Rekonstrukcija stadiona u BiH

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AnelZ » 26 jun 2017, 15:54

nedimsalih je napisao/la:Dali neko moze postaviti slike od Grbavice nakon ovih renovacija? Gdje se nalazi ovaj novi VIP salon, jeli na istoku ili na zapadu?

Dali ce uskoro poceti praviti tu staklenu fasadu na istocnoj tribini?
Na zapadu, u ravni sa sredisnjom crtom. Nema neke razlike sa vana, slike od ranije su sasvim dovoljne. Sto se tice istoka, trenutno nema informacija u vezi zavrsavanja vanjskog izgleda i dovodjenja u konacnu funkciju podtribinskih prostora.

nedimsalih
Postovi: 38
Pridružen/a: 22 feb 2017, 06:50
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la nedimsalih » 27 jun 2017, 07:37

AnelZ je napisao/la:
nedimsalih je napisao/la:Dali neko moze postaviti slike od Grbavice nakon ovih renovacija? Gdje se nalazi ovaj novi VIP salon, jeli na istoku ili na zapadu?

Dali ce uskoro poceti praviti tu staklenu fasadu na istocnoj tribini?
Na zapadu, u ravni sa sredisnjom crtom. Nema neke razlike sa vana, slike od ranije su sasvim dovoljne. Sto se tice istoka, trenutno nema informacija u vezi zavrsavanja vanjskog izgleda i dovodjenja u konacnu funkciju podtribinskih prostora.
Hvala stari.

Avatar
KapitenK
Postovi: 1584
Pridružen/a: 27 mar 2016, 15:29
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la KapitenK » 27 jun 2017, 10:14

Rekapitulacija troškova za izgradnju istočne tribine

https://fkzeljeznicar.ba/rekapitulacija ... ine/26884/

SlobodaTuzla1919
Postovi: 3498
Pridružen/a: 02 maj 2015, 22:14
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la SlobodaTuzla1919 » 27 jun 2017, 12:52

slika

:ljepota: :ljepota: :beba: :beba:
samo naprijed, samo naprijed, samo hrabro bori se, naša pjesma nek' te nosi, sve do nove pobjede!

Avatar
Vijadukt
Postovi: 2841
Pridružen/a: 10 jul 2016, 16:16
Lokacija: Visko
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Vijadukt » 27 jun 2017, 13:34

Predsjednik UO NK Bosna Visoko Nermin Kadrić: Sljedeće sedmice kreće izgradnja tribine.
Prema postojećim planovima, izgradnja nove tribine (sadašnje stajanje) po UEFA standardima kreće sljedeće sedmice.
Pored tribine koja će imati 800 stolica i koja će biti natkrivena u potpunosti, ispod same tribine će se nalaziti popratni sadržaji a to su: svlačionice za gostujuću i domaću ekipu, antidoping soba, ljekarska soba, sudijska svlačionica, press salon, ekonomat, apartmani za igrače, sauna, jacuzzi, restoran i drugi sadržaji.
Predsjednik Kadrić je istakao da izgradnjom ovih popratnih sadržaja će se stvoriti svi neophodni uslovi za razvoj naših nogometaša kao i uslovi za odigravanje BHT Premijer lige i međunarodnih utakmica za mlađe selekcije BiH reprezentacije.

slika

slika

facebook stranica NK Bosna
"Der Schlüssel zum Erfolg ist Kameradschaft und der Wille, alles für den anderen zu geben!"

darkangel4
Postovi: 125
Pridružen/a: 21 feb 2016, 15:55
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la darkangel4 » 28 jun 2017, 23:36

slika
grb tunel
Radnička klasa since 1921

nide
Postovi: 467
Pridružen/a: 08 avg 2013, 15:41
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la nide » 03 jul 2017, 10:43

dali ima neki novosti oko juga grbavice? Imali ikakva maketa ili crtez gdje bi se trebao prikazati izgled buduceg JUGA!
Zan li neko dali ce se celait da se polusezona zavrsi kao i prose godine ili ce radevi krenuti u toku tekuce polusezone?

