Mobilni- gdje, kako, šta?

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Kawhi » 19 okt 2017, 18:44

madridist je napisao/la:
anonimni je napisao/la:Boga mi daleko je od jeftinog ako gledaš po činjenici da je na Mini15 na 2 godine 170 KM skuplja nego za keš u univerzalnom, kad sam vidio tvoj post pomislio sam da su bar tu negdje njihove cijene :mrgreen: Šta ja znam, fino izgleda, po specifikacijama dosta dobar, jedino ti je možda 6" ipak previše, provjeri svakako, ali ja ga po ovoj cijeni ipak ne bih uzeo
Garancija Bh telecoma na dvije godine vrijedi brat bratu 5okm na taj period pa i da ti nista ne zatreba.
Naravno da je kes zakon i sve stoji ali kod kupovine uredjaja bolje i skuplje platiti a dobiti sto duzi period garancije.
+1
Samo sto ja u Eronetu uzimam. :mrgreen:
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
Quinlan
Postovi: 2731
Pridružen/a: 26 sep 2016, 12:57
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Quinlan » 19 okt 2017, 18:50

Ma garancija + na rate dvije godine u sekundi se završi, na ovom mi napukao ekran, ispade neki dan i jbg, a ne isplati mi se popravljati

Avatar
anonimni
Postovi: 10088
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la anonimni » 19 okt 2017, 19:06

Slazem se ja s vama, i sam sam sad uzeo prvi telefon za kes nakon desetak godina, ali cinjenica je da mi je ta cijena bas nekako upala u oci, naravno da garancija valja, a i rate ko kesa nema, al 30% mi bas previse djeluje.. Kako god, @Quinlan ce ga uzeti, sa srecom i javi utiske [emoji106]

Btw. @Kawhi kakva je procedura s Eronetom, koliko moras biti pretplatnik prije kupovine telefona? Istice mi ugovor na proljece a Telecomu mi se ne vraca, pa kontam Eronetu navratiti..

Poslano sa mog Redmi 4X koristeći Tapatalk
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Kawhi » 19 okt 2017, 19:12

anonimni je napisao/la: Btw. @Kawhi kakva je procedura s Eronetom, koliko moras biti pretplatnik prije kupovine telefona? Istice mi ugovor na proljece a Telecomu mi se ne vraca, pa kontam Eronetu navratiti..

Poslano sa mog Redmi 4X koristeći Tapatalk
Ja sam odavno njihov pa nisam 100% siguran, al cini mi se je godina bila rok. Nakon prve godine sam i dobio na poklon nekakav telefon. Rupa je, al je fina gesta. :D

Iskren da budem nije neka pretjerana razlika izmedju BHTa i Eroneta. Sve je to u pet deka. Ja imam vise za pozive i poruke recimo, al internet, koji je najvazniji, je isti kao u BHTelecomu. Ovo ti ja kao najveci mrzitelj BHTelecoma kazem.

Doduse, jesu pristupacniji kod kupovine telefona i inace kulturniji. :mrgreen:
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
anonimni
Postovi: 10088
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la anonimni » 19 okt 2017, 19:16

Pihh, godina je puno bas :D Ja sam Telecom zamrzio iz dosta razloga, vecina istini za volju nije direktno vezana za njih ali pobjegoh na m:tel cim su me direktno syebali, medjutim situacija da primjera radi klix kod Katedrale na njihovom tzv. 3G-u nece da ucita me sad i od njih tjera... Imam srecom UniFi pa mi za net nije toliki problem, preci cu svakako na Eronet pa testirati prepaid fino prije novog ugovora ako se sta do aprila ne promijeni na tom polju

Poslano sa mog Redmi 4X koristeći Tapatalk
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11401
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Aerials » 19 okt 2017, 19:20

Ma telekom je katastrofa. Net preskup, pozivi isto, pa jbt dopunim 2 KM jedva dva poziva mi bude. Treba preći na Haloo pa pokušati s njima.

