Studiranje

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
keno94
Postovi: 2300
Pridružen/a: 11 apr 2012, 22:04
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la keno94 » 07 maj 2017, 00:21

Omjer bi bio na strani teorije. Ima tu zadataka, al oni najteži predmeti su teorija. Bar što se tiče ceste. Prva godina je svima ista. Tu imaš dvije matematike i mehaniku da su većinom zadaci. Grafika je crtanje, nacrtna geometrija, ako si imao u srednjoj i imaju i elektrotehnički sistemi, tu već ne znam kakva je situacija. Profesor se promijenio, ali mogao bi opet s obzirom da je ovaj novi bio u zatvoru.
Na drugoj imaš elemente transportnih sredstava, to su uglavnom zadaci vezani za zupčanike, vratila, prenosni odnosi isl. Drugi predmet je primijenjena matematika i statistika koji drži Fatkić. To je već malo strrsniji predmet, ali bi trebao ove godine u penziju. Ili sljedeće. Ili kad umre. Ko zna. U ljetnom semestru imaš zadatke iz teorije saobraćajnih tokova s tim da se oni rade na završnom i popravnom, dok je na parcijalama teorija. Na cestovnim vozilima imaš zadatke. Prva parcijala su idealni i stvarni ciklusi, na drugoj stvarni ciklusi sa eksploatacionim parametrima vozila i na završnom kombinacija i zadatak iz stabilnosti vozila.
Na trećoj imaš zadatke iz nadzora i regulisanja cestovnog saobraćaja, ali to je samo jedan projekat i eventualno ako da na usmenom kao ove godine, i izborni predmet eksploatacija cestovnih vozila je uglavnom bazirana ma zadacima. Drugi izborni takođe ima zadataka, multimodalni transport, ali opet samo na završnom. S tim da možeš uzeti samo jedan od ta dva. U ljetnom semestru već imaš više zadataka. Sigurnost cestovnog saobraćaja, tehnologija cestovnog transporta i planiranje cestovnog saobraćaja.
Zadaci generalno nisu teški. Ovi stručni su samo dosta opširni, ali ih nije teško savladati. Saobraćaj se dosta bazira na pravnoj osnovi pa tako moraš poznavati zakon o osnovama bezbjednosti saobraćaja. Kakva su pravila u saobraćaju, kakvi su odnosi sa drugim zemljama, kakve dozvole su potrebne za transport robe i putnika u različite zemlje, itd.
Nije teško upasti na fax. Prijemni je matematika koja je realno smiješna. Ja uzeo 37,5 od 40 i hladno upao na redovne sa prosjekom 3,5-4,0. Nije ti tu neka konkurencija. Sad raja dosta forsira novi smijer, kompjuterske i informatičke tehnologije, uglavnom ovi odlikaši, ali je diskutabilno koliko to kvalitetno. Oni očekuju da će biti programeri, ali za sad baš i ne uče programiranje.
Sve u svemu, ako, dobro uradiš prijemni ne bi imao problema za upis. Sve je do tebe. Ima teških predmeta, ali ako redovno radiš nećeš imati problema.
“Ostrvski stadioni nemaju atletsku stazu jer su, kako Bog zapoveda, predviđeni za fudbal, a ne za nekakvo besmisleno trčanje u krug. Ovde igrači osećaju dah publike na sopstvenom potiljku, za opomenu. Valjda su zato i najbolji, ko zna.”

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11405
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la Aerials » 07 maj 2017, 00:30

keno94 je napisao/la:Profesor se promijenio, ali mogao bi opet s obzirom da je ovaj novi bio u zatvoru.

