Mobilni- gdje, kako, šta?

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Ferdo
Postovi: 1296
Pridružen/a: 01 sep 2017, 17:57
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Ferdo » 10 jan 2018, 01:05

Federer17 je napisao/la:
Ferdo je napisao/la: Znači bit će mu bolji od S4. Dobro, znam da kamera zadnja na J7 2017 nije kao recimo na S8. To znam. Nije flagship. Ali je li bar ta kamera zadnja na J7 2017 u razini jednog S5? Ako jeste onda će njemu biti dovoljan napredak u odnosu na S4. S4 baš ima razočaravajuću kameru.
Ja sam probao i slikavao sa j5 2017 (koristio ga oko mjesec dana), a cini mi se da su im iste kamere (j5 i j7). Meni je bila sasvim zadovoljavajuca, uporedio sa s4, vjeruj mi razlika je ogromna. S5 sam davno nekad gledao, nisam ga duze koristio, tako da ne mogu nista reci. Trebala bi biti u najmanju ruku tu negdje, iako mislim da je i bolja, jer se radi o 3 god. mladjem modelu, nebitno sto nije flagship. Prednja za selfije je odlicna, koliko se sjecam imaju i blic.
Hvala ti na info

Avatar
Ferdo
Postovi: 1296
Pridružen/a: 01 sep 2017, 17:57
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Ferdo » 10 jan 2018, 19:30

E hajmo raja da vidim ko je upućen od vas jer mene ovo malo zbunjuje. Do prije nekih mjesec dana na facebooku je postojala facebook stranica (facebook page) koja se zvala SAMSUNG BOSNA I HERCEGOVINA i ja bih tu ušao fino i to je bila oficijelna stranica Samsunga u BiH. I kao što kažem ušao bih fino i čitao sve na našem jeziku što me zanima.

Šta se nakon toga desilo? Na news feedu mi se s vremena na vrijeme objavi nešto sa Samsunga na našem jeziku i obično piše "Plaćen oglas" i kada ja kliknem na to Samsung tj. da uđem na tu sranicu prešalta me na stranicu SamsungUK koja ima 65 milijuna lajkova:

https://www.facebook.com/SamsungUK

Znači nemoguće je pristupiti stranici Samsung BiH ili pročitati bilo šta na našem jeziku sem ako vam izbaci na news feedu. Šta se to desilo? To neka nova politika da se sve nacionalne Samsungove stranice stope u jednu jedinu SamsungUK??? To nije prije bilo tako.

Slična ali potpuno suprotna situacija je sa Huaweijem. Naime vi kada idete u search i kucate Huawei ono vam u izboru izbaci međunarodnu stranicu Huaweija na engleskom koja ima 48 milijuna lajkova. Ali kada vi kliknete na to ne možete pristupiti međunarodnoj Huawei stranici na engleskom jeziku već vas automatski prešalta na srpsku Huawei stranic:

https://www.facebook.com/HuaweimobileRS

Mislim koji je đavo sa ovim facebookom?

Avatar
Ferdo
Postovi: 1296
Pridružen/a: 01 sep 2017, 17:57
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Ferdo » 11 jan 2018, 17:54

Niko ne zna ništa. Ok. Nego...

Ovo je najveći gospodin i KING/KRALJ. Prof dr. Saki
 
Kako testira mobitele i obrazlaže stvari jednostavno kralj smartphone svijeta, pogledajte mu yt kanal:
 
https://www.youtube.com/user/sakitech/videos

slika

Avatar
miki_92
Postovi: 21593
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la miki_92 » 12 jan 2018, 17:41

slika
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
DenchiNL
Postovi: 7631
Pridružen/a: 10 okt 2008, 19:06
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la DenchiNL » 12 jan 2018, 20:35

Ferdo je napisao/la:Šta biste izabrali s ove liste?

slika
nijedan
:nene:

Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
Ferdo
Postovi: 1296
Pridružen/a: 01 sep 2017, 17:57
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Ferdo » 12 jan 2018, 20:43

Ja volim Blackberry to je stroj kvalitetan, ali Snapdragon 625 u tom njihovom flagshipu? Hmmm ne ide.

Avatar
DenchiNL
Postovi: 7631
Pridružen/a: 10 okt 2008, 19:06
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la DenchiNL » 12 jan 2018, 20:47

Ferdo je napisao/la:Ja volim Blackberry to je stroj kvalitetan, ali Snapdragon 625 u tom njihovom flagshipu? Hmmm ne ide.
meni je fenomenalno izbalansiran poslovni telefon sa touch motion tastaturom i zvjerskom baterijom :thumbup: i uz to security im je bez premca...
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14585
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 13 jan 2018, 14:32

Leg´o Xiaomi Mi A1, htio sam uuzeti 64GB verziju, ali vecina ih na piku nije imala, pa sam ipak uzeo s 32GB, no s obzirom da ćaći ide ovaj telefon, biće mu dovoljno, ali kao osobama koje ne vode računa o količini aplikacija, uslikanih slika, videa, ganjao sam 64GB verziju, no sta je tu je.