darkangel4
Postovi: 125
Pridružen/a: 21 feb 2016, 15:55
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la darkangel4 » 03 jul 2017, 11:20

nide je napisao/la:dali ima neki novosti oko juga grbavice? Imali ikakva maketa ili crtez gdje bi se trebao prikazati izgled buduceg JUGA!
Zan li neko dali ce se celait da se polusezona zavrsi kao i prose godine ili ce radevi krenuti u toku tekuce polusezone?
slika
Radnička klasa since 1921

nide
Postovi: 467
Pridružen/a: 08 avg 2013, 15:41
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la nide » 03 jul 2017, 16:38

po ovom ova juzna tribina bice kopija sjevera ili

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Signore » 03 jul 2017, 16:54

Ma to je samo necija ideja. Ta slika je stara ima dva mjeseca.

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6425
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la JavierBosnia » 03 jul 2017, 20:15

Signore je napisao/la:Ma to je samo necija ideja. Ta slika je stara ima dva mjeseca.
Prema zadnjim informacijama iz kluba mislim da oni planiraju izgradnju kopa. Odnosno da ta jedna tribina bude navijacka, samim tim ne bi mogla biti kopija sjevera
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

atomac123
Postovi: 1612
Pridružen/a: 05 maj 2013, 21:24
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la atomac123 » 03 jul 2017, 21:08

JavierBosnia je napisao/la:
Signore je napisao/la:Ma to je samo necija ideja. Ta slika je stara ima dva mjeseca.
Prema zadnjim informacijama iz kluba mislim da oni planiraju izgradnju kopa. Odnosno da ta jedna tribina bude navijacka, samim tim ne bi mogla biti kopija sjevera
Šta znači to? Po čemu se razlikuje kop od normalne tribine?
TŽV!

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6425
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la JavierBosnia » 03 jul 2017, 21:12

atomac123 je napisao/la:
JavierBosnia je napisao/la:
Signore je napisao/la:Ma to je samo necija ideja. Ta slika je stara ima dva mjeseca.
Prema zadnjim informacijama iz kluba mislim da oni planiraju izgradnju kopa. Odnosno da ta jedna tribina bude navijacka, samim tim ne bi mogla biti kopija sjevera
Šta znači to? Po čemu se razlikuje kop od normalne tribine?
Jel me zezas, pa sigurno nije kao sjever sa zdenkama i svim ostalim. Navijacka tribina koja je strmija, mislim drugaciji nagib, po mogucnosti sa manje stepenista, da se to svede na minimum sigurnosti i funkcionalnosti zbog koreografija.. to je neki osnov
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AnelZ » 03 jul 2017, 23:11

U sustini kada se kaze "kop" zeli se reci da ce pokusati napraviti tribina koja ce sve navijace na toj tribini pribliziti sto je vise moguce jedina drugima i koja pogodna za pravljenje koreografija. To se ostvaruje sa manjim prolazima, ulazima, strmijim trbinama i sl. E sada, da li ce zdenke na spoju sa jugom biti napravljene kao tribine ili ce biti napravljeni objekti na tom mjestu koji bi onda fizicki razdvojili juga od ostatka stadiona jos nije konacno odluceno. Ustvari, mozda i jeste jer mislim da klub vec ima u svom vlasnistvu projekat izgradnje juzne tribine jer je javni poziv za odbari projektanta zatvoren jos krajem februara no klub jos nije spreman isti izbaciti.

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6425
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la JavierBosnia » 03 jul 2017, 23:24

AnelZ je napisao/la:U sustini kada se kaze "kop" zeli se reci da ce pokusati napraviti tribina koja ce sve navijace na toj tribini pribliziti sto je vise moguce jedina drugima i koja pogodna za pravljenje koreografija. To se ostvaruje sa manjim prolazima, ulazima, strmijim trbinama i sl. E sada, da li ce zdenke na spoju sa jugom biti napravljene kao tribine ili ce biti napravljeni objekti na tom mjestu koji bi onda fizicki razdvojili juga od ostatka stadiona jos nije konacno odluceno. Ustvari, mozda i jeste jer mislim da klub vec ima u svom vlasnistvu projekat izgradnje juzne tribine jer je javni poziv za odbari projektanta zatvoren jos krajem februara no klub jos nije spreman isti izbaciti.

