Paradox Games

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Koji Paradox serijal preferirate?

Crusader Kings
5
10%
Europa Universalis
20
42%
Victoria
1
2%
Hearts of Iron
1
2%
East India Company
0
Nema glasova.
Neki drugi
2
4%
Ne preferiram ništa od Paradoxa
19
40%
 
Ukupno glasova: 48

Avatar
Jeftha
Postovi: 2671
Pridružen/a: 08 okt 2015, 15:51
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la Jeftha » 26 dec 2017, 18:59

Sarmelino je napisao/la: Jesi stigao Shadow Kingdom sprijeciti? Ja se zaletio, sprijecio i sad se coallition masivan napravio :rol:
Nesto sam sjebo oko Rima pa mi Papa nije u HRE ali nema veze. Sada jos Madjare uzeti i onda protestante istrjebiti. Nakon tog reforme i formacija HRE :kafa:
Poceo sam ponovno jer sam zajebo bio sa Bavarijom.
Kawhi je napisao/la: Svedska je druga.
Da nisi ti Gustavus Adolphus? :mrgreen:
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

Corruptio optimi cuiusque pessima.

Avatar
MElloo
Postovi: 13021
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la MElloo » 26 dec 2017, 19:00

Ja sam kucao cheatove s bosnom pa po prkeo 100k vojske imao i sve rusio ali dosadi brzo

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Avatar
Sarmelino
Postovi: 17290
Pridružen/a: 29 avg 2015, 11:58
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la Sarmelino » 26 dec 2017, 19:05

MElloo je napisao/la:Ja sam kucao cheatove s bosnom pa po prkeo 100k vojske imao i sve rusio ali dosadi brzo

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
Ma sa bosnom samo kad me turci krenu yebat :mrgreen:
Jeftha je napisao/la: Poceo sam ponovno jer sam zajebo bio sa Bavarijom.
Mani se ba tih njemaca na pocetku, po italiji udri i ove force pu. Ja se jedino kao sto vidis u Italiju prosirio, vise sam Bosni pomagao nego sebi u osvajanju :rol:
Koliko sam AE nabio cijeli HRE me mrzi, ako mi sad umre ovaj kloc na tronu, nista od mene :rol: I dalje jedva pozitivan income imam, valjda jer se ne kontam u trading toliko puno
plešu vještice trče vukovi
puške pucaju lete duhovi
svira tambura plešu vragovi
munje sijevaju cvatu makovi

Avatar
Jeftha
Postovi: 2671
Pridružen/a: 08 okt 2015, 15:51
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la Jeftha » 26 dec 2017, 20:45

Sarmelino je napisao/la:
Jeftha je napisao/la: Poceo sam ponovno jer sam zajebo bio sa Bavarijom.
Mani se ba tih njemaca na pocetku, po italiji udri i ove force pu. Ja se jedino kao sto vidis u Italiju prosirio, vise sam Bosni pomagao nego sebi u osvajanju :rol:
Koliko sam AE nabio cijeli HRE me mrzi, ako mi sad umre ovaj kloc na tronu, nista od mene :rol: I dalje jedva pozitivan income imam, valjda jer se ne kontam u trading toliko puno
Imas u Tirolu gold mine. Ne znam koji je to DLC, al trebao bi imati. Samo to razvijaj odmah na pocetku do levela 10 da dobijes event kojim se povecava profit od zlata.(mislim da se na 10. levelu poveca, ali nisam siguran.)
A s Austrijom na pocetku svakako nemas puno trade powera. Kad zauzmes Veneciju, onda ce krenuti trading nabolje.
Army mainteance drzi na low ako nemas nikakvih ratova. Tamo kod onih estates imas ono Recruit minister da dobijes duplo jeftinije savjetnike. Za 2 zlatnika po mjesecu, dobijes savjetnika sa skillom 2.

Evo ja ovo sto sam poceo ponovo, vec u 1447. PU Bohemije. SAd trebam malo Veneciju napasti dok cekam sta ce biti sa Madjarima.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

Corruptio optimi cuiusque pessima.

