Football Manager 2017

FIFA, PES, GTA, Fortnite...

Moderatori/ce: bodi123,Padovan,Donnie Darko

Avatar
ThrillerHz
Postovi: 3484
Pridružen/a: 06 jan 2016, 23:40
Kontakt:

Re: Football Manager 2017

Post Postao/la ThrillerHz » 28 feb 2017, 16:56

Maksuz je napisao/la:
O čemu pričaš ti ?
Kakva liga prvaka sa našim klubovima, pa pratim 5 foruma, gdje raja igra sa nasim i niko nije tek tako osvojio LP a niti znam da je iko ikad osvojio sa nasim klubovima? Igraj ti druž realno, bez raznih varki pa ćeš vidjet da ljudi naprave prerealno. I hvala im na tome
To sto si ti levat kao i ti koje pratis, pa nisi u stanju za 10-15 sezona osvojiti ligu prvaka, nije moj problem. Daj mi bilo koji klub na planeti za 15 sezona cu napravit cudo, bez ikakvih varki i gluposti, sto ti mogu i priloziti komotno, nije problem.
1946~

Avatar
Quinlan
Postovi: 2731
Pridružen/a: 26 sep 2016, 12:57
Kontakt:

Re: RE: Re: Football Manager 2017

Post Postao/la Quinlan » 01 mar 2017, 00:14

ThrillerHz je napisao/la:
Maksuz je napisao/la:
O čemu pričaš ti ?
Kakva liga prvaka sa našim klubovima, pa pratim 5 foruma, gdje raja igra sa nasim i niko nije tek tako osvojio LP a niti znam da je iko ikad osvojio sa nasim klubovima? Igraj ti druž realno, bez raznih varki pa ćeš vidjet da ljudi naprave prerealno. I hvala im na tome
To sto si ti levat kao i ti koje pratis, pa nisi u stanju za 10-15 sezona osvojiti ligu prvaka, nije moj problem. Daj mi bilo koji klub na planeti za 15 sezona cu napravit cudo, bez ikakvih varki i gluposti, sto ti mogu i priloziti komotno, nije problem.
Pa ako ti nije problem sa bilo kojim klubom osvojiti što je onda loše jer osvojiš sa bih timom?

I ja sam baš taj koji zagovara na jadnom stanju bu timova jer na updateu bude čak lošije stanje nego na bazi što se tiče financija i sl., gore od ovog ne može jer se ne može preslikati baš realno stanje gdje u nekim premierligasima ljudi igrat za 500-800km mjesečno :)

Avatar
Jeftha
Postovi: 2671
Pridružen/a: 08 okt 2015, 15:51
Kontakt:

Re: Football Manager 2017

Post Postao/la Jeftha » 01 mar 2017, 00:19

Ma ovaj Thriller novi Ferguson
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

Corruptio optimi cuiusque pessima.

Avatar
ThrillerHz
Postovi: 3484
Pridružen/a: 06 jan 2016, 23:40
Kontakt:

Re: RE: Re: Football Manager 2017

Post Postao/la ThrillerHz » 01 mar 2017, 16:45

Quinlan je napisao/la:
ThrillerHz je napisao/la:
Maksuz je napisao/la:
O čemu pričaš ti ?
Kakva liga prvaka sa našim klubovima, pa pratim 5 foruma, gdje raja igra sa nasim i niko nije tek tako osvojio LP a niti znam da je iko ikad osvojio sa nasim klubovima? Igraj ti druž realno, bez raznih varki pa ćeš vidjet da ljudi naprave prerealno. I hvala im na tome
To sto si ti levat kao i ti koje pratis, pa nisi u stanju za 10-15 sezona osvojiti ligu prvaka, nije moj problem. Daj mi bilo koji klub na planeti za 15 sezona cu napravit cudo, bez ikakvih varki i gluposti, sto ti mogu i priloziti komotno, nije problem.
Pa ako ti nije problem sa bilo kojim klubom osvojiti što je onda loše jer osvojiš sa bih timom?

