Najveće svjetske misterije

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Zenzo
Postovi: 3862
Pridružen/a: 25 dec 2016, 17:33
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Zenzo » 14 sep 2017, 16:03

SlevinKelevra je napisao/la:
Zenzo je napisao/la:Sta mislite hoce li se 9/11 ikada razmotriti kako treba i da prava istina izadje na vidilo.

Obzirom da je to događaj koji je promjenip planetu.
'Prava istina'? Definiraj, molim te. :think:
Ima tu milion stvari prije i poslje događaja.

Ali recimo konkretno rusenje (pad) tornjeva, da su pali od udara aviona, dva aviona da struse hiljade tone celika, betona, materijala, da zgrade padnu kao na filmovima ili tokom procesa kontrolirane eksplozije, pa i da se među tim istim hiljadam tona materijala, djelova konstrukcije, prasine, betona, ljudsih ostataka, raznog drugo materijala pronađu ni manje ni vise pasoše od terorista.

Znas vec o cemu pricam.
- Zeljeznicar -

Avatar
Illmatic09
Postovi: 1525
Pridružen/a: 11 feb 2014, 18:14
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Illmatic09 » 14 sep 2017, 16:05

SlevinKelevra je napisao/la:
Zenzo je napisao/la:Sta mislite hoce li se 9/11 ikada razmotriti kako treba i da prava istina izadje na vidilo.

Obzirom da je to događaj koji je promjenip planetu.
'Prava istina'? Definiraj, molim te. :think:
Prava istina sigurno nije njihova oficijalna verzija o tom događaju ili jest? Meni će tu uvijek biti sumnje i nelogičnosti. A i da se sazna nešto, većina ljudi će nastaviti živjeti život i neće se mnogo desiti, djeca će ganjati pokemone, žene će biti okupirane modom ili Kardašijankom, a muškarci će ići na utakmice, košarka, amer. footbal, nogomet i razne druge stvari koje su oko nas i koje skreću pažnju od možda neki bitniji stvari ali tako smo "programirani" od malena.

Npr. evo jedne interesante stvari ili dvije. Ovako slično se možda i danas dešava.



CIA je npr. bila umješana u prebacivanje droge iz Nikarague u SAD, to je otkrio Gary Web, koji je napisao knjigu o tome "Dark Alliance". Nakon toga je razapet po medijima i nikad se nije mogao uposliti negdje kao žurnalist. Umro je par godina nakon toga, navodno samoubistvo sa dva metka u glavi :hmmmmm:

Avatar
sljivo
Postovi: 14317
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la sljivo » 14 sep 2017, 16:44

Čovjek se ubio, fakt, žena mu je posvjedočila, platio je kremiranje, poslao oproštajna pisma, prvi ga metak nije odmah ubio a drugi je to završio, takvi slučajevi nisu rijetki.

Čovjek je napisao knjigu i optužbe bez ikakvih čvrstih dokaza. Svi ugledne novine su odbacile tu priču i nisu je htjeli promovisati. Nezavisna državna komisija u istrazi nije mogla naći nikakve opipljive dokaze. A ako je neki honorarni cia uposlenik prenio 50 grama droge ne znači da iza stoji čitava institucija.

Avatar
SlevinKelevra
Postovi: 11909
Pridružen/a: 30 okt 2012, 23:40
Lokacija: NYC, USA
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la SlevinKelevra » 14 sep 2017, 17:33

Zenzo je napisao/la:
Ima tu milion stvari prije i poslje događaja.

Ali recimo konkretno rusenje (pad) tornjeva, da su pali od udara aviona, dva aviona da struse hiljade tone celika, betona, materijala, da zgrade padnu kao na filmovima ili tokom procesa kontrolirane eksplozije, pa i da se među tim istim hiljadam tona materijala, djelova konstrukcije, prasine, betona, ljudsih ostataka, raznog drugo materijala pronađu ni manje ni vise pasoše od terorista.

