Mobilni- gdje, kako, šta?

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la legenda reala » 08 sep 2017, 00:31

arelinho je napisao/la:
Nisam stvarno upoznat sa kvarovima na tom G4 nego govorim općenito za ovu kupovinu. Što se tiče G4 taj telefon ima jedan moj prijatelj i evo dobro ga služi godinu dana. Vidjet ćemo za dalje. :) :)
Ma imaju te serije 505 i 506 neke greške na matičnoj i skoro svi se kvare, al kvare se i sve ostale serije u mene nije bila nijedan ta serija pa je crko, meni je crko nakon godinu i mjesec dana, radio sve extra, telefon vrh nikakvih promjena da je usporio nešto ili sl. samo se ugasi i nema šanse više upaliti

daj mi EON :P
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Klare
Postovi: 4302
Pridružen/a: 24 jun 2010, 12:28

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Klare » 08 sep 2017, 00:32

Ma imao sam ja pare nije to problem, ali nikad ne bih iz nekog principa dao recimo više od 500KM za mobitel, ali zašto bih dao i 450 kad mogu 350 :mrgreen: , jer sam sa mobitelima uvijek dobro prolazio i nalazio ih ispod cijene, iako ih ne mijenjam često.
A ovdje je bila specifična situacija jer model je poznat po problemu, pa sam mislio malo je godina garancije, ovaj je radio godinu i ostane mu još godina, ovaj je provjeren i još ima 4gb rama, i po svim opisima je bio buy under prize. :D

Ubuduće samo novo. Ustvari ljudi koji vole često mijenjati onda bolje polovno očuvano naći, ali za mene koji dosta rijetko mijenjam polovno nije dobra kupovina.

Avatar
arelinho
Postovi: 16398
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la arelinho » 08 sep 2017, 00:33

legenda reala je napisao/la:
arelinho je napisao/la:
Nisam stvarno upoznat sa kvarovima na tom G4 nego govorim općenito za ovu kupovinu. Što se tiče G4 taj telefon ima jedan moj prijatelj i evo dobro ga služi godinu dana. Vidjet ćemo za dalje. :) :)
Ma imaju te serije 505 i 506 neke greške na matičnoj i skoro svi se kvare, al kvare se i sve ostale serije u mene nije bila nijedan ta serija pa je crko, meni je crko nakon godinu i mjesec dana, radio sve extra, telefon vrh nikakvih promjena da je usporio nešto ili sl. samo se ugasi i nema šanse više upaliti

daj mi EON :P
Ne mogu ti stvarno to dati jer preko tih podataka za EON ulazim na telemach portal gdje plaćam račune, uzimam dodatne pakete, restartujem resiver/modem. Da su različiti podaci za EON u odnosu na ove dobio bi podatke i ne bi bio nikakav problem.

Avatar
Centre forward
Postovi: 6093
Pridružen/a: 26 jun 2010, 14:37
Lokacija: Rudolf Diesel straße
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Centre forward » 08 sep 2017, 06:55

theboss_RD07 je napisao/la:
Centre forward je napisao/la:Drugarski pozdrav radnički savjete. Za otp. jedan mjesec navršava se dvije godine kako sam potpis'o ugovor sa BHT za Moju TV. Interesuje me da li važi ponuda da se besplatno (ili za jednu KM) dobije neki mobitel nakon 2 godine. Kakvi se uredjaji nude ili cigani (uz izvinjenje svim romima) lažu i za to ?
Fala.
Ne razumijem.. Ako ima tvoj paket u informacijama za neki uredjaj onda mozes.. S tim da to ide u fazonu, potpises ugovor, platis marku taj telefon al onda moras minimalno jos godinu ili dvije (koliko traje ugovor) koristit njihove usluge tj. taj paket. Inace ako se odlucis da prije vremena raskines ugovor onda moras platit punu cijenu tog telefona i tu ce te vjerovatno oderat ko macku

https://www.bhtelecom.ba/index.php?id=7277
Naš'o sam negdje tamo da može. Hvala u svakom slučaju :thumbup:
Al' ipak moram otić' na lice mjesta. Volio bih da mogu nać' nekog službenika koji je završio bar osnovnu školu, jer je sve to mahom SDA kadar.
05.09.1995 ♥

11-0-0 Rekordmeister

Ratzel Hettner Ritter Meyer Waldseemüller

Avatar
Quinlan
Postovi: 2731
Pridružen/a: 26 sep 2016, 12:57
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Quinlan » 08 sep 2017, 07:08

R32 je napisao/la:
theboss_RD07 je napisao/la:
R32 je napisao/la:Sretno ozenjen vec 4 mjeseca :mrgreen: :cool:

Video, slike, navigacija, muzika...
Sve po 5-10gb minimum
Oo pa cestitam :D
Nisi zvao da se zalije :nedam:
Hvala :)

Digo sidro, ev me u Minkenu vec dva mjeseca. :mrgreen:
cestitke i od mene :thumbup: :thumbup: :opaopa: :opaopa:

Avatar
dema
Postovi: 6892
Pridružen/a: 21 apr 2009, 17:58
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la dema » 08 sep 2017, 08:14

Samsung note 4 isto ima modela koji od zadnje nadogradnje imaju problem sa matičnom. Ja pio kafu pregledao. Lik me izradi dodjoh kući on se počeo gasit. Na kafi nijednom. Poslije laže prodao sam ispravnog. Rizik je polovno uzet, posebno od prevaranata. Nisam ga sebi kupio već u porodici ali eto, ima svega.

