Navijački dijalog i međuljudski odnosi

Odgovori
Avatar
dubrava
Moderator
Postovi: 4830
Pridružen/a: 31 mar 2009, 09:21
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Navijački dijalog i međuljudski odnosi

Post Postao/la dubrava » 06 okt 2009, 14:17

Vec sam davno planirao otvoriti ovakvu temu. Živim u Zagrebu, i često visim na sportposrt.ba kojeg smatram jako dobrim sportskim web siteom. Ne želim nikome prosipati pamet i dijeliti lekcije, pogotovo zato sto već dugo ne živim u Bosni i Hercegovini, al imam jedan konstruktivan prijedlog. Prije svega, ne želim se doticati tragičnih i žalosnih događaja iz Širokog Brijega dok se ne rasvijetle sve relevantne činjenice jer me to doista, i kao čovjeka i kao navijača, jako pogodilo.
Cilj otvaranje ovakve teme (navijački dijalog i međuljudski odnosi) jest promicanje dobra, tolerancije, razumijevanja, međuljudskog ophođenja i dijaloga jednih prema drugim navijačkih skupina (a i ljudi općenito). Naime, svjedoci smo ružnih događaja koje se dešavaju u nogometu bilo da je riječ o nižim ligama pa sve do onih prvoligaških takmičenja. Budući da su navijači na određeni način ogledalo društva (tj.društava), oni su ti koji mogu ukazati i pokazati na mane i anomalije koje su toliko česte u našem društvu.
Volio bih kad bi se na ovoj temi pojavljivali članci, komentari (bilo iz novina, radija, tva, ili od samih aktera) iz raznozaznih navijačkih skupina o pozitivnim stvarima koje se događaju. Volio bih kad bi se pisalo, komentiralo o tome kako je jedna navijačka skupina lijepo dočekana u drugom gradu, o organiziranju humanitarnih akcija od strane navijačkih udruga, o osnivanju raznoraznih društvenih akcija koje promiču mir i dobro a potiču ih upravo navijači, o zajedničkom radu različitih navijačkih skupina različitih svjetonazora, o promicanju nečeg toplog, ljudskog, humanog...Zbog ovih tužnih događanja, ne očekujem odmah neke velike pomake, ali kroz određeno vrijeme, da se sve pomakne s mrtve točke...
Kažu da na mladima svijet ostaje. To je točno. Šta ćemo mi ostaviti našim mladima? Navijači su upravo te skupine ljudi koje okupljaju mlade, od 15-30 godina, koje su pokretači svega u društvu i javnom životu. Navijači su upravo ti koji mogu biti motor društva (tj.društava).
Dragi ljudi, mi koji živimo na ovim prostorima, na ovim predivnim i prelijepim prostorima, mi ne možemo živjeti jedni bez drugih, bez obzira koje si nacije, vjere, boje kože, političkog opredjeljenja, spola i slično.. Mi smo trajno povezani i tako će biti dok je svijeta i vijeka, ma što god netko mislio o tome.. Naravno, isto tako bi volio kad bi pripadnici svog naroda ukazivali grešku u svom dvorištu, a ne kritizirali samo tuđe jer je to tuđe gore i lošije od "našeg". Ja kao Hrvat (bosanski Hrvaat), uvijek sam, i uvijek ću ukazivati na greske u hrvatskom narodu i među hrvatskim navijačima. Iako su mi u ovom zadnjem ratu, pripadnici drugih naroda nanijeli zla, nikad nikome od njih ne želim ni najmanje zlo, niti sam ih ikad proklinjao i psovao zbog toga. Kad bi svatko cistio po svom dvoristu, mozda se ovo podrucje vise ne bi zvalo Balkan (bal=krv, kan =med)..

Na kraju cu citirati stihove jedne splitske rap grupe: "...a razliku između zla i dobra nisan naučia ni od fratre, ni od hodže ni od popa....kad bijesni mržnja razum nije lijek i ludilo uvik promijeni tijek povijesti, i ispiše novu krvavu stranu, u zemlji seljaka, na brdovitom Balkanu....I još uvik virujen da će na ovoj planeti jednog dana svi ljudi moć živit sretni, razum, ljubav i znanje izgradit će raj...

