Muzika - Arhiva postova

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Rajaz
Postovi: 13283
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: Muzika

Post Postao/la Rajaz » 11 jun 2017, 14:47

@Siamo kakva je to kamilica, šta je to :?

Zna se šta je pravi PUNK i ko je njegov Godfather :kava


Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25682
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Muzika

Post Postao/la SiamoNoi » 11 jun 2017, 21:11

Rajaz je napisao/la:@Siamo kakva je to kamilica, šta je to :?

Zna se šta je pravi PUNK i ko je njegov Godfather :kava

Green Day najjaci ikad.Inače uglavnom samo starije njihove albume slušam pa tako ovaj najnoviji nisam ni 20 posto preslušao prije koncerta,al live je **** pjesma.Spektakl teški cijeli koncert.Mislim da svi oni natpisi o najboljem live bendu današnjice nisu daleko od istine.


Avatar
UnitedWA
Postovi: 1946
Pridružen/a: 03 sep 2013, 00:58
Kontakt:

Re: Muzika

Post Postao/la UnitedWA » 11 jun 2017, 21:49

Rajaz je napisao/la:@Siamo kakva je to kamilica, šta je to :?

Zna se šta je pravi PUNK i ko je njegov Godfather :kava

E baš si našao GGija stavljati liku što svršava na Green Day :rol:
Ja sam ljubitelj domaćeg panka, strani ne pratim nikako osim eto klasika nekih u koje spada i preteča Jesus Alin :urnebes:

Avatar
Asteriks
Postovi: 14219
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Muzika

Post Postao/la Asteriks » 11 jun 2017, 22:06



Umjetnost izlucena iz umjetnosti.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Rajaz
Postovi: 13283
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: Muzika

Post Postao/la Rajaz » 12 jun 2017, 00:31

SiamoNoi je napisao/la:
Rajaz je napisao/la:@Siamo kakva je to kamilica, šta je to :?

Zna se šta je pravi PUNK i ko je njegov Godfather :kava
Green Day najjaci ikad.Inače uglavnom samo starije njihove albume slušam pa tako ovaj najnoviji nisam ni 20 posto preslušao prije koncerta,al live je **** pjesma.Spektakl teški cijeli koncert.Mislim da svi oni natpisi o najboljem live bendu današnjice nisu daleko od istine.
Ja vjerujem da je i Green Day uživo jedan fin doživljaj, ali daleko su oni od te titule. Imaju oni 2-3 fine pjesmice, ali su previše POP da bi uopšte bili spominjani u tom kontekstu. Ustvari koliko je godina unazad ''današnjica'' ? Možda stvarno jesu ako im je konkurencija Maroon 5, Coldplay, OneRepublic i slični :mrgreen:

Jesi bio na njihovom koncertu ?
Dobro, možda je poređenje pretjerano jer su ovi valjda u zadnjih 25 godina najbolji live bend na kugli zemaljskoj, ali izuzmi i njih, ja i dalje ne vidim kako je Greenday taj bend u recimo zadnjih 5 godina.
UnitedWA je napisao/la:
Rajaz je napisao/la:@Siamo kakva je to kamilica, šta je to :?

Zna se šta je pravi PUNK i ko je njegov Godfather :kava
E baš si našao GGija stavljati liku što svršava na Green Day :rol:
Ja sam ljubitelj domaćeg panka, strani ne pratim nikako osim eto klasika nekih u koje spada i preteča Jesus Alin :urnebes:
De nabaci kakve domaćice osim Satana, Pankrta, Parafa i ostalih.

Štenad su odlični

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25682
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Muzika

Post Postao/la SiamoNoi » 12 jun 2017, 00:33

UnitedWA je napisao/la:Ja sam ljubitelj domaćeg panka, strani ne pratim nikako osim eto klasika nekih u koje spada i preteča Jesus Alin :urnebes:
Domaceg punka tipa?



E ovo je stvar.**** ga iz tame u svjetlo.

