Rekonstrukcija stadiona u BiH

Avatar
Pappy
Postovi: 2912
Pridružen/a: 29 jan 2014, 16:26
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Pappy » 10 feb 2016, 18:09

Vidi majku mu. Ja sam mislio da su ono dole napravljena dva mala terena ispod velikog. :D

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AnelZ » 12 feb 2016, 19:31

Odobreno 25.000 KM za uređenje stadiona Jaklić
SportSport je napisao/la:Nogometaši bugojanske Iskre u ponedjeljak će početi sa pripremama za drugi dio sezone u Drugoj ligi Federacije grupa Zapad.

Fotogalerija Plavi sa Jaklića nakon prvog dijela sezone zauzimaju prvo mjesto, a ove godine klub proslavlja 70 godina postojanja. Uprava uz stručni štab čini sve da što više ojača igrački kadar, a u isto vrijeme odobrena su sredstva za radove na stadionu Jaklić koji se nalazi u ne baš blistavom stanju.

Iz Iskre su svjesni da eventualnom plasmanom u Prvu ligu Federacije moraju ispuniti i pravila Nogometnog saveza naše zemlje o uslovima na stadionu, pa su odlučili da se vrlo brzo krenu sa radovima. Ukupna vrijednost projekta iznos oko 25.000 KM.

"Nogometni klub Iskra slavi 70 godina postojanja i odlučili smo da renoviramo svlačionice i pristupne hodnike. Sve će biti urađenovo nanovo, a novac je obezbjedila Općina Bugojno. Također, tu je i projekat uređena stepeništa koji koristi gledaoci koji dolaze na Jaklić a probati ćemo osposobiti i sanitarne prostorije na tribinama, te ćemo uraditi i rasvjetu oko stadiona", istakli su čelnici Iskre, te dodali:

"Mi u ponedjeljak krećemo sa pripremama, doveli smo veći broj igrača, neki su otišli, ali to ćemo više znati naredne sedmice. Aplicirali smo i prema kantonalnom ministarstvu i ta sredstva će biti iskorištena za automatsko zalijevanje stadiona, gdje ćemo da se odsječemo od gradskog vodovoda, a koristiti ćemo rijeku Vesošnicu koja prolazi pored stadiona".

slika

slika

slika

slika

slika
SportSport

Kao sto sam napisao na jednom drugom forumu, ovo je izuzetno lose stanje i licno sam misljenje da ovo ne smije biti dovoljno ni za treci rang koji trenutno igra Iskra. Signore me upozorio da ima i losijih infrastruktura te svoje misljenje onda impliciram i na te stadione.
Zadnja izmjena: AnelZ, dana/u 12 feb 2016, 22:09, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AnelZ » 12 feb 2016, 19:34

Počelo renoviranje stadiona Grbavica: Novi LED displej umjesto semafora
Klix je napisao/la:Početkom ove sedmice Fudbalski klub Željezničar je započeo projekat renoviranja stadiona Grbavica koji će do 28. februara i prve utakmice proljetnog dijela BH Telecom Premijer lige BiH u kojoj će Plavi dočekati ekipu Širokog Brijega, dobiti novo ruho.

"Budući da se u narednim godinama planira realizovati projekat izgradnje potpuno novog stadiona Grbavica, nije moguće, a niti ekonomski isplativo, ulagati u velike infrastrukturne projekte na stadionu. Međutim, uz određena minimalna ulaganja, moguće je poboljšati uslove za sve naše simpatizere i navijače tokom posjete i boravka na našim domaćim utakmica", rekao je član Upravnog odbora FK Željezničar Almir Hadžiosmanović, koji je zadužen za implementaciju projekta.

Projekat renoviranja uključuje sanaciju mokrih čvorova na južnoj, zapadnoj i sjevernoj tribini, postavljanje krova na zapadnoj tribini, zamjenu polomljenih stolica južnoj i sjevernoj tribini, potpunu rekonstrukciju novinarskih loža, kupovinu novog LED displeja koji će zamijeniti postojeći semafor te brendiranje stadiona. Poštujući sve zakonske legislative, Klub je za potrebe organizacije noćnih utakmica obezbijedio i potrebni agregat dok će s ciljem zadovoljavanja svih želja i potreba simpatizera i navijača FK Željezničar, na platou kod ulaza na južnu tribinu biti postavljen kiosk za prodaju grickalica, sokova i rekvizita.

