Najveće svjetske misterije

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la sekerbay » 16 avg 2017, 10:59

BigDaddy je napisao/la:
Sarmelino je napisao/la:Samo retardi ne vakcinišu djecu
Ja znam 2 slucaja iz komsiluka gdje su djeca oboljela nakon vakcinisanja. Jedno ima zestoke probleme s motorikom, a drugo ima autizam.
Jesam li ja retard ako se budem dvoumio hocu li vakcinisat svoju djecu?
Naravno da nisi.
Nedavno sam pričao sa doktorom medicinskih nauka i rekao mi je da od svih vakcina djeci treba dati dvije ili tri koje su jako bitne i bezopasne, a ostale jok.
Zaboravih koje.
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Kawhi » 16 avg 2017, 13:53

Vakcinisanje je potrebno. Ja bih kažnjavao roditelje koji ne vakcinišu djecu. Čak bih im i djecu oduzeo.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
Sarmelino
Postovi: 17290
Pridružen/a: 29 avg 2015, 11:58
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Sarmelino » 16 avg 2017, 15:36

Kawhi je napisao/la:Vakcinisanje je potrebno. Ja bih kažnjavao roditelje koji ne vakcinišu djecu. Čak bih im i djecu oduzeo.
:thumbup:
Bolje jedno u 20k od vakcina nego masovne epidemije :kafa:
plešu vještice trče vukovi
puške pucaju lete duhovi
svira tambura plešu vragovi
munje sijevaju cvatu makovi

Avatar
KingJamesMVP
Postovi: 14038
Pridružen/a: 30 mar 2016, 17:25
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la KingJamesMVP » 16 avg 2017, 15:50

Misterija je okle Mace Diskrecije na sff-u
LeBron James
3x NBA Champion 2012, 2013,2016; 3x NBA Finals MVP 2012, 2013,2016; 4x NBA MVP 2009, 2010, 2012, 2013; Rookie of the year 2004; NBA scoring champion 2008; 14x NBA All-star; 3x NBA All-star MVP

DINAMO ZAGREB - Iznad svih

Avatar
coelho41
Postovi: 12478
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la coelho41 » 16 avg 2017, 20:28

Autizam je poremećaj koji se identifikuje na hromozomima i taj poremećaj je genetski uzrokovan i desi se dok je u toku razvoj djetetovih hromozoma i dok se dešava duplikacija DNK, a problem je što se u nekim slučajevima autizam nastao na taj način ne identifikuje do 3. godine djeteta i onda roditelji u svom očaju nemaju s čime povezati svoju nesreću nego sa vakcinom, "jer kad ju je primilo bilo je bolesno par dana pa mora da je to", a u suštini ne znaju ništa o imunologiji.

Dalje, komercijalnost testova koji se rade na hromozomima bebe je učinila da testovi nisu dostupni na našem području, pogotovo za "obične" ljude, tako da jedini način dijagnoze je na osnovu ponašanja i observacije.

Šta ćemo sa vakcinom protiv tetanusa, radi na isti princip, unosi ti spore oslabljene bakterije clostridium tetani da bi organizam narednih godinu dana bio otporan na istu bakteriju, koristi se protiv svih vrsta ujeda bijesnih životinja i protiv drugih načina dospijevanja bakterije u tijelo, jel to znači da ne bi dali dijete vakcinisat antitetanusnim cjepivom i spasit mu život jer mislite da će dobiti autizam, pa bolje da umre onda..

Avatar
Otelo
Postovi: 33338
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Otelo » 16 avg 2017, 20:37

Dijete ako ima autizam, koji nije otkriven, će ga imati bez obzira na vakcinaciju ili ne. To nije nešto što se može spriječiti, moći će vjerovatno kad za 100 ili više godina naučima kako da manipuliramo genima.
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
Sarmelino
Postovi: 17290
Pridružen/a: 29 avg 2015, 11:58
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Sarmelino » 16 avg 2017, 22:31

Jes dobro plemenima sto se ne vakcinisu,nadzivise nas autiste vakcinisane
plešu vještice trče vukovi
puške pucaju lete duhovi
svira tambura plešu vragovi
munje sijevaju cvatu makovi

Avatar
Illmatic09
Postovi: 1519
Pridružen/a: 11 feb 2014, 18:14
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Illmatic09 » 16 avg 2017, 23:43

