Rekonstrukcija stadiona u BiH

Avatar
brig
Postovi: 2211
Pridružen/a: 01 jun 2015, 18:04
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la brig » 15 dec 2017, 21:14

19FKS46 je napisao/la:Normalno da nije idealan nakon velikih padavina, ali u poredjenju sa nasim terenima je vrh.
Gledao sam tekmu.Nista bolji nije od Pecare. Pogotovo ako uzmes u obzir da su Siroki i Zeljo u 3 dana odigrali dvije tekme. Na Pecari nije ovoliko lokvi bilo. A to da je mekan i da se izvaljuju dijelovi je normala kod prirodne trave.

Avatar
Zenzo
Postovi: 3862
Pridružen/a: 25 dec 2016, 17:33
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Zenzo » 17 dec 2017, 14:56

slika
slika
slika
- Zeljeznicar -

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AnelZ » 17 dec 2017, 20:38

Prostor ispod istocne tribine je fanstastican i vidi se da se davala paznja prilikom projektovanja da iskoristivost prostora bude na maksimumu sto nije slucaj sa sjeverom koji je grozno projektovan kada je rijec o poslovnim prostorima pa imas stepenice koje idu u stranu pa umanjuju prostor ispod te je i sama galerija nize postavljena cime me onemogucuje dodatni sprat. Ne znam da li bi sada bilo nekako moguce promjeniti barem stepenice na ulazu na sjever kako bi bile kao na istocnoj.

Avatar
KrajisnikBosnjak
Postovi: 3564
Pridružen/a: 28 okt 2016, 19:59
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la KrajisnikBosnjak » 17 dec 2017, 22:13

I kad će se raditi fasada na sjevernoj tribini?
⚜ Simpatizer reprezentacija BiH i FK Sarajevo 🔴⚪

Avatar
Zenzo
Postovi: 3862
Pridružen/a: 25 dec 2016, 17:33
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Zenzo » 18 dec 2017, 13:15

Sve su ovo projekti koji se jos pripremaju, planiraju, nema konkretnih stvari niti rokova. Naravno finasije su glavni problem.

Jedini moguci radovi na Grbavici u 2018. godini koji se mozda dogode je rekonstrukcija terena na ljeto ali i za to treba da se poklopi mnogo stvari. Izmeđuostalog cekaju se obecane pare od kantona i opcine, uz pomoc saveza.
- Zeljeznicar -

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6418
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la JavierBosnia » 18 dec 2017, 15:57

Svaki dan gledam u sjevernu tribinu i iz dana u dan samo sebi potvrdjujem da ta tribina ne moze liciti na nesto dok se one buregdzinice, pekare, kladionice i slicno ne dovedu u red
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

SemirSema
Postovi: 762
Pridružen/a: 29 jan 2017, 22:01
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la SemirSema » 18 dec 2017, 15:59

JavierBosnia je napisao/la:Svaki dan gledam u sjevernu tribinu i iz dana u dan samo sebi potvrdjujem da ta tribina ne moze liciti na nesto dok se one buregdzinice, pekare, kladionice i slicno ne dovedu u red
Nemoj gledat i nećeš imati problema

Avatar
jestamaji
Postovi: 16462
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la jestamaji » 18 dec 2017, 16:45

Zenzo je napisao/la:slika
ja sam se nadao da će na sjeveru staviti nešto tipa displeja na SCC-u , to nije preskupa opcija, nije pretjerano hi-tech a izgelda efektno

Avatar
Zenzo
Postovi: 3862
Pridružen/a: 25 dec 2016, 17:33
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Zenzo » 18 dec 2017, 16:57

Iznenadio bi se kako je skupo postaviti LED display duzinom sjevera, nesko kao sto je na SCC.

Nije to samo postavi display, pustaj logo ili reklame onih koji plate, na to sve placanje elektricne energije (to su posebni paneli i ne trose bas malo), ima neki porez na reklamiranje koji uzima opstina. (mi reklamiramo nekoga a opstina dobije neki porez iz nekog razloga - nasi glupi zakoni) i jos neki troskovi postoje. :roll:

Ne kazem ja de ne bio profita od toga ali je jako skupo za postaviti diplay te velicine, treba ga otplatiti kroz minimalno godinu - dvije dana reklamiranja (zavisno od klijenata i cjene koliko kosta minut ili sekunde reklame), a tek onda zarađivati na njemu.

