Sudije na SP-u

11. juni - 11. juli

Moderator/ica: admin

Avatar
mirza_9
Postovi: 741
Pridružen/a: 08 jul 2008, 02:06
Kontakt:

Re: Sudije na SP-u

Post Postao/la mirza_9 » 13 jun 2010, 00:17

Zašto po dvojica sudija iz meksika i novog zelanda???

Avatar
Trasimaco
Postovi: 4146
Pridružen/a: 04 maj 2009, 07:59
Kontakt:

Re: Sudije na SP-u

Post Postao/la Trasimaco » 13 jun 2010, 05:40

Ne serite. Rosetti nas je pokrao pred ocima svijeta. Zavjera! :lol: :lol:

Veoma sam zadovoljan suđenjem u prva dva dana SP. Pogotovo od strane ovih sudija sa drugih kontinenata. Precijenjeni Evropljani su izgleda najgori. Howard Webb ce prvi nesto uprskati, to ste ovdje culi. 8-) Istina, nije jos ulog tako veliki kao sto ce biti kad se stigne u zavrsne faze, pa je mozda i to razlog dobrog suđenja. :mrgreen: Ali sve u svemu, zasad je sve u najboljem redu.
A lion doesn't concern himself with the opinions of a sheep.

Avatar
Cartman
Postovi: 29467
Pridružen/a: 24 avg 2008, 12:04
Lokacija: South Park, Colorado
Kontakt:

Re: Sudije na SP-u

Post Postao/la Cartman » 13 jun 2010, 10:43

Trasimaco je napisao/la:Ne serite. Rosetti nas je pokrao pred ocima svijeta. Zavjera! :lol: :lol:

Veoma sam zadovoljan suđenjem u prva dva dana SP. Pogotovo od strane ovih sudija sa drugih kontinenata. Precijenjeni Evropljani su izgleda najgori. Howard Webb ce prvi nesto uprskati, to ste ovdje culi. 8-) Istina, nije jos ulog tako veliki kao sto ce biti kad se stigne u zavrsne faze, pa je mozda i to razlog dobrog suđenja. :mrgreen: Ali sve u svemu, zasad je sve u najboljem redu.
Nemoj brate trasimaco na Webba. Znas da je to "nas" covjek. Sjeti se samo penala protiv Tottenhama :D
Safet Susic zagonetan: "Volio bih da nas Izrael napadne"
The flowers of English football, the flowers of Manchester

Avatar
Trasimaco
Postovi: 4146
Pridružen/a: 04 maj 2009, 07:59
Kontakt:

Re: Sudije na SP-u

Post Postao/la Trasimaco » 13 jun 2010, 17:17

Ne zalim se ja na Webba kad sudi Unitedu. :mrgreen: Ovo je međutim SP i ne bih volio da nesto uprska, ali mislim da hoce.
A lion doesn't concern himself with the opinions of a sheep.

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Sudije na SP-u

Post Postao/la Devil » 13 jun 2010, 18:17

mirza_9 je napisao/la:Zašto po dvojica sudija iz meksika i novog zelanda???
Iz Uruguaya i NZ a ne Meksika.Iz Uruguaya su dva jer su Carlos Amarilla i Mehmed Benuza pali na testu jer njihovi pomocnici nisu prosli pa je naknado pozvan Martin Vakez a druga zamena nije nadjena pa je zato umesto 30 na spisku 29 sudija.A za NZ stvarno ne znam.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
Cartman
Postovi: 29467
Pridružen/a: 24 avg 2008, 12:04
Lokacija: South Park, Colorado
Kontakt:

Re: Sudije na SP-u

Post Postao/la Cartman » 13 jun 2010, 18:25

Devil je napisao/la:
mirza_9 je napisao/la:Zašto po dvojica sudija iz meksika i novog zelanda???
Iz Uruguaya i NZ a ne Meksika.Iz Uruguaya su dva jer su Carlos Amarilla i Mehmed Benuza pali na testu jer njihovi pomocnici nisu prosli pa je naknado pozvan Martin Vakez a druga zamena nije nadjena pa je zato umesto 30 na spisku 29 sudija.A za NZ stvarno ne znam.
Ma sigurno mora bit odredjen broj sudija i iz Oceanije, a Novi Zeland je tamo jedina koliko-toliko ozbiljna fudbalska nacija.
Safet Susic zagonetan: "Volio bih da nas Izrael napadne"
The flowers of English football, the flowers of Manchester

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61295
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Sudije na SP-u

Post Postao/la Virtu4l » 14 jun 2010, 09:24

Ovrebo što je sudio, sudio je, ostala mu je samo prva liga Norveške, pa nek handri Rosenborg, Sandefjord, Tromso i ostale...

