Mobilni- gdje, kako, šta?

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14587
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 10 avg 2017, 00:48

dema je napisao/la: Jest ali ovaj ima dole puno prostora plus su mu tipke na displeju. Ali ovo je uzeo xiaomi i napravio puno bolje. Od tad je počelo sad ima nekoliko mobitela koji ga kopiraju.
A daj ima li ko iskustva sa Samsung note 4. Ili da ko prodaje očuvan
da a li je xiaomi izasao kasnije nakon 2 godine.

Avatar
Zodiac
Postovi: 4059
Pridružen/a: 18 dec 2012, 00:16
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Zodiac » 11 avg 2017, 18:31

Moze li se zamijenit ono zastitno kaljeno staklo na mobu, malo je sa jedne strane u cosku primilo zraka pa se odvojilo?

19FKS46
Postovi: 714
Pridružen/a: 14 okt 2015, 11:33
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la 19FKS46 » 11 avg 2017, 18:35

Moze li se na samsung s4 zamijeniti ona uska lajsna? Znam da moze ona siroak lajsna ali ima i ona uska iznad nje. Zna li iko da li se moze mijenjati?

exampLe.
Postovi: 1703
Pridružen/a: 30 apr 2009, 11:59
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la exampLe. » 11 avg 2017, 18:43

Zodiac je napisao/la:Moze li se zamijenit ono zastitno kaljeno staklo na mobu, malo je sa jedne strane u cosku primilo zraka pa se odvojilo?
Naravno da moze.

Avatar
Zodiac
Postovi: 4059
Pridružen/a: 18 dec 2012, 00:16
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Zodiac » 11 avg 2017, 19:15

exampLe. je napisao/la:
Zodiac je napisao/la:Moze li se zamijenit ono zastitno kaljeno staklo na mobu, malo je sa jedne strane u cosku primilo zraka pa se odvojilo?
Naravno da moze.
Mogu li sta zjbt ako sam pokusat odlijepit, ostetit displej i sl.?

Avatar
chelsea358
Postovi: 1088
Pridružen/a: 22 feb 2012, 14:52
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la chelsea358 » 11 avg 2017, 20:20

Gledam ove shopping ture sto ide u Graz, jel ko isao do Graza u shopping? Da ispadne da se drzim teme gledam u ovom Media Markt su dosta jeftnijij telefoni osim ako ih poredimo sa ovim trgovinama tipa Univerzalno :mrgreen: ,al je Media Markt jeftiniji od ovih naših regularnih trgovina sto prodaju mobitele i ovu ostalu tehnologiju.Postoji li internalcionalna garancija da to iz Austrije mozemo negdje u BiH odnjeti da poprave ako bude kakav kvar?Ima li ko iskustva s tim?
btw ako je neko išao u soping odjece i obuce nek napise da ne pitam na drugoj temi,nek podijeli iskustva kako to funkcionise itd :mrgreen: :mrgreen:

Avatar
Federer17
Postovi: 7130
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Federer17 » 11 avg 2017, 20:24

Je l' to fakat univerzalno toliko nepouzdan, pa se nikako ne preporucuje kupovina kod njih? Vidjoh da su nedavno otvorili radnju i u Tz, a s obzirom da su im cijene daleko najpovoljnije, planirao sam ih mozda cak i posjetiti. Nesto sumnjam da ce otvoriti radnju u tako elitnom trznom centru (BCC), a pri tome ne biti pouzdani za kupovinu.

Avatar
chelsea358
Postovi: 1088
Pridružen/a: 22 feb 2012, 14:52
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la chelsea358 » 11 avg 2017, 20:29

Federer17 je napisao/la:Je l' to fakat univerzalno toliko nepouzdan, pa se nikako ne preporucuje kupovina kod njih? Vidjoh da su nedavno otvorili radnju i u Tz, a s obzirom da su im cijene daleko najpovoljnije, planirao sam ih mozda cak i posjetiti. Nesto sumnjam da ce otvoriti radnju u tako elitnom trznom centru (BCC), a pri tome ne biti pouzdani za kupovinu.
Garancija prakticno ne postoji :mrgreen: ,dosta ljudi ne vjeruju takvim trgovinama i citao sam na klixu ljudi imaju razlicita iskustva.Ja sam imao srece elhamdulilah evo Nexus 5 za mjesec dana ce bit 3 godine kako sam ga uzeo u univerzalno,samo sam imao problema 2 puta u zadnjih 5 mjeseci sa tipkom sa zaklucavanje-otklucavanje telefona jer mi se gasio al sam popravio.Mislim da se isplati riskirati ako je to telefon do 500 koliko je bio moj nexus

