Serije (sve o serijama na jednom mjestu) - ARHIVA POSTOVA

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Nerminovic
Postovi: 12593
Pridružen/a: 05 jun 2014, 01:21
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Nerminovic » 22 apr 2017, 17:32

Celtic je napisao/la:
Nerminovic je napisao/la:sta kazu za knjigu 13 Reasons Why treba procitati, bilo bi prvi put da uzmem knjigu u ruku :njanjanja: :kafa:
Ja pročitao evo jučer našao na netu PDF , pregledao seriju i sjebao se, i ajd eto knjigu da pročitam i naravno serija je vrh, ali knjiga je sasvim nešto drugo i bolje, više opisa više sitnica koje u seriji nema, tako da se i više povežeš sa likovima i naravno više ih upoznaš.
Gledam ovu Riverdale, napisao sam ti jučer isto, pa vidjeću šta će ispasti na kraju, nije kao 13 Reasons Why , ali je slična zato i gledam, jer smorile su više i ove Heroj serije, i ovog Legiona fale, meni preglupa serija i dosadna.
od sutra pocinjemo :opaopa:
Champions of SportSport League 2017

BackSpace United

Avatar
HZ_ilidzaa
Postovi: 5830
Pridružen/a: 21 okt 2010, 19:57
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la HZ_ilidzaa » 22 apr 2017, 18:01

13 RW - nako , da imam 16-17 god. vjerovatno bi je do kraja pregledao...
Americans - postaje pravo dosadna serija , 5ta sezona je katastrofa za razliku od prve dvije gdje nisam trepnuo.
Prison Break - da cijelu sezonu snimaju u jednoj sobi ne bi mi bila dosadna :njanjanja:
Teen Wolf - isto kao i 13 RW
Daredevil - prva sezona odlicna , za 3 dana pregledao , drugu sam ukin'o nakon dvije epizode.

Zasto su prestali sa snimanjem Person of Interest ? :(
Kvalitet serije je rastao iz sezone u sezonu i sto je najgore imala je potencijala za barem jos dvije kvalitetne sezone.

Avatar
Sveti
Postovi: 10194
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Sveti » 23 apr 2017, 17:17

Dobar pilot 13 reasons why, ali cisto se nadam da ce karakterizacija hene i kleja otic u pravom smijeru. Zasad je jedno attention whore a drugo pichkich bez muda
naprijed rejal

Avatar
Federer17
Postovi: 7130
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Federer17 » 23 apr 2017, 18:01

HZ_ilidzaa je napisao/la:13 RW - nako , da imam 16-17 god. vjerovatno bi je do kraja pregledao...

Prison Break - da cijelu sezonu snimaju u jednoj sobi ne bi mi bila dosadna :njanjanja:
Bukvalno isto tako i kod mene, za obje serije. Koliko su nahvalili 13 RW, hajd rekoh da i ja pogledam barem jednu epizodu... Tinejdzerska serija i fore koje, barem meni, u ovim godinama nisu zanimljive. :D

PB, pored svih propusta, nerealnih scenarija, nemoguce je da bude dosadan. :D

Avatar
Sveti
Postovi: 10194
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Sveti » 24 apr 2017, 16:46

Katherine langford :beba:
naprijed rejal

madridist
Postovi: 10857
Pridružen/a: 13 jul 2011, 13:58
Lokacija: terra
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la madridist » 24 apr 2017, 21:23

Fargo je schweppes..
“We are all born ignorant, but one must work hard to remain stupid.”
Chico Felipe Cayetano Lopez Martinez y Gonzales
Don Alfredo Di Stefano

nokee95
Postovi: 427
Pridružen/a: 14 jul 2015, 01:11
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la nokee95 » 25 apr 2017, 00:38

Ne znam zasto mislite da je 13 rw djecija ili tinejdzerska serija .. Ja bih je pogledao da imam 50 godina jer ocito da ukazuje na neke probleme danasnjice a jos na to sve uopste nije dosadna za gledati, ideja i plot su vrhunski. Onaj ko je obracao paznju na detalje moze vidjeti stvarno puno tih nekih sitnica koje su zapravo ogromne stvari za nekoga samo je problem sto su ljudi danas sve manje komunikativni i previse se zatvaraju u sebe. Rezija i katherine :ljepota: 10/10

