Sport i TV

filip13
Postovi: 37913
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Sport i TV

Post Postao/la filip13 » 23 nov 2017, 13:09

Pravo uzivanje

KpbKaka22
Postovi: 1231
Pridružen/a: 31 jan 2015, 23:24
Kontakt:

Re: Sport i TV

Post Postao/la KpbKaka22 » 25 nov 2017, 00:32

ako je o tome vec bila tema sry,nisam upratio,zasto nema duze vrijeme premier lige na areni,kad prenose ona dvojica ?

Avatar
Quinlan
Postovi: 2731
Pridružen/a: 26 sep 2016, 12:57
Kontakt:

Re: Sport i TV

Post Postao/la Quinlan » 25 nov 2017, 01:36

KpbKaka22 je napisao/la:ako je o tome vec bila tema sry,nisam upratio,zasto nema duze vrijeme premier lige na areni,kad prenose ona dvojica ?
BHTelecom uzeo sva prava, arena ne prenosi vise

filip13
Postovi: 37913
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Sport i TV

Post Postao/la filip13 » 26 nov 2017, 18:15


Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Sport i TV

Post Postao/la DANTES » 26 nov 2017, 18:24

Obožavam ove naručene članke. Dakle bolje bi bilo da niko ne prenosi. Kako lako i iskusno lažu da samo korisnici telemaha mogu gledati utakmice. Iskusno su previdjeli korisnike mtela.
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

madridist
Postovi: 10857
Pridružen/a: 13 jul 2011, 13:58
Lokacija: terra
Kontakt:

Re: Sport i TV

Post Postao/la madridist » 26 nov 2017, 18:38

DANTES je napisao/la:
Obožavam ove naručene članke. Dakle bolje bi bilo da niko ne prenosi. Kako lako i iskusno lažu da samo korisnici telemaha mogu gledati utakmice. Iskusno su previdjeli korisnike mtela.
I eroneta isto koji kao i mtelovi korisnici vape za gledanjem reprezentacije BiH .
Dobro znas da je kljuc problema Bhtelecom,Txtv i Elta kabel iz Banja Luke koji zajedno imaju duplo vise korisnika nego telemah,mtel i eronet skupa a koji nemaju pristup sk.
Moja tv je sigurno oko 200k korisnika,Txtv drzi maltene 70% TK sama a Elta kabel je jedina kablovska u manjem entitetu pa racunaj.
“We are all born ignorant, but one must work hard to remain stupid.”
Chico Felipe Cayetano Lopez Martinez y Gonzales
Don Alfredo Di Stefano

Avatar
Blaze
Postovi: 26
Pridružen/a: 03 okt 2015, 18:50
Kontakt:

Re: Sport i TV

Post Postao/la Blaze » 27 nov 2017, 14:11

Evropsko prvenstvo 2020. na moćnom Sport klubu.

Media rights sales: UEFA EURO 2020™

Avatar
BelminM23
Postovi: 9759
Pridružen/a: 17 maj 2012, 17:49
Kontakt:

Re: Sport i TV

Post Postao/la BelminM23 » 27 nov 2017, 23:49

Eh sad mi može smetati srpski i hrvatski jezik.

Velid, Igor, Anel i Zoran melem za uši.

HD i na SK i na BHT je isti kada FIFA i UEFA rade prijenose. :kafa:

konjicanin01
Postovi: 653
Pridružen/a: 15 jul 2011, 18:16
Kontakt:

Re: Sport i TV

Post Postao/la konjicanin01 » 28 nov 2017, 11:05

Kada sport klub prenosi utakmice rep.Srbije ili Hrvatske to je normalno jer imaju patriotski nabrijane komentatore..dok ce nama fakticki repku prenositi strani sportski kanal..ovo je zaista sistemsko **** u zdrav mozak.Aferim.

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Sport i TV

Post Postao/la Bassha » 28 nov 2017, 12:56

UEFA je na svojoj službenoj stranici objavila spisak TV stanica koje će prenositi predstojeću Ligu nacija i kvalifikacije za Evropsko nogometno prvenstvo, a prava za BiH otkupio je kanal Sportklub, odnosno grupacija United Media.
Kontaktirali smo direktora BHRT-a Belmina Karamehmedovića koji je pojasnio zašto vjerovatno nećemo gledati utakmice Zmajeva do 2020. godine na državnoj televiziji.

"Učestvovali smo na tenderu koji je završen u septembru prošle godine, ali još uvijek nismo dobili službeni dokument iz UEFA-e o tome ko je pobijedio. Kako sam vidio na stranici UEFA-e, a nemam razloga da sumnjam u to, u svim državama bivše Jugoslavije prava za prijenose utakmica reprezentacija dobio je Sportklub.

To znači da je Sportklub ponudio više novca nego svi javni servisi u regionu i to dovoljno govori u kakvom se stanju nalaze javni servisi i da se ta bitka za kupovinu sportskih prava gubi, jer mi ne možemo biti konkurentni sportskim kanalima koji mogu izdvojiti znatna novčana sredstva, ne samo u Bosni i Hercegovini, već i u regiji.

Ako vidimo da veliki HRT nije mogao kupiti prava prijenosa utakmica svoje reprezentacije, kako će onda siromašni BHRT?", pita se Karamehmedović.

Građani BiH nisu mogli gledati na BHRT-u ni prve dvije utakmice kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u košarci koje je naša reprezentacija igrala protiv Rusije i Francuske. Također, prava prijenosa za košarku otkupio je Sportklub, odnosno United Media.

