1/8 Spanija-Portugal

11. juni - 11. juli

Moderator/ica: admin

Ko ide dalje ?

Spanija
50
69%
Portugal
22
31%
 
Ukupno glasova: 72

Avatar
ultrasstyle_tz
Postovi: 9940
Pridružen/a: 17 nov 2008, 12:25
Lokacija: 075
Kontakt:

Re: 1/8 Spanija-Portugal

Post Postao/la ultrasstyle_tz » 29 jun 2010, 22:31

pogresan pristup portugalaca,osim onog crvenog jel iko vidio ista cim su oni pokazali da zele ,da se bore da su u utakmici..veliko nista.
Jos je i trener jasno pokazao svoju namjeru kad je izveo Almeidu koji je do tad bio najbolji ,jasno je pokazao da su oni tu dosli da se postave na 0-0 i docekaju ili penale ili neku gresku spanaca.

Spanija je vise htjela,bolje igrala.Vilja je odigrao jednu genijalnu utakmicu ,do sad na svjetskom moze se reci da je Vilja najbolje pokazao a i ovo je bar sto sam ja gledao bila najbolja partija jednog igraca.
A i ostali spanci su vidjeli da mu ide i maksimalno ga forsirali,pustili ga da igra.
takodjer i Del Boske je pokazao da je veliki trener,covjek je vidio da ce utakmica ici u smijeru ubacivanja i centarsuteva sa strane i bez obzira na one silne zvijezde na klupi ubacio igraca koji se toj igri najbolje moze prilagoditi,a to je u ovoj ekipi spanije Ljorente.To je odmah dalo rezultate.Kamara osvojenih lopti,dobivenih duela,pometnja medju stoperima jos i dosta prostora otvorenog za Vilju i 2 dobre prilike.covjek je minutazu odlicno iskoristio.
Cak mislim da bi protiv Paragvaja koji ce igrati bunker nesto kao svicarska Ljorente trebao i poceti,jer jak i visok centarfor protiv takve ekipe i u takvoj igri ce puno vise doprinijeti nego Tores ili Fabregas/silva ako se odluce da igraju sa 5 veznjaka.
Del Boske je vidio tu situaciju i nadam se da ce je vidjet i pred mec sa Paragvajem da ne radi Gvardioline greske iz polufinala lige prvaka,Krkic umjesto Zlatana i onda igranje na ubacivanja sa strane na 2 igraca metar i zilet.Del Boske je vidio da bi tako moglo da bude veceras i ubacio klasicnog centarfora sidrasa koji je odradio odlican posao.A tako isto ce biti protiv Paragvaja samo veci i jaci bunker
crveno-crno srce kuca jace nego ikada!

Avatar
steve-o
Postovi: 3187
Pridružen/a: 08 jun 2009, 21:24
Lokacija: 61°14′32″N 7°3′18″E
Kontakt:

Re: 1/8 Spanija-Portugal

Post Postao/la steve-o » 29 jun 2010, 22:32

spanjolci peglaju li peglaju loptu :roll: , bez ville bi sad bili skroz u k.urcu. ronaldo ko' ronaldo, nema ga nigdje kad treba. licno ne volim ni spanjolce niti portugalce, tako da mi je bilo svejedno tko ce proci dalje..

Avatar
nidjo_barca
Postovi: 2383
Pridružen/a: 08 jan 2009, 21:01
Lokacija: Camp Nou
Kontakt:

Re: 1/8 Spanija-Portugal

Post Postao/la nidjo_barca » 29 jun 2010, 22:32

drop je napisao/la:Jeli se meni ucinilo da je Ronaldo pljunuo kamermana na kraju susreta :mrgreen: :o
Nije ti se ucinilo.
We are strikers who defend, we are defenders who attack, we are speed, we are strength, we are effort, we are precision, we are as one... We are Barça

Blaugrana

Mes Que Un Club

armin
Postovi: 1862
Pridružen/a: 05 okt 2008, 17:19
Kontakt:

Re: 1/8 Spanija-Portugal

Post Postao/la armin » 29 jun 2010, 22:33

drop je napisao/la:Jeli se meni ucinilo da je Ronaldo pljunuo kamermana na kraju susreta :mrgreen: :o
Nije ti se učinilo, ja baš gledam hoće li cviliti kad on pljunu ! :lol:

drop
Postovi: 2493
Pridružen/a: 01 mar 2009, 16:06
Kontakt:

