E-sportovi(DotA 2, LoL, CS: GO)

FIFA, PES, GTA, Fortnite...

Moderatori/ce: bodi123,Padovan,Donnie Darko

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15067
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

E-sportovi(DotA 2, LoL, CS: GO)

Post Postao/la irfo » 22 nov 2015, 11:58

Mislim da nam fali jedna ovakva tema na forumu jer vjerujem da ima jos poneki istomisljenik kao ja koji uziva u gledanju ovih nadmetanja :D
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Avatar
Otelo
Postovi: 33337
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: E-sportovi(DotA 2, LoL, CS: GO)

Post Postao/la Otelo » 23 nov 2015, 19:46

Gledam ja ponekad LoL jer sam igrao prije i bio sam solidan. Najviše pogledam LoL Adria Open, a i neka veća prvenstva, finala i to.
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
Sarmelino
Postovi: 17290
Pridružen/a: 29 avg 2015, 11:58
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: E-sportovi(DotA 2, LoL, CS: GO)

Post Postao/la Sarmelino » 26 nov 2015, 17:38

Ja i dalje ne znam zasto se ovo naziva e-sportom.Jos citam neki debili hoce da prave peticiju da se ubace na na Olimpijske Igre jer je
kao navodno pravi sport, komedija :clap: :rol:
plešu vještice trče vukovi
puške pucaju lete duhovi
svira tambura plešu vragovi
munje sijevaju cvatu makovi

Avatar
AA23
Postovi: 16015
Pridružen/a: 27 okt 2012, 12:55
Lokacija: Where the legends are born.
Kontakt:

Re: E-sportovi(DotA 2, LoL, CS: GO)

Post Postao/la AA23 » 24 jan 2016, 02:04

Jel ko Dote roka? Da ga addam na steamu, msm ako ima ko da zna da igra (igram dugo pa ne bih da se nerviram :mrgreen: )

Avatar
AjsKjub
Postovi: 4258
Pridružen/a: 18 nov 2012, 16:24
Lokacija: Down Under
Kontakt:

Re: E-sportovi(DotA 2, LoL, CS: GO)

Post Postao/la AjsKjub » 07 feb 2016, 01:06

[youtube][/youtube]

Gejm koji pokazuje zašto je NA lcs sprdnja. Grozno.
Unico amore sei!
❤️🖤

Avatar
miki_92
Postovi: 21593
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: E-sportovi(DotA 2, LoL, CS: GO)

Post Postao/la miki_92 » 08 feb 2016, 16:51

AjsKjub je napisao/la:[youtube][/youtube]

Gejm koji pokazuje zašto je NA lcs sprdnja. Grozno.
kladim se da i ovdje imaju astronomske plate a rezultati nula kao i u CS:GO :mrgreen:
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
NKMramor
Postovi: 4139
Pridružen/a: 29 apr 2013, 17:04
Kontakt:

Re: E-sportovi(DotA 2, LoL, CS: GO)

Post Postao/la NKMramor » 08 avg 2016, 18:05

:urnebes: :bih:
A kada se,
a kada se
opet vratimo...

Avatar
NKMramor
Postovi: 4139
Pridružen/a: 29 apr 2013, 17:04
Kontakt:

Re: E-sportovi(DotA 2, LoL, CS: GO)

Post Postao/la NKMramor » 13 avg 2016, 17:06

Kakvo razbijanje Armenije 16:1; 16:1 :urnebes: Još Niko ne igra. :kafa: Čekamo Češku Republiku :D
A kada se,
a kada se
opet vratimo...