Avatar
Federer17
Postovi: 7130
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Federer17 » 11 avg 2017, 20:37

chelsea358 je napisao/la: Garancija prakticno ne postoji :mrgreen: ,dosta ljudi ne vjeruju takvim trgovinama i citao sam na klixu ljudi imaju razlicita iskustva.Ja sam imao srece elhamdulilah evo Nexus 5 za mjesec dana ce bit 3 godine kako sam ga uzeo u univerzalno,samo sam imao problema 2 puta u zadnjih 5 mjeseci sa tipkom sa zaklucavanje-otklucavanje telefona jer mi se gasio al sam popravio.Mislim da se isplati riskirati ako je to telefon do 500 koliko je bio moj nexus
Mah, dosta tih radnji garanciju ne ispostuje kako treba, vec se sluze svim i svacim. Jesu li oni sigurni kada se kupuje nov mobitel, da nece podvaliti koristen, ili neku kopiju? Pitam jer sam vidio da su se neki ljudi i na to zalili, ovi koji online naruce kod njih.

Moguce da ce ovi u Tz biti korektniji i kada je garancija u pitanju, mozda su se u Sarajevu osilili jer im posao dobro ide...

Avatar
AA23
Postovi: 16077
Pridružen/a: 27 okt 2012, 12:55
Lokacija: Where the legends are born.
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la AA23 » 11 avg 2017, 20:38

Federer17 je napisao/la:Je l' to fakat univerzalno toliko nepouzdan, pa se nikako ne preporucuje kupovina kod njih? Vidjoh da su nedavno otvorili radnju i u Tz, a s obzirom da su im cijene daleko najpovoljnije, planirao sam ih mozda cak i posjetiti. Nesto sumnjam da ce otvoriti radnju u tako elitnom trznom centru (BCC), a pri tome ne biti pouzdani za kupovinu.

Dosta moje raje je kupovalo, ja nisam smio ybg. Platio sam 450 KM J5 2016 u radnji sa pravom garancijom.

Nisam htio da imam potencijalna zajebavanja, ali ako cijenom ne možeš mnogo, okušaj se jer 70% ljudi kažu da im traju telefoni, 25% napadaju Univerzalno, a 5% govorimo da ipak se ide na safe buy :mrgreen: .

Avatar
chelsea358
Postovi: 1088
Pridružen/a: 22 feb 2012, 14:52
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la chelsea358 » 11 avg 2017, 20:42

Federer17 je napisao/la:
chelsea358 je napisao/la: Garancija prakticno ne postoji :mrgreen: ,dosta ljudi ne vjeruju takvim trgovinama i citao sam na klixu ljudi imaju razlicita iskustva.Ja sam imao srece elhamdulilah evo Nexus 5 za mjesec dana ce bit 3 godine kako sam ga uzeo u univerzalno,samo sam imao problema 2 puta u zadnjih 5 mjeseci sa tipkom sa zaklucavanje-otklucavanje telefona jer mi se gasio al sam popravio.Mislim da se isplati riskirati ako je to telefon do 500 koliko je bio moj nexus
Mah, dosta tih radnji garanciju ne ispostuje kako treba, vec se sluze svim i svacim. Jesu li oni sigurni kada se kupuje nov mobitel, da nece podvaliti koristen, ili neku kopiju? Pitam jer sam vidio da su se neki ljudi i na to zalili, ovi koji online naruce kod njih.

Moguce da ce ovi u Tz biti korektniji i kada je garancija u pitanju, mozda su se u Sarajevu osilili jer im posao dobro ide...
Ja sam siguran da je moj nov,sad mislim da ti neko moze 100 posto garantovat da li su svi telefoni novi je nemoguce.Neki smatraju da su to koristeni ili nesto tako, ja bih prije rekao da su to neki mutni poslovi i da se vara država ili se carina ne placa ili nesto tako,jer ne vjerujem da mogu bit tako jeftini a da je sve uredno.

Avatar
Federer17
Postovi: 7130
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Federer17 » 11 avg 2017, 23:19

AA23 je napisao/la: Dosta moje raje je kupovalo, ja nisam smio ybg. Platio sam 450 KM J5 2016 u radnji sa pravom garancijom.

Nisam htio da imam potencijalna zajebavanja, ali ako cijenom ne možeš mnogo, okušaj se jer 70% ljudi kažu da im traju telefoni, 25% napadaju Univerzalno, a 5% govorimo da ipak se ide na safe buy :mrgreen: .
Ma definitivno bih kupio nesto skuplje, jer se nemam sta peglati s jeftinijim modelima. Kontam otici do radnje u Tuzli i pitat ih sve u vezi toga (garancija i ostali vragovi), pa ako mi budu djelovali uvjerljivo, okusat se. :mrgreen: Propao mi ovamo plan za Xperiu Z5, pa kontao mozda kod njih kupiti XZ, jer je bas jeftin u odnosu na ostale radnje. :roll:

Avatar
AA23
Postovi: 16077
Pridružen/a: 27 okt 2012, 12:55
Lokacija: Where the legends are born.
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la AA23 » 11 avg 2017, 23:26

Federer17 je napisao/la:
AA23 je napisao/la: Dosta moje raje je kupovalo, ja nisam smio ybg. Platio sam 450 KM J5 2016 u radnji sa pravom garancijom.

