Studiranje

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
nextterrain
Postovi: 2476
Pridružen/a: 13 jan 2014, 23:39
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la nextterrain » 23 nov 2016, 00:45

Ima li neko link ili samo naziv baš dobre knjige za nacrtnu geometriju? :)

Avatar
Devi1
Postovi: 1456
Pridružen/a: 23 feb 2013, 14:11
Kontakt:

Re: RE: Re: Studiranje

Post Postao/la Devi1 » 23 nov 2016, 01:18

nextterrain je napisao/la:Ima li neko link ili samo naziv baš dobre knjige za nacrtnu geometriju? :)
Haso Bećirović.

Avatar
theboss_RD07
Postovi: 4499
Pridružen/a: 27 jun 2010, 19:01
Lokacija: Gradačac
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la theboss_RD07 » 23 nov 2016, 10:08

Ja mislim da to nije isto kao u Zivinicama jer sam za Zivinice i prije znao da imaju problema s tim diplomama, pa i danas.. Imaju haos losu praksu u odnosu na CMS gdje imas 500h UKC-a i onda 90h doma zdravlja, dok kod njih obidjes 3-4 odjeljenja u roku mjesec dana i ides kuci.

Avatar
IlProfessore
Postovi: 1790
Pridružen/a: 20 jan 2014, 00:37
Lokacija: Piazza del Duomo
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la IlProfessore » 23 nov 2016, 10:29

nextterrain je napisao/la:Ima li neko link ili samo naziv baš dobre knjige za nacrtnu geometriju? :)
V. Niče
“Čuvajte i očuvajte svoju naciju i ime Bošnjak, vjeru i tradiciju. Gubitak identiteta plaća se ropstvom i poniženjem.”

Avatar
nextterrain
Postovi: 2476
Pridružen/a: 13 jan 2014, 23:39
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la nextterrain » 23 nov 2016, 11:21

IlProfessore je napisao/la:
nextterrain je napisao/la:Ima li neko link ili samo naziv baš dobre knjige za nacrtnu geometriju? :)
V. Niče
Devi1 je napisao/la:
nextterrain je napisao/la:Ima li neko link ili samo naziv baš dobre knjige za nacrtnu geometriju? :)
Haso Bećirović.
Hvala ljudi :thumbup:

Avatar
R32
Postovi: 3053
Pridružen/a: 07 apr 2014, 10:08
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la R32 » 23 nov 2016, 23:13

theboss_RD07 je napisao/la:Ja mislim da to nije isto kao u Zivinicama jer sam za Zivinice i prije znao da imaju problema s tim diplomama, pa i danas.. Imaju haos losu praksu u odnosu na CMS gdje imas 500h UKC-a i onda 90h doma zdravlja, dok kod njih obidjes 3-4 odjeljenja u roku mjesec dana i ides kuci.
Taj CMS, to je isto i u Gracanici sto mnogi idu. Uglavnom to je tu, mnogi zavrsavaju i rade u Njemackoj... Naj na kraju i ovim u Njemackoj je bitno manje vise bilo kakav papir, jer im treba te struke njegovatelja i toga...
Mia San Mia

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la Neutral » 24 nov 2016, 02:52

R32 je napisao/la:
theboss_RD07 je napisao/la:Ja mislim da to nije isto kao u Zivinicama jer sam za Zivinice i prije znao da imaju problema s tim diplomama, pa i danas.. Imaju haos losu praksu u odnosu na CMS gdje imas 500h UKC-a i onda 90h doma zdravlja, dok kod njih obidjes 3-4 odjeljenja u roku mjesec dana i ides kuci.
Taj CMS, to je isto i u Gracanici sto mnogi idu. Uglavnom to je tu, mnogi zavrsavaju i rade u Njemackoj... Naj na kraju i ovim u Njemackoj je bitno manje vise bilo kakav papir, jer im treba te struke njegovatelja i toga...
:thumbup:

Avatar
theboss_RD07
Postovi: 4499
Pridružen/a: 27 jun 2010, 19:01
Lokacija: Gradačac
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la theboss_RD07 » 24 nov 2016, 18:15

Nakon nekog razmisljanja sam ipak odlucio najsigurniju opciju, da tu medicinsku odradim u njemackoj.

