SportSport.ba liga

Neka bolji pobijedi!

Moderatori/ce: insider,KonjicBOY,deyo,__Liedson__,Mig_Mig,defender

Avatar
arelinho
Postovi: 16398
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: RE: Re: SportSport.ba liga

Post Postao/la arelinho » 11 maj 2017, 10:13

Mig_Mig je napisao/la:Znam i zasto se smijes :D
Sve ti je jasno. [emoji23]

Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12644
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: RE: Re: SportSport.ba liga

Post Postao/la Mig_Mig » 11 maj 2017, 10:16

arelinho je napisao/la:
Mig_Mig je napisao/la:Znam i zasto se smijes :D
Sve ti je jasno. [emoji23]
Citas li ? Nije mi jasno od kud ovaj smrad od utakmice i lige na ponudi tipovanja ? Necu valdja pored svih prognoza koje moram da sgledam jos da razmisljam o tome da li je ova j.e.ena utakmica nastimana ?
Max Allegri 300 💪💪💪

Avatar
arelinho
Postovi: 16398
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: RE: Re: RE: Re: SportSport.ba liga

Post Postao/la arelinho » 11 maj 2017, 10:43

Mig_Mig je napisao/la:
arelinho je napisao/la:
Mig_Mig je napisao/la:Znam i zasto se smijes :D
Sve ti je jasno. [emoji23]
Citas li ? Nije mi jasno od kud ovaj smrad od utakmice i lige na ponudi tipovanja ? Necu valdja pored svih prognoza koje moram da sgledam jos da razmisljam o tome da li je ova j.e.ena utakmica nastimana ?
Mogu ti samo odgovoriti da ti ostaje jedino to da razmišljaš je li naštimano ili ne.

Avatar
deyo
Član IO SS.ba lige
Postovi: 1845
Pridružen/a: 19 jun 2008, 16:10
Kontakt:

Re: SportSport.ba liga

Post Postao/la deyo » 11 maj 2017, 11:31

:) Zicer
® GONGASHI POWERHOUSE ® Founder & Capitano ©
Šampioni SS Lige 🏆🏆
SS Kup 🏆
Super Kup 🏆🏆
Strijelac Lige -★★★
Strijelac Kupa-★★★
U sezoni 16★20★21★22★23★24 No1 po broju datih golova u ss.ba ligi★
Prvi član Kluba ⚽ 100, 200,300

Avatar
ackeey
Postovi: 3886
Pridružen/a: 01 mar 2009, 11:44
Kontakt:

Re: SportSport.ba liga

Post Postao/la ackeey » 11 maj 2017, 13:37

deyo je napisao/la::) Zicer
Sigurica. Zrinja lagano dobija.
I naprijed, i naprijed, i naprijed....

Avatar
arelinho
Postovi: 16398
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: RE: Re: SportSport.ba liga

Post Postao/la arelinho » 11 maj 2017, 13:53

ackeey je napisao/la:
deyo je napisao/la::) Zicer
Sigurica. Zrinja lagano dobija.
Kaže kolega možda je namješteno.

Avatar
deyo
Član IO SS.ba lige
Postovi: 1845
Pridružen/a: 19 jun 2008, 16:10
Kontakt:

Re: SportSport.ba liga

Post Postao/la deyo » 11 maj 2017, 14:06

Zato i igra kod nas :) mi smo spremni na sve situacije, kad me navijacki ponese,Mig_Mig procjeni situaciju neopterecen s tim stvarima
® GONGASHI POWERHOUSE ® Founder & Capitano ©
Šampioni SS Lige 🏆🏆
SS Kup 🏆
Super Kup 🏆🏆
Strijelac Lige -★★★
Strijelac Kupa-★★★
U sezoni 16★20★21★22★23★24 No1 po broju datih golova u ss.ba ligi★
Prvi član Kluba ⚽ 100, 200,300

Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12644
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: SportSport.ba liga

Post Postao/la Mig_Mig » 11 maj 2017, 14:54

Mogao je na ponudi biti Siroki-Vitez :D Mozda bas ta nije nastimana :D Kazem da nije dobro za zavrsnicu lige stavljati ovakve utakmice.
Max Allegri 300 💪💪💪

Avatar
S-Y-L-A-R
Postovi: 8763
Pridružen/a: 08 avg 2009, 18:17
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: SportSport.ba liga

