Vancouver 2010 - Generalna diskusija

XXI Zimske olimpijske igre

Moderatori/ce: ribery,insider,doci

Avatar
MElloo
Postovi: 13017
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Vancouver 2010 - Generalna diskusija

Post Postao/la MElloo » 14 feb 2010, 11:36

The Game je napisao/la:Veceras je Ole Einar, on s jednim promasajem ima 98% sigurnu medalju, ako sve pogodi onda je zlato 100% :D :D :D :D
Sinoc sto se biatlona tice, iznenadila me ova Slovakinja pogotovo sto je imala promasaj kao i Neunerova. Izgleda da je presudilo sto je njen promasaj bio u prvom gadjanju a Magdalenin u drugom, pa je malo odmornija usla u zadnja 2,5 km. Ne vidim drugi razlog za brze trcanje od Njemice
vjerovatno
al su ruskinje podbacilee najbolja Ana Boulygina 4 ostalo sve izvan 10,Johssom je iznenadila slabbim trcanjem imala je 10 od 10 i opet deveta zavrsila ;) ;) Wilhelm 20 Henkel 19 Hauswald 18
MArin Dorin iznenadjenje
Anastasia Kuzmina iznenadjenje
VEceras Ole Einar i Emil Hegle glavni kandidati za zlato :mrgreen:

Avatar
bistrikboy
Postovi: 6696
Pridružen/a: 22 apr 2008, 18:12
Lokacija: Memli Side
Kontakt:

Re: Vancouver 2010 - Generalna diskusija

Post Postao/la bistrikboy » 14 feb 2010, 11:46

Kuzmina je izgleda preplacena na iznenađenja na velikim takmicenjima,prosle godine je u masstartu osvojila srebro na SP,jucer je pobjedila,ali prema svemu sudeci su teski uslovi na stazi (Snijeg je mjesavina vjestackog i prirodnog) otezali zivot tehnicarima najboljih timova a izgleda su svedski najvise zabrljali,kako god,Neuner je ostvarila minimalni cilj koji je pred sebe postavila i uzela je medalju,u utorak na utrci potjere je favorit broj 1.

Sto se tice ovog naseg "unfalla" od takmicara Tanje Karisik,navescu samo jedan kratki primjer da vam priblizim neozbiljnost naseg ski saveza,sezona u bitahlonu se zavrsava sredinom marta, a Njemacka je zakazala pocetak priprema za sezonu 2010/2011 za sredinu maja,a sezona pocinje sredinom decembra,nasi cekaju snijeg da pocnu trenirati,nema tu nikakve organizacije niti plana priprema,nije problem Fazliju ukljuciti u trenerski tim biathlonaca,on moze raditi na gađanju sa takmicarima,a mozda se ski savez treba ugledati na atletski koji stipendira svoje najbolje takmicare,koji dobiju i do 10000 maraka godisnje,koje potrose na opremu i pripreme,elem uz malo ozbiljni pristup se blamaze kao ona sinoc mogu izbjeci,ali ja sam vec u uvodnom postu na ovoj temi napisao da je ovo najlosiji bh.olimpijski tim od samostalnosti...
– Prvo i prvo, sve što ja kažem to je moje i samo moje mišljenje. To što je Vranješ uradio je uvreda za sve iskrene navijače. Za sve ljude koji vole ovu državu- kaže Ibišević na početku intervjua

Avatar
reds_forever
Postovi: 4607
Pridružen/a: 06 nov 2008, 14:31
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Vancouver 2010 - Generalna diskusija

Post Postao/la reds_forever » 14 feb 2010, 14:16

Kuzmina iznenadi pravo...nego,zna li neko sta je sa onom,...cini mi se da se zvala Aleksandra,iz BiH,mislim da su za nju govorili da je bila medju 25 najboljih "streljasica" u svijetu,ja mislim da je ona ucestvovala na OI u Torinu :?
After all,there was no 'miracle' in Istanbul,there was just a man inspiring other men to victory,a man with whom..' You'll never walk alone '

"I wouldn't walk away. I'd fight to put it right next year because I'm not a quitter" - Daniel Agger

admin
Site Admin
Postovi: 11993
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Vancouver 2010 - Generalna diskusija

Post Postao/la admin » 14 feb 2010, 14:31

reds_forever je napisao/la:Kuzmina iznenadi pravo...nego,zna li neko sta je sa onom,...cini mi se da se zvala Aleksandra,iz BiH,mislim da su za nju govorili da je bila medju 25 najboljih "streljasica" u svijetu,ja mislim da je ona ucestvovala na OI u Torinu :?
misliš na ovu: http://sportsport.ba/zimski_sportovip-4255.htm

