Klub ili reprezentacija

Šta vam je draže?

Vaš klub
116
49%
Vaša reprezentacija
120
51%
 
Ukupno glasova: 236

Avatar
ŠB_Fidelis
Postovi: 6277
Pridružen/a: 21 feb 2009, 04:16
Kontakt:

Re: Klub ili reprezentacija

Post Postao/la ŠB_Fidelis » 01 okt 2009, 01:55

Mogu, sto ne mogu, kakve to veze ima. Eto i ti mijesas pojmove, a njega kao ispravljas.
I kakva zabrana, nigdje veze, imam pravo biti sta zelim, ono sto sam odgojen i ono sto je stoljecima na ovim prostorima tradicija i naslijedje. Ti bi to danas sve izbrisao i identificirao jedno s drugim radi imena novonastale drzave? Boze moj, ako postujes drzavu, a ja jesam, onda joj postujes i sami Ustav, pa sad, procitaj kako je on uredjen i onda mi pokusaj pronaci to sto ti pokusavas reci. Natraziti ces se.
Cuj mogu biti katolik ili pravoslavac. Kakve to veze s nacijom ima? Ama bas nikakve stoga ti je samo uplitanje suvisno. Rijec je o etnicitetu i nacionalnostima, a ne o vjeroispovijesti. Jedno s drugim NEMA veze.
To su osnovna ljudska prava, drzava rodjenja s tim veze nema, rodjenjem stjeces drzavnost date drzave, ne nuzno i nacionalnost, to je ovisno o drzavi i nacinu na koji je drustvo ustrojeno i kako gleda na tu problematiku, a to zna varirati. Moze tvoje dijete sad rodjeno u Svedskoj biti pa imati ce to drzavljanstvo, ali njegov etnicitet, nacionalna pripadnost je nesto drugo ili ides logikom da je samim time to dijete Svedjanin i ti bi ga kao takvog odgajao? Kako da ne.
Samim time, npr. u BiH, koja je povijesno bila nastanjena i jednim i drugim i trecim, i dan danas je, naravno da se ne podrazumijeva takvo sto, uostalom to stoji u Ustavu i to je kao takvo priznato od strane svih koji su priznali ovu drzavu, ali ti i slicni nasuprot svima takvima tvrdite suprotno? Vidis, zanimljivo, jer samim time negiras samu drzavu jer ona na tome egzistira i jedino kao takva je priznata, pa htio ti to priznati ili ne.
To sto eventualno ljudima smeta takvo sto ili sto su nedovoljno obrazovani da to razumiju ili razlikuju, ili na kraju krajeva nedovoljno tolerantni da im takvo sto ne smeta je druga stvar.

Mislim pardon na off topicu, al ljudi, stvarno morate nauciti razlikovati neke pojmove i nabaviti si stogod tolerancije.
...Život za Široki...

Avatar
mrzim_ulizice
Postovi: 984
Pridružen/a: 29 avg 2009, 21:10
Kontakt:

Re: Klub ili reprezentacija

Post Postao/la mrzim_ulizice » 01 okt 2009, 02:05

onda po tvom ja sam se rodio u bosni hercegovini i ja mogu rec da sam spanac ili englez .............ali kakva ja prava imam u spaniji ili engleskoj.............e tako isto kakva ti prava imas u hrvatskoj

Avatar
mrzim_ulizice
Postovi: 984
Pridružen/a: 29 avg 2009, 21:10
Kontakt:

Re: Klub ili reprezentacija

Post Postao/la mrzim_ulizice » 01 okt 2009, 02:09

i samo jos nesto jel tebi tesko priznat da si ti bosanac otvori stranicu zvjezdana misimovica i vidi sta je on jeli srbin ili je bosanac

Avatar
ŠB_Fidelis
Postovi: 6277
Pridružen/a: 21 feb 2009, 04:16
Kontakt:

Re: Klub ili reprezentacija

Post Postao/la ŠB_Fidelis » 01 okt 2009, 02:34

mrzim_ulizice je napisao/la:onda po tvom ja sam se rodio u bosni hercegovini i ja mogu rec da sam spanac ili englez .............ali kakva ja prava imam u spaniji ili engleskoj.............e tako isto kakva ti prava imas u hrvatskoj
Ne, ne mozes, jer nemas legitimitet za takvo sto i toliko mijesas te pojmove, sto namjerno sto iz neukosti, da je skoro pa nevrijedno spomena i ne mogu da vjerujem da si toliko neupucen ili da zaista vjerujes u to sto pricas.
Momak moj, da ja tebi objasnim razliku tvoje krajne falicne ''logike''.
Spanjolac ili Englez nije starosjedilacka ili ravnopravna nacija u BiH niti je ikad bila niti ce vjerojatno ikad biti, samim time stanovnici danasnje BiH sa tim veze nemaju. Hrvati pak jesu, i to su jos od stoljeca sedmog na ovim prostorima, ukljucujuci prostor BiH, na kojoj je uostalom na podrucju Tomislavgrada i osnovano hrvatsko kraljevstvo, sto je opce znanje, samim time to ovdasnjim ljudima daje za povijesno pravo da budu ono sto jesu jer imaju povijesni legitimitet na takvo sto, ukoliko naravno zele.
A ja kakva imam pravo u Hrvatskoj, hmm, nije da te se tice, al ja u Hrvatskoj imam po baki rodjenoj kraj Makarske posjed, kucu, ista glasacka prava, rodni list izdan u Zagrebu i upis u maticnu knjigu istih, hrvatsku putovnicu, iako mi apsolutno nebitno, meni je Hercegovina uvijek na prvom mjestu i HR me kao drzava ne tangira niti zanima, medjutim ono sto ja jesam mi ne moze osporiti ni oduzeti nitko, ja sam ponosan na to sto sam Hercegovac, i to sam primarno uvijek, medjutim moj etnicitet, nacionalnost je Hrvat, a to u ovom slucaju nikakve veze nema ni sa Hrvatskom, a ni BiH na kraju krajeva, a pogotovo ne sa tobom ili slicnima. ;)
A sta je Misimovic mene ne zanima, da si citao uopce sta napisah vidio bi i da je za pripadnost jednoj naciji nuzan, neophodan OSJECAJ pripadnosti ponajvise od svega. On ako je tako odgojen, on ima pravo da bude sta hoce, a njegov srpski etnicitet, iako neupitan, je u tom slucaju automatski suvisan ili nepotreban iako mu ga nitko osporiti ne moze. Medjutim, to je njegovo pravo, isto kao sto je ovo moje. To sto ti to ne shvacas ili ne postujes je jedino tvoj problem.
...Život za Široki...

Avatar
123456
Postovi: 5547
Pridružen/a: 16 apr 2009, 20:56
Kontakt:

Re: Klub ili reprezentacija

Post Postao/la 123456 » 01 okt 2009, 09:31

ŠB_Fidelis je napisao/la:
mirzza je napisao/la:ma to su gluposti, pa amerika nije 1 nacija, njemacka nije 1 nacija, belgija nije 1 nacija, spanija nije 1 nacija

brkas pojmove nacija i vjera, ti si po nacionalnoscu bosanac i hercegovac a po vjeri hrvat
Joj dobro ti covjek rece, stvarno sjedi 1.
Mijesas ti pojmove. Ne postoji religija ili vjera za Hrvata, ccc, ili da se tako neka vjera zove, TO je nacija. A Hrvat po vjeroispovijesti moze biti i musliman, pravoslavac, hindus, ne cini ga to necim drugim, stvar je cisto u tome sto to nije dominantno ni rasprostranjeno niti je hajmo reci povijesna tradicija jer je karakteristika Hrvata stoljecima katolicanstvo.
Ovo sto ti gore navodis su narodnosne, odnosno regionalne kategorije, Bosanac i Hercegovac, jel, jer oni pravno nigdje nisu uredjeni kao nacionalne kategorije. Nastranu sasvim sto ce te recimo netko sa strane tako nazvati, boze moj, to je logicno, tako se zove drzava, njegova neukost ili bezbriznost ne cini to ispravnim, jer ponavljam, to pravno nisu uredjene kao nacionalne kategorije, nigdje u Ustavu tako ne stoji niti su kao takve priznate, vec kao narodnosne (narod je po socioloskoj definiciji siri pojam od nacije, obuhvaca recimo jedan narod na odredjenom teritoriju, npr. Bosni, NEOVISNO o tome sta su po nacionalnosti ili koje je njihovo vjerske opredijeljenje, dakle pripadnik NARODA Bosne moze biti i Hrvat, Bosnjak, Srbin ukoliko je tu rodjen i obitava, isto vrijedi i za Dalmatince kao narod, Istrane, i sl.) i regionalne.
Mislim, nemoj shvatiti to kao uvredu, pokusavam ti rasclaniti neke stvari, nadam se da ti je malo jasnije sad kak to ide. ;P

Ok.E vidi sad.Po tebi nije problem sto Eduardo igra za Hrvatsku to nimalo ne umanjuje njen identitet ali eto u BiH to nije tako.Nema logike.Prvo pricas da nebrkamo vjeru sa nacijom a sad ti to cinis.Zasto ti mislis da se ovi u BiH ne osjecaju Bosancima i Hercegovcima?