Btw, zna li neko kakvo pravilo postoji vezano za besplatno dekodiranje mobitela u BHT-u, odnosno kod svakog operatera, nakon isteka ugovora? Negdje nešto skoro pročitah, ali ne znam koliko je istina. :think:
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
anonimni
Postovi: 10088
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la anonimni » 19 okt 2017, 19:32

Ugovor istekao, telefon otplaćen? Ako je tako, s IMEI-jem telefona i molbom za dekodiranje se uputiš ka Telecomu, kod će ti doći ili na kućnu adresu ili na mail, ne znam kako rade sad s tim nakon 5-6 dana
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11401
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Aerials » 19 okt 2017, 19:46

anonimni je napisao/la:Ugovor istekao, telefon otplaćen? Ako je tako, s IMEI-jem telefona i molbom za dekodiranje se uputiš ka Telecomu, kod će ti doći ili na kućnu adresu ili na mail, ne znam kako rade sad s tim nakon 5-6 dana
Ma otplaćen davno, ne koristim više ništa njihovo osim kartice, a nisam na pretplati nikakvoj nikad bila.
Znači moraju to odraditi, da ne plaćam džaba u servisima. Odlično. :thumbup:
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Kawhi » 19 okt 2017, 20:12

anonimni je napisao/la:Pihh, godina je puno bas :D Ja sam Telecom zamrzio iz dosta razloga, vecina istini za volju nije direktno vezana za njih ali pobjegoh na m:tel cim su me direktno syebali, medjutim situacija da primjera radi klix kod Katedrale na njihovom tzv. 3G-u nece da ucita me sad i od njih tjera... Imam srecom UniFi pa mi za net nije toliki problem, preci cu svakako na Eronet pa testirati prepaid fino prije novog ugovora ako se sta do aprila ne promijeni na tom polju

Poslano sa mog Redmi 4X koristeći Tapatalk
Meni u Sarajevu svugdje odlican 3G. Zapravo u cijeloj drzavi je dobar. Jedino me yebao u nekoj vukojebini kod Foce. :mrgreen:
anonimni je napisao/la:Ugovor istekao, telefon otplaćen? Ako je tako, s IMEI-jem telefona i molbom za dekodiranje se uputiš ka Telecomu, kod će ti doći ili na kućnu adresu ili na mail, ne znam kako rade sad s tim nakon 5-6 dana
U Eronetu im samo odneses telefon i kazes da hoces da ti dekodiraju. :mrgreen:
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
anonimni
Postovi: 10088
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la anonimni » 19 okt 2017, 20:32

Steta sto im treba ta godina za telefon, mada rado probam prepaid, mozda cak i tarifu poput Savrsene, sto da ne.. svakako su samo 3 mjeseca uslov za prebacaj broja pa ako ne bude valjao net onda fkt moram kod onih jadova
Meni je 3G i Telecomov i m:telov radio bukvalno po citavoj drzavi bez problema, cak izvan Sarajeva m:tel po ovim brdima i putevima radi bolje, ali zadnjih petnaestak dana imaju bas los internet, otici cu im sljedece sedmice svakako da vidim sta i kako...

Poslano sa mog Redmi 4X koristeći Tapatalk
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Kawhi » 19 okt 2017, 20:34

anonimni je napisao/la:Steta sto im treba ta godina za telefon, mada rado probam prepaid, mozda cak i tarifu poput Savrsene, sto da ne.. svakako su samo 3 mjeseca uslov za prebacaj broja pa ako ne bude valjao net onda fkt moram kod onih jadova
Meni je 3G i Telecomov i m:telov radio bukvalno po citavoj drzavi bez problema, cak izvan Sarajeva m:tel po ovim brdima i putevima radi bolje, ali zadnjih petnaestak dana imaju bas los internet, otici cu im sljedece sedmice svakako da vidim sta i kako...