Ja vjerujem..vjerujete li VI?


Dijalog i razumijevanje može izliječiti svaki rak i tumor ovog društva. Navijaci, vi ste na potezu..
Možda sam utopist idealist, ali uvijek vjerujem u lijepe snove :)
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14564
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Navijački dijalog i međuljudski odnosi

Post Postao/la alan_kardec » 06 okt 2009, 15:08

Sve ovo što si rekao stoji,ali to "ne pije vode"ni u BiH,a ni na Balkanu.Mnogi su jedva čekali da se desi jedna ovakva tragedija da oni počnu sa svojim orgijanjem.Kriv je svako onaj ko ima imalo mozga da misli i da iskazuje svoje stavove koji su drugačiji u odnosu na većinu drugih.Nažalost.
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
dubrava
Moderator
Postovi: 4830
Pridružen/a: 31 mar 2009, 09:21
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Navijački dijalog i međuljudski odnosi

Post Postao/la dubrava » 07 okt 2009, 08:59

Slažem se s tobom alane_kardec za "orgijanje", ali ko sto kaze Efedrin, sve su to cyber ratnici, net huligani i slicno koji glume da su velike patriote, a kad bi se desilo (ne daj Boze) neko sranje, pobjegli bi u misju rupu (ili bi ostali u dijaspori). Onaj tko zna sto je rat, ni mrtav ga ne bi prizivao.
Al ponavljam, nadam se da ce se ovdje pisati o pozitivnim stvarima kod navijaca i da ce se prije svega to i komentirati. Kao sto rekoh, ne ocekujem da se s nekim pomakom krene za mjesec, dva il pola godine, vec je potrebno jedno duze razdoblje za uspostavljanje i kulture navijanja i dijaloga medu samim navijackim skupinama. Nasi ljudi trebaju shvatiti da se nijedna stvar ne moze pomaknuti s mrtve tocke odmah, vec je potrebno odredeno vrijeme. Naravno, potrebni su i strucni ljudi (od psihologa, sociologa, komunikologa i slicnih) da u suradnji s navijacima (predavanjima, seminarima i slicno) poprave i samu sliku o navijacima, i odnose medu samim grupama. Za 5 godina ja bi volio vidjeti za istim stolom Ultrase (Mostar), Manijake i Lesinare :) Tu prije svega mislim na organiziranje odredenih humanitarnih i drustvenih akcija, ili medusobne potpore oko suzbijanja nasilja.

I, onaj tko bude komentirao ovu temu, molim vas postedite mene (a i ostale) od nacionalistickih ispada, provociranja i slicnih karafeka (sa bilo koje strane). Jer onda moram pravit caj, popit koji aspirin i ketanol, stavljat krpu oko glave, dzabe trosit plin i vodu na takve gluposti.
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

Avatar
loptica
Postovi: 1107
Pridružen/a: 24 dec 2008, 16:38
Kontakt:

Re: Navijački dijalog i međuljudski odnosi

Post Postao/la loptica » 07 okt 2009, 09:10

Dragi moj jarane ja sam iz Zagreba inače Mostarac .
Šta da ti kažem navijam i fan sam DINAMA lud idem na sve tekme, a moj klub je VELEŽ i kad odem dole to je tug i jad.
Nema tu napredka,kad dođeš dole vidiš tu relnost Bosne smučiti se.Mladi nemaju kućnog odgoja prvo to,pa onda sport,navijanje i kultura.Nažalost sve je zagađeno.Ukinut ligu i to je to.
Suradnja i dijalog da ,ali jesil vidio OTVORENO sinoć???Daj Bože pomaka ali ogorčen sam
Pozdrav!
Fi hajati.
GO Bosno.

