Studiranje

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la Osim13 » 12 jul 2017, 00:05

Sutra je na vecini fakulteta u Sarajevu prijemni ispit. Puno srece svima koji izlaze na isti, prekucajte to :salut: :salut:
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la jasmin10 » 12 jul 2017, 15:30

Da li neko zna da li diplome sa privatnih fakulteta vrijede u inostranstvu ? Znam da kod nas sa dobrom stelom vrijede za svaki posao ali mene zanima inostranstvo. Da li se može upisati Master vani ? Ne mislim samo na EU nego i na Kanadu.
Trenutni posao mi nema perspektivu. Imam i previse slobodnog vremena tako da imam vremena za ucenje a kod nas na neko mjesto normalno ne mogu bez stele tako da me ovo zanima.
Mislio sam IT academyu ali to je izgleda bacanje para.

Avatar
Kaunas
Postovi: 13266
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la Kaunas » 12 jul 2017, 15:48

Ima li neko iskustva sa pisanjem zalbi fakultetu? Posto sam prvi ispod crte na rang listi, sa nekih pola boda zaostatka, kakve su sanse da me prime?
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la kobe24 » 13 jul 2017, 01:19

Kaunas je napisao/la:Ima li neko iskustva sa pisanjem zalbi fakultetu? Posto sam prvi ispod crte na rang listi, sa nekih pola boda zaostatka, kakve su sanse da me prime?
Ima li neka bodovna granica za one koje su polozili prijemni ispit? U Tuzli je prije bilo da su svi oni sa 24 i vise bodova polozili prijemni (pa bi se onda redali po ukupnom broju bodova), a svi ispod toga nisu imali nikakvu sanse da budu primljeni. Ako kod vas ima ta granica i ako si polozio prijemni, onda bi te mogli primiti. Jesi trazio uvid u rad? Bolje ti je to da trazis i da im nekako tamo kazes da ti fali pola boda, mozda ce ti nesto priznati i ugurati te gore (mozda im je u interesu da to urade). Ako su ti roditelji bili borci (jedno ili oboje), onda preko neke boracke organizacije u tvom gradu 95% mozes postici to sto zelis, tj. da te prime na taj fakultet. :D Najbitnije je na pocetku da trazis uvid u rad, udaraj se s njima tamo dok ti ne nadju negdje jos tih 0.5. :D Sretno! :salut:
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Kaunas
Postovi: 13266
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la Kaunas » 13 jul 2017, 01:51

kobe24 je napisao/la:
Kaunas je napisao/la:Ima li neko iskustva sa pisanjem zalbi fakultetu? Posto sam prvi ispod crte na rang listi, sa nekih pola boda zaostatka, kakve su sanse da me prime?
Ima li neka bodovna granica za one koje su polozili prijemni ispit? U Tuzli je prije bilo da su svi oni sa 24 i vise bodova polozili prijemni (pa bi se onda redali po ukupnom broju bodova), a svi ispod toga nisu imali nikakvu sanse da budu primljeni. Ako kod vas ima ta granica i ako si polozio prijemni, onda bi te mogli primiti. Jesi trazio uvid u rad? Bolje ti je to da trazis i da im nekako tamo kazes da ti fali pola boda, mozda ce ti nesto priznati i ugurati te gore (mozda im je u interesu da to urade). Ako su ti roditelji bili borci (jedno ili oboje), onda preko neke boracke organizacije u tvom gradu 95% mozes postici to sto zelis, tj. da te prime na taj fakultet. :D Najbitnije je na pocetku da trazis uvid u rad, udaraj se s njima tamo dok ti ne nadju negdje jos tih 0.5. :D Sretno! :salut:
Nisam imao prijemni, gleda se samo opci uspjeh.
Neki mi govore da ministarstvo naknadno doda jos par mjesta za redovan studij, prosle godine naprimjer 5 dodatnih. Nadam se da ce i ove biti sta, makar jedno dodatno. :mrgreen: Sutra cu otici u studentsku da se raspitam.
Hvala :salut:
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
anonimni
Postovi: 10125
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la anonimni » 13 jul 2017, 10:29