"Analizirali smo trenutno stanje na stadionu i definisali nekoliko ključnih mjesta na kojima su radovi zaista bili potrebni. Razgovorima sa sponzorima, donatorima i poslovnim partnerima, upotpunili smo finansijsku konstrukciju projekta i već sad imamo projekciju da će nam se kompletna investicija u potpunosti isplatiti u roku od dvije godine", naveo je menadžer pravnih i administrativnih poslova FK Željezničar Amer Duvnjak, te dodao da je ukupna vrijednost projekta iznosi 94.355,83 KM.

"Imamo obavezu da naše navijače i simpatizere na Grbavici ugostimo na najbolji mogući način, a ovim projektom želimo poslati poruku porodicama, jer upravo porodične dolaske na naše utakmice želimo vratiti", istakao je Duvnjak te naglasio renoviranje deset toaleta na čitavom stadionu od čega će četiri biti posebno odvojena za žene.

Da i navijači imaju veliku zaslugu u realizaciji ovog projekta naglasio je komercijalni menadžer Kluba Mak Dorić, koji je istakao da se jedan dio projekta direktno finansira od novca članova Kluba.

"FK Željezničar je u 2015. godini od projekta članskih kartica imao prihod od 45.680 KM. Članovi FK Željezničar, navijači i sportska javnost će transparentno biti obaviješteni o utrošku sredstava i biće ponuđeni podaci o utrošku svake konvertibilne marke prikupljene od članarina. Ovom prilikom također želimo sa našim članovima i navijačima ponosno podijeliti informaciju da će kompanija Adriatic Group na temelju sponzorskog ugovora, finansirati kupovinu novog LED displeja koji će zamijeniti postojeći semafor", rekao je Dorić.

"Klub je već obezbijedio sredstva za postavljanje krova na Zapadnu tribinu, ali ovim putem pozivamo navijače, prijatelje i poslovne partnere da kupovinom polusezonske ulaznice za ovu tribinu budu dio ovog projektu. Pred prvu utakmicu proljetnog dijela BH Telecom Premijer lige BiH sa Širokim Brijegom ćemo također objaviti rezultate akcije", naveo je Dorić te napomenuo da je cijena polusezonske ulaznice za zapadnu tribinu iznosi 120 KM, a za članove Kluba 100 KM.

FK Željezničar se ovom prilikom posebno zahvaljuje svim partnerima koji direktno pomažu realizaciju ovog projekta, a to su Ambasada Kraljevine Norveške u BiH, Bekto Precisa, Penny plus, Energoinvest Sue dd Sarajevo, Unigradnja, Krivaja metali d.o.o. Zavidovići, Hidroinvest d.o.o., Adriatic Group i GONG.

slika
Klix

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Signore » 12 feb 2016, 21:57

AnelZ je napisao/la:Signore me upozorio da ima i losijih infrastruktura te svoje misljenje onda impliciran i na te stadione.
Kad me vec spominjes da se ukljucim.

Obisao sam u BiH sigurno 30-40 stadiona, vecinom nizeligaskih uz nekoliko premijerligaskih, bilo sadasnjih ili bivsih premijerligasa, pa evo ono sto je meni ostalo u glavi s obzirom da od nekih ima i pet godina da sam na njima bio, ali sumnjam da se na mnogim promjenilo stanje na bolje.