Avatar
Stole iz Bora
Postovi: 3575
Pridružen/a: 05 avg 2009, 19:56
Kontakt:

Re: Navijački dijalog i međuljudski odnosi

Post Postao/la Stole iz Bora » 07 okt 2009, 09:19

loptica je napisao/la:Dragi moj jarane ja sam iz Zagreba inače Mostarac .
Šta da ti kažem navijam i fan sam DINAMA lud idem na sve tekme, a moj klub je VELEŽ i kad odem dole to je tug i jad.
Nema tu napredka,kad dođeš dole vidiš tu relnost Bosne smučiti se.Mladi nemaju kućnog odgoja prvo to,pa onda sport,navijanje i kultura.Nažalost sve je zagađeno.Ukinut ligu i to je to.
Suradnja i dijalog da ,ali jesil vidio OTVORENO sinoć???Daj Bože pomaka ali ogorčen sam
Pozdrav!
O cemu pricamo ovde? Kucni odgoj, navijanje i kulturu imaju GRADJANI (omladina i djeca) Zagreba i Splita u navijackim skupinama Torcida i BBB? Isti oni koji su do sada pravili belaje sirom evropskih gradova "mirno navijajuci" za svoje klubove? Isti oni koji su do zatvorili vrata reprezentaciji za pripreme u Austriji? Isti oni koji su prije dva-tri dana prekinuli prijateljski fudbalski susret u Splitu? Pricamo o tom kucnom odgoju i toj kulturi? Prvo pocistiti u svojoj avliji pa onda pricati drugima!
Ako ti je do ukidanja neke lige ti lijepo zahtjev uputi HNS-u da ti razmotre to a ostavi se nas i nase lige! Lako je sjediti negdje drugo i palamuditi po forumuma o nama! Sta nam ne valja a sta valja, ko da mi sami ne znamo.
Pozdrav!
AMAR OSIM

1921 - JAČI OD RATOVA, REŽIMA I PARTIJA!

Avatar
dubrava
Moderator
Postovi: 4830
Pridružen/a: 31 mar 2009, 09:21
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Navijački dijalog i međuljudski odnosi

Post Postao/la dubrava » 07 okt 2009, 09:35

Polako momci, samo polako. Loptica, i ja sam i tuzan i ogorcen, ali necemo sada ukidati ligu (iako, ponavljam, ZIVOT JE NEPROCJENJIVO DOBRO). To bi izazvalo samo dodatne komplikacije i mozda eskalaciju nemira, a nitko zdrav i normalan to ne bi htio.
Stole iz Bora, slazem se i sa tobom sto si rekao za doticne navijacke skupine. Ali, zemljak, ja nisam ovo otvorio za navijacke skupine iz Hrvatske, vec iz BOSNE I HERCEGOVINE! Tako da (iako sam navijac Hajduka) ne zelim rasprave o njima.
LJudi, potrebno je samo MALO DOBRE VOLJE, nista drugo!! Pozdrav! :)
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

Avatar
loptica
Postovi: 1107
Pridružen/a: 24 dec 2008, 16:38
Kontakt:

Re: Navijački dijalog i međuljudski odnosi

Post Postao/la loptica » 07 okt 2009, 09:42

Ma ukupna mlada populacija,jarane meni je stalo do Bosne.
Znam dođi pa vidi tugu nakon rata Mostar kako izgleda omladinu i raju....nacionalizam,mržnja to me boli!
Jedinstvo Bosne,dijalog da ,rat završen ali kako????Karte R:A: se kupuju s ličnom!
Zagađena oklina,frustracije,bijes...
dajte lopte da se igranmo,živio Sport,ne folozofiramo ali moji su mene tako odgajali ima Zagreb,Split smeće ali ne zanima me poanta je da sam Bošnjo pa navijam za Dinamo , umirem za Velež jesi skužio jel to to!
Ovo nazivaju islmaski terorizam ma užas ,eto medija javnosti :evil:
Pozdrav neću dalje.....sretno nam
Fi hajati.
GO Bosno.

Avatar
Stole iz Bora
Postovi: 3575
Pridružen/a: 05 avg 2009, 19:56
Kontakt:

Re: Navijački dijalog i međuljudski odnosi

Post Postao/la Stole iz Bora » 07 okt 2009, 09:50

Svasta sam htio napisati ali necu, otici cemo predaleko.

@dubrava

Nije mi uopste zelja da se raspravljam o Torcidi i BBB jer me, iskreno, oni i njihovi postupci ne interesuju.
AMAR OSIM

1921 - JAČI OD RATOVA, REŽIMA I PARTIJA!