Avatar
theboss_RD07
Postovi: 4499
Pridružen/a: 27 jun 2010, 19:01
Lokacija: Gradačac
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la theboss_RD07 » 08 sep 2017, 08:20

dema je napisao/la:Samsung note 4 isto ima modela koji od zadnje nadogradnje imaju problem sa matičnom. Ja pio kafu pregledao. Lik me izradi dodjoh kući on se počeo gasit. Na kafi nijednom. Poslije laže prodao sam ispravnog. Rizik je polovno uzet, posebno od prevaranata. Nisam ga sebi kupio već u porodici ali eto, ima svega.
Nisam nikad u zivotu uzeo polovan telefon, niti cu

Tj. jesam jednom davno, ali nije smartphone. Nakon 4 godine i dalje radi bez problema ugasi se samo kad ga ispustis, da jace lupi od nesto. A kod ovog prije mene je takodjer bio jedno 3-4 godine

Avatar
Eld0rado
Postovi: 827
Pridružen/a: 20 jul 2015, 16:22
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Eld0rado » 08 sep 2017, 09:17

Kako stvari stoje barem sad ovi novi high end uređaji ce se kupovati kao polovnjaci :D

Sad su novi modeli duplo skuplji tako da sumnjam da ce se raja razbacivati po 1500km+ za nov uređaj.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Avatar
R32
Postovi: 3052
Pridružen/a: 07 apr 2014, 10:08
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la R32 » 08 sep 2017, 09:27

Quinlan je napisao/la:cestitke i od mene :thumbup: :thumbup: :opaopa: :opaopa:
Hvala hvala :D :D
Mia San Mia

Avatar
Sarajlijica1946
Postovi: 8174
Pridružen/a: 21 jan 2016, 11:37
Lokacija: https://www.fksarajevo.ba/bs/
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Sarajlijica1946 » 09 sep 2017, 06:31

S4, ne pokazuje prilikom punjenja crvenu lampicu. Sta da radim, nastimao sam to sve u opcijama.

Avatar
MisterGuardiola
Postovi: 898
Pridružen/a: 14 jan 2015, 23:10
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la MisterGuardiola » 09 sep 2017, 17:51

slika

Imam jedno glupo pitanje.Naime,kupio sam Xperia XA i ovo piše u uputstvu za skidanje folije.Nisam je još skinuo pa me interesuje treba li ,može li naštetiti kako ekranu ?

Avatar
Quinlan
Postovi: 2731
Pridružen/a: 26 sep 2016, 12:57
Kontakt:

Re: RE: Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Quinlan » 09 sep 2017, 21:13

MisterGuardiola je napisao/la:slika

Imam jedno glupo pitanje.Naime,kupio sam Xperia XA i ovo piše u uputstvu za skidanje folije.Nisam je još skinuo pa me interesuje treba li ,može li naštetiti kako ekranu ?
Ma ne može, a možeš je skinut slobodno, a u nekoj radnji nek ti stave onu zaštitnu 10tak maraka je i miran si

scudetto89
Postovi: 2524
Pridružen/a: 25 dec 2016, 16:19
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la scudetto89 » 09 sep 2017, 23:22

Staklenu po mogucnosti i miran si, kod mene je ista takva i super, nista ti ne moze naskoditi, naprotiv pomogne :thumbup:
04.10.2009 !
1946 !
HZ ' 87 !

Grizzlies FC

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14585
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 10 sep 2017, 18:49

dema je napisao/la:Samsung note 4 isto ima modela koji od zadnje nadogradnje imaju problem sa matičnom. Ja pio kafu pregledao. Lik me izradi dodjoh kući on se počeo gasit. Na kafi nijednom. Poslije laže prodao sam ispravnog. Rizik je polovno uzet, posebno od prevaranata. Nisam ga sebi kupio već u porodici ali eto, ima svega.
a jesi li pokušao s novom baterijom? znaju samsung telefoni podivljati zbog baterije, s dosta ovakvih slucajeva sam se susretao kod samsunga da baterija rijesi stvar.

ako imas jos note 4, izvadi bateriju i stavi je na stol, i pokusaj je okrenuti, ako se ona bude sama okrecala na stolu znaci ima malo napuhanosti i vrijeme je za promjenu.

sjecam se na S3 koji sam dobio da popravim, display počeo da divlja, artifikati i šta sve ne, i naručim bateriju s ebaya. i nikakvog problema.

ja sam bateriju uzimao prije 2-3 godine, ne znam da li se sad moze online uzeti

Avatar
theboss_RD07
Postovi: 4499
Pridružen/a: 27 jun 2010, 19:01
Lokacija: Gradačac
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la theboss_RD07 » 11 sep 2017, 11:09

QUARESMA 18<<< je napisao/la:
Kakva su ti iskustva sa Samsungovim J-peticama?
Ja sam narucio J5 2016 trebala bi stic u narednim danima.