U Sarajevu sam bio na mnogim terenima, vise se ne sjecam ni kako se mnogi zovu. Ilijas mi je ostao u pamcenju kao mjesto za odlaganje smeca. Svlacionice kao da nikada nisu ciscene. Svlacionice na Kosevu gdje se presvlace omladinci su bile jos gore, bilo je izmeta pod tusom, ono je bilo nesto sto se rijetko vidja. Ja svojim ocima nisam mogao vjerovati da sam u prostorijama kluba koji je institucija. Prije dvije godine sam vidio da su to sve sredili i da to sad blista. Nazalost, nisam imao priliku vidjeti u punom sjaju osim na slikama. Po dobrom sam upamtio terene na hipodromu. Mislim da su svlacionice bile kao barake od drveta, ali fino sredjene, ciste i za svaku pohvalu. Olimpicov stadion kao da je sluzio za uzgoj golubova, kako svlacionice tako i tribine. Gore sam slusao price kako je to izgledalo prije zapustanja i da su uslovi bili fenomenalni, ali imali smo svi priliku vidjeti da su se uslovi gore popravili i da Olimpic ima vrlo sredjen stadion.

Doglodi? Tako se zvali mjesto gdje igra SASK Napredak? Takodjer mjesto uzasa i jedan od najgorih terena koje sam vidio, ali top3 najgorih terena je neka sezona prije mozda 6-7 godina kod Olimpica. Ma mislim da je ono i broj 1, onakvo nesto se rijetko vidja. Svlacionice u Doglodima nisu prljave koliko su ostarile i koliko vape za sanacijom. Tribine takodjer nikakve. Semizovac, nije da je Sarajevo, ali je u blizini. Tamo se ne sjecam bas najbolje, ali moram spomenuti fenomenalni tunel od svlacionica do terena napravljen od valjda 20 vrsta ograde, osjecaj kao u logoru. Takvo nesto se ne zaboravlja.

Jos sam neke u Sarajevu upamtio, ali se ne mogu sjetiti naziva mjesta. Sjecam se nekih sa istocne strane. Na Palama su bili solidni uslovi, ne za PL, ali za klub u drugom i trecem rangu takmicenja sasvim OK. Na Sokolcu su imali vjerojatno najbolji teren kojim sam prosetao u svom zivotu, svlacionice ne pamtim, ali mislim da su bile nesto slicno kao ono na Palama. Vojkovici? Tu igra neki Famos? Tu bi svlacionicama dobro doslo renoviranje, mada su bolje od ovih koje sam prije nabrojao kao mjesta strave i uzasa.

Iz RS-a se sjecam Foce. Stadion nije bio za pohvalu. Tribine uzasne, stolice polomljene, teren jako los, ali svlacionice za svaku pohvalu. Imaju neku zgradu uz stadion i u njoj stvarno ciste i sredjene svlacionice kakve bi trebao imati svaki klub. U Visegradu je recimo bila potpuna suprotnost i nesto sto bih usporedio s Doglodima, ali sam vidio da su renovirali tribine pa se nadam da su sredili i svlacionice.

Kakanj pamtim po dobrim svlacionicama, ali vrlo uskim, ono je nesto za pionire, za djecu, mada bih rekao da bi i njima bilo usko. Ostao mi je u pamcenju tunel koji vodi do terena i koji je podzemni pa kad izlazis na teren izlazis iz zemlje. Nesto sto nisam vidio nigdje drugo. Neki mocan osjecaj, samo da ga ofarbaju malo ljepse.

Hadzici kao i Foca, svlacionice za primjer, samo sto u Hadzicima imaju puno bolje uslove, dva terena, jedan s umjetnom travom i jedan s prirodnom. Da na tom s prirodnom srede tribine bilo bi odlicno. U Jajcu i Visokom nije bilo bajno, ali oboji su to sve sanirali i sve sredili, mada nisam imao priliku da vidim osobno osim na slikama. U Visokom cak nije bilo ni toliko lose u usporedbi s ostalim.

Gorazde? Gorazde, Gorazde, fuj. U svlacionicama je bilo unistene opreme od Boga pitaj koliko generacija prije. Prilicno zapustene prostorije. Fojnicu pamtim po losem terenu i jos losijim svlacionicama. U Tesnju je OK stanje dok je recimo Maglaj bio katastrofalan. Sad su nakon poplava to valjda sanirali do kraja i da na nešto liči.

Vitez je bio prilicno los, ali i oni su to sredili sve kako su u PL, Zrinjski sam upamtio po dobrom. U Sirokom sam samo prosao pored stadiona, ali svi smo vidjeli kakvo je stanje dolje, imaju cak i opciju da u 3D gledamo stadion. U Zenici je Kamberovic prilicno nov stadion da bih nesto pricao, mogu samo spomenuti da sam po vidjenome primjetio da se odlicno odrzava i da su svlacionice kao nove.

