Sudije na SP-u

11. juni - 11. juli

Moderator/ica: admin

Avatar
Dylan Dog
Postovi: 6799
Pridružen/a: 01 jul 2009, 04:10
Kontakt:

Re: Sudije na SP-u

Post Postao/la Dylan Dog » 18 jun 2010, 05:54

Ona situacija kada je golman JAR dobio crveni karton i kada je sviran penal za Urugvaj je po meni velika glupost.Ne kazem ja da je sudija pogrijesio,valjda su takva pravila ali kada u jednom trenutku protiv nekoga sviras penal i plus iskljucis igraca to je preveliki gubitak i to cesto i unisti zanimljivost utakmice.Mislim da je s obzirom da se nije radilo o nekom posebno ostrom startu bilo sasvim dovoljno penal + zuti karton za golmana.
Tragedija!Bosna i Hercegovina gubi svog najvećeg dragulja??Pogibljeni start znači kraj potencijalno velike karijere?? Pogledati na:
http://www.pohrani.com/f/1h/RC/SsrCfkJ/dajv.gif

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Sudije na SP-u

Post Postao/la Devil » 18 jun 2010, 11:35

Dylan Dog je napisao/la:Ona situacija kada je golman JAR dobio crveni karton i kada je sviran penal za Urugvaj je po meni velika glupost.Ne kazem ja da je sudija pogrijesio,valjda su takva pravila ali kada u jednom trenutku protiv nekoga sviras penal i plus iskljucis igraca to je preveliki gubitak i to cesto i unisti zanimljivost utakmice.Mislim da je s obzirom da se nije radilo o nekom posebno ostrom startu bilo sasvim dovoljno penal + zuti karton za golmana.
Nije glupost,ako radis po pravilima onde je jedino no bilo resenje.Golman je u tom trenutku sto bi rekli beo poslednji igrac odbrane i tu se po pravilu daje crveni karton ma gde god da stojis.Posto je bilo u sesnaestercu penal+crveni je zasluzen.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Neutral
Postovi: 37778
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Sudije na SP-u

Post Postao/la Neutral » 21 jun 2010, 18:08

Od dobroga početka do lošega kraja. Svaki dan sve gore i gore, i do sada najgore prvenstvo po suđenju, tako barem kažu Nijemci ;)

Avatar
Cartman
Postovi: 29467
Pridružen/a: 24 avg 2008, 12:04
Lokacija: South Park, Colorado
Kontakt:

Re: Sudije na SP-u

Post Postao/la Cartman » 21 jun 2010, 18:19

Neutral je napisao/la:Od dobroga početka do lošega kraja. Svaki dan sve gore i gore, i do sada najgore prvenstvo po suđenju, tako barem kažu Nijemci ;)
Slazem se, najveci problem po meni je sto se svira skoro svaki kontakt i sto djele previse zutih. Nema potrebe za takvu strogost. A isto tako se stvori atmosfera gdje svi igraci simuliraju da bi isprovocirali zuti kod protivnika. Posto licno najvise pratim englesku ligu, znam da sam naviko na malo grublju i tvrdju igru nego sto se dozvoljava u medjunardnom nogometu, ali ovo je preslo sve mjere. Ovaj crveni danas je smjesan. I pola zutih sto je podjelio mogo je zadrzat za sebe.
Safet Susic zagonetan: "Volio bih da nas Izrael napadne"
The flowers of English football, the flowers of Manchester

Avatar
VanBasten
Moderator
Postovi: 6792
Pridružen/a: 27 nov 2008, 13:00
Kontakt:

Re: Sudije na SP-u

Post Postao/la VanBasten » 21 jun 2010, 18:25

E pa jbg, zvijezdice i treneri plaču Blatteru da se zaštite igrači. Pa imamo pooštrena pravila. Tražili su, nek gledaju.

Ni po čemu, bar za mene, ovo prvenstvo nije gore kad je u pitanju suđenje. Standardno. Jedina neubičajena pojava da pored očajnog suđenja sudaca iz Afrike, Azije, na ovom prvenstvu gledamo ništa manje očajno suđenje evropskih sudija. Španac koji je sudio Njemačka - Srbija, i Francuz sinoć - odron. Najbolji dosad, po mom mišljenju, bijaše onaj Uzbekistanac.
glupost za hrabre je sebičan lijek

Dis tajm nekst jer, vil'bi čempions of Jurop

Neutral
Postovi: 37778
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Sudije na SP-u

Post Postao/la Neutral » 21 jun 2010, 18:26

Cartman je napisao/la:
Neutral je napisao/la:Od dobroga početka do lošega kraja. Svaki dan sve gore i gore, i do sada najgore prvenstvo po suđenju, tako barem kažu Nijemci ;)
Slazem se, najveci problem po meni je sto se svira skoro svaki kontakt i sto djele previse zutih. Nema potrebe za takvu strogost. A isto tako se stvori atmosfera gdje svi igraci simuliraju da bi isprovocirali zuti kod protivnika. Posto licno najvise pratim englesku ligu, znam da sam naviko na malo grublju i tvrdju igru nego sto se dozvoljava u medjunardnom nogometu, ali ovo je preslo sve mjere. Ovaj crveni danas je smjesan. I pola zutih sto je podjelio mogo je zadrzat za sebe.


