Najveće svjetske misterije

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Asteriks
Postovi: 14292
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Asteriks » 16 dec 2017, 16:05

@Asteriks, pa svaka nova objava je upotpunila i u odredjenim stvarima dokinula prethodnu. Poslanik Muhammed, s.a.v.s., je i rekao da je on najslicniji Isau a.s.
Da, ali to fakticki ponistava sve ostale religije, tacnije ispravlja prethodne greske i stavlja nas na tron kao izabrani narod. Kako neko ko je rodjen kao krscanin i citav zivot nema veze sa islamom moze spoznati istinu? Zar nije navedeno da je Allah svemoguci i kak je unaprijed odredio sudbinu ali i ljudima ostavio slobodu izbora ali da je Bog taj koji opet zna kojim ce ko putem krenuti?

Zasto smo mi izabrani a ostali nisu? Kako neko, ko ne upravlja nad tim (covjek) moze u startu biti na krivom putu?

Vidis role, masa toga koje prodire u domen prave misterije.
Zadnja izmjena: Asteriks, dana/u 16 dec 2017, 16:07, ukupno mijenjano 1 put.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
SlevinKelevra
Postovi: 11909
Pridružen/a: 30 okt 2012, 23:40
Lokacija: NYC, USA
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la SlevinKelevra » 16 dec 2017, 16:06

sekerbay je napisao/la:
SlevinKelevra je napisao/la:Moze, ali nije pozeljno
Za tebe nije. Nakon one sramote sa snijegom kao najjačim argumentom, mislio sam da se više nećeš pojavljivat. :mrgreen:
Baš me zanima koji si od onih našamaranih kliksovaca :mrgreen:
I da, vrati se na kviz. Vjera protiv nevjere :mrgreen:
Ja sam samo pitao, vi (nategnuto, kao i uvijek) kao nesto odgovorili.
Ne znam sta je smijesnije, nasamaranih ili kliksovaca :urnebes: :urnebes:
U penziji sam, otisao kad sam bio na vrhuncu :mrgreen:

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Kawhi » 16 dec 2017, 16:07

Vjera nema veze sa religijom. Ja prvi vjerujem u visu silu, ali smatram sve religije mitologijom, koja nema dodira sa realnoscu.

Meni je posebno zanimljiva prica o Luciferu. Ako @Asteriks ima nesto vise o tome volio bih da postavi.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
Asteriks
Postovi: 14292
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Asteriks » 16 dec 2017, 16:15

Postao/la Kawhi » 16 dec 2017, 16:07
Stare civilizacije nisu imale izrazeno nacelo pravde, kao ni kazne za kralja, plemstvo, svecenike, a u prilog tome govori cinjenica da je ropstvo bilo sasvim normalna pojava, kao i tiranija, nepravedni izbori nasljedja, oduzimanja zemlje itd.

Platon je medju prvima dosao na ideju (pod dejstvom starih mitova i borbe dobra/zla) da negdje mora postojati balans, ravnoteza, jer po njemu nije fer, da jedni uzivaju a drugi pate. Tu onda on zamislja kako mora nekad, negdje, mora postajat drugi zivot te neka kazna za svu bahatost, cime stvara neki model pakla.

Pojavom pakla upotpunila se predstava o organizaciji te njegovom cuvaru, tacnije djavolu al pomenuti je spominjan jos ranije kao suprotnost necemu sto je dobro (dan/noc itd).

Tek od tada, imamo razne dorade, te religije koje su nastale poslije toga, opisuju kako je ustvari bilo pomena konacnog suda jos mnogo ranije, ali tjt. Znaci nesto sto je nastalo poslije tumaci ono temeljno, taj neki orginal.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Federer17
Postovi: 7128
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Federer17 » 16 dec 2017, 16:26

Asteriks je napisao/la:Pazi, Isusus/Isa se spominje u islamu, kao najmladjoj od svih religija a ista ima dosta zajednickog sa krscanstvom.
Normalno da ima, kada je krscanstvo tj. Biblija izmijenjena verzija objave koju je Allah objavio Isau a.s.
Asteriks je napisao/la: Prvo pominjanje pakla/dzehenema seze 900 godina prije islama, a taj koncept vidimo kako u krscanstvu tako i nasoj vjeri.