Za Iskru svi mozemo vidjeti kakvo je stanje iz gore prilozenog, a nije bajno stanje ni u Kiseljaku. Iako se iz vana cini kao OK stadion mislim da bi im dobro dosla sanacija svlacionica iako ni oni nisu nesto uzasni u odnosu na ostale vidjene.


Eto, nabrojah 24 na kojima sam bio i vidio stanje svlacionica sto je u ovoj prici i najbitnije. Bio sam na jos njih, nekesam vjerojatno usput zaboravio jer se radi o velikom broju stadiona, a mnoge po Sarajevu nisam upamtio, ne sjecam se tocnog naziva mjesta. Onaj tko je citao mogao je primjetiti da sam vecinu kritizirao i da na prste jedne ruke mozemo izbrojati one pohvaljene. Ima tu i onih koji su od tog razdoblja do danas sanirali svoje objekte i to je za svaku pohvalu.

Zakljucio bih da je stanje u nizim ligama prilicno katastrofalno.

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AnelZ » 12 feb 2016, 22:17

Ja zaista smatram da je to iz razloga sto savezi suvise pogledaju kroz prste. Mislim, kako se gostujuci igraci ne zale, kako se ne zale sluzbene osobe. Svi smo upoznati sa nasim mentalitetom i dok te neko ne stisne vecina ne zeli da pomakne dupe i ucini nesto da se poboljsa, nazalost...

Zato je meni drago sto EU kod nas koristi metodu "stick and carrot" pa ucjenjuju nasu vlast sa odredjenom stvarima kako bi dobili podrsku ili sredstva od njih jer ocigledno drugacije trenutno ne ide.

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Signore » 12 feb 2016, 22:34

To je sigurno. Evo kod nas se koriste stare svlacionice. Ciste se one, ali njima ima sigurno 15-20 godina i zastarile su. Da unutra udje ekipa za ciscenje i unisti sve i jednu bakteriju one opet ne bi blistale jer je jednostavno to sve staro. Te svlacionice su u upravnoj zgradi. Ispod tribina imaju nove svlacionice koje blistaju i koje su zaista ogromne, u savrsenom su stanju i to nitko ne spominje, one su se koristile jednu polusezonu u Prvoj ligi FBiH i sad su pod kljucom. Te stare mogu sluziti za treninga, ali misljenja sam da one ne smiju proci na licenciranju bez obzira sto igramo treci rang.

Mislim da je klubovima lakse dati 100-200 eura ljudima koji idu licencirati klub nego da saniraju svlacionice. Svi ovi koji rade po savezima i ljudi iz klubova se poznaju, sportski su prijatelji i tu nema problema da netko nekome izadje u susret. Zato stanje i jeste takvo. Ja da nisam sve ovo prosao i vidio i da je netko drugi napisao moj post ja mu ne bih vjerovao. Kamo srece da imam slike i da se to moze pokazati ljudima, mada, dovoljno je vidjeti stanje u Bugojnu. Tesko se ikome gleda jos takvih objekata.

Avatar
brig
Postovi: 2250
Pridružen/a: 01 jun 2015, 18:04
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la brig » 12 feb 2016, 23:29

Signore je napisao/la:
AnelZ je napisao/la:Signore me upozorio da ima i losijih infrastruktura te svoje misljenje onda impliciran i na te stadione.
Kad me vec spominjes da se ukljucim.

Obisao sam u BiH sigurno 30-40 stadiona, vecinom nizeligaskih uz nekoliko premijerligaskih, bilo sadasnjih ili bivsih premijerligasa, pa evo ono sto je meni ostalo u glavi s obzirom da od nekih ima i pet godina da sam na njima bio, ali sumnjam da se na mnogim promjenilo stanje na bolje.

