Najveće svjetske misterije

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la DANTES » 31 avg 2017, 09:34

sljivo je napisao/la:Lijek za rak i nešto što pomaže čovječanstvu drži se zaključan negdje a ebola i slične baje koje ubijaju i unazađuju čovječanstvo se puštaju u eter :tokralju: To samo može kod teoretičara zavjera.
Ko je to rekao? I zašto misliš da ebola unazađuje civilizaciju? Ili je možda spašava na duge staze?
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
uNbx
Postovi: 7027
Pridružen/a: 13 jul 2014, 17:32
Lokacija: Anestezija
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la uNbx » 31 avg 2017, 10:11

Al pazi, priča u takvom tonu kao da je ljudima koji se nešto pitaju na ovoj kugli zemaljskoj (mislim na prvih par ešelona) stalo do čovječanstva i da su humani. Duše.
jedan devet čet'ri šest
željkan vazda mačić čest

Avatar
Ramsey16
Postovi: 3312
Pridružen/a: 26 jan 2014, 19:26
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Ramsey16 » 31 avg 2017, 10:17

Kako si neki naivni to nisu istine

Avatar
sljivo
Postovi: 14279
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la sljivo » 31 avg 2017, 10:26

Nisi ti, ali takav stav lebdi u zraku.

Ako se misli da plansko smanjenje populacije, svi koji misle da smrtne zaraze donose spas na duge staze, inače istrebljenja, daj da njih žrtvujemo za taj cilj a da zaraze zadržimo u kavezima. Prilično je nehumano, neetički o tome i razmilšljati a kamoli raditi na takvim stvarima. Siguran sam da ima ljudi kojima je profit i moć veća od svega (također i vladama država u ovom slučaju, jer zaraze je teško kontrolisati i ne postoji karantin kada ista izađe vani) i da bi pogazili sve humano radi toga ali ne vjerujem da je većina takva - većina naučnika nisu, prilično su indoktrinirani naukom i tim nekim naučno vođenim moralom da bi im bilo velik poraz i velik besmisao da sve ono što su izgradili bace za par hiljada eura više na platu. Također, naučni kjomuniti je tako jak da ne može proći ništa, ni najmanje, a da se o tome ne sazna. O nezavisnim medijima da ne govorimo. Tako da mislim da nema mjesta nikakvim zavjerama i slično.

Avatar
rob do bagro
Postovi: 7913
Pridružen/a: 08 mar 2009, 10:41
Lokacija: Uzavreli grad
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la rob do bagro » 31 avg 2017, 10:33

Evo jedna scena iz serije Utopia koja je bazirana bas na smanjenju populacije, kako ima previse ljudi na Zemlji, serija je na kraju prekinuta. ;)

,,DUSA BOGU...TIJELO ZEMLJI...SRCE CELIKUUU,,

SMRT FASIZMU!!!

Avatar
Ramsey16
Postovi: 3312
Pridružen/a: 26 jan 2014, 19:26
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Ramsey16 » 31 avg 2017, 10:44

Kojim nezavisnim medijima???????????????????

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la DANTES » 31 avg 2017, 11:26

sljivo je napisao/la:Nisi ti, ali takav stav lebdi u zraku.

Ako se misli da plansko smanjenje populacije, svi koji misle da smrtne zaraze donose spas na duge staze, inače istrebljenja, daj da njih žrtvujemo za taj cilj a da zaraze zadržimo u kavezima. Prilično je nehumano, neetički o tome i razmilšljati a kamoli raditi na takvim stvarima. Siguran sam da ima ljudi kojima je profit i moć veća od svega (također i vladama država u ovom slučaju, jer zaraze je teško kontrolisati i ne postoji karantin kada ista izađe vani) i da bi pogazili sve humano radi toga ali ne vjerujem da je većina takva - većina naučnika nisu, prilično su indoktrinirani naukom i tim nekim naučno vođenim moralom da bi im bilo velik poraz i velik besmisao da sve ono što su izgradili bace za par hiljada eura više na platu. Također, naučni kjomuniti je tako jak da ne može proći ništa, ni najmanje, a da se o tome ne sazna. O nezavisnim medijima da ne govorimo. Tako da mislim da nema mjesta nikakvim zavjerama i slično.
Ne postoje u potpunosti nezavisni mediji. To je moja oblast i znam o čemu pričam. Naučnici. Hm. Pazi znam za primjere gdje su istaknuti profesori bili žestoko protiv gmo hrane i to govorili na predavanjima, skupovima, a onda dobiju neki projekat od neke nvo.. I postanu strastveni zagovornici iste... Para vrti đe burgija neće. Što se tiče teorija da postoji lijek za rak, glupe su. Ali ne bi me iznenadilo da bi radije otkrili neki koji pomaže, a ne liječi nego onaj koji bi izliječio odmah.
Što se tiče smanje populacije. Pa prosto je mora se smanjiti. Ali stvar je prosta, koristite kondome.. Samo kad one zatucane i siromašne koji se najviše kote na to nagovoriti. Jer njemu je seks jedina zabava, a ujedno i besplatna
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
sljivo
Postovi: 14279
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la sljivo » 31 avg 2017, 12:25

Možda je bolje reći nezavisni novinari istraživači.

