Vancouver 2010 - Alpsko skijanje

XXI Zimske olimpijske igre

Moderatori/ce: ribery,insider,doci

Avatar
Isnar
Postovi: 1708
Pridružen/a: 22 avg 2009, 22:06
Lokacija: Lukavac
Kontakt:

Re: Vancouver 2010 - Alpsko skijanje

Post Postao/la Isnar » 12 feb 2010, 22:25

Drago mi je sto ce Lindsay Vonn ipak nastupiti... a ona ce skoro sigurno osvojiti 3 zlata (spust (ovo 100%), super-G i superkombinacija (ako ne izleti u slalomu))... ovaj Janka stvarno usao u nula formu pred olimpijadu, mislim da ce Cuche tesko izgubiti zlato u spustu... vjerujem da ce Kostelic biti najopasniji u superkombinaciji, skoro sam siguran da ce uzeti jednu od medalja... iznenadjenja su vise moguca u tehnickim disciplinama, gdje i najbolji nekad jednostavno izlete sa staze... u slalomu su favoriti Herbst i Riesch, ali se ne bih bas okladio da ce biti tako... u veleslalomu se ne bih usudio nikoga izdvojiti, jednostavno je krajnje izjednacena konkurencija, eventualno bih izdvojio Teda Ligetya, koji se, kao tipicni amerikanac, "pali" na velika takmicenja... mnogi ce sad reci zasto nigdje nisam spomenuo Bode Millera i Benjamina Raicha... za prvog smatram da ce dozivjeti konacni debakl i vjerovatno se povuci sa ski-scene (premda ne bih zelio da tako i bude), dok ovaj drugi nije nigdje izraziti favorit, ali moze osvojiti medalju u najmanje 3 discipline, i siguran sam da se nece vratiti bez medalje... ;)
FK Željezničar/Manchester United/KK Bosna/Boston Celtics/RK Bosna/VK Mladost/Pittsburgh Penguins/NY Jets/Fernando Alonso/Rafael Nadal/Hamza Alić/LoLo Jones/Jeremy Wariner/Kenenisa Bekele/Rebbeca Soni/Stephanie Rice/Michael Phelps/Eamon Sullivan/C. Stoner

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13135
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Vancouver 2010 - Alpsko skijanje

Post Postao/la Admir_Sa » 13 feb 2010, 00:27

http://www.vancouver2010.com/olympic-al ... 076cr.html

Vjerovali ili ne ovaj mexikanac je ucestvovao na igrama u Sarajevu! Osvojio je 26 mjesto u slalomu i 48 u veleslalomu, trenutno ima 51 godinu i takmicit ce se u slalomu i veleslalomu :roll: :roll:
nema potpisa

The Game
Postovi: 3337
Pridružen/a: 09 jul 2009, 23:00
Kontakt:

Re: Vancouver 2010 - Alpsko skijanje

Post Postao/la The Game » 13 feb 2010, 00:32

Admir_Sa je napisao/la:http://www.vancouver2010.com/olympic-al ... 076cr.html

Vjerovali ili ne ovaj mexikanac je ucestvovao na igrama u Sarajevu! Osvojio je 26 mjesto u slalomu i 48 u veleslalomu, trenutno ima 51 godinu i takmicit ce se u slalomu i veleslalomu :roll: :roll:
Nema, od sutra i ja pocinjem da se profesionalno bavim zimskim sportovima, uspjecu na OI-u 2026. nastupiti.
A u medjuvremenu cu isto i da se ozbiljnije posvetim basketu, jer bi do 2028. i taj sport trebao uci u program ljetnih igara :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Avatar
19TM87
Postovi: 3409
Pridružen/a: 24 jul 2008, 19:12
Lokacija: dolina cupova
Kontakt:

Re: Vancouver 2010 - Alpsko skijanje

Post Postao/la 19TM87 » 13 feb 2010, 02:56

Preminuo povrijeđeni gruzijski sanjkaš

Tragičan uvod u Olimpijske igre u Vancouveru. Samo nekoliko sati prije ceremonije otvaranja povredama zadobivenima na treningu preminuo je gruzijski sanjkaš Nodar Kumaritašvili (21).

Foto: AFP
Kumaritašvili je pripremajući se za svoje prve Igre izgubio kontrolu nad sanjkama pri brzini oko oko 100 km/h, izletio je sa staze i udario u nezaštićenu metalnu ogradu blizu ciljne ravnine sanjkaškog centra u Whisteleru.