Re: 1/8 Spanija-Portugal

Post Postao/la drop » 29 jun 2010, 22:33

nidjo_barca je napisao/la:
drop je napisao/la:Jeli se meni ucinilo da je Ronaldo pljunuo kamermana na kraju susreta :mrgreen: :o
Nije ti se ucinilo.
Znaci ono je bilo pljuvanje :o :shock: :shock: aaaa papka ne mogu da vjerujem :oops:
"To govori da uopce nemamo sta raspravljati o spanskim klubovima jer one koje ti nazivas spanskim su u sustini engleski klubovi". - Paja

Avatar
Faraon iz Visokog
Postovi: 4922
Pridružen/a: 11 maj 2010, 14:54
Lokacija: & ♥
Kontakt:

Re: 1/8 Spanija-Portugal

Post Postao/la Faraon iz Visokog » 29 jun 2010, 22:34



cist opsajd nanu im je*em
Rođen s tobom da budem

Avatar
nidjo_barca
Postovi: 2383
Pridružen/a: 08 jan 2009, 21:01
Lokacija: Camp Nou
Kontakt:

Re: 1/8 Spanija-Portugal

Post Postao/la nidjo_barca » 29 jun 2010, 22:34

drop je napisao/la:
nidjo_barca je napisao/la:
drop je napisao/la:Jeli se meni ucinilo da je Ronaldo pljunuo kamermana na kraju susreta :mrgreen: :o
Nije ti se ucinilo.
Znaci ono je bilo pljuvanje :o :shock: :shock: aaaa papka ne mogu da vjerujem :oops:
Mora nekako biti u fokusu,kad ga nije bilo citavu utakmicu.
We are strikers who defend, we are defenders who attack, we are speed, we are strength, we are effort, we are precision, we are as one... We are Barça

Blaugrana

Mes Que Un Club

Avatar
Cartman
Postovi: 29467
Pridružen/a: 24 avg 2008, 12:04
Lokacija: South Park, Colorado
Kontakt:

Re: 1/8 Spanija-Portugal

Post Postao/la Cartman » 29 jun 2010, 22:36

Ocekivano, Portugal je katastrofa u napadu, i dok su primili gol gotovi su bili. Oni ozbiljnoj ekipi ne mogu dat gol, i nama su dali radi moronskih gresaka pojedinaca (Pandza i Ibricic surprise surprise). Drago mi je sto je Portugal ispao, jer su vrlo dosadna ekipa.

PS: Ne mogu vjerovat da je Ricardo Costa u prvoj postavi Portugala, lik nije bio standardan ni u Wolfsburgu a svi znamo kakva je u njih odbrana. Smjesan igrac, Miguel mu moze bit profesor nogometa.
Safet Susic zagonetan: "Volio bih da nas Izrael napadne"
The flowers of English football, the flowers of Manchester

Avatar
reds
Postovi: 8429
Pridružen/a: 20 jan 2009, 12:10
Kontakt:

Re: 1/8 Spanija-Portugal

Post Postao/la reds » 29 jun 2010, 22:36

Ted Mosby je napisao/la:
reds je napisao/la:
Ted Mosby je napisao/la:Ronaldo sebičan a najbolji asistent SP-a
Sebičan nego šta !
Vidjet ćemo u utorak
8-)


Zaslužen prolazak dominatora. :mrgreen:
Idemo dalje lagano sada Paragvaj koji nema šta tražiti protiv Ville i društva.
FK Pjetlovi

fantom
Postovi: 190
Pridružen/a: 27 jan 2009, 21:19
Kontakt:

Re: 1/8 Spanija-Portugal

Post Postao/la fantom » 29 jun 2010, 22:36

HOPLIT je napisao/la:
fantom je napisao/la:Ovo je bilo pravo citanje lekcije,jesu li se sastali portugalci sa loptom uopste.Spanija prvak ostajem i dalje na tome.
Ma kakvo crno čitanje lekcije :roll: . Silovali su loptu na sredini terena bez prave ideje. Sreća njihova pa imaju Villu. Drago mi je što je Portugal ispao jer stvarno igraju katastrofalno ali nema govora o nekoj ljepoti igre španaca.
Normalno da je citanje lekcije ako protivnik ne moze da dodje do lopte citavo drugo poluvrijeme,sto kaze Kahn maloprije portugalci su se samo pitali kako da dodjemo do lopte.Spanci igraju najskolovaniji nogomet na svijetu izludjuju protivnika sa drzanjem lopte,a sto kazes silovanje lopte zasto igraju dvije ekipe na terenu vjerovatno da se ova druga treba potruditi da uzme loptu a ne samo kao ovi zidari portugalski 11 igraca u svojoj polovici i nabijaj.fuj kakav nogomet igraju ovi portugezi,Spanija nije Koreja.