Post Postao/la S-Y-L-A-R » 12 maj 2017, 22:28

Već sam jednom govorio da treba izmijeniti ovaj sistem sa parovima za malo veću neizvjesnost jer previše često se dešavaju ona kola kad ne možeš pobjediti da ne znam ti kako tipuješ jer si na pogrešnoj strani. No, tada mi je rečeno da je kasno za bilo kakve promjene. Pa, da probam sad pred kraj sezone kako bismo imali vremena odraditi to do naredne. Znam i da je teško definisati ali bi se trebalo nešto promjeniti. Lupam, da imamo po 3 "fiksna" para za sve(3 za domaćine i 3 za goste) u jednom kolu a da ostale svi biraju individualno iz nekog dodatnog izbora od mogućih 5-6-7(koliko već može) utakmica. S tim, da recimo maksimalno smiješ imati dvije utakmice iz iste lige. Makar vikendom, za ligu, to nije problem, u kupu je svakako okej jer svi tipuju isto. Ovo je nešto na brzinu, dalo bi se to malo više definisati i odrediti nekoliko prijedloga pa staviti na anketu. Ovako je baš monotono,kad se desi domaćinsko ili gostujuće kolo. Sa nekim promjenama bi takvo što bilo mnogo rijeđe i dala bi se veća raznovrsnost ligi. Po trenutnom stanju, veliki uticaj mogu da imaju i ovi koji postavljaju parove(ne kažem da to rade, pogotovo ne namjerno, i ovom prilikom im se zahvaljujem jer stvarno odvajaju svoje vrijeme i rade odličan posao ali je moguće da se nekad utiče). Da ne duljim sad puno, nek i ostali iznesu svoja mišljenja ili čak prijedloge i nek savez odgovori kad to može(ukoliko može)makar da se predloži pa onda da vidimo šta detaljnije. :mrgreen:
41.21.1.

25.05.2013. - First treble
23.08.2020. - First (*) treble
11-0-0. The first team ever to win the Champions League with a perfect record. #HansiFlick

Avatar
arelinho
Postovi: 16398
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: SportSport.ba liga

Post Postao/la arelinho » 12 maj 2017, 22:29

Nema ništa od toga.

Avatar
Mokes
Postovi: 14835
Pridružen/a: 26 mar 2012, 15:09
Kontakt:

Re: SportSport.ba liga

Post Postao/la Mokes » 12 maj 2017, 22:41

Stavim Francuze, dode onaj strumf Edin kaze kakvi Francuzi, daj nasu ligu. Stavim nasu ligu, dode pitar Mig_Mig i kaze sto nasu ligu, daj europsku :crazy:

Francuzi ne igraju ovu subotu, pa je ubacena nasa liga.

Sto se tice ovih parova koje postavljam, gledam da budu jednaki za obje strane. Ako imaju dva derbija onda po jedan na obje strane. Tako i za ostale utakmice. Druga stvar je sto uvijek neka utakmica (ili vise njih) ode nepredvidenim tokom, pa umjesto pobjede protiv slabijeg tima, bude remi ili poraz.

Ako ko misli da postoji stimanje parova nekome, neka mi slobodno posalje svoje parove u nedjelju ili ponedjeljak i obecavam da cu te parove i staviti, naravno da je iz svake lige po 1 par.
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
Dex
Postovi: 17612
Pridružen/a: 17 jul 2012, 19:18
Lokacija: Eric Forman's Basement
Kontakt:

Re: SportSport.ba liga

Post Postao/la Dex » 12 maj 2017, 23:13

Mig_Mig je napisao/la:Mogao je na ponudi biti Siroki-Vitez :D Mozda bas ta nije nastimana :D Kazem da nije dobro za zavrsnicu lige stavljati ovakve utakmice.
Prvaci u svim ligima poznati, poznati većinom i putnici u niže i više lige.Nikad neizvjesnije nije bilo
I had an appointment with you tonight… in Samarra.

Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12644
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: SportSport.ba liga

Post Postao/la Mig_Mig » 12 maj 2017, 23:37

Dex je napisao/la:
Mig_Mig je napisao/la:Mogao je na ponudi biti Siroki-Vitez :D Mozda bas ta nije nastimana :D Kazem da nije dobro za zavrsnicu lige stavljati ovakve utakmice.
Prvaci u svim ligima poznati, poznati većinom i putnici u niže i više lige.Nikad neizvjesnije nije bilo
Ma nakon srijede sam bio malo ogorcen na sve, evo i danas nakon Sirokog opet. Ali eto, tu smo gdje smo, nek ide kako ide
Max Allegri 300 💪💪💪

Avatar
Pivopija
Postovi: 3493
Pridružen/a: 06 maj 2014, 17:27
Kontakt:

Re: SportSport.ba liga

Post Postao/la Pivopija » 13 maj 2017, 00:01

Mokes je napisao/la:Stavim Francuze, dode onaj strumf Edin kaze kakvi Francuzi, daj nasu ligu. Stavim nasu ligu, dode pitar Mig_Mig i kaze sto nasu ligu, daj europsku :crazy:

Francuzi ne igraju ovu subotu, pa je ubacena nasa liga.

