A Song Of Ice And Fire - George R.R. Martin

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
UnitedWA
Postovi: 1946
Pridružen/a: 03 sep 2013, 00:58
Kontakt:

Re: A Song Of Ice And Fire - George R.R. Martin

Post Postao/la UnitedWA » 02 jun 2015, 01:16

Kawhi je napisao/la:
DANTES je napisao/la:Džodžen u knjizi nije mrtav, samo je slab, jer je.koristi moći više nego što može... Ne blati Brena koji će spasiti svijet..
Traume iz djetinjstva, izgubio roditelje, cijelu porodicu, odgojili ga sumnjivi likovi, sve je oholiji i oholiji kako prolazi vrijeme samo se ne primijeti puno jer je dijete. On i Dany main negativci, plus ekipa okupljena oko njih, gdje niko ne bi imao ništa protiv toga da uništi svijet ljudi. Još samo čekam da se Tyrion pridruži Dany i Meli pronađe Brana na sjeveru pa će sve biti spremno za konačni okršaj.
Aryi bi također mogao biti ispran mozak.

S druge strane bi trebali biti Samwell, Jon, Stannis, Jaime i drugi koji su uvijek stavljali ljude ispred svega.
DANTES je napisao/la: bren nije negativac već simbol stare religije prvih ljudi, koji su zajedno sa djecom šume porazili Tuđine.. religija je njihovo oružje
Djeca šume i Tuđini su se borili protiv ljudi zajedno jer su došli u njihov svijet. Zapravo, Tuđini su bili oružje djece šume, a i danas su. Baš kao i Bran.
A ne znam baš da su Stannis i Jaime dobar primjer za stavljanje ljudi ispred svega. Iako su se obojica popravila kroz daljnji tok knjige i dalje su zaprljani lošim stvarima. Stannisova ambicija za tron je ogromna što mi se kosi sa tim da su mu ljudi ispred svega :D
Kako god zanimljivo zboriš, pogotovo dio da su djeca i tuđini u talu, na to nisam nikad pomislio.

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: A Song Of Ice And Fire - George R.R. Martin

Post Postao/la Kawhi » 02 jun 2015, 01:24

UnitedWA je napisao/la: Već sam se prepao da sam to izostavio, ili da mi knjige nisu imale sve stranice :mrgreen:
Pročitam teoriju, ali sve teorije imaju jako puno za/protiv stvari tako da je za mene i dalje živ. Svejedno, ono što sam htio reći je da ga se serija već riješila i da u knjigama i nije bitan dalje xD.
Za Brana ne znam šta da kažem, možda će ostati neutralan ili kao neki poglavar djece i svog življa što ostane sa one strane zida kada srede walkere, samim tim da održi balans i eventualno suzbije pojavu novih walkera.
Međutim onaj The three-eyed crow ili Brynden Rivers nije pravi primjer pozitivnog lika u toku života kao čovjek. Svašta je moguće :D
Ma riješili su se i Baristana, a taj će odigrati bitnu ulogu u 6. nastavku knjige.

Brynden Rivers je najnegativniji lik u serijalu sigurno. Drugi je Maloprsti kojeg zaboravih spomenuti na popisu sigurnih negativaca.

Nego, jel neko nabavio Svijet Leda i Vatre? Historiju Westerosa što je izdao?
UnitedWA je napisao/la: A ne znam baš da su Stannis i Jaime dobar primjer za stavljanje ljudi ispred svega. Iako su se obojica popravila kroz daljnji tok knjige i dalje su zaprljani lošim stvarima. Stannisova ambicija za tron je ogromna što mi se kosi sa tim da su mu ljudi ispred svega :D
Kako god zanimljivo zboriš, pogotovo dio da su djeca i tuđini u talu, na to nisam nikad pomislio.
Jaime nije najbolji čovjek na svijetu, ali je uvijek činio sve da spasi svoju porodicu, Cersei, djecu, odnosno ljude koje voli. Vidjeli smo da se spreman žrtvovati i za druge ljude kao Azor Ahai. Stannisa zeza što je Meli s njim, pa je na njen nagovor činio neke gluposti, ali opet i to iz plemenitog razloga. Niko ne bi bio bolji kralj od njega i on to zna.