Bečki Kongres
Postovi: 588
Pridružen/a: 20 jun 2010, 10:21
Lokacija: Newcastle
Kontakt:

Re: 1/8 Spanija-Portugal

Post Postao/la Bečki Kongres » 29 jun 2010, 22:39

Bečki Kongres je napisao/la:Volio bih da nas Španija osveti zbog ispadanja u baražu. Nadam se da će Baldassi pokazat nekome crveni karton, bio bi red da prođe taj "fix".
Samo da se citiram što se tiče kartona i velikih para na kladionici.

Helem, ko god kaže da je Busquets klocina, morao bi otići na kliniku. Pa lik je toliko napada presjekao da je to nehumano. Casillas je odlično odbranio udarac Thiaga, malo se zezn'o kod Ronaldovog pokušaja i to je sav njegov posao na ovoj utakmici. Ramos u prvom poluvremenu neprimijetan, u drugom je pokazao Contraou ko je gazda.
Xabi Alonso je bio loš u napadačkom dijelu, dok je u odbrani bio standardno dobar. Xavi i Iniesta su po ko zna koji put pokazali kako se drži lopta(mada su imali par netačnih dodavanja). Capdevilla prosječan, nije pružao Villi podršku, a i da jeste, David bi opet ulazi u sredinu sa krila jer je tako najjači. Torres katastrofa, Llorente je imao 2 sjajne šanse(obje glavom) i nekoliko dobijenih duela, tako da...
Villa - kao što neko napisa, ovo je ubjedljivo najbolja partija nekog igrača na SP-u. Toliko se nudio, vraćao u odbranu da spasi svoj gol, pucao, na kraju zabio. Jednostavno, David je najbolji napadač na svijetu u ovom trenutku.

Portugalci loši, od samog početka se vidjelo da idu samo na kontre, ali nakon što je Almeida izašao, moglo se primijetiti koliko je sati. Ronaldo je ušao na centralnog i ništa. Dvojac koji može dobiti prolaznu ocjenu su Coentrao i golman Eduardo. Ostali slabo, jer na ovaj način se ne prolazi u četvrtfinale. Barem ne protiv jake Španije.

armin
Postovi: 1862
Pridružen/a: 05 okt 2008, 17:19
Kontakt:

Re: 1/8 Spanija-Portugal

Post Postao/la armin » 29 jun 2010, 22:39

Faraon iz Visokog je napisao/la:

cist opsajd nanu im je*em
Nije ofsajd !

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: 1/8 Spanija-Portugal

Post Postao/la Devil » 29 jun 2010, 22:40

Losa tekma pravo,slabo se sta imalo videti osim nekih pokusaja.Jednsotavno ulog je ucinio svoje i vise se brinulo o svome golu.
Spanci veoma losi,Torres nikakav,Iniesta nikakav,XAvi malo bolji.Veoma dosta prostora im ostaje nazad kada krene Ramos gore,mozda bi trebali ubaciti i treceg zadnjeg veznog :? jer evidentno je da Xabi i Busquets nista ne zatvaraju.Samim tim jedan je apsolutno bespotreban te je bolje da se ubaci ili Cesc ili Silva.TAkodje Torres potpuno bespotreban i umesto njega treba neko da udje.
I da ovo meni lici na ofsajd,mada nisam siguran,no kada se stopira mislim da je ipak mali ofsajd.
[youtube][/youtube]
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
GunnerS
Postovi: 9228
Pridružen/a: 20 maj 2008, 19:57
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: 1/8 Spanija-Portugal

Post Postao/la GunnerS » 29 jun 2010, 22:41

Jednostavno perfektno od Španaca. Zbog ovog navijam za njih i volim ih gledat, svaka čast. Jednostavno, po meni, perfektno.
a b c č ć d dž đ e f g h i j k l lj m n nj o p r s š t u v z ž

Avatar
Babilon
Postovi: 898
Pridružen/a: 10 feb 2010, 19:15
Kontakt:

Re: 1/8 Spanija-Portugal

Post Postao/la Babilon » 29 jun 2010, 22:43

Jel igrao Ronaldo veceras? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Papak od 90mil eura! :evil:
HSK Zrinjski Mostar

Avatar
Emir_ZENICA
Postovi: 4654
Pridružen/a: 14 feb 2009, 16:34
Lokacija: JUG
Kontakt:

Re: 1/8 Spanija-Portugal

Post Postao/la Emir_ZENICA » 29 jun 2010, 22:44

Ja stavljam kucu na prolazak Spanije :mrgreen: :mrgreen:
A C A B !