I ja sam baš taj koji zagovara na jadnom stanju bu timova jer na updateu bude čak lošije stanje nego na bazi što se tiče financija i sl., gore od ovog ne može jer se ne može preslikati baš realno stanje gdje u nekim premierligasima ljudi igrat za 500-800km mjesečno :)
Ne bunim se ja na to, vec konkretno na mijenjanje ocjena i potencijala kod fudbalera u bh premier ligi, posebno ovih mladih, mislim da te stvari ne treba dirati, isto kao i cackati neke stvari oko klubova, ja bi to ostavio na onom nivou na kojem je manager to sredio i ne bi izmisljao toplu vodu. Otkljucas ligu u editoru, podesis pravila lige i tjt, sasvim dovoljno, zato ja sam u editoru to odradim i ne igram fm bosnia ligu samo zbog tih stvari, a da ne pricam sto se ceka 7-8 mjeseci dok je izbace za dwnld :salut:

@jeftha
Manager je jedina igra koju igram otkad znam za sebe hahah, svaku do sad sam verziju ispratio, diplomirao igricu, imam neke planove da zavrsim te licence trenerske pa da se u pravom zivotu probam, kad je mogao onaj azerbejdzanac, mogu i ja :rol:
1946~

Avatar
FMBosnia
Postovi: 94
Pridružen/a: 15 jun 2015, 03:01
Kontakt:

Re: Football Manager 2017

Post Postao/la FMBosnia » 01 mar 2017, 16:56

Uvijek možeš i sam da je napraviš. Takođe čekalo se četiri mj. Serijal traje skoro pa 12 mjeseci. Što znači da prostom matematikom ti imaš na raspolaganju skoro osam mj. za igranje sa BH klubovima. :)

Avatar
ThrillerHz
Postovi: 3484
Pridružen/a: 06 jan 2016, 23:40
Kontakt:

Re: Football Manager 2017

Post Postao/la ThrillerHz » 01 mar 2017, 17:08

FMBosnia je napisao/la:Uvijek možeš i sam da je napraviš. Takođe čekalo se četiri mj. Serijal traje skoro pa 12 mjeseci. Što znači da prostom matematikom ti imaš na raspolaganju skoro osam mj. za igranje sa BH klubovima. :)
Posteno, ja kazem ne omalovazavam vas rad i trud, i sam radim lige u editoru, znam koliko tu posla ima, vi pokusavate dovesti do savrsenstva i svaka vam cast, samo sam iznio sta meni smeta, a to je diranje ocjena i potencijala, inace sve ostalo je uredu, a i to govorim sto se proslih verzija tice, ovu jos nisam probao da bi komentarisao sta vise.
1946~

Avatar
Quinlan
Postovi: 2731
Pridružen/a: 26 sep 2016, 12:57
Kontakt:

Re: Football Manager 2017

Post Postao/la Quinlan » 01 mar 2017, 17:42

Pa zvanična baza je puna grešaka, od ove godine se tek baš aktivno učestvuje u njenoj izradi, da se ništa ne dira totalno bi glupo bilo jer ako ništa 30% igrača ima loše pozicije itd...
CA i PA se minimalno dira, najveći PA ima Nedim hadzic -8 i ima igrača sa -7 što je opet vrlo loše, niko nema -9
CA se većinom sredjuje po nastupima tog igrača u zadnjih recimo pola godine da budu najbolji igrači u ekipama oni koji su i u RL najbolji ;)

Avatar
ThrillerHz
Postovi: 3484
Pridružen/a: 06 jan 2016, 23:40
Kontakt:

Re: Football Manager 2017

Post Postao/la ThrillerHz » 01 mar 2017, 19:08

Quinlan je napisao/la:Pa zvanična baza je puna grešaka, od ove godine se tek baš aktivno učestvuje u njenoj izradi, da se ništa ne dira totalno bi glupo bilo jer ako ništa 30% igrača ima loše pozicije itd...
CA i PA se minimalno dira, najveći PA ima Nedim hadzic -8 i ima igrača sa -7 što je opet vrlo loše, niko nema -9
CA se većinom sredjuje po nastupima tog igrača u zadnjih recimo pola godine da budu najbolji igrači u ekipama oni koji su i u RL najbolji ;)
Uredu pozicije, to se slazem, al.. mozda malo objektivnije te potencijale dirati, realno nasi timovi gube od ekipa s Malte, a mi ih dizemo u nebesa, pa kadusic mi beka drzao u Atletico Madridu, Memija isto negdje dogurao, onda onaj Amir Masic bio najbolji spic na igrici, sto je puno, puno je hahahah jer gle Memije npr u pravom zivotu, a bgm i Kadusica :)

Nego postoji li neki nacin ili nesto, da pokrenemo inicijativu da Manager ubaci BH Premier ligu, pored Srbije, Hrvatske, Slovenije, ne vidim razlog da i nas ne ubace? Sta je konkretno razlog zasto nas nema ? Ima li ko informacija o tome slucajno ? Glupo mi da ima manjih drzavica i losijih liga od nase...
1946~

Avatar
Quinlan
Postovi: 2731
Pridružen/a: 26 sep 2016, 12:57
Kontakt:

Re: Football Manager 2017

Post Postao/la Quinlan » 01 mar 2017, 19:20

ThrillerHz je napisao/la:
Quinlan je napisao/la:Pa zvanična baza je puna grešaka, od ove godine se tek baš aktivno učestvuje u njenoj izradi, da se ništa ne dira totalno bi glupo bilo jer ako ništa 30% igrača ima loše pozicije itd...
CA i PA se minimalno dira, najveći PA ima Nedim hadzic -8 i ima igrača sa -7 što je opet vrlo loše, niko nema -9
CA se većinom sredjuje po nastupima tog igrača u zadnjih recimo pola godine da budu najbolji igrači u ekipama oni koji su i u RL najbolji ;)
Uredu pozicije, to se slazem, al.. mozda malo objektivnije te potencijale dirati, realno nasi timovi gube od ekipa s Malte, a mi ih dizemo u nebesa, pa kadusic mi beka drzao u Atletico Madridu, Memija isto negdje dogurao, onda onaj Amir Masic bio najbolji spic na igrici, sto je puno, puno je hahahah jer gle Memije npr u pravom zivotu, a bgm i Kadusica :)

Nego postoji li neki nacin ili nesto, da pokrenemo inicijativu da Manager ubaci BH Premier ligu, pored Srbije, Hrvatske, Slovenije, ne vidim razlog da i nas ne ubace? Sta je konkretno razlog zasto nas nema ? Ima li ko informacija o tome slucajno ? Glupo mi da ima manjih drzavica i losijih liga od nase...
Kadusic ima -7 PA, sto je 110-140, znaci u najboljem slucaju moze biti igrac sa 140PA, nema sanse da je za Atletica, a da ga se stavi -6 jbg onda to je preslabo
Memiju ne mogu da se sjetim sta je nastimano, a taj Masic ja nemam pojima ko je ja ga se ne sjecam da igdje u BiH igra i da je diran

ja ti kazem da je maximalno realno odradjeno jer sam ja prvi protiv napucavanja, ali moras nekako ukomponovati u odnosu na ostale lige i FM ko igru, CA je do 110-115 max i to Duljevic, Stevanovic i Ordagic mislim da imaju u tom rangu, ostatak je oko 100-110 u jacim ekipama i 90-105 u ovim slabijim sto uopste nije visoko
ja ti kazem da baza 2017 i stanje u bih je bilo lose, dovedena je premijer liga do fantasticnog stanja gdje cak kad odsimuliras polusezonu dobijes da 80-90% igraca je nastupalo za ekipe kao u RL, znaci upisalo priblizan broj nastupa

da se nista ne dira onda po meni dodatak gubi smisao jer dobijas BH ligu koja ne lice sama na sebe, zamisli da igras premiership gdje 30% igraca ima pogresne pozicije, gdje neki igraci koje gledas su odron, a neki anonimci super, vjeruj zgadio bi ti se i FM i ta liga koja je tako lose odradjena

sto se tice klubova i finansijskog stanja, spusteno je maximalno, ali treba shvatiti da fm ne moze bas razumiti igranje za 500KM ili godisnji budzet ekipe od 1,5 miliona KM jer on svojim proracunom ti napravi trosak mladjih kategorija 500k € i ti ode u dug iz kojeg se ne mozes izvaditi :crazy:


a to ubacivanje nema sanse jednostavno omoguceno je kreiranje novih liga u editoru prije par godina i to je maximum koji se izvukao ;)

