Senijad Ibričić

Avatar
Ajax
Postovi: 9572
Pridružen/a: 19 mar 2014, 01:40
Kontakt:

Re: Senijad Ibričić

Post Postao/la Ajax » 21 jul 2014, 17:30

ASD je napisao/la:
Bolju tehniku ima, priznajem.
Dribling, nikako, spor je i sanse da probije po krilu su nikakve.
Centarsut mu je ocajan cak i gori od brzine, ne sjecam se kada je uopste dobro centrirao iz mjesta, a o trku da ne govorimo?

Salihovic je dobar u Bundesligi, gdje igra na slicnoj poziciji koju kod nas igra Pjanic, priznat ces da on tu kod nas nema sta traziti.
Spor jeste. Centarsut kakav god bio bolji mu je od Viscinog. Ima taj slobodni udarac koji niko drugi nema. I on nije igrao tu poziciju u klubu. Igrao je bar pola vremena kao krilo-bek. Igrao je 8 utakmica kao lijevo krilo, 8 utakmica je igrao kao rezerva, 5 utakmica lijevi bek, 4 utakmice kao zadnji vezni, 3 utakmice kao centralni vezni i samo 2 utakmice kao ofanzivni vezni.

Avatar
tigar77
Postovi: 53
Pridružen/a: 11 sep 2012, 23:27
Lokacija: Jalija

Re: Senijad Ibričić

Post Postao/la tigar77 » 21 jul 2014, 17:36

Ajax je napisao/la:@ tigar77

Taj jedan je jedini kojega smo se rijesili. Spahic, Miske, Tino, Avdija , Susic mozete zaboraviti. Cak jedan Avdukic koji nije ni do koljena golmanu jednog Lecha Buricu nema teorije da se pozove. Ocigledno dolaze Arslanagic i Prcic. A Zukanovic i Vrnacic su pod znakom pitanja. Sve ostale igrace mozete glatko zaboraviti. Ne mislim da ce Susic mijenjati svoj "stil" kako vodi reprezentaciju odnosno poziva nove igrace. Ibricic kakav god bio ne zasluzuje da se pljuje po momku. Bar ne dok neki drugi igraci Hajduka, drugoe Turske lige, Sturma, Borca itd.. valjaju.
O Papetu sam već iznio stav na temi pod tim nazivom i vjerovatno sam jedan od njegovih najžešćih kritičara, a sve ovo što pišeš ima smisla i da se pisati o tome, samo odlazak Ibričića je pozitivna stvar, a sad u zavisnosti kako će se situacija dalje razvijati, tako ću moći i da dajem komentare,naravno oslanjajući se na empirijsku metodu praćenja lika i djela Papeta ne očekujem neki napredak, ali to je već druga tema.
Oni koji nikada ne mijenjaju mišljenje, vole sebe više nego istinu.

Avatar
Ajax
Postovi: 9572
Pridružen/a: 19 mar 2014, 01:40
Kontakt:

Re: Senijad Ibričić

Post Postao/la Ajax » 21 jul 2014, 17:40

@ tigar77

OK jaro. Nadam se pozivu Vrancica i Prcica umjesto Ibricica i jos ponekih trenutnih reprezentativaca. Isto tako Cimirot i Modic bi trebali da dobiju poziv jako brzo. Kao i Radovac za jedno dvije godine. Ali otom potom.
:thumbup: :thumbup:
Zadnja izmjena: Ajax, dana/u 21 jul 2014, 17:42, ukupno mijenjano 2 puta.

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Senijad Ibričić

Post Postao/la edinjo-bih » 21 jul 2014, 17:41

Ibricicu hvala na svemu, sjecam se kad mu je isto vrijeme dosao poziv hrvatske i nase U21 i bez i sekunde razmisljanja je poslusao srce a ne novcanik... . steta sto mu je kasnije malo slava udarila u glavu i sto je u svemu manje napredovao nego sto je to mogao.

vrijeme je za mlade snage (prcic, vrancic, arslanagic).

