Muzika - Arhiva postova

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
theboss_RD07
Postovi: 4499
Pridružen/a: 27 jun 2010, 19:01
Lokacija: Gradačac
Kontakt:

Re: Muzika

Post Postao/la theboss_RD07 » 28 apr 2017, 23:54

Kasno se ukljucujem u raspravu, al eto da i ja bacim svoje misljenje ako kome znaci.

Slozio bi se sa MocMahale oko Future-a i takodjer mislim da nijedna njegova pjesma ne moze bit classic.
Takodjer bi se slozio sa @Vasilije da je isti bolji od ovih danasnjih Uzi Vert, Young Thug, Lil Yachty itd koji samo od sebe prave budale na fazon, jer su skontali da, kao i u Bosni, tako svugdje, glupost najbolje prolazi.
Future opet to malo ozbiljnije radi ali...
Ne znam ko spomenu, ali Ferga ne bih stavio u isti kos sa Futureom jer Ferg kad hoce moze bit lyrical.

Od Futurea mozda gotivim jednu pjesmu i to cisto zbog bita i nekog flowa. I bas zato ta vrsta muzike od mene ima jedan veliki minus.. Sto kad bi odstranio te jake flowove sto imaju, bilo bi jednostavnije samo pustit instrumental verziju pjesme i uzivat, jer original ne bi bio slusljiv ni malo.

Da se vratim na pocetak, po meni se rijec "classic" u rep muzici moze samo vezati na starije pjesme. I mene licno tako asocira. Razlog je jednostavan, i poprilicno lezi u snoop doggovom komentaru koji je @MocMahale postavio par stranica prije.
Likovi jednostavno zvuce ISTO.
Flow na isti fazon, delivery neka dernjava, tekstovi puni glupih filera i bez smisla, pa cak i bitovi su isti.
Od beatmakera bi izdvojio southsidea koji je meni licno najjaci.
Metro boomin', a pogotovo Lex luger su postali rinake teske.
Lex toliku inspiraciju ima..
Poslusaj "Ace hood - Go n' get it" i "Ace hood - hustle hard". Isti bitovi samo jedan ubrzan xd

Starije pjesme su bile posebne.. Od tematike preko bitova do flowa. Danas nema nista specijalno ni u tekstovima, kao sto rekoh, cist flow i nista vise. Kurve droge puske pare.
Prije em su teme bile razlicite, em su interpretirane na vise razlicitih nacina, preko razlicitih shema rima, "lanaca-rima", wordplayova, doubletimea, punchlineova. I one najjace pjesme koje obuhvate vecinu nabrojanog u jedan masterpiece samo takav, ima pravo da se nazove classicom..

Moje misljenje.. naravno ukusi su razliciti, ali ja mislim da ni objektivno nijedna od ovih novih pjesama ne bi mogla bit svrstana pod 'classic'

Sto se tice kendrika, vidim da ga vecina rep publike sa ovog foruma gotivi nenormalno.. Meni su njegova zadnja dva albuma ocajna bila.
Previse mehko sranje.

Avatar
Ziggs
Postovi: 1564
Pridružen/a: 28 jul 2014, 17:35
Lokacija: DC

Re: Muzika

Post Postao/la Ziggs » 29 apr 2017, 00:08

theboss_RD07 je napisao/la:Kasno se ukljucujem u raspravu, al eto da i ja bacim svoje misljenje ako kome znaci.

Slozio bi se sa MocMahale oko Future-a i takodjer mislim da nijedna njegova pjesma ne moze bit classic.
Takodjer bi se slozio sa @Vasilije da je isti bolji od ovih danasnjih Uzi Vert, Young Thug, Lil Yachty itd koji samo od sebe prave budale na fazon, jer su skontali da, kao i u Bosni, tako svugdje, glupost najbolje prolazi.
Future opet to malo ozbiljnije radi ali...
Ne znam ko spomenu, ali Ferga ne bih stavio u isti kos sa Futureom jer Ferg kad hoce moze bit lyrical.

Od Futurea mozda gotivim jednu pjesmu i to cisto zbog bita i nekog flowa. I bas zato ta vrsta muzike od mene ima jedan veliki minus.. Sto kad bi odstranio te jake flowove sto imaju, bilo bi jednostavnije samo pustit instrumental verziju pjesme i uzivat, jer original ne bi bio slusljiv ni malo.

