Najveće svjetske misterije

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
emir18
Postovi: 16469
Pridružen/a: 14 feb 2012, 10:39
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la emir18 » 18 nov 2013, 08:41

Pa vecina ljudi tako misli gluposti ovo ono,ja vam samo iznosim cinjenice a vi sad hoceteli vjerovati li necete vasa stvar.
1956., 1957., 1958., 1959., 1960., 1966., 1998., 2000., 2002., 2014.,2016.,2017.,2018.,2022.,
Sanjam fanfare, slavlje najvece, jesen blistavu i zlatno proljece.
“No Mikey, no no Mikey that was so not right”
“The energy is about to shift”
🇾🇪 🇸🇾 🇦🇫 🇵🇸 🇺🇦🇧🇦

Avatar
LenBias
Postovi: 14165
Pridružen/a: 09 nov 2011, 19:30
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la LenBias » 18 nov 2013, 08:44

znaci to sto ti ljudi koji nisu vise medju zivima su znak da postoje gusteri koji vladaju nasim planetom?
Closed mouths don't get fed on this boulevard.

Avatar
tyler durden
Postovi: 3984
Pridružen/a: 13 avg 2011, 09:02
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la tyler durden » 18 nov 2013, 09:14

emir18 je napisao/la:Pa vecina ljudi tako misli gluposti ovo ono,ja vam samo iznosim cinjenice a vi sad hoceteli vjerovati li necete vasa stvar.
Gdje su tu cinjenice njihovog postojanja? de mi samo navedi a da to nije video s nekim glavatim likom. i da nisu prazne price americkih debilnih mozgova.

Avatar
Otelo
Postovi: 33457
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Otelo » 18 nov 2013, 09:15

slika

slika

slika


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
Lillard
Postovi: 26292
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Lillard » 18 nov 2013, 12:43

@otelo taman ja mislio stavit to :lol: :lol:

Kakvi reptili i bakraci, ostavite se suplje.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Saurman
Postovi: 29498
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Saurman » 18 nov 2013, 13:12

secer je napisao/la:
Saurman je napisao/la:Ko kaže da su piramide izgrađene primitivnim alatom.?
ja. :mrgreen:
il vjerujes da su ih napravili mali zeleni :? :mrgreen:

Tačnije sivi. :mrgreen:

Taj alat je bio sve samo ne primitivan.Sa današnjom tehnologijom čovjek nije u stanju napraviti nešto slično.

Mišljenje pojedinih naučnika da je za izgradnju piramide bilo potrebno 20 godina pod uslovom da su svaki dan postavljali 800 tona obrađenih blokova na mjesto gradnje, jedan teži 70 tona. :?

Arheolozi tvrde da se radilo uz pomoć saonica,rampi,sistema poluga i bakrenog alata,naravno za ove tvrdnje nije pronađen nijedan dokaz.

Mislim kad su u pitanju ove drevne građevine da ne treba odbaciti nijednu teoriju ma koliko ono zvučila nemoguće.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
RiNo
Postovi: 5690
Pridružen/a: 09 jan 2009, 21:16
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la RiNo » 18 nov 2013, 13:41

Saurman je napisao/la: Sa današnjom tehnologijom čovjek nije u stanju napraviti nešto slično.
Reci da se šališ
100% sportski i krajnje opušten potpis

Avatar
Saurman
Postovi: 29498
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Saurman » 18 nov 2013, 13:46

RiNo je napisao/la:
Saurman je napisao/la: Sa današnjom tehnologijom čovjek nije u stanju napraviti nešto slično.
Reci da se šališ
Pa ako si gledao bar neki dokumentarac na ovu temu znaćeš o čemu govorim.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
iVar
Postovi: 3844
Pridružen/a: 23 jun 2013, 22:12
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la iVar » 18 nov 2013, 14:29