U Sarajevu sam bio na mnogim terenima, vise se ne sjecam ni kako se mnogi zovu. Ilijas mi je ostao u pamcenju kao mjesto za odlaganje smeca. Svlacionice kao da nikada nisu ciscene. Svlacionice na Kosevu gdje se presvlace omladinci su bile jos gore, bilo je izmeta pod tusom, ono je bilo nesto sto se rijetko vidja. Ja svojim ocima nisam mogao vjerovati da sam u prostorijama kluba koji je institucija. Prije dvije godine sam vidio da su to sve sredili i da to sad blista. Nazalost, nisam imao priliku vidjeti u punom sjaju osim na slikama. Po dobrom sam upamtio terene na hipodromu. Mislim da su svlacionice bile kao barake od drveta, ali fino sredjene, ciste i za svaku pohvalu. Olimpicov stadion kao da je sluzio za uzgoj golubova, kako svlacionice tako i tribine. Gore sam slusao price kako je to izgledalo prije zapustanja i da su uslovi bili fenomenalni, ali imali smo svi priliku vidjeti da su se uslovi gore popravili i da Olimpic ima vrlo sredjen stadion.

Doglodi? Tako se zvali mjesto gdje igra SASK Napredak? Takodjer mjesto uzasa i jedan od najgorih terena koje sam vidio, ali top3 najgorih terena je neka sezona prije mozda 6-7 godina kod Olimpica. Ma mislim da je ono i broj 1, onakvo nesto se rijetko vidja. Svlacionice u Doglodima nisu prljave koliko su ostarile i koliko vape za sanacijom. Tribine takodjer nikakve. Semizovac, nije da je Sarajevo, ali je u blizini. Tamo se ne sjecam bas najbolje, ali moram spomenuti fenomenalni tunel od svlacionica do terena napravljen od valjda 20 vrsta ograde, osjecaj kao u logoru. Takvo nesto se ne zaboravlja.

Jos sam neke u Sarajevu upamtio, ali se ne mogu sjetiti naziva mjesta. Sjecam se nekih sa istocne strane. Na Palama su bili solidni uslovi, ne za PL, ali za klub u drugom i trecem rangu takmicenja sasvim OK. Na Sokolcu su imali vjerojatno najbolji teren kojim sam prosetao u svom zivotu, svlacionice ne pamtim, ali mislim da su bile nesto slicno kao ono na Palama. Vojkovici? Tu igra neki Famos? Tu bi svlacionicama dobro doslo renoviranje, mada su bolje od ovih koje sam prije nabrojao kao mjesta strave i uzasa.

Iz RS-a se sjecam Foce. Stadion nije bio za pohvalu. Tribine uzasne, stolice polomljene, teren jako los, ali svlacionice za svaku pohvalu. Imaju neku zgradu uz stadion i u njoj stvarno ciste i sredjene svlacionice kakve bi trebao imati svaki klub. U Visegradu je recimo bila potpuna suprotnost i nesto sto bih usporedio s Doglodima, ali sam vidio da su renovirali tribine pa se nadam da su sredili i svlacionice.

Kakanj pamtim po dobrim svlacionicama, ali vrlo uskim, ono je nesto za pionire, za djecu, mada bih rekao da bi i njima bilo usko. Ostao mi je u pamcenju tunel koji vodi do terena i koji je podzemni pa kad izlazis na teren izlazis iz zemlje. Nesto sto nisam vidio nigdje drugo. Neki mocan osjecaj, samo da ga ofarbaju malo ljepse.

Hadzici kao i Foca, svlacionice za primjer, samo sto u Hadzicima imaju puno bolje uslove, dva terena, jedan s umjetnom travom i jedan s prirodnom. Da na tom s prirodnom srede tribine bilo bi odlicno. U Jajcu i Visokom nije bilo bajno, ali oboji su to sve sanirali i sve sredili, mada nisam imao priliku da vidim osobno osim na slikama. U Visokom cak nije bilo ni toliko lose u usporedbi s ostalim.

Gorazde? Gorazde, Gorazde, fuj. U svlacionicama je bilo unistene opreme od Boga pitaj koliko generacija prije. Prilicno zapustene prostorije. Fojnicu pamtim po losem terenu i jos losijim svlacionicama. U Tesnju je OK stanje dok je recimo Maglaj bio katastrofalan. Sad su nakon poplava to valjda sanirali do kraja i da na nešto liči.