Da se vratim na pocetak, po meni se rijec "classic" u rep muzici moze samo vezati na starije pjesme. I mene licno tako asocira. Razlog je jednostavan, i poprilicno lezi u snoop doggovom komentaru koji je @MocMahale postavio par stranica prije.
Likovi jednostavno zvuce ISTO.
Flow na isti fazon, delivery neka dernjava, tekstovi puni glupih filera i bez smisla, pa cak i bitovi su isti.
Od beatmakera bi izdvojio southsidea koji je meni licno najjaci.
Metro boomin', a pogotovo Lex luger su postali rinake teske.
Lex toliku inspiraciju ima..
Poslusaj "Ace hood - Go n' get it" i "Ace hood - hustle hard". Isti bitovi samo jedan ubrzan xd

Starije pjesme su bile posebne.. Od tematike preko bitova do flowa. Danas nema nista specijalno ni u tekstovima, kao sto rekoh, cist flow i nista vise. Kurve droge puske pare.
Prije em su teme bile razlicite, em su interpretirane na vise razlicitih nacina, preko razlicitih shema rima, "lanaca-rima", wordplayova, doubletimea, punchlineova. I one najjace pjesme koje obuhvate vecinu nabrojanog u jedan masterpiece samo takav, ima pravo da se nazove classicom..

Moje misljenje.. naravno ukusi su razliciti, ali ja mislim da ni objektivno nijedna od ovih novih pjesama ne bi mogla bit svrstana pod 'classic'

Sto se tice kendrika, vidim da ga vecina rep publike sa ovog foruma gotivi nenormalno.. Meni su njegova zadnja dva albuma ocajna bila.
Previse mehko sranje.
Mehko sranje :urnebes:

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36506
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Muzika

Post Postao/la Donnie Darko » 29 apr 2017, 00:23

Iskreno, nisam neki fan Futurea, ali kada se potrudi, ili kada unese neku emociju, može napraviti jako dobru pjesmu. Sad, problem sa njim je što izbacuje stvarno previše materijala, stavio je kvantitet ispred kvalitete, rezultat čega je more pjesama od kojih u 90% zvuči kao robot i od kojih je 95% urađeno šablonski, znaš unaprijed kakva će pjesma biti čim čuješ prve 3 sekunde beata.

Nisam fan ova dva projekta iz ove godine, od skoro 40 pjesama svidjelo mi se svega 4 ili 5, što nikako nije dobro. Ni dva projekta iz prošle godine ne mirišem, čak štaviše mislim da mi se svidjela jedna pjesma sa oba zajedno, ona sa Weekendom. Ali imam playlistu od nekih 10-15 pjesama od njega, od kojih je većina iz 2015. i kraja 2014. Što je šteta, jer recimo da uzme vrijeme, potrudi se i izbaci album svake dvije godine, sigurno bih bio fan. Ovako, 10-15 pjesama sa 10 projekata, prilično tanko.

Ne bih etiketirao ništa klasikom, ali ovo je recimo vrhunska pjesma, nešto neuobičajeno svježe i originalno od njega.


Avatar
Vasilije
Postovi: 389
Pridružen/a: 05 okt 2014, 22:14
Lokacija: Palermo
Kontakt:

Re: Muzika

Post Postao/la Vasilije » 29 apr 2017, 00:30

[quote="theboss_RD07"][/quote]

Dajte.. "malo ozbiljnije radi". Future je ozbiljan glazbenik. To sto mu pravac nije rep, a ni trep to je druga stvar. Covjek jednostavno ide na tehniku + nevjerovatnu glazbenu podlogu i dobijes hit. Ne znam, svakom svoje, ali po meni je 'mask off' klasik jer je stvar odlicno izvedena i slusat ce se dosta dugo. Bez ikakve dileme cu reci da je u top3 u 2017. Opet kazem, sve je subjektivno, muzika je yebiga :D (ili nije :mrgreen: )

Hm.. po meni rijec 'klasik' je rijec koja ide uz bezvremenske stvari, samim tim sam se mozda pogresno i izrazio.. a mozda i nisam, vrijeme ce pokazati. Mozda nece biti klasik, ali je definitivno 9/10 stvar. Klasik ce postati ako se bude slusala za 5-6-10 godina.