Lijepa izrada, lijepo lezi u ruci, posto meni vise nije strana ni velicina displaya ni meso oko istog, nemam primjedbi na velicinu.
Nisam htio skidati foliju sa displaya, ostavio sam njemu tu čast da skine, ja samo upalio telefon, apdejtovao na december security patch, opalio reset, napravio novi acc, i to je to.

po onome sto sam malo isprobao, imao fakin dobar DAC za slusalice, a i vanjski zvucnik je brutalno jak i dobra kvaliteta zvuka, cak bih mozda i naveo ovo kao manu, recimo neko te nazove u nekoj tihoj prostoriji, a tebi zagrmi.

kameru sam okidao u nocnim uslovima, ne mogu ti nista suditi, meni je ok ispalo, s obzirom na cjenovni rang ovog telefona, mislim da je definitivno best buy, eventualno ako bi nokia 6 2017, isto kostala kao ovaj Xiaomi i kad bi se brzo pojavila na trzistu, onda bi tu imali novog kralja srednjeg segmenta.



Oreo je stopiran za A1, mnogo njih je iskusilo razne bugove, a neki kazu da im sve radi bez problema, kako god docice za A1 i Oreo i android P.


Volio bih da mogu isprobati Mi 5X radi MIUIa, svidja mi se novi MIUI9 i font koji koriste.

Avatar
Sage
Postovi: 5319
Pridružen/a: 08 jan 2013, 11:07
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Sage » 13 jan 2018, 14:52

Znal iko kad ce zvanicno Oreo za 2017 A seriju Samsunga?
Emancipate yourselves from mental slavery...

Memento Mori...

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14585
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 13 jan 2018, 15:13

na ljeto najvjerovatnije

Avatar
arelinho
Postovi: 16398
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la arelinho » 13 jan 2018, 20:41

Znate da sam uzeo G6 prije mjesec dana u bh telekomu i sada imam mali problem sa njim. Primijetio sam da mi se pojavila neka mala crtica od 4-5 mm na ekranu. Nije da je ekran zagreban već kao problem sa pikselima. Ta crtica se vidi jako teško i trebaš imati baš dobar vid da nju vidiš. Najviše se vidi na bijeloj i plavoj boji.

Eh sada da vas pitam da li mislite da ovo trebam nositi na servis i da li će mi oni šta tamo ovo popraviti/zamjeniti? Da li se isplati uopšte nositi na servis? Ovo se samo od sebe pojavilo i mobitel nije ispadao.

Avatar
R32
Postovi: 3052
Pridružen/a: 07 apr 2014, 10:08
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la R32 » 13 jan 2018, 20:45

Ma nosi, posteno si ga platio. I to ne malo.
Moze ti se samo pogorsati.
Mia San Mia

Avatar
BelminM23
Postovi: 9759
Pridružen/a: 17 maj 2012, 17:49
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la BelminM23 » 15 jan 2018, 00:12

Šta kupiti sa budžetom od 400-450KM. Prelazak sa Samsung Galaxy S4, koji koristim skoro od izlaska, izharan je, izrazbijan, baterija 2h, kapak, (naveče pred spavanje ga isforsiram sa 100% na 0% :mrgreen: ). Radi zadovoljavajuće, nije mi nikakva žurba da mijenjam, ali mijenjao bih vjerovatno zbog toga što bih da imam opet normalan mobitel. Ovaj bih u ovoj situaciji proslijedio do ukućana, valjao bi onako. :D

Avatar
anonimni
Postovi: 10099
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la anonimni » 15 jan 2018, 01:09

arelinho je napisao/la:Znate da sam uzeo G6 prije mjesec dana u bh telekomu i sada imam mali problem sa njim. Primijetio sam da mi se pojavila neka mala crtica od 4-5 mm na ekranu. Nije da je ekran zagreban već kao problem sa pikselima. Ta crtica se vidi jako teško i trebaš imati baš dobar vid da nju vidiš. Najviše se vidi na bijeloj i plavoj boji.

