Rekonstrukcija stadiona u BiH

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54268
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la MortemHz » 27 maj 2017, 23:39

Zenzo je napisao/la:Sto prije shvatite da nece niko doci, neki investitor ili domaci/strani milioner i reci evo 20. miliona eura (40 mil. KM) idemo praviti stadion to ce vam biti lakse. Ovo je BiH nema garanta da ce se te pare vratiti u buducnosti na nacin kako je napisano u ovom tekstu, samo ovo sto je napisano da ce na svakoj utakmici biti 10.000 ljudi je jako upitno i da godisnje od toga zaraditi cirka 2. miliona KM kod nas nece proci.

Ko garantuje da ce klub imati uspjehe iz kola u kolo da bude 10.000 ljudi na tribinama uz kartu od 10-20 KM, niti neko garantuje da ce klub izaci na euro scenu i kada izadje sta ce tamo napraviti.

Također taj hotel, podzemna garaza, centar ...itd. sve je to ljepo na papiru.

Zeljo od rata ceka "tog nekoga", da nisu sami, zajedno sa sponzorima i navijacima poceli sa osposobljavanjem stadiona za euro utakmice pa do gradnje istoka idalje bi stadion bio nesuslovan i idalje bi cekali tog nekoga.

FK Sarajevo ima problem za razliku od Zelje sto nemaju svoju zemlju pa bi inekako sami krenuli da rade nesto jer bi ih Tan pogurao, nego ovako trebaju im milioni samo za zemljiste i to Boga pitaj na kojoj lokaciji i gdje samo da pocnu.

Od neke fantazije da ce se Kosevo rusiti sto bi opet kostalo milione pa na tom mjestu graditi novo nema nista.

Realno sagledajte situaciju, gdje bi taj stadion u gradu Sarajevu mogao biti smjesten, koliko para ta lokacija kosta pa tek onda neki planovi, ideje, organizacija...itd. to kosta mnogo nego sto se misli.
Ne bi karte toliko para bile mada je 10.000 mozda i izvodivo kad bi se borili za titulu i to sve sto ide uz to. Mislim da fakat ne bi bio problem otplatiti stadion ali ne bas za 4 godina nego mnogo vise. Volio bi da se navijaci kao i sponzori ukljuce ali to su mizerne pare kad skontas da ti treba 40 miliona maraka.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

nellic07
Postovi: 488
Pridružen/a: 12 nov 2012, 11:46
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la nellic07 » 28 maj 2017, 00:59

Šta Gošk iz Gabele treba uraditi na stadionu pa da ima kakve takve uslove za PL BiH ? Koliki je kapacitet stadiona dole,kakve su svlačionice i travnjak ? Drago mi za Borac.Banja Luka ima super stadion za BH prilike.

Avatar
Android
Postovi: 6315
Pridružen/a: 22 jun 2012, 18:06
Lokacija: Široki Brig, HRHB
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Android » 28 maj 2017, 01:06

nellic07 je napisao/la:Šta Gošk iz Gabele treba uraditi na stadionu pa da ima kakve takve uslove za PL BiH ? Koliki je kapacitet stadiona dole,kakve su svlačionice i travnjak ? Drago mi za Borac.Banja Luka ima super stadion za BH prilike.
Mislim da ne bi trebalo biti problema oko dobivanja licence. Kapacitet stadiona je 3000, svlacionice su koliko ja znam obnovljene prije 2-3 godine. Travnjak je u ok stanju, osim kada pada kisa, kao i na vecini stadiona u ligi :)
...da Široki vječno ostane ponos naše Hercegovine...