Znas vec o cemu pricam.
Znam, nazalost. Dakle, ako sam dobro razumio, ti bi se oficijelnoj verziji, koja je rezultat bezbroj sati istrazivanja, sto americkih, sto inostranih eksperata i koja je utemeljena na svjedocanstvu hiljada ljudi i dokumenata, suprostavio svojim 'misljenjem' da pasos moze prezivjeti pad zgrade od 110 spratova? Dakle, sve okolo gori samo pasos u originalu? :think:
Illmatic09 je napisao/la:Meni će tu uvijek biti sumnje i nelogičnosti.
Bice ti sumnje i nelogicnosti zato jer je popularno vjerovati u to sto 'raja' vjeruje, a i ne pomaze 'popularnost' SAD-a u svijetu.

Avatar
PrinceofVeresija
Postovi: 1006
Pridružen/a: 13 feb 2016, 12:06
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la PrinceofVeresija » 14 sep 2017, 17:48

Zenzo je napisao/la:Sta mislite hoce li se 9/11 ikada razmotriti kako treba i da prava istina izadje na vidilo.

Obzirom da je to događaj koji je promjenip planetu.
Proce bar još jedno 10-15 godina sigurno....dok se ne prebaci interesno područje Amera sa Arapskog svijeta negdje drugo...moj pik je Korejski poluotok :think:

Avatar
Zenzo
Postovi: 3862
Pridružen/a: 25 dec 2016, 17:33
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Zenzo » 14 sep 2017, 17:50

SlevinKelevra je napisao/la:
Zenzo je napisao/la:
Ima tu milion stvari prije i poslje događaja.

Ali recimo konkretno rusenje (pad) tornjeva, da su pali od udara aviona, dva aviona da struse hiljade tone celika, betona, materijala, da zgrade padnu kao na filmovima ili tokom procesa kontrolirane eksplozije, pa i da se među tim istim hiljadam tona materijala, djelova konstrukcije, prasine, betona, ljudsih ostataka, raznog drugo materijala pronađu ni manje ni vise pasoše od terorista.

Znas vec o cemu pricam.
Znam, nazalost. Dakle, ako sam dobro razumio, ti bi se oficijelnoj verziji, koja je rezultat bezbroj sati istrazivanja, sto americkih, sto inostranih eksperata i koja je utemeljena na svjedocanstvu hiljada ljudi i dokumenata, suprostavio svojim 'misljenjem' da pasos moze prezivjeti pad zgrade od 110 spratova? Dakle, sve okolo gori samo pasos u originalu? :think:
Ja i kazem da je sam pad tornjeva pa i ta smijurija da mala knjzica tj. pasos ostane gotovo netaknuta u svom tom haosu jedna velika farsa.

Nisi valjda shvatio da ja vjerujem da je to moguce. :mrgreen:
PrinceofVeresija je napisao/la:Proce bar još jedno 10-15 godina sigurno....dok se ne prebaci interesno područje Amera sa Arapskog svijeta negdje drugo...moj pik je Korejski poluotok :think:
Pocelo je vec.
- Zeljeznicar -

Avatar
SlevinKelevra
Postovi: 11909
Pridružen/a: 30 okt 2012, 23:40
Lokacija: NYC, USA
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la SlevinKelevra » 14 sep 2017, 18:11

Zenzo je napisao/la:
Ja i kazem da je sam pad tornjeva pa i ta smijurija da mala knjzica tj. pasos ostane gotovo netaknuta u svom tom haosu jedna velika farsa.

Nisi valjda shvatio da ja vjerujem da je to moguce. :mrgreen:
Ti si tako napisao. Ne jedan, vec vise pasosa. Odmah znam odakle si pokupio tu informaciju, i koliko znas o tome gdje je pasos i kada nadjen.

