1/2 Njemacka - Spanija

11. juni - 11. juli

Moderator/ica: admin

Ko ide dalje?

Njemacka
93
53%
Spanija
81
47%
 
Ukupno glasova: 174

Avatar
Chologol
Postovi: 503
Pridružen/a: 08 maj 2010, 15:27
Lokacija: Fuente de Neptuno (Madrid)
Kontakt:

Re: 1/2 Njemacka - Spanija

Post Postao/la Chologol » 08 jul 2010, 14:40

Nail for Real je napisao/la:A jbt, ne mogu da vjerujem da kazete da Spanija igra dosadno. Pa ubili su Njemce i posjedom i prilikama. A majstorsko cuvanje lopte je umjetnost sama za sebe. Znaci, moras izgubit loptu da bi igrao lijepo :roll: :roll:
I krenuti ko u ragbiju, sve proc i zabit gol :roll:
Rey de la furia española...

analiticar_
Postovi: 779
Pridružen/a: 04 jun 2010, 12:40
Kontakt:

Re: 1/2 Njemacka - Spanija

Post Postao/la analiticar_ » 08 jul 2010, 14:41

pa sto nisu oduzeli im loptu ako je dosadna igra? Je li teze uposliti svog igraca u tudjoj cijeloj polovici gdje su jos golman i eventualno dva protivnicka igraca ili igrati onaj sitni vez gdje se zguslo 20 igraca na 50 metara prostora a da u toj igri protivnik dodirne loptu svakih 7 minuta u prosjeku??

Daj sta pricas...Neka su im ocitali lekciju....Sljedeci su na redu ovi narandzasti kolonijalisti !!!!
NS BIH + Reprezentacija BIH = Mafija, prodaju i stimaju utakmice i rade za kladionicarsku mafiju

Avatar
Nail for Real
Postovi: 9831
Pridružen/a: 10 jun 2009, 08:37
Lokacija: Sandžak
Kontakt:

Re: 1/2 Njemacka - Spanija

Post Postao/la Nail for Real » 08 jul 2010, 14:49

Navijaci Njemacke ne shvataju koliko su Spanci dominirali, a koliko su Njemci izgledali blijedo i jadno, pa na svaki nacin zele umanjiti vrijednost pobjede. Zalosno.
My thoughts wandered to Santiago Bernabeu, the Temple, a ground struck terror into opponents. Bruised & battered slaves at the king's banquet.

Keane_Roy
Postovi: 319
Pridružen/a: 18 maj 2010, 23:36
Kontakt:

Re: 1/2 Njemacka - Spanija

Post Postao/la Keane_Roy » 08 jul 2010, 14:57

Zasluzena pobjeda Spanjolaca. Nisu oni nista pretjerano dobro odigrali jednostvano su im Njemci dopustili da vode svoju igru na 30-40 metara od gola. Vidjeli smo da Spanjolci jako tesko dolaze do gola a nemaju ni nesto previse prilika . Da je kojim slucajem Njemacka povela onda bi dokrajcili Spanjolce iz kontri. Jako lose izmjene izbornika Njemacke. Gomez ne moze Hanoveru dati gol kad Bayern vodio 5-0 a ovaj ocekuje da preokrene utakmicu protiv Spanije. Bolje da je Cacau usao u igru koji je sigurno bolji napadac. Kroos je dobar igrac ali ni od njega se nije moglo ocekivati nesto vise nego sto je ucinio. Mislim da ce Spanija lako protiv Holandije.