Nekad davno Grci poraziše najmoćniju silu Persiju. Odjednom Grci postadoše velika sila, nakon toga Rimljani preuzeše tu "titulu" nakon nekih bitki, samo ne znam GDJE se uklapa jbni Egipat tu, jer su i oni bili sila. Vjerovatno negdje prije grčke pobjede na persijom.
Ko je pobjedio Rim? Germani jel tako!? Pretci njemačkog naroda, ko postade Evropska sila kasnije!? Njemačka, 2 svjetski rat, milion misterija, baš kao i u prethodnim primjerima (Egipat imao misterije, Persija, Grčka, Rim..)
Ko pobjedi Njemce? AMERIKA sa saveznicima + Rusija. Ko su dvije najveće vojne i ekonomske sile na svijetu? Amerika i Rusija.
Ko pobjedi ove dvije države "dobije" nešto u posjed, što će ga ojačati, a šta je to, ja ne znam, al' mi djeluje povezano, otkud odjednom da su te drzave postajale sile nakon ratova...što ne postade Španija sila hah
Jedina želja mi je da vidim ko je ovaj Monolog, dok nije *Monolog*, ono uživo, dok je baš ono što jest' (il' što nije)! :D

Avatar
RiNo
Postovi: 5690
Pridružen/a: 09 jan 2009, 21:16
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la RiNo » 18 nov 2013, 14:41

Saurman je napisao/la:
RiNo je napisao/la:
Saurman je napisao/la: Sa današnjom tehnologijom čovjek nije u stanju napraviti nešto slično.
Reci da se šališ
Pa ako si gledao bar neki dokumentarac na ovu temu znaćeš o čemu govorim.
Čovjek danas pravi zgrade visoke preko 800m, mostove duge preko 150km, podvodne objekte/tunele, ogromne brane, objekte nevjerovatnih oblika itd... a da ne može 'ebenu piramidu napraviti?

Edit:
Preporuka za "Ancient Megastructures" ima epizoda i o piramidama, i Machu Pichu, Petri itd...
Zadnja izmjena: RiNo, dana/u 18 nov 2013, 19:43, ukupno mijenjano 1 put.
100% sportski i krajnje opušten potpis

Avatar
Saurman
Postovi: 29498
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Saurman » 18 nov 2013, 15:00

RiNo je napisao/la: Čovjek danas pravi zgrade visoke preko 800m, mostove duge preko 150km, podvodne objekte/tunele, ogromne brane, objekte nevjerovatnih oblika itd... a da ne može 'ebenu piramidu napraviti?
Preciznost građevinske izvedbe piramide je tolika da se ne može mjeriti sa današnjom tehnologijom.Znači kamenje je rezano i obrađeno sa srednjom preciznošću od 0,25mm, a pogreška od ravne linije duž čitavog silaznog hodnika velike piramide je svega 6 mm.Što je daleko bolje od npr današnje tehnologije građenja modernih nebodera.

Evo ti još jedan primjer : rupe izbušene metodom trepanacije u granitnom "sarkofagu", koji se nalazi u kraljevoj odaji, pokazuju da je cjevasto svrdlo ulazilo u materijal 500 puta dublje po jednom okretaju nego što bi danas mogla moderna dijamantna svrdla. Jedini način da se to postigne bilo bi upotrebom ultrazvučnih vibracija na nekih 19 do 25 kHz, pri čemu kvarc u granitu uslijed rezonancije gubi tvrdoću i omogućava svrdlu ulazak.

Znači tehnologija mikroprocesora u vrijeme kad nije postojao ni kotač a oruđe je bilo primitivno bazirano na bakrenim i drvenim klinovima.