Znaci nikad prije nemamo precizniji opis tih kazni na drugom svijetu nego sto je to Platon iznio. Ne odbacujem doktrinu islama samo mi nekako ovdje trpi na orginalnosti
Zar je Platon stariji od Adema a.s.? Zar se dzehennem ne spominje kada se Iblis l.a., iz oholosti, odbio pokoriti se Ademu i zavjetovao da ce ljude skretati s Pravog puta sve do Sudnjeg dana?
Asteriks je napisao/la: Da, ali to fakticki ponistava sve ostale religije, tacnije ispravlja prethodne greske i stavlja nas na tron kao izabrani narod. Kako neko ko je rodjen kao krscanin i citav zivot nema veze sa islamom moze spoznati istinu? Zar nije navedeno da je Allah svemoguci i kak je unaprijed odredio sudbinu ali i ljudima ostavio slobodu izbora ali da je Bog taj koji opet zna kojim ce ko putem krenuti?

Zasto smo mi izabrani a ostali nisu? Kako neko, ko ne upravlja nad tim (covjek) moze u startu biti na krivom putu?

Ne ponistava, vec Allah, iz Njemu znanih razloga, salje svakog poslanika razlicitim narodima i narodnostima, s namjerom da oni budu sebeb njihove upute, da ih nauce kako najispravnije Allaha obozavati. Svaki covjek (krscanin ili ne) danas ima priliku da cuje za Poslanika a.s., uci o tome, izucava, i tome svjedoce brojni primjeri prelaska s krscanstva u islam. Ko god je imao priliku spoznati, cuti za Poslanika Muhammeda a.s., nece imati opravdanje na Sudnjem danu zasto nije vjerovao u Allaha. Oni koji nisu, imat ce priliku na Sudnjem danu. Za uputu je potrebno dvoje, da je trazis/hoces, i da ti se Allah smiluje, pa te uputi.

To drugo sto si pisao je stvar kadera (musliman je duzan vjerovati u to), nimalo jednostavna tema i uopste se ne osjecam kompetentnim da o tome pisem. Sejtan i vjernicima cesto zna unositi sumnje po tom pitanju, kako je to i Muhammed, s.a.v.s, rekao u hadisu da ide do te mjere kada covjek postavlja sebi pitanje 'ko je stvorio Allaha'. Preporucujem ti da pitas ucenije ljude, uvjeren sam da ce ti otkloniti mnoge sumnje u vezi toga.

Takodjer sam uvjeren da razlog mnogih sumnja koje imas vezi odredjenih stvari nedovoljno poznavanje islama. Bez ikakve uvrede, ali vjeruj mi da se to ovako na prvu lahko moze zakljuciti. Opet ti preporucujem citanje ispravne islamske literature, ili jos bolje ako imas nekog ucenog u svojoj blizini da mu izbiflas sva pitanja koja imas.
Zadnja izmjena: Federer17, dana/u 16 dec 2017, 16:31, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Asteriks
Postovi: 14292
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Asteriks » 16 dec 2017, 16:30

Zar je Platon stariji od Adema a.s.
Upravo tu i lezi sva zabuna. Adem se spominje u religijama (knjigama) koje su mladje od Platona a te religije imaju slican prinicip konacnog suda/kazne kakav je pomenuti Platon razradio prije njih.

Mah, ovo ti govorim sa naucnog gledista, tacnije historije ranih civilizacija i njihovih vjerovanja.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Kawhi » 16 dec 2017, 16:34

Asteriks je napisao/la:
Postao/la Kawhi » 16 dec 2017, 16:07
Stare civilizacije nisu imale izrazeno nacelo pravde, kao ni kazne za kralja, plemstvo, svecenike, a u prilog tome govori cinjenica da je ropstvo bilo sasvim normalna pojava, kao i tiranija, nepravedni izbori nasljedja, oduzimanja zemlje itd.

Platon je medju prvima dosao na ideju (pod dejstvom starih mitova i borbe dobra/zla) da negdje mora postojati balans, ravnoteza, jer po njemu nije fer, da jedni uzivaju a drugi pate. Tu onda on zamislja kako mora nekad, negdje, mora postajat drugi zivot te neka kazna za svu bahatost, cime stvara neki model pakla.

Pojavom pakla upotpunila se predstava o organizaciji te njegovom cuvaru, tacnije djavolu al pomenuti je spominjan jos ranije kao suprotnost necemu sto je dobro (dan/noc itd).