Problem je što ljudi ne vide širu sliku. Prvi ljudi, kasnije Andali i Rojnari su došli u Westeros i uzeli zemlju djeci šume, još ih otjerali s druge strane zida da žive u vječnoj zimi. Dakle, sigurno je da djeca šume ne vole ljude. Druga stvar, ljudi to sigurno ne bi učinili da su im djeca šume pomogla u borbi protiv Tuđina. Ako su se borili na pravoj strani zašto bi onda ostali s pogrešne strane zida?
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: A Song Of Ice And Fire - George R.R. Martin

Post Postao/la DANTES » 02 jun 2015, 01:26

djeca šume su se ujedinili sa prvim ljudima, i živjeli u harmoniji. djeca šume su dala opsidijan za borbu protiv Tuđina... djecu šume su uništili Andali, a tad je zid već bio dignut...

Hoćeš da ti kažem ko su oruđa Tuđina?
Maloprstić... Kao dijete umalo poginuo, od ruke Brena Starka. Izazvao je rat taman kad su se tuđini pojavili. zgodno zar ne.. njegovi motivi u knjigama su slabi... sve je uradio da izazove Bellum omnia contra omnes... i dalje se trudi...
Varis... kao mali doživio traumu izgubio kitu, koju je neki ludak bacio u vatru i iz koje mu je glas odgovorio... zamrzio je vatru, i priklonio se ledu.... njegova šaputanja su gurnula ludog erisa u još veće ludilo(po baristanu), okrenuo ga je protiv Tivina, nahuškao na Starkove, što je imalo tragične posledice... slučajno je odveo tiriona blizu odaja njegovog oca i to baš kad mu je ovaj kresao curu.
ubio je kevana jedinog.koji je mogao održati savez na okupu, i forsira lažnog Targa, unoseći još više haosa..
Citadela-koja je trovala zmajeve i ko zna šta još radila...
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Gunner4
Postovi: 8501
Pridružen/a: 11 avg 2012, 21:13
Kontakt:

Re: A Song Of Ice And Fire - George R.R. Martin

Post Postao/la Gunner4 » 02 jun 2015, 01:38

Mozda i nije lazni Targerijan?

Postano kroz Forum SportSport.ba app.
Carl Jenkinson je World Class!!!!
@OfficialAgent jedini pravi insajder na forumu!!!

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: A Song Of Ice And Fire - George R.R. Martin

Post Postao/la Kawhi » 02 jun 2015, 01:39

DANTES je napisao/la:djeca šume su se ujedinili sa prvim ljudima, i živjeli u harmoniji. djeca šume su dala opsidijan za borbu protiv Tuđina... djecu šume su uništili Andali, a tad je zid već bio dignut...

Hoćeš da ti kažem ko su oruđa Tuđina?
Maloprstić... Kao dijete umalo poginuo, od ruke Brena Starka. Izazvao je rat taman kad su se tuđini pojavili. zgodno zar ne.. njegovi motivi u knjigama su slabi... sve je uradio da izazove Bellum omnia contra omnes... i dalje se trudi...
Varis... kao mali doživio traumu izgubio kitu, koju je neki ludak bacio u vatru i iz koje mu je glas odgovorio... zamrzio je vatru, i priklonio se ledu.... njegova šaputanja su gurnula ludog erisa u još veće ludilo(po baristanu), okrenuo ga je protiv Tivina, nahuškao na Starkove, što je imalo tragične posledice... slučajno je odveo tiriona blizu odaja njegovog oca i to baš kad mu je ovaj kresao curu.
ubio je kevana jedinog.koji je mogao održati savez na okupu, i forsira lažnog Targa, unoseći još više haosa..
Citadela-koja je trovala zmajeve i ko zna šta još radila...
To ne moraju biti tačne priče. Pogotovo za opsidijan. Znaš da niko zapravo ne zna je li postojao Azor Ahai.
Djeca šume su prve ljude i magiji naučili. Naravno to je iziskivalo mnogo žrtvovanja (baš kao i u Melinoj religiji) pa otuda je na sjeveru bilo popularno skidati kožu s ljudi i slično. Sve su to porodice radile, a danas samo Boltoni za koje se smatra da su potomci Tuđina.

