Sudije na SP-u

11. juni - 11. juli

Moderator/ica: admin

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Sudije na SP-u

Post Postao/la Devil » 23 jun 2010, 18:43

amho je napisao/la:gresaka ce uvijek biti. to se ne moze izbjeci. ne moze sudija uvijek sve vidjet.. jednostavno ne moze..
jedino sto zamjeram FIFI je neujednacen kriterij. kod jednog sudije se za odredjen sart dobije zuti, kod drugog crveni, a treci sudija ne sudi ni prekrsaj... tu je FIFA kriva jer ne bira najbolje sudije, vec gleda kontinentalnu zastupljenost... sudija sa sejsela, iz saudijske arabije, uzbekistana itd... ti ljudi jednostavno nisu na nivou najboljih svjetskih sudija. neka puste da najbolji sude, pa makr bilo tu po 5 engleskih i njemackih sudija. gresaka bi sigurno i tu bilo, ali bi kriterij bio jednak.
Ovde jednostavno gresis,Irmatov je meni najbolji sudija prvenstva za sada,tri fenomenalne tekme,uz to ponisten neregularan gol Mexica sa pravilom koje dosta ljudi nije znalo(dosta ih i na forumu)a verujem da ni pola sudija ne bi sviralo onakav ofsajd.
Sudija sa Seychella takodje veoma dobar,nekoliko sitnih gresaka ali nista narocito sto je uticalo na pogodak.
Dakle sudije iz tih sto bi ti rekao egzoticnih zemalja su odlicni da ne kazem fenomenalni.
Jedini koji je pogreseo je beo Coullibaly iz Malia ali je on vec dobeo sut kartu.

Dok sa druge strane pogledaj Evropljane:
Stefan Lannoy,odavno nisam video losijeg sudiju,katastrofalno sudjenje.Ako je Coullibaly dobeo sut kartu onda mora i ovaj.DAnas koliko sam video De Blekkere ponisteo cist pogodak Amerima(to jos nisam video pravo pa da kazem sa sigurnosci da je ponisteo,mada koliko sam video na pregledu gol je cist)
Dakle dolazimo do saznanja da su se mozda i ovi anonimusi i bolje pokazali od pravih sudija.

I da stvarno mi je malo glupo sto je FIFA izdala naredjenje da se zvezde stite.A sto bi to bilo tako samo da mi je znati.Neka svi imaju jednaka pravila i gotovo.To znaci da za neko udaranje zvezde mozes dobiti i crveni karton,dok kada bi zvezda nekoga tako udarela ne bi dobila ni opomenu.Tako ja to shvatam.

I za kraj odlican 3D prikaz situacije ponistenog gola MExica u prvome kolu.
[youtube][/youtube]
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Bečki Kongres
Postovi: 588
Pridružen/a: 20 jun 2010, 10:21
Lokacija: Newcastle
Kontakt:

Re: Sudije na SP-u

Post Postao/la Bečki Kongres » 26 jun 2010, 13:21

Danas sude Kasai i Stark.


Stark je na posljednjoj utakmici koju je sudio na prvenstvu pokazao 4 žuta kartona(Slovenija - Engleska), a na meču Argentina - Nigerija pokazao je samo 2 žuta kartona. Dakle, moglo bi se danas desiti da i utakmica Uruguay - Koreja bude kec na kartone.

Victor Kasai sudi utakmicu SAD - Gana. Kao i Stark, i on je sudio 2 meča na prvenstvu Mexico - Uruguay(pokazao 3 žuta kartona) i Brazil - Koreja(pokazao 2 žuta kartona). Ova dva suca su dobila odlične ocjene nakon 2 vođene utakmice, pa je za očekivati da i danas budu na visini zadatka.