Pa da.. Likovi bez talenta zvuce isto i samo preuzimaju stvari jedni od drugih, zato na svakoj trecoj stvari mozes prepoznati neku stariju. Ali, opet ponavljam, takve likove rijetko slusam i to su oni gore nabrojani.. jahte, uziji i tagovi. Mada Thugger zna iznjeti stvar, necu grijesiti dusu. :)

Yebiga tesko je danas uraditi bilo sta unikatno, zato je rep i trazio promjene u vidu matrica i zato je nastalo 50 pod-zanrova istog. Mada i danas imas dosta talentiranih ljudi koji nisu kopije nekih prethodnika. Lil bibby (95), Herbo (96), La'capone (rip, 96) i masa masa malo starijih likova. Yebiga mozuda tebe hvata nostalgija, ali htjeli priznati ili ne rep je danas poprilicno napredovao sto se tehnicke strane tice, ljudi su htjeli napraviti nesto pristupacnije masi, a to su i uspjeli, zato danas po klubovima mozes cuti neke starije stvari kako gruvaju, samo pod 'remix' ili 'remake' imenom.
Ne znam, ali meni je recimo ovo klasik, ali bas klasik [

Ubojice na micu, najbolja drill stvar unazad.. dosta.

Ali, opet, stvar je ukusa jel :D


u u i da, meni je kendrik dosta neslusljiv, iako je nevjerovatan reper i umjetnik.

@Donie, da, upravo u tome pricam. Moze kad hoce. Covjek je talentiran i mislim da uopce ne treba pokrenuti raspravu je li. To sto ganja pare pa izbacuje 1000 projekata... yebiga. Ali ima covjek vrhunskih stvari.

Avatar
theboss_RD07
Postovi: 4499
Pridružen/a: 27 jun 2010, 19:01
Lokacija: Gradačac
Kontakt:

Re: Muzika

Post Postao/la theboss_RD07 » 29 apr 2017, 00:48

@Ziggs meni licno. Ne kazem da je to fact ili slicno. Nije u mom fazonu nikako. DAMN i nekako, TBAP bas 0 bodova.
GKMC i Section .80 su mi legli haos, a skinuo sam TPAB onaj dan kad je izaslo i bukvalno sam zaspao prilikom preslusavanja. Bez zayebancije.

@Donnie Jedina stvar od Future-a koja mi se svidila IKAD je Fuck up some commas. Nakon te pjesme sam se bas trudio da mi se svidi, preslusavao starije stvari, kontam mora jos nesto slicno naletit na albumu sto ce mi se svidit, al jok..
Osim toga svidja mi se samo jedan remix na Thought it was a drought koji slabo i ima veze sa Futureom.
I svidja mi se njegov part na Ace Hoodovoj Bugatti pjesmi.

To je u biti to.

Ko je pratio moje starije komentare i rasprave ovako vezano za muziku zna da nisam neko ko osudjuje ili smije se nekom zbog muzike koju slusa. Vazda govorim to je stvar ukusa, svako ima svoje.. Ali kad sam slusao Bad and Boujee i vidio Uzi Verta.. (sto mi je inace prvi pravi dodir sa istim) mogu samo rec da moras bit **** ga poremecen pa da se na ono furas..

@Vasilije da, otprilike sam na to i mislio. Moze ono postati klasik ako se bude furalo u narednih x godina. Samo sto praksa govori da takva new-school pjesma nije postojala i ne postoji. Bilo je nevjerovatnih hitova kroz ove godine: Fuck up some commas, Throw sum mo.. Ima ih jos, ne padaju mi na pamet.. Uglavnom, danas slabo ko slusa te pjesme. Ne pustaju se ni u klubovima slabo.. Poslusa ih neko ko naleti slucajno, pa se prisjeti tih dana dok je to furao :D
U ovo skorije vrijeme ja mislim da je Bad and Boujee apsolutni hit. Najkasnije za godinu se pola ljudi nece sjecat ni ko izvodi tu pjesmu..
A pjesme tipa Still D.R.E., the next episode itd su poznate i danas nakon skoro 20 godina i to siroj masi, ne samo rep publici.