čamac
Postovi: 1104
Pridružen/a: 23 jan 2009, 23:49
Kontakt:

Re: Navijački dijalog i međuljudski odnosi

Post Postao/la čamac » 07 okt 2009, 09:51

Čini mi se da ste ozbiljni ljudi, ali ne mogu da shvatim da ne vidite da ovo nije problem navijača. Ovo je mnogo dublje, fudbalske utakmice su samo vrh ledenog brijega. Ovo što se dešava u našem društvu nema veze sa sportom. Sportska borilišta su samo manifestacija. Ovo što se je dešavalo u Lištici je nešto sasvim drugo. Nešto što će se teško iskorijeniti. Shvatate li vi da su dole zločinci kako iz drugog svjetskog rata tako i iz ovog našeg narodni heroji. Shvatate li vi da je dole (kad kažem dole mislim na tih nekoliko opština koje predstavljaju tu tzv. škutoriju) policija manje-više proustaški orijentisana? Shvate li vi da dole nikad niko nije javno osudio ustaške zločine po Herecegovini? Ulice po zapadnom Mostaru i drugim škutorskim dijelovima Hercegovine nose ime zločinaca i fašista. Dole nikakva pravna država ne funkcioniše. Dole je i bivši totalitarni režim jedva uveo kakav takav red. Ljudi nije to Zagreb, Split ili Sarajevo. Dole ljudi na kućama drže zastave kao dokaz klasičnog seljačkom kompleksa. Dole je centar sistematičnog kriminala. Jednostavno dole treba otići i vidjeti, džaba je pričati. Vidjeli ste kako se dole ponaša vlast i kakve laži se plasiraju. Vidjeli ste kakve laži mediji plasiraju. Dole je opasno po život drugačije misliti. To je sredina u kojoj teško da se išta može nabolje promijeniti u nekom realnom vremenskom periodu. Dole ljude decenijama hrane medijski orkestriranim lažima i mitovima. Dole su bili logori u kojima su ljude na najgori način zlostavljali. Naravno, ima i dole i to vjerujem u solidnom broju normalnih ljudi, ali oni nikad neće biti neka kritična masa koja može donijeti promjene. Mnogi ljudi nakon drugog svjetkog rata su utopistički mislili da je parola "Smrt fašizmu sloboda narodu" stvar prošlosti. Nažalost ona je danas u ovoj državi aktuelnija nego ikad.
Zadnja izmjena: čamac, dana/u 07 okt 2009, 10:12, ukupno mijenjano 2 puta.
http://fkzeljeznicar.com/ Najbolji portal za najbolji klub!

Avatar
Stole iz Bora
Postovi: 3575
Pridružen/a: 05 avg 2009, 19:56
Kontakt:

Re: Navijački dijalog i međuljudski odnosi

Post Postao/la Stole iz Bora » 07 okt 2009, 09:53

Ma jok, treba ukinuti ligu, za sve su krivi navijaci i fudbaleri .. 8-)
AMAR OSIM

1921 - JAČI OD RATOVA, REŽIMA I PARTIJA!

Avatar
dubrava
Moderator
Postovi: 4830
Pridružen/a: 31 mar 2009, 09:21
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Navijački dijalog i međuljudski odnosi