Suđenje je jedina dobra stvar u dosadašnjem toku prvenstva.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
mirzza
Postovi: 2198
Pridružen/a: 27 maj 2008, 11:43
Kontakt:

Re: Sudije na SP-u

Post Postao/la mirzza » 14 jun 2010, 10:18

Mah sudjenje relativno dobro, ali sinoc je onaj masakr nad Australcima pokvario dojam. Prvo sto se penal morao svirati, ruka je promijenila smjer lopti, a zatim iskljucenje najboljeg australca Cahila za start koji je za zutog kartona, svabo ga je gurnuo tako da namjere nije bilo.

Onaj Meksikanac mi se sinoc zgadio, usro je tekmu jer je trebalo biti 2-1 u jednom momentu i kengurima zavrsio prvenstvo jer bez Cahila su skroz druga ekipa.
Cuva Bog Zelju svog!

Avatar
OTNYS_YNWA
Postovi: 18227
Pridružen/a: 19 jun 2009, 08:16
Lokacija: Head smashed in Buffalo jump Interpretive Center
Kontakt:

Re: Sudije na SP-u

Post Postao/la OTNYS_YNWA » 14 jun 2010, 20:25

Može li se igdje vidjeti kada će onaj Mexikanac ponovo da sudi da 100km uplatim da će biti crveni ? :|

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13135
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Sudije na SP-u

Post Postao/la Admir_Sa » 14 jun 2010, 22:57

OTNYS_YNWA je napisao/la:Može li se igdje vidjeti kada će onaj Mexikanac ponovo da sudi da 100km uplatim da će biti crveni ? :|
I mene to zanima??
nema potpisa

Neutral
Postovi: 37778
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Sudije na SP-u

Post Postao/la Neutral » 15 jun 2010, 03:22

Odlično suđenje do sada.

Avatar
nero.piroman
Postovi: 374
Pridružen/a: 11 feb 2010, 16:07
Lokacija: BiH
Kontakt:

Re: Sudije na SP-u

Post Postao/la nero.piroman » 15 jun 2010, 03:24

Neutral je napisao/la:Odlično suđenje do sada.
sudjenje do sad perfektno, pozitivno sam iznenadjen.
Tko želi nešto naučiti, nači će način; tko ne želi, naći će izliku.

Avatar
mighty_reds
Postovi: 855
Pridružen/a: 28 dec 2009, 01:23
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Sudije na SP-u

Post Postao/la mighty_reds » 15 jun 2010, 19:37

suđenje zaista dobro dosad iznenađen sam samo mi je malo čudno što se zaboravila scena sa prve utakmice tj poništeni gol mexica

mozda grijesim al ako neko zna razlog sto je gol ponisten nek me prosvijetli hvala :D
The status of being a Liverpool player keeps our players motivated.'
- Bill Shankly

R.I.P. Haris Arapović (hary_ynwa) You'll never walk alone

KONGO
Postovi: 1017
Pridružen/a: 17 dec 2008, 23:58
Kontakt:

Re: Sudije na SP-u

Post Postao/la KONGO » 15 jun 2010, 19:42

Kako ba sudjenje fer i korektno, Ronaldo kad neko protrci pored njega pada i ovaj svira prekrsaj !

Pa onaj crveni za onog Australca :shock:

:roll:
Izronio je Stari za one što ga vole (Juli 23, 2004)

Megaloman
Postovi: 273
Pridružen/a: 30 jun 2009, 11:52
Kontakt:

Re: Sudije na SP-u

Post Postao/la Megaloman » 15 jun 2010, 19:48

mighty_reds je napisao/la:suđenje zaista dobro dosad iznenađen sam samo mi je malo čudno što se zaboravila scena sa prve utakmice tj poništeni gol mexica

mozda grijesim al ako neko zna razlog sto je gol ponisten nek me prosvijetli hvala :D
Vidi se da je golman JAR istrcao i da je na gol liniji ostao samo jedan igrac JAR. U takvim slucajevima (kada golman istrci) posljednji igrac se racuna kao golman i samim tim gol je opravdano ponisten jer je bio offside. Ne znam da li sam ti lijepo objasnio. :)

Sto se sudjenja na ovom SP tice - pozitivno sam iznenadjen. Samo me izivcirao onaj kreten sto je sudio FRA-URG jer je dijelio kartone za stvari za koje se u Engleskoj ne bi ni prekidala igra.


