Klub ili reprezentacija

Šta vam je draže?

Vaš klub
116
49%
Vaša reprezentacija
120
51%
 
Ukupno glasova: 236

Avatar
ŠB_Fidelis
Postovi: 6277
Pridružen/a: 21 feb 2009, 04:16
Kontakt:

Re: Klub ili reprezentacija

Post Postao/la ŠB_Fidelis » 23 sep 2009, 23:51

Nije istina, simpatiziram ja BH repku, zelim joj plasman na veliko natjecanje i redovito pratim i garantiram da sam u nju upuceniji nego vecina samoprozvanih visih patriota ovdje, medjutim jedna je uvijek iznad nje u slucaju direktnog suprostavljanja, jer, jedno je reprezentacija vise naroda s odredjenog prostora, a nesto drugo necija nacionalna reprezentacija, dakle nesto najbolje sto jedna nacija u globalu, a ne teritorij/drzava, moze da ponudi.
Sad, to tko ne shvaca, ne prihvaca, to je pak njegov problem. ;)
...Život za Široki...

Avatar
nime_tm87
Postovi: 5980
Pridružen/a: 23 jun 2009, 13:08
Kontakt:

Re: Klub ili reprezentacija

Post Postao/la nime_tm87 » 25 sep 2009, 19:59

ŠB_Fidelis je napisao/la:Nije istina, simpatiziram ja BH repku, zelim joj plasman na veliko natjecanje i redovito pratim i garantiram da sam u nju upuceniji nego vecina samoprozvanih visih patriota ovdje, medjutim jedna je uvijek iznad nje u slucaju direktnog suprostavljanja, jer, jedno je reprezentacija vise naroda s odredjenog prostora, a nesto drugo necija nacionalna reprezentacija, dakle nesto najbolje sto jedna nacija u globalu, a ne teritorij/drzava, moze da ponudi.
Sad, to tko ne shvaca, ne prihvaca, to je pak njegov problem. ;)
PA JBG STO SE MENE TICE JA TE U POTPUNOSTI RAZUMIJEM.. ;)

Avatar
Boruc
Postovi: 105
Pridružen/a: 21 sep 2009, 20:23
Lokacija: Siedlce
Kontakt:

Re: Klub ili reprezentacija

Post Postao/la Boruc » 25 sep 2009, 21:31

Stone Island je napisao/la:Klub !!!
''Football is for you and me,not for fucking industry !''

RIP Vedran Puljić-Pulja !

Avatar
pape
Postovi: 125
Pridružen/a: 20 mar 2009, 17:24
Kontakt:

Re: Klub ili reprezentacija

Post Postao/la pape » 29 sep 2009, 19:51

FK SARAJEVO ispred svi sportski kolektiva, pa i repke koju inače ne pratim a zaslužni su ljudi u savezu.
SAFET SUŠIĆ

Megaloman
Postovi: 273
Pridružen/a: 30 jun 2009, 11:52
Kontakt:

Re: Klub ili reprezentacija

Post Postao/la Megaloman » 29 sep 2009, 21:03

ŠB_Fidelis je napisao/la:Nije istina, simpatiziram ja BH repku, zelim joj plasman na veliko natjecanje i redovito pratim i garantiram da sam u nju upuceniji nego vecina samoprozvanih visih patriota ovdje, medjutim jedna je uvijek iznad nje u slucaju direktnog suprostavljanja, jer, jedno je reprezentacija vise naroda s odredjenog prostora, a nesto drugo necija nacionalna reprezentacija, dakle nesto najbolje sto jedna nacija u globalu, a ne teritorij/drzava, moze da ponudi.
Sad, to tko ne shvaca, ne prihvaca, to je pak njegov problem. ;)
Mi Bosnjaci znamo cesto biti licemjerni po ovom pitanju i ovo o cemu ti pricas je sasvim normalna pojava u mnogim drzavama svijeta, samim tim i Europe. Dakle nije BiH unikatna po tom pitanju. Mada se ne slazem sa tobom vezano za jednu stvar gdje kazes da je BH repka repka tri naroda odredjene drzave a da je Hrvatska nacionalna reprezentacija. Znam ja sta ti zelis reci i u pravu si za Hrvatsku ali nasa repka je isto tako nacionalna reprezentacija svih Bosnjaka svijeta. Dakle mozda si u pravu iz neke svoje perspektive ali u globalu nema razlike izmedju reprezentacija Hrvatske i BiH po tom pitanju. Ti otprilike razmisljas kao neki Bosnjak iz Hrvatske. Dakle tvoj stav je posve normalan i shvatljiv. Uz ovu malu digresiju koju sam ja naveo.
Dvorac u polju il´naziv zanata, vise se voli grad od sindikata
Mjesto gdje zivis, mjesto rodjenja - vise se voli od zaposlenja