HRHB

Avatar
SlevinKelevra
Postovi: 11909
Pridružen/a: 30 okt 2012, 23:40
Lokacija: NYC, USA
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la SlevinKelevra » 28 maj 2017, 01:09

Cekaj... Jel to fakat Sloboda pravi novu tribinu, a ostavlja atletsku stazu? Atletsku stazu u Tuzli, BiH? U 2017.? :think: :facepalm:

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la badblueboylivno » 28 maj 2017, 01:23

Android je napisao/la:Mislim da ne bi trebalo biti problema oko dobivanja licence.
Mene zanima licenciranje u nas, kako to ide? Traže li prvoligaši licencu za Prem ili je dobivaju po defaultu? Ono, osvoji, prvak si, imaš i licencu. Nikad ništa nisam vidio ili pročitao oko licenciranja prvoligaša za Prem.

Zna li itko, Signore, išta? :mrgreen:
SlevinKelevra je napisao/la:Cekaj... Jel to fakat Sloboda pravi novu tribinu, a ostavlja atletsku stazu? Atletsku stazu u Tuzli, BiH? U 2017.? :think: :facepalm:
Neće sad ovu novu raditi uz teren, a onu lučnu ostaviti iza oko staze. :mrgreen: Na što bi to tek sličilo? :mrgreen: Greška koju su napravili s tom, prvom tribinom u ovoj rekonstrukciji je sada teško popravljiva.
Hayley <3

Avatar
SlevinKelevra
Postovi: 11909
Pridružen/a: 30 okt 2012, 23:40
Lokacija: NYC, USA
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la SlevinKelevra » 28 maj 2017, 01:28

badblueboylivno je napisao/la: Neće sad ovu novu raditi uz teren, a onu lučnu ostaviti iza oko staze. :mrgreen: Na što bi to tek sličilo? :mrgreen: Greška koju su napravili s tom, prvom tribinom u ovoj rekonstrukciji je sada teško popravljiva.
Ja bi je stavio, pa makar imao najruzniji stadion u BiH. To je svakako navijacka tribina, moze se skratiti, rekontruisati.... Ovako bi barem imali jednu dobru tribinu, i osnovu da se prave ostale do terena.

Avatar
Merhaba
Postovi: 1521
Pridružen/a: 14 feb 2015, 16:03
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Merhaba » 28 maj 2017, 01:31

Ah nikad se ne zna , mozda dijamantska liga dodje u Tuzlu :mrgreen:
IZ KRVAVE ZEMLJE BOSANSKE CVATU ZLATNI LJILJANI , GRBAVICE MAJKO NASA BRANIT CETE SINOVI!

THE MANIACS 1987 SARAJEVO

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la badblueboylivno » 28 maj 2017, 02:36

SlevinKelevra je napisao/la:
badblueboylivno je napisao/la: Neće sad ovu novu raditi uz teren, a onu lučnu ostaviti iza oko staze. :mrgreen: Na što bi to tek sličilo? :mrgreen: Greška koju su napravili s tom, prvom tribinom u ovoj rekonstrukciji je sada teško popravljiva.
Ja bi je stavio, pa makar imao najruzniji stadion u BiH. To je svakako navijacka tribina, moze se skratiti, rekontruisati.... Ovako bi barem imali jednu dobru tribinu, i osnovu da se prave ostale do terena.
Pisao sam ja kako bih povukao teren maksimalno do te tribine, a okolo bih sagradio tri manje, jedna lučna i tri normalne, kao na Palestri Italiji. :mrgreen:
Merhaba je napisao/la:Ah nikad se ne zna , mozda dijamantska liga dodje u Tuzlu :mrgreen:
:urnebes: :thumbup:
Hayley <3

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Signore » 28 maj 2017, 03:37

badblueboylivno je napisao/la:
Android je napisao/la:Mislim da ne bi trebalo biti problema oko dobivanja licence.
Mene zanima licenciranje u nas, kako to ide? Traže li prvoligaši licencu za Prem ili je dobivaju po defaultu? Ono, osvoji, prvak si, imaš i licencu. Nikad ništa nisam vidio ili pročitao oko licenciranja prvoligaša za Prem.