Avatar
reds_forever
Postovi: 4607
Pridružen/a: 06 nov 2008, 14:31
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Vancouver 2010 - Generalna diskusija

Post Postao/la reds_forever » 14 feb 2010, 14:37

admin je napisao/la:
reds_forever je napisao/la:Kuzmina iznenadi pravo...nego,zna li neko sta je sa onom,...cini mi se da se zvala Aleksandra,iz BiH,mislim da su za nju govorili da je bila medju 25 najboljih "streljasica" u svijetu,ja mislim da je ona ucestvovala na OI u Torinu :?
misliš na ovu: http://sportsport.ba/zimski_sportovip-4255.htm
eh to je ta,hvala :D joj ni u ovom ne mozemo bez skandala


jes' mi bilo zao sto se sinoc odgodise one trke u alpskom skijanju... :(
After all,there was no 'miracle' in Istanbul,there was just a man inspiring other men to victory,a man with whom..' You'll never walk alone '

"I wouldn't walk away. I'd fight to put it right next year because I'm not a quitter" - Daniel Agger

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13135
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Vancouver 2010 - Generalna diskusija

Post Postao/la Admir_Sa » 14 feb 2010, 15:14

Kakva dramaticna trka u short tracku na 1500m. 200 metara do cilja tri korejanca bila prva, al jedan pravi gresku, saplice jednog svog kolegu i na kraju osvojishe samo jednu medalju (zlatnu). Dva amerikanca drugi i treci. Ovaj drugi Apolo Ono osvojio svoju sedmu olimpijsku medalju!
nema potpisa

admin
Site Admin
Postovi: 11993
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Vancouver 2010 - Generalna diskusija

Post Postao/la admin » 14 feb 2010, 15:46

reds_forever je napisao/la:
admin je napisao/la:
reds_forever je napisao/la:Kuzmina iznenadi pravo...nego,zna li neko sta je sa onom,...cini mi se da se zvala Aleksandra,iz BiH,mislim da su za nju govorili da je bila medju 25 najboljih "streljasica" u svijetu,ja mislim da je ona ucestvovala na OI u Torinu :?
misliš na ovu: http://sportsport.ba/zimski_sportovip-4255.htm
eh to je ta,hvala :D joj ni u ovom ne mozemo bez skandala


jes' mi bilo zao sto se sinoc odgodise one trke u alpskom skijanju... :(
nema ti nje zbog nediscipline: http://sportsport.ba/zimski_sportovip-14075.htm

Avatar
bistrikboy
Postovi: 6696
Pridružen/a: 22 apr 2008, 18:12
Lokacija: Memli Side
Kontakt:

Re: Vancouver 2010 - Generalna diskusija

Post Postao/la bistrikboy » 14 feb 2010, 16:06

Jucer su pocela takmicenja i u "ledenom kanalu" u vancouveru,tako su muskarci vec "na pola puta" kad je sankanje u pitanju,nakon prve dvije voznje (voze se 4) vode dva Njemacka reprezentativca,svjetski sampion Felix Loch ispred bivseg svjetskog sampiona Davida Moellera,treci je Armin Zuegeler visetruki osvajac svjetskog kupa,evo rezultata nakon 2 od 4 voznje:

http://www.vancouver2010.com/olympic-lu ... 102dm.html
– Prvo i prvo, sve što ja kažem to je moje i samo moje mišljenje. To što je Vranješ uradio je uvreda za sve iskrene navijače. Za sve ljude koji vole ovu državu- kaže Ibišević na početku intervjua

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13135
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Vancouver 2010 - Generalna diskusija

Post Postao/la Admir_Sa » 14 feb 2010, 16:22

bistrikboy je napisao/la:Jucer su pocela takmicenja i u "ledenom kanalu" u vancouveru,tako su muskarci vec "na pola puta" kad je sankanje u pitanju,nakon prve dvije voznje (voze se 4) vode dva Njemacka reprezentativca,svjetski sampion Felix Loch ispred bivseg svjetskog sampiona Davida Moellera,treci je Armin Zuegeler visetruki osvajac svjetskog kupa,evo rezultata nakon 2 od 4 voznje:

http://www.vancouver2010.com/olympic-lu ... 102dm.html
I skratili su stazu zbog sigurnosti
nema potpisa

Avatar
bistrikboy
Postovi: 6696
Pridružen/a: 22 apr 2008, 18:12
Lokacija: Memli Side
Kontakt:

Re: Vancouver 2010 - Generalna diskusija

Post Postao/la bistrikboy » 14 feb 2010, 16:26

Admir_Sa je napisao/la:
bistrikboy je napisao/la:Jucer su pocela takmicenja i u "ledenom kanalu" u vancouveru,tako su muskarci vec "na pola puta" kad je sankanje u pitanju,nakon prve dvije voznje (voze se 4) vode dva Njemacka reprezentativca,svjetski sampion Felix Loch ispred bivseg svjetskog sampiona Davida Moellera,treci je Armin Zuegeler visetruki osvajac svjetskog kupa,evo rezultata nakon 2 od 4 voznje:

http://www.vancouver2010.com/olympic-lu ... 102dm.html
I skratili su stazu zbog sigurnosti
Krecu sa "zenskog" starta koji ima manji nagib,ali opet su postizali brzine od 144km/h!
– Prvo i prvo, sve što ja kažem to je moje i samo moje mišljenje. To što je Vranješ uradio je uvreda za sve iskrene navijače. Za sve ljude koji vole ovu državu- kaže Ibišević na početku intervjua

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13135
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Vancouver 2010 - Generalna diskusija

Post Postao/la Admir_Sa » 14 feb 2010, 17:46

Danas nas na igrama ocekuje takmicenje u biathlonu na 10km, sprint muskarci, nordijska kombinacija na maloj skakaonici+10km trcanja, finale zena u brzom klizanju na 3000m, kratki program parova u klizanju, finale slobodnog skijanja za muskarce, nastavak sankanja (treca i cetvrta voznja) i dvije utakmice hokeja u zenskoj konkurenciji, finska-rusija, sad-china
nema potpisa

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Vancouver 2010 - Generalna diskusija

Post Postao/la Devil » 14 feb 2010, 20:19

Gledam malopre pregled dana,ja sta Canada uradi Slovackoj u zenskom hokeju,18:0.Izgleda da ce ovo ponovo biti lagana olimpijada za Kanadjanke nakon Torina kada su primili samo 2 gola a dali 50-ak.Inace ostao sam sokiran nakon jednog podatka kako se Slovacka plasirala na ZO,a to je pobedili su Bugarkinje 82:0 :o .
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
dubrava
Moderator
Postovi: 4830
Pridružen/a: 31 mar 2009, 09:21
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Vancouver 2010 - Generalna diskusija

Post Postao/la dubrava » 14 feb 2010, 21:25

Veliko iznenađenje u biatlonu. Jakov Fak, 22 godine, Hrvatska, osvojio brončanu medalju!!!! Svaka čast majstore!!! Skidam kapu do poda :) Bravo, bravo i samo bravo :) :) :) 8-) 8-)
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Vancouver 2010 - Generalna diskusija

Post Postao/la KK_Bosna » 14 feb 2010, 21:53

Devil je napisao/la:Gledam malopre pregled dana,ja sta Canada uradi Slovackoj u zenskom hokeju,18:0.Izgleda da ce ovo ponovo biti lagana olimpijada za Kanadjanke nakon Torina kada su primili samo 2 gola a dali 50-ak.Inace ostao sam sokiran nakon jednog podatka kako se Slovacka plasirala na ZO,a to je pobedili su Bugarkinje 82:0 :o .
nisu to bile kvalifikacije, bila je to prijateljska

bugarska je osnovala zenski hokejaski tim 2 sedmice pred tu utakmicu... ne znaju cure ni klizati :D

kanada sa lakocom slavila, a SAD je na pravom putu da ubiju kinu i vise... 5:0 nakon prve trecine

inace SAD i Kanadu treba igrati na kladionici hendikepe... na kanadu je bio 10,5 a na SAD 8,5... ;)
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Vancouver 2010 - Generalna diskusija

Post Postao/la KK_Bosna » 14 feb 2010, 21:56

dubrava je napisao/la:Veliko iznenađenje u biatlonu. Jakov Fak, 22 godine, Hrvatska, osvojio brončanu medalju!!!! Svaka čast majstore!!! Skidam kapu do poda :) Bravo, bravo i samo bravo :) :) :) 8-) 8-)
bjrondalen podbacio, 4 puta fulao... onaj austrijanac takodjer podbacio... od favorita jedino svendsen osvojio srebro...

vrijeme je usralo sve! mijenjao se iz kise u snjeg, susnjezicu... svaka cast Faku!
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Vancouver 2010 - Generalna diskusija