Da se razumijemo, slusam i ja trap. I to bas dosta pjesama gotivim. Ali onako kad sve saberem i oduzmem jednostavno mi ne moze bit draze od laid back, old school rapa pa cak i new school rapa ali fokusiranog na liriku

Trendovi se prate, razumljivo. Ali eto zbog toga je meni njemacki rep broj 1. Vec su neki pokusali da ubace taj lil yachty i lil uzi vert fazon u njemacki rep, ali nije im uspjelo. I NADAM SE DA NECE

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36506
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Muzika

Post Postao/la Donnie Darko » 29 apr 2017, 00:52

Ja sam neku noć poslije određenog perioda pustio TPAB, i onako baš pažljivo slušao i prostudirao pjesme, pratio tekst dok sam slušao i sve, nije mi nikad bolje sjeo. Možda je duži 10-ak minuta nego bi trebao biti, ali svakako fantastičan album i muzikalno njegov najjači do sada.

Zadnja tri albuma su mi svi tu negdje, ne znam kako da ih uporedim jer su u potpunosti raličiti, section.80 mi je mrvicu ispod, iako su mi tu dvije najdraže njegove pjesme, no make up sama srozava album ispod ovih gore. Njegova ubjedljivo najlošija pjesma.

Avatar
Vasilije
Postovi: 389
Pridružen/a: 05 okt 2014, 22:14
Lokacija: Palermo
Kontakt:

Re: Muzika

Post Postao/la Vasilije » 29 apr 2017, 00:57


Avatar
MocMahale444
Postovi: 19293
Pridružen/a: 18 maj 2016, 23:47

Re: Muzika

Post Postao/la MocMahale444 » 29 apr 2017, 01:22

theboss_RD07 je napisao/la:Kasno se ukljucujem u raspravu, al eto da i ja bacim svoje misljenje ako kome znaci.

Slozio bi se sa MocMahale oko Future-a i takodjer mislim da nijedna njegova pjesma ne moze bit classic.
Takodjer bi se slozio sa @Vasilije da je isti bolji od ovih danasnjih Uzi Vert, Young Thug, Lil Yachty itd koji samo od sebe prave budale na fazon, jer su skontali da, kao i u Bosni, tako svugdje, glupost najbolje prolazi.
Future opet to malo ozbiljnije radi ali...
Ne znam ko spomenu, ali Ferga ne bih stavio u isti kos sa Futureom jer Ferg kad hoce moze bit lyrical.

Od Futurea mozda gotivim jednu pjesmu i to cisto zbog bita i nekog flowa. I bas zato ta vrsta muzike od mene ima jedan veliki minus.. Sto kad bi odstranio te jake flowove sto imaju, bilo bi jednostavnije samo pustit instrumental verziju pjesme i uzivat, jer original ne bi bio slusljiv ni malo.

Da se vratim na pocetak, po meni se rijec "classic" u rep muzici moze samo vezati na starije pjesme. I mene licno tako asocira. Razlog je jednostavan, i poprilicno lezi u snoop doggovom komentaru koji je @MocMahale postavio par stranica prije.
Likovi jednostavno zvuce ISTO.
Flow na isti fazon, delivery neka dernjava, tekstovi puni glupih filera i bez smisla, pa cak i bitovi su isti.
Od beatmakera bi izdvojio southsidea koji je meni licno najjaci.
Metro boomin', a pogotovo Lex luger su postali rinake teske.
Lex toliku inspiraciju ima..
Poslusaj "Ace hood - Go n' get it" i "Ace hood - hustle hard". Isti bitovi samo jedan ubrzan xd

Starije pjesme su bile posebne.. Od tematike preko bitova do flowa. Danas nema nista specijalno ni u tekstovima, kao sto rekoh, cist flow i nista vise. Kurve droge puske pare.
Prije em su teme bile razlicite, em su interpretirane na vise razlicitih nacina, preko razlicitih shema rima, "lanaca-rima", wordplayova, doubletimea, punchlineova. I one najjace pjesme koje obuhvate vecinu nabrojanog u jedan masterpiece samo takav, ima pravo da se nazove classicom..