Znaci za Hrvatsku igra Eduardo(igracina ipo i samo da nebude vise povrjedjen)sta je sa onim Sardinijem i jednim i drugim.Jesu i oni Hrvati.Sta je sa Hibicem koji je igrao za vas jeli i on Hrvat?Sta ako sutra jedan Srbin iz Hrvatske zaigra za vas ili Bosnjak.Sta tad?Tad ova tvoja teorija pada u vodu.

Meni je potpuno jasno ili donekle razumno zasto BiH Hrvati na prvo mjesto stavljaju Hrvatsku a ne BiH.Taj postotak bi sigurno bio manji da nije bilo prokletog rata da smo se na lijep nacin rastali u bivsoj drzavi ali ipalo je kako je ispalo....Znaci meni ne bode oci to sto je na tekmama Hrvatske ili Srbije gotovo vise transa iz BiH vec iz ti drzava ali mi smeta i strasno nervira kad u Mostaru,Sirokom,B.LuciI.Sarajevu cujem skandiranje protiv BiH ili kad cujem kako su navijali za bilo koju reprezentaciju koja igra sa BiH .E to nemogu svariti nikako tu mrznju prema BiH .
SportSport.ba liga | Igrac ekipe FK Delfini

*19.05.1995
*31.08.1996
*02.11.1997
*15.07.2000

Avatar
dubrava
Moderator
Postovi: 4830
Pridružen/a: 31 mar 2009, 09:21
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Klub ili reprezentacija

Post Postao/la dubrava » 01 okt 2009, 09:58

Ama dragi ljudi, ŠB_Fidelis vam je sve dobro objasnio, i ja ne vidim potrebe za daljnom raspravom ( a i malo smo omasili od teme). Onaj tko ne razumije (sa dobrom namjerom govorim) ima pregršt knjiga i enciklopedija pa nek vidi razliku između naroda, nacije, etnikusa i vjere Ove razlike i pojmove sam vec objasnio na jednom postu, al to sad nije bitno nit je to tema..drago mi je sto se kulturno obracate i sto nema visokih tonova. Ovim prostorima je potrebno puno vise tolerancije i razumijevanja za odredene stvari.
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

Avatar
mrzim_ulizice
Postovi: 984
Pridružen/a: 29 avg 2009, 21:10
Kontakt:

Re: Klub ili reprezentacija

Post Postao/la mrzim_ulizice » 01 okt 2009, 16:03

ja glupe teme majko moja vi bi hrvati da jednom guzicom sjednete na dvije stolice e nemoze tako ako ste hrvati onda mars u hrvatsku pa cemo da vidimo kako ce vas tamo docekati bice te izbjeglice i necete imat ama bas nikakva prava u toj zemlji...................mogli ste imat prije dok je bio tudzman a sad kad je mesic vi ste zanjega stranci to sebi utuvite u glavurdu

Avatar
dubrava
Moderator
Postovi: 4830
Pridružen/a: 31 mar 2009, 09:21
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Klub ili reprezentacija

Post Postao/la dubrava » 01 okt 2009, 16:57

eh, zenicaninu dragi....malo tolerancije ne bi ti skodilo...a ni obrazovanja.. jel ti blizu Sead Škrgo? :mrgreen:
il se sad drukcije zove, ko i svugdje, samo mijenjaju imena...
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

Avatar
rob do bagro
Postovi: 7913
Pridružen/a: 08 mar 2009, 10:41
Lokacija: Uzavreli grad
Kontakt:

Re: Klub ili reprezentacija

Post Postao/la rob do bagro » 01 okt 2009, 17:09

dubrava je napisao/la:eh, zenicaninu dragi....malo tolerancije ne bi ti skodilo...a ni obrazovanja.. jel ti blizu Sead Škrgo? :mrgreen:
il se sad drukcije zove, ko i svugdje, samo mijenjaju imena...
ja mislim da se sad zove Edhem Mulabdic :D
,,DUSA BOGU...TIJELO ZEMLJI...SRCE CELIKUUU,,

SMRT FASIZMU!!!