Eh sada da vas pitam da li mislite da ovo trebam nositi na servis i da li će mi oni šta tamo ovo popraviti/zamjeniti? Da li se isplati uopšte nositi na servis? Ovo se samo od sebe pojavilo i mobitel nije ispadao.
Sto ne bi? Imas garanciju, nek' prave, samo ga odnesi direktno kod Stanica da brze zavrse
BelminM23 je napisao/la:Šta kupiti sa budžetom od 400-450KM. Prelazak sa Samsung Galaxy S4, koji koristim skoro od izlaska, izharan je, izrazbijan, baterija 2h, kapak, (naveče pred spavanje ga isforsiram sa 100% na 0% :mrgreen: ). Radi zadovoljavajuće, nije mi nikakva žurba da mijenjam, ali mijenjao bih vjerovatno zbog toga što bih da imam opet normalan mobitel. Ovaj bih u ovoj situaciji proslijedio do ukućana, valjao bi onako. :D
Novo ili polovno ? Ide S6 i promjena baterije ako ne valja :D polovan, nekako mi je to logican slijed ili ako hoces novo Xiaomi Mi A1

@Quaresma
Jesi probavao video na tom Xiaomiju? Zanima me krci li i tu zvuk u nekom bucnijem mjestu.. meni cak zvuk i nece recimo kad na Messengeru video snimam nikako :roll: Nije mi to neki problem, garanciju imam al pijacarsku pa mi bukvalno ne vrijedi, a znam da je to mana Xiaomija generalno pa samo mogu sutjeti i trpiti :mrgreen:
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
Federer17
Postovi: 7109
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Federer17 » 15 jan 2018, 01:42

anonimni je napisao/la:
BelminM23 je napisao/la:Šta kupiti sa budžetom od 400-450KM. Prelazak sa Samsung Galaxy S4, koji koristim skoro od izlaska, izharan je, izrazbijan, baterija 2h, kapak, (naveče pred spavanje ga isforsiram sa 100% na 0% :mrgreen: ). Radi zadovoljavajuće, nije mi nikakva žurba da mijenjam, ali mijenjao bih vjerovatno zbog toga što bih da imam opet normalan mobitel. Ovaj bih u ovoj situaciji proslijedio do ukućana, valjao bi onako. :D
Novo ili polovno ? Ide S6 i promjena baterije ako ne valja :D polovan, nekako mi je to logican slijed ili ako hoces novo Xiaomi Mi A1
https://www.olx.ba/artikal/28076696/sam ... pakovanje/

Evo ovaj lik prodaje nove S6 za 480 KM, pise da ima i garancija. Koliko je pouzdan, nemam pojma. Djeluje sve ok.

Avatar
anonimni
Postovi: 10099
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la anonimni » 15 jan 2018, 02:46

To je americka verzija, mislim da bi sve trebalo raditi ovdje no ja je ne bih iz cistog razloga jer nije evropska :mrgreen: ne znam, mislim da nov S6 nije puno skuplji (evropski, naravno), znam da je americka jer na njoj pise Galaxy S6 na pozadini a na evropskoj ne a eto objektivno ne postoji nijedan razlog sto ne taj telefon..
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
BelminM23
Postovi: 9759
Pridružen/a: 17 maj 2012, 17:49
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la BelminM23 » 15 jan 2018, 03:42

Moj je direktno iz USA stigao, bilo je nekih zavrzlama oko dekodiranja, pa sam preko onog koda na kraju. Doduše trebao sam platiti ovim našim, ali onda su mi od tamo poslali kod za džabe, jer kao oni svojim državljanima daju da koriste svugdje telefon. :mrgreen:

Ma.ne bih polovan kupio od majke, iz razloga što ga sam ne čuvam, a kamo li da vjerujem nekome drugom. Finese su parnice po telefonu, to prije ili kasnije i sam oštetiš.

Avatar
miki_92
Postovi: 21593
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la miki_92 » 15 jan 2018, 10:35

"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37516
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la tuzlak1987 » 15 jan 2018, 11:13

arelinho je napisao/la:Znate da sam uzeo G6 prije mjesec dana u bh telekomu i sada imam mali problem sa njim. Primijetio sam da mi se pojavila neka mala crtica od 4-5 mm na ekranu. Nije da je ekran zagreban već kao problem sa pikselima. Ta crtica se vidi jako teško i trebaš imati baš dobar vid da nju vidiš. Najviše se vidi na bijeloj i plavoj boji.

Eh sada da vas pitam da li mislite da ovo trebam nositi na servis i da li će mi oni šta tamo ovo popraviti/zamjeniti? Da li se isplati uopšte nositi na servis? Ovo se samo od sebe pojavilo i mobitel nije ispadao.
Zna se desiti. Moj buraz je uzeo kod njih S7 i primjetio je da kada ga stavi u ruke i brzo ga pomjera gore dole gore dole cuje objektiv kamere kako zuji i pomjera se.
A kod tebe je to jos veci problem i normalno odnesi. Hajd da je nesto drugo vec je ekran i za te pare to nije zafrkancija.

Avatar
romeo
Postovi: 1090
Pridružen/a: 05 avg 2008, 13:31
Lokacija: Republika Crkvice
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la romeo » 15 jan 2018, 22:48

Koji Huawei uzeti do 400 KM ? :D

Kakav je P10 lite, koristi li neko da napise koju ?
Volimo Čelik i oči nam se cakle !

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 22 gosta.