Moje misljenje.. naravno ukusi su razliciti, ali ja mislim da ni objektivno nijedna od ovih novih pjesama ne bi mogla bit svrstana pod 'classic'

Sto se tice kendrika, vidim da ga vecina rep publike sa ovog foruma gotivi nenormalno.. Meni su njegova zadnja dva albuma ocajna bila.
Previse mehko sranje.
Dobar post ukljuci se malo vise ne samo ti nego i ostali. Ima jos neka vrsta muzike ne samo rep.
Isto @Donnie zna solidno sto se tice repa.
Odma da kazem svaka cast sto si potvrdio da Future moze imati dobru pjesmu ali ne classic/klassic.

Ja nemam nista protiv Futura (respect the hustle) i jeste bolji od navedenih mumblasa uzija, jahtija, rea s muda,panda panda i ovih sto im je young chop vrhunac kao producer.
Mene zivcira sto on glumi da je mobster pravi malisane a vamo drugima pjeva da koriste pilule i sprite prljavi. **** klasik bez mrznje.
Samo hook, reften zna pravo kako treba uz pomoc auto-tune copy paste od TPAIN.
Kendrik meni prvom do prije proslog albuma je bio virdo reper i schoolboy q je bio bolji.
Samo moram priznati trud i ostale stvari su napravile Kendrika jakim.

Lirike.
Flow.
Beats.
Producers.
Delivery uz to sve.
Ono sto je vrlo bitno=teme/topics.
Sve od nabrojanog je fantasticno. Necemo da lopov drake ili neko drugi rula repom koji je kao religija neka.

Dj Khalid je seronja i unistio je Ace hooda koji je od novih imao flow za plakanje. Ispade mu rolex na interview jednom puce razbi se ustanovilo se da je fake rolie i od tad on nazaduje. Khalid samo govori we da best, volio bi mu opaliti plesku nego se hljeba najesti.

Vec sam napisao o metro, lugeru i southsidu. Vidis dj mustard ima shit on luck down zato sto mu je to politicko zapadni dio genga s westa dozvolio(dj pooh, dr.dre, dj quick i ostali)
Leg luger nazaduje zbog waka flake zna se i sto purp drink.

Ovi novi su daleko od 90s, iskreno jedino onaj Troy ave koji je sam protiv svih nevolja i sljama ima 90s stil(nije se pridruzio southu), isto kao unk murda i baddas.
Troy sad tek dobio popularnost kakvu je zasluzio, to je samo sto se moli Bogu 24/7.
4 pokusaja ubistva zbog gluposti, sto nije platio reket 2 puta,
zakacio se s taxstone i onim pickama i ubili mu jarana najboljeg Benga(rip) on uzme pistolj i pocne rokati u sred koncerta.(prije pocetka ali bilo je puno naroda u irvin plaza) tako ranjen se bori.
Ode u zatvor nikoga nije izdao, dobio bail bio 2 mjeseca napolju opet ga dok je bio u mazaratiju upucaju u glavu, rame i nogu.
Izadje sad i eno ga poludio svi ga gotive ekstra mixtape NUPAC. Gotivim underdogs i ljude kojim niko nije dao sansu a zasluzili su.
Real je jaro nije sad nesto da kazes wowwww ali ima buzz i sve bez ikakve kuce radi nema pozadinu nekih labels.
God is great and my paper straight!
JAKA KO TUC+ pusha T


moram dodati asap mob je ekstra grupa i svu su dobri reperi.
1921 1921 1921 1921
⚜️⚜️⚜️💙⚜️⚜️⚜️

Plevne Marşi - Danube River says it won't flow.🇹🇷

Bosna i Hercegovina ostaje pri tužbi za genocid i protiv crne gore bez obzira što je došlo do državnog razdvajanja sa srbijom.