Maloprsti 100%, ali šta misliš kako on komunicira sa Tuđinima? Preko trooke vrane ili ti ga Bryndena Riversa ili ti ga Branovog učitelja, možda?
Zašto je vatra dobra? Ni u naslovu vatra nije suprotstavljena ledu kao pjesma leda protiv vatre, nego je led i vatra. Varis bi lako mogao biti negativac. Aegon ne mora biti lažni Targ.
Zmajevi su opasni po ljude i treba ih uništiti. Naravno to ne znači da Citadela radi pozitivne stvari.
Poenta je da led i vatra zajedno rade protiv ljudi.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
Tritolone
Postovi: 12315
Pridružen/a: 12 apr 2011, 21:19
Lokacija: Croatia
Kontakt:

Re: A Song Of Ice And Fire - George R.R. Martin

Post Postao/la Tritolone » 02 jun 2015, 01:39

Kawhi je napisao/la: Nego, jel neko nabavio Svijet Leda i Vatre? Historiju Westerosa što je izdao?
Ja imam ovo (zapravo brat mi ima :mrgreen: ) nisam cita, ali sam prolista onako na brzinu. Dosta lipo izgleda, mnostovo kvalitetnih slika, nesto vise štiva nego kod stvari koje pisu na wiki. Netko tko je ljubitelj serijala ce sigurno ovo kupit.
Io non rubo il campionato ed in Serie B non sono mai stato!

Urlando contro il cielo

Tu regina di milano
Io son pazzo di te

Go into a room too fast kid, the room eats you.

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: A Song Of Ice And Fire - George R.R. Martin

Post Postao/la DANTES » 02 jun 2015, 10:40

Bladrejven je čuvao Westeros više od 100 godina, on je nastao mijesnjem krvi prvih ljudi i targova, ubio je brata kojeg je volio jer je to bilo za opšte dobro, ugušio je Crnovatre, iako je i sam bio jedan od njih.
on je znao do čega će doći zato je izabrao brena da mu pomogne..
što se vatre tiče znaš kako naš narod kaže, vatra je dobar sluga, zao gospodar...

a što se tiče sjevera, pa zamisli kakvi su bili Starkovi kad su vladali Boltonima(koji uzgred ne mogu biti potomci tuđina jer se ovi ne množe na taj način)...
bren je u vizijama vidio žrtvovanja. ne zna se ko je bio gori žene ili muškarci..
inače Amberi su potomci Divova
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Gunner4
Postovi: 8501
Pridružen/a: 11 avg 2012, 21:13
Kontakt:

Re: A Song Of Ice And Fire - George R.R. Martin

Post Postao/la Gunner4 » 02 jun 2015, 12:26

Da stari Starkovi nimalo nisu bili dobrice i casni kao Ned i siroti Robb.

Nego mene bas interesuje sto su to "duhovi Winterfella"? Da li bas ima vezu sa legendom da Stark mora biti u Winterfellu ili je jednostavno ubaceni faktor sto se sveti Boltonima i Freyovim?

I da li bi Jaime mogao biti Azor Ahai kao sto govori jedna teorija?

Postano kroz Forum SportSport.ba app.
Carl Jenkinson je World Class!!!!
@OfficialAgent jedini pravi insajder na forumu!!!

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: A Song Of Ice And Fire - George R.R. Martin

Post Postao/la DANTES » 02 jun 2015, 12:36

Gunner4 je napisao/la:Da stari Starkovi nimalo nisu bili dobrice i casni kao Ned i siroti Robb.

Nego mene bas interesuje sto su to "duhovi Winterfella"? Da li bas ima vezu sa legendom da Stark mora biti u Winterfellu ili je jednostavno ubaceni faktor sto se sveti Boltonima i Freyovim?

