Mobilni- gdje, kako, šta?

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
anonimni
Postovi: 10128
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: RE: Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la anonimni » 03 jan 2018, 00:40

scorpy je napisao/la:A gdje su HTC telefoni? Moj prvi smart je bio HTC Sensation i bio je veoma dobar u to vrijeme. Jos uvijek radi. Nijedna telefonska kompanija ih vise ne nudi. Jesul to imali problema kasnije?
Propao je HTC finansijski bas, a i prodajom, ja sam jedno kratko vrijeme lani imao 10 i planirao je ljetos uzeti opet ali su me 3 sedmice zavlacili iz univerzalnog, ne znam nikog skoro da ima njihov telefon sad, meni su svakako simpaticni i dan danas i mozda i migriram ili na 10 ili na U11 tokom godine ali nazalost trziste ih je pregazilo

Sto rece neko vec, Pixel 2 je odlican sto se kamere tice ali ovdje i ako je dostupan mogu misliti kakve su mu cijene, S8 je vjerujem cjenovno prihvatljivo a kvalitetom ne aman losije rjesenje

Poslano sa mog Redmi 4X koristeći Tapatalk
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Wandelanoite » 03 jan 2018, 01:16

Na iPhone 6 plus čitavo vrijeme mi pretražuje mrežu zna li neko u cemu je problem, uradio sam sve sto pise na netu? Da li se nekome isto dešavalo?
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
Ferdo
Postovi: 1296
Pridružen/a: 01 sep 2017, 17:57
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Ferdo » 03 jan 2018, 13:20

Vjerovatno su ti ga onesposobili ovi iz Applea da te natjeraju da kupiš iPhone 8 ili iPhone X. To rade sada. Ili ti onesposobe mobitel ili ga uspore čim baterija počne gubiti kapacitet. To su još i priznali. Sve u svrhu kupovine nekog novijeg njihovog modela. Zato pamet u glavu i uzmi neki dobar Samsung ili LG.

Avatar
SMR187
Postovi: 6439
Pridružen/a: 12 dec 2017, 21:29
Lokacija: Gʀɑɖɑĉɑc - Tuzla
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la SMR187 » 03 jan 2018, 13:58

Ferdo je napisao/la:Vjerovatno su ti ga onesposobili ovi iz Applea da te natjeraju da kupiš iPhone 8 ili iPhone X. To rade sada. Ili ti onesposobe mobitel ili ga uspore čim baterija počne gubiti kapacitet. To su još i priznali. Sve u svrhu kupovine nekog novijeg njihovog modela. Zato pamet u glavu i uzmi neki dobar Samsung ili LG.
slika
SM to the R.
🔴 Zvijezda Gradačac
🔴 Manchester United
🟢 SS.ba liga | Joint FC

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14585
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 03 jan 2018, 14:57

SMR187 je napisao/la:
Ferdo je napisao/la:Vjerovatno su ti ga onesposobili ovi iz Applea da te natjeraju da kupiš iPhone 8 ili iPhone X. To rade sada. Ili ti onesposobe mobitel ili ga uspore čim baterija počne gubiti kapacitet. To su još i priznali. Sve u svrhu kupovine nekog novijeg njihovog modela. Zato pamet u glavu i uzmi neki dobar Samsung ili LG.
slika
:clap: :urnebes:

Avatar
FrancescoTotti
Postovi: 9819
Pridružen/a: 31 maj 2015, 21:35
Lokacija: Vorkuta-Russia
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la FrancescoTotti » 03 jan 2018, 16:21

SMR187 je napisao/la:
Ferdo je napisao/la:Vjerovatno su ti ga onesposobili ovi iz Applea da te natjeraju da kupiš iPhone 8 ili iPhone X. To rade sada. Ili ti onesposobe mobitel ili ga uspore čim baterija počne gubiti kapacitet. To su još i priznali. Sve u svrhu kupovine nekog novijeg njihovog modela. Zato pamet u glavu i uzmi neki dobar Samsung ili LG.
slika
Dobaar :lol:
Dok smo živi stajaćemo iza bordo sotone!

Avatar
Federer17
Postovi: 7126
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Federer17 » 03 jan 2018, 17:42

Kod kolegice se S4 gasi kad je hladno vani, dok inace radi sasvim ok. Sta bi mogao biti problem, je li neko imao slicna iskustva? Isplati li se to popravljati?