Post Postao/la Devil » 14 feb 2010, 21:59

Ne to su bile kvalifikacije.
evo ti vesti od tada

Slovačka - Bugarska 82:0!
08.Sep.2008, Izvor: B92

Ženska hokejaška reprezentacija Bugarske izgubila je od Slovačke rezultatom 82:0 u kvalifikacijama za Zimske olimpijske igre. Naš istočni sused primao je gol u proseku na svak 44 sekunde - gubile su sa 7:0 posle 5 minuta, 19:0 posle 10 i 31:0 na kraju prvog perioda. Bugarke se nisu proslavile ni u prethodnim mečevima, pošto su izgubile 30:1 od Hrvatske, 41:0 od Italije i 39:0 od Letonije. Bugarska ima samo 3 hale za hokej na ledu isvega 37 registrovanih igračica.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

The Game
Postovi: 3337
Pridružen/a: 09 jul 2009, 23:00
Kontakt:

Re: Vancouver 2010 - Generalna diskusija

Post Postao/la The Game » 14 feb 2010, 21:59

Potop favorita na ovom sprintu, samo Svendsen opravdao ocekivanja.
Fak je izgubio zlato u zadnjem dijelu, bio je prvi nakon 2. shootinga, oko 20-ak sekundi prednosti ispred Svendsena i na kraju ga ovaj ovaj ostavi za 1,5 s u cilju. Ipak momak zasluzuje sve cestitke, kao i Francuz sto je pobijedio.
Bjoerndalen kriminalan na prvom gadjanju, poslije je to pokusao nadoknaditi trcanjem ali ga je ono padanje poremetilo.
Uglavnom, nadam se da ce se vratiti u utrci potjere, ako bude fino gadjao moguca je i medalja, uostalom u slicnoj situaciji je bio u Torinu pa je izgubio zlato u sprintu u finisu

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Vancouver 2010 - Generalna diskusija

Post Postao/la KK_Bosna » 14 feb 2010, 22:06

Devil je napisao/la:Ne to su bile kvalifikacije.
evo ti vesti od tada

Slovačka - Bugarska 82:0!
08.Sep.2008, Izvor: B92

Ženska hokejaška reprezentacija Bugarske izgubila je od Slovačke rezultatom 82:0 u kvalifikacijama za Zimske olimpijske igre. Naš istočni sused primao je gol u proseku na svak 44 sekunde - gubile su sa 7:0 posle 5 minuta, 19:0 posle 10 i 31:0 na kraju prvog perioda. Bugarke se nisu proslavile ni u prethodnim mečevima, pošto su izgubile 30:1 od Hrvatske, 41:0 od Italije i 39:0 od Letonije. Bugarska ima samo 3 hale za hokej na ledu isvega 37 registrovanih igračica.
e da, do mene je... sad sam provjerio - to je bio prvi kvalifikacijski ciklus, u drugom su igrale sa njemicama, kazahstankama i francuskinjama...

zbunilo me sto je na sajtu ovih ZOI pisalo da je to bila "preparation game" ;)

evo ko hoce da vidi kako je to izgledalo:

http://www.youtube.com/watch?v=HGh6-CzKT-A

http://www.youtube.com/watch?v=hXXb4ULi ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=mQW0LNc6 ... re=related

P. S. amerika vodi 7-0 25. minut... 31-3 u sutevima :D
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
Ted Mosby
Postovi: 6366
Pridružen/a: 14 nov 2009, 18:47
Kontakt:

Re: Vancouver 2010 - Generalna diskusija

Post Postao/la Ted Mosby » 14 feb 2010, 22:07

Svaka čast za Jakova
Only ONE UNITED
Kimi Raikkonen:"How does it feels to drive at 300 km/h? - It feels normal."
Srcu mome tiha patnja, oku mome radost i sjaj, Dinamo Zagreb najbolji si znaj
Podrška Jackyu

Avatar
19TM87
Postovi: 3409
Pridružen/a: 24 jul 2008, 19:12
Lokacija: dolina cupova
Kontakt:

Re: Vancouver 2010 - Generalna diskusija

Post Postao/la 19TM87 » 14 feb 2010, 22:38

nisam bas upratio kad bude pregled jel uvjek u isto vrijeme ili nije standardna satnica?
ZELJO DO GROBA ZIVOTA MI MOGA

Škrba,Berjan,Baljić,Šabanadžović,Komšić,Čapljić,Bahtić,Škoro,Mihajlović,Baždarević,Nikić...

Odgovori

Natrag na “VANCOUVER 2010”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.