Nisam htio da imam potencijalna zajebavanja, ali ako cijenom ne možeš mnogo, okušaj se jer 70% ljudi kažu da im traju telefoni, 25% napadaju Univerzalno, a 5% govorimo da ipak se ide na safe buy :mrgreen: .
Ma definitivno bih kupio nesto skuplje, jer se nemam sta peglati s jeftinijim modelima. Kontam otici do radnje u Tuzli i pitat ih sve u vezi toga (garancija i ostali vragovi), pa ako mi budu djelovali uvjerljivo, okusat se. :mrgreen: Propao mi ovamo plan za Xperiu Z5, pa kontao mozda kod njih kupiti XZ, jer je bas jeftin u odnosu na ostale radnje. :roll:

Kupio je moj jaran neki skupi Sonyev model 550-600 KM neki C nešto, dobar telefon, služi ga dobro, dobio je garantni list al ne kakav inače " pravi " izgleda.


Nema problema sa njim, radi vrlo dobro, samo eto ja lično ne volim radnje tog tipa jer sam pitao baš radnike u Tehno Magu zbog čega je recimo toliko cijena veća kod njih, a odgovor je bio jednostavan, oficijelne trgovine uvoze robu preko carine i plaćaju masne poreze ( na J5 2016 specifično porez bio 130 KM ) i kad oduzmeš porez dobiješ negdje cijenu kao kod Univerzalnog. Dok ovi iz Univerzalno ili koje već radnje telefone dovoze u gepeku i preko auta, znalo se dešavati đa nađu te isporuke i pun gepek telefona, ali nikad se ti slučajevi nisu specifično riješili, neki ljudi kažu da Univerzalno i slični uvoze telefone kodirane u drugim državama pa ih ovdje dekodiraju i prodaju jeftinije zbog toga.

Ko će ga znati, jesi pokušao preko BH Telecoma na rate? Ja bih ipak otišao na safe - buy opciju makar i preplatio malko :mrgreen:

Avatar
Federer17
Postovi: 7130
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Federer17 » 11 avg 2017, 23:31

AA23 je napisao/la: Kupio je moj jaran neki skupi Sonyev model 550-600 KM neki C nešto, dobar telefon, služi ga dobro, dobio je garantni list al ne kakav inače " pravi " izgleda.


Nema problema sa njim, radi vrlo dobro, samo eto ja lično ne volim radnje tog tipa jer sam pitao baš radnike u Tehno Magu zbog čega je recimo toliko cijena veća kod njih, a odgovor je bio jednostavan, oficijelne trgovine uvoze robu preko carine i plaćaju masne poreze ( na J5 2016 specifično porez bio 130 KM ) i kad oduzmeš porez dobiješ negdje cijenu kao kod Univerzalnog. Dok ovi iz Univerzalno ili koje već radnje telefone dovoze u gepeku i preko auta, znalo se dešavati đa nađu te isporuke i pun gepek telefona, ali nikad se ti slučajevi nisu specifično riješili, neki ljudi kažu da Univerzalno i slični uvoze telefone kodirane u drugim državama pa ih ovdje dekodiraju i prodaju jeftinije zbog toga.

Ko će ga znati, jesi pokušao preko BH Telecoma na rate? Ja bih ipak otišao na safe - buy opciju makar i preplatio malko :mrgreen:
Hmm. onda cu definitivno potraziti neku drugu opciju. Ko zna kakav me uredjaj moze potrefiti, i ako nemas garancije, mozes ga baciti. Jesu im garancije 12 mjeseci?

Ma ne kupuje mi se u Telecomu, nemaju neki veliki izbor, a nisam ljubitelj kupovine na rate. Vidjet cu aBd u nekim drugim radnjama, a trenutno mi nije tolika potreba za novim mobom, pa cu valjda sto skorije naletit na nesto.

Btw, hvala ti puno na informacijama! :salut:

Avatar
AA23
Postovi: 16077
Pridružen/a: 27 okt 2012, 12:55
Lokacija: Where the legends are born.
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la AA23 » 11 avg 2017, 23:41

Federer17 je napisao/la:
AA23 je napisao/la: Kupio je moj jaran neki skupi Sonyev model 550-600 KM neki C nešto, dobar telefon, služi ga dobro, dobio je garantni list al ne kakav inače " pravi " izgleda.