Avatar
ŠB_Fidelis
Postovi: 6277
Pridružen/a: 21 feb 2009, 04:16
Kontakt:

Re: Klub ili reprezentacija

Post Postao/la ŠB_Fidelis » 30 sep 2009, 00:48

Pa, sad, ne mogu se sloziti da nema razlike, jer nije BiH bas iskljucivo bosnjacka reprezentacija niti za nju igraju samo bosnjaci, iako su velika vecina, al to je vise stvar izbora i situacije. Mislim, imam ja teoretsku pravo nastupati za istu, iako nisam Bosnjak. Mislio sam vise na to da je BiH po ustavu i logici drzava u kojoj postoje tri ravnopravne nacije, bar na papiru, i samim time je ta reprezentacija ono najbolje sto moze taj teritorij ponuditi (a ne nacija), odnosno njeni stanovnici, neovisno o naciji, naravno uz uvjet da zele za istu igrati. Samim time ona je drzavna selekcija vise naroda i tu vec sad ovisi da li se taj narod osjeca dijelom jedne zamisljene opce BH nacije, ili gleda na to malo drugacije, sto je naravno prirodno i osnovno pravo ljudi.
Doduse, stoji i to da naravno ima dosta onih rodjenih van BiH koji za nju igraju tako da poprima danas na taj nacin internacionalni karakter slican hrvatskoj reprezentaciji, ali uz tu razliku da je ovo nacionalno homogena reprezentacija, dakle, kao sto rekoh, najbolje sto moze jedna nacija ponuditi, neovisno o teritoriju, i to je ono sto je MENI osobno iznad bilo cega drugog, jer naravno da je visa identifikacija s takvim necim vlastitim, pogotovo kad se uzme u obzir koliko je samo Hrvata iz Hercegovine, i Bosne, cinilo sve te selekcije, a to i dan danas cini i sl.
Meni to ima smisla.
...Život za Široki...

Avatar
fleX 387
Postovi: 12
Pridružen/a: 29 sep 2009, 23:26
Kontakt:

Re: Šta vam je draže, klub ili repka?

Post Postao/la fleX 387 » 30 sep 2009, 00:59

Phill Jackson je napisao/la:Iskreno i Čelik i Liverpool su mi drazi,,uvijek je taj problem nedostatka tekmi,,drugo je kad nekog pratis iz sedmice u sedmicu a ne ovako ko reprezentaciju nekolko mjeseci posta
Kako ti može Liverpool biti draži od repke, svega ti ???
Nesto sto si gledo preko TV-a ti je draže od reprezentacije tvoje države, države halo!
Znas ti koliko je njih u Liverpoolu koji su uopšte čuli kad za Bosnu i Hercegovinu!?