Avatar
miki_92
Postovi: 21593
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: E-sportovi(DotA 2, LoL, CS: GO)

Post Postao/la miki_92 » 13 avg 2016, 17:21

NKMramor je napisao/la:Kakvo razbijanje Armenije 16:1; 16:1 :urnebes: Još Niko ne igra. :kafa: Čekamo Češku Republiku :D
NiKo ugurao huNtera u repku ko Sajo Tinu-Svena :mrgreen: (huNter mu je rodjak)
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
NKMramor
Postovi: 4139
Pridružen/a: 29 apr 2013, 17:04
Kontakt:

Re: E-sportovi(DotA 2, LoL, CS: GO)

Post Postao/la NKMramor » 13 avg 2016, 17:35

miki_92 je napisao/la:
NKMramor je napisao/la:Kakvo razbijanje Armenije 16:1; 16:1 :urnebes: Još Niko ne igra. :kafa: Čekamo Češku Republiku :D
NiKo ugurao huNtera u repku ko Sajo Tinu-Svena :mrgreen: (huNter mu je rodjak)
Top fragger na obje mape, solidno odigrao bar po onom što sam uspio da vidim. Šteta je samo što nemamo eSports savez (koji mislim da sve zemlje u regionu imaju), imamo dobar potencijal za domaću ligu, ali toga niko izgleda ne želi da se prihvati, što je šteta, jer bi kroz ligu sigurno našli dosta dobrih igrača za reprezentacije, da proširimo roster bar za kvalifikacije. :kafa:
A kada se,
a kada se
opet vratimo...

Avatar
Jeftha
Postovi: 2671
Pridružen/a: 08 okt 2015, 15:51
Kontakt:

Re: E-sportovi(DotA 2, LoL, CS: GO)

Post Postao/la Jeftha » 13 avg 2016, 17:58

Ako su ovo sportovi, ja sam krizanac LeBron Jamesa i Stepha Currya. :kafa:
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

Corruptio optimi cuiusque pessima.

Avatar
BijelaCokolada
Postovi: 926
Pridružen/a: 05 feb 2016, 15:58
Kontakt:

Re: E-sportovi(DotA 2, LoL, CS: GO)

Post Postao/la BijelaCokolada » 13 avg 2016, 18:17

Bice jeb.eno protiv Ceske.
Oskar dodje ko Westbrook,igra za sebe i statistiku ali je dobar igrac :D

Mada sa Nikolom bi trebali proci.

Neutral
Postovi: 37778
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: E-sportovi(DotA 2, LoL, CS: GO)

Post Postao/la Neutral » 13 avg 2016, 18:48

Pa kad je to sport, cuj glupost.

Samo dota osim u slucaju da imate 14 i manje godina onda lol.

Igrao aktivno do prije mjesec i pol. Mmr still noob.

Veceras finale t16 HAJMO WINGSSSSSS

Avatar
miki_92
Postovi: 21593
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: RE: Re: E-sportovi(DotA 2, LoL, CS: GO)

Post Postao/la miki_92 » 13 avg 2016, 18:55

NKMramor je napisao/la:
miki_92 je napisao/la:
NKMramor je napisao/la:Kakvo razbijanje Armenije 16:1; 16:1 :urnebes: Još Niko ne igra. :kafa: Čekamo Češku Republiku :D
NiKo ugurao huNtera u repku ko Sajo Tinu-Svena :mrgreen: (huNter mu je rodjak)
Top fragger na obje mape, solidno odigrao bar po onom što sam uspio da vidim. Šteta je samo što nemamo eSports savez (koji mislim da sve zemlje u regionu imaju), imamo dobar potencijal za domaću ligu, ali toga niko izgleda ne želi da se prihvati, što je šteta, jer bi kroz ligu sigurno našli dosta dobrih igrača za reprezentacije, da proširimo roster bar za kvalifikacije. :kafa:
Ma zaj3bavam se, solidan je on igrac, ovo sto je igralo protiv Armenije je najbolje sto imamo trenutno (ne racunam NiKu)

NiKo je na odmoru, trebao bi igrati protiv Ceha
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
NKMramor
Postovi: 4139
Pridružen/a: 29 apr 2013, 17:04
Kontakt:

Re: RE: Re: E-sportovi(DotA 2, LoL, CS: GO)

Post Postao/la NKMramor » 13 avg 2016, 19:30

miki_92 je napisao/la: Ma zaj3bavam se, solidan je on igrac, ovo sto je igralo protiv Armenije je najbolje sto imamo trenutno (ne racunam NiKu)

NiKo je na odmoru, trebao bi igrati protiv Ceha
Slažem se svakako da je ovo trenutno najbolja šestorka (računajući Niku), tu nema sumnje. Samo potencijal kod nas je evidentan, šteta je zaista što nemamo makar ligu 8, bilo bi izvodivo sigurno bar online, s tim što bi imali dominaciju jednog ili dva tima vjerovatno. Nadam se da će pasti kakva organizacija uskoro, makar neka online liga, sigurno bi bilo fino popraćeno.