Avatar
dscile
Postovi: 6170
Pridružen/a: 28 mar 2014, 00:19
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la dscile » 25 apr 2017, 00:45

nokee95 je napisao/la:Ne znam zasto mislite da je 13 rw djecija ili tinejdzerska serija .. Ja bih je pogledao da imam 50 godina jer ocito da ukazuje na neke probleme danasnjice a jos na to sve uopste nije dosadna za gledati, ideja i plot su vrhunski. Onaj ko je obracao paznju na detalje moze vidjeti stvarno puno tih nekih sitnica koje su zapravo ogromne stvari za nekoga samo je problem sto su ljudi danas sve manje komunikativni i previse se zatvaraju u sebe. Rezija 10/10
I ja bih to isto rekao.. To sto su glavni likovi tinejdzeri uopste ne znaci da je tinejdzerska serija u punom smislu. Ja sam je skontao kao neko prikazivanje problema u skolama, koliko su dijeca brutalna i kako to sve, pa makar bila i sustinski sitnica, utice na neciju psihu. Uglavnom, serija moze biti dosta i poucna, narocito kada znas da se i kod nas u regionu javljaju samoubistva zbog vrsnjackog nasilja i tih tinejdzerskih problema koje misle da ne mogu prevazici.

Avatar
Sveti
Postovi: 10194
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Sveti » 25 apr 2017, 07:55

Ma ovaj mali sto utjelovljuje Clay Jensena je sjajan
naprijed rejal

Chstal
Postovi: 1753
Pridružen/a: 23 nov 2013, 18:40
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Chstal » 26 apr 2017, 11:17

dscile je napisao/la:
nokee95 je napisao/la:Ne znam zasto mislite da je 13 rw djecija ili tinejdzerska serija .. Ja bih je pogledao da imam 50 godina jer ocito da ukazuje na neke probleme danasnjice a jos na to sve uopste nije dosadna za gledati, ideja i plot su vrhunski. Onaj ko je obracao paznju na detalje moze vidjeti stvarno puno tih nekih sitnica koje su zapravo ogromne stvari za nekoga samo je problem sto su ljudi danas sve manje komunikativni i previse se zatvaraju u sebe. Rezija 10/10
I ja bih to isto rekao.. To sto su glavni likovi tinejdzeri uopste ne znaci da je tinejdzerska serija u punom smislu. Ja sam je skontao kao neko prikazivanje problema u skolama, koliko su dijeca brutalna i kako to sve, pa makar bila i sustinski sitnica, utice na neciju psihu. Uglavnom, serija moze biti dosta i poucna, narocito kada znas da se i kod nas u regionu javljaju samoubistva zbog vrsnjackog nasilja i tih tinejdzerskih problema koje misle da ne mogu prevazici.
Ovo je veoma pouča serija. Bilo da imaš 14-17 godina ili više. Jednostavno imat ćeš svoje dijete, i neke stvari kod svoje djece moraš prepoznati. Većina roditelja živi u zabludi i ne zna šta im njihovo dijete radi tokom dana.

Avatar
Sveti
Postovi: 10194
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Sveti » 26 apr 2017, 17:40

Na 12. Sam epizodi. Ja teske serije allahu mili
naprijed rejal

Avatar
Narin
Postovi: 8332
Pridružen/a: 05 avg 2011, 11:07
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Narin » 26 apr 2017, 17:56

Sveti je napisao/la:Na 12. Sam epizodi. Ja teske serije allahu mili
Teska jeste,ali opet se ne slazem sa ovim sto govore da je klasicna teen serija..Odlicno je uradjena,pokazuje probleme sa kojim se svako moze susresti i glumci su stvarno odlicni.
12 i 13 epizoda su ubjedljivo "najteze",ima scena poprilicno teskih..