Vitez je bio prilicno los, ali i oni su to sredili sve kako su u PL, Zrinjski sam upamtio po dobrom. U Sirokom sam samo prosao pored stadiona, ali svi smo vidjeli kakvo je stanje dolje, imaju cak i opciju da u 3D gledamo stadion. U Zenici je Kamberovic prilicno nov stadion da bih nesto pricao, mogu samo spomenuti da sam po vidjenome primjetio da se odlicno odrzava i da su svlacionice kao nove.

Za Iskru svi mozemo vidjeti kakvo je stanje iz gore prilozenog, a nije bajno stanje ni u Kiseljaku. Iako se iz vana cini kao OK stadion mislim da bi im dobro dosla sanacija svlacionica iako ni oni nisu nesto uzasni u odnosu na ostale vidjene.


Eto, nabrojah 24 na kojima sam bio i vidio stanje svlacionica sto je u ovoj prici i najbitnije. Bio sam na jos njih, nekesam vjerojatno usput zaboravio jer se radi o velikom broju stadiona, a mnoge po Sarajevu nisam upamtio, ne sjecam se tocnog naziva mjesta. Onaj tko je citao mogao je primjetiti da sam vecinu kritizirao i da na prste jedne ruke mozemo izbrojati one pohvaljene. Ima tu i onih koji su od tog razdoblja do danas sanirali svoje objekte i to je za svaku pohvalu.

Zakljucio bih da je stanje u nizim ligama prilicno katastrofalno.
Prošao pored a nisi stao i ušao unutra :o
pa što moj Signore

nakon svi ovih nabrojanih razočaranja da te barem negdje nešto uveseli :thumbup:

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Signore » 12 feb 2016, 23:43

brig je napisao/la: Prošao pored a nisi stao i ušao unutra :o
pa što moj Signore

nakon svi ovih nabrojanih razočaranja da te barem negdje nešto uveseli :thumbup:
Bio sam samo u prolazu kroz Siroki, nisam bio s namjerom kao kad sam ove ostale stadione vidio. Doista, nakon ovog smeca kojeg sam se nagledao stvarno mi treba nesto takvo da mi popravi dojam :mrgreen:

Avatar
brig
Postovi: 2250
Pridružen/a: 01 jun 2015, 18:04
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la brig » 13 feb 2016, 10:53

Signore je napisao/la:
brig je napisao/la: Prošao pored a nisi stao i ušao unutra :o
pa što moj Signore

nakon svi ovih nabrojanih razočaranja da te barem negdje nešto uveseli :thumbup:
Bio sam samo u prolazu kroz Siroki, nisam bio s namjerom kao kad sam ove ostale stadione vidio. Doista, nakon ovog smeca kojeg sam se nagledao stvarno mi treba nesto takvo da mi popravi dojam :mrgreen:
:think: :thumbdown:

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Signore » 13 feb 2016, 12:06

Vise srece drugi put :mrgreen:

adnan6595
Postovi: 351
Pridružen/a: 16 mar 2014, 12:04
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la adnan6595 » 13 feb 2016, 12:16

U nizim ligama najljepši stadion ima Tomislav,zaista extra teren za premier ligu a ljudi igraju tek treci rang i nemaju ambicija dalje.Mislim da su im svlacionice u dvorani?,a gradile su se nove.Brotnjo i Posusje imaju dobre uslove ,igrali premier ligu
The Maniacs 1987
FK Željezničar

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Signore » 13 feb 2016, 14:09

Istina, ja sam 2-3 puta postavljao njihov stadion ovdje, nema potrebe da opet kacimo slike. Stadion prima oko 2.200 gledatelja. Novu tribinu su platili nesto vise od pola milijuna maraka (znaci pola milijuna maraka, a igraju trecu ligu), ona ima 950 sjedalica, ispod nje su svlacionice i prostorije kluba, a imaju zaista mnogo kvadrata tu jer je tribina visoka i siroka. Jedina mana je sto niije duz cijelog terena, ali za njih su to odlicni uslovi, jedino da krov na nju postave. Preko puta je stara tribina sa sest redova i na njoj su takodjer postavili stolice donirane od strane zagrebackog Dinama. Usput, Tomislav je trenutno vodeci u ligi i mozda ih na godinu budemo gledali u Prvoj ligi FBiH.