Avatar
KingJamesMVP
Postovi: 14038
Pridružen/a: 30 mar 2016, 17:25
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la KingJamesMVP » 14 sep 2017, 18:19

Zašto se 11.9. udarilo u Pentagon gdje nema ljudi, u dio koji se renovirao? Avion sletio na cestu i onda išao cestom, nigdje veze, ne zaletava se tako nego se sjuri pa udari. I onaj nestali 4.avion. Gdje su tijela nestala, nikog nije bilo kad se došlo do tog aviona
LeBron James
3x NBA Champion 2012, 2013,2016; 3x NBA Finals MVP 2012, 2013,2016; 4x NBA MVP 2009, 2010, 2012, 2013; Rookie of the year 2004; NBA scoring champion 2008; 14x NBA All-star; 3x NBA All-star MVP

DINAMO ZAGREB - Iznad svih

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la sekerbay » 14 sep 2017, 19:19

Ma džiš ba šta reć protiv prve demokratije na svijetu :roll:
Nevini koje je ta teroristička banda pobila se ne mjere u hijadama nego u milionima.
Da, da, precizno bombardovanje. sa 10 kilometara visine mogu pogodit lesijevu kućicu, al ne mogu napraviti mašinu da broji glasove.
Kae, njihova oficijelna verzija :urnebes:
Istu takvu su imali kada su rušili sadama. Kae, ima oružje za masovno uništenje :urnebes:
Da ne dužim reći ću da je svaka verzija ispravnija od njihove oficijelne.
Čovječe, dokazano da je adžo pilota zije bio mosadov agent. Roditelji nekih svjedočili da su im se djeca javljala nakon 11.
Jah, vatra istopila rolls Royce motore napravljene od legiranog čelika :D
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

Avatar
Saurman
Postovi: 29498
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Saurman » 14 sep 2017, 19:33

Američka istorija je zasnovana na lažima.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
Illmatic09
Postovi: 1525
Pridružen/a: 11 feb 2014, 18:14
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Illmatic09 » 14 sep 2017, 21:07

SlevinKelevra je napisao/la:
Illmatic09 je napisao/la:Meni će tu uvijek biti sumnje i nelogičnosti.
Bice ti sumnje i nelogicnosti zato jer je popularno vjerovati u to sto 'raja' vjeruje, a i ne pomaze 'popularnost' SAD-a u svijetu.
Ne vjerujem ja zato što je popularno, nego zato što ima nekoliko nelogičnosti, i sve dok je tako ja neću vjerovati u njihovu verziju, a nije tako da vjerujem sve što je postavljeno na YT na tu temu. Ima i stručnjaka kojima nije baš jasan taj događaj. Šta je Obama mirotvorac radio godinama, a nobelovac i to za mir. I koliko raje ima da vjeruje u njihovu verziju?

Avatar
SlevinKelevra
Postovi: 11909
Pridružen/a: 30 okt 2012, 23:40
Lokacija: NYC, USA
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la SlevinKelevra » 14 sep 2017, 21:16

Illmatic09 je napisao/la:
Ne vjerujem ja zato što je popularno, nego zato što ima nekoliko nelogičnosti, i sve dok je tako ja neću vjerovati u njihovu verziju, a nije tako da vjerujem sve što je postavljeno na YT na tu temu. Ima i stručnjaka kojima nije baš jasan taj događaj. Šta je Obama mirotvorac radio godinama, a nobelovac i to za mir. I koliko raje ima da vjeruje u njihovu verziju?
Sudare se dva automobila pa gledas slike na portalima i ima milion nelogicnosti, nista ti nije jasno sta se desilo, ko je koga udario i sl... Dakle, govorimo o tako malom dodgadjaju. E uporedi to sa jednom kataklizmom kao sto je 9 11, pa probaj skontati koliko se ovako 'iz daljine' tu moze naci nekih nelogicnosti, 'sijena', fantomskih eksplozija i sl.
Ne kontam sto spominjes Obamu? :think:

Avatar
Pantelija
Postovi: 12866
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Pantelija » 14 sep 2017, 22:10

Ne pominjete Bitne stvari, dokumentovane

1. Pad zgrade 7 koja je totalno neobjasnjiva i nema ni jedan argument za pad
2. Izjave vatrogasaca o mrtvim tijelima i smradu u zgradi 7
3. Previše savršenom padu zgrada, što se možda moglo desiti jednoj zgradi ali nemoguće je da obje zgrade padnu onako kako su pale
4. Kvalitet željeza koji temperaturu koju dostiže vatra izdrži bez ikakvih problema