"Što se tiče košarke, i tu je Sportklub ponudio više novca Košarkaškom savezu BiH i ponudio je produkciju signala u HD rezoluciji. S druge strane, mi nemamo HD kola jer u ovoj državi ni 30 posto ljudi ne plaća RTV taksu", kaže Karamehmedović.

S obzirom na to da je dosadašnja praksa bila da se utakmice nogometnih reprezentacija moraju prenositi putem zemaljske mreže, nije isključeno da BHRT dobije mogućnost kupovine signala od Sportkluba.

"Ne znam šta stoji u njihovom ugovoru s UEFA-om, ali ako imaju obavezu da putem zemaljske mreže emituju utakmice, moguće da će nam ponuditi prijenos. Do sada smo kupovali prava preko EBU-a i nije bilo nikakvih varijanti slične vrste", dodao je Karamehmedović.
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
SGD53
Postovi: 1995
Pridružen/a: 14 okt 2014, 21:24
Lokacija: Checkpoint Charlie
Kontakt:

Re: Sport i TV

Post Postao/la SGD53 » 28 nov 2017, 16:02

Sramota...

Niti imam Sport Klub, niti ga mogu imati i da hoću jer nemam mogućnost da spojim operatera koji nudi Sport Klub u svom sadržaju što je najmanje moja krivica.

Druga stvar, Sport Klub ako se ne varam uopće nema BiH verziju kanala, za razliku od Srbije, Hrvatske i Slovenije, pa i Makedonije vjerovatno zbog jezika.

Tako da, ako budemo u grupi sa šta ja znam Srbijom, prenosi ti komentator koji će navijati za Srbiju ili šta ?

Na šta spadosmo...
1953, 1971, 1973, 1976, 1977, 1978, 1989, 1990

Avatar
anell
Postovi: 21078
Pridružen/a: 04 okt 2012, 21:32
Kontakt:

Re: Sport i TV

Post Postao/la anell » 28 nov 2017, 16:16

Što ne uzmeš Total TV tu imaš sport klubove i arene.
Pld W D L
38 26 12 0

konjicanin01
Postovi: 653
Pridružen/a: 15 jul 2011, 18:16
Kontakt:

Re: Sport i TV

Post Postao/la konjicanin01 » 28 nov 2017, 18:52

Jedina nada je eventualno da naprave ugovor s nekim BH komentatorom .,kao sto radi Arena sport..eh kolika je to mogucnost,realno vrlo slaba.

filip13
Postovi: 37913
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Sport i TV

Post Postao/la filip13 » 28 nov 2017, 19:08


Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12645
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: Sport i TV

Post Postao/la Mig_Mig » 28 nov 2017, 21:09

SGD53 je napisao/la:Sramota...

Niti imam Sport Klub, niti ga mogu imati i da hoću jer nemam mogućnost da spojim operatera koji nudi Sport Klub u svom sadržaju što je najmanje moja krivica.

Druga stvar, Sport Klub ako se ne varam uopće nema BiH verziju kanala, za razliku od Srbije, Hrvatske i Slovenije, pa i Makedonije vjerovatno zbog jezika.

Tako da, ako budemo u grupi sa šta ja znam Srbijom, prenosi ti komentator koji će navijati za Srbiju ili šta ?

Na šta spadosmo...
Pa sta ce sad radit onih 10budala aa bht.a? Zaposlila se gamad a jedino od sportskog programa ostale sportske vijesti! Ne brini se, Sk ce pronaci komentatora iz BIH koji ce to sasvim ok odradit.
Max Allegri 300 💪💪💪

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Sport i TV

Post Postao/la legenda reala » 28 nov 2017, 21:38

DANTES je napisao/la: Obožavam ove naručene članke. Dakle bolje bi bilo da niko ne prenosi. Kako lako i iskusno lažu da samo korisnici telemaha mogu gledati utakmice. Iskusno su previdjeli korisnike mtela.
Klasika Srbi i plaćenici tipa arelinha podržavaju Sk :mrgreen:
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Sport i TV

Post Postao/la DANTES » 29 nov 2017, 11:45

legenda reala je napisao/la:
DANTES je napisao/la: Obožavam ove naručene članke. Dakle bolje bi bilo da niko ne prenosi. Kako lako i iskusno lažu da samo korisnici telemaha mogu gledati utakmice. Iskusno su previdjeli korisnike mtela.
Klasika Srbi i plaćenici tipa arelinha podržavaju Sk :mrgreen:
A vjeruješ Riju malom od telekoma.. :tralala:
Koji nikad da kaže nešto protiv istog. Ljudi imaju prava da gledaju domaću i šta sa onim da imamo pravo svi da gledamo derbi? To samo neki.. O tome nije ni riječ napisao. Jer monopol je samo kad ga drugi radi. :rol:
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41150
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Sport i TV

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 29 nov 2017, 12:27

Pa imate pravo i mogu svi gledati, uveli su zato PPV

http://www.mojatv.ba/pay-per-view.html

Ne moraš biti njihov korisnik da bi gledao :)
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Sport i TV

Post Postao/la DANTES » 29 nov 2017, 22:17

rio_Ferdy88 je napisao/la:Pa imate pravo i mogu svi gledati, uveli su zato PPV

http://www.mojatv.ba/pay-per-view.html

Ne moraš biti njihov korisnik da bi gledao :)
Ne, samo moram imati računar..
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41150
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Sport i TV

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 29 nov 2017, 23:01

DANTES je napisao/la:
rio_Ferdy88 je napisao/la:Pa imate pravo i mogu svi gledati, uveli su zato PPV

http://www.mojatv.ba/pay-per-view.html

Ne moraš biti njihov korisnik da bi gledao :)
Ne, samo moram imati računar..
Pa ne živiš u kamenom dobu jbg ti :mrgreen:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.