Dakle, po meni, oba idu kec na kartone. :D

Avatar
Isnar
Postovi: 1708
Pridružen/a: 22 avg 2009, 22:06
Lokacija: Lukavac
Kontakt:

Re: Sudije na SP-u

Post Postao/la Isnar » 27 jun 2010, 02:00

Sudjenje na ovom SP-u je davno postalo degutantno, ovo se vise ne da trpiti, do kad ce vise siljiti za africke i latinoamericke reprezentacije... sve sudije odreda su jedna nesposobna i korumpirana mraka i predlazem da se svi kolektivno otpuste i posalju na cestu, bolje nisu ni zasluzili, a da se uvede elektronsko sudjenje, o cemu imam i detaljno razradjen plan kako bi trebalo izgledati... elektronika bi cak bila u stanju da procijeni da li je kontakt za prekrsaj i koji karton, shodno tome, treba da se dodijeli, a kamo li neke trivijalne stvari tipa ofsajd ili prelazak lopte preko gol-crte... ali ne, FIFA se brine sto ce bez posla ostat da lopovska banda, pa nece da ulozi pare u nauku... dotad, gledacemo Ganu i Urugvaj u cetvrtfinalu... a ko zna, mozda prodje i Paragvaj... FUJ :!:
FK Željezničar/Manchester United/KK Bosna/Boston Celtics/RK Bosna/VK Mladost/Pittsburgh Penguins/NY Jets/Fernando Alonso/Rafael Nadal/Hamza Alić/LoLo Jones/Jeremy Wariner/Kenenisa Bekele/Rebbeca Soni/Stephanie Rice/Michael Phelps/Eamon Sullivan/C. Stoner

Avatar
geronimo
Moderator
Postovi: 8228
Pridružen/a: 04 nov 2008, 18:08
Kontakt:

Re: Sudije na SP-u

Post Postao/la geronimo » 27 jun 2010, 02:10

Kako si ti Isnare? Ili sam ipak trebao staviti tvoj omiljenji :!:
Hocemo radikalne promjene :!:
Vom Jäger zum Gejagten

Avatar
Trasimaco
Postovi: 4146
Pridružen/a: 04 maj 2009, 07:59
Kontakt:

Re: Sudije na SP-u

Post Postao/la Trasimaco » 27 jun 2010, 05:12

Nakon moje pocetne euforije oko sudija, sad sam opet u onom starom raspolozenju kad pomislim na njih. Polako, ali sigurno, sve vise grijese. I ocekivao sam da ce oni vise uticati na ishode kako ulog bude postajao veci. To se lagano ostvaruje.
A lion doesn't concern himself with the opinions of a sheep.

Avatar
harishp
Postovi: 19169
Pridružen/a: 28 feb 2009, 05:52
Kontakt:

Re: Sudije na SP-u

Post Postao/la harishp » 27 jun 2010, 05:59

Pa sudjenje od prvog dana je na onu stvar nabiti i pronosati mahalom.
A ne postalo ili postaje.
Kadija te tuzi kadija ti sudi.I odlucuje ko ce ici dalje,fakticki.
A Blatter mrmonja gleda. :roll:
Sacuvaj me boze onih navijaca repke koji na domaci mec te repke moraju nositi putovnicu ili ti ga pasos, a uz to jos svoji na svom.
-----------
A Begovic sta je branio Spaniulusu?To je cudesna suma Jel?By @bhsport
-----------
Pravda za @Kurtmu

Avatar
Trasimaco
Postovi: 4146
Pridružen/a: 04 maj 2009, 07:59
Kontakt:

Re: Sudije na SP-u

Post Postao/la Trasimaco » 27 jun 2010, 06:33

Nije tacno, prvih nekoliko dana je suđenje bilo vrhunsko. Greske su bile svedene na minimum, a u vecini utakmica na pocetku ih nije nikako ni bilo. Tek kad su se pocele odlucujuce utakmice i rijesavalo se ko ide dalje, greske su postale mnogo ozbiljnije.
A lion doesn't concern himself with the opinions of a sheep.

Avatar
harishp
Postovi: 19169
Pridružen/a: 28 feb 2009, 05:52
Kontakt:

Re: Sudije na SP-u

Post Postao/la harishp » 27 jun 2010, 07:21

Trasimaco je napisao/la:Nije tacno, prvih nekoliko dana je suđenje bilo vrhunsko. Greske su bile svedene na minimum, a u vecini utakmica na pocetku ih nije nikako ni bilo. Tek kad su se pocele odlucujuce utakmice i rijesavalo se ko ide dalje, greske su postale mnogo ozbiljnije.
Vrhunsko :shock: :lol:
U ukuse se ne zalazi.Ali ovo definitivno veze sa vezom.
Ako se nastavi ovako vrhunski suditi.Na kraju ce robote morati dovoditi na teret.I sa errorom ce bolje osuditi.
P.S Nedao bog ovog ''vrhunskog ''sudjenja nikome. :roll:
Sacuvaj me boze onih navijaca repke koji na domaci mec te repke moraju nositi putovnicu ili ti ga pasos, a uz to jos svoji na svom.
-----------
A Begovic sta je branio Spaniulusu?To je cudesna suma Jel?By @bhsport
-----------
Pravda za @Kurtmu

Avatar
Trasimaco
Postovi: 4146
Pridružen/a: 04 maj 2009, 07:59
Kontakt:

Re: Sudije na SP-u

Post Postao/la Trasimaco » 27 jun 2010, 07:29

Ja ne znam sta si ti gledao, ali je suđenje u prvoj sedmici bilo jako dobro. I ne shvatam sta ti nije jasno u mom postu? Lijepo sam naveo da se suđenje od vrhunskog sa pocetka srozalo na sadasnje koje je lose, tacnije uobicajeno.
A lion doesn't concern himself with the opinions of a sheep.

Avatar
harishp
Postovi: 19169
Pridružen/a: 28 feb 2009, 05:52
Kontakt:

Re: Sudije na SP-u

Post Postao/la harishp » 27 jun 2010, 09:10

Trasimaco je napisao/la:Ja ne znam sta si ti gledao, ali je suđenje u prvoj sedmici bilo jako dobro. I ne shvatam sta ti nije jasno u mom postu? Lijepo sam naveo da se suđenje od vrhunskog sa pocetka srozalo na sadasnje koje je lose, tacnije uobicajeno.
Jarane ni v od vrhunskog nije bilo od samog pocetka.
Pocev od zutih,crvenih,haza odluka i drugih proljeva sudija.
Dobro rece,sta si ti gledao. :roll:
P.S Cak da si i u pravu to sa vrhunskim.Ali nije vise trajalo od jednog dana da ebe rak raka.
Sacuvaj me boze onih navijaca repke koji na domaci mec te repke moraju nositi putovnicu ili ti ga pasos, a uz to jos svoji na svom.
-----------
A Begovic sta je branio Spaniulusu?To je cudesna suma Jel?By @bhsport
-----------
Pravda za @Kurtmu

Avatar
FC ARSENAL
Postovi: 10
Pridružen/a: 25 maj 2010, 20:52
Lokacija: Sarajevo - Bos. Krupa
Kontakt:

Re: Sudije na SP-u

Post Postao/la FC ARSENAL » 27 jun 2010, 21:11

Ako su suspendovali onog suca iz Malija, red bi bio da to urade i sa onim urugvajcem i Rosettijem. Sramota za ove "ugledne" sudije...

The Game
Postovi: 3337
Pridružen/a: 09 jul 2009, 23:00
Kontakt:

Re: Sudije na SP-u

Post Postao/la The Game » 27 jun 2010, 21:22

Dvije ovako ocite greske u veoma bitnom dijelu turnira su previse...

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Sudije na SP-u

Post Postao/la Devil » 27 jun 2010, 22:43

Po meni sudjenje je bilo odlicno sve do greske Coullibalya,tada su izgleda i ostali videli da smiju gresiti pa i oni poceli onako lopatom praviti greske.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Bečki Kongres
Postovi: 588
Pridružen/a: 20 jun 2010, 10:21
Lokacija: Newcastle
Kontakt:

Re: Sudije na SP-u

Post Postao/la Bečki Kongres » 27 jun 2010, 22:45

Devil je napisao/la:Po meni sudjenje je bilo odlicno sve do greske Coullibalya,tada su izgleda i ostali videli da smiju gresiti pa i oni poceli onako lopatom praviti greske.
Prije bih rekao bagerom. :mrgreen:

Po meni, onaj lik iz Japana nije bio loš(mislim da je 3 utakmice odsudio), te onaj Uzbekistanac(njega svi hvale), a ni Kassai nije za bacit.