Sto.se tice priče oko drugih stvari, pogledajte kada je.i kako zgrada osigurana od terorističkog napada, ko je vlasnik, koja je firma radila "vještačenje" itd....
Pa ce vam.biti jasno da je ovo daleko od istine
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

Avatar
uNbx
Postovi: 7027
Pridružen/a: 13 jul 2014, 17:32
Lokacija: Anestezija
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la uNbx » 14 sep 2017, 22:40

Al čuj stavlja SAD i Rimsko Carstvo u istu rečenicu. :lol:
jedan devet čet'ri šest
željkan vazda mačić čest

Avatar
sljivo
Postovi: 14317
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la sljivo » 15 sep 2017, 00:02

Naravno, stavljanje ideja prosvjetiteljstva i slobode u same osnove državnog uređenja i svakojakih sistema i držanje tih osnova 250 godina i još postati najjača sila na svijetu uz ovoliko naroda, stanovništva, razlikosti i konkurencije te odmah gura na gornji dio piramide. Da ne govorimo o kulturološkim, naučnim ili tehnološkim dostignućima. Naravno neće biti toliko napredna nacija kao što je Rim bio u odnosu na druge ali ovo što su postigli u ovom kontekstu je baš nešto izvanredno.

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la sekerbay » 15 sep 2017, 06:53

Postali smo sila na br van zahvaljujući isključivo petrodolaru.
Imamo 1000 baza na svijetu, opet zahvaljujući petrodolaru.
Al nas se više niko ne boji, kme, kme.
Kim jong ope ispaljuje rakete, kme, kme.
Molimo kinu i rusiju da osude, kme, kme.
Tražimo od naših saveznika da učestvuju u našim ludim akcijama, kme, kme.
Sami ne možemo izaći na kraj sa jednom venecuelom, kme, kme.
Sinoć smo kod deir zora ubili 100+ djece.
Nema veze jer ćemo uvijek imat neograničenu podršku šupljoglavaca i podguznih uvlakača bez obzira na zločine koje činimo.
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la sekerbay » 15 sep 2017, 07:58

Neš bezze čitam kad mi izađe ovo.
Stvarno zanimljivo. Sad, mene zanima ima li vatikan neku metodu mumificiranja, ili se radi o nečemu drugom?
Ono, oni tvrde da se radi o čudu.
Nakon toliko godina izvade leš a on čitav.
http://kath-zdw.ch/maria/unversehrt.html
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

Avatar
Sage
Postovi: 5330
Pridružen/a: 08 jan 2013, 11:07
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Sage » 15 sep 2017, 09:16

sekerbay je napisao/la:Neš bezze čitam kad mi izađe ovo.
Stvarno zanimljivo. Sad, mene zanima ima li vatikan neku metodu mumificiranja, ili se radi o nečemu drugom?
Ono, oni tvrde da se radi o čudu.
Nakon toliko godina izvade leš a on čitav.
http://kath-zdw.ch/maria/unversehrt.html
Mozda je stvarno cudo.
Emancipate yourselves from mental slavery...

Memento Mori...

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la sekerbay » 15 sep 2017, 14:52

Malo sam tražio u vezi ovoga.
Ima stranica koje opširno pišu o ovome ali je to parapsihologija i to njihovo možeš okačit mačku o rep, ali ima i ozbiljnih njemačkih sedmicnjaka koji su pisali o tome citirajući naučnike koji su istraživali te fenomene.
Uglavnom, u većini slučajeva se radi o insanima koji su nakon smrti mazani nekim sredstvima koja su tijela bukvalno konzervirala.
Ali isto tako ima tijela koja nisu mazana tj. na kojima nema ništa i oni su fenomen na koji nemaju odgovor.
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37553
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la tuzlak1987 » 15 sep 2017, 14:56



A ovo cukere? :mrgreen:

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Pensioner26 i 39 gostiju.