Avatar
ribery
Moderator
Postovi: 2032
Pridružen/a: 21 mar 2008, 15:51
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: 1/2 Njemacka - Spanija

Post Postao/la ribery » 08 jul 2010, 14:58

Spanija jeste zasluzeno pobijedila, ali ne mogu da shvatim komentare ovih koji su "uzivali u igri Spanaca, kratki pasovi bla bla..."
Ne kontam, sto vise kratkih pasova, to bolji fudbal je'l? :roll:
Kao sto neko rece, utakmica je bila dosadna za oko, usao jedan "corak" i to je to.
Boli me briga jesu li Spanci imali 200 il' 2000 dodavanja, je li to dalo neke rezultate?
Koliko ja znam gol je iz kornera postignut.
Dakle zasluzeno DA, neka prelijepa igra koja se ovdje spominje NE

Avatar
Nail for Real
Postovi: 9831
Pridružen/a: 10 jun 2009, 08:37
Lokacija: Sandžak
Kontakt:

Re: 1/2 Njemacka - Spanija

Post Postao/la Nail for Real » 08 jul 2010, 15:01

ribery je napisao/la:Spanija jeste zasluzeno pobijedila, ali ne mogu da shvatim komentare ovih koji su "uzivali u igri Spanaca, kratki pasovi bla bla..."
Ne kontam, sto vise kratkih pasova, to bolji fudbal je'l? :roll:
Kao sto neko rece, utakmica je bila dosadna za oko, usao jedan "corak" i to je to.
Boli me briga jesu li Spanci imali 200 il' 2000 dodavanja, je li to dalo neke rezultate?
Koliko ja znam gol je iz kornera postignut.
Dakle zasluzeno DA, neka prelijepa igra koja se ovdje spominje NE
ovo je bilo polufinale, igralo se oprezno i cekala se greska protivnika. Ne kazem ja da je Spanija igrala PRELIJEPO i FANTASTICNO, ali nikako ne mogu da shvatim ove ti istomisljenike, koji u namjeri da umanje pobjedu Spanije,kazu da je igrala ruzno. Pogledaj samo statistiku, ne nuzno posjed lopte, vec i udarce na gol i sanse do 73 minuta kada su se Spancu povukli i sve ce ti biti jasno.
My thoughts wandered to Santiago Bernabeu, the Temple, a ground struck terror into opponents. Bruised & battered slaves at the king's banquet.

Avatar
bparena
Postovi: 7106
Pridružen/a: 02 apr 2009, 07:33
Kontakt:

Re: 1/2 Njemacka - Spanija

Post Postao/la bparena » 08 jul 2010, 15:02

Kako god - volio bi da se finale igra 900 a ne 90 minuta. Izuzetne ekipe - mastovit fudbal - praznik za oci - finale za pamcenje. Daj svi ostali ohladite ali FURIJA:LALE ma to je milina. Vi navijajte i dalje - mi cemo da uzivamo ;)
Ruud Van Nistelrooy o Messiju: "Njegovo djelo na terenu ne može se opisati riječima, jer je on izvan kategorije. On igra neki svoj nogomet. Kod njega sve izgleda tako jednostavno.... može se reći da je najbolji nogometaš svih vremena."

Avatar
geronimo
Moderator
Postovi: 8228
Pridružen/a: 04 nov 2008, 18:08
Kontakt:

Re: 1/2 Njemacka - Spanija

Post Postao/la geronimo » 08 jul 2010, 15:06

bparena je napisao/la:Kako god - volio bi da se finale igra 900 a ne 90 minuta. Izuzetne ekipe - mastovit fudbal - praznik za oci - finale za pamcenje. Daj svi ostali ohladite ali FURIJA:LALE ma to je milina. Vi navijajte i dalje - mi cemo da uzivamo ;)
'ladni smo bre ko špricer, šta pričaš ti? :D
Pogledaj naslov teme, o Lalama i Tulipanima na drugom mjestu.
Vom Jäger zum Gejagten

Avatar
geronimo
Moderator
Postovi: 8228
Pridružen/a: 04 nov 2008, 18:08
Kontakt:

Re: 1/2 Njemacka - Spanija

Post Postao/la geronimo » 08 jul 2010, 15:23

Virtu4l je napisao/la:Hajde ne kakite sad, Španija je imala loptu, kao i u svakoj tekmi do sad, ali nije pokazala skoro ništa. Loša utakmica, ekipe su taktizirale, ušla je ćorka i to je to.
Potpis.
bistrikboy je napisao/la:Njemacka je imala dobar plan igrala je defanzivnije i pustila spance da se dodavaju do mile volje,ali nisu bili nimalo opasni
Sličan plan su imali na posljednjem susretu, finalu EP. Tada su pali bez ispaljenog metka, isto kao i sinoć.
To je ono što boli, pogotovo kada se vidi na koji su način došli do polufinala.

