_RD07 je napisao/la:
R32 je napisao/la:Sretno ozenjen vec 4 mjeseca :mrgreen: :cool:

Video, slike, navigacija, muzika...
Sve po 5-10gb minimum
Oo pa cestitam :D
Nisi zvao da se zalije :nedam:
Hvala :)

Digo sidro, ev me u Minkenu vec dva mjeseca. :mrgreen:
Nema veze, ja sam najvjerovatnije u Leverkuzenu od Aprila :mrgreen:

Nego de ljudi ... :D
theboss_RD07 je napisao/la:Zna li neko, kad se napravi rezervacija za uredjaj u BHTelecomu, u prosjeku za koliko vremena stigne?
Nemam telefona, koristim neko cudo nije uopste smartphone :rol: da bar znam koliko dugo ne smijem vadit telefon na kafi :rol:

madridist
Postovi: 10857
Pridružen/a: 13 jul 2011, 13:58
Lokacija: terra
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la madridist » 07 sep 2017, 16:30

Ja sam svoj mobitel narucio i to pozivom na 1444 te su me preusmjerili na sluzbu prodaje.
Cekao sam tacno 7 dana.
“We are all born ignorant, but one must work hard to remain stupid.”
Chico Felipe Cayetano Lopez Martinez y Gonzales
Don Alfredo Di Stefano

Avatar
theboss_RD07
Postovi: 4499
Pridružen/a: 27 jun 2010, 19:01
Lokacija: Gradačac
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la theboss_RD07 » 07 sep 2017, 16:50

Super ako bude tako. Prezivicu.
Hvala na informaciji :thumbup:

Avatar
MisterGuardiola
Postovi: 898
Pridružen/a: 14 jan 2015, 23:10
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la MisterGuardiola » 07 sep 2017, 22:09

Pozdrav
Htio bih kupiti XPERIA XA ali me brine što piše da "Staklo ekrana nema oleofobski premaz, pa korišćenje ekrana ponekad može zadavati muke."Zna li neko iz iskustva koliko je to loše i šta to zapravo znači pošto sam laik za telefone?

http://www.mobilnisvet.com/mobilni-test ... /Xperia-XA

Avatar
anonimni
Postovi: 10102
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la anonimni » 07 sep 2017, 22:12

Oleo premaz ti čini display glatkim, pa kad prstima radiš po telefonu ide sve glatko, međutim nakon nekog vremena (kojeg, zavisi od korištenja telefona) se on skine i onda nastaju problemi u vidu prljavog, masnog ekrana, blagog zapinjanja prstiju itd., preporučujem ti da ako uzmeš XA uzmeš i kaljeno staklo jer bi ono čuvalo premaz da ga ima, a bez njeg pogotovo te stvari idu lakše
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
Centre forward
Postovi: 6093
Pridružen/a: 26 jun 2010, 14:37
Lokacija: Rudolf Diesel straße
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Centre forward » 07 sep 2017, 22:17

Drugarski pozdrav radnički savjete. Za otp. jedan mjesec navršava se dvije godine kako sam potpis'o ugovor sa BHT za Moju TV. Interesuje me da li važi ponuda da se besplatno (ili za jednu KM) dobije neki mobitel nakon 2 godine. Kakvi se uredjaji nude ili cigani (uz izvinjenje svim romima) lažu i za to ?
Fala.
05.09.1995 ♥

11-0-0 Rekordmeister

Ratzel Hettner Ritter Meyer Waldseemüller

Avatar
theboss_RD07
Postovi: 4499
Pridružen/a: 27 jun 2010, 19:01
Lokacija: Gradačac
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la theboss_RD07 » 07 sep 2017, 22:30

Centre forward je napisao/la:Drugarski pozdrav radnički savjete. Za otp. jedan mjesec navršava se dvije godine kako sam potpis'o ugovor sa BHT za Moju TV. Interesuje me da li važi ponuda da se besplatno (ili za jednu KM) dobije neki mobitel nakon 2 godine. Kakvi se uredjaji nude ili cigani (uz izvinjenje svim romima) lažu i za to ?
Fala.
Ne razumijem.. Ako ima tvoj paket u informacijama za neki uredjaj onda mozes.. S tim da to ide u fazonu, potpises ugovor, platis marku taj telefon al onda moras minimalno jos godinu ili dvije (koliko traje ugovor) koristit njihove usluge tj. taj paket. Inace ako se odlucis da prije vremena raskines ugovor onda moras platit punu cijenu tog telefona i tu ce te vjerovatno oderat ko macku

https://www.bhtelecom.ba/index.php?id=7277

Klare
Postovi: 4302
Pridružen/a: 24 jun 2010, 12:28

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Klare » 07 sep 2017, 23:27

Stigao G4, da Bogdo nije.