Avatar
Bela
Postovi: 153
Pridružen/a: 10 maj 2015, 17:33
Kontakt:

Re: Football Manager 2017

Post Postao/la Bela » 01 mar 2017, 21:42

Evo da i ja malo kazem o svojoj karijeri u BiH ligi koju sam krenuo danas da igram.Naravno,uzeo sam Slobodu i krenuo od proljeca 2017 te sa 5. mjesta sa 3 boda manje od 3. ekipe usao u ligu za prvaka.Tamo vodim strasnu borbu,2 puta dobio Zelju i Sarajevo,2 puta izgubio od Zrinjskog(koji je odbranio naslov)i protiv Radnika jednu izgubio i jednu dobio.Sezonu zavrsavam kao 2. i dobijam 50k za transfere.

U drugu sezonu ulazim za malim promjenama u sastavu,otisla su 4 igraca a dosla 5(najbitniji odlazak je odlazak Ordagica kojem je istekao ugovor),to su momci iz Hrvatske lige i imaju najvise 20 godina.Od 5 novih pojacanja samo je jedan upao u prvu ekipu.Trenutno sam odigrao prvo kolo lige i kao gost u Sirokom Brijegu zabio 3 a primio nula komada.U Evropi sam u trecem kolu kvalifikacija za ligu Evrope a vrijedi napomenuti da sam izbacio Partizan sa ukupnim rezultatom 4:0 i dobio neke amatere u drugom kolu rezultatom 9:0.Ovo je skracena verzija a na kraju sezone ide sve detaljno.Hvala na paznji.
Igrac ekipe Pivopije | SportSport.ba liga

Avatar
ThrillerHz
Postovi: 3484
Pridružen/a: 06 jan 2016, 23:40
Kontakt:

Re: Football Manager 2017

Post Postao/la ThrillerHz » 01 mar 2017, 22:35

Quinlan je napisao/la: Kadusic ima -7 PA, sto je 110-140, znaci u najboljem slucaju moze biti igrac sa 140PA, nema sanse da je za Atletica, a da ga se stavi -6 jbg onda to je preslabo
Memiju ne mogu da se sjetim sta je nastimano, a taj Masic ja nemam pojima ko je ja ga se ne sjecam da igdje u BiH igra i da je diran

ja ti kazem da je maximalno realno odradjeno jer sam ja prvi protiv napucavanja, ali moras nekako ukomponovati u odnosu na ostale lige i FM ko igru, CA je do 110-115 max i to Duljevic, Stevanovic i Ordagic mislim da imaju u tom rangu, ostatak je oko 100-110 u jacim ekipama i 90-105 u ovim slabijim sto uopste nije visoko
ja ti kazem da baza 2017 i stanje u bih je bilo lose, dovedena je premijer liga do fantasticnog stanja gdje cak kad odsimuliras polusezonu dobijes da 80-90% igraca je nastupalo za ekipe kao u RL, znaci upisalo priblizan broj nastupa

da se nista ne dira onda po meni dodatak gubi smisao jer dobijas BH ligu koja ne lice sama na sebe, zamisli da igras premiership gdje 30% igraca ima pogresne pozicije, gdje neki igraci koje gledas su odron, a neki anonimci super, vjeruj zgadio bi ti se i FM i ta liga koja je tako lose odradjena