Drugi predmet je primijenjena matematika i statistika koji drži Fatkić. To je već malo strrsniji predmet, ali bi trebao ove godine u penziju. Ili sljedeće. Ili kad umre. Ko zna.
:rol: :rol: :rol:

što vam je taj Fatkić dole u Sarajevu toliko strašan, šta radi taj čovjek pa ga svi spominjete? :D
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la IlCapitano » 14 jun 2017, 17:12

Ima li neko iskustva sa it-academy ovdje? Kakvi su utisci, vrijedi li love, ima li nekih drugih sličnih programa?
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
Dex
Postovi: 17612
Pridružen/a: 17 jul 2012, 19:18
Lokacija: Eric Forman's Basement
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la Dex » 14 jun 2017, 17:22

IlCapitano je napisao/la:Ima li neko iskustva sa it-academy ovdje? Kakvi su utisci, vrijedi li love, ima li nekih drugih sličnih programa?
Listao sam im ja predavanja, za mene lično presporo prelaze preko gradiva, ali naravno, prilagođeno je i onima što nikada programiranja vidjeli nisu.Na tržište komotno možeš izaći s tim, i naći posao, ako znaš gdje tražiti
I had an appointment with you tonight… in Samarra.

Avatar
Dex
Postovi: 17612
Pridružen/a: 17 jul 2012, 19:18
Lokacija: Eric Forman's Basement
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la Dex » 14 jun 2017, 17:24

Aerials je napisao/la:
keno94 je napisao/la:Profesor se promijenio, ali mogao bi opet s obzirom da je ovaj novi bio u zatvoru.

Drugi predmet je primijenjena matematika i statistika koji drži Fatkić. To je već malo strrsniji predmet, ali bi trebao ove godine u penziju. Ili sljedeće. Ili kad umre. Ko zna.
:rol: :rol: :rol:

što vam je taj Fatkić dole u Sarajevu toliko strašan, šta radi taj čovjek pa ga svi spominjete? :D
Gospodin
I had an appointment with you tonight… in Samarra.

Avatar
Evolution87
Postovi: 14243
Pridružen/a: 21 jan 2012, 00:16
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la Evolution87 » 14 jun 2017, 17:34

Debil

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Zauvijek sam tu ja da ginem za tebe,
i onda kada ti budes red'o poraze!
Opet cemo mi do zore slavit' zajedno,
kad postanes ti prvak ponovo!

Avatar
Otelo
Postovi: 33445
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la Otelo » 14 jun 2017, 17:54

Toliko se žale na profesore s GF-a da više njih znam, nego što znam profesora s FPN-a
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
keno94
Postovi: 2300
Pridružen/a: 11 apr 2012, 22:04
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la keno94 » 14 jun 2017, 18:09

Dex je napisao/la:
Aerials je napisao/la:
keno94 je napisao/la:Profesor se promijenio, ali mogao bi opet s obzirom da je ovaj novi bio u zatvoru.

Drugi predmet je primijenjena matematika i statistika koji drži Fatkić. To je već malo strrsniji predmet, ali bi trebao ove godine u penziju. Ili sljedeće. Ili kad umre. Ko zna.
:rol: :rol: :rol:

što vam je taj Fatkić dole u Sarajevu toliko strašan, šta radi taj čovjek pa ga svi spominjete? :D
Gospodin
On gospodina samo u prolazu sretne. Ja sam kod njega položio bez problema, al je frajer dobar komad budale. Prošle godine je dao ljudima socijalni rok na 27-u noć, standardno ih iscijedio, da bi 11. Jula objavio spisak studenata koji trebaju doći na razgovor. Pazi, 11. Juli, neko na moru, neko u Srebrenici, neko jednostavno otišao kući, i ljudi opet dođu da bi im on rekao da rok nije legalan i ne može im upisati ocjenu, ali imaju plus (treba li napominjati da od toga nisu imali ništa) (valjda bi server pao da je napisao na stranici da je rok poništen).
Znam da je ove godine obarao ljude jer ne znaju Ohmov zakon (inače polažu primijenjenu matematiku i statistiku), dok je nekoga pitao šta je haram, itd itd. I to je sve u periodu kad je još i fin. Kakav je tek prije bio...
“Ostrvski stadioni nemaju atletsku stazu jer su, kako Bog zapoveda, predviđeni za fudbal, a ne za nekakvo besmisleno trčanje u krug. Ovde igrači osećaju dah publike na sopstvenom potiljku, za opomenu. Valjda su zato i najbolji, ko zna.”