Gledam riverdale,jos par epizoda mi je ostalo,na slican je fazon,cak je jedan glumac isti,isto je netflix radio,ali se porediti ne moze sa 13 RW,ni gluma,ni prica,ni nista,mada i dalje,solidna je serija,zanimljiva je..

Chstal
Postovi: 1753
Pridružen/a: 23 nov 2013, 18:40
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Chstal » 26 apr 2017, 17:59

Prison break se malo popravio. Uglavnom bolja je priča.

Avatar
Sveti
Postovi: 10194
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Sveti » 26 apr 2017, 19:00

@Narin uopste ne kazem da je djecija, vec da je jako teska tematika. Mislim, s kojeg god ugla pogledas, serija obradjuje jednu krajnost, koja koliko god teska bila, totalno je, uslovno receno, realna i objektivna. Okay, glavni lik je totalno patetican i na momente podsjeca na mladog Vertera koji vidi lose u svim ljudima i ocekuje da drugi ljudi djeluju za njegovo dobro, te odustaje nakon sto uvidja da svijet ne funkcionise na taj nacin, ali svejedno, ne mozes nikad znati sa sigurnoscu da se desava u mladom, izmucenom umu, kojeg tek tako sijeku nelagode prouzrokovane od strane drugih ljudi. Neke osobe ne mogu da se izbore s tim, iako je, gledano sa svjetlije strane postojalo hiljade nacina na koje su se te stvari mogle rijesiti.

Ja apsolutno nemam zamjerke na seriju, cak i pored nekih rupa u scenariju i nerealnosti, serija je na jedan mracan nacin obradila jako tesku temu koja je zastupljena svugdje.

Btw. cijelu seriju kontam koliko me clay podsjeca na michael scofielda, pa se sjetih da ga je cak u jednoj epizodi i glumio, u mladjim danima :mrgreen:
naprijed rejal

Avatar
Narin
Postovi: 8332
Pridružen/a: 05 avg 2011, 11:07
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Narin » 26 apr 2017, 19:34

Sveti je napisao/la:@Narin uopste ne kazem da je djecija, vec da je jako teska tematika. Mislim, s kojeg god ugla pogledas, serija obradjuje jednu krajnost, koja koliko god teska bila, totalno je, uslovno receno, realna i objektivna. Okay, glavni lik je totalno patetican i na momente podsjeca na mladog Vertera koji vidi lose u svim ljudima i ocekuje da drugi ljudi djeluju za njegovo dobro, te odustaje nakon sto uvidja da svijet ne funkcionise na taj nacin, ali svejedno, ne mozes nikad znati sa sigurnoscu da se desava u mladom, izmucenom umu, kojeg tek tako sijeku nelagode prouzrokovane od strane drugih ljudi. Neke osobe ne mogu da se izbore s tim, iako je, gledano sa svjetlije strane postojalo hiljade nacina na koje su se te stvari mogle rijesiti.

Ja apsolutno nemam zamjerke na seriju, cak i pored nekih rupa u scenariju i nerealnosti, serija je na jedan mracan nacin obradila jako tesku temu koja je zastupljena svugdje.

Btw. cijelu seriju kontam koliko me clay podsjeca na michael scofielda, pa se sjetih da ga je cak u jednoj epizodi i glumio, u mladjim danima :mrgreen:
Tebe sam citirao ,ali nisam mislio na tebe,mislim par ljudi je napisalo da je klasicna teen serija i to,za tebe sam vidio da nemas zamjerku za to,nego cisto sam komentarisao to da je teska serija,s cim se apsolutno slazem.
Ja koliko znam,onakav je stvarno zivot u americkom high schoolu,cak znam jednu curu iz Njemacke,koja mi je isto rekla da je kod njih isto,da se ljudi dijele na popularne i ove sto nisu ,i da stvarno znaju biti surovi u srednjim skolama prema ovim sto nisu u ovoj prvoj grupi.MIslim i kod nas ima toga,ali mislim ne u tolikoj mjeri.