Avatar
dubrava
Moderator
Postovi: 4830
Pridružen/a: 31 mar 2009, 09:21
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Klub ili reprezentacija

Post Postao/la dubrava » 01 okt 2009, 17:19

rob do bagro je napisao/la:
dubrava je napisao/la:eh, zenicaninu dragi....malo tolerancije ne bi ti skodilo...a ni obrazovanja.. jel ti blizu Sead Škrgo? :mrgreen:
il se sad drukcije zove, ko i svugdje, samo mijenjaju imena...
ja mislim da se sad zove Edhem Mulabdic :D
:D :D :D :D
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

Avatar
ŠB_Fidelis
Postovi: 6277
Pridružen/a: 21 feb 2009, 04:16
Kontakt:

Re: Klub ili reprezentacija

Post Postao/la ŠB_Fidelis » 01 okt 2009, 17:48

Eh, nemam vremena stvarno da vas sve pojedinacno ispravljam, pogotovo ovog zenicanina ccc. Nema to bolan veze, nema tu sjedenja na nikakvim dvama stolicama, ja gdje god odem ono sam sto jesam, prava imam kao i ovdje, cuj, imam kucu u istoj i drzavljanstvo iste, to je jednostavno budi ono sto jesi, gdje jesi. To sto sam ja Hrvat iz BiH nikome niti je uvreda niti bi trebala biti niti bilo koga ugrozava, to je jednostavno nacionalna opstojnost necega sto je na ovim prostorima od stoljeca sedmog, a to promijeniti ne moze ni austro-ugarska, ni turska, ni jugoslavija, ni sama Bosna i Hercegovina, Hrvati, Bosnjaci, Srbi, su oduvijek bili dio ove drzave i ona je njihova, sve ostalo su necije utopije ili zamisljene fantazije.
Ja sam svom na svom i ono sto jesam. Ti ako to u stanju nisi postovati i graditi na tome kao sto ja postujem bilo cije opredijeljenje, kakvo god ono bilo, onda ova drzava kao takva buducnosti nema jer to je njen jedini uvjet i najvisi zakon. Al dobro, (debeli) visak obrazovanja i tecaj tolerancije i nadoci cete jednog dana. ;P

No, s obzirom da to sve nije tema, nije ni bitno, all is said.
Zadnja izmjena: ŠB_Fidelis, dana/u 01 okt 2009, 17:51, ukupno mijenjano 1 put.
...Život za Široki...

Avatar
mrzim_ulizice
Postovi: 984
Pridružen/a: 29 avg 2009, 21:10
Kontakt:

Re: Klub ili reprezentacija

Post Postao/la mrzim_ulizice » 01 okt 2009, 17:50

dubrava je napisao/la:eh, zenicaninu dragi....malo tolerancije ne bi ti skodilo...a ni obrazovanja.. jel ti blizu Sead Škrgo? :mrgreen:
il se sad drukcije zove, ko i svugdje, samo mijenjaju imena...
isao sam prije 17 godina u tu skolu

Avatar
123456
Postovi: 5547
Pridružen/a: 16 apr 2009, 20:56
Kontakt:

Re: Klub ili reprezentacija

Post Postao/la 123456 » 01 okt 2009, 23:11

ŠB_Fidelis je napisao/la:Eh, nemam vremena stvarno da vas sve pojedinacno ispravljam, pogotovo ovog zenicanina ccc. Nema to bolan veze, nema tu sjedenja na nikakvim dvama stolicama, ja gdje god odem ono sam sto jesam, prava imam kao i ovdje, cuj, imam kucu u istoj i drzavljanstvo iste, to je jednostavno budi ono sto jesi, gdje jesi. To sto sam ja Hrvat iz BiH nikome niti je uvreda niti bi trebala biti niti bilo koga ugrozava, to je jednostavno nacionalna opstojnost necega sto je na ovim prostorima od stoljeca sedmog, a to promijeniti ne moze ni austro-ugarska, ni turska, ni jugoslavija, ni sama Bosna i Hercegovina, Hrvati, Bosnjaci, Srbi, su oduvijek bili dio ove drzave i ona je njihova, sve ostalo su necije utopije ili zamisljene fantazije.
Ja sam svom na svom i ono sto jesam. Ti ako to u stanju nisi postovati i graditi na tome kao sto ja postujem bilo cije opredijeljenje, kakvo god ono bilo, onda ova drzava kao takva buducnosti nema jer to je njen jedini uvjet i najvisi zakon. Al dobro, (debeli) visak obrazovanja i tecaj tolerancije i nadoci cete jednog dana. ;P

No, s obzirom da to sve nije tema, nije ni bitno, all is said.

Nerece nista na moj post iznad???????????
SportSport.ba liga | Igrac ekipe FK Delfini

*19.05.1995
*31.08.1996
*02.11.1997
*15.07.2000

Avatar
ŠB_Fidelis
Postovi: 6277
Pridružen/a: 21 feb 2009, 04:16
Kontakt:

Re: Klub ili reprezentacija

Post Postao/la ŠB_Fidelis » 01 okt 2009, 23:23

Ma ne da mi se offtopicariti vise, posaljem ti na pp bas ako zelis.
...Život za Široki...