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25684
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Muzika

Post Postao/la SiamoNoi » 29 apr 2017, 01:25


Avatar
MocMahale444
Postovi: 19293
Pridružen/a: 18 maj 2016, 23:47

Re: Muzika

Post Postao/la MocMahale444 » 29 apr 2017, 01:48

Vasilije je napisao/la:
MocMahale444 je napisao/la:
Vasilije je napisao/la:
A šta god kaćem bit će subjektivno jer su stvarno sva 3 remiksa odlična. Po meni je Montanin najbolji.. ali i to je subjektivno, jel. Yebiga, kad bih bas morao, onda meek mill.
Ne znam kako sam preskocio tvoj post, slazem se da su sva tri ekstra i zapocela su mnostvo frki i belaja. gdz i piru Dirk vs Game ali game je sahranio traku(milioni pregleda i komentara za tu pjesmu preko 100 bars nisam siguran) isto kao i nicki pravo sexi hood bitch shit.
Meek steta sto je otkrio kakav je drake i da mu miler pise lirike i da krade od drugih pjesme.

Ovaj ga sacekao na volej i uz klub beat ona back to back je bila fire i win win. Po sred njega u dubinu duse.
Sve pocelo od pjesme rico act
1921 1921 1921 1921
⚜️⚜️⚜️💙⚜️⚜️⚜️

Plevne Marşi - Danube River says it won't flow.🇹🇷

Bosna i Hercegovina ostaje pri tužbi za genocid i protiv crne gore bez obzira što je došlo do državnog razdvajanja sa srbijom.

Avatar
uNbx
Postovi: 7027
Pridružen/a: 13 jul 2014, 17:32
Lokacija: Anestezija
Kontakt:

Re: Muzika

Post Postao/la uNbx » 29 apr 2017, 03:19

Dobro vas je sa pseudomuzikom. :mrgreen:
jedan devet čet'ri šest
željkan vazda mačić čest

filip13
Postovi: 38007
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Muzika

Post Postao/la filip13 » 29 apr 2017, 06:17


Avatar
Asteriks
Postovi: 14290
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Muzika

Post Postao/la Asteriks » 29 apr 2017, 13:50




:bow:
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
rasavoje
Postovi: 5128
Pridružen/a: 18 dec 2015, 23:23
Lokacija: made in PRC
Kontakt:

Re: Muzika

Post Postao/la rasavoje » 29 apr 2017, 14:15

♥ ce moje, kao i tvoje, vjecno da kuca za bordo boje!

Avatar
MocMahale444
Postovi: 19293
Pridružen/a: 18 maj 2016, 23:47

Re: Muzika

Post Postao/la MocMahale444 » 29 apr 2017, 18:55

bish can we get freaky tonight



2:50 :rol:
1921 1921 1921 1921
⚜️⚜️⚜️💙⚜️⚜️⚜️

Plevne Marşi - Danube River says it won't flow.🇹🇷

Bosna i Hercegovina ostaje pri tužbi za genocid i protiv crne gore bez obzira što je došlo do državnog razdvajanja sa srbijom.

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21291
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Muzika

Post Postao/la Epidaurus » 29 apr 2017, 22:43



Imal iko ovdje u ovom psychedelic/acid fazonu ? :mrgreen:

Avatar
uNbx
Postovi: 7027
Pridružen/a: 13 jul 2014, 17:32
Lokacija: Anestezija
Kontakt:

Re: Muzika

Post Postao/la uNbx » 30 apr 2017, 03:08


Vanja! :ljepota: :ljepota:
jedan devet čet'ri šest
željkan vazda mačić čest

filip13
Postovi: 38007
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Muzika

Post Postao/la filip13 » 30 apr 2017, 09:05


Avatar
branimir85
Postovi: 14864
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Muzika

Post Postao/la branimir85 » 30 apr 2017, 23:18


:kafa:
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
MocMahale444
Postovi: 19293
Pridružen/a: 18 maj 2016, 23:47

Re: Muzika

Post Postao/la MocMahale444 » 01 maj 2017, 01:22

Najjaci interview sto je vlad uradio ikada :urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes: :rol: :rol: :rol:



1921 1921 1921 1921
⚜️⚜️⚜️💙⚜️⚜️⚜️

Plevne Marşi - Danube River says it won't flow.🇹🇷

Bosna i Hercegovina ostaje pri tužbi za genocid i protiv crne gore bez obzira što je došlo do državnog razdvajanja sa srbijom.

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: FoSte95, samoposmatram i 4 gosta.