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14585
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 04 jan 2018, 00:42

baterija je problem u 90% slucajeva kod starijih uredjaja, uvijek treba od toga krenuti

Avatar
Federer17
Postovi: 7126
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Federer17 » 04 jan 2018, 01:19

QUARESMA 18<<< je napisao/la:baterija je problem u 90% slucajeva kod starijih uredjaja, uvijek treba od toga krenuti
Ok, hvala ti. Reci cu joj nek nadje kakvu drugu. :mrgreen:

Kad vec pisem, da pitam i tebe (kao najkompetentnijeg), ali i ostale - ima li veze, tj. steti li bateriji na ovim novijim mobitelima to sto se ne puni odjednom od 0-100% (ili kad se vec ukljuci), nego se puni recimo po nekoliko minuta (ili nikad do 100%) pa se stalno iskljucuje?

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14585
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 04 jan 2018, 02:13

bateriji steti kad se prazni do kraja ili gotovo do kraja pa onda punis do 100%

najoptimalnije je kad padne na oko 40-50% da nadopunjavas, trosis manje ciklusa i samim tim baterija ce duze trajati.

kad ti dodje do 100% a ostane na punjacu, software na telefonu prepozna da je telefon pun i da nema potrebe da struja ide u bateriju, tako da jednostavno prestane puniti. slobodno mozes puniti do 100%

Avatar
Federer17
Postovi: 7126
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Federer17 » 04 jan 2018, 02:39

QUARESMA 18<<< je napisao/la:bateriji steti kad se prazni do kraja ili gotovo do kraja pa onda punis do 100%

najoptimalnije je kad padne na oko 40-50% da nadopunjavas, trosis manje ciklusa i samim tim baterija ce duze trajati.

kad ti dodje do 100% a ostane na punjacu, software na telefonu prepozna da je telefon pun i da nema potrebe da struja ide u bateriju, tako da jednostavno prestane puniti. slobodno mozes puniti do 100%
:thumbup:

A nije toliki problem ako se mob napuni 10-20% i onda se iskljuci s punjaca (i to se zna ponavljati vise puta), znas vec kako to ide u situacijama kad se dopisujes s bitnim osobama? :D

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14585
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 04 jan 2018, 12:42

jok, slobodno puni tako.

Avatar
SMR187
Postovi: 6439
Pridružen/a: 12 dec 2017, 21:29
Lokacija: Gʀɑɖɑĉɑc - Tuzla
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la SMR187 » 04 jan 2018, 12:44

A ja ga namjerno praznio do kraja i puno do vrha zato sto mi neko rece da je tako bolje.. :facepalm:
Jos mi krivo kad ga moram skinut s punjaca a napunio samo 40% baterije, jer nemam vise vremena :urnebes:

Dobro za znat u svakom slucaju
SM to the R.
🔴 Zvijezda Gradačac
🔴 Manchester United
🟢 SS.ba liga | Joint FC

Avatar
Federer17
Postovi: 7126
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Federer17 » 04 jan 2018, 12:48

SMR187 je napisao/la:A ja ga namjerno praznio do kraja i puno do vrha zato sto mi neko rece da je tako bolje.. :facepalm:
Jos mi krivo kad ga moram skinut s punjaca a napunio samo 40% baterije, jer nemam vise vremena :urnebes:
Isti slucaj i kod mene. :lol:

Al' to traje samo nekoliko prvih punjenja kad kupim nov mobitel, kasnije je jasno da nema od toga nista. Ko ce cekat da se puni sat-dva bez koristenja. :mrgreen:

Hvala Quaresma! :salut:

Avatar
romeo
Postovi: 1092
Pridružen/a: 05 avg 2008, 13:31
Lokacija: Republika Crkvice
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la romeo » 04 jan 2018, 16:40

Xiaomi ? Isplati li se uzimati ? Nije neka pljacka za pare, ali kako fercera ? Ako neko posjeduje neki model, neka napise koju info :)

p.s. i odakle ga je pouzdanije uzeti kod nas, IQ mobile ili onaj Mobitel shop :D
Volimo Čelik i oči nam se cakle !

Avatar
MaryJane
Postovi: 66
Pridružen/a: 26 nov 2009, 13:14
Lokacija: Nica
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la MaryJane » 04 jan 2018, 17:06

romeo je napisao/la:Xiaomi ? Isplati li se uzimati ? Nije neka pljacka za pare, ali kako fercera ? Ako neko posjeduje neki model, neka napise koju info :)

p.s. i odakle ga je pouzdanije uzeti kod nas, IQ mobile ili onaj Mobitel shop :D
Ja sam uzeo Mi4, narucio iz Tuzle, neki mobi shop u Robotu, 250KM. Telefon je 2014 godine proizveden, na njemu je trenutno Marshmallow Android, a ja sam prezadovoljan, baterija traje 2 dana, telefon je fluidan, kamera je dobra. Za ovaj novac bolji ne mozes naci :D
E sad, ako zelis dati cca 500KM, ima Mi5, koji je mnogo jaci od ovog. Imaju svoj MiCloud i MIUI koji cesto azuriraju.
Eto ukratko, od mene plus.
Che

RZ88Adnan
Postovi: 2875
Pridružen/a: 15 mar 2016, 18:16
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la RZ88Adnan » 04 jan 2018, 17:27

Da ovdje pitam u vezi sim kartice.