Polako, polako i na kraju ćemo opet završiti sa 9.11, po stoti put, koda gledam.
Šta bi sa onom zgradom što je sva gorila skoro, a nije se srušila. :mrgreen:

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Kawhi » 17 avg 2017, 01:08

coelho41 je napisao/la:
Autizam je poremećaj koji se identifikuje na hromozomima i taj poremećaj je genetski uzrokovan i desi se dok je u toku razvoj djetetovih hromozoma i dok se dešava duplikacija DNK, a problem je što se u nekim slučajevima autizam nastao na taj način ne identifikuje do 3. godine djeteta i onda roditelji u svom očaju nemaju s čime povezati svoju nesreću nego sa vakcinom, "jer kad ju je primilo bilo je bolesno par dana pa mora da je to", a u suštini ne znaju ništa o imunologiji.

Dalje, komercijalnost testova koji se rade na hromozomima bebe je učinila da testovi nisu dostupni na našem području, pogotovo za "obične" ljude, tako da jedini način dijagnoze je na osnovu ponašanja i observacije.

Šta ćemo sa vakcinom protiv tetanusa, radi na isti princip, unosi ti spore oslabljene bakterije clostridium tetani da bi organizam narednih godinu dana bio otporan na istu bakteriju, koristi se protiv svih vrsta ujeda bijesnih životinja i protiv drugih načina dospijevanja bakterije u tijelo, jel to znači da ne bi dali dijete vakcinisat antitetanusnim cjepivom i spasit mu život jer mislite da će dobiti autizam, pa bolje da umre onda..
Ovakva tema ne zaslužuje ovakav post, ali fino je da ima ljudi koji znaju o čemu se radi. Čekamo odgovor zasnovan na materijalu pročitanom na gušteriljudiupravljajusvetom.rs :mrgreen:
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

4040deuce
Postovi: 812
Pridružen/a: 20 nov 2014, 14:57
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la 4040deuce » 17 avg 2017, 01:33

Kawhi je napisao/la:
coelho41 je napisao/la:
Autizam je poremećaj koji se identifikuje na hromozomima i taj poremećaj je genetski uzrokovan i desi se dok je u toku razvoj djetetovih hromozoma i dok se dešava duplikacija DNK, a problem je što se u nekim slučajevima autizam nastao na taj način ne identifikuje do 3. godine djeteta i onda roditelji u svom očaju nemaju s čime povezati svoju nesreću nego sa vakcinom, "jer kad ju je primilo bilo je bolesno par dana pa mora da je to", a u suštini ne znaju ništa o imunologiji.

Dalje, komercijalnost testova koji se rade na hromozomima bebe je učinila da testovi nisu dostupni na našem području, pogotovo za "obične" ljude, tako da jedini način dijagnoze je na osnovu ponašanja i observacije.

Šta ćemo sa vakcinom protiv tetanusa, radi na isti princip, unosi ti spore oslabljene bakterije clostridium tetani da bi organizam narednih godinu dana bio otporan na istu bakteriju, koristi se protiv svih vrsta ujeda bijesnih životinja i protiv drugih načina dospijevanja bakterije u tijelo, jel to znači da ne bi dali dijete vakcinisat antitetanusnim cjepivom i spasit mu život jer mislite da će dobiti autizam, pa bolje da umre onda..
Ovakva tema ne zaslužuje ovakav post, ali fino je da ima ljudi koji znaju o čemu se radi. Čekamo odgovor zasnovan na materijalu pročitanom na gušteriljudiupravljajusvetom.rs :mrgreen:
E da,taman sam nesto slicno posao napisati :D Bravo :thumbup:

Avatar
Sarmelino
Postovi: 17290
Pridružen/a: 29 avg 2015, 11:58
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Sarmelino » 17 avg 2017, 01:46

Kad vidiš članak na nekom portalu o vakcinama pa otvoriš komentare i vidis koliko roditelja stavlja svoju djecu u opasnost zbog tih budala sa teorijama o autizmima i sranjima.Zakonom kažnjavati treba i to mnogo.Koliki se samo broj bolesti istrijebio vakcinisanjem, but no bolje biti na nivou amazonskih plemena koja ne znaju za točak
plešu vještice trče vukovi
puške pucaju lete duhovi
svira tambura plešu vragovi
munje sijevaju cvatu makovi

Avatar
Murga
Postovi: 3114
Pridružen/a: 20 jul 2013, 16:29
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Murga » 17 avg 2017, 06:20

Pojavio je se problem kod ljudi koji su izbjegavali vakcine da se desi situacija da djeca obole od bolesti koje su davno istrebljene uz pomoc tih istih vakcina. Sta si postigao? Nista.
Gledao sam dokumentarac koji nije bio sponzorisan od farmaceutske kompanije, gdje su pricali da navodna ta vrsta zive (mercury) koja se prije koristila nije uopste mogla ni da izazove autizam, a vec dug niz godina je se ipak prestala koristiti da bi se udovoljilo skepticima.

