Mobilni- gdje, kako, šta?

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Illmatic09
Postovi: 1525
Pridružen/a: 11 feb 2014, 18:14
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Illmatic09 » 04 jan 2018, 23:32

romeo je napisao/la:Xiaomi ? Isplati li se uzimati ? Nije neka pljacka za pare, ali kako fercera ? Ako neko posjeduje neki model, neka napise koju info :)

p.s. i odakle ga je pouzdanije uzeti kod nas, IQ mobile ili onaj Mobitel shop :D
Ja imam Redmi Note 4x od oktobra i jedina mana mu je kamera, opet zavisi koji senzor dobiješ u kameri, Sonyev je najbolji i daje ok slike za tu cijenu. Baterija kao sto mi je anoniman rekao konjska, kad sam ga pitao za savjet, 2 dana drzi heavy usage. Picim I neku igricu zahtjevniju i nema trzanja niti prekidanja na snapdragon verziji, dok je mediatek slabija i namjenjena za kinesko trziste. Htio sam uzeti neki Samsung, ali mi vise dosadilo stalno isto Samsung, Sony, pa sam odlučio isprobati nesto skroz novo, i nisam se pokajao. Ako hoces bolju kameru pogledaj Mi5 ili Mi A1 na kojem je android one, ostali telefoni su na njihovom MiUi, koji je dosta solidan. Uskoro izlaze i nove verzije Redmi 5 i note 5. Evo dobre recenzije, pa pogledaj.

Avatar
romeo
Postovi: 1092
Pridružen/a: 05 avg 2008, 13:31
Lokacija: Republika Crkvice
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la romeo » 04 jan 2018, 23:42

Hvala raja :)

Ma za te pare je odlican telefon, kako god se pogleda...
Samo mi je bitno da je kompaktniji uredjaj, zato malo "bjezim" od Note verzije...ovaj obicni Redmi 4X je bas prihvatljiv. A jos kako vidim, ima i neka Pro (prime) verzija, pa nju malo gledam.
Ako pazarim, napisem utiske :D
Volimo Čelik i oči nam se cakle !

Klare
Postovi: 4302
Pridružen/a: 24 jun 2010, 12:28

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Klare » 04 jan 2018, 23:43

ima sad redmi 5 i 5+, modernog dizajna sa omjerom 18:9
Kamera na dnevnom svijetlu vrlo dobra, video zvuk i dalje šteka, ima i full hd ekran, i dobar hardver.
Kome nije bitan video zvuk možda i najbolja kupovina, 5+ je nekih 300-350 KM.
A baterija kako recezenti kažu a evo i korisnici najbolja na tržištu, dva dana intezivnog korištenja do 10h SoTa,
što je posebno impresivno jer nisu to ko zna kako velike baterije 3500-4000mAh, upakovane u kućište prirodnih dimenzija.

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14585
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 05 jan 2018, 00:47

romeo je napisao/la:Xiaomi ? Isplati li se uzimati ? Nije neka pljacka za pare, ali kako fercera ? Ako neko posjeduje neki model, neka napise koju info :)

p.s. i odakle ga je pouzdanije uzeti kod nas, IQ mobile ili onaj Mobitel shop :D
Samo izbjegavaj modele sa Mediatek procesorom.

A i nemoj bjezati od ostalih prodavaca na olixu, ja bih recimo prepoprucio Dzile1970, od njega sam prije par mjeseci narucio rodjaku u Sarajevu telefon, mislim da je postarima bila 5KM. Samo ja se zeznuo pa uzeo Redmi Note 4x sa mediatek procesorom, kontao problem s nadogradnjama je proslost sa MTK procesorom kad ono nista se nije promjenilo. No svakako MIUI je ono glavno na Xiaomi telefonima tako da sto je Marshmallow i dalje na njemu ne predstavlja nikakav problem, a kako vidim slike koje kači na Instagramu i Fejsu slike su ok za taj cjenovni rang.


poslije Bozica kupujem ili Mi A1 ili Redmi Note 4, zavisi kakav budem s finansijama, a nadam se da ce biti A1 radi cistog androida.

Avatar
UrbyEmanuelson
Postovi: 4889
Pridružen/a: 14 avg 2012, 13:52
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la UrbyEmanuelson » 05 jan 2018, 01:07

Ma dobar je Xiaomi sigurno. I ja koristim Redmi Note 4X i stvarno nemam zamjerki.
Kamera mu je jedino losija strana i to zvuk kad snimas video. Ostalo sve vrh.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Avatar
Illmatic09
Postovi: 1525
Pridružen/a: 11 feb 2014, 18:14
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Illmatic09 » 05 jan 2018, 02:42

Ma ako je baš potrebno uključivanjem HDR-a to dosta dobro izgleda, mada ja ne slikam puno, nemam instagram a fb ugašen već neko vrijeme, većinom ljudi valjda slikaju zbog toga. Video nisam nikako probao do sad.