Građenje piramide nije samo nabaciti hrpu kamenja i to je to.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
secer
Postovi: 3254
Pridružen/a: 19 okt 2008, 09:16
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la secer » 18 nov 2013, 16:24

Saurman je napisao/la:Tačnije sivi. :mrgreen:
ma je l´ to stvarno vjerujes da postoje vanzemaljci :? :mrgreen:
et, dosli, napravili sebi kuce (piramide) i zivjeli sretno dok ih nije pocero vil smit.
Arheolozi tvrde da se radilo uz pomoć saonica,rampi,sistema poluga i bakrenog alata,naravno za ove tvrdnje nije pronađen nijedan dokaz.
a znas li zasto arheolozi (namah se sjetim indijane osmanagic-dzons :mrgreen: ) nisu dali nijedan dokaz?
zato sto nemaju dokaza. najvece blokove su pekli na licu mjesta, dok su ukrase prtili.
samo kalup moze da da 2 identicna bloka. sad, ti i dalje mozes vjerovati da su te blokove isjekla bica iz svemira ( :mrgreen: ) koristeci neku naprednu tehnologiju.
covjece, pred tobom je zivot. sta znas, mozda se jednog dana pojavi svemirski brod koji ce biti krunski dokaz. :mrgreen:
vido, lajkovo, da **** i mogu da umrem XD

film i kinematografija - tema gdje ne postoji vlastito misljenje, samo klaretovo i pogresno!

Avatar
hoshafka
Postovi: 1852
Pridružen/a: 29 okt 2012, 14:05
Lokacija: Ni tamo ni tu
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la hoshafka » 18 nov 2013, 16:29

Evo da se malo priključim temi i da je malo proširim na još jedno područje, a to je teorija evolucije. Vjerujete li u nju ili ne i zašto. Meni lično to je velika misterija iz razloga što se tako brzo proširila i na neki način promijenila pogled na svijet a obrazovni sistem totalno izokrenula. Pitanje je sad da li je nekome u interesu da se u školama uči o teoriji evolucije a kreacionistički pristup potpuno izbaci iz obrazovanja? Smatrate li da evolucija ima dobru naučnu podlogu ili postoje dokazi da evolucija nema smisla. U posljednje vrijeme čitam kako i neke crkve priznaju teoriju evolucije :o , mislite li da je to neizbježno zbog logike i zdravog razuma, ili su to samo lobiji onih kojima je cilj učenje o evoluciji. Jesu li se vjerske vođe prodale :?:
Napisat ću kasnije i svoje mišljenje ako se razvije diskusija.
Pustiću sunce da topi ljubav!

Avatar
ŠB_Fidelis
Postovi: 6277
Pridružen/a: 21 feb 2009, 04:16
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la ŠB_Fidelis » 18 nov 2013, 16:47

Ja mislim da ovim prizivas ueber kreacioniste i da ce ti tema otici u religijske sfere bez ikakve potrebe, jer cim tu pocnu religijske doktrine pisati po temi, mozes odmah znati da ce se tema kljucati (sto bi bila steta), a isto tako nema sanse da bi uspio na znanstvenim temeljima o tome razgovarati s ljudima koji temelje svoje misljenje na vjeri (ne kazem da je nuzno pogresno, jednostavno je samo po sebi indoktrinirano, odnosno zasnovano vjerovanjem i predajom, a ne znanstvenim temeljima).
Nije da ti imam sta protiv ideje, dapace, dobra je to rasprava, medjutim puno previse je rigidnih i krutih ljudi (narocito ovdje) koji bi to odveli daleko van sfera normalne i argumentirane rasprave. Nema potrebe. ;)
Edit : pocevsi recimo odmah evo ispod mene komentar, iduci bi se nastavio na to, i doslo bi do nekakvog ismijavanja i indoktrinacije ponovno, tako da, kao sto rekoh, bolje da izbrises komentar u startu.
Zadnja izmjena: ŠB_Fidelis, dana/u 18 nov 2013, 16:50, ukupno mijenjano 2 puta.
...Život za Široki...