Avatar
OTNYS_YNWA
Postovi: 18227
Pridružen/a: 19 jun 2009, 08:16
Lokacija: Head smashed in Buffalo jump Interpretive Center
Kontakt:

Re: Sudije na SP-u

Post Postao/la OTNYS_YNWA » 27 jun 2010, 22:46

El_7 je napisao/la:
Admir_Sa je napisao/la:
OTNYS_YNWA je napisao/la:Može li se igdje vidjeti kada će onaj Mexikanac ponovo da sudi da 100km uplatim da će biti crveni ? :|
I mene to zanima??
Marco Antonio Rodriguez sudit ce tekmu 3kola.Grupa H :arrow: Spanija-Cile
Hvala, odigraću da će biti crveni karton i više žutih :mrgreen:

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Sudije na SP-u

Post Postao/la Devil » 27 jun 2010, 22:51

Bečki Kongres je napisao/la:
Devil je napisao/la:Po meni sudjenje je bilo odlicno sve do greske Coullibalya,tada su izgleda i ostali videli da smiju gresiti pa i oni poceli onako lopatom praviti greske.
Prije bih rekao bagerom. :mrgreen:

Po meni, onaj lik iz Japana nije bio loš(mislim da je 3 utakmice odsudio), te onaj Uzbekistanac(njega svi hvale), a ni Kassai nije za bacit.
Po meni Irmatov bez konkurencije najbolji sudija do sada,Kassai takodje sjajan,Nishimura veoma dobar,te meni se svideo i Baldassi kako je odudeo.

A najveci promasaji:Coullibaly,lannoy,te od danas Larrionda i Rosetti

A ROsetti je bio jedan od glavnih kandidata za finale uz Simona,no sada cemo videti sta ce dalje biti.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Bečki Kongres
Postovi: 588
Pridružen/a: 20 jun 2010, 10:21
Lokacija: Newcastle
Kontakt:

Re: Sudije na SP-u

Post Postao/la Bečki Kongres » 27 jun 2010, 22:54

Čim je bio jedan od kandidata, znači da ni u FIFA-i nisu smatrali da će Italija doći do samog kraja. :mrgreen: Po meni bi se vrlo lako moglo desiti da Massimo Busacca sudi finale, ali ne bih se bunio ni ovom Uzbekistancu. No, moguće je da to bude i Webb, jer je Engleska ispala, tako da neće biti u konfliktu interesa. Čini mi se da sutra odlaze mnogi suci kući, te će se onda znati ko ulazi u krug favorita za suđenje najveće utakmice na prvenstvu.

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Sudije na SP-u

Post Postao/la Devil » 27 jun 2010, 22:58

Sve zavisi od toga ko ce igrati u finalu.Ako budu bar neko od J.Amerikanaca a verovatno ce biti onda nema sanse da sudi Simon,ako budu igrali protiv Evropljana nema sanse da onda sudi i neko od Evropljana,tako da onda ostaje Irmatov kao resenje.
Sto se tice evropljana ne bih otpisao ni Benquerensu.
No sve ce se znati kao sto ti kazes sutra i onda cemo da skratimo spisak.
No ako na njemu ne bude ovih "manjih" sudija-Irmatova,Nishimure a bude Rosetti,LArrionda znamo onda kakva je mafija u FIFI.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
1921
Postovi: 1317
Pridružen/a: 07 mar 2010, 18:14
Lokacija: Država Željo
Kontakt:

Re: Sudije na SP-u

Post Postao/la 1921 » 27 jun 2010, 22:59

..i vi se zalite na sudije iz PL BiH :lol:
Iz daleka gledam ulice tvoje
tamo su slike, djetinjstva moga
tamo je sve što je moje.

Avatar
Trasimaco
Postovi: 4146
Pridružen/a: 04 maj 2009, 07:59
Kontakt:

Re: Sudije na SP-u

Post Postao/la Trasimaco » 27 jun 2010, 23:05

Ovaj Becki Kongres me tako podsjeca na monologa. Lik je za 7 dana nastancao 300 postova i na sve ima odgovor. :D Ovo je pozitivan osvrt. Keep it up. ;)

OT: Sudije odlicno odrađuju posao. Da, posao! :lol:
A lion doesn't concern himself with the opinions of a sheep.

Odgovori

Natrag na “Svjetsko Prvenstvo: Južna Afrika 2010.”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.