Avatar
Sarmelino
Postovi: 17290
Pridružen/a: 29 avg 2015, 11:58
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la Sarmelino » 26 dec 2017, 20:51

Jeftha je napisao/la:
Sarmelino je napisao/la:
Jeftha je napisao/la: Poceo sam ponovno jer sam zajebo bio sa Bavarijom.
Mani se ba tih njemaca na pocetku, po italiji udri i ove force pu. Ja se jedino kao sto vidis u Italiju prosirio, vise sam Bosni pomagao nego sebi u osvajanju :rol:
Koliko sam AE nabio cijeli HRE me mrzi, ako mi sad umre ovaj kloc na tronu, nista od mene :rol: I dalje jedva pozitivan income imam, valjda jer se ne kontam u trading toliko puno
Imas u Tirolu gold mine. Ne znam koji je to DLC, al trebao bi imati. Samo to razvijaj odmah na pocetku do levela 10 da dobijes event kojim se povecava profit od zlata.(mislim da se na 10. levelu poveca, ali nisam siguran.)
A s Austrijom na pocetku svakako nemas puno trade powera. Kad zauzmes Veneciju, onda ce krenuti trading nabolje.
Army mainteance drzi na low ako nemas nikakvih ratova. Tamo kod onih estates imas ono Recruit minister da dobijes duplo jeftinije savjetnike. Za 2 zlatnika po mjesecu, dobijes savjetnika sa skillom 2.

Evo ja ovo sto sam poceo ponovo, vec u 1447. PU Bohemije. SAd trebam malo Veneciju napasti dok cekam sta ce biti sa Madjarima.
Ma sve sam ja to uradio, vidi se na onoj mapi malo :D
Nego ti ja imam level 2 advisore i full army pa onda jedva sastavljam kraj sa krajem :rol:
Mađari budu vecinom malo kasnije, jedno 15 godina. Probaj Milan pozvati u rat sa Venecijom i dadnes im onaj njihov core. Za PLC jednostavno mozes dobiti claim? To bas nisam shvatio kako sam ga dobio, jer sam izglasao svog i dosao je na tron, ali je i dalje elektivna monarhija bila :hmmmmm:
Kakav ce pain in the ass biti ovo sve diplo aneksirati, čista glupost sto se ne mogu uzeti diplo pa infulence ideje :kafa:
plešu vještice trče vukovi
puške pucaju lete duhovi
svira tambura plešu vragovi
munje sijevaju cvatu makovi

Avatar
Baboon
Postovi: 1291
Pridružen/a: 03 jul 2008, 22:58
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la Baboon » 26 dec 2017, 21:38

Poceo sam igrati EU4 i zanima me kakao povećati onaj Naval force limit, u crvenom sam.
it's football day

Avatar
Sarmelino
Postovi: 17290
Pridružen/a: 29 avg 2015, 11:58
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la Sarmelino » 26 dec 2017, 21:50

Baboon je napisao/la:Poceo sam igrati EU4 i zanima me kakao povećati onaj Naval force limit, u crvenom sam.
Osvajaj sto vise obalnih provincija, na njima gradi one građevine sto boostaju force limit, developaj te provincije ako imas viška mane. Mozes osvojiti center of trade i to pomaze. Imas onda naval ideje, mada niko nije lud da to uzima u early game i mozda neki advisori ti daju bonus. S kojom drzavom igraš?
plešu vještice trče vukovi
puške pucaju lete duhovi
svira tambura plešu vragovi
munje sijevaju cvatu makovi

Avatar
Baboon
Postovi: 1291
Pridružen/a: 03 jul 2008, 22:58
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la Baboon » 26 dec 2017, 22:19

Castillom,prvi put igram.Našao sam neki tutorial za početnika pa to kao pratim koliko mogu skontati.
Eto,tu sam počeo učiti.
it's football day

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la Kawhi » 26 dec 2017, 22:27

Jeftha je napisao/la:
Kawhi je napisao/la: Svedska je druga.
Da nisi ti Gustavus Adolphus? :mrgreen:
Ma pustis Sabaton i silujes Baltik. :ljepota:
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
Sarmelino
Postovi: 17290
Pridružen/a: 29 avg 2015, 11:58
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la Sarmelino » 26 dec 2017, 22:32