I da li bi Jaime mogao biti Azor Ahai kao sto govori jedna teorija?

Postano kroz Forum SportSport.ba app.
pa ti mrtvi Starkovi sigurno nisu svi dušice kao Ned, njegov tata, i Lijena, ima ih kao Brendon, a ima ih i gorih... krv i čelik drže magiju, čelik je mačevi od kojih su mnogi postali prah, ili nestali(kao oni što su ih uzeli bren i rikom)... a Starkovske krvi u Zimovrelu više nema... moguće je da duhovi haraju, ali još više moguće da su boltoni u ozbiljnim **** jer sjever pamti... zaigrali su se... ko zna ko ubija...

Džejmi će ubiti Sersei, a da li će biti AA ne vjerujem...
zmajeve će kontrolisati Bren, a jahati deni i još neko
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: A Song Of Ice And Fire - George R.R. Martin

Post Postao/la Kawhi » 02 jun 2015, 13:19

Od čega BR cuva Westeros i kako? Ti stvarno uvjeren da je on dobra osoba?

Sto se tice Brana i djavo je nekad bio anđeo.

Vatra je dobar sluga. Problem je sto i u Danynom i u Melinom (i ostalih crvenih svecenika) ona nije sluga.

Btw slažem se da ce Bran vjerovatno kontrolisati zmajeve a Dany ih jahati, ali ne da spase svijet nego da unište ljude
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: A Song Of Ice And Fire - George R.R. Martin

Post Postao/la DANTES » 02 jun 2015, 13:27

ma što ga ne voliš?
bren će spasiti svijet... on više nikad neće hodati, ali će letjeti... zmajevi su jedino što može zaustaviti Tuđine...
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: A Song Of Ice And Fire - George R.R. Martin

Post Postao/la Kawhi » 02 jun 2015, 17:51

Ko će zaustaviti zmajeve?
Znaš i sam da su ih prošli put bez zmajeva zaustavili.
Ne hejtam Brana. Predviđam mu važnu ulogu na kraju, ali na pogrešnoj strani za mene.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36499
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: A Song Of Ice And Fire - George R.R. Martin

Post Postao/la Donnie Darko » 02 jun 2015, 23:31

slika
The Night's King makes love to his Queen

Slika na ASOIAF wikipediji kada gledaš stranicu Nights Kinga :rol: Fanovi knjiga imaju baš bujnu maštu :tokralju:

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: A Song Of Ice And Fire - George R.R. Martin

Post Postao/la DANTES » 03 jun 2015, 09:27

pa ti nisi pročitao knjige??!!?! odmah si diskvalifikovan iz diskusija...
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36499
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: A Song Of Ice And Fire - George R.R. Martin

Post Postao/la Donnie Darko » 03 jun 2015, 10:33

Ne sve

Avatar
UnitedWA
Postovi: 1946
Pridružen/a: 03 sep 2013, 00:58
Kontakt:

Re: A Song Of Ice And Fire - George R.R. Martin

Post Postao/la UnitedWA » 08 jun 2015, 12:06

Kawhi je napisao/la:
UnitedWA je napisao/la: Već sam se prepao da sam to izostavio, ili da mi knjige nisu imale sve stranice :mrgreen:
Pročitam teoriju, ali sve teorije imaju jako puno za/protiv stvari tako da je za mene i dalje živ. Svejedno, ono što sam htio reći je da ga se serija već riješila i da u knjigama i nije bitan dalje xD.
Za Brana ne znam šta da kažem, možda će ostati neutralan ili kao neki poglavar djece i svog življa što ostane sa one strane zida kada srede walkere, samim tim da održi balans i eventualno suzbije pojavu novih walkera.
Međutim onaj The three-eyed crow ili Brynden Rivers nije pravi primjer pozitivnog lika u toku života kao čovjek. Svašta je moguće :D
Ma riješili su se i Baristana, a taj će odigrati bitnu ulogu u 6. nastavku knjige.

Brynden Rivers je najnegativniji lik u serijalu sigurno. Drugi je Maloprsti kojeg zaboravih spomenuti na popisu sigurnih negativaca.