Brotnjo bi trebao malo vise sminke dok su u Posusju sredjivali stadion u posljednje vrijeme i mislim da im ne bi trebalo puno da zadovolje uslove u PL.

Inace, klubovi iz grupe Jug imaju vjerojatno najsredjenije stadione. U Rami imaju finu tribinicu, ali bez stolica, Neum ima fantasticne uslove, vec nabrojani Brotnjo, Posusje i Tomislav. Ostali mozda nemaju nesto za spomenuti, ali mi njihovi stadioni djeluju daleko uredjeniji od stadiona ostali federalnih drugoligasa. Ne znam kakve su im svlacionice, ali kada vidim da drze do tribina i okolisa onda mislim da drze i do toga i da je sve fino sredjeno i cisto za razliku od ovih koje sam ja jucer nabrajao.

isx
Postovi: 1221
Pridružen/a: 24 maj 2014, 19:03
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la isx » 13 feb 2016, 15:10

Dobro se radi na Rostovu. :clap:

slika

[youtube][/youtube]

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AnelZ » 13 feb 2016, 18:34

isx je napisao/la:Dobro se radi na Rostovu. :clap:

https://scontent-ams2-1.xx.fbcdn.net/hp ... e=57620602

Ovo je tema za stadione, ima posebna tema za dvorane:

http://forum.sportsport.ba/viewtopic.ph ... &start=120

isx
Postovi: 1221
Pridružen/a: 24 maj 2014, 19:03
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la isx » 13 feb 2016, 18:51

U sklopu kompleksa Rostovo će biti 2 fudbalska terena.

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AnelZ » 13 feb 2016, 19:39

Nista licno protiv tebe, ali primarna orijentacija projekta jeste dvoranski sportovi, a teren(i) (jer u clanku koji sam ja procitao pise samo jedno fudbalsko igraliste) se tek pocinju graditi u drugoj fazi koja pocinje krajem ljeta :) bice u sklopu njega i cetiri teniska terena, ali to su prvenstveno tereni, a ne stadioni za fudbalske odnosno teniske predstave.

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la samo_lijevo » 15 feb 2016, 18:20

Da se i mi malo pohvalimo. :D

Reflektori su u funkciji. Trenutno se renoviraju svlacionice.

slika
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

realancojk
Postovi: 482
Pridružen/a: 23 maj 2012, 20:33
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la realancojk » 16 feb 2016, 01:22

Jedan od ova tri stadiona bi dobro došao našoj repki :D
slika

slika

slika
Neko voli meso, neko voli kupus. U biti svi mi volimo sarmu.
Bolje ispasti glup nego iz lige. :)

Avatar
Bihac96
Postovi: 5497
Pridružen/a: 26 avg 2013, 17:21
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Bihac96 » 16 feb 2016, 03:36

svi spominjete da treba drzava ulozit u stadionike npr travnik i slicni a bihac ko yebe ha :mrgreen:
Samo Jedinstvu pjevamo i za njega zivimo !

NK Jedinstvo Bihac (SN 96)

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AnelZ » 16 feb 2016, 04:45

samo_lijevo je napisao/la:Da se i mi malo pohvalimo. :D

Reflektori su u funkciji. Trenutno se renoviraju svlacionice.

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hp ... e=5766AD8D
A vi ste? Ne mogu da shvatim preko ove slike. Ovi reflektori su pretpostavljam kako bi se omogucilo i nocno treniranje jer ovo je daleko od zahtjeva za odigravanje zvanicnih utakmica.
Bihac96 je napisao/la:svi spominjete da treba drzava ulozit u stadionike npr travnik i slicni a bihac ko yebe ha :mrgreen:
Vecina ljudi ne ocekuje od drzave, entiteta ili saveza da ulozi novac. Za to sluze kantoni, opcine i klubovi, eventualno jos pomoc od strane UEFA ako imaju projekte za segment koji se trazi.

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 19 gostiju.