Baboon je napisao/la:Castillom,prvi put igram.Našao sam neki tutorial za početnika pa to kao pratim koliko mogu skontati.
Eto,tu sam počeo učiti.
Moze proci nije star video. Dobit ces kasnije uniju nad aragonom tako da se nemoj s njima toliko zamarati. Nauci kako ratovati protiv ovih dole u Africi, i kolonizirati je jos lakse. Kad ti oni dosade uzmi Turke i trebao bi biti upoznat sa svim osim tradingom, za to bas treba vremena.
plešu vještice trče vukovi
puške pucaju lete duhovi
svira tambura plešu vragovi
munje sijevaju cvatu makovi

Avatar
MElloo
Postovi: 13021
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la MElloo » 27 dec 2017, 18:02

Poceo sa kraljem Lothargije koji je debil i svi ga mrze. Ucinio sve krivo sto sam mogao uciniti izbio grandjasnki rat i francuzi me napali. :clap:
Ali kad je on umro njegov nasljednik je bio njegov brat koji je kralj Italije pa sam sad igrajuci lose spojio Lothargiju i Italiju u jedno i imam pola centralne evrope pod sobom i malo ko mi moze ista :tokralju:
Kako luda igra :tokralju: :tokralju: :tokralju:

Avatar
Sarmelino
Postovi: 17290
Pridružen/a: 29 avg 2015, 11:58
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la Sarmelino » 27 dec 2017, 19:02

MElloo je napisao/la:Poceo sa kraljem Lothargije koji je debil i svi ga mrze. Ucinio sve krivo sto sam mogao uciniti izbio grandjasnki rat i francuzi me napali. :clap:
Ali kad je on umro njegov nasljednik je bio njegov brat koji je kralj Italije pa sam sad igrajuci lose spojio Lothargiju i Italiju u jedno i imam pola centralne evrope pod sobom i malo ko mi moze ista :tokralju:
Kako luda igra :tokralju: :tokralju: :tokralju:
Meni sve mrsko skinut, incest simulator
plešu vještice trče vukovi
puške pucaju lete duhovi
svira tambura plešu vragovi
munje sijevaju cvatu makovi

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la Kawhi » 27 dec 2017, 19:38

MElloo je napisao/la:Poceo sa kraljem Lothargije koji je debil i svi ga mrze. Ucinio sve krivo sto sam mogao uciniti izbio grandjasnki rat i francuzi me napali. :clap:
Ali kad je on umro njegov nasljednik je bio njegov brat koji je kralj Italije pa sam sad igrajuci lose spojio Lothargiju i Italiju u jedno i imam pola centralne evrope pod sobom i malo ko mi moze ista :tokralju:
Kako luda igra :tokralju: :tokralju: :tokralju:
Zaboravih ti tamo napisati. Pazi da ti nije gdje gavelkind succession. :mrgreen:
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
Sarmelino
Postovi: 17290
Pridružen/a: 29 avg 2015, 11:58
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la Sarmelino » 27 dec 2017, 20:08

Kako odrzite game zanimljivim kada prejaki postanete?
plešu vještice trče vukovi
puške pucaju lete duhovi
svira tambura plešu vragovi
munje sijevaju cvatu makovi

Avatar
JonSnow
Postovi: 6168
Pridružen/a: 17 jun 2014, 00:28
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la JonSnow » 27 dec 2017, 21:16

MElloo je napisao/la:Ja sam kucao cheatove s bosnom pa po prkeo 100k vojske imao i sve rusio ali dosadi brzo