Nego, jel neko nabavio Svijet Leda i Vatre? Historiju Westerosa što je izdao?
UnitedWA je napisao/la: A ne znam baš da su Stannis i Jaime dobar primjer za stavljanje ljudi ispred svega. Iako su se obojica popravila kroz daljnji tok knjige i dalje su zaprljani lošim stvarima. Stannisova ambicija za tron je ogromna što mi se kosi sa tim da su mu ljudi ispred svega :D
Kako god zanimljivo zboriš, pogotovo dio da su djeca i tuđini u talu, na to nisam nikad pomislio.
Jaime nije najbolji čovjek na svijetu, ali je uvijek činio sve da spasi svoju porodicu, Cersei, djecu, odnosno ljude koje voli. Vidjeli smo da se spreman žrtvovati i za druge ljude kao Azor Ahai. Stannisa zeza što je Meli s njim, pa je na njen nagovor činio neke gluposti, ali opet i to iz plemenitog razloga. Niko ne bi bio bolji kralj od njega i on to zna.

Problem je što ljudi ne vide širu sliku. Prvi ljudi, kasnije Andali i Rojnari su došli u Westeros i uzeli zemlju djeci šume, još ih otjerali s druge strane zida da žive u vječnoj zimi. Dakle, sigurno je da djeca šume ne vole ljude. Druga stvar, ljudi to sigurno ne bi učinili da su im djeca šume pomogla u borbi protiv Tuđina. Ako su se borili na pravoj strani zašto bi onda ostali s pogrešne strane zida?
Toliko o tome da je Stannis dobar čovjek, makar u seriji. Jebla im serija mater, šta uradiše pu, pu, pu!!!
Zapali čovjek Shireen, moj opis Stannisa u ovom prethodnom postu odgovora tome, ali u knjizi se paljenje male nije ni natuknulo, još je i ostala na zidu. Napuše mi se nečeg ova 2 idiota...
Nadam se da u knjigama neće biti ovakvih budaleština.

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36499
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: A Song Of Ice And Fire - George R.R. Martin

Post Postao/la Donnie Darko » 08 jun 2015, 12:19

Samo informacije radi, R.R. Martinova ideja je bila ovo sa Stanisom.

Avatar
UnitedWA
Postovi: 1946
Pridružen/a: 03 sep 2013, 00:58
Kontakt:

Re: A Song Of Ice And Fire - George R.R. Martin

Post Postao/la UnitedWA » 08 jun 2015, 12:43

Donnie Darko je napisao/la:Samo informacije radi, R.R. Martinova ideja je bila ovo sa Stanisom.
Znam da debeljko nije fan Stannisa, ali nekako ne vjerujem da se sam sebi sere u usta.
Pa u knjizi je Stannis izričito naglasio onom liku što ga je poslao po plaćenike, ako mu se šta desi da je Shireen kraljica.
Ne znam na koji bi način fat bastard mogao izvesti ovo u knjizi što je dopustio u seriji, ako je već njegova ideja (s kojom kako rekoh sam sebi kenja u usta zbog radnje u knjizi).
Od nekad jedne od najboljih franšiza do ogromnog faila, skoro sam na ivici da prestanem sve pratiti. Ali džaba kad bosanska mahalska znatiželja ne dopušta takvo nešto.

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: A Song Of Ice And Fire - George R.R. Martin

Post Postao/la Kawhi » 08 jun 2015, 17:23

Žrtvovati jedan ljudski život za dobrobit ostalih i nije loša stvar. Problem je što je Shireen u seriji presimpatična pa te pogodi. Ja u knjigama čekam da se to desi otkad je počela Stannisova priča.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: A Song Of Ice And Fire - George R.R. Martin

Post Postao/la DANTES » 09 jun 2015, 08:25

i ja sam očekivao da Širin spale od početka... ne u knjizi to neće uraditi Stanis već mel i kraljica... nema ih ko spriječiti nakon onog rasula u crnom zamku...
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: VensanKasel i 8 gostiju.