Morao sam uzeti taj mobitel, i išao sam na polovnu dobro očuvanu varijantu da bi dobio mobitel koji je prekaljen, koji je izbjegao problem sa matičnom pločom.
Nažalost dobio sam samo polovan, jer je gnjida sve lagala.

Cijena mobitela je bila 350, polovan sa originial kutijom, opremom i garancijom od dvije godine s tim što je istekla jedna, dakle ostala još godina garancije. Slike na piku su u mraku tako da se može vidjeti zdrava leđa i zdrav ekran. Pitam lika ima li ikakvih tragova korištenja, kaže samo malo u desnom ćošku.
Kontam ništa strašno i još mi kaže da mobitel ima 4GB rama. Čuo sam da su neke kasnije serije G4 dobile poboljšanje tu.
Garanciju mi uslikao, sve uredno, godina još ostala.
I kontam eto ga mobitel nov, još godina garancije, nov je 450, ostale gledam na piku nema ništa ispod 300, a ovaj je još rijetka serija sa 4gb rama i mislim dobra kupovina za 340.

Došla pošta, poštarina 17KM, uvijek bilo 10, no nije bitno, ne otvaram odmah paket na licu mjesta, vjerujem gnjidi jer sam se na viberu dogovarao.

Mobitel kao da je 5 godina star, svaka lajsna s prednje strane ofucana, pola sjajna, pola crna, mobitel udaran, ispadao ko zna koliko puta.
Naravno da nema 4gb rama.
Tipka za pojačavanje zvuka ne radi.
I još jedan nevjerovatan fenomen broj mobitela na garanciji i mobitelu nije isti wtf.
Garancija je uredno potpisana, pečat Telekoma, još godina ostala, IMEI nije isti.
Isti je broj na garanciji i kutiji od mobitela, ali ispod baterije na mobitelu potpuno drugi.

Realna cijena za ovakvo nešto je 250.

Nikad više polovan mobitel u životu, nikad!!!

Prvi put da loše prođem

Ali sam sam kriv, od prvog mobitela imam taj fetiš da kupim extra mobitel za male pare,
a sad mu ništa, ne isplati mi se odmah prodavati, valjda ovaj izdrži godinu dana.

Avatar
Eld0rado
Postovi: 827
Pridružen/a: 20 jul 2015, 16:22
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Eld0rado » 07 sep 2017, 23:32

Ja sam prije pola godine razmisljao o G4 al gotov svi imaju problem sa maticnom plocom pa sam odustao od tog modela.

Nisi jedini koji uzima polovnjake, nisi trebao uzimati dok ne odes licno na kafu i pregledaš uređaj jbg sad

Edit. Kutija i broj mobitela ne poklapaju se jer je mozda maticna ploca vec jednom promjenjena pa imas drugi imei mobitela.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Klare
Postovi: 4302
Pridružen/a: 24 jun 2010, 12:28

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Klare » 07 sep 2017, 23:47

što se tiče G4 kao mobitela ima stvari koje mi smetaju.

Uvijek prljavo prednje staklo, baterija se puni 3h.
Možda je to i posljedica zamora materijala.

Ostale stvari su odlične. I dvije godine poslije kamera je fenomenalna, stabilizacija slike vrhunska, fokus brz, precizan.
Prednja kamera također i za današnji vrh ponude odlična.
Ustvari čitav mobitel ne odstupa osjetno od ovogodišnjih, tu su male razlike.
Ima tu zanimljivih stvari, kao pristizanje poruka u brzom prozoru, lokacija u kalendaru, kustomiziranje navigacijskih tipki...

Na mobitel nemam nikakvu zamjerku, moj pik na njega mi se opravdao,
ali kad ga dobiješ uz ovakve okolnosti onda je doživljaj drugačiji, to nije to.

Avatar
Eld0rado
Postovi: 827
Pridružen/a: 20 jul 2015, 16:22
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Eld0rado » 07 sep 2017, 23:56

Ma uzmi bilo koji high end uređaj zadnjih 3-4 godine i biti ces zadovoljan.

Kod mene galaxy note 4 i tip top uređaj, neki dan gledao da mijenjam za S7 kad sam vidjeo da su razlike minimalne shvatio sam da nema potrebe da se mijenja uređaj.

Tako mislim na sve starije modele i LG-a. Ja sam vagao izmedu Note 4 i Lg g4 pa sam uzeo samsung sto nema greske maticne

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Klare
Postovi: 4302
Pridružen/a: 24 jun 2010, 12:28

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Klare » 08 sep 2017, 00:04

Eld0rado je napisao/la:Ja sam prije pola godine razmisljao o G4 al gotov svi imaju problem sa maticnom plocom pa sam odustao od tog modela.

