Mobilni- gdje, kako, šta?

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
arelinho
Postovi: 16433
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la arelinho » 29 jun 2017, 01:08

Federer17 je napisao/la:@arelinho, po meni u skladu s cijenom i specifikacijama, nesto najbolje trenutno je Samsung A5 2017. Naravno pricam o nekoj pristojnoj cijeni, jok o 1000+ KM.
Zaboravio sam gore napisati da bih mogao izdvojiti 600 KM. Ako je baš neki dobar mogu dodati još 100 KM. :)

Edit: Vidim da taj ima obje kamere dobre i dosta interne memorije. Koja je cijena inače za njega?

Avatar
Federer17
Postovi: 7130
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Federer17 » 29 jun 2017, 01:13

arelinho je napisao/la:
Federer17 je napisao/la:@arelinho, po meni u skladu s cijenom i specifikacijama, nesto najbolje trenutno je Samsung A5 2017. Naravno pricam o nekoj pristojnoj cijeni, jok o 1000+ KM.
Zaboravio sam gore napisati da bih mogao izdvojiti 600 KM. Ako je baš neki dobar mogu dodati još 100 KM. :)

Edit: Vidim da taj ima obje kamere dobre i dosta interne memorije. Koja je cijena inače za njega?
Oko 620-630 KM. Vidi na FB stranici Mobitel Studio, mislim da sam kod njih vidio tu cijenu. Imaju i u Sarajevu radnju, ako se ne varam.

Od Sonyja u tom cjenovnom rangu na prvu mi pada Xperia Z5, tu ti @Quaresma najbolje moze reci o kakvom mobitelu se radi.

Avatar
arelinho
Postovi: 16433
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la arelinho » 29 jun 2017, 01:15

Federer17 je napisao/la:
arelinho je napisao/la:
Federer17 je napisao/la:@arelinho, po meni u skladu s cijenom i specifikacijama, nesto najbolje trenutno je Samsung A5 2017. Naravno pricam o nekoj pristojnoj cijeni, jok o 1000+ KM.
Zaboravio sam gore napisati da bih mogao izdvojiti 600 KM. Ako je baš neki dobar mogu dodati još 100 KM. :)

Edit: Vidim da taj ima obje kamere dobre i dosta interne memorije. Koja je cijena inače za njega?
Oko 620-630 KM. Vidi na FB stranici Mobitel Studio, mislim da sam kod njih vidio tu cijenu. Imaju i u Sarajevu radnju, ako se ne varam.

Od Sonyja u tom cjenovnom rangu na prvu mi pada Xperia Z5, tu ti @Quaresma najbolje moze reci o kakvom mobitelu se radi.
Vidim u toj radnji na fb piše da je 600 KM. Ti bi preporučio tu radnju da uzmem kod njih? Pouzdana su firma?

Avatar
anonimni
Postovi: 10134
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la anonimni » 29 jun 2017, 01:16

J5 2017, lanjski ima odlicnu prednju a ne bijase skup, ovaj je oko 450 KM i vjerujem da nije losija, ima ga u univerzalnom ali radije pogledaj digital city i hustel

Edit: sorry, Tapatalk me zayebo pa ne vidjeh zadnjih par postova, dodaj jos stoju i uzmi LG G5, ispravise sve belaje koje su ranije imali, strasna prednja i lanjski flagship, ja ga kontam uzeti kao sljedeci telefon u neko skorije vrijeme, imas review na gsmareni i uvjeri se sam :D
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
arelinho
Postovi: 16433
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la arelinho » 29 jun 2017, 01:18

anonimni je napisao/la:J5 2017, lanjski ima odlicnu prednju a ne bijase skup, ovaj je oko 450 KM i vjerujem da nije losija, ima ga u univerzalnom ali radije pogledaj digital city i hustel
Ti si drugi koji mi je preporučio hustel. Ono što sam vidio kod njih, a sviđa mi se da mogu donijeti ovaj svoj m4 aqua pa da procjene njegovu vrijednost i da mi uračunaju u cijenu.