Post Postao/la dubrava » 07 okt 2009, 10:26

Ljudi, molim vas, nemojte spominjati na ovom mjestu ove tragicne dogadaje u Širokom Brijegu, jer to nije tema koju sam postavio. Ako treba, opet procitajte sta mi je bila vodilja postavljanja ovakve teme. Navijački dijalog prije svega.
Naravno da je citavo drustvo zarazeno tim nacionalizmom, al vjerujte, sve se to da izlijeciti. Ovako, sad cu biti malo off topic, ali samo da kazem da se sve moze pokrenuti kad ima dobre volje. Ovako, ove godine sam bio u jednom selu kod Mostara (nije bitno kojim povodom), selo je vecinski srpsko. Bio sam u drustvu jednog profesora i jos par osoba (uglavnom zena) i razgovarali smo o svemu. I kako to obicno biva, dotakli smo se pitanja odnosa Hrvata i Srba, i inace stanja u Bosni. Mene je poprilicno nanervirao stav toga profesora, al sam ostao miran i stalozen. Saslusao sam ga do kraja sta je imao reci, te sam nakon toga uzeo dva poprilicno povelika kamena (ona prava hercegovacka) i drzajuci u jednoj i drugoj ruci svaki, rekao mu; recite mi, koji je od ova dva kamena hrvat a koji srbin?! on gleda zbunjeno, kao i te zene. Oni sute a ja; e vidite, ovaj kamen je okrugao, gladak, nema neravnina, malo je svijetao, a ovaj drugi kamen je sav neravan, spicast, za dlaku tamniji, al ono sto ih veze jest da su kamenja. Tako je i kod ljudi. jedan je visi, drugi nizi, jedan je zut, drugi crn, netko ima veci nos, netko manji, netko je deblji, netko mrsaviji, netko je katolik, netko pravoslavac, al svi smo mi ljudi. Nakon toga, covjek se digo i reko: mali svaka cast. Vjerujte, poslije nismo dotakli temu ni rata, ni nacija, ni drugih pizdarija, vec samo o zenama i sportu :)

eto tolko. isprika na off topicu. I necu vise o tome pricat. vec samo o navijackom dijalogu, koji je opet kazem, MOGUC!!
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

čamac
Postovi: 1104
Pridružen/a: 23 jan 2009, 23:49
Kontakt:

Re: Navijački dijalog i međuljudski odnosi

Post Postao/la čamac » 07 okt 2009, 10:34

Ma pusti šuplju, nema od tog ništa. Hajmo o ženama.
http://fkzeljeznicar.com/ Najbolji portal za najbolji klub!

valdo079
Postovi: 84
Pridružen/a: 26 jan 2009, 14:25
Kontakt:

Re: Navijački dijalog i međuljudski odnosi

Post Postao/la valdo079 » 07 okt 2009, 12:44

sve to pocinje u kucnom i skolskom odgoju i manifestira se kroz zivot.sport treba da bude nesto kad ga gledas da uzivas u njemu a ne da lijecis komplekse na terenima.i sad treba da pocne ono,neznate vi kako je nama,neizvjesnos,nema se posla izd.pa tako ti je svugdje u svijetu.nema vise firmi gdje se moze ostati citav zivot.a sto to treba da kad dodjem u neki grad da razbijam lokale i slicno.zar nebi bilo logicnije ranije doci pa sa suparnickim navijacima na pice otici i posle se zezati na racun ekipe ilki koreografije.al ne,neubrajas se onda medju face,a niko nekonta da ce mu se to isto vratiti sledeci put.zasto se vake stvari rijetko desavaju u rukometu ili kosarci.to jos nisam otkrio.a i ti ljudi iste probleme imaju.

ipsa
Postovi: 646
Pridružen/a: 29 okt 2008, 12:37
Lokacija: Sarajevo, BiH
Kontakt:

Re: Navijački dijalog i međuljudski odnosi

Post Postao/la ipsa » 07 okt 2009, 14:57

jedna ispravka dubrava...ja mislim da je kan=krv;bal=med....po turski bi tako trebalo ;)
I feel devotion!!

Avatar
AYAN
Postovi: 1919
Pridružen/a: 23 mar 2008, 13:42
Kontakt:

Re: Navijački dijalog i međuljudski odnosi

Post Postao/la AYAN » 07 okt 2009, 15:06

S obzirom na popularnost ove teme, mogu reći, da raja ipak više vole da čitaju Crnu Hroniku.
Kad su svi protiv tebe, ili si apsolutno u krivu, ili si apsolutno u pravu...
Željo i samo Željo...