Sto se tice ovih parova koje postavljam, gledam da budu jednaki za obje strane. Ako imaju dva derbija onda po jedan na obje strane. Tako i za ostale utakmice. Druga stvar je sto uvijek neka utakmica (ili vise njih) ode nepredvidenim tokom, pa umjesto pobjede protiv slabijeg tima, bude remi ili poraz.

Ako ko misli da postoji stimanje parova nekome, neka mi slobodno posalje svoje parove u nedjelju ili ponedjeljak i obecavam da cu te parove i staviti, naravno da je iz svake lige po 1 par.
U tome je problem, sto je tebi jednako nije i drugima, svako ima razlicito misljenje, tako da je nemoguce svima ugoditi, jer uvijek ce se neko naci nezadovoljan. Ja sam zadovoljan parovima, samo bih volio da se nekad ubace derbiji iz drugih liga(Holandija, Portugal, Turska, Rusija, Belgija), a dosta puta bude takav vikend, pretezno nedjelja, pa bi se moglo u kup ubaciti.
Najbolje da se drzite koeficijenata kladionica, ali morate imati i malo sluha. :D Kad postavljate parove onda ganjajte neku ujednacenost, kad dobijes neku veliku ekipu, hajmo reci siguricu, nije isto kad dobijes Reala ili Barcelonu, jer tu si siguran ko pobjedjuje pa samo tipujes rezultat, a na drugoj strani dobijes Dortmund, United, City ili Arsenal koje bi kao trebale biti sigurne utakmice a ni blizu nisu.
SportSport.ba liga | Igrac ekipe FK Delfin

Avatar
Pivopija
Postovi: 3493
Pridružen/a: 06 maj 2014, 17:27
Kontakt:

Re: SportSport.ba liga

Post Postao/la Pivopija » 13 maj 2017, 00:09

Dex je napisao/la:
Mig_Mig je napisao/la:Mogao je na ponudi biti Siroki-Vitez :D Mozda bas ta nije nastimana :D Kazem da nije dobro za zavrsnicu lige stavljati ovakve utakmice.
Prvaci u svim ligima poznati, poznati većinom i putnici u niže i više lige.Nikad neizvjesnije nije bilo
Kako se bolan sve zna kad kod nas u drugoj ligi tri ekipe se bore za opstanak? :D Ljudi ne slusajte Dex-a, on je zlatni trofej stavio u vitrinu, slobodno tipujte, sve je jos uvijek otvoreno. :lol:
SportSport.ba liga | Igrac ekipe FK Delfin

Avatar
S-Y-L-A-R
Postovi: 8763
Pridružen/a: 08 avg 2009, 18:17
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: SportSport.ba liga

Post Postao/la S-Y-L-A-R » 13 maj 2017, 02:15

arelinho je napisao/la:Nema ništa od toga.
Bitno da se može odvajati vrijeme i postaviti anketa za neku kladionicu koja nema nikakvog smisla, a konkretni prijedlozi za unaprijeđenje ne mogu ni šansu dobiti zbog jednog ili dva čovjeka. Standard kod nas, ne možeš dobiti priliku ni da se izjasniš oko nečega, kamoli da promjeniš šta. Do slijedećeg puta kad se ponovi "jednosmjerno" kolo pa naleti hrpa komentara o svom besmislu ove igre. :wave:
41.21.1.

25.05.2013. - First treble
23.08.2020. - First (*) treble
11-0-0. The first team ever to win the Champions League with a perfect record. #HansiFlick

Avatar
arelinho
Postovi: 16398
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: SportSport.ba liga

Post Postao/la arelinho » 13 maj 2017, 09:00

S-Y-L-A-R je napisao/la:
arelinho je napisao/la:Nema ništa od toga.
Bitno da se može odvajati vrijeme i postaviti anketa za neku kladionicu koja nema nikakvog smisla, a konkretni prijedlozi za unaprijeđenje ne mogu ni šansu dobiti zbog jednog ili dva čovjeka. Standard kod nas, ne možeš dobiti priliku ni da se izjasniš oko nečega, kamoli da promjeniš šta. Do slijedećeg puta kad se ponovi "jednosmjerno" kolo pa naleti hrpa komentara o svom besmislu ove igre. :wave:
:rol: :rol:

Ne možeš doći sa pokušajem od prijeloga i napisati evo ovako bi trebalo da se tipuje. Sastaviš fino svoj prijedlog tačno kako bi treba da izgleda čitavo tipovanje i pošalješ na pravu adresu (sekretaru) i dobit ćeš odgovor šta i kako dalje. :wave:

Avatar
deyo
Član IO SS.ba lige
Postovi: 1845
Pridružen/a: 19 jun 2008, 16:10
Kontakt:

Re: SportSport.ba liga

Post Postao/la deyo » 13 maj 2017, 09:29

arelinho prijatelju moram te kritikovat,ti kao član IO SS.ba lige ne možeš komunicirati sa ostalim članovima lige preko smješka ili rečenica tipa "nema ništa od toga", moramo malo pokazati poštovanja, imaju teme gdje se prepucava.