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
Nikakvi cheatovi ti ne trebaju, samo malo diplomatije. Ulizuješ se prvo Mađarima pa kad ti oni postanu saveznici, nastaviš se ulizivat Austrijancima. Čekaš pravi trenutak kad Austrija ima malo diplomatskih veza, a ti dovoljno poena kod njih i njima ponudiš brak pa onda savezništvo i imaš dva jaka saveznika protiv Osmanlija. Oni će za sobom povući svoje saveznike. Prvih par ratova protiv Osmanlija će biti bare bare, ali poslije sredine 17. stoljeća nemaju šanse protiv Austrijanaca, posebno ako se ovi udruže s Mađarima u Austro-Ugarsku. I ti kao mali jazavac sad prcaš Turke i ulaziš u ratove protiv njih uz pomoć Austrije i ekipe te im uzimaš teritorij komad po komad. Ja sam u jednoj partiji imao čitav Balkan, dio Anatolije i vjerovali ili ne Barcelonu :mrgreen: (odšteta za rat protv Aragona) što mi je dalo dovoljan colonial range da koloniziram dio Amazonije i stvorim Bosnian Brazil. :mrgreen: Šteta što to nisam screenshotao.
PS: Prioritet ti mora biti Kosovo koje ima rudnike zlata, sada hoćeš li podignuti pun **** kredita i napraviti plaćeničku vojsku s kojom ćeš osvojiti Srbiju odmah na početku i tim zlatom vraćati kredite ili čekati povoljan trenutak da zaratiš s Turcima za Kosovo na tebi je. Eto! :mrgreen:
Zadnja izmjena: JonSnow, dana/u 27 dec 2017, 21:21, ukupno mijenjano 2 puta.

Avatar
MElloo
Postovi: 13021
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la MElloo » 27 dec 2017, 21:20

Kawhi je napisao/la:
MElloo je napisao/la:Poceo sa kraljem Lothargije koji je debil i svi ga mrze. Ucinio sve krivo sto sam mogao uciniti izbio grandjasnki rat i francuzi me napali. :clap:
Ali kad je on umro njegov nasljednik je bio njegov brat koji je kralj Italije pa sam sad igrajuci lose spojio Lothargiju i Italiju u jedno i imam pola centralne evrope pod sobom i malo ko mi moze ista :tokralju:
Kako luda igra :tokralju: :tokralju: :tokralju:
Zaboravih ti tamo napisati. Pazi da ti nije gdje gavelkind succession. :mrgreen:
taj mi je gavelkind u italiji sad :D govori sta je dok mi kralj nije umro a ima 50 godina :mrgreen:
Spojio sam Lotahrrgiu Italiju i Bavariu u jedno jos ako dodam EAst Francia mogu formirat HRE

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la Kawhi » 27 dec 2017, 21:29

MElloo je napisao/la:
Kawhi je napisao/la:
MElloo je napisao/la:Poceo sa kraljem Lothargije koji je debil i svi ga mrze. Ucinio sve krivo sto sam mogao uciniti izbio grandjasnki rat i francuzi me napali. :clap:
Ali kad je on umro njegov nasljednik je bio njegov brat koji je kralj Italije pa sam sad igrajuci lose spojio Lothargiju i Italiju u jedno i imam pola centralne evrope pod sobom i malo ko mi moze ista :tokralju:
Kako luda igra :tokralju: :tokralju: :tokralju:
Zaboravih ti tamo napisati. Pazi da ti nije gdje gavelkind succession. :mrgreen:
taj mi je gavelkind u italiji sad :D govori sta je dok mi kralj nije umro a ima 50 godina :mrgreen:
Spojio sam Lotahrrgiu Italiju i Bavariu u jedno jos ako dodam EAst Francia mogu formirat HRE
Otice ti titule svoj djeci umjesto jednom. Sto je lose.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
MElloo
Postovi: 13021
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la MElloo » 27 dec 2017, 21:30

Kawhi je napisao/la: Otice ti titule svoj djeci umjesto jednom. Sto je lose.
Imam 2 kcerke i to je to a obe udate :mrgreen:
trenutno mi je heir brat

Avatar
Sarmelino
Postovi: 17290
Pridružen/a: 29 avg 2015, 11:58
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la Sarmelino » 27 dec 2017, 21:49

Koga uzeti za prvi game cka?
plešu vještice trče vukovi
puške pucaju lete duhovi
svira tambura plešu vragovi
munje sijevaju cvatu makovi

Avatar
MElloo
Postovi: 13021
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: RE: Re: Paradox Games

Post Postao/la MElloo » 27 dec 2017, 22:02

Sarmelino je napisao/la:Koga uzeti za prvi game cka?
Kazu da prvi put igras uzmes nekog u irskoj
Ja uzeo lothargiu odma sa milion vazala i teritorije haha

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: numanumaye22 i 19 gostiju.