sto se tice klubova i finansijskog stanja, spusteno je maximalno, ali treba shvatiti da fm ne moze bas razumiti igranje za 500KM ili godisnji budzet ekipe od 1,5 miliona KM jer on svojim proracunom ti napravi trosak mladjih kategorija 500k € i ti ode u dug iz kojeg se ne mozes izvaditi :crazy:


a to ubacivanje nema sanse jednostavno omoguceno je kreiranje novih liga u editoru prije par godina i to je maximum koji se izvukao ;)
Ma ovo sam ja pricao za prosle verzije managera, taj Amir je u Celiku igrao ako se ne varam, al ukoliko je sve tako na ovoj fm 17 verziji, kao sto si ti opisao, moram ti priznati da si mi ''prodao'' proizvod i cim nadjem vremena download cu i testirati par sezona, pa ti javim utiske :salut:
Hvala ti na tako dobrom odgovoru, sve najbolje :)


@Bela
Baci nam koju fotkicu ekipe, zanimljivih rezultata itd., fan sam prica s FM-a, volio bi i ovde da se tema otvori FM price, i da svako moze svoju ispisati :thumbup:
1946~

Avatar
Maksuz
Postovi: 165
Pridružen/a: 14 feb 2015, 22:00
Lokacija: Osijek
Kontakt:

Re: Football Manager 2017

Post Postao/la Maksuz » 02 mar 2017, 04:55

ThrillerHz je napisao/la:
Maksuz je napisao/la:
O čemu pričaš ti ?
Kakva liga prvaka sa našim klubovima, pa pratim 5 foruma, gdje raja igra sa nasim i niko nije tek tako osvojio LP a niti znam da je iko ikad osvojio sa nasim klubovima? Igraj ti druž realno, bez raznih varki pa ćeš vidjet da ljudi naprave prerealno. I hvala im na tome
To sto si ti levat kao i ti koje pratis, pa nisi u stanju za 10-15 sezona osvojiti ligu prvaka, nije moj problem. Daj mi bilo koji klub na planeti za 15 sezona cu napravit cudo, bez ikakvih varki i gluposti, sto ti mogu i priloziti komotno, nije problem.
Rek'o si da možeš sa našim klubom KROZ PAR GODINA ne kroz 15 sezona

Avatar
ThrillerHz
Postovi: 3484
Pridružen/a: 06 jan 2016, 23:40
Kontakt:

Re: Football Manager 2017

Post Postao/la ThrillerHz » 02 mar 2017, 11:39

Maksuz je napisao/la: Rek'o si da možeš sa našim klubom KROZ PAR GODINA ne kroz 15 sezona
Pa i 15 godina je par godina, ja mogu i za 5 komotno, nije frka, a u nasoj ligi za 7 godina vladavine sam uspio, s tim da mi igranje premier lige nije bilo interesantno jer sam po 7-0 8:0 pobjedjivao. Na klupi Sarajeva me naslijedio Koeman, sto pokazuje koliko sam respektabilan tim imao :salut:
1946~

Avatar
FMBosnia
Postovi: 94
Pridružen/a: 15 jun 2015, 03:01
Kontakt:

Re: Football Manager 2017

Post Postao/la FMBosnia » 02 mar 2017, 13:50

Koliki ti je bio procenat domaćih igrača u tom trenutku?

Ja uvijek gledam da imam minimum 90% domaćih igrača u svojoj ekipi.

Avatar
Bela
Postovi: 153
Pridružen/a: 10 maj 2015, 17:33
Kontakt:

Re: Football Manager 2017

Post Postao/la Bela » 02 mar 2017, 21:53

Sezona 2017/2018,manje od godinu dana nakon mog dolaska na klubu tuzlanske Slobode,odveo sam ekipu u grupnu fazu Lige Evrope i zaradio za nase uslove nevjerovatna 2,2M.Sada se lagano okrenut ligi i potrazi za mladim talentima.Kad se zavrsi sezona bice neki malo duzi izvejstaj.
Igrac ekipe Pivopije | SportSport.ba liga

Avatar
ThrillerHz
Postovi: 3484
Pridružen/a: 06 jan 2016, 23:40
Kontakt:

Re: Football Manager 2017

Post Postao/la ThrillerHz » 04 mar 2017, 18:55

FMBosnia je napisao/la:Koliki ti je bio procenat domaćih igrača u tom trenutku?