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25682
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Muzika

Post Postao/la SiamoNoi » 12 jun 2017, 00:58

Rajaz je napisao/la:Ja vjerujem da je i Green Day uživo jedan fin doživljaj, ali daleko su oni od te titule. Imaju oni 2-3 fine pjesmice, ali su previše POP da bi uopšte bili spominjani u tom kontekstu. Ustvari koliko je godina unazad ''današnjica'' ? Možda stvarno jesu ako im je konkurencija Maroon 5, Coldplay, OneRepublic i slični :mrgreen:

Jesi bio na njihovom koncertu ?
Dobro, možda je poređenje pretjerano jer su ovi valjda u zadnjih 25 godina najbolji live bend na kugli zemaljskoj, ali izuzmi i njih, ja i dalje ne vidim kako je Greenday taj bend u recimo zadnjih 5 godina.
Čuj 2-3 pjesmice :mrgreen: Koje bi to 2-3 bile?

Meni je ono što sam čuo u Ljubljani bilo jako daleko od popa.Nešto punka podsjećanjem na albume do 21.stoljeća,puno rocka i najviše 2-3 stvari koje prema popu pretežu.Od produkcije,muzike do komunikacije sa publikom sve je bilo na elitnoj razini.Rancid koji je prije njih nastupao,a trenutno je više punk od Green Daya,iako dobar ne moze ne u istu rečenicu nego u isti odlomak sa Green Dayom.

Nisam na RHCP-u,ali sam čuo priče onih koji su otišli pa govorili kako su uživo dosta slabiji.Od tada sam nekako ohladio sa željom da ih čujem live.I neke snimke koje sam gledao na yout. mi se nisu svidjele.A na recimo zadnjih 5 godina sam mislio.

A ovo što si ih usporedio sa kojekakvim isprdcima mi govori da ih nisi ni na yout.live previše gledao :P Prema iskustvu sa yout...u ranijoj fazi su isto bili je*eni live (kad se Billie nije svađao sa publikom :mrgreen: ),ali danas su baš na vrhuncu iako se muzika ponešto promijenila i iako su meni ove nove stvari lošije priznajem im da su danas i bolji uživo.Ovako nešto što sam doživio sam i očekivao s obzirom da sam dosta i koncerata novijeg datuma pogledao,ali kad si tamo to sve ode na još jednu veću razinu.Baš teški spektakl naprave od koncerta.A B.J.A. je tek posebna priča.Čudo od čovjeka,čudo od frontmena.Kakva energija i entuzijazam i koliki je čovjek motivator...strašno nešto.
Rajaz je napisao/la:De nabaci kakve domaćice

Ovo je pak najbolji hrvatski live bend u zadnje vrijeme :kafa: Nedavno na Beer Festu ubili bogaoca.
Zadnja izmjena: SiamoNoi, dana/u 12 jun 2017, 01:15, ukupno mijenjano 2 puta.

Avatar
UnitedWA
Postovi: 1946
Pridružen/a: 03 sep 2013, 00:58
Kontakt:

Re: Muzika

Post Postao/la UnitedWA » 12 jun 2017, 01:14

@rajaz Ma ja sam metalac pa se u punku držim više isprobanog recepta: Pasi, Gužva, Debeli Precjednik, Ofsajd, Termiti, Six Pack, Trula Koalicija i baš dobri momci koje sam trebao dovesti jednom u Bihać da sviraju ali se desio neki shit pa nisu mogli - Unutrašnja Emigracija. Ima tu još nekih bendova koje sam propratio kroz 1-2 pjesme tipa Pankreas, AK-47 ili Ljubiša Samardžić (ne znam više ni kako se zovu), Abergaz iako je onaj Njec budala žešća postao :mrgreen: :mrgreen:
I za kraj jedan bihaćki punk što se raspao ima i 7 godina

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25682
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Muzika

Post Postao/la SiamoNoi » 12 jun 2017, 01:30

UnitedWA je napisao/la:E baš si našao GGija stavljati liku što svršava na Green Day :rol:
Jel moguće da mi je ovo rekao lik koji je pod (valjda pravi) punk ubrojao i Six Pack :think:

Da se razumijemo,Six Pack mi je jedan od najdrazih bendova i mislim čak prvi domaci koji sam baš intenzivno slušao,ali ga navoditi kao punk,a pritom Green Day ismijavat na toj razini mi je do bola smiješno.A reagirao sam jer sam osjetio kod tebe tešku generalizaciju i dijeljenje na "pravi punk" i "one ostale","prodane" ili kako god.A to je nešto na što sam najviše alergičan jer za razliku od Njecove "nijansi više nema,ili si 0 ili si 1" ovdje ih itekako ima ;)