Možda neko uzme papire pa ti upadneš u redovne, vazda bude onih što na 2 fakulteta konkurišu pa gdje im bude bolje tu ostanu, sačekaj konačne rezultate
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
Evolution87
Postovi: 14243
Pridružen/a: 21 jan 2012, 00:16
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la Evolution87 » 13 jul 2017, 11:03

Jedina nada ti je da ce neko odustati ili da ce prosiriti spisak, nazalost drugacije neces moci upasti.
Zauvijek sam tu ja da ginem za tebe,
i onda kada ti budes red'o poraze!
Opet cemo mi do zore slavit' zajedno,
kad postanes ti prvak ponovo!

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37546
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la tuzlak1987 » 13 jul 2017, 11:14

Evolution87 je napisao/la:Jedina nada ti je da ce neko odustati ili da ce prosiriti spisak, nazalost drugacije neces moci upasti.
Nakon tih uvida prijemnog kada neko upadne na konacni spisak, a nije bio na privremenom odmah znas da je nesto odradjeno :urnebes:

Avatar
alexis17
Postovi: 119
Pridružen/a: 28 dec 2014, 11:22

Re: Studiranje

Post Postao/la alexis17 » 13 jul 2017, 11:15

jasmin10 je napisao/la:Da li neko zna da li diplome sa privatnih fakulteta vrijede u inostranstvu ? Znam da kod nas sa dobrom stelom vrijede za svaki posao ali mene zanima inostranstvo. Da li se može upisati Master vani ? Ne mislim samo na EU nego i na Kanadu.
Trenutni posao mi nema perspektivu. Imam i previse slobodnog vremena tako da imam vremena za ucenje a kod nas na neko mjesto normalno ne mogu bez stele tako da me ovo zanima.
Mislio sam IT academyu ali to je izgleda bacanje para.
Studiram na Burchu i znam masu ljudi koji su bez problema otisli vani. Jedino nakon svih ovih desvanja nije moguce otici u Tursku studirati na nekom "Gulenovom" i nije moguce raditi sa Burch fakultetom tamo. Master vani sa Burcha trazi mnogo raje, posebno jer prilikom upisa maksimalno gledaju da upisu vanserijske studente, ucenike koji su uzimali prva tri mjesta na federalnim i kantonalnim takmicenjima, cak i svi svjetski olimpijci dolaze iz BOSNA SEMA institucija, tj. koledzi i internacionalne skole jer se tu posebno radi sa nadarenim ucenicima. Mozes aplicirati na bilo koji univerzitet u svijetu bez problema, znam ljude po Indiji, Indoneziji, Velikoj Britaniji, Njemackoj mada su definitivno najpopularniji i najvise sanse imas da upises master u Rumuniji, Latviji, Ceskoj i Poljskoj jer oni pored Turske maksimalno forsiraju ERASMUS i ostale programe za razmjenu.

Ako imas vremena za mnogo ucenja, upisi neki jaci fakultet i zaboravi na IT Academy i ostala smeća koji ce ti uzeti pare i od kojih nemas pretjerane koristi. To je za sminkere i fakultetlije ala Travnik i Kiseljak. Ako imas lovu Burch ili IUS je moja preporuka, neces nista manje nauciti nego na drzavnim. Ja sam ETF na Burchu i tu predaje jedan Zeljko Juric koji je u top3 profesora u Kantonu, mozda i na Balkanu po strucnosti koji je skoro pa ikona neka na drzavnom. Profesori su vecinom mladi i vecinom su to ljudi koje mozes naci na drzavnom kao najbolje studente generacije.