Avatar
Dzoni
Postovi: 11298
Pridružen/a: 23 feb 2012, 18:06
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Dzoni » 18 nov 2013, 16:49

Evolucija :lol:

[youtube][/youtube]

Avatar
hoshafka
Postovi: 1852
Pridružen/a: 29 okt 2012, 14:05
Lokacija: Ni tamo ni tu
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la hoshafka » 18 nov 2013, 16:52

ŠB_Fidelis je napisao/la:Ja mislim da ovim prizivas ueber kreacioniste i da ce ti tema otici u religijske sfere bez ikakve potrebe, jer cim tu pocnu religijske doktrine pisati po temi, mozes odmah znati da ce se tema kljucati (sto bi bila steta), a isto tako nema sanse da bi uspio na znanstvenim temeljima o tome razgovarati s ljudima koji temelje svoje misljenje na vjeri (ne kazem da je nuzno pogresno, jednostavno je samo po sebi indoktrinirano, odnosno zasnovano vjerovanjem i predajom, a ne znanstvenim temeljima).
Nije da ti imam sta protiv ideje, dapace, medjutim puno previse je rigidnih i krutih ljudi (narocito ovdje) koji bi to odveli daleko van sfera normalne i argumentirane rasprave. Nema potrebe.
šteta, al u pravu si, ode tema u drugom smjeru ako počnemo o tome raspravljati, a ima ih ovdje koji bi sigurno o tome htjeli diskutovat.
Al nema veze, uključit ću se malo u raspravu o gušterima :)
Pustiću sunce da topi ljubav!

Avatar
ŠB_Fidelis
Postovi: 6277
Pridružen/a: 21 feb 2009, 04:16
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la ŠB_Fidelis » 18 nov 2013, 16:57

secer je napisao/la:
Saurman je napisao/la:Tačnije sivi. :mrgreen:
ma je l´ to stvarno vjerujes da postoje vanzemaljci :? :mrgreen:
et, dosli, napravili sebi kuce (piramide) i zivjeli sretno dok ih nije pocero vil smit.
Arheolozi tvrde da se radilo uz pomoć saonica,rampi,sistema poluga i bakrenog alata,naravno za ove tvrdnje nije pronađen nijedan dokaz.
a znas li zasto arheolozi (namah se sjetim indijane osmanagic-dzons :mrgreen: ) nisu dali nijedan dokaz?
zato sto nemaju dokaza. najvece blokove su pekli na licu mjesta, dok su ukrase prtili.
samo kalup moze da da 2 identicna bloka. sad, ti i dalje mozes vjerovati da su te blokove isjekla bica iz svemira ( :mrgreen: ) koristeci neku naprednu tehnologiju.
covjece, pred tobom je zivot. sta znas, mozda se jednog dana pojavi svemirski brod koji ce biti krunski dokaz. :mrgreen:
Nije ti ni to tako crno-bijelo. Znanstvenici jednostavno ne mogu ni dan danas objasniti kako je to gradjeno u ta doba. Ima par teorija i pokusavalo se rekreirati kako se moglo orudjima iz tog doba i snalazljivosti i ne postoji neki konsenzus.
Ne kazem da su ih gradili vanzemaljci, ali obavijene su definitivno velikim velom tajne i prikazuje ultra napredno poznavanje sto geotermalne energije, sto bioenergije, sto graditeljski impresivnih poduhvata.