Ja uvijek gledam da imam minimum 90% domaćih igrača u svojoj ekipi.
Otprilike gledam da dovodim mlade bosance i drzim ih u u19, ukoliko koji odskace, uleti u prvi tim. Inace nakon ulaska u EU postaju stvari lakse, drugacije se ne moze napredovati bez stranih igraca. A dok vrijeme prolazi, dizem facilities, junior coaching, youth recruitment i tek nakon duzeg perioda pocinjem sa pravljenjem ekipe samo od Bosanaca, tj kad postanem respektabilan klub koji je sve osvojio. To radim i u stranim klubovima, isti sistem ;)
1946~

Avatar
Maksuz
Postovi: 165
Pridružen/a: 14 feb 2015, 22:00
Lokacija: Osijek
Kontakt:

Re: Football Manager 2017

Post Postao/la Maksuz » 05 mar 2017, 04:01

ThrillerHz je napisao/la:
FMBosnia je napisao/la:Koliki ti je bio procenat domaćih igrača u tom trenutku?

Ja uvijek gledam da imam minimum 90% domaćih igrača u svojoj ekipi.
Otprilike gledam da dovodim mlade bosance i drzim ih u u19, ukoliko koji odskace, uleti u prvi tim. Inace nakon ulaska u EU postaju stvari lakse, drugacije se ne moze napredovati bez stranih igraca. A dok vrijeme prolazi, dizem facilities, junior coaching, youth recruitment i tek nakon duzeg perioda pocinjem sa pravljenjem ekipe samo od Bosanaca, tj kad postanem respektabilan klub koji je sve osvojio. To radim i u stranim klubovima, isti sistem ;)
Ako ti nije problem skrinšat tih ekipa.

Kod mene i kad BiH uđe u EU imam ograničeno 6 stranaca u prvih 11. a BiH igrači nisu kalibar za osvojit LP, taman kad mi džeko sa 34 igra.

Avatar
ThrillerHz
Postovi: 3484
Pridružen/a: 06 jan 2016, 23:40
Kontakt:

Re: Football Manager 2017

Post Postao/la ThrillerHz » 05 mar 2017, 19:54

Maksuz je napisao/la:
Ako ti nije problem skrinšat tih ekipa.

Kod mene i kad BiH uđe u EU imam ograničeno 6 stranaca u prvih 11. a BiH igrači nisu kalibar za osvojit LP, taman kad mi džeko sa 34 igra.
Moze brt, vcrs ti slikam, a to treba napraviti, jer kad udje u EU neka drzava, onda svi igraci iz EU nisu stranci, a ovi u FM Bosnia to uvijek zaborave napraviti. Tako je pravilo i u ostalim ligama :) A sa 6 stranaca jest tesko, zato kazem ulazem u facilities coaching recruitment i nadam se da ce kakav mladi izletit. Tek nakon ulaska u EU (mislim 2020 ili 2022 da udju) moze se ganjat liga prvaka. Samo treba planski radit.
1946~

Avatar
FMBosnia
Postovi: 94
Pridružen/a: 15 jun 2015, 03:01
Kontakt:

Re: Football Manager 2017

Post Postao/la FMBosnia » 06 mar 2017, 19:35

Napravljeno je to valjda.

Od 2022. (Od avgusta) samo igraci bez EU pasosa su stranci.

zenica159
Postovi: 1049
Pridružen/a: 06 jan 2016, 21:41
Kontakt:

Re: Football Manager 2017

Post Postao/la zenica159 » 06 mar 2017, 20:59

Zna li neko raditi u editoru da mi ubaci ovog lika(slika) u Amkar posto to ovim updateom 17.3 nije uradjeno. http://www.transfermarkt.de/aleksey-gas ... 30bb0a.png[/img][/spoiler]

Odgovori

Natrag na “eSports”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.