Avatar
anonimni
Postovi: 10134
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la anonimni » 29 jun 2017, 01:22

Savjet: ako ti ponude manje od 150 za njega ne prihvataj, po piku je oko 200 i kontam da je potcjenjivacki bas nuditi manje, baci pogled na edit usput jer je kudikamo bolji i od A5 i od J5, meni recimo od A5 pogled odvraca nedostatak OIS-a, ali tebi to svakako nije bitno pa nije mjerodavno
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
arelinho
Postovi: 16433
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la arelinho » 29 jun 2017, 01:22

A7 2017

digital city - 740 KM
hustel - 690 KM
mobil studio - 600 KM

digital odmah ne treba ni gledati :lol:

Avatar
Federer17
Postovi: 7130
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Federer17 » 29 jun 2017, 01:33

arelinho je napisao/la: Vidim u toj radnji na fb piše da je 600 KM. Ti bi preporučio tu radnju da uzmem kod njih? Pouzdana su firma?
Ne znam gdje ti nadje tu cijenu, ja evo maksuz usao i vidim na slici 629 KM. :mrgreen:
slika
Sto se njih tice, ja privatno znam vecinu momaka iz radnje u Zivinicama, prije nekoliko godina su mi uvijek bili prvi izbor pri kupovini. NIkad nije bilo nekih problema. Dosta kolega je kupovalo kod njih u radnji u Tuzli i nisu se zalili. Vlasnik je vjernik covjek, odlicno razvio biznis, sumnjam da imaju potrebu za nekim necasnim radnjama. Vidis da su i na FB stranici uglavnom svi osvrti pozitivni. Sad vidim i dostava im je besplatna.

Samo ne znam ima li za ovu A5 update za Nougat, trebalo bi biti... :hmmmmm:

Sto se te procjene tice, ja isto ne bih dao svoj mobitel ukoliko ti ga procijene manje nego se krece po piku, a 99% sam siguran da ce se to desiti. Probao sam ja, obezvrijedne ga malo je reci. Radije bih ga bacio nego dao za neku sicu.

Avatar
arelinho
Postovi: 16433
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la arelinho » 29 jun 2017, 01:37

Federer17 je napisao/la:
arelinho je napisao/la: Vidim u toj radnji na fb piše da je 600 KM. Ti bi preporučio tu radnju da uzmem kod njih? Pouzdana su firma?
Ne znam gdje ti nadje tu cijenu, ja evo maksuz usao i vidim na slici 629 KM. :mrgreen:
slika
Sto se njih tice, ja privatno znam vecinu momaka iz radnje u Zivinicama, prije nekoliko godina su mi uvijek bili prvi izbor pri kupovini. NIkad nije bilo nekih problema. Dosta kolega je kupovalo kod njih u radnji u Tuzli i nisu se zalili. Vlasnik je vjernik covjek, odlicno razvio biznis, sumnjam da imaju potrebu za nekim necasnim radnjama. Vidis da su i na FB stranici uglavnom svi osvrti pozitivni. Sad vidim i dostava im je besplatna.

Samo ne znam ima li za ovu A5 update za Nougat, trebalo bi biti... :hmmmmm:
Na posljednjoj objavi njihove stranice na fb vidio da piše 600 KM. Gledam na gsm areni i vidim da nema update za Nougat.

Iskreno sada mi se nešto ne uzima sony jer do sada sam imao sve sony mobitele pa bih volio malo da promjenim. Sada sam gledao i ovaj LG G5 što je predložio @anonimni i mogu reći da mi se sviđa telefon.
Hvala vama dvojici na prijedlozima i nadam se da će se i ostali uključiti malo. :D

Avatar
Federer17
Postovi: 7130
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Federer17 » 29 jun 2017, 01:48

arelinho je napisao/la:
Na posljednjoj objavi njihove stranice na fb vidio da piše 600 KM. Gledam na gsm areni i vidim da nema update za Nougat.