@Jeftha, Neutral, možda ovo nije sport (nije sigurno), ali ipak kao neka sporedna aktivnost dobro dođe, zarada u zemljama koje su prepoznale potencijal je dobra, a lijepe se i sponzori. Kod nas ne, i pitanje je kad' ćemo recimo imati svoju ligu, jer kasnimo za ostalima bar 10 godina.
A kada se,
a kada se
opet vratimo...

Avatar
jopaa7
Postovi: 6004
Pridružen/a: 29 nov 2013, 23:38
Kontakt:

Re: RE: Re: E-sportovi(DotA 2, LoL, CS: GO)

Post Postao/la jopaa7 » 13 avg 2016, 19:49

NKMramor je napisao/la:ali ipak kao neka sporedna aktivnost dobro dođe, zarada u zemljama koje su prepoznale potencijal je dobra, a lijepe se i sponzori. Kod nas ne, i pitanje je kad' ćemo recimo imati svoju ligu, jer kasnimo za ostalima bar 10 godina.
Istina. Ja sam prije nekoliko godina igrao COD4 dosta aktivno i ozbiljno, dok je jos scena bila jaka i dok se igra igrala. Igra se i sad ali to nije to vise. Bio na 10ak LAN turnira u HR i osvajale se su neke nagrade takoder, ali to je manje bitno sad.

Moglo se tu zaraditi, pogotovo ovi stranci koji su imali full support i igrali za neku organizaciju a usput su bili top3 eu team. Znaci imaju placen upad na turnir + put/smjestaj, sta ti ja sve znam. I recimo da godisnje odu na 4 turnira i svaki put budu top3 to su lijepe pare obzirom da oni dali gotovo pa nista svog novca. Uz to sve na nekim turnirima je uz cash isla i neka oprema, tipk, mis, sluske, sve zavisi od sponzora. Nagrade za prvo mjesto su znale biti preko 1500-2000€, bilo je i vise ovisno o broju ekipa i kad podjelis to na 5 ljudi, svako dobije po 300-400€ + neka tipk, mis ili sluske u vrijednosti 100€ i tako par puta godisnje, nije lose nikako.

Ne mogu se sjetiti sad svih organizacija i ekipa ali bilo je tu Fnatic, Dignitas, Esuba, Anexis itd. Ne mogu se stvarno sjetiti svih njih.
Ljudi to vole, dodu tamo na vikend, odigraju i druze se s ljudima + ovi najbolji osvoje ponesto. Ne znam sad kakvo je stanje u cs-u ili doti i kakve se cifre tamo okrecu pa ovo gore mozda i zvuci smijesno :D

Avatar
NKMramor
Postovi: 4139
Pridružen/a: 29 apr 2013, 17:04
Kontakt:

Re: RE: Re: E-sportovi(DotA 2, LoL, CS: GO)

Post Postao/la NKMramor » 13 avg 2016, 20:21

jopaa7 je napisao/la:
NKMramor je napisao/la:ali ipak kao neka sporedna aktivnost dobro dođe, zarada u zemljama koje su prepoznale potencijal je dobra, a lijepe se i sponzori. Kod nas ne, i pitanje je kad' ćemo recimo imati svoju ligu, jer kasnimo za ostalima bar 10 godina.
Istina. Ja sam prije nekoliko godina igrao COD4 dosta aktivno i ozbiljno, dok je jos scena bila jaka i dok se igra igrala. Igra se i sad ali to nije to vise. Bio na 10ak LAN turnira u HR i osvajale se su neke nagrade takoder, ali to je manje bitno sad.