Dobiju pare da promovišu što je tačno (u slučaju gmo), mogu li ja to? :)

Avatar
Dex
Postovi: 17612
Pridružen/a: 17 jul 2012, 19:18
Lokacija: Eric Forman's Basement
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Dex » 31 avg 2017, 12:33

sekerbay je napisao/la:
Sarmelino je napisao/la:ne trebaju vakcine, može se liječti kristalima i seansama :kafa:
Haj da ponovim.
U fameliji imam 6 ljekara od kojih su trojica obični, dvojica specijalista i jedan doktor medicinskih nauka.
Dakle, ne postoji veća titula.
Njihove savjete slušam i primjenjujem.
Kažu da, od svih vakcina koje se daju, imaš 2 ili 3 koje su jako bitne, uslovno rečeno bezopasne i koje ne bismo trebali propustiti(zaboravih koje). Ostale su njesra koje komotno možeš izbjeći.
Ako si primao vakcine u BiH barem polovina njih je nepotrebno, ali eto, nalupaju kada moraš doć, i primit nekih nepotrebnih.Kako sam čuo u Njemačkoj je drugačija situacija, i primaju upola manje vakcina nego mi.
Ali izbjegavanje svih vakcina je stupidno
I had an appointment with you tonight… in Samarra.

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la sekerbay » 31 avg 2017, 14:18

Pa niko te ne može natjerat da ih primiš.

Čuj smanjenje populacije :mrgreen:
Prvo, ozbiljni naučnici tvrde da zemlja može prehranit 100 milijardi insana.
Drugo, evropske zemlje i Kina su primjeri šta se desi ako forsiraš pogrešnu famelijarnu politiku.
Oni se pretvaraju u zemlje penzionera.

Za opstanak vrste bi bilo humanije da se pobiju penzići :mrgreen:
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

Avatar
Ramsey16
Postovi: 3312
Pridružen/a: 26 jan 2014, 19:26
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Ramsey16 » 31 avg 2017, 14:23

Sto penzionere ubijati kad s njima najlakse manipulirati???

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la sekerbay » 31 avg 2017, 14:24

Skupo ih održavat :mrgreen:
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la DANTES » 31 avg 2017, 14:36

sljivo je napisao/la:Možda je bolje reći nezavisni novinari istraživači.

Dobiju pare da promovišu što je tačno (u slučaju gmo), mogu li ja to? :)
Jesi li agronoma? Biolog? Genetičar?
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
sljivo
Postovi: 14279
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la sljivo » 31 avg 2017, 14:39

Uzgajam gmo gljive u podrumu. :mrgreen:

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la DANTES » 31 avg 2017, 14:40

sljivo je napisao/la:Uzgajam gmo gljive u podrumu. :mrgreen:
Samo nemoj da uzgajaš kakve opijate :rol:
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Hendo
Postovi: 4305
Pridružen/a: 26 avg 2014, 23:22
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Hendo » 01 sep 2017, 12:42

Samo za muslimane, naš brat, musliman, Bošnjak, doktor, pa poslušajte kada budete imali vremena. U pitanju je vakcinacija djece.

Kocka je bačena

Avatar
SlevinKelevra
Postovi: 11909
Pridružen/a: 30 okt 2012, 23:40
Lokacija: NYC, USA
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la SlevinKelevra » 02 sep 2017, 15:04

Ovaj 'fenomen' protivljenja vakcinaciji je potpuno identican onom o ravnoj zemlji, a i vecini teorija zavjere koje se pojave i sire internetom. Jednostavno, nekoj budali padne na pamet neka suluda ideja, a dovoljno je samo da zna sta se sve moze uraditi internetom... naivnih budala koji ce mu povjerovati nikad nece nedostajati. Naravno idu standardne floskule tip mediji lazu, naucnici lazu, svi su u talu radi nekog morbidnog cilja itd.

Ajde, vakcine su malo komplikovanija tema, ali samo pogledati koliki broj, cak i naizgled razumnih ljudi, ozbiljno raspravlja o tome da li je Zemlja ravna ploca u vrijeme kada ima link za prenos uzivo koji dokazuje da nije. Pa, mislim.... :rol: :tokralju:

Avatar
Martial9
Postovi: 242
Pridružen/a: 02 dec 2015, 19:15
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Martial9 » 02 sep 2017, 15:16


:mrgreen: :mrgreen:
Sir Alex Ferguson:"If you can't support us when we lose, then don't support us when we win."
Martial: "When my agent said United were interested I didn't hesitate. They're the biggest club in the world"
Golden Boy

Avatar
Ramsey16
Postovi: 3312
Pridružen/a: 26 jan 2014, 19:26
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Ramsey16 » 02 sep 2017, 15:27

Kad je zadnji put krocio covjek na mjesec?

Avatar
Otelo
Postovi: 33337
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Otelo » 02 sep 2017, 15:28

A Zemlja nije ravna ploča?
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: muhamedhulk, nerkolfc i 20 gostiju.