Serije (sve o serijama na jednom mjestu) - ARHIVA POSTOVA

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
VGS
Postovi: 8860
Pridružen/a: 16 jan 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la VGS » 21 avg 2017, 15:15

:lol: :lol:

slika

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Kawhi » 21 avg 2017, 15:25

haffe77 je napisao/la:Smrt svakog Starka me je pogodila ali ako ikad Sansa umre nece mi biti krivo
Sansa je jedini gotivan Stark.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
Pegi10
Postovi: 2829
Pridružen/a: 15 apr 2014, 20:10
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Pegi10 » 21 avg 2017, 15:32

Prva je zasluzila da umre.
Na temi Film i Kinematografija postoje samo Nerminovic i neznalice :kafa:
Dantes, Bog za kompjutere :kafa:
Quarterbeg, kloc za muziku :kafa:
Katastrofa šta se sve snima, previše se ljudima pustilo.

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Kawhi » 21 avg 2017, 15:37

Pegi10 je napisao/la:Prva je zasluzila da umre.
Bren i Ned su prvi zaslužili da umru, onda Sansa, pa Rob i Ket. Arya jedina još nije zaslužila da umre, al je najdosadnija.

Doduše, i to ko je zaslužio da umre je potpuno subjektivno. Meni je neshvatljivo da neko ko je pročitao knjige ne gotivi Petyra. Razumijem kad ovi što gledaju seriju ne vole njega jer nije do kraja predstavljen. U knjigama je on neko u kome se svako može pronaći i ima jake motive za sve što radi. Jače od časti, prezimena i sličnih baljezgarija zbog kojih drugi likovi ginu.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
Pegi10
Postovi: 2829
Pridružen/a: 15 apr 2014, 20:10
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Pegi10 » 21 avg 2017, 15:45

Kawhi je napisao/la:
Pegi10 je napisao/la:Prva je zasluzila da umre.
Bren i Ned su prvi zaslužili da umru, onda Sansa, pa Rob i Ket. Arya jedina još nije zaslužila da umre, al je najdosadnija
Zato sto je izdajica, sve je radila da postane kraljica pa kad je skontala onda kmeci hoce da bjezi.
Na temi Film i Kinematografija postoje samo Nerminovic i neznalice :kafa:
Dantes, Bog za kompjutere :kafa:
Quarterbeg, kloc za muziku :kafa:
Katastrofa šta se sve snima, previše se ljudima pustilo.

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Kawhi » 21 avg 2017, 16:00

Pegi10 je napisao/la:
Kawhi je napisao/la:
Pegi10 je napisao/la:Prva je zasluzila da umre.
Bren i Ned su prvi zaslužili da umru, onda Sansa, pa Rob i Ket. Arya jedina još nije zaslužila da umre, al je najdosadnija
Zato sto je izdajica, sve je radila da postane kraljica pa kad je skontala onda kmeci hoce da bjezi.
Slažem se. Vidiš da sam je stavio treću. :mrgreen: To ti je stvar odgoja jbg.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
Rooney88
Postovi: 16872
Pridružen/a: 06 nov 2010, 18:04
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Rooney88 » 21 avg 2017, 16:26

Malo zabave dok ne stigne nova epizoda :D
slika

slika

slika

slika

slika

slika
R.I.P

MIRZA RASCIC

Željezničar za život cijeli!

Avatar
Maestro^^
Postovi: 7535
Pridružen/a: 18 apr 2011, 21:54
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Maestro^^ » 21 avg 2017, 16:37

Meni je ova prejaka. :rol:

slika
VELEŽ MOSTAR 1922 !
AC MILAN !
Kapiten FK Kockara !
Miami Heat !


Avatar
Rooney88
Postovi: 16872
Pridružen/a: 06 nov 2010, 18:04
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Rooney88 » 21 avg 2017, 16:42

Maestro^^ je napisao/la:Meni je ova prejaka. :rol:

slika
:rol:
R.I.P

MIRZA RASCIC

Željezničar za život cijeli!