Nisi jedini koji uzima polovnjake, nisi trebao uzimati dok ne odes licno na kafu i pregledaš uređaj jbg sad

Edit. Kutija i broj mobitela ne poklapaju se jer je mozda maticna ploca vec jednom promjenjena pa imas drugi imei mobitela.
Imao sam S3, koji mi se nikad nije sviđao, uzeo ga samo što je bio džaba i eto vremenom zaboravio koliko mi ne leži, nosio ga dvije godine.

Došlo mi odjednom u glavu da moram mijenjati mobitel i prelistam svaki mogući model, od svih proizvođača i 148 novijih modela, samo ali samo G4, uvijek ruka prema njemu ide, džaba problemi matična džaba sve, vrag ne da mira.

i nema ih uopšte puno prihvatljivih u prodaji, u Mostaru nijedan, zato sam morao ići na ovakav način.
Šta reći za nazovi mobitel šopove koji ga cijene novog 600KM, a najjeftiniji na piku G6 nov sa godinom garancijom 800KM.

I tako ovaj mi se učinio kao jedan od boljih sa finom cijenom. U kupoprodaji meni stalo više da ga kupim, nego ovom da ga proda, zato sam i bio donji.

Garancija je čista, nema zabilješke popravki, ovaj kaže da mu ništa nije bilo, ali ko njemu vjerovati.
I nema ni računa, tako da ovu garanciju mogu baciti. :D

A imao sam iz Banjaluke od provjerenog trgovca nov sa svim folijama 330, ali bez garancije,
i išao na ovaj zbog garancije,
na kraju dobio za više para, ni garanciju, ni foliju, nego iznosan star mobitel. :lol:

Avatar
UrbyEmanuelson
Postovi: 4879
Pridružen/a: 14 avg 2012, 13:52
Kontakt:

Re: RE: Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la UrbyEmanuelson » 08 sep 2017, 00:10

Klare je napisao/la:...
Valjda izvuces lekciju. Zato ja nista preko dostave ne uzimam. Trazim na piku moju okolinu,nadjem se s covjekom i uz kahvu lagano ispitam telefon od do :D

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la legenda reala » 08 sep 2017, 00:17

Ma nisi ga trebo nikako uzimati

jes telefon extra i to, al kad znaš za grešku i kad se u skoro svakog do sad pokvario i ti opet uzmeš :?
Zadnja izmjena: legenda reala, dana/u 08 sep 2017, 00:18, ukupno mijenjano 1 put.
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
arelinho
Postovi: 16398
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la arelinho » 08 sep 2017, 00:18

Nikakvu tehniku ne uzimam polovnu već novu. Malo se više para da, ali znaš da si onda siguran sto posto. Jer ti to što uzmeš treba da te služi jedan duži period i ono najbitnije da te služi dobro.

Znači ti si dobio polovan mobitel koji je samo za 90 KM jefitniji od novog u radnji. :roll: :roll: Pa mogao si malo sačekati da skupiš još malo tih para pa da uzmeš novi mobitel. Ogroman ti je ovo kiks bio, ali eto.

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la legenda reala » 08 sep 2017, 00:21

arelinho je napisao/la: Znači ti si dobio polovan mobitel koji je samo za 90 KM jefitniji od novog u radnji. :roll: :roll: Pa mogao si malo sačekati da skupiš još malo tih para pa da uzmeš novi mobitel. Ogroman ti je ovo kiks bio, ali eto.
Koji će crći za po godine :P mislim kad je ovaj G4 u pitanju ništa ti ne znači ni da je nov, on crkaje svakako, ja sam uzo nov, sve extra i crkne, i kad sam ga poslo na servis, ljudi kažu ako ga hoćeš praviti, odma ga prodaj čim ga napraviš, jer će ti to opet crći, vjerovatno je i njemu neko takav prodo
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
arelinho
Postovi: 16398
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la arelinho » 08 sep 2017, 00:25

legenda reala je napisao/la:
arelinho je napisao/la: Znači ti si dobio polovan mobitel koji je samo za 90 KM jefitniji od novog u radnji. :roll: :roll: Pa mogao si malo sačekati da skupiš još malo tih para pa da uzmeš novi mobitel. Ogroman ti je ovo kiks bio, ali eto.
Koji će crći za po godine :P mislim kad je ovaj G4 u pitanju ništa ti ne znači ni da je nov, on crkaje svakako, ja sam uzo nov, sve extra i crkne, i kad sam ga poslo na servis, ljudi kažu ako ga hoćeš praviti, odma ga prodaj čim ga napraviš, jer će ti to opet crći, vjerovatno je i njemu neko takav prodo
Nisam stvarno upoznat sa kvarovima na tom G4 nego govorim općenito za ovu kupovinu. Što se tiče G4 taj telefon ima jedan moj prijatelj i evo dobro ga služi godinu dana. Vidjet ćemo za dalje. :) :)

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 12 gostiju.