Djeluje naivno i lagano, ali veliki je to posao. Ali da bi strasan izgled sjevera bio to stoji.
- Zeljeznicar -

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6418
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la JavierBosnia » 18 dec 2017, 17:46

SemirSema je napisao/la:
JavierBosnia je napisao/la:Svaki dan gledam u sjevernu tribinu i iz dana u dan samo sebi potvrdjujem da ta tribina ne moze liciti na nesto dok se one buregdzinice, pekare, kladionice i slicno ne dovedu u red
Nemoj gledat i nećeš imati problema
slika

Nista lose brate, nego ajmo samo malo realno.
Sve dok je tebi u izlogu stadiona burek i neki tepisi tamo, kreč i lavori iz marsa onda nemas sta pricati o estetici. Ovo sto se planira raditi ce uljepsati izgled, ali ako se ne sredi ovo sto sam naveo nece imati efekta.
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AnelZ » 18 dec 2017, 19:42

I ja se slazem da klub barem moze zabraniti tipa odmah sve ove reklame/natpise na sjevernoj tribini, pa regulisati izgled prostora kada krene rekonstrukcija fasade. Nakon rekonstrukcije fasade se iskreno nadam da nece biti moguce to postaviti natpise iznad poslovnog prostora te ce elektronski paneli biti jedini vid oglasavanja na sjevernoj tribini. Sto se tice naknade opcini, svaka reklama pa i na privatnoj svojini mora placati komunalnu taksu za oglasavanje te dobiti i dozvolu i to je meni sasvim OK. Da je investicija znacajna, jeste no prijeko potrebna jer sjeverna tribina je najistaknutija te mora izgledati savrseno.

Avatar
Lik
Postovi: 5272
Pridružen/a: 05 mar 2009, 10:50
Lokacija: Tribina
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Lik » 19 dec 2017, 13:07

BIT
ĆEŠ
OPET
PRVAK
ČEST
1946


Avatar
solinas
Postovi: 10097
Pridružen/a: 24 jan 2015, 23:06
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la solinas » 19 dec 2017, 15:05

Ko prosjaci samo cekamo ko ce sta dat dzaba. ...
A nije da bas toliko nema para ....nemoze dospjeti od lopova.
Ljudi moji kradu i na zapadu evo gledam neki cirkus sa mitom u Austriji, pa evo ovi EU parlamentarci dodju prijave se uzmu 250 eura dnevnicu I kuci.
Ljudi otkrili sada skandal.
Hocu da kazem svugdje je ba skoro isto krade se ali ljudi i grade...kod nas da bog sacuva. ...
"Modra boja,na bijelome platnu,
Sest ljiljana vezenih u zlatu,
To je zastava ,nasa Bosanska".

"Velikim Bogom se kunemo, da robovi biti necemo".
Prvi predsjednik predsjednistva R BIH Alija Izetbegovic.


Avatar
Zenzo
Postovi: 3862
Pridružen/a: 25 dec 2016, 17:33
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Zenzo » 19 dec 2017, 16:00

AlemC85 je napisao/la:
Sadaka drzava! :x
Nije sadaka nece tek tako doci reci evo pare renovirajte Kosevo, Grbavicu , Tusanj ili neki drugi stadion, cak i ovo da daju da se gradi potpuno novi.

Nego ce traziti planove i programe, istrazivanje izvrsiti koji je najpogodiniji projekat, ko se zalaze za boljitak, pravi preduslove za napredovanje, gradnju...itd.

Zeljeznicar je mozda trenutno jedini klub koji ima vise projekata spremnih i u izdradi, doradi za realizaciju, koliko su samo puta ljudi ispred kluba rekli da cekaju pomoc lokalne zajednice, vlasti, ostalih partnera sto UEFA sama trazi da se drustvo kompletno ukljuci u projekte a oni ce pomoci..

A sta rade drugi, gdje je plan za Kosevo nas najveci stadion po kapacitetu, Tusanj da se sredi konacno...itd.

Ovo je jedinstvena sansa koju ce Grbavica i Zeljeznicar da iskoriste, obavezno trebaju da se opcina i lokalna zajednica pozabavi planom Koseva, da u Zenici nesto urade da Bilino Polje dobije pomoc, kao i Tusanj, Banja Luka...itd.

Samo treba pritisnuti ove nase politicare i predstavnike vlasti, lokanih zajednica da jednom nesto urade za dobrobit sporta, fudblaskih klubova.
- Zeljeznicar -

Avatar
solinas
Postovi: 10097
Pridružen/a: 24 jan 2015, 23:06
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la solinas » 19 dec 2017, 16:20

Zenzo je napisao/la:
AlemC85 je napisao/la:
Sadaka drzava! :x
Nije sadaka nece tek tako doci reci evo pare renovirajte Kosevo, Grbavicu , Tusanj ili neki drugi stadion, cak i ovo da daju da se gradi potpuno novi.

Nego ce traziti planove i programe, istrazivanje izvrsiti koji je najpogodiniji projekat, ko se zalaze za boljitak, pravi preduslove za napredovanje, gradnju...itd.