Evo ovdje poređenje sa iPhone-om 7+

Avatar
miki_92
Postovi: 21597
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la miki_92 » 05 jan 2018, 08:42

Klare je napisao/la:ima sad redmi 5 i 5+, modernog dizajna sa omjerom 18:9
Kamera na dnevnom svijetlu vrlo dobra, video zvuk i dalje šteka, ima i full hd ekran, i dobar hardver.
Kome nije bitan video zvuk možda i najbolja kupovina, 5+ je nekih 300-350 KM.
A baterija kako recezenti kažu a evo i korisnici najbolja na tržištu, dva dana intezivnog korištenja do 10h SoTa,
što je posebno impresivno jer nisu to ko zna kako velike baterije 3500-4000mAh, upakovane u kućište prirodnih dimenzija.
gdje tacno, ja sto sam vidio onih par reklama sto FB izbaci taj note 5 je 450+ KM

na pik-u nema ni jednog
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Klare
Postovi: 4302
Pridružen/a: 24 jun 2010, 12:28

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Klare » 05 jan 2018, 11:49

miki_92 je napisao/la: gdje tacno, ja sto sam vidio onih par reklama sto FB izbaci taj note 5 je 450+ KM

na pik-u nema ni jednog
Nisam rekao note nego samo redmi

Avatar
anonimni
Postovi: 10128
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la anonimni » 05 jan 2018, 12:33

Raspitivao sam se ja za 5+ 4/64, 420 KM je, cak sam njega​ i planirao na proljece ali citam po forumima da ljudi misle da je Xiaomi mogao i bolje ili bar jeftinije, treba sacekati prve recenzije ovdje pa skontati sve

Poslano sa mog Redmi 4X koristeći Tapatalk
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14585
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 06 jan 2018, 12:06

anonimni je napisao/la:Raspitivao sam se ja za 5+ 4/64, 420 KM je, cak sam njega​ i planirao na proljece ali citam po forumima da ljudi misle da je Xiaomi mogao i bolje ili bar jeftinije, treba sacekati prve recenzije ovdje pa skontati sve

Poslano sa mog Redmi 4X koristeći Tapatalk
Treba pričekati i ovu novu Nokiu 6, trebala bi da košta oko 200€. Naravno ako HMD je plasira odmah poslije MWC-a.
Inače ova Nokia 6 je mnogo bolja od ponude XIaomia, odnosno šta bi Xiaomi mogao ponuditi, Ozo Audio, bolja kamera, video snimanje takodjer.

Avatar
anonimni
Postovi: 10128
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la anonimni » 06 jan 2018, 13:12

Sto se mene tice sto da ne, fin telefoncic vidim, steta sto nije iz fabrike na Oreu no Boze moj, treba i tu vidjeti prve recenzije pa odluciti

Poslano sa mog Redmi 4X koristeći Tapatalk
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
Jaozinho22
Postovi: 1594
Pridružen/a: 15 jun 2015, 22:10
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Jaozinho22 » 06 jan 2018, 15:08

Šta mislite o punjenju mobitela na autopunjaču ? Koliko je štetno i ima li kakve koristi ?
Više titula nego pojedini klubovi lopti ! FKŽ !
Budite navijači FK Željezničara a ne navijači Misimović Senada !

Avatar
anonimni
Postovi: 10128
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la anonimni » 06 jan 2018, 19:06

Ako nije stetno po osigurac upaljaca u autu nije ni po telefon :D Koristi ima ako radi logicno, ali pazi jer jeftiniji punjaci cesto idu, a nisam siguran ni je li osigurac predvidjen da radi konstantno, no i ja sam ovdje nekad davno pitao slicno pitanje i rekose mi da s tim nema problema, pa po sto cuo po to prodao

Poslano sa mog Redmi 4X koristeći Tapatalk
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
R32
Postovi: 3053
Pridružen/a: 07 apr 2014, 10:08
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la R32 » 06 jan 2018, 20:00

anonimni je napisao/la:Ako nije stetno po osigurac upaljaca u autu nije ni po telefon :D Koristi ima ako radi logicno, ali pazi jer jeftiniji punjaci cesto idu, a nisam siguran ni je li osigurac predvidjen da radi konstantno, no i ja sam ovdje nekad davno pitao slicno pitanje i rekose mi da s tim nema problema, pa po sto cuo po to prodao

Poslano sa mog Redmi 4X koristeći Tapatalk
Ja sam prosle godine na ljeto u Njemackoj uzeo auto punjac, podrzava brzi i spori.
Jest da je bio 5euri, zajedno sa kucnim adapterom i usb-kablom, ali je odlican kvalitet.
Koristim ga poprilicno, i na brzom brze puni ali ne bas tako kao u kuci. Ali funkcionise odlicno i nikakvih problema nema.
Mia San Mia

Avatar
anonimni
Postovi: 10128
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la anonimni » 06 jan 2018, 20:04