To je neko moje iskustvo nakon prve godine na privatnom univerzitetu koji su nekad podcijenjeni, nekad precijenjeni. Sve je do tebe. I jos jedna stvar, nijedan fakultet u BiH ne vrijedi 7000-10 000 godisnje, tako da ne gledaj cijenu. Njihova realna cijena je 2000-3000 KM jer ti ne pruze koliko obecaju, ali su dobri zbog drugih stvari. Cijena u ovom slucaju ne prica nista.

Avatar
Federer17
Postovi: 7125
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Studiranje

Post Postao/la Federer17 » 13 jul 2017, 13:47

tuzlak1987 je napisao/la:
Evolution87 je napisao/la:Jedina nada ti je da ce neko odustati ili da ce prosiriti spisak, nazalost drugacije neces moci upasti.
Nakon tih uvida prijemnog kada neko upadne na konacni spisak, a nije bio na privremenom odmah znas da je nesto odradjeno :urnebes:
Ne mora nista znaciti, meni npr. nisu bili uracunali 6 bodova (tj. 6 tacno uradjenih zadataka/pitanja). Nakon privremene liste, bio sam ubijedjen da imam vise, jer sam pri predavanju testa otprilike izbrojao koliko bih trebao imati. Odem na uvid, cijela zadnja stranica testa nije bila sabrana, svih 6 pitanja tacno uradio. Profesori nisu mogli da vjeruju, izvinjavaju mi se 5 minuta, prof. Kunosic 2x brojao da vidi je li moguce.

Avatar
Otelo
Postovi: 33444
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la Otelo » 13 jul 2017, 16:24

Haj prvo što idioti ne izdaju potvrde na studentskoj četvrtkom i petkom, hajd što čovjeka koji mi treba kao voda nakon pijane noći nema čitav dana i haj to što profesori ne znaju upisati ocjenu na ISSS, nego to što ona umjesto da odraditi tri sata smjene hoda po prodavnicama dok je ja čekam i onda me pita što prevrćem očima...
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
Evolution87
Postovi: 14243
Pridružen/a: 21 jan 2012, 00:16
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la Evolution87 » 14 jul 2017, 13:47

Samo 60 studenata ove godine konkurisalo na gradjevinu, 44 polozilo prijemni, a 75 primaju na budzet. Smijesne brojke, ja kad sam upisivao skoro 200 kandidata je bilo.
Zauvijek sam tu ja da ginem za tebe,
i onda kada ti budes red'o poraze!
Opet cemo mi do zore slavit' zajedno,
kad postanes ti prvak ponovo!

Avatar
exorciiist
Postovi: 1361
Pridružen/a: 08 jun 2014, 17:01
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la exorciiist » 15 jul 2017, 13:25

Pozz raja, koji je jaci smjer na FSK, komunikacijske tehnologije ili kompjuterske i informacijske tehnologije ?
I koja je razlika otprilike

bavarian_bk
Postovi: 4856
Pridružen/a: 24 sep 2009, 23:49
Lokacija: Bosanska Krupa
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la bavarian_bk » 16 jul 2017, 14:06

Evolution87 je napisao/la:Samo 60 studenata ove godine konkurisalo na gradjevinu, 44 polozilo prijemni, a 75 primaju na budzet. Smijesne brojke, ja kad sam upisivao skoro 200 kandidata je bilo.
U Bihaću nevjerovatnih 15 upisanih :shock:

Avatar
Slatinash_7
Postovi: 3097
Pridružen/a: 20 jun 2009, 17:56
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la Slatinash_7 » 16 jul 2017, 15:24

18 upisano na energetiku na masinstvu (UNTZ)..nisu ni redovne popunili,nisi morao ni poloziti prijemni,samo se zbir ocjena gleda i opet ne mogu da privuku djecu..3 puta manje nego kad sam ja upisao..druga dva smjera ispunjena,mehatronika citava,proizvodno ima jos mjesta ali u samofinansirajucim
Slatina Bog i batina