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36507
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Donnie Darko » 21 avg 2017, 16:54

Na drugo gledanje, ova epizoda je prilično slaba. Čak sam i previše blag, loša bi mnogo bolje odgovaralo. Mislim fantastična je za gledati, napeta, jeziva, tužna, vizuelno veoma impresivna, sve je tu, ali jedno je sigurno, gluplja epizoda do sada nije snimljena. Sve ovo što sam nabrojao funkcioniše samo zato što ima temelje dobre, 6 i po sezona iza sebe građenja likova, tako da ti je stalo do skoro svakog od njih, ne želiš da umru, i to je to. Ali kao zasebna epizoda, objektivno gledajući, kvalitet nije tu. Što inače nije slučaj, prilično su jaki sa epizodama ovog tipa.
Prvo cijeli dio u Winterfellu je užasan. Neke od najgorih scena koje je serija ponudila do sada. Spasiti ih može jedino neki preokret tipa Arya se pretvara samo da eliminiše Littlefingera, odnosno da je ona ta koja kontroliše situaciju a ne obrnuto. A čisto sumnjam da će to biti slučaj, bit će opet da je Arya samo **** idiot, kao na kraju prošle sezone. Nevjerovatna stvar je da su u roku od dvije epizode od Ayre napravili lika kojeg najviše mrzim, sve iz pogrešnih razloga. Volio bih scenu u kojoj pročita pismo pred svim bitnim igračima na sjeveru, da ima imalo logike, ljudi bi umrli od smijeha, jer svi, ali bukvalno svi znaju kako je zapravo nastalo to pismo.

A iznad zida, cijela ova borba i situacija sa zmajevima je... Da su barem pokazali na neki način da je više dana prošlo, recimo 3 ili 4, bilo bi drugačije. Ali, mislim da je i više nego očigledno da su u pitanju samo dva dana, odnosno manje, dva dana i jedna noć, dakle nekih 34-38 sati. Trebamo povjerovati da su oni od zida stigli na destinaciju, poslali gendrya nazad pješke, ovaj stigao nazad na zid, poslao gavrana, gavran stigao na dragonstone, daenarys se presvukla i spremila, doletila sa zmajevima do njih, spasila ih, vratila se na zmaju na zid, jon se malo kasnije vratio na konju na zid, i brodom krenuli nazad za dragonstone, sve za manje od 2 puna dana??? Čovječe pa Westeros je izgleda manji od Ze-Do kantona.

To je kao da mene zaganja čopor vukova, nekako se uspijem popeti na drvo, i pošaljem poruku rođaku u Austriji, on sjedne za volan, i prije akšama stigne i spasi situaciju.

Dalje, nisu imali muda ubiti nikoga od bitnijih likova. Tu ulogu su naravno imali neki random likovi koje su poveli sa sobom. Od njih 7, daleko najmanje zanimljiv lik je ubijen, čak su i najbezveznijeg zmaja ubili, da su bar imali muda Drogona pa hajd. To nekako ide direktno protiv duha serije odnosno serijala kompletnog.

Dalje, teorija da su WW, odnosno NK znao sve šta će se desiti, da je čekao svjesno da ona dođe sa zmajem, da je zato spremio ogromne lance, mi se sviđa. To bi značilo da ima iste moći kao Bran, samo moćniji jer ima hiljade godina iskustva, možda čak i jeste Bran na neki način. Ali... zašto onda scena sa kamenom? Zašto cijela situacija sa pucanjem leda? Zar nije bolje da su ih samo okružili, i onda stali iz ovima nepoznatih razloga, to je čak i efektivna metoda mentalne torture. Ali ne, puko led, moramo čekati da se zaledi, iako WW mogu zalediti šta žele kad žele, i igrom slučaja zaledit će se i krenut ćemo na njih 10 minuta prije nego zmajevi stignu, taman na vrijeme da mogu spasiti glavne likove. Bezveze komplikuju stvari.

Onda ide Benjen, Jon ponovo spašen u zadnjem momentu, po 180502150. put u seriji. Benjen se naravno žrtvuje bez razloga, jer scenaristi nemaju pojma šta da urade sa njegovim likom, iako je jednostavno mogao sjesti na konja zajedno sa Jonom, nije čak morao ni silaziti ustvari, popričati malo kad se udalje, kao svaki normalan insan što bi uradio. Shvatam da ne može preći zid, ali barem dođi kilometar do zida, popričaj sa Jonom, i vozdra. Win-win. Pored svega toga, čak mu ni hipotermija ne može ništa, frajer se okupao u ledenoj vodi, i lagano dojahao nazad do zida, ne da bi bio mrtav, bio bi zaleđen. Ono, krenu ga skidati sa konja, krc, ruka otpala komplet.