Avatar
Rajaz
Postovi: 13283
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: Muzika

Post Postao/la Rajaz » 12 jun 2017, 01:38

SiamoNoi je napisao/la:
Rajaz je napisao/la:Ja vjerujem da je i Green Day uživo jedan fin doživljaj, ali daleko su oni od te titule. Imaju oni 2-3 fine pjesmice, ali su previše POP da bi uopšte bili spominjani u tom kontekstu. Ustvari koliko je godina unazad ''današnjica'' ? Možda stvarno jesu ako im je konkurencija Maroon 5, Coldplay, OneRepublic i slični :mrgreen:

Jesi bio na njihovom koncertu ?
Dobro, možda je poređenje pretjerano jer su ovi valjda u zadnjih 25 godina najbolji live bend na kugli zemaljskoj, ali izuzmi i njih, ja i dalje ne vidim kako je Greenday taj bend u recimo zadnjih 5 godina.
Čuj 2-3 pjesmice :mrgreen: Koje bi to 2-3 bile?
Pa ove najpoznatije, Basket Case, Boulevard of Broken Dreams, American Idiot, Wake me up i tako ta kamilica :mrgreen:
SiamoNoi je napisao/la:Meni je ono što sam čuo u Ljubljani bilo jako daleko od popa.Nešto punka podsjećanjem na albume do 21.stoljeća,puno rocka i najviše 2-3 stvari koje prema popu pretežu.Od produkcije,muzike do komunikacije sa publikom sve je bilo na elitnoj razini.Rancid koji je prije njih nastupao,a trenutno je više punk od Green Daya,iako dobar ne moze ne u istu rečenicu nego u isti odlomak sa Green Dayom.
Ma ja vjerujem kako live zvuče odlično, jbga 3 decenije su tu na sceni, ne mogu loše svirati. Ali evo i ovo što si postavio je šta nego Pop s nekom minimalnom primjesom punka. I ja ih kao takve nikada nisam gotivio.
SiamoNoi je napisao/la:Nisam na RHCP-u,ali sam čuo priče onih koji su otišli pa govorili kako su uživo dosta slabiji.Od tada sam nekako ohladio sa željom da ih čujem live.I neke snimke koje sam gledao na yout. mi se nisu svidjele.
Inđija 2007., nevjerovatno nešto.

Mada sam i ja čuo priče kako su u Hrvatskoj bili poprilično loši. Stvar zasićenosti.
SiamoNoi je napisao/la:A ovo što si ih usporedio sa kojekakvim isprdcima mi govori da ih nisi ni na yout.live previše gledao :P
Provalio si me :mrgreen: :mrgreen:

Nisam ih nikada previše pratio, pogotovo ih ne pratim u novije vrijeme, ali su mi uvijek zvučali previše pič'kasto. Ne znam, možda je do mene :mrgreen:

SiamoNoi je napisao/la:Ali danas su baš na vrhuncu iako se muzika ponešto promijenila i iako su meni ove nove stvari lošije priznajem im da su danas i bolji uživo.Ovako nešto što sam doživio sam i očekivao s obzirom da sam dosta i koncerata novijeg datuma pogledao,ali kad si tamo to sve ode na još jednu veću razinu.Baš teški spektakl naprave od koncerta.A B.J.A. je tek posebna priča.Čudo od čovjeka,čudo od frontmena.Kakva energija i entuzijazam i koliki je čovjek motivator...strašno nešto.
Teško mi je povjerovati u tako nešto. Morat ću poledati jedan od zadnjih koncerata da se uvjerim :mrgreen:

Rajaz je napisao/la:De nabaci kakve domaćice
SiamoNoi je napisao/la:
Ovo je pak najbolji hrvatski live bend u zadnje vrijeme :kafa: Nedavno na Beer Festu ubili bogaoca.
:thumbup:

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25682
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Muzika