Avatar
GangstaX
Postovi: 306
Pridružen/a: 11 mar 2014, 10:47
Lokacija: Compton

Re: Senijad Ibričić

Post Postao/la GangstaX » 21 jul 2014, 17:47

Ajax je napisao/la:@ tigar77

Taj jedan je jedini kojega smo se rijesili. Spahic, Miske, Tino, Avdija , Susic mozete zaboraviti. Cak jedan Avdukic koji nije ni do koljena golmanu jednog Lecha Buricu nema teorije da se ne pozove. Ocigledno dolaze Arslanagic i Prcic. A Zukanovic i Vrnacic su pod znakom pitanja. Sve ostale igrace mozete lagano zaboraviti. Ne mislim da ce Susic mijenjati svoj "stil" kako vodi reprezentaciju odnosno poziva nove igrace. Ibricic kakav god bio ne zasluzuje da se pljuje po momku. Bar ne dok neki drugi igraci Hajduka, druge Turske lige, Sturma, Borca itd.. valjaju.
Jarane al valjaš gluposti maloprije ono nešto da Misimovića niko ne smije na klupu a da trebaju igrat Ibričić, Vrančić ili Prcić umjesto njega (spreman sam glavu dat da nisi pogledao nijednu cijelu utakmicu u kojoj su ova posljedna dvojica igrala). Sada pišeš o Buriću i Avdukiću, ja sam iz Zenice branili su obadvojica za Čelik, uz Tolju i Bilobrka Avdukić je najbolji golman Čelika poslije rata, Burić njemu nije ni do koljena, a pošto ti, kako sam shvatio, ocjenjuješ igrače ko u kojoj ligi igra (primijetio sam da ima kod tebe još jedan problem - da ti se ne svidjaju ni prezimena Vranješ, Šunjić...) naravno da ćeš reć da Burić treba bit ispred Avdukića (usput nisi garant ni Burića gledao). Bandović, Oštraković, Soldo, Dujković... sve su to bolji golmani od Burića
Miske no. 1
Emir Spahić = Smetljar Kikser Jado, kabadahijica od 60 kila
Begović-Mujdža, Šunjić, Zukanović (???), Kolašinac-Medunjanin, Bešić, Lulić-Pjanić-Ibišević, Džeko

Avatar
Ajax
Postovi: 9572
Pridružen/a: 19 mar 2014, 01:40
Kontakt:

Re: Senijad Ibričić

Post Postao/la Ajax » 21 jul 2014, 18:07

GangstaX je napisao/la:
naravno da ćeš reć da Burić treba bit ispred Avdukića (usput nisi garant ni Burića gledao). Bandović, Oštraković, Soldo, Dujković... sve su to bolji golmani od Burića
Za Sunjica smo se slozili vec davno da se neslazemo. Nisam nijednom rijecju rekao da je Ibricic trebao da zaigra protiv Nigerije umjesto Misimovica i to je naravno laz. Rekao sam vec na ovom forumu ( i to prije same utakmice ) da je utakmica protiv Nigerije trebala da bude Misimoviceva velika prilika da se dokaze ili da pokaze da nema vise kvalitet za prvih 11. Po meni ( i ne samo meni ) on nebi trebao sa 32 godine ( i svim svojim manama od sporosti do lige u kojoj igra ) da bude starter. A sigurno ne protiv Belgije i na EP ako se uspjesno kvalifikujemo. Znaci Papetu NE zamjerim toliko Misimovica. Zamjerim mu kao velika vecina ljudi NE igranje Kolasinca i nacin na koji je koristio Lulica. Sto se tice nacina kako bi trebali igrati po meni u buducnosti sve ti pise u mom potpisu. Besic i Prcic ili Vrancic ( ako dokazu kvalitet ) kao zadnji vezni a Pjanic ispred njih dvojice na poziciji Misimovica

Jedino priznajem da nisam bas Burica toliko gledao. Ali dozvolit ces da je jedan standardan golman jednog Lecha mozda i napredovao iz vremena kada je branio u Premijer ligi. Ali ne mogu da to tvrdim jer ga nisam gledao toliko. Jedino sto znam je da dobiva dobre ocjene za svoje igre i da su Poljaci zadovoljni sa njegovim igrama. A Avdukic nije intersantan nijednom klubu iz Evrope.