Mislim da bi 10 puta bolje bilo da je poveo Ghosta sa sobom, i da ga je on spasio. Ono da ga zajaše napokon, to još nismo dobili u seriji. Ali eto, važnije je Benjena ispisati i ne razmišljati o njemu više.

Šta još ima, a da, ovo ubiješ WW, svi zombiji koje je on reanimirao također umiru. Kako zgodno ee :tokralju: I sad se mi kao publika trebamo pretvarati da ne znamo da će to biti velika scena u osmoj sezoni, neko ubije NK (vjerovatno Jon), 95% zombija pada širom kontinenta, uključujući zmaja i divove. Nadam se da u knjizi neće biti ovako, zvuči previše jeftino i lagano.

Uh. Napričah se. Kako frustrirajuća epizoda :rol: Čak i dobre stvari u vezi epizode su frustrirajuće.

Avatar
Rooney88
Postovi: 16872
Pridružen/a: 06 nov 2010, 18:04
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Rooney88 » 21 avg 2017, 17:03

A opusti se Donnie ebo ga ti. :D

Ne moze ti se ni svidjeti kad krenes gledati s namjerom da ihvatis ono negativno. Jos malo pocet ces se pitati kad ovi glavni likovi jedu jer nikom stomak ne krci, ne prikazuje kamera. :D
R.I.P

MIRZA RASCIC

Željezničar za život cijeli!

Avatar
VGS
Postovi: 8860
Pridružen/a: 16 jan 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la VGS » 21 avg 2017, 17:04

Najjace :rol: :rol:
slika
slika
slika
slika

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36507
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Donnie Darko » 21 avg 2017, 17:15

Rooney88 je napisao/la:A opusti se Donnie ebo ga ti. :D

Ne moze ti se ni svidjeti kad krenes gledati s namjerom da ihvatis ono negativno. Jos malo pocet ces se pitati kad ovi glavni likovi jedu jer nikom stomak ne krci, ne prikazuje kamera. :D
Pa ne radim to, nedavno su me prozivali kako dikrajdam seriju :mrgreen: Druga stvar je što u zadnje dvije epizode negativne stvari baš odskaču, nemoguće ih je ignorisati :rol: Do prošle epizode ova sezona mi je išla kao med i mlijedo, preskakali su dosta ali je bar postojao neki balans i smisao, od tad ništa, otišli su baš u krajnost :mrgreen:

Chstal
Postovi: 1753
Pridružen/a: 23 nov 2013, 18:40
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Chstal » 21 avg 2017, 17:22

Donnie Darko je napisao/la:
Rooney88 je napisao/la:A opusti se Donnie ebo ga ti. :D

Ne moze ti se ni svidjeti kad krenes gledati s namjerom da ihvatis ono negativno. Jos malo pocet ces se pitati kad ovi glavni likovi jedu jer nikom stomak ne krci, ne prikazuje kamera. :D
Pa ne radim to, nedavno su me prozivali kako dikrajdam seriju :mrgreen: Druga stvar je što u zadnje dvije epizode negativne stvari baš odskaču, nemoguće ih je ignorisati :rol: Do prošle epizode ova sezona mi je išla kao med i mlijedo, preskakali su dosta ali je bar postojao neki balans i smisao, od tad ništa, otišli su baš u krajnost :mrgreen:
Nemaju vremena da sve prikazu. Imaju jos samo 7 epizoda i to je to. Uvijek se desi serijama da posljednja sezona bude ishitrena, jer moraju pozuriti sa akcijama. Inace je GOT planiran da bude 10 sezona, pa su je smanjili jer ce tamo 2018 poceti snimati novu seriju vezanu za GOT.

