Jabulani

11. juni - 11. juli

Moderator/ica: admin

Avatar
Emir_ZENICA
Postovi: 4654
Pridružen/a: 14 feb 2009, 16:34
Lokacija: JUG
Kontakt:

Re: Jabulani

Post Postao/la Emir_ZENICA » 21 jun 2010, 14:07

Nikad se nije vise igralo po podu,bez dugih lopti,a sve je to uzrok lose lopte ;)
A C A B !

Avatar
SemPer_fi
Postovi: 634
Pridružen/a: 30 nov 2009, 20:10
Lokacija: Kad 'os pa lijevo
Kontakt:

Re: Jabulani

Post Postao/la SemPer_fi » 21 jun 2010, 20:46

bparena je napisao/la:mah Euzebijva stela Ronaldu. Zato ovaj i suta konstantno na gol. Lopta nevalja ni 2% i golmani su u pravu - leti ko ona plasticna djecija lopta od 1,5 KM.
Da i ja sam to cuo od rodzaka , kaze ha igro s onom plasticnom ha s njom , e sad nisam mu vjerovao ali ev vidim ima ih jos koji tako kazu...
"Jedna si jedina;
Moja domovina ;
Jedna si jedina ;
Bosna i Hercegovina!!!"

Avatar
rtm86
Postovi: 413
Pridružen/a: 08 mar 2010, 13:31
Kontakt:

Re: Jabulani

Post Postao/la rtm86 » 08 jul 2010, 11:08

ISTRAŽIVANJA NASA-e O JABULANI LOPTI

Toliko osporavana Adidasova Jabulani lopta kojom se igraju utakmice Svjetskog nogometnog prvenstva dobila je i naučne dokaze o svojim (ne)kvalitetama.
Jabulani je kritizirala većina sudionika Mundijala na jugu Afrike, od Cristiana Ronalda do Fabija Capella.

Svoje mišljenje predsjedniku Međunarodne nogometne federacije (FIFA) Seppu Blatteru uputili su i neki bivši nogometaši poput Liverpoolovog napadača Craiga Johnsona koji je u pismu na dvanaest stranica Blatteru pokušao objasniti da će Jabulani "uništiti igru kakvu svi znamo".

Dokaze za to podastrijeli su i iz NASA-inog Istraživačkog centra uz pomoć nogometaša MLS lige.

Test je dokazao da lopta pri brzini većoj od 70-ak kilometara na sat nema pravilnu putanju već "luduje" u letu skrećući na sve strane zbog strujanja zraka po šavovima.

[youtube][/youtube]

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14585
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Jabulani

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 09 jul 2010, 01:23

[youtube][/youtube]
ala brate, gledam kako prave ove jabulani lopte i na kraju nevalja, sta ih je, ovo je raj za moje oci oko mene 100 lopti da mi ih je sutati :mrgreen:

Odgovori

Natrag na “Svjetsko Prvenstvo: Južna Afrika 2010.”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.