Mene samo interesuje gdje su sada oni pametnjakovici koji su tvrdili da je sudija duzan prekinuti mec svaki put kada igrac ostane na zemlji zaleci se na povredu. Valjda im je sada jasno kakve su debilne gluposti lupali.
Dvorac u polju il´naziv zanata, vise se voli grad od sindikata
Mjesto gdje zivis, mjesto rodjenja - vise se voli od zaposlenja

Avatar
mighty_reds
Postovi: 855
Pridružen/a: 28 dec 2009, 01:23
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Sudije na SP-u

Post Postao/la mighty_reds » 15 jun 2010, 22:43

Megaloman je napisao/la:
mighty_reds je napisao/la:suđenje zaista dobro dosad iznenađen sam samo mi je malo čudno što se zaboravila scena sa prve utakmice tj poništeni gol mexica

mozda grijesim al ako neko zna razlog sto je gol ponisten nek me prosvijetli hvala :D
Vidi se da je golman JAR istrcao i da je na gol liniji ostao samo jedan igrac JAR. U takvim slucajevima (kada golman istrci) posljednji igrac se racuna kao golman i samim tim gol je opravdano ponisten jer je bio offside. Ne znam da li sam ti lijepo objasnio. :)

Sto se sudjenja na ovom SP tice - pozitivno sam iznenadjen. Samo me izivcirao onaj kreten sto je sudio FRA-URG jer je dijelio kartone za stvari za koje se u Engleskoj ne bi ni prekidala igra.


Mene samo interesuje gdje su sada oni pametnjakovici koji su tvrdili da je sudija duzan prekinuti mec svaki put kada igrac ostane na zemlji zaleci se na povredu. Valjda im je sada jasno kakve su debilne gluposti lupali.

aha shvatio sam bezze mi to pravilo nisam znao...golman moze znaci letat po kaznenom kad je korner dok god ima jedan igrac na liniji :mrgreen:
The status of being a Liverpool player keeps our players motivated.'
- Bill Shankly

R.I.P. Haris Arapović (hary_ynwa) You'll never walk alone

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Sudije na SP-u

Post Postao/la Devil » 15 jun 2010, 22:47

Joj kako oni zakomplikuju dok objasnjavaju nmg da verujem,od jednostavne stvari naprave misteriju. :lol:
Znaci u trenutku upucivanja lopte ispred igraca moraju biti bar dva protivnicka igraca,i gotova prica.
Nadam se da ti je sad jasno..
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
mighty_reds
Postovi: 855
Pridružen/a: 28 dec 2009, 01:23
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Sudije na SP-u

Post Postao/la mighty_reds » 16 jun 2010, 00:27

Devil je napisao/la:Joj kako oni zakomplikuju dok objasnjavaju nmg da verujem,od jednostavne stvari naprave misteriju. :lol:
Znaci u trenutku upucivanja lopte ispred igraca moraju biti bar dva protivnicka igraca,i gotova prica.
Nadam se da ti je sad jasno..
kontam kontam sad..nisam nikad pravilo offside posmatrao tako jer je ovo rijedak slucaj jbg :D
The status of being a Liverpool player keeps our players motivated.'
- Bill Shankly

R.I.P. Haris Arapović (hary_ynwa) You'll never walk alone

Avatar
Citizen-X
Postovi: 6339
Pridružen/a: 19 dec 2008, 17:20
Lokacija: Nizguzovići kod Niodaklevaca - Ni'djezemska
Kontakt:

Re: Sudije na SP-u

Post Postao/la Citizen-X » 16 jun 2010, 07:59

[youtube][/youtube]

slika
....ima Bosne begler-beze, bilo je i prije vas, bice je i poslije vas.....

Avatar
Blue_He4rt
Postovi: 3124
Pridružen/a: 26 maj 2010, 00:46
Kontakt:

Re: Sudije na SP-u

Post Postao/la Blue_He4rt » 18 jun 2010, 03:10

Citizen-X je napisao/la:[youtube][/youtube]

slika



AHhahahahahahhah,nisam se ovako zadugo ismijao......Ne mogu vjerovati da se ovako odvija razgovor izmedju sudija :mrgreen: :mrgreen:
Chelsea F.C.

Odgovori

Natrag na “Svjetsko Prvenstvo: Južna Afrika 2010.”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.