Avatar
Denizmare
Postovi: 1091
Pridružen/a: 11 okt 2008, 23:12

Re: Navijački dijalog i međuljudski odnosi

Post Postao/la Denizmare » 07 okt 2009, 15:15

Koliko pratim forume ovdje cini mi se da si ti ,,dubrava,, jedan od rijetkih normalnih likova ovdje. Iako za sebe smatram da sam objektivan i utopist takodje, cesto me ponese,ali tebi svaka cast,potpisujem svaku rijec. Ali kako uvjeriti druge u to. Kljuc je da prvo pogledamo u svoje dvoriste,pa tek onda u tudje,ali to je tek utopija ovdje. Sinoc emisija na hrt,Emir-katastrofa,Suman guto ne zna 2 smislene sastaviti, Mijo-ne zna jel politicar ili sportski radnik,a ljudi ih gledaju i svako za svog govori jest,jest. Kako nagnati ljude da misle samo svojom glavom? Ko to rijesi sljedeci je dobitnik Nobelove nagrade....

elguru
Postovi: 64
Pridružen/a: 24 nov 2008, 18:15
Kontakt:

Re: Navijački dijalog i međuljudski odnosi

Post Postao/la elguru » 07 okt 2009, 15:19

Volio bih da to bude tako, ali sumnjam u to, sumnjam jer je tu sve zacinjeno jednom bolesnom balkanskom filozofijom koja kao i obicno uvijek kulminaciju ima u Bosni. Jednostavno se rodis i sa tom oznakom Ahmeda, Jovana ili Valentina zivis do kraja zivota, a nije tu stvar kucnog odgoja, pa zivot ce svakog od tih Ahmeda ili Jovana opeci po tom pitanju.

Pa prvi su ti mediji i nosioci i izvrsioci drustva koji bacaju tu klicu razjedinjavanja. Sta ja imam da se nadam kada prebacim na PTPC a ono tamo umjesto da je prenos BiH - Turska, prenos Srbija - Francuska, komentator (iako sam pratio samo drugo poluvrijeme) nijednom nije spomenuo rezultat BiH, a sa jasnom dozom cinizma spominje bushenje Engleske nad Hrvatskom, pa onda nabraja uspjeha srpskog sporta ( pobjeda Djokovica na US-openu, pobjeda Srbije u kosarci ). Onda, nekih 2-3 godine unazad, hajka u Sarajevu, crkveni duznosnik pred neku obljetnicu hoce da pravi koncert Thompsona u Sarajevu, covjeka kojeg cijela Evropa prezire kao olicenje fashizma, koji je jedino dobro dosao u Kiseljaku, Sirokom, a njega fratar zove da mu pjeva. Necu preskociti ni Bosnjake koji zagrnuti turskim zastavama slave, a da ne spominjem kolone i kolone koje slave pobjedu Turske nad Hrvatskom na proslom Euru.

Opet se vracam i pozdravljam tvoju gestu ali ne vidim nacina da se ta bolest iskorijeni.

Avatar
fazlaaaa
Postovi: 227
Pridružen/a: 20 avg 2009, 20:07
Kontakt:

Re: Navijački dijalog i međuljudski odnosi

Post Postao/la fazlaaaa » 07 okt 2009, 15:28

Denizmare je napisao/la:Koliko pratim forume ovdje cini mi se da si ti ,,dubrava,, jedan od rijetkih normalnih likova ovdje. Iako za sebe smatram da sam objektivan i utopist takodje, cesto me ponese,ali tebi svaka cast,potpisujem svaku rijec. Ali kako uvjeriti druge u to. Kljuc je da prvo pogledamo u svoje dvoriste,pa tek onda u tudje,ali to je tek utopija ovdje. Sinoc emisija na hrt,Emir-katastrofa,Suman guto ne zna 2 smislene sastaviti, Mijo-ne zna jel politicar ili sportski radnik,a ljudi ih gledaju i svako za svog govori jest,jest. Kako nagnati ljude da misle samo svojom glavom? Ko to rijesi sljedeci je dobitnik Nobelove nagrade....
tacno i ja gledao tu emisiju ,prozivaju HORDE ZLA(osudjuju ih po imenu),a niko ni da objasni kako je navijacka skupina dosla do tog naziva ,a kako su skripari dosli do svog.Jedino Ciro malo bacio temu i na navijace u Hrvatskoj i na nerede koji se desavaju i u njihovoj avliji.