Da, upravo to. Konkurs je davno zavrsen, o odabiru i prezentaciji toga ni riječi. Mozda se ceka konacna finalizacija istoka koji je ruku na srce cim je postao funkcionalan navijacki, ostao nedovrsen na neki nacin ne uredjenjem poslovnih prostorija. Da li je to nedostatak novca ili nesto drugo ne znam, ali sto se prije rijesi, prihodi ce se povecavati.

Kad je realno govoriti o pocetku gradnje juga? Mislim da je nerealno da se ponavlja prica kao kod istoka, okej u planu su stolice od 500KM ali to je samo jedan mali mali dio koji je potrteban za izgradnju. Ova uprava mora naci nekog sponzora, nekoga, bilo sta, podrsku ovog ili onog.

Cilj im je mislim imati lijep stadion do 2021.. Neke 4 godine su okej rok, ali.. hoce li se nastaviti ova sjajna prica..
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AnelZ » 03 jul 2017, 23:49

Istok kakav trenutno imamo je vec rekapitulacijom kostao nesto malo jace od 2 miliona KM i mislim da je potrebno jos minimum pola miliona KM za dovrsetak njega (krov i vanjski izgled te dovodjenje podtribinskih prostorija konacnoj namjeni). U sustini vrlo vjerovatno ce konacna cijena istoka biti oko 3 miliona KM tj. onog trenutka kada mozemo konacno reci "to je to".

E sada, jug se vrlo vjerovatno gradi sa krovom i skoro pa nece imati bilo kakvih podtribinskih prostorija jer ce pola tribine biti betonirano brdo te ce se tu prvenstveno samo nalaziti mokri cvorovi i mjesta za stadnove za osvjezivanje. Moja procjena za jug jeste 3-4 miliona KM jer ce biti potrebno regulisati nestabilni teren iznad tribine tj. zadrzati stabilnost brda iznad tribine te se jos planira da bude omogucen ulaz na jug izravno sa tranzita sto ce zahtjevati dodatne radove na onoj padini, a to nece bas biti jeftino. Ja iskreno mislim da uprava zeli da vidi kako ce proci nasi nastupi u Evropi te kako cemo odraditi prelazni rok (hoce li se ciljati od pocetka sezona na titulu) te kako cemo zapoceti sezonu jer ce na osnovu toga moci povecati euforiju i osigurati jos sredstava za izgradnju. Po mojoj procjeni prije septembra nece biti informacija o jugu. Sto se tice desetogodisnjih ulaznica, cak i ako stave 1000 u promet to ce po cijeni od 500 KM biti tek pola miliona KM sto bi bilo vise nesto simbolicno nego dobra podloga za pocetak radova :)

bosnas_
Postovi: 4024
Pridružen/a: 02 avg 2008, 01:50
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la bosnas_ » 04 jul 2017, 08:01

Jug ce kostati oko 1.5 miliona KM bez krova. Pocetak izgradnje kako sada stvari stoje krece na jesen. nesto slicno kao sa Istokom. Ova uprava zna graditi,to su pokazali i vjerujem da cemo na proljece imati novu Juznu tribinu, aBd.

nide
Postovi: 467
Pridružen/a: 08 avg 2013, 15:41
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la nide » 04 jul 2017, 09:25

bosnas_ je napisao/la:Jug ce kostati oko 1.5 miliona KM bez krova. Pocetak izgradnje kako sada stvari stoje krece na jesen. nesto slicno kao sa Istokom. Ova uprava zna graditi,to su pokazali i vjerujem da cemo na proljece imati novu Juznu tribinu, aBd.
ovo sto si pisao jeli to potvrdjeno od strane kluba ili je to samo nagadjanje

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AnelZ » 04 jul 2017, 10:52

1,5 miliona KM za jug kao onih najavljenih 1,2 miliona KM za istok. Na kraju jesu toliko kostali gradjevinski radovi za samu tribinu ali to nije ni blizu zavrsetka svih radova na tribini i vidimo da istok ni sa nesto jace od 2 miliona KM jos nije gotov :)

FSB
Postovi: 1639
Pridružen/a: 01 jun 2017, 00:51

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la FSB » 06 jul 2017, 19:58

.
Zadnja izmjena: FSB, dana/u 09 nov 2017, 19:09, ukupno mijenjano 1 put.

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 27 gostiju.