Mobilni- gdje, kako, šta?

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Illmatic09
Postovi: 1519
Pridružen/a: 11 feb 2014, 18:14
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Illmatic09 » 06 dec 2017, 01:18

Nema, puniš telefon normalno, većinom je on napunjen negdje oko 60% kad ga dobiješ novog, to punjenje po 12h vrijedi za stare telefone. Li-Ion ili Li-po baterije ne treba ostavljati preko noći na punjaču tj. kad je tel. već na 100%, vremenom se kvari baterija. Isto tako najpravilnije je držati bateriju najmanje na 30% maximalno oko 80%, duži je vijek baterije na ovaj način, a do 100% ga puniš kad ti treba ili kad si na putu.
Zadnja izmjena: Illmatic09, dana/u 06 dec 2017, 01:20, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
arelinho
Postovi: 16398
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la arelinho » 06 dec 2017, 01:20

Iako sam prije 4-5 mjeseci uzeo sebi LG G5 juče odem u bh telekom i uzmem sebi LG G6. Mogu reći da sam zadovoljan telefonom i da je dosta bolji od G5, ali mi je glupo da telefon nema LED svjetlo za notifikacije. :thumbdown: :thumbdown:

Avatar
Federer17
Postovi: 7109
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Federer17 » 06 dec 2017, 01:26

Hvala momci, i sam sam tako mislio. Tesko ovim starijim objasniti da to sad i nije bas tako, pa htjedoh da vidim i ostala misljenja/iskustva.

Avatar
Federer17
Postovi: 7109
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Federer17 » 07 dec 2017, 21:20

Postoji li sansa da se mob u bh telecomu dobije isti dan kad se i naruci (ako bude na stanju), ili se to po obicaju ceka sedmicu-dvije (ili kolko vec)?

Avatar
Quinlan
Postovi: 2731
Pridružen/a: 26 sep 2016, 12:57
Kontakt:

Re: RE: Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Quinlan » 07 dec 2017, 21:49

Federer17 je napisao/la:Postoji li sansa da se mob u bh telecomu dobije isti dan kad se i naruci (ako bude na stanju), ili se to po obicaju ceka sedmicu-dvije (ili kolko vec)?
Nazoveš 1444 pitaš za taj mob koji hoćeš u kojoj poslovnici ima na stanju, odeš i osma uzmeš, ne čekaš ništa ;)

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37516
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la tuzlak1987 » 07 dec 2017, 21:52

Federer17 je napisao/la:Postoji li sansa da se mob u bh telecomu dobije isti dan kad se i naruci (ako bude na stanju), ili se to po obicaju ceka sedmicu-dvije (ili kolko vec)?
Idi u glavni Telecom u Tuzli na Bulevaru, odmah nakon portira lijevo se prodaju. Radi ovako covjek jedan samo i odmah tu ima mobitele, sa njim popricas vidis koji mobitel hoces jel ima tu i to. Onda ti on provjeri jel imas pravo da uzmes, zavisi preko cega uzimas moja tv, neka druga vrsta pretplate mini 15 i td. Onda ti za jedno 10 minuta izradi ugovor, ti potpises, uzmes mobitel i to je to. Zavrsis u 30 minuta ako ga ima tu.

Avatar
Federer17
Postovi: 7109
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Federer17 » 07 dec 2017, 21:54

Hvala vam momci! :salut:

Avatar
MirsoNi
Postovi: 1378
Pridružen/a: 11 jul 2012, 22:04
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la MirsoNi » 08 dec 2017, 15:18

Imam problem sa aplikacijom messenger na mobitelu, znači konstantno mi kasne poruke koje mi neko pošalje, primjer pošalje ih u 15:15, meni ta poruka ne stigne uopšte, niti se prikazuje i samo se odjednom prikaže npr. u 15:20 da mi je ta poruka stigla kada je i poslana.. Od sinoć me ovo počelo zezati, veze nemam šta da radim, prvo sam obrisao one podatke sa messengera, pa prisilno zaustavljao, pa restartovao mobitel, al ništa ne pomaže..

Da li neko zna kako riješit ovaj problem, ili je jedino rješenje vraćanje mobitela na fabričke postavke.. a ukoliko je to jedino rješenje onda me zanima ukoliko to uradim, da li će mi na mobitelu prikazivati slike koje sačuvam na sd karticu normalno u albumu, mobitel koji koristim je Xperia M5, pošto mi piše ono obavještenje prije nego započnem taj proces da se kao podaci koje je uređaj šifrirao na SD kartici neće moći čitati nakon vračanja na fabričke postavke..

Hvala unaprijed, fakat ne znam šta da radim..
Sometimes it's only madness that makes us what we are.

Avatar
wobly92
Postovi: 9525
Pridružen/a: 04 okt 2013, 12:45
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la wobly92 » 08 dec 2017, 15:43

Pa izbriši aplikaciju pa ponovo instaliraj. Ako ne htjedne opet, ponovo izbriši i instaliraj sebi Messenger Lite.
When you see a person who has been given more than you in money and beauty, look to those who have been given less.

Avatar
Sveti
Postovi: 10166
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Sveti » 08 dec 2017, 17:52

To je to interneta. On ucita kada dobije informaciju da je stigla poruka
naprijed rejal

Avatar
MirsoNi
Postovi: 1378
Pridružen/a: 11 jul 2012, 22:04
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la MirsoNi » 08 dec 2017, 20:41

@wobly92 pokušao sam i to nije uspjelo, a ne bih koristio Lite verziju, tako da izgleda nema drugo rješenje nego da hard reset uradim.. :crazy:

@sveti nije ni do interneta, mislim ostali nemaju problem s tim, a ni ja nikad nisam imao problem taj, ovo se tek od sinoć pojavilo i od tad konstantno kasne dospjele poruke..
Sometimes it's only madness that makes us what we are.