Zeljeznicar je mozda trenutno jedini klub koji ima vise projekata spremnih i u izdradi, doradi za realizaciju, koliko su samo puta ljudi ispred kluba rekli da cekaju pomoc lokalne zajednice, vlasti, ostalih partnera sto UEFA sama trazi da se drustvo kompletno ukljuci u projekte a oni ce pomoci..

A sta rade drugi, gdje je plan za Kosevo nas najveci stadion po kapacitetu, Tusanj da se sredi konacno...itd.

Ovo je jedinstvena sansa koju ce Grbavica i Zeljeznicar da iskoriste, obavezno trebaju da se opcina i lokalna zajednica pozabavi planom Koseva, da u Zenici nesto urade da Bilino Polje dobije pomoc, kao i Tusanj, Banja Luka...itd.

Samo treba pritisnuti ove nase politicare i predstavnike vlasti, lokanih zajednica da jednom nesto urade za dobrobit sporta, fudblaskih klubova.
Projekat Tusnja je tako nakaradan i skup da ce se ljudi okrenuti i mahnuti nam posle 5 minuta. ...
I nece sigurno ulagati milione i milione ljudi. ....
Ali si upravu ako se potrude Grbavica moze dobiti novi teren, mozda i Vrapcici neku pomoc. .......
Tako neki manji projekti pomoci.
Kosevo Tusanj zaboravi. ...
"Modra boja,na bijelome platnu,
Sest ljiljana vezenih u zlatu,
To je zastava ,nasa Bosanska".

"Velikim Bogom se kunemo, da robovi biti necemo".
Prvi predsjednik predsjednistva R BIH Alija Izetbegovic.

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6418
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la JavierBosnia » 19 dec 2017, 17:50

Uz rjesavanje pitanja stambene zgrade u Zenici, bilino polje ima najbolje uvjete da se prosiri i natkrije. Ali je problem ko ce to rjesavati jer su milioni u pitanju. Klub nece i ne moze, koliko moze kanton, opcina, drzava, uefa to je pitanje.

Grbavica ima isto fin plan, ali grbavica je realno receno stadion sa 2 tribine.
Kosevo bi uz novi teren i sitna neka usminkavanja moglo postati fin stadion (rusenje tribina i priblizavanje terenu zaobravite)
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la badblueboylivno » 19 dec 2017, 23:07

:tokralju:

Dokaz da se sve može.

Kad vidim što ljudi rade, a ispali su iz lige i lani izgledali tragikomično u očaju drugoligaškog nogometa, a tamo će vjerojatno ostati još neko vrijeme, apsolutno stojim kod toga da se sve može kad se hoće. Samo su potrebni ljudi željni napretka i koji gledaju samo prema naprijed. Nemam nikakve simpatije prema Veležu, ali se zbog samog Premiershipa nadam da će što prije u prvi rang bh. nogometa i da će biti kompetitivan faktor - a ova infrastruktura daje sjajnu podlogu za to.

P.S. Volio bih biti na tom sastanku s UEFA-inim ljudima, da vidim šta će i kako raditi takozvani stručnjaci iz NFSBIH-a i, naravno, gospoda koja vodi gradove, poput onog koji svako malo obeća renovaciju Koševa... kakva li će brda i doline obećati. :urnebes:
Hayley <3

Avatar
jestamaji
Postovi: 16462
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la jestamaji » 20 dec 2017, 10:41

Zenzo je napisao/la:
jestamaji je napisao/la:
ja sam se nadao da će na sjeveru staviti nešto tipa displeja na SCC-u , to nije preskupa opcija, nije pretjerano hi-tech a izgelda efektno
Iznenadio bi se kako je skupo postaviti LED display duzinom sjevera, nesko kao sto je na SCC.

Nije to samo postavi display, pustaj logo ili reklame onih koji plate, na to sve placanje elektricne energije (to su posebni paneli i ne trose bas malo), ima neki porez na reklamiranje koji uzima opstina. (mi reklamiramo nekoga a opstina dobije neki porez iz nekog razloga - nasi glupi zakoni) i jos neki troskovi postoje. :roll:

Ne kazem ja de ne bio profita od toga ali je jako skupo za postaviti diplay te velicine, treba ga otplatiti kroz minimalno godinu - dvije dana reklamiranja (zavisno od klijenata i cjene koliko kosta minut ili sekunde reklame), a tek onda zarađivati na njemu.

Djeluje naivno i lagano, ali veliki je to posao. Ali da bi strasan izgled sjevera bio to stoji.
u pravu si, sve je to ili šuplja ili sanjarenje, ne treba biti nerealan.
nadam se da će se teren u neko dogledno vrijeme napraviti kako valja, to je po meni apsolutni prioritet, da se barem može normalno igrati, a jug ako doživim biću sretan ko malo dijete, ali mislim da je to u mom slučaju fifti-fifti

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 11 gostiju.