Post Postao/la SiamoNoi » 12 jun 2017, 02:28

Rajaz je napisao/la:Pa ove najpoznatije, Basket Case, Boulevard of Broken Dreams, American Idiot, Wake me up i tako ta kamilica :mrgreen:
American Idiot mi je bio jedina zamjerka sa koncerta.Dobro,uz to da su trebali jos 15ak minuta duze svirat :mrgreen: Ono,poruka je ok,ali pjesma je i uživo meh i ne mogu je baš probavit.Dok sam se recimo za neke druge novije stvari baš iznenadio koliko uzivo mocno zvuce.Wake me up (koja mi je jedna od boljih na ovim albumima od American Idiota) nažalost nisu svirali,al zato će se opet ić.I baš si tu nabrojao ove novije dvije laganije i Idiota...gdje su ti Longview,When I come around,Welcome to paradise,Burnout i ostali hitovi sa Nimroda,Kerplunka,Dookiea,Insomniaca i 1,039?! :mrgreen:

Gdje je kamilica Platypus? :kafa:
Rajaz je napisao/la:Ma ja vjerujem kako live zvuče odlično, jbga 3 decenije su tu na sceni, ne mogu loše svirati. Ali evo i ovo što si postavio je šta nego Pop s nekom minimalnom primjesom punka. I ja ih kao takve nikada nisam gotivio.
Still Breathing je nekakav pop.Tu sam postavio jer sam se sprdao nešto prije koncerta sa novim albumom,a onda je ova stvar uzivo ispala fantastična.To je bila jedna od dvije-tri stvari koje prema popu pretežu i što su ih svirali.E,vidiš...ovo što kažeš da ih kao takve nikad nisi previše volio...ja imam tu sreću da sam prvo naišao na njihove prve albume i to sam slušao ko manijak.Da sam krenuo sa stvarima nakon 2004. bili bi mi vjerojatno ok,ali nema šanse da bi se ikad navukao.Malo sam se čak i iznenadio što su svirali čak 8 stvari sa najdrazih mi albuma jer očekivao sam ih 5-6.
Rajaz je napisao/la:Inđija 2007., nevjerovatno nešto.

Mada sam i ja čuo priče kako su u Hrvatskoj bili poprilično loši. Stvar zasićenosti.
To je to vjerojatno.Nije ni lako toliko godina bit na sceni i držat razinu i još zadovoljit najzagriženije fanove time da se muzički ne mijenjaš.Rekao bih čak da je nemoguće ispunit oba ta uvjeta.
Rajaz je napisao/la:Provalio si me :mrgreen: :mrgreen:

Nisam ih nikada previše pratio, pogotovo ih ne pratim u novije vrijeme, ali su mi uvijek zvučali previše pič'kasto. Ne znam, možda je do mene :mrgreen:
Eto vidiš...ne mozes muljat nekom tko je pogledao 50ak njihovih koncerata :mrgreen:
Rajaz je napisao/la:Teško mi je povjerovati u tako nešto. Morat ću poledati jedan od zadnjih koncerata da se uvjerim :mrgreen:
Uživaj i javi dojmove,ali samo ako izdržiš do kraja :mrgreen: Od 50.minute sviraju cijeli svoj album iz 94.To bi masno platio za pogledat uzivo.

A skuzio sam kako ove starije pjesme uzivo zvuce malo mekše,a novije su uzivo puno zesce.
Rajaz je napisao/la: :thumbup:
Evo još malo:

Ovu se na poslu puštalo :kafa:

Avatar
UnitedWA
Postovi: 1946
Pridružen/a: 03 sep 2013, 00:58
Kontakt:

Re: Muzika

Post Postao/la UnitedWA » 12 jun 2017, 03:29

SiamoNoi je napisao/la:
UnitedWA je napisao/la:E baš si našao GGija stavljati liku što svršava na Green Day :rol:
Jel moguće da mi je ovo rekao lik koji je pod (valjda pravi) punk ubrojao i Six Pack :think:

Da se razumijemo,Six Pack mi je jedan od najdrazih bendova i mislim čak prvi domaci koji sam baš intenzivno slušao,ali ga navoditi kao punk,a pritom Green Day ismijavat na toj razini mi je do bola smiješno.A reagirao sam jer sam osjetio kod tebe tešku generalizaciju i dijeljenje na "pravi punk" i "one ostale","prodane" ili kako god.A to je nešto na što sam najviše alergičan jer za razliku od Njecove "nijansi više nema,ili si 0 ili si 1" ovdje ih itekako ima ;)