Pomoć mu je ukazana odmah na licu mjesta. Uz masažu srca dato mu je umjetno disanje. Oživljavanjem se krenulo niti minutu nakon njegova udarca u ogradu, a helikopterom je ubrzo prebačen i u traumatološki centar u Whistleru.

Nažalost, liječnici ga nisu mogli spasiti.

Sanjkaška staza u Vancouveru smatra se najbržom na svijetu, a neki olimpijci već su i prije ove nesreće u pitanje dovodili njenu sigurnost nakon što ih je više od deset izletjelo s nje tokom dosad održanih treninga.


pa sta je ovo moze li i jedno takmicenje poceti i zavrsiti kako treba :(
ZELJO DO GROBA ZIVOTA MI MOGA

Škrba,Berjan,Baljić,Šabanadžović,Komšić,Čapljić,Bahtić,Škoro,Mihajlović,Baždarević,Nikić...

Avatar
CRNI_SA
Postovi: 2265
Pridružen/a: 24 feb 2009, 14:21
Kontakt:

Re: Vancouver 2010 - Alpsko skijanje

Post Postao/la CRNI_SA » 13 feb 2010, 10:34

R.I.P. sad vidjeh snimku uzas :(
la liga * Winners (9):
copa del rey Winners (9):
UEFA Cup Winners' Cup Winners (1): . Intercontinental Cup Winners (1):

Los Colchoneros !

Avatar
loptica
Postovi: 1107
Pridružen/a: 24 dec 2008, 16:38
Kontakt:

Re: Vancouver 2010 - Alpsko skijanje

Post Postao/la loptica » 13 feb 2010, 16:11

Spust danas odgođen, a trebo ga Kostelić otvorit zbog vremena i uvijeta,loše počelo ;)
Fi hajati.
GO Bosno.

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13135
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Vancouver 2010 - Alpsko skijanje

Post Postao/la Admir_Sa » 15 feb 2010, 18:19

Veceras bi se trebala odrzati i prva disciplina u skijanju, ona kraljevska, spust za muskarce. Sto je teska kategorija u boxu, to je spust u skijanju. Spust se na igrama prvi put vozio 1936 u Garmishu, ali se bodovao samo za kombinaciju. 12 godina kasnije u St Moritzu prvi put je vozen spust kao posebna disciplina, a prvi pobjednik je bio Francuz Henri Oreiller. Vec na sljedecim igrama pocele su se desavati senzacije u spustu kada je pobjedio izvjesni talijan Zeno Kolo. Prvo zlato za velesilu u spustu Austriju osvojio je sjajni Toni Sailer na igrama u Kortini 1956 godine. Zanimljivost je da je na igrama 1960 pobjedio Francuz, 1964 Austrijanac, 1968 Francuz. Tek 1972 domminaciju dvije nacije prekinuo je Svajcarac Russi, da bi 1976 i 1980 zlato ponovo otislo u Austriju. 1984 u Sarajevu pobjedjuje Bill Johnson iz Amerike na sveopce iznandjenje, a nakon tog zlata u svojoj domovini bio je uporedjivan sa velikanima poput MUhameda Alija. . 1988 jedan od najbolji Svicaraca ikada Pirmin Curbrigen osvaja zlato, a 1992 primat Austrijancima nakon 12 godina vraca Patrik Ortlib. 10 godina nakon Johnsonovog triufa na padinama Bjelasnice, Amerikanci opet osvajaju zlato, ovaj put Tomi Moe je bio najbrzi.

Eh sada nova zanimljivost, u Naganu 1998 pobjedjuje Francuz Cretier, 2002 Austrijanac Fric Strobl, 2006 opet Francuz Deneria. Ako se vratimo na period od od 1956 do 1968 vidjecemo da su pobjednici u spustu bili Austrijanac-Francuz-Austrijanac-Francuz. Trenutni niz je Francuz-Austrijanac-Francuz.....?????

Po ovoj logici danas bi trebao slaviti neko od Austrijanaca, mozda Walhofer?? Ne vjerujem da ce se sa ovim sloziti Cuche, Janka, Miler, Paradi, Buchel, Guay, Heel, Svindal, Defago, Fill......