Poslano sa mog Redmi 4X koristeći Tapatalk
Nisam ti baš za ovo siguran 100%. Pitao sam roditelje oni kažu da se ništa nije moralo čekati. Kad se raspitaš javi mi da vidim ko ima bolje pamćenje. :mrgreen:
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
anonimni
Postovi: 10088
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la anonimni » 19 okt 2017, 20:38

Otici cu fkt ovih dana onda pa pitati, ne kosta nista a ako ide odmah odlicno, taman bi mogao leci neki od buducih flagshipa, ako ne valjda Xiaomi ostane ziv jos godinu :D

Poslano sa mog Redmi 4X koristeći Tapatalk
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
Sveti
Postovi: 10132
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Sveti » 20 okt 2017, 08:44

Imal i u jednoj drugoj drzavi pravilo da moras bit korisnik neke mreze odredjen period da bi uzeo telefon :?
naprijed rejal

atribut
Postovi: 183
Pridružen/a: 07 jan 2014, 04:12
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la atribut » 20 okt 2017, 10:37

Neka preporuka za telefon do 450 km(nov bi uzeo)

Avatar
wobly92
Postovi: 9525
Pridružen/a: 04 okt 2013, 12:45
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la wobly92 » 20 okt 2017, 10:42

atribut je napisao/la:Neka preporuka za telefon do 450 km(nov bi uzeo)
Nokia 6, P10 Lite,
J7 2016, J5 2017
When you see a person who has been given more than you in money and beauty, look to those who have been given less.

Avatar
Ferdo
Postovi: 1296
Pridružen/a: 01 sep 2017, 17:57
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Ferdo » 20 okt 2017, 21:38

atribut je napisao/la:Neka preporuka za telefon do 450 km(nov bi uzeo)
Protegni se za još 20 KM i uzmi sebi Samsung Galaxy J7 Pro (2017) koji košta toliko na Univerzalno.

slika

Građa: Unibody metal

Veličina zaslona: 5,5'' (1080x1920)
Gustoća zaslona: 401 ppi
Tip zaslona: Super AMOLED

Stroj: Exynos 7870 Octa
CPU: Octa-core 1.6 GHz Cortex-A53
GPU: Mali-T830 MP1

Memorija: 16 GB (3 GB RAM)

Kamera: 13 Mpx glavna kamera / 13 Mpx selfie kamera

Baterija: 3600 mAh


Avatar
sagitarius
Postovi: 2114
Pridružen/a: 30 mar 2013, 00:30
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la sagitarius » 20 okt 2017, 21:52

Nevjerovatno koliko baterija na S8 izdrzi, a redovno mobitel u koristenju :shock:
..Za Čelik i Zenicu!Jer to, je čast i sudbina i krv Zeničana, ljubav velika!
..El Valencia es el nostre campeó! #amuntValencia

exampLe.
Postovi: 1703
Pridružen/a: 30 apr 2009, 11:59
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la exampLe. » 20 okt 2017, 22:00

sagitarius je napisao/la:Nevjerovatno koliko baterija na S8 izdrzi, a redovno mobitel u koristenju :shock:
Ja dobijem oko 5:30h SoT-a.

Avatar
anonimni
Postovi: 10088
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la anonimni » 20 okt 2017, 23:47

Ma 12h SOT-a na Xiaomiju beton, 2 dana korištenja i nikakvo međupunjenje.. OK, jest bolesno biti 6h dnevno na mobitelu, al' bio besposlen a telefon nov i nakuckalo se :mrgreen:
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
Illmatic09
Postovi: 1518
Pridružen/a: 11 feb 2014, 18:14
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Illmatic09 » 21 okt 2017, 01:39

Ja izguram sa edge-om s6 jedva 3 h sot-a na 20-30% osvetljenju ekrana, jos sam sve aplikacije deinstaliriao imam samo najpotrebnjie. Najgore je kad putujem negdje zacas se isprazni, mozda je vrijeme je za promjenu.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Ahrefs [Bot], Licniznanstvenik, rio_Ferdy88, VivaLaStella i 11 gostiju.