Kome se ne svidja Vranjes sta si ti primjetio. Ako je IKO na ovom forumu hvalio Vranjesa onda sam to ja. Znaci daleko najvise. Slicno vazi i za Marija Vrancica opet najvise. Tako da ta tvoja tvrdnja da ja imam nesto protiv Sunjica veze nema sa zivotom. Objerucki bi prihvatio Lovrena i Corluku u prvih 11 nase reprezentacije. Ako bi to bila njihova iskrena zelja. Isto vazi i za Darija Srnu.

Avatar
ahmic
Postovi: 2664
Pridružen/a: 25 mar 2009, 18:04
Kontakt:

Re: Senijad Ibričić

Post Postao/la ahmic » 21 jul 2014, 19:22

Fin potez Ibricica,nije dobio minutazu na SP ,no realno nije trebap ni biti ti..Hvala ti Ibro za svaki trenutak u nasem dresu..Legenda ces ostati ...
Nema smisla Susica kritikovat sada,jasno je da nije imao.mjesta i da ga nema vise u ekipi,prosla su vremena kada je Ibro bio na vrhuncu..Jos jednom,hvala Ibro..

Postano kroz Forum SportSport.ba app.

Avatar
zmaj348
Postovi: 1375
Pridružen/a: 21 feb 2014, 12:55
Lokacija: Gradačac
Kontakt:

Re: Senijad Ibričić

Post Postao/la zmaj348 » 21 jul 2014, 19:26

sretno Ibra :salut:

Avatar
vrebac86
Postovi: 3407
Pridružen/a: 25 mar 2009, 19:41
Lokacija: Zemlja cuda!
Kontakt:

Re: Senijad Ibričić

Post Postao/la vrebac86 » 21 jul 2014, 19:31

ahmic je napisao/la:Fin potez Ibricica,nije dobio minutazu na SP ,no realno nije trebap ni biti ti..Hvala ti Ibro za svaki trenutak u nasem dresu..Legenda ces ostati ...
Nema smisla Susica kritikovat sada,jasno je da nije imao.mjesta i da ga nema vise u ekipi,prosla su

vremena kada je Ibro bio na vrhuncu..Jos jednom,hvala Ibro..
Postano kroz Forum SportSport.ba app.
Ispred Hadžića i Tinkya je zaslužio poziv i trebao je dobiti par minuta kada ga je već poveo! Kakav primjer dajes mladim ako jednog igrača koji je bio najbolji igrač mlade repke u svoje vrijeme!
I krv svoju za Plavu boju!!! Pazza Inter amala!!!

Avatar
levat
Postovi: 620
Pridružen/a: 15 feb 2011, 06:18
Kontakt:

Re: Senijad Ibričić

Post Postao/la levat » 22 jul 2014, 03:06

Ibra nije otisao na SP zbog toga sto je Dzekin jaran, ali realno jest otisao samo zbog stare slave. Pape je imao, kekavu moralnu obavezu da povede igrace koji su dugo u repki, s obzirom da je ovo prvo veliko takmicenje na koje smo otisli. To su momci koji su godinama podizali nivo igre da bi danas bili tu gdje jesmo. Stavise, siguran sam, da je Hasagic branio samo 5 tekmi u posljednjih 12 mjeseci, makar za Zelju da bi i on isao.