Imao sam prije toga J5 2015 koja mi je nazalost ukradena. Ali do tog trenutka sam bio prezadovoljan bez najmanje zamjerke
Sad kakva je 2016 u poredjenju sa 2015 sto se tice performansi i imal opasnijih performance dropova nakon mjeseci ili godina koristenja

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14585
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 11 sep 2017, 13:32

ne znam, ima forumasa sa J5 2016 i zadovoljni su, ja lično izbjegavam samsung u posljednje dvije godine, ne svidja mi se njihov touchwiz odnosno samsung experience kako ga sad zovu, jednostavno volim sto pribliznije stock androidu, tako da su za mene Xperije ekstra telefoni.


Ne znam koja je cijena sad Galaxy J5 16´, ali provjeri Xiaomi Redmi Note 4, svi hvale taj telefon, a ja nedavno uzeo preko pika rodjaku Redmi Note 4x ali sa Mediatek procesorom, koji ce zbog toga ostati zakucan na Marshmallowu, ali bi trebao dobiti svakako Miui 9.

Ali fin telefon, Mediatek Helio X20 prefomansama bolji od Snapdragona 625, barem u benchmarku, 4GB rama, 4100mAh baterija, 5.5 incha display s 1080p rezolucijom.

Avatar
theboss_RD07
Postovi: 4499
Pridružen/a: 27 jun 2010, 19:01
Lokacija: Gradačac
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la theboss_RD07 » 11 sep 2017, 13:59

QUARESMA 18<<< je napisao/la:ne znam, ima forumasa sa J5 2016 i zadovoljni su, ja lično izbjegavam samsung u posljednje dvije godine, ne svidja mi se njihov touchwiz odnosno samsung experience kako ga sad zovu, jednostavno volim sto pribliznije stock androidu, tako da su za mene Xperije ekstra telefoni.


Ne znam koja je cijena sad Galaxy J5 16´, ali provjeri Xiaomi Redmi Note 4, svi hvale taj telefon, a ja nedavno uzeo preko pika rodjaku Redmi Note 4x ali sa Mediatek procesorom, koji ce zbog toga ostati zakucan na Marshmallowu, ali bi trebao dobiti svakako Miui 9.

Ali fin telefon, Mediatek Helio X20 prefomansama bolji od Snapdragona 625, barem u benchmarku, 4GB rama, 4100mAh baterija, 5.5 incha display s 1080p rezolucijom.
Mah to je vec gotova prica posto je telefon narucen prosle sedmice. Vec treba stici sutra prekosutra, a to je u BHT.
Nema kod njih Xiaomi nijedan u ponudi.

Sto se tice J5 izaci ce me zajedno sa PDVom 295KM, 2 god.
A sto se tice tih touchwiza, meni je to manje bitno. Samo mi je bitno da je brz telefon generalno i da ne bude nakon godinu dana drop u performansu pa ko da kladić drzim u ruci, ne telefon

Avatar
Papastathopoulos
Postovi: 6995
Pridružen/a: 30 jun 2011, 16:20
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Papastathopoulos » 12 sep 2017, 19:18

Raja da li slucajno neko ima ili je imao Samsung A5 2017, pa da kaze samo koju rijec o telefonu kakav je ?

Po specifikacijama bi rekao da je odlican al da vidim iz prve ruke dojmove :)
Ko rano rani, il je pekar il nije normalan

Avatar
miki_92
Postovi: 21593
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la miki_92 » 12 sep 2017, 20:52

slika
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
Sage
Postovi: 5319
Pridružen/a: 08 jan 2013, 11:07
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Sage » 12 sep 2017, 21:54

Papastathopoulos je napisao/la:Raja da li slucajno neko ima ili je imao Samsung A5 2017, pa da kaze samo koju rijec o telefonu kakav je ?

Po specifikacijama bi rekao da je odlican al da vidim iz prve ruke dojmove :)
Imam ja..telefon je zvijer. Ne znam koji si imao prije, ali extra je, kamere obe po 16mp, ram 3 gb, memorija 32, display predobar,itd...
Emancipate yourselves from mental slavery...

Memento Mori...

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Judd, TefalTava i 18 gostiju.