Nema problema sa njim, radi vrlo dobro, samo eto ja lično ne volim radnje tog tipa jer sam pitao baš radnike u Tehno Magu zbog čega je recimo toliko cijena veća kod njih, a odgovor je bio jednostavan, oficijelne trgovine uvoze robu preko carine i plaćaju masne poreze ( na J5 2016 specifično porez bio 130 KM ) i kad oduzmeš porez dobiješ negdje cijenu kao kod Univerzalnog. Dok ovi iz Univerzalno ili koje već radnje telefone dovoze u gepeku i preko auta, znalo se dešavati đa nađu te isporuke i pun gepek telefona, ali nikad se ti slučajevi nisu specifično riješili, neki ljudi kažu da Univerzalno i slični uvoze telefone kodirane u drugim državama pa ih ovdje dekodiraju i prodaju jeftinije zbog toga.

Ko će ga znati, jesi pokušao preko BH Telecoma na rate? Ja bih ipak otišao na safe - buy opciju makar i preplatio malko :mrgreen:
Hmm. onda cu definitivno potraziti neku drugu opciju. Ko zna kakav me uredjaj moze potrefiti, i ako nemas garancije, mozes ga baciti. Jesu im garancije 12 mjeseci?

Ma ne kupuje mi se u Telecomu, nemaju neki veliki izbor, a nisam ljubitelj kupovine na rate. Vidjet cu aBd u nekim drugim radnjama, a trenutno mi nije tolika potreba za novim mobom, pa cu valjda sto skorije naletit na nesto.

Btw, hvala ti puno na informacijama! :salut:

Zavisi sada, neko kaže dvije, neko jednu..

Ali po dosadašnjim reakcijama kažu da je ta garancija bukvalno da si odnio majstoru na servis, nema telefona dugo vremena i..Bog zna kakvi dijelovi završe u fonu.

Sa srećom druže, da naletiš na pravo mjesto i telefon :D

Avatar
scorpy
Postovi: 540
Pridružen/a: 05 sep 2009, 12:26
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la scorpy » 12 avg 2017, 01:28

Ima li netko iskustva sa HTC U ULTRA.
Specifikacije mi izgledaju u redu osim baterije koju ne mogu zamijeniti. A u svakog mi mobitela baterija popusti nakon 6mjeseci najkasnije godinu dana da me moze ni dan izdrzati. Mogu li u servisu zamijeniti bateriju I koliko to kosta.

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14587
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 12 avg 2017, 01:45

da baterija izgubi na snazi s vremenom, to stoji, ali da je mjenjas nakon godinu dana, za tim apsolutno nema potrebe. jedino u slucaju da je uspijes ostetiti unutar samog uredjaja.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Avatar
scorpy
Postovi: 540
Pridružen/a: 05 sep 2009, 12:26
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la scorpy » 12 avg 2017, 04:19

Koristio sam Samsung Galaxy 3 i 5. Kod trojke prvo uzeo originalnu bateriju pa onda jacu. Dvije promijenio u dvije godine sto sam imao telefon. Kod 5ice sam odmah nakon 8-9mjeseci kupio mnogo jacu 4350mAh kapaciteta. Ne sjecam se tacno, originalna je imala ispod 3000.Mozda 2600/2800.
U mene uvijek internet ukljucen vani, kod kuce wifi. Vani veoma mnogo koristim google maps I GPS. Sve to mnogo trosi bateriju pa nakon godinu dana u mene baterija jedva traje I upola kao nova. Mogu li se zamijeniti ovakve baterije u servisima I koliko kostaju. Ako bi ga uzeo morao bi je 99%mijenjati nakon godinu dana.
Zadnja izmjena: scorpy, dana/u 12 avg 2017, 04:32, ukupno mijenjano 1 put.


Avatar
chelsea358
Postovi: 1088
Pridružen/a: 22 feb 2012, 14:52
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la chelsea358 » 13 avg 2017, 08:57

chelsea358 je napisao/la:Gledam ove shopping ture sto ide u Graz, jel ko isao do Graza u shopping? Da ispadne da se drzim teme gledam u ovom Media Markt su dosta jeftnijij telefoni osim ako ih poredimo sa ovim trgovinama tipa Univerzalno :mrgreen: ,al je Media Markt jeftiniji od ovih naših regularnih trgovina sto prodaju mobitele i ovu ostalu tehnologiju.Postoji li internalcionalna garancija da to iz Austrije mozemo negdje u BiH odnjeti da poprave ako bude kakav kvar?Ima li ko iskustva s tim?
btw ako je neko išao u soping odjece i obuce nek napise da ne pitam na drugoj temi,nek podijeli iskustva kako to funkcionise itd :mrgreen: :mrgreen:

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Licniznanstvenik, rio_Ferdy88 i 19 gostiju.