Zna li itko, Signore, išta? :mrgreen:
Pa treba ispunit neke uslove, tj. uslove za PL. Inace bi i Celik dobio licencu, jer je rezultatski opstao. Oni stadion moraju srediti nesto minimalno, a za ostalo ne znam. Vidjet cu sutra, sad sam previse opusten da ista znam. Znam samo da ne znam, mada mozda i znam, al ne znam.

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AnelZ » 28 maj 2017, 19:43

Iz koje si se ti kafane vratio pa na forum svratio :D

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54268
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la MortemHz » 28 maj 2017, 19:48

AnelZ je napisao/la:Iz koje si se ti kafane vratio pa na forum svratio :D
''Znam samo da ne znam, mada mozda i znam, al ne znam.''
Signore - 2k17 :D
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Signore » 28 maj 2017, 20:59

:lol: :lol: :lol: Trebam prestat dolazit na forum. Skroz sam zaboravio, tek sad vidim :lol:

Avatar
KrajisnikBosnjak
Postovi: 3564
Pridružen/a: 28 okt 2016, 19:59
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la KrajisnikBosnjak » 29 maj 2017, 23:49

Ima li kakvih radova na stadionima u BiH, NEŠTO STE NEAKTIVNI. :D
⚜ Simpatizer reprezentacija BiH i FK Sarajevo 🔴⚪

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Signore » 29 maj 2017, 23:59

KrajisnikBosnjak je napisao/la:Ima li kakvih radova na stadionima u BiH, NEŠTO STE NEAKTIVNI. :D
Koliko radova, toliko aktivnosti :mrgreen:

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6423
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la JavierBosnia » 30 maj 2017, 00:09

Signore je napisao/la:
KrajisnikBosnjak je napisao/la:Ima li kakvih radova na stadionima u BiH, NEŠTO STE NEAKTIVNI. :D
Koliko radova, toliko aktivnosti :mrgreen:
Sta je sa Grbavicom zna li ko ista. Plato je onaj ajmo reci privremeno uradjen ili bar za sada dok se ona kuca iza ne rijesi za nesto dugorocno
Ali sta je sa prostorijama za poslovni prostor, kad ce ici i hoce li uopste prije juga ona staklena fasada?
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

bhfanatic14
Postovi: 4255
Pridružen/a: 24 avg 2011, 14:07
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la bhfanatic14 » 30 maj 2017, 11:57

KrajisnikBosnjak je napisao/la:Ima li kakvih radova na stadionima u BiH, NEŠTO STE NEAKTIVNI. :D
Ja mislim da Tosk tesanj nesta radi, posto su sad usli u prvu ligu federacije... i nesta se radi na stadionu NK Krajisnik u Velikoj Kladusi... :)
Mario Vrancic - Osvajac engleskog Championshipa
Sanjin Prcic - Osvajac francuskog Kupa

SAVEZ NAPOLJE ! ! !


mikel48
Postovi: 392
Pridružen/a: 09 jan 2017, 16:38
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la mikel48 » 30 maj 2017, 17:31

pravnik1981 je napisao/la:slika
slika
slika
:clap: :clap: :clap:
ŽIVOT ZA ŠIROKI.

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la badblueboylivno » 30 maj 2017, 23:41

badblueboylivno je napisao/la:Na Čajuši u Kupresu će se izgraditi šest velikih nogometnih terena (uz to i tereni za ostale sportove) i Kupres će imati prave uvjete za ljetne pripreme - do 10 klubova u istom trenutku. Investicija će biti oko 10M maraka, a imovinsko-pravni odnosi su se rješavali sedam yebenih godina pa je potpisan ugovor o početku radova. Dosad su imali jedan jedini teren, a opet su znali doći klubovi iz PL i HNL. Super stvar.
Hayley <3

nide
Postovi: 467
Pridružen/a: 08 avg 2013, 15:41
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la nide » 31 maj 2017, 11:01

jesuli radavi na istocnoj tribini i oko tribine zavrseni? kako sada to izgleda? imali nekih slika da se moze vidjeti konacan izgled na pod i oko tribine?
hvala u naprijed!!!

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 12 gostiju.