Iskreno sada mi se nešto ne uzima sony jer do sada sam imao sve sony mobitele pa bih volio malo da promjenim. Sada sam gledao i ovaj LG G5 što je predložio @anonimni i mogu reći da mi se sviđa telefon.
Hvala vama dvojici na prijedlozima i nadam se da će se i ostali uključiti malo. :D
Onda sam ja corav, ne vidim i dalje. :lol:

Trebao bi biti update, noviji mobitel je u pitanju. Kad na gsm pise da ce biti (ili da vec ima) za A5 2016, zasto ne bi bio i za noviji model. Mislim da je neko na forumu pisao kako ga je nabavio, pa bi bilo lijepo da se javi i rijesi nas dilema. :D

Evo sta sad nadjoh:
Even though the listing specifically mentions the Galaxy A7 (2017), it can reasonably be assumed that Samsung is also testing the Android 7.0 Nougat update for the Galaxy A3 (2017) and the Galaxy A5 (2017) as well.

Samsung hasn’t confirmed as yet when the Galaxy A (2017) series is going to receive its Nougat update but it might take a couple of months before that happens
Sto se tice LG G5, strasan mobitel, samo ja ne volim njihov dizajn i to je jedini razlog sto ih ne preferiram. Inace, vrhunski mobiteli, pogotovo petica.

Avatar
anonimni
Postovi: 10134
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la anonimni » 29 jun 2017, 02:06

Znam da za A3 2017 Nougat jos nije izasao, za A5 ne znam ali sumnjam jer vjerujem da bi izasli u par dana razlike maksimalno, suska se vec o Androidu O ali kako je domen spekulacije ne bih to komentarisao, da je prvo do Nougata doci :D
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
Sage
Postovi: 5333
Pridružen/a: 08 jan 2013, 11:07
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Sage » 29 jun 2017, 19:25

Ja sam imao do prekjucer A5 2016, nije bilo Nougata. Od danas imam A5 2017, nema Nougata. U oba je bio 6.0.1 sa zadnjim zakrpama.
Emancipate yourselves from mental slavery...

Memento Mori...

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14587
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 30 jun 2017, 01:56

A5 2016 dobio Nougat jos u maju, a za A5 2017 se još čeka

Avatar
Sage
Postovi: 5333
Pridružen/a: 08 jan 2013, 11:07
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Sage » 30 jun 2017, 12:07

QUARESMA 18<<< je napisao/la:A5 2016 dobio Nougat jos u maju, a za A5 2017 se još čeka
A jesil ti to kod nekog vidio na mob il se vodiš po GSM areni i sl.? Ja sam svaki drugi -treći dan provjeravao preko ažuriranja i nema.
Emancipate yourselves from mental slavery...

Memento Mori...

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14587
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 30 jun 2017, 16:27

Sage je napisao/la:
QUARESMA 18<<< je napisao/la:A5 2016 dobio Nougat jos u maju, a za A5 2017 se još čeka
A jesil ti to kod nekog vidio na mob il se vodiš po GSM areni i sl.? Ja sam svaki drugi -treći dan provjeravao preko ažuriranja i nema.
imas na sammobile.com skines firmware i apdejtues preko Odina

na YT imas tutorijale, prosto ko pasulj za obaviti


sad kod tebe sto nema, vjerovatno nije pusten preko OTA, trebao si pokusati preko samsungovog kiesa, mozda je preko njega bio update dostupan.


Avatar
arelinho
Postovi: 16433
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la arelinho » 30 jun 2017, 17:02

QUARESMA 18<<< je napisao/la:
Jesi pročitao gore moje postove i od ostalih kolega? Znam da se razumiješ u mobitele pa hajde i ti mi nešto preporuči koji da uzmem.