Protiv furije ili protiv najbolje i najuigranije ekipe na svijetu bi svakako bilo teško, ali da se nisu ovoliko ukakili možda bi nešto više napravili. Barem za naše oči. :mrgreen:
Odbrana je odoljevala ali zakazao je kreativni dio ekipe na čelu sa Ozilom. Muller je nevjerovatno falio sinoć, ko bi to rek'o prije ovog prvenstva.
Vom Jäger zum Gejagten

Avatar
harishp
Postovi: 19169
Pridružen/a: 28 feb 2009, 05:52
Kontakt:

Re: 1/2 Njemacka - Spanija

Post Postao/la harishp » 08 jul 2010, 15:33

Ako se kome svidja igra Spanije na ovom prvenstvu.Onda pod hitno mora ocnom.
Spanija je jucer pobijedila,jer su Svabe usle istim sistemom kao i mi protiv Portugala.
Strah,previse postovanja protivnika i naravno dovoljno je samo da jedan zakaze i to od glavnih Ozil.A nam onda Miske i babo rucao.
Jucer sto mi se dopalo je samo,sudijska sigurnost.Greske skoro pa haman ni na vidiku.
Sto je fakat nemoguce za ovo prvenstvo.
Sacuvaj me boze onih navijaca repke koji na domaci mec te repke moraju nositi putovnicu ili ti ga pasos, a uz to jos svoji na svom.
-----------
A Begovic sta je branio Spaniulusu?To je cudesna suma Jel?By @bhsport
-----------
Pravda za @Kurtmu

Avatar
Nail for Real
Postovi: 9831
Pridružen/a: 10 jun 2009, 08:37
Lokacija: Sandžak
Kontakt:

Re: 1/2 Njemacka - Spanija

Post Postao/la Nail for Real » 08 jul 2010, 15:35

harishp je napisao/la:Ako se kome svidja igra Spanije na ovom prvenstvu.Onda pod hitno mora ocnom.
Spanija je jucer pobijedila,jer su Svabe usle istim sistemom kao i mi protiv Portugala.
Strah,previse postovanja protivnika i naravno dovoljno je samo da jedan zakaze i to od glavnih Ozil.A nam onda Miske i babo rucao.
Jucer sto mi se dopalo je samo,sudijska sigurnost.Greske skoro pa haman ni na vidiku.
Sto je fakat nemoguce za ovo prvenstvo.
Znaci, isto se to dogodilo i EP 2008? Vidis, zanimljiva teorija.
My thoughts wandered to Santiago Bernabeu, the Temple, a ground struck terror into opponents. Bruised & battered slaves at the king's banquet.

Avatar
harishp
Postovi: 19169
Pridružen/a: 28 feb 2009, 05:52
Kontakt:

Re: 1/2 Njemacka - Spanija

Post Postao/la harishp » 08 jul 2010, 15:39

Nail for Real je napisao/la:
harishp je napisao/la:Ako se kome svidja igra Spanije na ovom prvenstvu.Onda pod hitno mora ocnom.
Spanija je jucer pobijedila,jer su Svabe usle istim sistemom kao i mi protiv Portugala.
Strah,previse postovanja protivnika i naravno dovoljno je samo da jedan zakaze i to od glavnih Ozil.A nam onda Miske i babo rucao.
Jucer sto mi se dopalo je samo,sudijska sigurnost.Greske skoro pa haman ni na vidiku.
Sto je fakat nemoguce za ovo prvenstvo.
Znaci, isto se to dogodilo i EP 2008? Vidis, zanimljiva teorija.
OVOM prvenstvu kako rekoh,nikakve veze sa ONIM prvenstvom.
Da sam naveo ONO I OVO pa hajde.Ali posto je samo OVO bilo u pitanju.
Ta teorija pada u vodu. 8-)
P.S uostalom igra Spanije na ONOM prvenstvu je bila kudikamo kvalitetnija,efikasnija i bolja nego na OVOM. :lol:
Jedino sto im se uspjeh moze poklopiti i sa OVIM kao i ONIM.
Zadnja izmjena: harishp, dana/u 08 jul 2010, 15:41, ukupno mijenjano 1 put.
Sacuvaj me boze onih navijaca repke koji na domaci mec te repke moraju nositi putovnicu ili ti ga pasos, a uz to jos svoji na svom.
-----------
A Begovic sta je branio Spaniulusu?To je cudesna suma Jel?By @bhsport
-----------
Pravda za @Kurtmu

Avatar
Nail for Real
Postovi: 9831
Pridružen/a: 10 jun 2009, 08:37
Lokacija: Sandžak
Kontakt:

Re: 1/2 Njemacka - Spanija

Post Postao/la Nail for Real » 08 jul 2010, 15:40

harishp je napisao/la:
Nail for Real je napisao/la:
harishp je napisao/la:Ako se kome svidja igra Spanije na ovom prvenstvu.Onda pod hitno mora ocnom.
Spanija je jucer pobijedila,jer su Svabe usle istim sistemom kao i mi protiv Portugala.
Strah,previse postovanja protivnika i naravno dovoljno je samo da jedan zakaze i to od glavnih Ozil.A nam onda Miske i babo rucao.
Jucer sto mi se dopalo je samo,sudijska sigurnost.Greske skoro pa haman ni na vidiku.
Sto je fakat nemoguce za ovo prvenstvo.
Znaci, isto se to dogodilo i EP 2008? Vidis, zanimljiva teorija.
OVOM prvenstvu kako rekoh,nikakve veze sa ONIM prvenstvom.
Da sam naveo ONO I OVO pa hajde.Ali posto je samo OVO bilo u pitanju.
Ta teorija pada u vodu. 8-)
Mislim da oni protiv Spanije ne mogu da igraju drugacije, tj. Spanci im ne dopustaju da igraju bilo kako drukcije, nezavisno je li to EP 2008 ili SP 2010.
My thoughts wandered to Santiago Bernabeu, the Temple, a ground struck terror into opponents. Bruised & battered slaves at the king's banquet.

Avatar
nidjo_barca
Postovi: 2383
Pridružen/a: 08 jan 2009, 21:01
Lokacija: Camp Nou
Kontakt:

Re: 1/2 Njemacka - Spanija

Post Postao/la nidjo_barca » 08 jul 2010, 15:42

Ono sto Spanci rade,to malo ko moze,ustvari ne moze niko onako.Mislite da je lako onako cuvati loptu,onako raditi na sredini terena ?!

Bezveze su vam te price,Spanija vaka,Spanija naka.I neke ofirne price,kao ovi su prepustili sredinu terena Spancima,pa ce ih iz kontri pokusati pobjediti.Aha,kako da necete.Kao da oni ne bi napdali i dominirali terenom citavu utakmicu da mogu.Al ne mogu.
We are strikers who defend, we are defenders who attack, we are speed, we are strength, we are effort, we are precision, we are as one... We are Barça

Blaugrana

Mes Que Un Club

Avatar
harishp
Postovi: 19169
Pridružen/a: 28 feb 2009, 05:52
Kontakt:

Re: 1/2 Njemacka - Spanija

Post Postao/la harishp » 08 jul 2010, 15:43

Jesi siguran.Golovi im na ovom svjetskom prvenstvu padaju isto kao i Hamo kad ode u cenifu a tri dana krusne mrve nije pojeo.
Na Evropskom je bila pjesma.
Sacuvaj me boze onih navijaca repke koji na domaci mec te repke moraju nositi putovnicu ili ti ga pasos, a uz to jos svoji na svom.
-----------
A Begovic sta je branio Spaniulusu?To je cudesna suma Jel?By @bhsport
-----------
Pravda za @Kurtmu

Avatar
Nail for Real
Postovi: 9831
Pridružen/a: 10 jun 2009, 08:37
Lokacija: Sandžak
Kontakt:

Re: 1/2 Njemacka - Spanija

Post Postao/la Nail for Real » 08 jul 2010, 15:43

nidjo_barca je napisao/la:Ono sto Spanci rade,to malo ko moze,ustvari ne moze niko onako.Mislite da je lako onako cuvati loptu,onako raditi na sredini terena ?!

Bezveze su vam te price,Spanija vaka,Spanija naka.I neke ofirne price,kao ovi su prepustili sredinu terena Spancima,pa ce ih iz kontri pokusati pobjediti.Aha,kako da necete.Kao da oni ne bi napdali i dominirali terenom citavu utakmicu da mogu.Al ne mogu.
To sam pokusavao reci. Hvala.
My thoughts wandered to Santiago Bernabeu, the Temple, a ground struck terror into opponents. Bruised & battered slaves at the king's banquet.

Avatar
Nail for Real
Postovi: 9831
Pridružen/a: 10 jun 2009, 08:37
Lokacija: Sandžak
Kontakt:

Re: 1/2 Njemacka - Spanija

Post Postao/la Nail for Real » 08 jul 2010, 15:47

harishp je napisao/la:Jesi siguran.Golovi im na ovom svjetskom prvenstvu padaju isto kao i Hamo kad ode u cenifu a tri dana krusne mrve nije pojeo.
Na Evropskom je bila pjesma.
Sa Del Bosqueom igraju isto samo malo drugacije, kontas? Ne srljaju vise kao ranije sve za napad, a odbranu ostavit Casillasu. Spanski stil igre je ostao, samo ga je Del Bosque ucvrstio, osigurao. Spanija igra racionalno, i ne trosi se kao ranije, koliko im treba. Treba imat snage i za sljedece meceve.
My thoughts wandered to Santiago Bernabeu, the Temple, a ground struck terror into opponents. Bruised & battered slaves at the king's banquet.

Avatar
steve-o
Postovi: 3187
Pridružen/a: 08 jun 2009, 21:24
Lokacija: 61°14′32″N 7°3′18″E
Kontakt:

Re: 1/2 Njemacka - Spanija

Post Postao/la steve-o » 08 jul 2010, 15:49

gledam sinoc SP-studio ovdje govori komentator kako spanija moze postati jedini tim da osvoji SP a da nisu dali ni 10 golova.. to pametnom dovoljno govori o toj famoznoj "leprsavoj" igri spanjolaca. a to sto nekim pojedincima godi ono dosadno peglanje lopte njihovo je druga stvar..
Zadnja izmjena: steve-o, dana/u 08 jul 2010, 15:53, ukupno mijenjano 1 put.

Vuk pojeo slaninu
Postovi: 89
Pridružen/a: 20 sep 2009, 00:39
Lokacija: Vučji do
Kontakt:

Re: 1/2 Njemacka - Spanija

Post Postao/la Vuk pojeo slaninu » 08 jul 2010, 15:53

Po prikazanoj igri u samo poslednje dve utakmice na prvenstvu, dakle u polufinalima, Nemci su zalutali, to jest nemaju kvalitet za svetske prvake. Furija je ponovo apsolutno dominirala, i utisak je da kao i u Austriji, a i u JAR, Nemci do ujutru ne bi mogli dati gol Kasiljasu. Sve što su pokazali je defanziva, defanziva i defanziva, a tako se ne postaje svetski prvak. Španci su uništili letnju bajku, igrom rastavili Nemce na komade, kao što su Nemci isto uradili Englezima i Argentincima prethodno. Nemci nisu loši, ali nemaju kvalitet za najviše domete, što definitivno i holandski i španski fudbaleri imaju, i reprezentativno i klupski. Osim toga biće lepše posmatrati finale u kojem će igrati dve tehnički doterane ekipe, koje stalno traže put prema golu. Očekuje nas spektakularno finale, ne bude li previše taktiziranja. Vrlo je bitno da u prvom poluvremenu padne gol, to garantuje zanimljiv meč do kraja.
Nazad na Nemce. Izvukli su maksimum maksimuma na turniru, reklo bi se prevazišli sopstvene mogućnosti, ali se videlo da protiv tehnički jakih ekipa, koje igraju kompaktno u defanzivi (Srbija, Gana, Španija) imaju velikih problema. Nemci nemaju kvalitet ranijih decenija, tako da mislim da im je i polufinale puna kapa. Sreća im je bila i da Argentinu vodi trenerska neznalica, a u engleskoj reprezentaciji se ne zna koji čiju ženu bambusa i da sudije previde očevidan gol u momentu kada su Englezi u potpunosti kontrolisali igru i bili na najboljem putu da načine preokret. Pitanje je hoće li Lev ostati na klupi elfa, ali sam siguran da se neće lako kvalifikovati u Poljsku/Ukrajinu. Turci sa Hidinkom ne mogu dva puta ponoviti loše kvalifikacije, imaju potencijal, a Austrija i Belgija mogu da budu kost u grlu. Bajern i Nemačka su ove godine prijatno iznenadili, ali kontinuitet tek treba da potvrde. Prednost dajem drugima.
Za kraj statistika:
Era Lev:
2008. gubi od Hrvata i Španaca i to beše kraj 8-)
2010. gubi od Srba i Španaca i to beše kraj 8-)
Šire:
2004. Nemci biju Hrvate u prijateljskoj, 2008. na evropskom Hrvati bolji
2008. Nemci biju Srbe u prijateljskoj, 2010. Srbiju biju pancere kad je potrebnije
2010. Nemci biju Bosnu u prijateljskoj, 2012. dovrši sam...
Zbog ovih pronemačkih statističara i nemačkih okorelih fanova, voleo bih da im bosanski navijači opet zabibere supu, pa da opet ostanu bez reči :D
I da se ne zaboravi: Ne daj se Pavle! Ali poznavajući Nemce, platiće siroti Pavle :cry:
Nemaca nema u finalu, lepota :mrgreen:
Ja navijam za reprezentaciju Senegambije! Senegal i Gambija se nakon dugogodišnjeg natezanja nisu ujedinili, ali 'emebliga opet navijam za Senegambiju (World of ilusion).

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: 1/2 Njemacka - Spanija

Post Postao/la Devil » 08 jul 2010, 15:54

Del Bosque igra na rezultat kao i vecina repki na ovome prvenstvu,kao i Holadnija koja je promenila stil od dolaska Berta,kao i Brazil od dolaska Dunge.Del Bosque igra sa dva klasicna zadnja vezna sto kod Aragonesa nije bio slucaj vec mu je igrao Silva,cime je dobijao vec pokretljivost po strani.
Leprsava igra. :? Da li vi znate sta znaci leprsava igra uopste.Mislim da vecina ne zna.
Leprsava igra je kada protivnik napada citavo vreme bez puno pasova gde se u 4-5 pasova lagano stize do protivnickog gola,nesta slicno sto je Barca radila.Svaka njima cast za pasove ja izuzetno cenim kada Xavi ima procenat preko 80% tacnih pasova,ali to nije leprsava igra to vise predstavlja dosadnu igru na rezultat.No po meni je ovakav stil igre Spanije perfektan gde oni se dodavaju i uguse igru protivnika i onda iz jedne brze akcije daju pogodak i opet se dodavaju.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Zaključano

Natrag na “Svjetsko Prvenstvo: Južna Afrika 2010.”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.