Avatar
123456
Postovi: 5547
Pridružen/a: 16 apr 2009, 20:56
Kontakt:

Re: Klub ili reprezentacija

Post Postao/la 123456 » 30 sep 2009, 12:24

ŠB_Fidelis je napisao/la:Pa, sad, ne mogu se sloziti da nema razlike, jer nije BiH bas iskljucivo bosnjacka reprezentacija niti za nju igraju samo bosnjaci, iako su velika vecina, al to je vise stvar izbora i situacije. Mislim, imam ja teoretsku pravo nastupati za istu, iako nisam Bosnjak. Mislio sam vise na to da je BiH po ustavu i logici drzava u kojoj postoje tri ravnopravne nacije, bar na papiru, i samim time je ta reprezentacija ono najbolje sto moze taj teritorij ponuditi (a ne nacija), odnosno njeni stanovnici, neovisno o naciji, naravno uz uvjet da zele za istu igrati. Samim time ona je drzavna selekcija vise naroda i tu vec sad ovisi da li se taj narod osjeca dijelom jedne zamisljene opce BH nacije, ili gleda na to malo drugacije, sto je naravno prirodno i osnovno pravo ljudi.
Doduse, stoji i to da naravno ima dosta onih rodjenih van BiH koji za nju igraju tako da poprima danas na taj nacin internacionalni karakter slican hrvatskoj reprezentaciji, ali uz tu razliku da je ovo nacionalno homogena reprezentacija, dakle, kao sto rekoh, najbolje sto moze jedna nacija ponuditi, neovisno o teritoriju, i to je ono sto je MENI osobno iznad bilo cega drugog, jer naravno da je visa identifikacija s takvim necim vlastitim, pogotovo kad se uzme u obzir koliko je samo Hrvata iz Hercegovine, i Bosne, cinilo sve te selekcije, a to i dan danas cini i sl.
Meni to ima smisla.

Dosta toga si u pravu ali dali je Hrvatska reprezentacija jednonacionalna?Evo to mi odgovori i mozemo dalje pricati.
SportSport.ba liga | Igrac ekipe FK Delfini

*19.05.1995
*31.08.1996
*02.11.1997
*15.07.2000

Avatar
mirzza
Postovi: 2198
Pridružen/a: 27 maj 2008, 11:43
Kontakt:

Re: Klub ili reprezentacija

Post Postao/la mirzza » 30 sep 2009, 13:37

ma to su gluposti, pa amerika nije 1 nacija, njemacka nije 1 nacija, belgija nije 1 nacija, spanija nije 1 nacija

brkas pojmove nacija i vjera, ti si po nacionalnoscu bosanac i hercegovac a po vjeri hrvat
Cuva Bog Zelju svog!

Avatar
CRNI_SA
Postovi: 2265
Pridružen/a: 24 feb 2009, 14:21
Kontakt:

Re: Klub ili reprezentacija

Post Postao/la CRNI_SA » 30 sep 2009, 13:40

repka je svetinja i ako volim barcu svim srcem !!
la liga * Winners (9):
copa del rey Winners (9):
UEFA Cup Winners' Cup Winners (1): . Intercontinental Cup Winners (1):

Los Colchoneros !

Megaloman
Postovi: 273
Pridružen/a: 30 jun 2009, 11:52
Kontakt:

Re: Klub ili reprezentacija

Post Postao/la Megaloman » 30 sep 2009, 14:50

mirzza je napisao/la:ma to su gluposti, pa amerika nije 1 nacija, njemacka nije 1 nacija, belgija nije 1 nacija, spanija nije 1 nacija

brkas pojmove nacija i vjera, ti si po nacionalnoscu bosanac i hercegovac a po vjeri hrvat
Sta ti rece Bog ti dao pa ostade ziv? Pod broj jedan ne mozes nametati nikome njegov nacionalni identitet? Pa valjda mi prvi trebamo biti protiv toga jer nam je nametano kako "Muslimanstvo" sa velikim "M" tako i "jugoslovenstvo". Meni puca neka stvar za njima ali ako zele da na prvom mjestu navijaju za Hrvatsku ili Srbiju to je njihovo pravo. I koja je to vjeroispovijest - Hrvat, molim te? I da, "bosanskohercegovacka nacionalnost" ne postoji.