Avatar
nextterrain
Postovi: 2464
Pridružen/a: 13 jan 2014, 23:39
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la nextterrain » 14 jun 2017, 18:57

Otelo je napisao/la:Toliko se žale na profesore s GF-a da više njih znam, nego što znam profesora s FPN-a

Ma sve zavisi, ima nekih koji te samo hoće zavaliti, dok su drugi ok, samo ima nešto i do studenata koji samo hoće prevježbat 2-3 zadatka s vježbi i da glat prođu.

Avatar
Dex
Postovi: 17612
Pridružen/a: 17 jul 2012, 19:18
Lokacija: Eric Forman's Basement
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la Dex » 14 jun 2017, 19:17

keno94 je napisao/la: On gospodina samo u prolazu sretne. Ja sam kod njega položio bez problema, al je frajer dobar komad budale. Prošle godine je dao ljudima socijalni rok na 27-u noć, standardno ih iscijedio, da bi 11. Jula objavio spisak studenata koji trebaju doći na razgovor. Pazi, 11. Juli, neko na moru, neko u Srebrenici, neko jednostavno otišao kući, i ljudi opet dođu da bi im on rekao da rok nije legalan i ne može im upisati ocjenu, ali imaju plus (treba li napominjati da od toga nisu imali ništa) (valjda bi server pao da je napisao na stranici da je rok poništen).
Znam da je ove godine obarao ljude jer ne znaju Ohmov zakon (inače polažu primijenjenu matematiku i statistiku), dok je nekoga pitao šta je haram, itd itd. I to je sve u periodu kad je još i fin. Kakav je tek prije bio...
Upisane sedmice bez po muke, iz obje matematike, ne znam da li je bio ležerniji usmeni koji sam izašao nego kod njega.Takvih zavrzlama kod nas nema, 11 juli nam je redovno radni dan ja mislim na faxu, ali samo se usmeni održe.
Dobro Ohmov zakon, prođu studenti kod vas kroz to, al debilno je obarat ljude zbog toga.Moj usmeni se sastojao od mog mišljenja na Hitlerovu politiku, Brexit i pismeni dio završni dio ispita iz IM2 :kafa: Priča se da je strožiji bio prije, ali ne znam, nisam imao čast da ga tad znam :mrgreen:
I had an appointment with you tonight… in Samarra.

Avatar
keno94
Postovi: 2300
Pridružen/a: 11 apr 2012, 22:04
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la keno94 » 14 jun 2017, 19:26

Ma ja sam položio bez usmenog. Nakon pismenog dijela mi ponudio ocjenu, logično pristao, al znam šta je sve radio. Daleko je to od gospodina. Čovjek uživa na usmenim, to ga ispunjava. Znao je držati usmeni do sehura jedne godine. Inače kod njega usmeni traju po cijeli dan, više se i navikneš. Ako se malo raspitaš, čućeš o ljudima koji su padali u nesvijest na usmenom, neki su pjevali, neki dolazili par puta na isti usmeni, samo se presvuku, ne vozi auto jer se ne isplati svake godine kupovati gume, visio sa mosta, da ne pominjem njegov odnos sa Hadžialićem i Azemom (rahmetli?).
“Ostrvski stadioni nemaju atletsku stazu jer su, kako Bog zapoveda, predviđeni za fudbal, a ne za nekakvo besmisleno trčanje u krug. Ovde igrači osećaju dah publike na sopstvenom potiljku, za opomenu. Valjda su zato i najbolji, ko zna.”

Avatar
Evolution87
Postovi: 14243
Pridružen/a: 21 jan 2012, 00:16
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la Evolution87 » 14 jun 2017, 20:00

Pa nama usmeni tri dana trajao od jutra do sutra bukvalno i na kraju nas sve obori :rol:

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Zauvijek sam tu ja da ginem za tebe,
i onda kada ti budes red'o poraze!
Opet cemo mi do zore slavit' zajedno,
kad postanes ti prvak ponovo!

daka1010
Postovi: 319
Pridružen/a: 30 apr 2014, 10:55
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la daka1010 » 15 jun 2017, 18:43

Otelo je napisao/la:Toliko se žale na profesore s GF-a da više njih znam, nego što znam profesora s FPN-a
Profesori na GFu su po meni korektni osim par izuzetaka.