:stop:
Ma iskreno ne zanima me, GD odavno nije punk ni ideološki ni muzički i tu sva priča završava. Bili su, to je istina pa eto ko ih prati od početaka i ne smeta mu tolika promjena, pa jbg dešavalo se i meni da mi se sviđa novi stil nekog X metal benda, a 90% ljudi to pljuje.
Nisam uopće punker pa se ne bih puno ni raspravljao o tome, a nit sam pratio Six Pack toliko da znam šta su i gdje su danas i koliko se promijenio stil od onoga što sam ja preslušao. Ako su otišli u fazon GD, to onda više nije punk.
Da li GD valja danas ako ih posmatramo van okvira punka? Vjerovatno da, ali to je nešto što me ne privlači ni sekunde.
Ako ti u tome uživaš, pa slobodno, ja ti neću više A reći na to :thumbup:

U slučaju da se kad dotaknemo metala, e tu sam prava babaroga :mrgreen:

Avatar
artemis77
Postovi: 2476
Pridružen/a: 12 dec 2011, 01:07
Kontakt:

Re: Muzika

Post Postao/la artemis77 » 12 jun 2017, 04:09



Kakvo savršenstvo i nakon 35 godina.
Walk on, with hope in your hearts.

Avatar
bvb
Postovi: 2904
Pridružen/a: 28 mar 2013, 11:29
Kontakt:

Re: Muzika

Post Postao/la bvb » 12 jun 2017, 11:49









MocMahale444 je napisao/la:
2:30

Dobar Troy, razvalio je ovdje. :thumbup: (meni su najbolje Everything, Aint mad at cha i Chuck Norris. :D)

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Muzika

Post Postao/la Penaltiky » 12 jun 2017, 12:12

Bolesna štenad su mi dobra, u BH tuzlanski Punkart
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
Saurman
Postovi: 29447
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Muzika

Post Postao/la Saurman » 12 jun 2017, 12:18

1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25682
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Muzika

Post Postao/la SiamoNoi » 12 jun 2017, 14:39

UnitedWA je napisao/la:Ma iskreno ne zanima me, GD odavno nije punk ni ideološki ni muzički i tu sva priča završava. Bili su, to je istina pa eto ko ih prati od početaka i ne smeta mu tolika promjena, pa jbg dešavalo se i meni da mi se sviđa novi stil nekog X metal benda, a 90% ljudi to pljuje.
Nisam uopće punker pa se ne bih puno ni raspravljao o tome, a nit sam pratio Six Pack toliko da znam šta su i gdje su danas i koliko se promijenio stil od onoga što sam ja preslušao. Ako su otišli u fazon GD, to onda više nije punk.
Da li GD valja danas ako ih posmatramo van okvira punka? Vjerovatno da, ali to je nešto što me ne privlači ni sekunde.
Ako ti u tome uživaš, pa slobodno, ja ti neću više A reći na to :thumbup:

U slučaju da se kad dotaknemo metala, e tu sam prava babaroga :mrgreen:
Nitko nije ni rekao da je muzički ;) A (djelomičnu) promjenu pravca nekog benda nakon desetljeća rada moze pljuvat samo neznalica koja veze sa muzikom nema.Bilo da se radilo o Green Dayu,Hladnom Pivu ili nekom trecem koga se već dohvaćaju u tim pljuvačinama.Iako,za Green Day jako rijetko vidim da se ljudi bune upravo iz tog razloga što je i ovo što sada rade na visokom nivou iako nije ista stvar kao prije.



Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36499
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Muzika

Post Postao/la Donnie Darko » 12 jun 2017, 14:51


Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14898
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: Muzika

Post Postao/la BernardBarnjak » 12 jun 2017, 14:57



Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Avatar
theboss_RD07
Postovi: 4499
Pridružen/a: 27 jun 2010, 19:01
Lokacija: Gradačac
Kontakt:

Re: Muzika

Post Postao/la theboss_RD07 » 13 jun 2017, 09:37



Izrezo spuzvu..

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: alacious, FoSte95, Goalgetter i 16 gostiju.