SB_Fidelis: a Eduardo? ;) Shvatam sada sta zelis reci, mislio sam da ciljas na repku kao repku a ne na njen sastav. Ja sam vise ciljao na to ko se identifikuje sa hrvatskom ili bh repkom i po tom pitanju ne mogu vidjeti neku veliku razliku. Licno poznajem par Bosnjaka iz Hrvatske i tvoje i njihovo misljenje se u potpunosti podudara. I oni nemaju nista protiv hrvatske repke, cak sta vise navijaju za nju na EP i SP ali im je bh repka na prvom mjestu.
Dvorac u polju il´naziv zanata, vise se voli grad od sindikata
Mjesto gdje zivis, mjesto rodjenja - vise se voli od zaposlenja

Avatar
Emir_tm87
Postovi: 273
Pridružen/a: 06 jan 2009, 20:58
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Klub ili reprezentacija

Post Postao/la Emir_tm87 » 30 sep 2009, 16:06

tesko pitanje...Zeljo i BiH su dvije stvari za koje bi zivot dao :!: al ipak zeljo je na prvom mjestu ;)
JA VOLIM ZELJU IMAM KRV PLAVU,
SRCE MI KUCA ZA NJEGOVU SLAVU,
NA CIJELOM SVIJETU SAMO SI JEDAN,
BEZ TEBE ZELJO ZIVOT NIJE VRIJEDAN!!!

Avatar
dubrava
Moderator
Postovi: 4830
Pridružen/a: 31 mar 2009, 09:21
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Klub ili reprezentacija

Post Postao/la dubrava » 30 sep 2009, 16:16

mirzza je napisao/la:ma to su gluposti, pa amerika nije 1 nacija, njemacka nije 1 nacija, belgija nije 1 nacija, spanija nije 1 nacija

brkas pojmove nacija i vjera, ti si po nacionalnoscu bosanac i hercegovac a po vjeri hrvat
sjedi, 1 :mrgreen:
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

Avatar
Emir_ZENICA
Postovi: 4654
Pridružen/a: 14 feb 2009, 16:34
Lokacija: JUG
Kontakt:

Re: Klub ili reprezentacija

Post Postao/la Emir_ZENICA » 30 sep 2009, 16:17

Moja reprezentacija je CELIK
A C A B !

Avatar
dubrava
Moderator
Postovi: 4830
Pridružen/a: 31 mar 2009, 09:21
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Klub ili reprezentacija

Post Postao/la dubrava » 30 sep 2009, 16:19

atko je napisao/la:
dubrava je napisao/la:hm, kod mene je to nekako pomijesano malcice ;) ja sam navijac Hajduka. Na utakmice u split ne idem jedino zbog financija, al kad su u zg na svaku odem (ako sam u mogucnosti, naravno). e, sad, Hajduk mi je iznad Hrvatske (znaci ispred reprezentacije), a opet s druge strane Bosna mi je iznad svega :D pa sad to nekako skontajte.
i da ne zaboravim, veliki sam simpatizer Čelika jer je to klub iz mog rodnog grada.
Jesi li to ti Tariče-milijunašu :D ?
hahaha..nije Tarik, iako smo iz istog kvarta u ZE ;) i on navija za Dinamo u Hr..
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

Avatar
ŠB_Fidelis
Postovi: 6277
Pridružen/a: 21 feb 2009, 04:16
Kontakt:

Re: Klub ili reprezentacija

Post Postao/la ŠB_Fidelis » 30 sep 2009, 19:07

123456 je napisao/la:
ŠB_Fidelis je napisao/la:Pa, sad, ne mogu se sloziti da nema razlike, jer nije BiH bas iskljucivo bosnjacka reprezentacija niti za nju igraju samo bosnjaci, iako su velika vecina, al to je vise stvar izbora i situacije. Mislim, imam ja teoretsku pravo nastupati za istu, iako nisam Bosnjak. Mislio sam vise na to da je BiH po ustavu i logici drzava u kojoj postoje tri ravnopravne nacije, bar na papiru, i samim time je ta reprezentacija ono najbolje sto moze taj teritorij ponuditi (a ne nacija), odnosno njeni stanovnici, neovisno o naciji, naravno uz uvjet da zele za istu igrati. Samim time ona je drzavna selekcija vise naroda i tu vec sad ovisi da li se taj narod osjeca dijelom jedne zamisljene opce BH nacije, ili gleda na to malo drugacije, sto je naravno prirodno i osnovno pravo ljudi.
Doduse, stoji i to da naravno ima dosta onih rodjenih van BiH koji za nju igraju tako da poprima danas na taj nacin internacionalni karakter slican hrvatskoj reprezentaciji, ali uz tu razliku da je ovo nacionalno homogena reprezentacija, dakle, kao sto rekoh, najbolje sto moze jedna nacija ponuditi, neovisno o teritoriju, i to je ono sto je MENI osobno iznad bilo cega drugog, jer naravno da je visa identifikacija s takvim necim vlastitim, pogotovo kad se uzme u obzir koliko je samo Hrvata iz Hercegovine, i Bosne, cinilo sve te selekcije, a to i dan danas cini i sl.
Meni to ima smisla.

Dosta toga si u pravu ali dali je Hrvatska reprezentacija jednonacionalna?Evo to mi odgovori i mozemo dalje pricati.
Pa, strogo tehnicki gledajuci ima tu recimo i etnicki Brazilac i sl., al hocu da kazem da svi koji za nju igraju disu za nju i osjecaju se Hrvatima (najbitniji segment toga je osjecaj pripadnosti, stvar sociologije), i samim time je homogena, dok kod BiH svi narodnosno i regionalno gledajuci jesu Bosanci i Hercegovci, medjutim oni su i Bosnjaci, Hrvati, Srbi, i nerijetki se takvima i osjecaju, zar ne. Postoji razlika.
A ev ovo gore cu reci i za Da Silvu ako na to ciljas, iako ja to ne volim jer, ponavljam, za mene su te reprezentacije nesto najbolje sto jedna nacija ili drzava/teritorij moze da ponudi, a ne ovo drzavljanstvo-ono drzavljanstvo, ali eto on je jedini izuzetak tu kojeg ja prihvacam kao netko tko je kao jako mlad dosao, odrastao, naucio jezik, ozenio Hrvaticu i djeci svojoj dao hrvatska imena i uvijek kaze kako mu je to dom.
...Život za Široki...

Avatar
ŠB_Fidelis
Postovi: 6277
Pridružen/a: 21 feb 2009, 04:16
Kontakt:

Re: Klub ili reprezentacija

Post Postao/la ŠB_Fidelis » 30 sep 2009, 19:14

mirzza je napisao/la:ma to su gluposti, pa amerika nije 1 nacija, njemacka nije 1 nacija, belgija nije 1 nacija, spanija nije 1 nacija

brkas pojmove nacija i vjera, ti si po nacionalnoscu bosanac i hercegovac a po vjeri hrvat
Joj dobro ti covjek rece, stvarno sjedi 1.
Mijesas ti pojmove. Ne postoji religija ili vjera za Hrvata, ccc, ili da se tako neka vjera zove, TO je nacija. A Hrvat po vjeroispovijesti moze biti i musliman, pravoslavac, hindus, ne cini ga to necim drugim, stvar je cisto u tome sto to nije dominantno ni rasprostranjeno niti je hajmo reci povijesna tradicija jer je karakteristika Hrvata stoljecima katolicanstvo.
Ovo sto ti gore navodis su narodnosne, odnosno regionalne kategorije, Bosanac i Hercegovac, jel, jer oni pravno nigdje nisu uredjeni kao nacionalne kategorije. Nastranu sasvim sto ce te recimo netko sa strane tako nazvati, boze moj, to je logicno, tako se zove drzava, njegova neukost ili bezbriznost ne cini to ispravnim, jer ponavljam, to pravno nisu uredjene kao nacionalne kategorije, nigdje u Ustavu tako ne stoji niti su kao takve priznate, vec kao narodnosne (narod je po socioloskoj definiciji siri pojam od nacije, obuhvaca recimo jedan narod na odredjenom teritoriju, npr. Bosni, NEOVISNO o tome sta su po nacionalnosti ili koje je njihovo vjerske opredijeljenje, dakle pripadnik NARODA Bosne moze biti i Hrvat, Bosnjak, Srbin ukoliko je tu rodjen i obitava, isto vrijedi i za Dalmatince kao narod, Istrane, i sl.) i regionalne.
Mislim, nemoj shvatiti to kao uvredu, pokusavam ti rasclaniti neke stvari, nadam se da ti je malo jasnije sad kak to ide. ;P
...Život za Široki...