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36507
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Donnie Darko » 21 avg 2017, 17:29

Chstal je napisao/la: Nemaju vremena da sve prikazu. Imaju jos samo 7 epizoda i to je to. Uvijek se desi serijama da posljednja sezona bude ishitrena, jer moraju pozuriti sa akcijama. Inace je GOT planiran da bude 10 sezona, pa su je smanjili jer ce tamo 2018 poceti snimati novu seriju vezanu za GOT.
Sve što su trebali uraditi je ubaciti kratku montažu, pokazati kako je više dana prošlo, minimum minimuma 3 kompletna dana. To je 30 sekundi. Ovako je i više nego jasno prikazano da je samo jedna noć prošla, zbog situacije sa Thorosom. Da nije njegove smrti bilo, ja lično ne bih imao dojam ni da su stajali više od sat vremena.
Prilično sam siguran da nije nikada bilo planirano 10 sezona. 7 je bilo sigurno, samo je pitanje bilo da li će biti potrebe sa osmom sezonom ili ne. Na kraju su razbili sedmu sezonu na dva dijela, i produžili serijal za tri epizode. 7+6 umjesto 10.

madridist
Postovi: 10857
Pridružen/a: 13 jul 2011, 13:58
Lokacija: terra
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la madridist » 21 avg 2017, 17:38

Vec sam pisao pripreme uveliko teku za "Civil War" koji bi trebao biti nesto najbolje dosad snimljeno,GOT je izmuzena krava i sad treba samo stvar privesti kraju...s obzirom na kapacitet koji taj svijet ima steta.
Mozda nam u nekoj od sezona Westworlda ponude GOT svijet :mrgreen:
“We are all born ignorant, but one must work hard to remain stupid.”
Chico Felipe Cayetano Lopez Martinez y Gonzales
Don Alfredo Di Stefano

Chstal
Postovi: 1753
Pridružen/a: 23 nov 2013, 18:40
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Chstal » 21 avg 2017, 17:59

@Donnie Darko
Iskreno ne znam koliko je bilo potrebno Gendry da dodje do zida. Nakog roga raven od zida do Dany i onda Dany sa zmajevima. Ja mislim da je moguce za 30 sati sve to obaviti, jer se ipak radnja desava na jednom kontitentu. Serija kao serija ima mnogo nelogicnosti sto se tice vremenskih problema ali je to sve radi malo epizoda. Vjerujem da bi sad Tyrion u jednoj epizodi dosao iz Kings Landinga do Dany tamo na drugom kontinentu, nakon sto je ubio oca. Btw sad ce Briene doci za manje od 1 epizode do Kings Landinga, kao i ovi sa zida.
Kad je bila 4 sezona ili 5 sezona, govorili su da ce biti 9 ili 10 epizoda. Cilj im je bio da zavrsenu seriju sa knjigom. Pa su nakon toga dogovorili 8 ili 9 sezona ali zavrsnica sa jednim filmom. I sad je ispalo samo 7 sezona sa 13 epizoda, pa su podjelili na 7 sezonu i 8 sezonu. Martin hoce da napravi novu seriju tj mozda 3 serije da pokrije cijelu godinu i da napuni dzep prije nego sto umre.

Puma
Moderator
Postovi: 14276
Pridružen/a: 01 jan 2011, 11:53
Lokacija: SK
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Puma » 21 avg 2017, 18:04

Odlicno je to Donnie sazeo ali ne radi se samo o ovoj poslednjoj epizodi vec po meni ove poslednje 2 sezone. Prvo su poceli kenjati sa izbacivanjem scena eksplicitnog seksa i tu su poceli gubitu sirovost i surovost.

Sva ova sladunjavost i finoca mene iritira i kad vidim Hounda da je fin, da se s nekim druzi i udruzuje vala im je i vrijeme da sto prije zavrsavaju.
Call the coroner!
There's gonna be a lot of slow singin' and flower-bringin'
If my burglar alarm starts ringin'

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Clutch » 21 avg 2017, 18:12

Donnie Darko je napisao/la:
Šta još ima, a da, ovo ubiješ WW, svi zombiji koje je on reanimirao također umiru. Kako zgodno ee :tokralju:
Nije ih samo reanimirao nego ih i kontrolise (warganjem vjerovatno?). To je veliko saznanje zapravo, da mogu wargati u mrtve.

Ubijes WW, gotovi su i njegovi zombiji jest pomalo klise, al logika iza toga apsolutno ima smisla. Barem meni.

Zato je zanimljivo da je zombi kojeg su ukrali ostao ziv nakon sto je Jon ubio onog WW. Njega ocito kontrolise neko drugi, vjerovatno NK. A sad ga vode unutar zida. :hmmmm:
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: muhamedhulk i 17 gostiju.