Ehh...i meni to smeta, mislim da svaki dodir, čak i onaj normalni oni sviraju neki faul, a tek kriterija za davanje žutih kartona :roll:

Pa nije ovo košarka.

Avatar
steve-o
Postovi: 3187
Pridružen/a: 08 jun 2009, 21:24
Lokacija: 61°14′32″N 7°3′18″E
Kontakt:

Re: Sudije na SP-u

Post Postao/la steve-o » 21 jun 2010, 18:29

najbolji sudac do sada je onaj baldassi iz argentine, odlicno je odradio svoje dvije tekme(srbija-gana i holandija-japan) do sada. a ovo ostalo je toplo-hladno :roll:

Avatar
VanBasten
Moderator
Postovi: 6792
Pridružen/a: 27 nov 2008, 13:00
Kontakt:

Re: Sudije na SP-u

Post Postao/la VanBasten » 21 jun 2010, 18:31

steve-o je napisao/la:najbolji sudac do sada je onaj baldassi iz argentine, odlicno je odradio svoje dvije tekme(srbija-gana i holandija-japan) do sada. a ovo ostalo je toplo-hladno :roll:
eh da, u pravu si. Odlično je Argetinac sudio. Na njega sam zaboravio.
glupost za hrabre je sebičan lijek

Dis tajm nekst jer, vil'bi čempions of Jurop

Neutral
Postovi: 37778
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Sudije na SP-u

Post Postao/la Neutral » 21 jun 2010, 18:37

Ma Busacca je kralj.

Avatar
EdinTM87
Postovi: 2309
Pridružen/a: 20 apr 2010, 19:27
Kontakt:

Re: Sudije na SP-u

Post Postao/la EdinTM87 » 21 jun 2010, 18:48

1. kolo, sudije odlicne. PREOSTALI DIO, SUDIJE KATASTOFALNE. U 2. kolu kardinalne greske su napravljene. :shock:
Zeljeznicar za zivot cijeli !

Roger, Manning, Kobe, Juninho Simply the Best !

Avatar
Omerbavarac
Postovi: 17767
Pridružen/a: 12 maj 2009, 12:24
Kontakt:

Re: Sudije na SP-u

Post Postao/la Omerbavarac » 21 jun 2010, 18:53

Evo ko obiljezava ovo prvenstvo. Malo je ko ocekivao da ce suci biti glavne uloge......
ato-femto-piko-nano-mikro-mili-centi-deci-kilo-mega-giga-tera-peta-exa-zetta-yotta-xona-weka-wunda-uda-treda-sorta-rinta-quexa-pepta-ocha-nena-minga-luma-BAYERN !!

Avatar
Principatus
Postovi: 9446
Pridružen/a: 06 feb 2009, 20:42
Lokacija: Germany
Kontakt:

Re: Sudije na SP-u

Post Postao/la Principatus » 21 jun 2010, 19:00

U Njemackoj se vec malo strahuje od sljedeceg sudije. Ovaj Brazilac je u svojoj domovini bio nekoliko sedmica suspendiran zbog eventualnog namjestanja/manipulisanja utakmica. No FIFA-i je izgleda dovoljno dobar za nesto nebitno kao sto je to SP. ;)

Inace su Nijemci dosta imuni na takve price, zalbe na sudije jednostavno nisu toliko dio diskusija, mnogo se toga akceptira. Ovaj put je to drugacije, tako da je sudjenje zauzelo jednu relevantnu poziciju u diskusijama, sudjenje protiv Srbije su naprimjer na TV pustili da se ocjeni od jednog nezavisnog ex-sudije, koji je bio misljenja, da Spanac nije imao niti kontrolu niti osjecaj za utakmicu. Da vidimo sta ce sada doci.
Freude, schöner Götterfunken, Tochter aus Elysium. Wir betreten feuertrunken, Himmlische, dein Heiligtum. Deine Zauber binden wieder, was die Mode streng geteilt: Alle Menschen werden Brüder, wo dein sanfter Flügel weilt.

Neutral
Postovi: 37778
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Sudije na SP-u

Post Postao/la Neutral » 21 jun 2010, 19:07

6 sedmica mislim ako sam dobro pročitao. No dobro, ne bi bio pozvan da ne valja. Ljudski je griješiti. :mrgreen:

Avatar
Omerbavarac
Postovi: 17767
Pridružen/a: 12 maj 2009, 12:24
Kontakt:

Re: Sudije na SP-u

Post Postao/la Omerbavarac » 21 jun 2010, 19:25

Neutral je napisao/la:6 sedmica mislim ako sam dobro pročitao. No dobro, ne bi bio pozvan da ne valja. Ljudski je griješiti. :mrgreen:
Tako ce i Novo Panic 2014 dobiti poziv kao jedan od glavnih sudija da dijeli pravdu. :roll: :roll:
ato-femto-piko-nano-mikro-mili-centi-deci-kilo-mega-giga-tera-peta-exa-zetta-yotta-xona-weka-wunda-uda-treda-sorta-rinta-quexa-pepta-ocha-nena-minga-luma-BAYERN !!