Tek od tada, imamo razne dorade, te religije koje su nastale poslije toga, opisuju kako je ustvari bilo pomena konacnog suda jos mnogo ranije, ali tjt. Znaci nesto sto je nastalo poslije tumaci ono temeljno, taj neki orginal.
Ma mislio sam na slicnosti Lucifera sa Prometejom, i samo njegovo ime koje je kontradiktorno s onim sto predstavlja u krscanstvu.

Ropstvo je normalna pojava i u abrahamskim religijama.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
Federer17
Postovi: 7128
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Federer17 » 16 dec 2017, 16:43

Asteriks je napisao/la: Upravo tu i lezi sva zabuna. Adem se spominje u religijama koje su mladje od Platona a te religije imaju slican prinicip konacnog suda/kazne kakav je pomenuti Platon razradio prije njih.
Pogresno. Islam postoji od prvog covjeka na zemlji (Adema) i propovijedali su je svi Allahovi poslanici, ali je Kur'an (objavljen Muhammedu, a.s.) konacna verzija (da se tako izrazim) i kao takav (nepromijenjem) ce ostati do Sudnjeg dana. Ti izgleda vise vjerujes historijskim podacima, koji su u mnogo slucajeva netacni, nego Gospodaru Svjetova, Kur'anu, gdje niko do sada nije uspio pronaci proturjecnosti.

Avatar
Asteriks
Postovi: 14292
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Asteriks » 16 dec 2017, 16:50

@Federer govorim kada se javlja prvi prikaz dzehenema/pakla, trazenja pravde, cojece, a to istorijski datira i prije krscanstva i islama. Znaci samo na osnovu prikazanog. Da li je postojala neka zapisana, monoteisticka religija prije Platona (koji je dao prototip pakla), koja je tumacila sve ovo o cemu pricamo, i da ima slicnosti sa navedenim? Odogovor je naravno negativan. Diskutujemo gledajuci nauku, cinjenice, zapisano, pusti sada tumacenje koje se oslanja na islam il bilo koju religiju.
Ma mislio sam na slicnosti Lucifera sa Prometejom, i samo njegovo ime koje je kontradiktorno s onim sto predstavlja u krscanstvu.

Ropstvo je normalna pojava i u abrahamskim religijama.
Vidi, imas i ep o Gilgamesu koji je stariji a govori o trazenju vjecnog zivota. Tu se pominje kako je bilo neko drvo iz sume zabranjene smrtnicima, a Gilgames i pomocnik ga ukrali. Poznato ne? Spominju se bogovi, demoni itd., ali govorim striktno o prikazu pakla kakvog danas poznajemo.

Imas ti raznih slicnosti pa i u skadninavnskoj mitologiji pominju se bogovi obmane cime nose status bozanskog ali oholog i imaju sve osobine jednog djavola.

Ovdje se radi o necemu sto svoje korijene nosi u najstarijem poznatom bozanstvu - Suncu. Ljudima je bilo neshvatljivo zasto svaku vecer to bozanstvo gubi svoj sjaj a onda izjutra nosi pobjedu i tako u beskonacnost.
Zadnja izmjena: Asteriks, dana/u 16 dec 2017, 17:05, ukupno mijenjano 1 put.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Federer17
Postovi: 7128
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Federer17 » 16 dec 2017, 17:05

Pa ja tebi dajem odgovor sa stanovista islama - Kur'ana, a ti ukoliko ne vjerujes u to (samim tim ne vjerujes da je Adem najstariji covjek, da je islam od postanka covjecanstva), to je tvoja stvar. Postoje predaje o Ademu a.s., ubistvu njegovih sinova, Nuhu a.s., Lutovom narodu, itd., sve vjerodostojno iz Kur'ana i sunneta (glavnih izvora islama) i ti ces opet kako je Platon Platon. Postoji i vjerodostojna predaja u Buhariji kako je od Adema do Nuha a.s., bilo deset generacija (citavih hiljadu godina) i da su svi bili muslimani. Znaci nista islam, bitna je nauka kojoj je cilj pobiti islam, za kojim hajd sto kasni miljama, vec mnogo stosta ne moze ni da dokaze.

Avatar
Asteriks
Postovi: 14292
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Asteriks » 16 dec 2017, 17:08

A gdje se pominje neka, monoteisticka religija prije 4 vijeka p.n.e, znaci prije Platona, a da se u njoj pominje, il je zapisano sve ovo o cemu pricamo? Te predaje, zapisi, hadisi datiraju kada? 7 stoljece nove ere pa gore (po islamu) il nesto ranije po krscanstvu, nikako prije navedenog.