Avatar
dema
Postovi: 6892
Pridružen/a: 21 apr 2009, 17:58
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la dema » 10 dec 2017, 14:54

Provjeri jeli ti uključuno sve kako treba sto se tice notifikacija.

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25682
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la SiamoNoi » 10 dec 2017, 20:58

Jel još kome traži update whatsappa svakih recimo mjesec i pol ili dva?Koga god da sam pitao kaže prvi put cuje za to,a meni svako malo traži i ne mogu sad više updejtat jer nemam više šta brisat.Imam 70mb slobodno i opet neće updejtat jer kao nije dovoljno,a znam da mu ne treba toliko za updejt jer nikad nije,a uvijek je tražilo da imam hrpu više slobodnog nego što zapravo treba.Jel se moze to riješit kako?

Avatar
MirsoNi
Postovi: 1378
Pridružen/a: 11 jul 2012, 22:04
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la MirsoNi » 11 dec 2017, 14:57

Što se tiče ovog problema sa kašnjenjem poruka na messengeru, nakon evo 3 dana možda se samo od sebe popravilo, odnosno više poruke ne kasne, tako da eto ne znam ni koji je razlog, niti kako se riješilo, ali eto sad je normalno sve
Sometimes it's only madness that makes us what we are.

Avatar
anonimni
Postovi: 10102
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: RE: Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la anonimni » 11 dec 2017, 15:49

SiamoNoi je napisao/la:Jel još kome traži update whatsappa svakih recimo mjesec i pol ili dva?Koga god da sam pitao kaže prvi put cuje za to,a meni svako malo traži i ne mogu sad više updejtat jer nemam više šta brisat.Imam 70mb slobodno i opet neće updejtat jer kao nije dovoljno,a znam da mu ne treba toliko za updejt jer nikad nije,a uvijek je tražilo da imam hrpu više slobodnog nego što zapravo treba.Jel se moze to riješit kako?
Sto moras uopste updateovati WhatsApp, ne samo njega ustvari nego sve aplikacije? Zabrani automatski update svih aplikacija i rijesi brigu, ako ti telefon vec radi fino a pretrpan je nema ni potrebe da ga yebes bezveze, ovako zabranis sve i miran si

Poslano sa mog Redmi 4X koristeći Tapatalk
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25682
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: RE: Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la SiamoNoi » 11 dec 2017, 19:59

anonimni je napisao/la:
SiamoNoi je napisao/la:Jel još kome traži update whatsappa svakih recimo mjesec i pol ili dva?Koga god da sam pitao kaže prvi put cuje za to,a meni svako malo traži i ne mogu sad više updejtat jer nemam više šta brisat.Imam 70mb slobodno i opet neće updejtat jer kao nije dovoljno,a znam da mu ne treba toliko za updejt jer nikad nije,a uvijek je tražilo da imam hrpu više slobodnog nego što zapravo treba.Jel se moze to riješit kako?
Sto moras uopste updateovati WhatsApp, ne samo njega ustvari nego sve aplikacije? Zabrani automatski update svih aplikacija i rijesi brigu, ako ti telefon vec radi fino a pretrpan je nema ni potrebe da ga yebes bezveze, ovako zabranis sve i miran si

Poslano sa mog Redmi 4X koristeći Tapatalk
Nisam ni znao da postoji opcija da se zabrani.Nego meni kaze da moram updejtat inace ga vise ne mogu koristit i evo vec mjesec dana od kako me trazi updejt mi nije u funkciji,ne mogu ga pokrenut jer kaze da je zastarjela verzija.

Avatar
Sage
Postovi: 5319
Pridružen/a: 08 jan 2013, 11:07
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Sage » 11 dec 2017, 20:03

Koja god aplikacija koci, reinstaliraj je.
Emancipate yourselves from mental slavery...

Memento Mori...

Avatar
anonimni
Postovi: 10102
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la anonimni » 11 dec 2017, 20:17

Odes na Google Play, povuces traku s lijeve strane, odes u postavke i zabranis azuriranje svim aplikacijama, pa ako ti neka i zatreba s updateom sam je pustis, ne znam za to da WhatsApp nece da radi bez zadnjeg updatea, doduse ja sve sto mi treba updateujem pa to prvi put od tebe cujem, no onda ovaj savjet @Sagea dolazi do izrazaja :D

Poslano sa mog Redmi 4X koristeći Tapatalk
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la jasmin10 » 12 dec 2017, 11:09

Babo kada se prikaci na Wi fi dobije obavještenje da je problem u identifikaciji. Kod njegovog kolege sve radi normalno. Najgore je to što je u Hrvatskoj pa ne mogu ja da mu nastimam a tražio sam po netu i ništa mi ne izbacuje u vezi ovog problema. Zna li neko šta bi moglo biti ?

Avatar
Jaozinho22
Postovi: 1594
Pridružen/a: 15 jun 2015, 22:10
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Jaozinho22 » 12 dec 2017, 11:10

Xperia XA ili Samsung galaxy J3 2016 ili Xperia m4 aqua.
Sva tri su to oko cijene malo je Aqua jeftinija od ova dva...
Više titula nego pojedini klubovi lopti ! FKŽ !
Budite navijači FK Željezničara a ne navijači Misimović Senada !

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 17 gostiju.