Ali treba se suzdrzati,nije vise ni bitno ko je poceo,na momka se pucalo iz vatrenog oruzja ,jos se navijaca izranjavalo. To je bilo van svake pameti sto se desilo. A netrepeljivosti i tuca izmedju navijaca ima i bit ce uvijek.

A tebi svaka cast sto si pokrenuo temu ,ali vidim slab odziv, navijaci taj dijalog vise nece ili ne zele. bilo bi lijepo kad bi navijaci samo isli navijati ,praviti koreografije i bodriti svoj klub. Ali to je izgleda kod nas nemoguce.
Zemljo tisucljetna ,na vjernost ti se kunem
Od mora do Save ,od Drine do Une

Jedna i jedina.....

Avatar
AYAN
Postovi: 1919
Pridružen/a: 23 mar 2008, 13:42
Kontakt:

Re: Navijački dijalog i međuljudski odnosi

Post Postao/la AYAN » 07 okt 2009, 15:32

Denizmare je napisao/la:Koliko pratim forume ovdje cini mi se da si ti ,,dubrava,, jedan od rijetkih normalnih likova ovdje. Iako za sebe smatram da sam objektivan i utopist takodje, cesto me ponese,ali tebi svaka cast,potpisujem svaku rijec. Ali kako uvjeriti druge u to. Kljuc je da prvo pogledamo u svoje dvoriste,pa tek onda u tudje,ali to je tek utopija ovdje. Sinoc emisija na hrt,Emir-katastrofa,Suman guto ne zna 2 smislene sastaviti, Mijo-ne zna jel politicar ili sportski radnik,a ljudi ih gledaju i svako za svog govori jest,jest. Kako nagnati ljude da misle samo svojom glavom? Ko to rijesi sljedeci je dobitnik Nobelove nagrade....
Ko da i za Nobelovce nema Štele...

Sjeti se samo Nikole Tesle :)
Kad su svi protiv tebe, ili si apsolutno u krivu, ili si apsolutno u pravu...
Željo i samo Željo...

Avatar
Stone Island
Postovi: 2814
Pridružen/a: 24 feb 2009, 19:14
Kontakt:

Re: Navijački dijalog i međuljudski odnosi

Post Postao/la Stone Island » 07 okt 2009, 15:46

Suditi o grupama prema njihovima imena je preglupo.A kad su se već toga dotakli što ne spomenu šta predstavlja ime Škripara ? Sve licemjerno.Što se tiče navijačkog dijaloga,pa naravno da postoji.Treba poraditi na odnosima među običnim narodom.Svi poznavaoci navijačke scene u BiH znaju da od strane navijača niko nije još izgubio život,bilo je teže povrijeđenih ali i to je vrijeme prošlo,to je svedeno na minimum.Uvijek se baci po koji kameni,koja tuča bude ali neke ni ne izađu u javnost,a i one koje izađu u javnost nemaju neželjeni kraj.Manijaci su upali u Tz i zauzeli su glavni trg ali nisu nikog ubili na mrtvo,Horde su u Široki došle golih ruka i samo su uzvratili i niko od njihove strane nije poginuo(ono o dedi Zadri bacite vodu,ono je čovjek propucan od zalutalog metka od policije ili ovog kretena što je Kalašnjikovom pucao),Ultrasi su napadali Fukare nekoliko puta ali nije bilo posljedica tipa smrti jednog od navijača.Jednom su zapalili busu ali sasvim slučajno i siguran sam da se to neće ponoviti.Među većim grupama nije nacija glavni razlog za tuče već nešto drugo što laici i mediji ne razumiju.Kao primjer možete uzeti saopćenje Fukara koje su istakle da napad Ultrasa na njih nema nacionalnu pozadinu već isključivo navijačku.

Jedino su ti Škripari izuzetak,oni jedini i sarađuju s policijom koja bi trebala da nas čuva al' ustvari nas ubija.Samo se kući mangupi prave i to sve uz pomoć ''plavaca'',sakriju se iza njih i gađaju i sve to prođe,sutra ko da se ništa nije desilo.Nema privedenih a i onih nekoliko privedenih bivaju pušteni dok u drugim gradovima i nije baš tako i sve pod krinkom da brane hrvatstvo u BiH.

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 18 gostiju.