Lagano, diskusija se drzi vise pravaca a nije ustaljena na jednom ucenju koje se mora slijepo stovati.

S gledista nauke, ne odbacujem nista, samo govorim orginalnosti kazne, dzehenema, a nesto sto je starije i gdje se prvi put pominje navedeno, onda je to i orginalnije.
Zadnja izmjena: Asteriks, dana/u 16 dec 2017, 17:13, ukupno mijenjano 1 put.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Federer17
Postovi: 7128
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Federer17 » 16 dec 2017, 17:13

Asteriks je napisao/la:A gdje se pominje neka, monoteisticka religija prije 4 vijeka p.n.e, znaci prije Platona, a da se u njoj pominje, il je zapisano sve ovo o cemu pricamo? Te predaje, zapisi, hadisi datiraju kada? 7 stoljece nove ere pa gore.

Lagano, diskusija se drzi vise pravaca a nije ustaljena na jednom ucenju koje se mora slijepo stovati.
A odakle datiraju spisi o platonu i koliko znas da su vjerodostojni?

I ne trazim da slijedis slijepo, niti da uopste slijedis, ja govorim sa stanovista islama dovoljan mi je govor Stvoritelja Svjetova za sve.

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la sekerbay » 16 dec 2017, 17:14

Napišem kilometarski odgovor i onda mi se desi ovo sa slike sa Internetom i moram restartovat telefon :twisted:
slika

Odgovorim dugom prilikom
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Kawhi » 16 dec 2017, 17:16

Federer17 je napisao/la:Pa ja tebi dajem odgovor sa stanovista islama - Kur'ana, a ti ukoliko ne vjerujes u to (samim tim ne vjerujes da je Adem najstariji covjek, da je islam od postanka covjecanstva), to je tvoja stvar. Postoje predaje o Ademu a.s., ubistvu njegovih sinova, Nuhu a.s., Lutovom narodu, itd., sve vjerodostojno iz Kur'ana i sunneta (glavnih izvora islama) i ti ces opet kako je Platon Platon. Postoji i vjerodostojna predaja u Buhariji kako je od Adema do Nuha a.s., bilo deset generacija (citavih hiljadu godina) i da su svi bili muslimani. Znaci nista islam, bitna je nauka kojoj je cilj pobiti islam, za kojim hajd sto kasni miljama, vec mnogo stosta ne moze ni da dokaze.
Nauci nije cilj pobiti islam. To sto naucne cinjenice obaraju stvari iz Kur'ana ne znaci da je nekom cilj bio to. Naucne cinjenice cesto obore ii dotadasnje naucne dogme pa niko ne kaze da je nauka u sukobu sa naukom.
Ni islam ne moze dokazati postojanje Allaha i mnogih drugih stvari. Ti ces sada navesti neke primjere, al to je isto ko da su geneticari rekli "DNK je spiralna", i onda otisli na kafu bez da su proveli i jedan eksperiment i rekli ljudima da moraju vjerovati u to. Ako ne vjeruju gorice u paklu. Bilo bi ljudi koji bi vjerovali u to, ali bez dokaza to ne bi bila opceprihvacena cinjenica.
Bespotrebno je dovoditi religiju u kontekst sa naukom kad su to dvije razlicite stvari. Takodjer ih je bespotrebno dovoditi u sukob jer nauka nije u sukobu ni sa cim.

Btw, koje je ono objasnjenje islama zasto nije odmah dosla savrsena objava nego tek s Kur'anom? I zasto je toliko objava bilo? Ucio sam to nekada davno, ali sam zaboravio. Moze i na pp jer nije bas vezano za temu.
sekerbay je napisao/la:Napišem kilometarski odgovor i onda mi se desi ovo sa slike sa Internetom i moram restartovat telefon :twisted:
slika

Odgovorim dugom prilikom
Visa sila nas je spasila tvojih gluposti. :mrgreen:
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
Asteriks
Postovi: 14292
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Asteriks » 16 dec 2017, 17:23

Cuj ko spominje Platona. Imas njegove spise, savremenike, filozofe, to ti je klasicno doba Grcke. Imas arheoloska datiranja (koja su precizna i masu puta dokazana), djela ozbiljnih pisaca, milion provjerenih knjiga, opce poznate pravce itd.