Avatar
Vijadukt
Postovi: 2841
Pridružen/a: 10 jul 2016, 16:16
Lokacija: Visko
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la Vijadukt » 15 jun 2017, 21:40

Dex je napisao/la:
Aerials je napisao/la:
keno94 je napisao/la:Profesor se promijenio, ali mogao bi opet s obzirom da je ovaj novi bio u zatvoru.

Drugi predmet je primijenjena matematika i statistika koji drži Fatkić. To je već malo strrsniji predmet, ali bi trebao ove godine u penziju. Ili sljedeće. Ili kad umre. Ko zna.
:rol: :rol: :rol:

što vam je taj Fatkić dole u Sarajevu toliko strašan, šta radi taj čovjek pa ga svi spominjete? :D
Gospodin
Jel te stid :puke:
"Der Schlüssel zum Erfolg ist Kameradschaft und der Wille, alles für den anderen zu geben!"

Avatar
Mokes
Postovi: 14870
Pridružen/a: 26 mar 2012, 15:09
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la Mokes » 15 jun 2017, 21:46

Prenapuhana prica oko Fatkica.
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
Dex
Postovi: 17612
Pridružen/a: 17 jul 2012, 19:18
Lokacija: Eric Forman's Basement
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la Dex » 15 jun 2017, 22:23

Vijadukt je napisao/la:
Jel te stid :puke:
Nismo svi imali sreće, da bude blagonaklonjen na završnom jel :mrgreen:
I had an appointment with you tonight… in Samarra.

Avatar
Vijadukt
Postovi: 2841
Pridružen/a: 10 jul 2016, 16:16
Lokacija: Visko
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la Vijadukt » 16 jun 2017, 02:10

Dex je napisao/la:
Vijadukt je napisao/la:
Jel te stid :puke:
Nismo svi imali sreće, da bude blagonaklonjen na završnom jel :mrgreen:
Kud udjoh na ovu temu, pokvari mi noc kad onog sjetim. :puke: :puke: :puke:

Sta mu radi kcerka? Jel postala doktor nauka u 20 i nekoj? :mrgreen:
"Der Schlüssel zum Erfolg ist Kameradschaft und der Wille, alles für den anderen zu geben!"

Avatar
Dex
Postovi: 17612
Pridružen/a: 17 jul 2012, 19:18
Lokacija: Eric Forman's Basement
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la Dex » 16 jun 2017, 07:43

Vijadukt je napisao/la:
Dex je napisao/la:
Vijadukt je napisao/la:
Jel te stid :puke:
Nismo svi imali sreće, da bude blagonaklonjen na završnom jel :mrgreen:
Kud udjoh na ovu temu, pokvari mi noc kad onog sjetim. :puke: :puke: :puke:

Sta mu radi kcerka? Jel postala doktor nauka u 20 i nekoj? :mrgreen:
Koja, mlađa il starija :mrgreen: Ako misliš na onu što je prekucala ETF, postala je doktor nauka ja mislim :think:
I had an appointment with you tonight… in Samarra.

Avatar
StevieG8
Postovi: 13341
Pridružen/a: 29 apr 2016, 12:48
Lokacija: Behind you
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la StevieG8 » 16 jun 2017, 09:54

Ima li neko s Medicine Tz da malo opise iskustva s prve godine :D ?
"Ta američka razvojna liga... Tamo se ne igra odbrana, tamo se ne trenira, ja stvarno ne znam šta to oni tamo razvijaju"

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la Penaltiky » 16 jun 2017, 10:45

StevieG8 je napisao/la:Ima li neko s Medicine Tz da malo opise iskustva s prve godine :D ?
kobe24 i Federer17, ako počnu o vjeri bježi
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: J1897 i 19 gostiju.