Avatar
harishp
Postovi: 19169
Pridružen/a: 28 feb 2009, 05:52
Kontakt:

Re: Sudije na SP-u

Post Postao/la harishp » 21 jun 2010, 19:29

Sudije,dosadnije od vuvuzela.Nijedna tekma cestito ne moze proci a da oni ne ukenaju sa crvenim ili kilama zutih.
I fakticki taj moment odrede pobjednika.
Koji sljam na svjetsko dodje,majko draga. :roll: :lol:
Sacuvaj me boze onih navijaca repke koji na domaci mec te repke moraju nositi putovnicu ili ti ga pasos, a uz to jos svoji na svom.
-----------
A Begovic sta je branio Spaniulusu?To je cudesna suma Jel?By @bhsport
-----------
Pravda za @Kurtmu

Neutral
Postovi: 37778
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Sudije na SP-u

Post Postao/la Neutral » 21 jun 2010, 19:43

omerbavarac je napisao/la:
Neutral je napisao/la:6 sedmica mislim ako sam dobro pročitao. No dobro, ne bi bio pozvan da ne valja. Ljudski je griješiti. :mrgreen:
Tako ce i Novo Panic 2014 dobiti poziv kao jedan od glavnih sudija da dijeli pravdu. :roll: :roll:

Novo Panića je Uefa kaznila, pa tek naši, u njih je njihov savez. :mrgreen:

Avatar
OTNYS_YNWA
Postovi: 18227
Pridružen/a: 19 jun 2009, 08:16
Lokacija: Head smashed in Buffalo jump Interpretive Center
Kontakt:

Re: Sudije na SP-u

Post Postao/la OTNYS_YNWA » 21 jun 2010, 22:22

Meni se iskreno nije svidjelo suđenje na ovoj utakmici Španija-Honduras :|

Neutral
Postovi: 37778
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Sudije na SP-u

Post Postao/la Neutral » 21 jun 2010, 22:25

Meni je baš dobro sudio, dvije-tri greške, ali dobro je kakvih ima :mrgreen:

amho
Postovi: 1214
Pridružen/a: 31 maj 2010, 14:24
Kontakt:

Re: Sudije na SP-u

Post Postao/la amho » 23 jun 2010, 15:36

Principatus je napisao/la:U Njemackoj se vec malo strahuje od sljedeceg sudije. Ovaj Brazilac je u svojoj domovini bio nekoliko sedmica suspendiran zbog eventualnog namjestanja/manipulisanja utakmica. No FIFA-i je izgleda dovoljno dobar za nesto nebitno kao sto je to SP. ;)

Inace su Nijemci dosta imuni na takve price, zalbe na sudije jednostavno nisu toliko dio diskusija, mnogo se toga akceptira. Ovaj put je to drugacije, tako da je sudjenje zauzelo jednu relevantnu poziciju u diskusijama, sudjenje protiv Srbije su naprimjer na TV pustili da se ocjeni od jednog nezavisnog ex-sudije, koji je bio misljenja, da Spanac nije imao niti kontrolu niti osjecaj za utakmicu. Da vidimo sta ce sada doci.
razlog zasto nijemci ne kritikuju sudjenje na reprezentativnom nivou je vrlo jednostavan. ne desava se cesto da sudije grijese kada oni igraju, a i kad grijese onda sigurno ne na njihovu stetu. protiv srbije je bilo ipak na njihovu stetu. izgubili su jer ih je sudija nepravedno osakatio, ali daleko su manje diskutovali o sudjenju na utakmici s australijom kada je cahill prestrogo dobio crveni karton (prestrogo zato jer se slicni startovi u drugim utakmicama nisu uopste sankcionisali). rijetko je ko posten kad se radi o reprezentativnom fudbalu... svi gledaju samo da pobijede. bez obzira na koji nacin.

amho
Postovi: 1214
Pridružen/a: 31 maj 2010, 14:24
Kontakt:

Re: Sudije na SP-u

Post Postao/la amho » 23 jun 2010, 15:45

gresaka ce uvijek biti. to se ne moze izbjeci. ne moze sudija uvijek sve vidjet.. jednostavno ne moze..
jedino sto zamjeram FIFI je neujednacen kriterij. kod jednog sudije se za odredjen sart dobije zuti, kod drugog crveni, a treci sudija ne sudi ni prekrsaj... tu je FIFA kriva jer ne bira najbolje sudije, vec gleda kontinentalnu zastupljenost... sudija sa sejsela, iz saudijske arabije, uzbekistana itd... ti ljudi jednostavno nisu na nivou najboljih svjetskih sudija. neka puste da najbolji sude, pa makr bilo tu po 5 engleskih i njemackih sudija. gresaka bi sigurno i tu bilo, ali bi kriterij bio jednak.

Odgovori

Natrag na “Svjetsko Prvenstvo: Južna Afrika 2010.”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.