E jesi ga puno i platio :urnebes:
Ima na eBayu i po dolar-dva, znam da im je kvaliteta sumnjiva i htjedoh izletiti dobro vise za neki quickcharge dok sam HTC 10 imao, nisam srecom i do dana danasnjeg nista ne nabavih, sad mi i ne treba jer je baterija ovog Xiaomija odlicna ali evo momak pita pa vi sto znate dajte mu koji prijedlog :mrgreen:

Poslano sa mog Redmi 4X koristeći Tapatalk
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
R32
Postovi: 3053
Pridružen/a: 07 apr 2014, 10:08
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la R32 » 06 jan 2018, 23:03

Ma vjeruj da je 3x kvalitetniji nego ovi nasi ovdje po radnjama od 20-30KM :D
Kod mene i wifi i podaci uvijek ukljuceni, nikad ne iskljucujem pa bateriju valja dopunjavat cesto.
Rijetko se desi da punim od veceri do veceri. Zato i koristim cesto auto punjac, a i powerbank. Osnovna oprema uz telefon :D
Mia San Mia

Avatar
Jaozinho22
Postovi: 1594
Pridružen/a: 15 jun 2015, 22:10
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Jaozinho22 » 07 jan 2018, 12:24

Pa isto tako, zna mi se desiti da budem u putu cijeli dan a uzeo sam ovaj usb punjac u Bingu, oko 8 KM je bio...
Baterija na Sonyu mi je onako i više nego solidna ali opet zna zatrebat nekad pa da pitam, znači ne bi trebalo biti problema :D
Više titula nego pojedini klubovi lopti ! FKŽ !
Budite navijači FK Željezničara a ne navijači Misimović Senada !

Avatar
R32
Postovi: 3053
Pridružen/a: 07 apr 2014, 10:08
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la R32 » 07 jan 2018, 12:46

Ma sta ce skodit, samo deri :mrgreen:
Mia San Mia

Klare
Postovi: 4302
Pridružen/a: 24 jun 2010, 12:28

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Klare » 08 jan 2018, 18:50


Što se recenzija tiče, uglavnom pratim ovaj kanal.

Oneplus 5T, nije vodotporan, kamera ne podržava standardni 16:9, kamere strše, iskreno meni puno smeta kad su one vani,
druga kamera je skoro nepotrebna, ne podržava bežično.
Sve su to stvari gdje je Note8 bolji i skroz je zasluženo skuplji koliko je skuplji, realno Note8 je dosta bolji.

I ovaj mobitel je dobar da se razumijemo, ali ne možemo govoriti u kontekstu da ćemo za manje para dobiti ono što nudi Note8 ili Iphonex, jer realno nećemo.
Mobitel je odličan, no IphoneX, Note8, Pixel 2 XL, V30, zaista jesu bolji, pa zašto ne i Mate 10 pro.
Ovom mobitelu odgovara cijena koja jeste i dobiješ tačno što treba za tu cijenu, ništa ni više ni manje,

Ono gdje Kinezima treba odati priznanje jesu baterije, evo i ovaj sa ogromnim ekranom drži 2 dana intenzivne upotrebe, što je fantazija, fantastika, zaista nevjerovatno, i softver oxygen je odličan.

Složio bih se i ja da nova Nokia 6 dosta obećava u srednjem cijenovnom rangu,
tu je cijena negdje sa Redmi 5+, ali po specifikacijama redmi nudi veći ekran 18:9 i bolju bateriju, dok sve ostalo ide na stranu Nokie,
zanimljivog je dizajna nova Nokia.

Sony je također najavio nešto novo, 3 mobitela srednjeg i nižeg ranga, Xperia XA 2, XA2 ultra i L2.
Što se dizajna tiče, toliko najavljivanog, zasad je to prebacivanje kamere sa ruba na sredinu te otisak prsta normalno na poleđini gdje mu i jeste mjesto, te su povećali postotak prekrivenosti ekrana sa 70 na 75%.
Ovako je to ljepše, ali i dalje bez većih pomaka i dalje je to ista kocka, oni dizajnom za ostatkom svijeta kasne bar 2 godine.
Valjda XZ2 dobije moderni 18:9 i veće promjene, oni ne odustaju lako od dizajna starog pa 6 godina.
Zadnja izmjena: Klare, dana/u 08 jan 2018, 19:33, ukupno mijenjano 3 puta.

Avatar
cadillac
Postovi: 573
Pridružen/a: 30 nov 2015, 21:20
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la cadillac » 08 jan 2018, 19:10

Sve prednosti koje eventualno ima note 8 su bukvalno nijanse, počevši od kamere pa nadalje, barem meni.Bežično punjenje mi je bezveze, pogotovo staklo nazad. Kamere "strše" kod 90% telefona. Imam 5t, imao i note 8. Puno više vrijedi nego što košta što se ne bi moglo reći za iphone x recimo.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 15 gostiju.