Isto tako SYLAR ako imaš kakav prijedlog,molim te odvoji vremena pa napravi primjer,bukvalno kako bi izgledao postavljeni par s tvojim prijedlogom i NEMOJ ga slati sekretaru,jer sekretar je prvi medju jednakima.

Ovdje se odavno tumači pravilo malo na svoju ruku kad su bilo kakve izmjene u pitanju,gdje fino piše da kapiteni izglasaju nešta,ali caka je u tome što nigdje ne piše da prije toga sekretar ili član IO SS lige sam odluči dali da postavi to na glasanje.

Mislim da imam puno pravo malo vas iskritikovat jer sam od samog početka ovdje aktivno uključen i ideja je bila na početku uvođenjem statuta da se pika svaki član SS lige, a sve u CILJU unapređenja takmičenja i lige.

Uglavnom

Svaka izmjena treba da obrati pažnju na:
- Vrijeme potrebno da se postave parovi,tj dali to komplikuje stvar ili pojednostavljuje,ako da,koliko i šta se dobija s tim
- Šta se konkretno mjenja u sistemu igre

Kad ovo objasniš i fino postaviš kao prijedlog na nekoj temi koja se na spama,onda mi svi možemo raspraviti o tome,pa onda i članovi IO SS koji uređuju ligu mogu da ARGUMENTIMA kazu zasto ne prihvataju da se postavi na glasanje(ovo se obavezno mora urediti pravilnikom,tipa koliko članova,ko smije staviti VETO),držeći se iznad postavljenih stavki.

Imao sam i ja neke prijedloge,koji bi izvrnuli ovu ligu po sistemu,ali nisam sve razradio do u detalje pa ne postavljam.

Lično smatram da SYLAROV prijedlog (kako sam ga shvatio) bi rasteretio članove IO SS lige neke odgovornosti oko postavljanja parova.
Već je prošlo 17 sezona,svi skupljamo iskustvo,i nemoguće je da je sve idealno.
® GONGASHI POWERHOUSE ® Founder & Capitano ©
Šampioni SS Lige 🏆🏆
SS Kup 🏆
Super Kup 🏆🏆
Strijelac Lige -★★★
Strijelac Kupa-★★★
U sezoni 16★20★21★22★23★24 No1 po broju datih golova u ss.ba ligi★
Prvi član Kluba ⚽ 100, 200,300

Avatar
arelinho
Postovi: 16398
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: SportSport.ba liga

Post Postao/la arelinho » 13 maj 2017, 09:32

deyo je napisao/la:arelinho prijatelju moram te kritikovat,ti kao član IO SS.ba lige ne možeš komunicirati sa ostalim članovima lige preko smješka ili rečenica tipa "nema ništa od toga", moramo malo pokazati poštovanja, imaju teme gdje se prepucava.
Ma ovo je tema inače za zayebanciju i ja sam njemu ono napisao iz razloga što se znamo lično i dobri samo pa da ga malo šprdam. :mrgreen: :mrgreen:

I sam kažeš da je samo postavio prijedlog koji nije dobro predstavljen. :) :)

Avatar
S-Y-L-A-R
Postovi: 8763
Pridružen/a: 08 avg 2009, 18:17
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: SportSport.ba liga

Post Postao/la S-Y-L-A-R » 13 maj 2017, 14:15

Pa nisam ni postavio prijedlog konkretan, svrha posta i mog pitanja i jeste bilo da vidim da li se može(i u koliko je odgovor pozitivan, KAD može) ponuditi nešto novo? Tek tada bih mogao(kao i svi ostali koji žele) razraditi i postaviti par prijedloga do tog nekog utvrđenog roka, kada bi se probralo par prijedloga i postavilo u anketu cijelokupnoj ligi na glasanje(kapiteni to vrlo lako odrade). Imam par ideja kako bi se to moglo definisati u svrhu dobijanja veće neizvjesnosti, više taktike, i manjeg uticaja faktora sreće, a vjerujem i nekoliko drugih članova lige ali što bih se trudio, definisao i postavljao nešto ako je u startu odgovor "nema ništa od toga"? :mrgreen:
41.21.1.

25.05.2013. - First treble
23.08.2020. - First (*) treble
11-0-0. The first team ever to win the Champions League with a perfect record. #HansiFlick

Odgovori

Natrag na “SportSport.ba liga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.