Je li neko pogledao ovaj film Houston, we have a problem!?
Ima na Netflix, pa sam pogledao prije nekih 7 dana. Interesantno....
Ne obra se bostan, dok sljive ne popadaju...

Avatar
Ramsey16
Postovi: 3312
Pridružen/a: 26 jan 2014, 19:26
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Ramsey16 » 17 avg 2017, 07:46

Pa kroz vakcine upravljaju bolestima ne oboli se od tamo neceg sto je prije bilo ali obole od trenutnih haraca.
Nije tek tako doslo do masovnih oboljevanja od raka i sl.

Naprave bolest prave lijek duze vrijeme, skupo lijecenje i tako u krug.

I ova demokratija je dobila novu definiciju.
I ko jos moze razmisljati pored svega toga na nacin da se nesto mora raditi mora ali u qrc mora ako hoces da doprineses ubijanju ljudi.

BigDaddy
Postovi: 1229
Pridružen/a: 04 dec 2013, 11:15
Lokacija: Rio de Janeiro
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la BigDaddy » 17 avg 2017, 08:09

Ramsey16 je napisao/la:Pa kroz vakcine upravljaju bolestima ne oboli se od tamo neceg sto je prije bilo ali obole od trenutnih haraca.
Nije tek tako doslo do masovnih oboljevanja od raka i sl.

Naprave bolest prave lijek duze vrijeme, skupo lijecenje i tako u krug.

I ova demokratija je dobila novu definiciju.
I ko jos moze razmisljati pored svega toga na nacin da se nesto mora raditi mora ali u qrc mora ako hoces da doprineses ubijanju ljudi.
Bravo kengure :thumbup: pametno zboriš

Avatar
TobeYarabi
Postovi: 7176
Pridružen/a: 18 maj 2016, 17:48
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la TobeYarabi » 17 avg 2017, 16:38

i na ovoj temi izgleda nisu svi vakcinisani

Avatar
arelinho
Postovi: 16399
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la arelinho » 17 avg 2017, 16:40

TobeYarabi je napisao/la:i na ovoj temi izgleda nisu svi vakcinisani
vidimo

Avatar
Sarajlijica1946
Postovi: 8175
Pridružen/a: 21 jan 2016, 11:37
Lokacija: https://www.fksarajevo.ba/bs/
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Sarajlijica1946 » 17 avg 2017, 19:47

TobeYarabi je napisao/la:i na ovoj temi izgleda nisu svi vakcinisani
Ja nisam dosao na red, kazu nestalo rat bio, nestasica svega :mrgreen:

FoSte95
Postovi: 12545
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la FoSte95 » 23 avg 2017, 18:54

ja sam kao osnovac primio sve moguće vakcine, i nikad mi ništa od njih nije bilo.
Roditelji koji ne žele vakcinisati svoju djecu ja msm samo štetu njima mogu napraviti. A to što nekonapisa jes dobro plemenima što se ne vakcinišu, pa pogledaj njihovu smrtnost novorođenčadi i sve ti je jasno. Ima njih da žive dugo, ali oni izrode dosta djece, neki prežive a neki odmah umru. Niko nije rekao da ako se ti ne vakcinišeš da ćeš umrijeti od te bolesti, možda i nećeš (pod uslovom da si naslijedio od predaka jak imuni sistem)....
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Avatar
Ramsey16
Postovi: 3312
Pridružen/a: 26 jan 2014, 19:26
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Ramsey16 » 28 avg 2017, 08:59

I ja sam primio sve moguce vakcine ali to da se nesto mora mi ide na zivce ne mora se nista ako neces.
Vlada diktatura sto se tice zdravstva a neke pichke materine i price o demokratiji.

Avatar
sljivo
Postovi: 14281
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la sljivo » 28 avg 2017, 09:18

Nema tu demokratije ako ćeš sa svojom neodgovornošću i ignorancijom biti nosilac zaraze kojom možeš nekoga zaraziti.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: VensanKasel i 8 gostiju.