Imam telefon dual sim,i dosta vremena sam koristio samo jednu od BH Telekoma,nedavno dobio haloo i ubacim kao drugu sim karticu,dobijam po 600mb mjesečno i kontam da to trošim kad sam van kuće i kad nema wifi.Sve sam odradio poslao poruku INTERNET na broj i kad odem u postavke treba biti onaj apn web.haloo.com a meni ima samo wap.eronet. jel zna ko kako da sredim to?
The name Čelik means "Steel" in Bosnian and it symbolizes the strength and power of the club and the city since Zenica is an industrial city well known in this part of Europe.

Avatar
wobly92
Postovi: 9525
Pridružen/a: 04 okt 2013, 12:45
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la wobly92 » 04 jan 2018, 17:29

Pokušaj je staviti u slot SIM1.
Al dok je u SIM2, promjeni na 2G na postavkama pa pokušaj.
When you see a person who has been given more than you in money and beauty, look to those who have been given less.

Avatar
anonimni
Postovi: 10128
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: RE: Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la anonimni » 04 jan 2018, 19:29

romeo je napisao/la:Xiaomi ? Isplati li se uzimati ? Nije neka pljacka za pare, ali kako fercera ? Ako neko posjeduje neki model, neka napise koju info :)

p.s. i odakle ga je pouzdanije uzeti kod nas, IQ mobile ili onaj Mobitel shop :D
Imam ja Redmi 4X nesto vise od 3 mjeseca, kupio ga u Hustelu, 4/64, uzeo bih Note 4 ali nije bilo Snapdragon varijante pa sam uzeo ovu "losiju", telefonom sam skoro pa 100% zadovoljan, za ove pare svakako odlican.. fin ekran, baterija jaca nego u autu mi, 2 dana ekstremnog opterecenja drzi, dosao na Marshmallowu ali dobio official Nougat i solidna podrska na xda, ako ga ne budem mijenjao vjerovatno cu flashati custom Oreo kad bude sve radilo..
Sto rekoh da nisam 100% zadovoljan, kamera je cisto solidna, prednja nije losa, zadnja mi se doima kao da leca uzme malo vise svjetla pa slike izgledaju malo svjetlije nego u realnosti, i to se tek na kompu vidi ali video je ocajan, zvuk se bukvalno ne raspoznaje, recimo u klubu me haver sa nekim LG-em starijim, Bello, Fino koji li je "uzeo" po pitanju zvuka, kod njega jasno a kod mene krci.. slike moras fokusirati da ispadnu fine, no to je i logicno :D

Uglavnom, za ove pare odlican izbor, vjerujem da bih bolje prosao iskljucivo s polovnim telefonom ali mi to nije bila opcija, maska i staklo s eBaya rade svoje jer ih ovdje tad nije bilo, tesko je naci kaljeno da skroz pase i ni ovo ne odgovara do kraja ali Boze moj, Xiaomi svakako [emoji106]

Poslano sa mog Redmi 4X koristeći Tapatalk
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
disara
Postovi: 68
Pridružen/a: 27 dec 2012, 00:08
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la disara » 04 jan 2018, 19:40

RZ88Adnan je napisao/la:Da ovdje pitam u vezi sim kartice.

Imam telefon dual sim,i dosta vremena sam koristio samo jednu od BH Telekoma,nedavno dobio haloo i ubacim kao drugu sim karticu,dobijam po 600mb mjesečno i kontam da to trošim kad sam van kuće i kad nema wifi.Sve sam odradio poslao poruku INTERNET na broj i kad odem u postavke treba biti onaj apn web.haloo.com a meni ima samo wap.eronet. jel zna ko kako da sredim to?
Moras to sam odraditi, tako sam i ja jer nisu imali postavke za internet za moj BLU. Izbrisi taj eronet i napravi novi, a evo ti slika kako trebas ukucati.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: alacious, alemsa, FoSte95, StevieG8, Surreal i 29 gostiju.