A zasto ne i Schiber ili Kroell' za Austriju

Ostaje nam da sacekamo i vidimo ko ce postati novi prvak u teskoj kategoriji skijanja
nema potpisa

The Game
Postovi: 3337
Pridružen/a: 09 jul 2009, 23:00
Kontakt:

Re: Vancouver 2010 - Alpsko skijanje

Post Postao/la The Game » 15 feb 2010, 21:19

Uh, sjajna trka, prvih 15 u sekundi zaostatka, nema se vise sta reci :) :) :) :) :)
Poredak nije iznenadjenje jer je bilo 10-ak skijasa koji su mogli uzeti medalju. Navijao sam za Bode-a, al nije mu se dalo danas nadam se da ce sutra imati vise srece u kombinaciji, da napreduje za jedno mjesto a nek Ivica osvoji zlato i ja zadovoljan. Njegovom zlatu se nadam u super g-u ;) ;)

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13135
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Vancouver 2010 - Alpsko skijanje

Post Postao/la Admir_Sa » 15 feb 2010, 21:26

Svicarci nakon 1972 i 1988 opet imaju pobjednika u spustu. Russija i Zurbrigena naslijedio je Defago, iako se vishe ocekivalo od Cuchea i Janke. Mislim da je prosle godine Defago pobjedio uzastopno na dva najteza spusta, u Wengenu i Kizbilu.

Misljenja sam da je Bode Millera nedovoljna fizicka kondicija kostala zlata, prve 2/3 staze perfektno je vozio, a fino se vidjelo pred kraj da je popustio. Da je ozbiljnije i da vishe trenira ravnog mu ne bi bilo.

Nikad se nije desilo da prva tri takmicara budu u jednoj desetinki sekunde
nema potpisa

The Game
Postovi: 3337
Pridružen/a: 09 jul 2009, 23:00
Kontakt:

Re: Vancouver 2010 - Alpsko skijanje

Post Postao/la The Game » 15 feb 2010, 21:27

Admir_Sa je napisao/la:Svicarci nakon 1972 i 1988 opet imaju pobjednika u spustu. Russija i Zurbrigena naslijedio je Defago, iako se vishe ocekivalo od Cuchea i Janke. Mislim da je prosle godine Defago pobjedio uzastopno na dva najteza spusta, u Wengenu i Kizbilu.

Misljenja sam da je Bode Millera nedovoljna fizicka kondicija kostala zlata, prve 2/3 staze perfektno je vozio, a fino se vidjelo pred kraj da je popustio. Da je ozbiljnije i da vishe trenira ravnog mu ne bi bilo.

Nikad se nije desilo da prva tri takmicara budu u jednoj desetinki sekunde
Eee, kasno mu je sad. ;) ;)

Gorazde11
Postovi: 363
Pridružen/a: 12 jul 2008, 09:37
Kontakt:

Re: Vancouver 2010 - Alpsko skijanje

Post Postao/la Gorazde11 » 15 feb 2010, 21:58

Odlicna trka u spustu, male razlike, steta za Milera mogo je i do zlata

Avatar
reds
Postovi: 8429
Pridružen/a: 20 jan 2009, 12:10
Kontakt:

Re: Vancouver 2010 - Alpsko skijanje

Post Postao/la reds » 15 feb 2010, 22:00

Kako je zavrsilo nisam gledao do kraja ?
Moze li neko napisati poredak prvih 3 ili 5 ?
Jel Miller uzeo bronzu ?
FK Pjetlovi

The Game
Postovi: 3337
Pridružen/a: 09 jul 2009, 23:00
Kontakt:

Re: Vancouver 2010 - Alpsko skijanje

Post Postao/la The Game » 15 feb 2010, 22:15

reds je napisao/la:Kako je zavrsilo nisam gledao do kraja ?
Moze li neko napisati poredak prvih 3 ili 5 ?
Jel Miller uzeo bronzu ?
1. Defago
2. Svindal +0,07
3. Miller +0,09
4. Scheiber + 0,21
5. Guay +0,33

Za ovu zadnju dvojicu nisam siguran :D :D :D :D :D :D

Avatar
reds_forever
Postovi: 4607
Pridružen/a: 06 nov 2008, 14:31
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Vancouver 2010 - Alpsko skijanje