Avatar
Шајин
Postovi: 585
Pridružen/a: 28 sep 2009, 21:47
Lokacija: " $ на " - & ? !
Kontakt:

Re: Klub ili reprezentacija

Post Postao/la Шајин » 21 okt 2009, 12:06

Јао " ' $ ? постова " то је за ". По " у ' ? ? % $ "!
?, $ & ' $ " " ????!!! То су $ ? " " & се ? " ' ". За свој ? " $ знате за &, а " је % " & & " ? своју /. % ? $ ' % $, а " $ све " " све $ $ /. " $ " &, " " су $ & " за " ? "!
Зато " је % " ? " $ се $ ? " $ $.
" $ " $ се ? ?!
Е $ % је у " " ", па ? & $ не ' " за своју / то је % $.
? у $ ? " $ је " ? " " ", ' " ? ". ? " $ " $ " " " за ? " за " " готова ".
"" ПУТ ""

Avatar
300
Postovi: 129
Pridružen/a: 14 okt 2009, 14:36
Lokacija: 71000
Kontakt:

Re: Klub ili reprezentacija

Post Postao/la 300 » 21 okt 2009, 12:14

" je napisao/la:Јао " ' $ ? постова " то је за ". По " у ' ? ? % $ "!
?, $ & ' $ " " ????!!! То су $ ? " " & се ? " ' ". За свој ? " $ знате за &, а " је % " & & " ? своју /. % ? $ ' % $, а " $ све " " све $ $ /. " $ " &, " " су $ & " за " ? "!
Зато " је % " ? " $ се $ ? " $ $.
" $ " $ се ? ?!
Е $ % је у " " ", па ? & $ не ' " за своју / то је % $.
? у $ ? " $ је " ? " " ", ' " ? ". ? " $ " $ " " " за ? " за " " готова ".
svaka cast, slazem se u potpunosti!!! i jedno i drugo se voli!!!!!!!!!!s tim da ja svoj klub malo vise volim :D :D
Svake druge subote se rano budim ja, Moja raja već me čeka ispod prozora,
Stara pita s' kim to danas igra Saraj'vo, Ni zbog kog' se tako rano ne bih budio...

TokiVoki
Postovi: 99
Pridružen/a: 26 apr 2009, 21:52

Re: Klub ili reprezentacija

Post Postao/la TokiVoki » 04 nov 2009, 18:11

Meni nisu jasni ovi djecaci koji kao "navijaju" i "vole" :shock: Liverpool, Manchester, Real, Barcelonu itd, a nikada u zivotu nisu otisli niti na jednu njihovu utakmicu :roll:
Ja im mogu samo reci da oni veze nemaju sta znaci voljeti SVOJ klub...

U zivotu se moze NAVIJATI SAMO ZA JEDAN KLUB, a simpatisanje je sasvim nesto drugo...

F.K. SARAJEVO PRIJE SVEGA, a tek onda reprezentacija...
Da je "sutra" prolom oblaka i minus 40, ja bih isao i bodrio svoje Sarajevo, dok bi po takvom vremenu reprezentaciju "bodrio" iz tople kuce ;)

Avatar
Lucarelli
Postovi: 84
Pridružen/a: 27 okt 2009, 19:33
Lokacija: SRBiH
Kontakt:

Re: Klub ili reprezentacija

Post Postao/la Lucarelli » 04 nov 2009, 19:02

Klub.
Lijevo !

fanatikos
Postovi: 179
Pridružen/a: 17 jun 2009, 20:47
Kontakt:

Re: Klub ili reprezentacija

Post Postao/la fanatikos » 04 nov 2009, 19:24

Reprezentacija a ne navijam ni za jedan klub u nasoj ligi jer je svi namjestaju i prodaju utakmice

Avatar
FK Sarajevo
Postovi: 2283
Pridružen/a: 21 jan 2009, 19:14
Lokacija: Bosanska Krajina
Kontakt:

Re: Klub ili reprezentacija

Post Postao/la FK Sarajevo » 21 nov 2009, 19:00

Klub je ljubav a reprezentacija svetinja volim i Bosnu i Sarajevo vise nego samog sebe
Mi smo divovi svako nam je plijen nas je cijeli svijet u bordo obojen
Jedna si jedina,moja domovina.
Jedna si jedina,BOSNA I HERCEGOVINA!!!

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.