Njegova djela su sacuvana skoro u cijelosti. Znaci niko nikad nije osporio navedeno.
Zadnja izmjena: Asteriks, dana/u 16 dec 2017, 17:24, ukupno mijenjano 1 put.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la sekerbay » 16 dec 2017, 17:24

Kawhi je napisao/la:Visa sila nas je spasila tvojih gluposti
More bit :urnebes:
Kawhi je napisao/la:naucne cinjenice obaraju stvari iz Kur'ana
Daj samo jedan primjer
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la DANTES » 16 dec 2017, 17:35

Kawhi je napisao/la:Vjera nema veze sa religijom. Ja prvi vjerujem u visu silu, ali smatram sve religije mitologijom, koja nema dodira sa realnoscu.

Meni je posebno zanimljiva prica o Luciferu. Ako @Asteriks ima nesto vise o tome volio bih da postavi.
Šta znaš o Luciferu? Znaš li da je on bio jedan od arhanđela. Ne znam postoje li oni u islamu
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Federer17
Postovi: 7128
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Federer17 » 16 dec 2017, 17:47

Asteriks je napisao/la:Cuj ko spominje Platona. Imas njegove spise, savremenike, filozofe, to ti je klasicno doba Grcke. Imas arheoloska datiranja (koja su precizna i masu puta dokazana), djela ozbiljnih pisaca, milion provjerenih knjiga, opce poznate pravce itd.

Njegova djela su sacuvana skoro u cijelosti. Znaci niko nikad nije osporio navedeno.
Eto vidis, u tome i jeste razlika izmedju tebe i mene. Ja vjerujem Allahu, ti naucnicima. Meni je malo nemoguce da je to sve u cjelosti ostalo zapisano medju ljudima koji su mahom bili nepismeni, kroz hiljade godina, bez ikakvih tehnoloskih dostignuca kao sto je to danas slucaj. Mnogi filozofi, naucnici su stosta otkrivali, pa su bili pobijani, i dan-danas se pobijaju. Dovoljno je malo precesljati hemiju, modele atoma, teorije relativiteta i sl., koliko razlicitih ucenja, a sva su se u odredjenim periodima smatrala tacnim. Sad bi se oni mozda trebali ismijavati...?

@Kawhi, svaka objava je bila tacna, savrsena (nije ih sada bilo 1000, vec 4), samo sto su ih ljudi mijenjali. Allah je iznova slao svoje poslanike, da bi se na kraju zavjetovao On, Uzviseni, kako ce Kur'an cuvati i nad njim bdjeti. Zasto je to sve tako bilo, ne znam, Allah je Mudar i On zna najbolje. Pitaj Ljakica na njegovoj stranici, mislim da ce ti odgovoriti, samo naglasi da ti nije cilj provokacija.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la kobe24 » 16 dec 2017, 17:51

sekerbay je napisao/la: Odgovorim dugom prilikom
Daj sad odmah, ostalo je to sve u glavi. Dotuci ove neznalice. :kafa:
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37553
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la tuzlak1987 » 16 dec 2017, 17:56

A kroz ove religije ispade da smo svi mi barbari samo na Bliskom Istoku znali. A prije ce biti da su jednostavno price i knjige kroz stotine godina evoluirale na tom malom dijelu planete Zemlje.
To mozemo da vidimo i u velikoj razlici izmedju religija u novom svijetu i tamo na Istoku Azije. Nisu niti slicne sa ovim religijama koje su nastajale na Bliskom Istoku. Tacno se vidi gdje je korijen isti.
I onda dodjose velika carstva i od nekih religija koje su tu nastale napravise globalne. Znaci pricamo o stotinama godina, dovoljan period da se sve price i stvari uklope u prilicno jaka djela u kojima ljudi tog vremena nisu mogli da nadju manu.

Znaci ko zna sta ce biti za 1000-2000 godina mozda ljudi budu vjerovali u nesto potpuno drugo, sve zavisi od toga kako se stvari budu kretale i poklapale. Ako bude postojalo carstvo koje ce zagovarati vjerovanje u nesto i prinuditi ljude da vjeruju u to, te zagovarati osvajanje novih teritoria i taj imperijalizam onda svakako nikada nije iskljuceno da nastane religija koja ce da obuhvati dobar dio covjecanstva, a da neka religija druga padne u zaborav.
Zadnja izmjena: tuzlak1987, dana/u 16 dec 2017, 18:02, ukupno mijenjano 1 put.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 16 gostiju.