Fukare Slatina i Modra blatina

Avatar
Vijadukt
Postovi: 2841
Pridružen/a: 10 jul 2016, 16:16
Lokacija: Visko
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la Vijadukt » 16 jul 2017, 15:44

Sta se cudite. Taman idu generacije poslije rata, znaci svake godine manje i manje. Uz to djeca skontala da je bolje odmah van drzave. Jos malo pa ce bogati na privatne, a sirotinja na prekvalifikaciju u Siroki i pravac Deutschland. Drzavni ce moliti da se neko upise.
"Der Schlüssel zum Erfolg ist Kameradschaft und der Wille, alles für den anderen zu geben!"

Avatar
keno94
Postovi: 2300
Pridružen/a: 11 apr 2012, 22:04
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la keno94 » 16 jul 2017, 21:11

exorciiist je napisao/la:Pozz raja, koji je jaci smjer na FSK, komunikacijske tehnologije ili kompjuterske i informacijske tehnologije ?
I koja je razlika otprilike
Teško je reći jer je taj smjer kompjuterske i informacijske tehnologije uveden prije 2 godine. Tek sljedeće godine izlazi prva generacija tih inžinjera, niko i ne zna šta će oni raditi. Imam osjećaj da se jednostavno krenulo za tim trendom kompjuterskih nauka pa su uveli taj smjer. Raja to upisuje, a ustvari ne zna ni šta će biti kad završe.
Iskreno, ja bih taj smjer zaobilazio još par godina.
“Ostrvski stadioni nemaju atletsku stazu jer su, kako Bog zapoveda, predviđeni za fudbal, a ne za nekakvo besmisleno trčanje u krug. Ovde igrači osećaju dah publike na sopstvenom potiljku, za opomenu. Valjda su zato i najbolji, ko zna.”

Avatar
Iznaroda
Postovi: 167
Pridružen/a: 17 apr 2016, 10:43
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la Iznaroda » 20 jul 2017, 21:52

Problem je sto danas na svim univerzitetima je bitan "kvantitet" a ne kvalitet. Evo na UNTZ prijemni vise nije eliminatoran, onaj ko ima 5.0 prosjek bice primjen bez obzira na prijemni.
"Sa prkosne Majevice, legenda se Bosnom širi, Teočanska prva gazi na slobodu zemlja miri. Sa prkosne Majevice, vjetrovi mu ime zbore, gdje njegova noga kroči slobodarske sviću zore..."

Avatar
Bosniacum Lilium
Postovi: 18611
Pridružen/a: 31 jul 2011, 01:32
Lokacija: Nigerija
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la Bosniacum Lilium » 20 jul 2017, 21:57

Niko nije lud da se volonterski prijavi u ludnicu. Državni fakulteti su penis klasični.

Kako mi je zao sto nisam upisao onu ekonomiju na Kobiljaci.
Uz tebe su tvoje Horde, Ti si opet šampion !

Osvajači ss.ba kupa 13. sezone - Green Dragons. Prva napadacka violina - moja malenkost. Kapiten i glavno smetalo - Legenda Reala.

Avatar
StevieG8
Postovi: 13320
Pridružen/a: 29 apr 2016, 12:48
Lokacija: Behind you
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la StevieG8 » 20 jul 2017, 22:26

Iznaroda je napisao/la:Problem je sto danas na svim univerzitetima je bitan "kvantitet" a ne kvalitet. Evo na UNTZ prijemni vise nije eliminatoran, onaj ko ima 5.0 prosjek bice primjen bez obzira na prijemni.
Nije bas tacno, zavisi od fakulteta. Ako ima puno aplikanata i prijemni je borba, ako ne onda si upravu.
"Ta američka razvojna liga... Tamo se ne igra odbrana, tamo se ne trenira, ja stvarno ne znam šta to oni tamo razvijaju"

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 14 gostiju.