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la Neutral » 24 nov 2016, 18:22

theboss_RD07 je napisao/la:Nakon nekog razmisljanja sam ipak odlucio najsigurniju opciju, da tu medicinsku odradim u njemackoj.

Patiti ćeš se tri godine, ali nemoj da odustaneš. Dvojica kolega, jedan se vjenčao prije 2-3 mjeseca su tamo i odrađuju to čudo od tri godine, plata je mizerna, pored nebensarbeita imaćeš 900 eura. Možeš živjeti bez problema, ali "balahti" ćeš moći tek nakon tri godine.

Gledaj na sve pozitivno, prije svega što ćeš imati papir iz Njemačke, koji te kvalifikuje u sve moguće države Evrope.

Sretno, da sam mlađi davno bih otišao :thumbup:

Avatar
theboss_RD07
Postovi: 4499
Pridružen/a: 27 jun 2010, 19:01
Lokacija: Gradačac
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la theboss_RD07 » 24 nov 2016, 18:26

Hvala :thumbup:
Ispucao sam vecinu svojih sansi, ovo mi je zadnji voz za iole normalan zivot tako da nema odustajanja :D

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la jasmin10 » 24 nov 2016, 18:54

Da li moze na neki drugi način otići u Njemačku osim kao medicinski tehničar ? Znam da se za medicinskog tehničara prelagano završi za godinu dana, ali zanima me da li ima nešto slično da se može završiti i da se može otići u Austriju ili Njemačku ?

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la Neutral » 24 nov 2016, 19:05

jasmin10 je napisao/la:Da li moze na neki drugi način otići u Njemačku osim kao medicinski tehničar ? Znam da se za medicinskog tehničara prelagano završi za godinu dana, ali zanima me da li ima nešto slično da se može završiti i da se može otići u Austriju ili Njemačku ?
Ne znam za Austriju, za Njemačku može se otići uvijek kada im je potreban kadar za nešto.

Ne znam koja je ono stranica da vidiš šta tačno traže, ali lajkak one stranie na fb o Njemačkoj, tamo piši i traži informacije.

Čuo sam se neki dan sa prijateljem jednim nakon par mjeseci, kaže čeka radnu vizu od tri godine, njegov poslodavac nije tražio ni poznavanje njemačkog jezika :lol: , a studirao je građevinski fakultet, gdje bi imao posao i u BiH odmah, ali eto, ljepša Njemačka.

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la jasmin10 » 24 nov 2016, 19:14

Neutral je napisao/la:
jasmin10 je napisao/la:Da li moze na neki drugi način otići u Njemačku osim kao medicinski tehničar ? Znam da se za medicinskog tehničara prelagano završi za godinu dana, ali zanima me da li ima nešto slično da se može završiti i da se može otići u Austriju ili Njemačku ?
Ne znam za Austriju, za Njemačku može se otići uvijek kada im je potreban kadar za nešto.

Ne znam koja je ono stranica da vidiš šta tačno traže, ali lajkak one stranie na fb o Njemačkoj, tamo piši i traži informacije.

Čuo sam se neki dan sa prijateljem jednim nakon par mjeseci, kaže čeka radnu vizu od tri godine, njegov poslodavac nije tražio ni poznavanje njemačkog jezika :lol: , a studirao je građevinski fakultet, gdje bi imao posao i u BiH odmah, ali eto, ljepša Njemačka.
Problem je što nemam završen fakultet. Jedino kurs za zastitara i radio sam u toj struci dok sam studirao.
A znam da moraš imati nešto završeno što se traži kod njih kao npr sada za medicinskog tehničara.

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37574
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la tuzlak1987 » 24 nov 2016, 19:17

Mozes otici kao inzinjer ne moras ni znati Njemacki, radis sa Rusima, Rumunima, Poljacima, Srbima i pricate na poslu na Eng..