Poslije SP-a, Pape ima odrijesene ruke. Na njemu je da odluci u u kojoj mjeri ce ici na podmladjivanje i koga ce zadrzati, ali mu je sad lakse. Nema vise tog tereta proslosti i dosadasnjih zasluga. Svi ti zasluzni su otisli na SP, pa cak i Rahimaga kao pomocni trener.

Nove kvale, nova nafaka.

Ibra je inace u kvalifikacijam odigrao veoma vaznu ulogu. Napucavanjem Izeta na trenenzima, toliko ga je razbjesnio da kad je ovaj opajdacio onu loptu u Slovackoj, tri je golmana ne bi odbranila. :D

Avatar
Krokodil
Postovi: 1610
Pridružen/a: 25 jan 2014, 19:33
Kontakt:

Re: Senijad Ibričić

Post Postao/la Krokodil » 22 jul 2014, 04:45

Sretno Ibra :crazy:

Avatar
bhsport
Postovi: 11291
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Senijad Ibričić

Post Postao/la bhsport » 22 jul 2014, 08:44

Kljucati temu i prebaciti u topic ostalo!
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Avatar
ultrasstyle_tz
Postovi: 9942
Pridružen/a: 17 nov 2008, 12:25
Lokacija: 075
Kontakt:

Re: Senijad Ibričić

Post Postao/la ultrasstyle_tz » 22 jul 2014, 12:27

odlican clanak na ss.ba o Ibri...zasluzio je on i oprostajnu tekmu kad su je i manje znacajni imali al et..dugo je bio medju 10 igraca u historiji BiH po broju nastupa..

pljuvati po Ibri mogu samo oni sto su "juce" poceli pratiti fudbal i reprezentaciju.
crveno-crno srce kuca jace nego ikada!

Avatar
BaDa12
Postovi: 4407
Pridružen/a: 06 apr 2010, 23:46
Lokacija: Gdje spiju ruke sibirske
Kontakt:

Re: Senijad Ibričić

Post Postao/la BaDa12 » 22 jul 2014, 12:56

I meni je drago da su mu posvetili ove redove, zaslužio je zbog svih ovih godina.

Mislim da je ovo bio jako pametan potez, jer vjerovatno više ne bi dobio poziv, osim ako se uskoro vrati u Hajduk ( :tralala: ). Sa ovim je ispao veliki gospodin i odlazi, što on kaže, uzdignute glave. :salut:

Orilo gorilo, Ibro, orilo gorilo...
"Bio sam profesionalac 20 godina, ali mi je ovo najdraža pobjeda u karijeri." Safet Sušić Pape 26.3.2011.
"Misimovića jedino ja mogu da zamijenim." Safet Sušić Pape 04.06.2013.

Sportsport.ba liga-Čekićari: prava lažna devetka

Avatar
master1015
Postovi: 330
Pridružen/a: 26 maj 2014, 03:13
Kontakt:

Re: Senijad Ibričić

Post Postao/la master1015 » 22 jul 2014, 13:04

vratit ce se u hajduk i bice tamo vrlo dobar i onda ce trazit da se vrati u reprezentaciju kad dodje EP 2016 i/ili SP 2018 sjetite se sta vam kazem

Avatar
bhsport
Postovi: 11291
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Senijad Ibričić

Post Postao/la bhsport » 22 jul 2014, 13:26

Zasluzio je zbog partija u U21 i par tekmi pod Cirom, ostalo je bio samo prolaznik.
On je bio Cirin Sven.
Davno se trebao ispisati.
Sto se oprostajne tice, cisto sumnjam, kada jednom Salihamidzicu nismo organizovali ne vidim razlog da se Ibrici od splita organizuje, ima Hajduk pa nek mu oni organizuju.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Avatar
lisander
Postovi: 3091
Pridružen/a: 25 feb 2009, 19:43
Lokacija: velika zabacenost
Kontakt:

Re: Senijad Ibričić

Post Postao/la lisander » 22 jul 2014, 15:27

bhsport je napisao/la:Zasluzio je zbog partija u U21 i par tekmi pod Cirom, ostalo je bio samo prolaznik.
On je bio Cirin Sven.
Davno se trebao ispisati.
Sto se oprostajne tice, cisto sumnjam, kada jednom Salihamidzicu nismo organizovali ne vidim razlog da se Ibrici od splita organizuje, ima Hajduk pa nek mu oni organizuju.
realno, ne znam sta potencirate te oprostaje, zamisli da su se oprastali svi koji nesto znacili

Avatar
voltron30
Postovi: 3679
Pridružen/a: 06 avg 2009, 20:16
Kontakt:

Re: Senijad Ibričić

Post Postao/la voltron30 » 22 jul 2014, 16:34

Ma lik nije ni po čemu zaslužio nekakav srceparajući oproštaj. Neko je već spomenuo sramotu za Hasana, a ovaj Hasanu ne može kopačke čistiti. Lik je bio vođa mlade reprezentacije, običan prosjek u A reprezentaciji i da nije bilo Ćire, ni tu se ne bi naigrao. Sa Sušićem je totalno ispao iz prvih 11 i samo zahvaljujući Džeki i Spahiću gurao se na spisak.
Manite lažnog moralisanja. Da je iskren i pošten, sam bi sebe otpisao prije Brazila, a ne sada, jer zna da je otkantan i ponižen u Brazilu, pa izigrava uvrijeđenu mladu s ovim opraštanjem, mada je i vrapcima na grani jasno da je samo preduhitrio Sušićev spisak gdje njega ionako ne bi bilo.

gruezi
Postovi: 3894
Pridružen/a: 30 jul 2010, 05:56
Kontakt:

Re: Senijad Ibričić

Post Postao/la gruezi » 22 jul 2014, 18:16

Ja fakat nekontam likove koji velicaju doprinos ovog lika reprezentaciji I pricaju o nekoj staroj slavi... Kojoj staroj slavi ljudi covjek je odigrao u genku dobro protiv belgije I jos 2-3 prosjecne partije ostalo je u potpunosti zakazao.. Dajte mi ijednu utakmicu protiv iole ozbiljnijeg protivnika gdje je on napravio razliku... Nema je, I jest bio sa spisku jer je dzekin jaran I to je jedini razlog. Lik sjedi na klupi u fenjerasu turske lige a u najzrelijim igrackim godinaama... Ja da sam na njegovom mjestu nebi od sramote se odazvao na susicev poziv... Igrace ovog tipa je ovaj moderni atomski fudbal jednostavno satrao I pojeo I zato ibro nije napredovao previse u karijeri jer jednostavno nema fizicke predispozicije za atomski fudbal... Ibro hvala za par odlicnih partija u u21, sjajnu igru u genku prije 5 godina I par prosjecnih partija ... Sretno ti udaljem zivotu I nadam se da ces se vratit u bosnu nakon karijere ...

Avatar
Saurman
Postovi: 29511
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Senijad Ibričić

Post Postao/la Saurman » 22 jul 2014, 19:19

gruezi je napisao/la:Ja fakat nekontam likove koji velicaju doprinos ovog lika reprezentaciji I pricaju o nekoj staroj slavi... Kojoj staroj slavi ljudi covjek je odigrao u genku dobro protiv belgije I jos 2-3 prosjecne partije ostalo je u potpunosti zakazao.. Dajte mi ijednu utakmicu protiv iole ozbiljnijeg protivnika gdje je on napravio razliku... Nema je, I jest bio sa spisku jer je dzekin jaran I to je jedini razlog. Lik sjedi na klupi u fenjerasu turske lige a u najzrelijim igrackim godinaama... Ja da sam na njegovom mjestu nebi od sramote se odazvao na susicev poziv...
:clap:
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 23 gosta.