A meni osobno sto se tice postojanja vanzemaljaca bi bio zesci egotrip da mi sami sebe smatramo izuzetkom u bezbroj milijardi i milijardi galaksija beskonacnosti svemira da ne postoji zivot u svemiru. Ne mora nuzno inteligentan biti, slican nama, siroka je definicija zivota kao i uvjeti u kojima bi mogao nastati, ne nuzno nama poznati, ali da je cijeli svemir ''mrtav'', a mi jedini izuzetak u njegovoj beskonacnosti, e to je meni vec u najmanju ruku drsko za pomisliti, no eto. Druga stvar sto se ljudi time sale, ismijavaju ili nesto deseto, frikova ima svugdje i svagdje, ali kao sto rekoh, gledajuci neku logiku i bezbroj mogucnosti, veca je sansa da postoji zivot van Zemlje, nego da nije. Cak stovise.
hoshafka je napisao/la:
ŠB_Fidelis je napisao/la:Ja mislim da ovim prizivas ueber kreacioniste i da ce ti tema otici u religijske sfere bez ikakve potrebe, jer cim tu pocnu religijske doktrine pisati po temi, mozes odmah znati da ce se tema kljucati (sto bi bila steta), a isto tako nema sanse da bi uspio na znanstvenim temeljima o tome razgovarati s ljudima koji temelje svoje misljenje na vjeri (ne kazem da je nuzno pogresno, jednostavno je samo po sebi indoktrinirano, odnosno zasnovano vjerovanjem i predajom, a ne znanstvenim temeljima).
Nije da ti imam sta protiv ideje, dapace, medjutim puno previse je rigidnih i krutih ljudi (narocito ovdje) koji bi to odveli daleko van sfera normalne i argumentirane rasprave. Nema potrebe.
šteta, al u pravu si, ode tema u drugom smjeru ako počnemo o tome raspravljati, a ima ih ovdje koji bi sigurno o tome htjeli diskutovat.
Al nema veze, uključit ću se malo u raspravu o gušterima :)
Ma kazem ti, evo prvi primjer odmah post ispod mene. I onda bi se nakacilo jos deset takvih da ismijavaju jedni druge (bez ikakve konkretne argumentacije), pa ce doci kao sto rekoh pojedinci sa svojim doktrinama zasnovanim na vjerovanjem i nazivati to znanoscu, itd. i itd. i ode to u neku skroz drugu sferu, bolje prestati o tome na vrijeme, ima dovoljno drugih misterija u i van naseg svijeta od teorije postanka. ;)
...Život za Široki...

Avatar
LenBias
Postovi: 14165
Pridružen/a: 09 nov 2011, 19:30
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la LenBias » 18 nov 2013, 16:58

stvarno ne vidim potrebu da se raspravlja o gusterima, pa zar neko ozbiljno moze vjerovati u to? :?
Closed mouths don't get fed on this boulevard.

Avatar
Saurman
Postovi: 29498
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Saurman » 18 nov 2013, 16:58

secer je napisao/la:
Saurman je napisao/la:Tačnije sivi. :mrgreen:
ma je l´ to stvarno vjerujes da postoje vanzemaljci :? :mrgreen:
et, dosli, napravili sebi kuce (piramide) i zivjeli sretno dok ih nije pocero vil smit.
Bilo bi nezbiljno reći da smo mi jedina inteligentna rasa u univerzumu zar ne. :mrgreen: ?

I nisam rekao da su piramide napravili haveri sa Marsa :D al' ne treba ništa isključiti, jer dosad naučnici bubaju teorije od koje nijedna ne pije vode.
secer je napisao/la: a znas li zasto arheolozi (namah se sjetim indijane osmanagic-dzons :mrgreen: ) nisu dali nijedan dokaz?zato sto nemaju dokaza. najvece blokove su pekli na licu mjesta, dok su ukrase prtili.samo kalup moze da da 2 identicna bloka.
Šećko ba, :mrgreen: nije nađeno ništa oko piramida što bi ukazivalo da su blokovi rađeni u kalupima ili na neki drugi način.Znači nikakvi kalupi,rampe,poluge i ostalo.

Ljudi su podizali obelsike od 800-1000 tona.

secer je napisao/la:covjece, pred tobom je zivot. sta znas, mozda se jednog dana pojavi svemirski brod koji ce biti krunski dokaz.
Sve je moguće. :mrgreen:
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Unofficialpage » 18 nov 2013, 17:02

Pa rek'o sam da samo mi odjecu nosimo zbog raznih potreba, sto- bi se moglo razumit da nismo sa ove planete. Mozda postoje isti ovaki kao i mi na nekoj drugoj planeti, ko ce ga znati :D
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 21 gost.