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la samo_lijevo » 24 nov 2016, 19:18

Neutral je napisao/la:
jasmin10 je napisao/la:Da li moze na neki drugi način otići u Njemačku osim kao medicinski tehničar ? Znam da se za medicinskog tehničara prelagano završi za godinu dana, ali zanima me da li ima nešto slično da se može završiti i da se može otići u Austriju ili Njemačku ?
Ne znam za Austriju, za Njemačku može se otići uvijek kada im je potreban kadar za nešto.

Ne znam koja je ono stranica da vidiš šta tačno traže, ali lajkak one stranie na fb o Njemačkoj, tamo piši i traži informacije.

Čuo sam se neki dan sa prijateljem jednim nakon par mjeseci, kaže čeka radnu vizu od tri godine, njegov poslodavac nije tražio ni poznavanje njemačkog jezika :lol: , a studirao je građevinski fakultet, gdje bi imao posao i u BiH odmah, ali eto, ljepša Njemačka.
Sasvim dovoljno.

http://www.mangelberufe.de/index.html

Jedan gradjevinac je odbio 1.900 KM platu i nekretninu od firme da otplacuje kroz platu. Jednostavno zeli kvalitetniji zivot i mogucnost da napreduje u struci.
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

Avatar
keno94
Postovi: 2300
Pridružen/a: 11 apr 2012, 22:04
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la keno94 » 24 nov 2016, 21:03

Ako će u Njemačkoj raditi u svojoj struci onda tu nema ništa čudno. Jeste plata 1900 u BiH jako privlačna, ali u Njemačkoj će imati puno bolje uslove za život, a možda i najbitnije, njegova djeca će imati bolje uslove za odrastanje.
“Ostrvski stadioni nemaju atletsku stazu jer su, kako Bog zapoveda, predviđeni za fudbal, a ne za nekakvo besmisleno trčanje u krug. Ovde igrači osećaju dah publike na sopstvenom potiljku, za opomenu. Valjda su zato i najbolji, ko zna.”

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la Neutral » 24 nov 2016, 22:28

slika

Avatar
coelho41
Postovi: 12695
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la coelho41 » 25 nov 2016, 01:04

theboss_RD07 je napisao/la:Ja mislim da to nije isto kao u Zivinicama jer sam za Zivinice i prije znao da imaju problema s tim diplomama, pa i danas.. Imaju haos losu praksu u odnosu na CMS gdje imas 500h UKC-a i onda 90h doma zdravlja, dok kod njih obidjes 3-4 odjeljenja u roku mjesec dana i ides kuci.
Završio ti medicinsku u Gračanici, Tuzli ili Živinicama, državnoj školi vanredno ili tom centru za obrazovanje, kad odeš na praksu gledaće te ko debila i radićeš neke jako glupe poslove, pogotovo ako imaš malo više godina, nećeš se osjećati ugodno.

Avatar
theboss_RD07
Postovi: 4499
Pridružen/a: 27 jun 2010, 19:01
Lokacija: Gradačac
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la theboss_RD07 » 25 nov 2016, 07:46

Zato sam i odlucio tamo otic. Bar poslije mogu normalno radit ko tehnicar a ne njegovatelj

Avatar
Santo
Postovi: 415
Pridružen/a: 04 okt 2015, 16:26
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la Santo » 26 nov 2016, 21:18

theboss_RD07 je napisao/la:Zato sam i odlucio tamo otic. Bar poslije mogu normalno radit ko tehnicar a ne njegovatelj
U slucaju da lose poznajes njemacki jezik posao njegovatelja ti je daleko bolja opcija. Istina je da svabama treba kadar u zdravstvu te su prinudjeni da sve maltene primaju, ali u krankenpflege je najveci problem nemogucnost strucne komunikacije, sto je, s obzirom da to rade ljudi koji u biti malo ili nimalo ne poznaju jezik, jako opasno i stresno.
naprijed rejal

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Confiance, Jabroni, MrPink i 47 gostiju.