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14587
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 01 jul 2017, 00:54

arelinho je napisao/la:
QUARESMA 18<<< je napisao/la:
Jesi pročitao gore moje postove i od ostalih kolega? Znam da se razumiješ u mobitele pa hajde i ti mi nešto preporuči koji da uzmem.
ne znam gdje ces uzimati, vidim da si gore napisao da bi izdvojio 600-700km

za te pare bih ganjao Xperiu XZ, odskace od tvog budzeta, al pokusaj se cjenkati, XZ je odlican telefon, ima dobru podrsku, poredjenja radi, Xperia Z3+/z4 stara dvije godine ima update na 7.1.1

od jeftinije alternative, gledao bih i LG G5, samo potrudi se da nadjes sto bolje ocuvan.


da smo normalna država, mozda bi mogao i klepiti OnePlus 3T, gledam na Piku bošnjo prodaje prvi oneplus po 700-800km


eto vidim da su i ostali slicno predlozili

Sony ti predlazem radi cistog androida, vjeruj mi da ja sad ne mogu pogledati samsung, tacno mi muka dodje kad vidim onaj touchwiz
a LG G5 je telefon podcjenjen, dosta na losem glasu sto je LG malo zeznuo modularnost, al nista strasno, telefon je odlican, ekstra kamera, samo eto i on ne odskace puno od samsungovog touchwiza, ali je kudikamo bolje optimizovan.


sad ako hoces neke promjene, baci pogled i na motorolu Z play. vjerujem da se uklapa u tvoj budzet.

Avatar
arelinho
Postovi: 16433
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la arelinho » 01 jul 2017, 01:27

QUARESMA 18<<< je napisao/la:
arelinho je napisao/la:
QUARESMA 18<<< je napisao/la:
Jesi pročitao gore moje postove i od ostalih kolega? Znam da se razumiješ u mobitele pa hajde i ti mi nešto preporuči koji da uzmem.
ne znam gdje ces uzimati, vidim da si gore napisao da bi izdvojio 600-700km

za te pare bih ganjao Xperiu XZ, odskace od tvog budzeta, al pokusaj se cjenkati, XZ je odlican telefon, ima dobru podrsku, poredjenja radi, Xperia Z3+/z4 stara dvije godine ima update na 7.1.1

od jeftinije alternative, gledao bih i LG G5, samo potrudi se da nadjes sto bolje ocuvan.


da smo normalna država, mozda bi mogao i klepiti OnePlus 3T, gledam na Piku bošnjo prodaje prvi oneplus po 700-800km


eto vidim da su i ostali slicno predlozili

Sony ti predlazem radi cistog androida, vjeruj mi da ja sad ne mogu pogledati samsung, tacno mi muka dodje kad vidim onaj touchwiz
a LG G5 je telefon podcjenjen, dosta na losem glasu sto je LG malo zeznuo modularnost, al nista strasno, telefon je odlican, ekstra kamera, samo eto i on ne odskace puno od samsungovog touchwiza, ali je kudikamo bolje optimizovan.


sad ako hoces neke promjene, baci pogled i na motorolu Z play. vjerujem da se uklapa u tvoj budzet.
Važi pogledam ove telefone. Neću se moći puno cjenkati jer kupujem u radnji. Nikad nisam i nikad neću kupovati bilo kakvu tehniku polovnu. Nekako nemam običaj. Možda uspijem dobiti kakav popust u radnji.

Avatar
Sarajlijica1946
Postovi: 8177
Pridružen/a: 21 jan 2016, 11:37
Lokacija: https://www.fksarajevo.ba/bs/
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Sarajlijica1946 » 01 jul 2017, 01:36

Telefon mi se napio vode. Zvucnik mi zvuci kao Shakira, samk kresti. Tipke non stop svjetle, lampa za punjenje takode. Ludnica, disko. :lol:

Avatar
TobeYarabi
Postovi: 7176
Pridružen/a: 18 maj 2016, 17:48
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la TobeYarabi » 01 jul 2017, 04:15

Sarajlijica1946 je napisao/la:Telefon mi se napio vode. Zvucnik mi zvuci kao Shakira, samk kresti. Tipke non stop svjetle, lampa za punjenje takode. Ludnica, disko. :lol:
jesi li ti siguran da je to bila voda? po tvom opisu njegovog ponasanja, prije bih rekao da je pio maksuziju :lol:

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: alemsa, Beli98, Jabroni, soko i 32 gosta.