Avatar
nidjo_barca
Postovi: 2383
Pridružen/a: 08 jan 2009, 21:01
Lokacija: Camp Nou
Kontakt:

Re: 1/8 Spanija-Portugal

Post Postao/la nidjo_barca » 29 jun 2010, 22:46

Emir_ZENICA je napisao/la:Ja stavljam kucu na prolazak Spanije :mrgreen: :mrgreen:
Ma lud si :mrgreen:
We are strikers who defend, we are defenders who attack, we are speed, we are strength, we are effort, we are precision, we are as one... We are Barça

Blaugrana

Mes Que Un Club

Avatar
Johnyx95
Postovi: 2844
Pridružen/a: 21 jul 2009, 13:02
Lokacija: Bihac
Kontakt:

Re: 1/8 Spanija-Portugal

Post Postao/la Johnyx95 » 29 jun 2010, 22:46

Spanija ako prva primi gol,zijanice 100%.I ovdje,da je usao onaj odbijanac,bilo bi adio Espana ;) .Ako se susretnu u polufinalu sa Brazilom(a nadam se da nece :mrgreen: ),razbice ih kontrama Selecao.
edit: Evo sad rece ovaj na HRT-u da je bio offside 27 cm. :lol:
Zola in, Zola passes, Zola scores !

fantom
Postovi: 190
Pridružen/a: 27 jan 2009, 21:19
Kontakt:

Re: 1/8 Spanija-Portugal

Post Postao/la fantom » 29 jun 2010, 22:50

Johnyx95 je napisao/la:Spanija ako prva primi gol,zijanice 100%.I ovdje,da je usao onaj odbijanac,bilo bi adio Espana ;) .Ako se susretnu u polufinalu sa Brazilom(a nadam se da nece :mrgreen: ),razbice ih kontrama Selecao.
edit: Evo sad rece ovaj na HRT-u da je bio offside 27 cm. :lol:
Ne mogu se sastati sa Brazilom prije finala a kad se sastanu u finalu dobit ce brazilci po dupetu.

Avatar
HOPLIT
Postovi: 1147
Pridružen/a: 31 maj 2010, 20:24

Re: 1/8 Spanija-Portugal

Post Postao/la HOPLIT » 29 jun 2010, 22:50

fantom je napisao/la:
HOPLIT je napisao/la:
fantom je napisao/la:Ovo je bilo pravo citanje lekcije,jesu li se sastali portugalci sa loptom uopste.Spanija prvak ostajem i dalje na tome.
Ma kakvo crno čitanje lekcije :roll: . Silovali su loptu na sredini terena bez prave ideje. Sreća njihova pa imaju Villu. Drago mi je što je Portugal ispao jer stvarno igraju katastrofalno ali nema govora o nekoj ljepoti igre španaca.
Normalno da je citanje lekcije ako protivnik ne moze da dodje do lopte citavo drugo poluvrijeme,sto kaze Kahn maloprije portugalci su se samo pitali kako da dodjemo do lopte.Spanci igraju najskolovaniji nogomet na svijetu izludjuju protivnika sa drzanjem lopte,a sto kazes silovanje lopte zasto igraju dvije ekipe na terenu vjerovatno da se ova druga treba potruditi da uzme loptu a ne samo kao ovi zidari portugalski 11 igraca u svojoj polovici i nabijaj.fuj kakav nogomet igraju ovi portugezi,Spanija nije Koreja.
Protivnik je prepustio sredinu terena Špancima. Od onolikih dodavanja oko centra nema ništa, to je samo dominacija u posjedu lopte od koje nema neke velike koristi. Nisam vidio ni jedan jedini potez veznog reda kojim bi makar na trenutak izbacili nekog igrača Portugala iz igre (driblingom ili kratkim pasom) i tako stvorili makar šansu za udarac iz daljine. Sve je to jalovo. Za sada jih vadi majstorstvo Davida Ville ali pitanje je dokle će to moći.
Stvar je jednostavno u tome što su Španci mnogo navikani i svi vide neku dominaciju i ljepotu igre i tada kada je uopšte nema. Portugal je svakako katastrofalno odigrao i zaslužio put kući.

Ono što igraju Njemci, to je dominacija i lijepa igra.
YNWA!

Zaključano

Natrag na “Svjetsko Prvenstvo: Južna Afrika 2010.”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.