Post Postao/la reds_forever » 16 feb 2010, 14:04

dobro se miller sjetio da zavrsi neku utrku...
After all,there was no 'miracle' in Istanbul,there was just a man inspiring other men to victory,a man with whom..' You'll never walk alone '

"I wouldn't walk away. I'd fight to put it right next year because I'm not a quitter" - Daniel Agger

Avatar
reds
Postovi: 8429
Pridružen/a: 20 jan 2009, 12:10
Kontakt:

Re: Vancouver 2010 - Alpsko skijanje

Post Postao/la reds » 16 feb 2010, 14:07

reds_forever je napisao/la:dobro se miller sjetio da zavrsi neku utrku...
Obicno kad zavrsi(sto se rijetko dogada) bude medu prvima. :lol:
FK Pjetlovi

Avatar
reds_forever
Postovi: 4607
Pridružen/a: 06 nov 2008, 14:31
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Vancouver 2010 - Alpsko skijanje

Post Postao/la reds_forever » 16 feb 2010, 14:15

reds je napisao/la:
reds_forever je napisao/la:dobro se miller sjetio da zavrsi neku utrku...
Obicno kad zavrsi(sto se rijetko dogada) bude medu prvima. :lol:
i to sto kazes :D

Bogami,kako ova olimpijada odmice ja sve manje vremena imam da je pratim.....sinoc ne uspjedoh bacit ni mili pogled na spust :(
After all,there was no 'miracle' in Istanbul,there was just a man inspiring other men to victory,a man with whom..' You'll never walk alone '

"I wouldn't walk away. I'd fight to put it right next year because I'm not a quitter" - Daniel Agger

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Vancouver 2010 - Alpsko skijanje

Post Postao/la KK_Bosna » 16 feb 2010, 15:31

reds_forever je napisao/la:
reds je napisao/la:
reds_forever je napisao/la:dobro se miller sjetio da zavrsi neku utrku...
Obicno kad zavrsi(sto se rijetko dogada) bude medu prvima. :lol:
i to sto kazes :D

Bogami,kako ova olimpijada odmice ja sve manje vremena imam da je pratim.....sinoc ne uspjedoh bacit ni mili pogled na spust :(
ma nije se ni imalo sta vidjeti... ja sam prebacio kanal kad je cuche podbacio... bolje da se nije ni pojavljivao nego ovako povrijedjen :roll:
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

The Game
Postovi: 3337
Pridružen/a: 09 jul 2009, 23:00
Kontakt:

Re: Vancouver 2010 - Alpsko skijanje

Post Postao/la The Game » 16 feb 2010, 15:57

KK_Bosna je napisao/la:
ma nije se ni imalo sta vidjeti... ja sam prebacio kanal kad je cuche podbacio... bolje da se nije ni pojavljivao nego ovako povrijedjen :roll:
Sinoc se nije imalo sta vidjeti il ukupno na Olimpijadi.
Ako je ovo drugo onda se slazemo, ali samo jer se to jos zahuktava.
A ako je prvo onda ne znam sta si ti gledao

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13135
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Vancouver 2010 - Alpsko skijanje

Post Postao/la Admir_Sa » 16 feb 2010, 15:58

reds_forever je napisao/la:
reds je napisao/la:
reds_forever je napisao/la:dobro se miller sjetio da zavrsi neku utrku...
Obicno kad zavrsi(sto se rijetko dogada) bude medu prvima. :lol:
i to sto kazes :D

Bogami,kako ova olimpijada odmice ja sve manje vremena imam da je pratim.....sinoc ne uspjedoh bacit ni mili pogled na spust :(
Onda za 4 godine neces nishta uspjet pratit, kad budu termini od 10-18 :mrgreen:
nema potpisa

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Vancouver 2010 - Alpsko skijanje

Post Postao/la KK_Bosna » 16 feb 2010, 16:08

The Game je napisao/la:
KK_Bosna je napisao/la:
ma nije se ni imalo sta vidjeti... ja sam prebacio kanal kad je cuche podbacio... bolje da se nije ni pojavljivao nego ovako povrijedjen :roll:
Sinoc se nije imalo sta vidjeti il ukupno na Olimpijadi.
Ako je ovo drugo onda se slazemo, ali samo jer se to jos zahuktava.
A ako je prvo onda ne znam sta si ti gledao
pa vise se imalo vidjeti na maloj skakonici nego sinoc...
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Zaključano

Natrag na “VANCOUVER 2010”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.