Avatar
ŠB_Fidelis
Postovi: 6277
Pridružen/a: 21 feb 2009, 04:16
Kontakt:

Re: Klub ili reprezentacija

Post Postao/la ŠB_Fidelis » 30 sep 2009, 19:22

Megaloman je napisao/la:
mirzza je napisao/la:ma to su gluposti, pa amerika nije 1 nacija, njemacka nije 1 nacija, belgija nije 1 nacija, spanija nije 1 nacija

brkas pojmove nacija i vjera, ti si po nacionalnoscu bosanac i hercegovac a po vjeri hrvat
Sta ti rece Bog ti dao pa ostade ziv? Pod broj jedan ne mozes nametati nikome njegov nacionalni identitet? Pa valjda mi prvi trebamo biti protiv toga jer nam je nametano kako "Muslimanstvo" sa velikim "M" tako i "jugoslovenstvo". Meni puca neka stvar za njima ali ako zele da na prvom mjestu navijaju za Hrvatsku ili Srbiju to je njihovo pravo. I koja je to vjeroispovijest - Hrvat, molim te? I da, "bosanskohercegovacka nacionalnost" ne postoji.

SB_Fidelis: a Eduardo? ;) Shvatam sada sta zelis reci, mislio sam da ciljas na repku kao repku a ne na njen sastav. Ja sam vise ciljao na to ko se identifikuje sa hrvatskom ili bh repkom i po tom pitanju ne mogu vidjeti neku veliku razliku. Licno poznajem par Bosnjaka iz Hrvatske i tvoje i njihovo misljenje se u potpunosti podudara. I oni nemaju nista protiv hrvatske repke, cak sta vise navijaju za nju na EP i SP ali im je bh repka na prvom mjestu.
Ma ne nameta on nikome nista, nego ne razlikuje te pojmove. ;)

A eto, objasnih vec u postu povise, to stoji istina, al kazem eto on mi je vise onako kao izuzetak koji potvrdjuje to pravilo. Da je on recimo netko tko je dosao kao, ne znam, hajmo reci Sammir, kao vec formirana licnost i vec u ovim godinama, pa zna da nije u planu za Brazil, i da dobije drzavljanstvo cisto na racun toga sto je tu, ne znam koliko treba, valjda pet godina i da on igra zbog toga. Mislim, nije mi isto to, ovaj je ipak tu odrastao, dosao sa 14ak godina, poprimio taj karakter, podneblje, kulturu, kuzis, i naravno da je njemu i dalje stalo do svoje domovine, i treba mu biti, ali, jebga nema mi on sta dokazivati kao netko tko je prihvatio sve ovo kao svoje, zivi danas tu, ozenjen je domicilnom stanovnicom, djeca mu se zovu hrvatskim imenima i pricaju hrvatski jezik, kao i on i daje svoj apsolutni maksimum i osjeca se dijelom svega toga. Kazem, iznimka koja potvrdjuje pravilo, al bi volio da to na njemu ostane jer to onda gubi smisao...