Moglo se tu zaraditi, pogotovo ovi stranci koji su imali full support i igrali za neku organizaciju a usput su bili top3 eu team. Znaci imaju placen upad na turnir + put/smjestaj, sta ti ja sve znam. I recimo da godisnje odu na 4 turnira i svaki put budu top3 to su lijepe pare obzirom da oni dali gotovo pa nista svog novca. Uz to sve na nekim turnirima je uz cash isla i neka oprema, tipk, mis, sluske, sve zavisi od sponzora. Nagrade za prvo mjesto su znale biti preko 1500-2000€, bilo je i vise ovisno o broju ekipa i kad podjelis to na 5 ljudi, svako dobije po 300-400€ + neka tipk, mis ili sluske u vrijednosti 100€ i tako par puta godisnje, nije lose nikako.

Ne mogu se sjetiti sad svih organizacija i ekipa ali bilo je tu Fnatic, Dignitas, Esuba, Anexis itd. Ne mogu se stvarno sjetiti svih njih.
Ljudi to vole, dodu tamo na vikend, odigraju i druze se s ljudima + ovi najbolji osvoje ponesto. Ne znam sad kakvo je stanje u cs-u ili doti i kakve se cifre tamo okrecu pa ovo gore mozda i zvuci smijesno :D
Što se CS-a tiče, nagrade su na major turnirima strašne, ogromna lova. Sponzori koji potpisuju ugovore sa ekipama također odlični, tako da se stvarno velike pare uzmu tu. Ali nevezano, bilo bi dobro da se starta online liga kod nas, bar jednu sezonu, da vidimo gdje smo. Mislim da bi raja igrala bez obzira na nagrade. Idealna šansa da se neko probije na međunarodnu scenu, a i da se raja zabavi. :kafa: Možda ko i pogura šta uskoro, ko zna. :bih:
A kada se,
a kada se
opet vratimo...

Neutral
Postovi: 37778
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: E-sportovi(DotA 2, LoL, CS: GO)

Post Postao/la Neutral » 13 avg 2016, 23:56

Ukupni fond na doti na t16 je preko 20 miliona dolara. Kvalifikacije, main kvalifikacije, grupne faze, knockout faza pa finale bo5 je sistem koji je bolje uradjen od lige prvaka. Studio je profesionalo odradjuje prematch i postmatxh, pro komentatori, velikin broj navijaca plus milionsko gledaliste preko interneta cine dotu sportom.

Bosna ima pro igraca oni su ispali pred kraj kvalifikacija gdje su svi mogli ucestvovati za prave kvalifikacije iz svake regije.

Od prosle godine osim stotinu turnira sa velikim nagradama uvedene su i Majorsi koji ima milionski prizepool.


Bravo DC neka su izbacili moronski tim. Drago mi je za w33 koji je sve uradio da bi igrao t16, Miserya koji je kao w33 kikovan iz secreta te resolutiona koji je dokazao da cis nije mrtav.

Tu je i Saksa iz Makedonije koni ce u slucaju pobjede u finali postati jedan od najplacenijih sportista Makedonije. Vec sada je zaradio skoro pola miliona dolara.

Moo je sux offlaner.

U finalu sam za Wings jer igraju strasno. Mislio sam da ce tu Ehome biti ali eto raspad sistema. Da vidimo hoce li djeca uz Wings izgubiti zbog veces pritiska.

Sunsfannnnnnnnnnnnnnnn happiest men on earth

Avatar
xinxee
Postovi: 3403
Pridružen/a: 22 avg 2011, 23:40
Lokacija: Wonderland
Kontakt:

Re: E-sportovi(DotA 2, LoL, CS: GO)

Post Postao/la xinxee » 14 avg 2016, 00:01

Profesionalac si do jednu 26-27 godina , i tad kreće povlačenje iz E-sporta :mrgreen: .
"Ima Bosne, beglerbeže i Bošnjaka u njoj! Bili su prije vas i ako Bog da, biti će i poslije vas!"

Neutral
Postovi: 37778
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: E-sportovi(DotA 2, LoL, CS: GO)

Post Postao/la Neutral » 14 avg 2016, 00:08

Ye.

Jugg pobijedio za arcanu 52 vs 48%

Inace preko 63 miliona glasova. Dota se siri uveliko.

Odgovori

Natrag na “eSports”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.