A Clay stvarno odlicno je odglumio,i podsjeca malo na Scofielda..Ali eto vidis,stvarno mi nije palo na pamet da ga je glumio,dobro zapazanje.. :thumbup:

Za Prison break se isto slazemo,toliko rupa u seriji,a koliko god da ih ima,opet bi nas 99% gledalo je opet.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la kobe24 » 26 apr 2017, 22:05

Chstal je napisao/la:Prison break se malo popravio. Uglavnom bolja je priča.
Je li ono Sarin dragi bio sa onom plavkom, kad ih je T-Bag slikao? :D
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Chstal
Postovi: 1753
Pridružen/a: 23 nov 2013, 18:40
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Chstal » 26 apr 2017, 22:20

kobe24 je napisao/la:
Chstal je napisao/la:Prison break se malo popravio. Uglavnom bolja je priča.
Je li ono Sarin dragi bio sa onom plavkom, kad ih je T-Bag slikao? :D
Da, mislim očito je bilo da je on negativac. Mogli su bolje sakriti, dok su Kellermana prikazali kao negativca ali sam bio uvjeren da on to nije.

Jedino sto me nervira je T-Bag, tj kako neko njemu moze vjerovati sta je sve uradio do sad.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la kobe24 » 26 apr 2017, 22:37

Chstal je napisao/la:
kobe24 je napisao/la:
Chstal je napisao/la:Prison break se malo popravio. Uglavnom bolja je priča.
Je li ono Sarin dragi bio sa onom plavkom, kad ih je T-Bag slikao? :D
Da, mislim očito je bilo da je on negativac. Mogli su bolje sakriti, dok su Kellermana prikazali kao negativca ali sam bio uvjeren da on to nije.

Jedino sto me nervira je T-Bag, tj kako neko njemu moze vjerovati sta je sve uradio do sad.
I ja sam od pocetka mislio da on nije bezveze tu, ali me uvijek ono ranjavanje u stanu odvracalo da pomislim da je jedan od glavnih negativaca ovdje, a ocigledno jeste. Vjerovatno ce T-Bag sad traziti svoju korist, jer mi ne ide u glavu da ce bas on tek tako Sari otkriti tako velike informacije. Btw, nelogicno mi je da ce ovaj Ramal kao glavni mafijas ovako jednostavno nestati iz serije.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
UrbyEmanuelson
Postovi: 4892
Pridružen/a: 14 avg 2012, 13:52
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la UrbyEmanuelson » 26 apr 2017, 22:45

Mislim da je razlog tome samo 9 novih epizoda pa sve mora da se odvija brzo.
Inace jos jedna dobra epizoda,rutinski :D

Chstal
Postovi: 1753
Pridružen/a: 23 nov 2013, 18:40
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Chstal » 26 apr 2017, 22:53

Da, mislim očito je bilo da je on negativac. Mogli su bolje sakriti, dok su Kellermana prikazali kao negativca ali sam bio uvjeren da on to nije.

Jedino sto me nervira je T-Bag, tj kako neko njemu moze vjerovati sta je sve uradio do sad.
I ja sam od pocetka mislio da on nije bezveze tu, ali me uvijek ono ranjavanje u stanu odvracalo da pomislim da je jedan od glavnih negativaca ovdje, a ocigledno jeste. Vjerovatno ce T-Bag sad traziti svoju korist, jer mi ne ide u glavu da ce bas on tek tako Sari otkriti tako velike informacije. Btw, nelogicno mi je da ce ovaj Ramal kao glavni mafijas ovako jednostavno nestati iz serije.
T-bag, o njemu ne govorim sta ce uraditi. Meni je smijesno kako njemu vjeruju. Pusten iz zatvora nakon 7-8 godina, pa dobio novu ruku bas smijesno. Ramal nema nikakve veze sa ovom serijom, jer ce vjerovatno ovi glavni u sljedecoj epizodi pobjeci iz zemlje i vratiti se u USA.

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Jabroni, Maestro^^, numanumaye22, Surreal, TefalTava i 32 gosta.