A to ostalo kuzim, stvar i jest u toj identifikaciji, jer, jebga, nastranu BiH kao drzava, ja sam s prostora izrazito hrvatske vecine, stoga sasvim je logicno da se ja recimo vise identificiram s Josipom, Ivanom (pogotovo s obzirom da veliki broj rerezentativaca Hrvatske daju Hrvati van Hrvatske, tako i iz BiH), nego sa Zvjezdanom, Edinom, i sta ja znam, mada naravno nemam nista protiv njih i kao sto rekoh simpatiziram i pratim i ne bih navijao za nju samo u slucaju direktnog suprostavljanja. To je cisto razlika 'vise identifikacije', iste kulture, istog jezika, tradicije, odgoja, povijesti, i ono, tko se osjeca dijelom svega toga, zna se sta ce izabrati. Sto ne znaci naravno da mi smeta neki Hrvat, Srbin, ili sta ja znam, iz BiH ili drugdje, koji bi se drugacije opredijelio, sve je to stvar sredine, tradicije, odgoja, do cega tko drzi.
...Život za Široki...

Avatar
dubrava
Moderator
Postovi: 4830
Pridružen/a: 31 mar 2009, 09:21
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Klub ili reprezentacija

Post Postao/la dubrava » 30 sep 2009, 20:45

@ ŠB_Fidelis, svaka ti je na mjestu. Potpis ;)
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

Avatar
mrzim_ulizice
Postovi: 984
Pridružen/a: 29 avg 2009, 21:10
Kontakt:

Re: Klub ili reprezentacija

Post Postao/la mrzim_ulizice » 01 okt 2009, 01:09

ŠB_Fidelis je napisao/la:
mirzza je napisao/la:ma to su gluposti, pa amerika nije 1 nacija, njemacka nije 1 nacija, belgija nije 1 nacija, spanija nije 1 nacija

brkas pojmove nacija i vjera, ti si po nacionalnoscu bosanac i hercegovac a po vjeri hrvat
Joj dobro ti covjek rece, stvarno sjedi 1.
Mijesas ti pojmove. Ne postoji religija ili vjera za Hrvata, ccc, ili da se tako neka vjera zove, TO je nacija. A Hrvat po vjeroispovijesti moze biti i musliman, pravoslavac, hindus, ne cini ga to necim drugim, stvar je cisto u tome sto to nije dominantno ni rasprostranjeno niti je hajmo reci povijesna tradicija jer je karakteristika Hrvata stoljecima katolicanstvo.
Ovo sto ti gore navodis su narodnosne, odnosno regionalne kategorije, Bosanac i Hercegovac, jel, jer oni pravno nigdje nisu uredjeni kao nacionalne kategorije. Nastranu sasvim sto ce te recimo netko sa strane tako nazvati, boze moj, to je logicno, tako se zove drzava, njegova neukost ili bezbriznost ne cini to ispravnim, jer ponavljam, to pravno nisu uredjene kao nacionalne kategorije, nigdje u Ustavu tako ne stoji niti su kao takve priznate, vec kao narodnosne (narod je po socioloskoj definiciji siri pojam od nacije, obuhvaca recimo jedan narod na odredjenom teritoriju, npr. Bosni, NEOVISNO o tome sta su po nacionalnosti ili koje je njihovo vjerske opredijeljenje, dakle pripadnik NARODA Bosne moze biti i Hrvat, Bosnjak, Srbin ukoliko je tu rodjen i obitava, isto vrijedi i za Dalmatince kao narod, Istrane, i sl.) i regionalne.
Mislim, nemoj shvatiti to kao uvredu, pokusavam ti rasclaniti neke stvari, nadam se da ti je malo jasnije sad kak to ide. ;P
mirzza je tebi fino rekao samo se nije dobro izrazio ti ako si rodzen u bosni i hercegovini nemozes bit hrvat ili srbin mozes biti katolik ili pravoslavac o tome se sto puta raspravljalo znaci glupo je pisat o tome al eto ja bi to zabranio na ovom forumu

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.