Slike BiH stadiona

gz234
Postovi: 477
Pridružen/a: 13 apr 2012, 21:45
Lokacija: Goražde
Kontakt:

Re: Slike BiH stadiona

Post Postao/la gz234 » 27 dec 2012, 20:29

Goražde

slika
slika

Avatar
bagrcavi
Postovi: 13892
Pridružen/a: 26 avg 2011, 16:43
Kontakt:

Re: Slike BiH stadiona

Post Postao/la bagrcavi » 27 dec 2012, 21:57

Ovdje će Olimpic da pobjeđuje :mrgreen:
DRUG NEBI TI PUNCA

Avatar
emir_dj
Postovi: 1009
Pridružen/a: 19 maj 2009, 12:18
Kontakt:

Re: Slike BiH stadiona

Post Postao/la emir_dj » 27 dec 2012, 22:28

slika

Avatar
Jack777Pott
Postovi: 1184
Pridružen/a: 09 mar 2012, 14:33
Kontakt:

Re: Slike BiH stadiona

Post Postao/la Jack777Pott » 28 dec 2012, 03:03

Ako ovaj stadion dobije licencu za PL ja onda ne znam koliko je potrebno imati los stadion i ovijete na njemu da se ne uspije izganjati licenca. Prije 3-4 godine sam zadnji put dole bio, tribina se i moze srediti, al svlacionice su posebna prica. Njima bi bilo najpametnije graditi novu tribinu nasuprot ove gore prikazane sa nekih 4000 mjesta, krovom, lozama i podtribinskim prostorom.
I okrenu tada glavu, zagleda se u daljinu, kao plave voljeli smo jedino još domovinu!

Avatar
legenda reala
Postovi: 33807
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Slike BiH stadiona

Post Postao/la legenda reala » 04 jan 2013, 22:18

Ma šta ti znaš :mrgreen:

Bitno je da je teren dobar, jbo tribine :lol: ovaj dio tribine što je natkriven i postavljene stolice, koštao je nekih stotinjak hiljada(mislim 110 hiljada tako nešto, otprilike), da se cijela natkrije i postave stolice, moglo bi se još sa nekih 150-200 hiljada. I za naše uslove sasvim dovoljno za početak ;) (reci da nije)

Koliko stolica sa naslonjačima treba za igranje PL :?:

e svlačionice su druga priča, onaj objekat gdje su svlačionice je solidan(kao i u većine), unutra je stanje loše, ali ne znam koja to velika ulaganja trebaju da se obnovi svlačionica, objekat ima, lahko je unutarnje radove finirati ;)

I stadion vrhunski :P

To da se razrovi ona međa(sa suprotne strane) i pravi tribina je i njihova ideja ali mislim da je kratak period(+ i velika investicija) za to, a mogla bi se jako dobra tribina napraviti ondje.


Ali nisam ja optimista da će ikako i doći Olimipk vamo, al eto sa nekih 400-500 hiljada, mogo bi se pravo srediti ovaj stadion za naše uslove
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
Vamos
Postovi: 527
Pridružen/a: 13 mar 2012, 19:08
Kontakt:

Re: Slike BiH stadiona

Post Postao/la Vamos » 04 jan 2013, 23:59

Mislim da je uslov za licencu PL 3000 stolica.

Kazu da je jucer komisija za licenciranje stadiona za PL isla do Gorazda. Moguce da Olimpik ipak preseli tamo.

terabajt
Postovi: 8176
Pridružen/a: 04 okt 2012, 10:41
Kontakt:

Re: Slike BiH stadiona

Post Postao/la terabajt » 05 jan 2013, 00:01

Minimum je 3000 sjedecih mjesta za igranje u premijer ligi tako su prosle godine travnik i prijedor napravili novu tribinu da bi ispunili uslove za igranje. A ova u goraznu mislim da ima oko 700 sjedecih mjesta. I ako se spoje mislim da ce olimpic zavrsiti sezonu u sarajevu dok se stadion ovaj ne adaptira da ispunjava uslove.

Avatar
legenda reala
Postovi: 33807
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Slike BiH stadiona

Post Postao/la legenda reala » 05 jan 2013, 15:33

terabajt je napisao/la:Minimum je 3000 sjedecih mjesta za igranje u premijer ligi tako su prosle godine travnik i prijedor napravili novu tribinu da bi ispunili uslove za igranje. A ova u goraznu mislim da ima oko 700 sjedecih mjesta. I ako se spoje mislim da ce olimpic zavrsiti sezonu u sarajevu dok se stadion ovaj ne adaptira da ispunjava uslove.
Ali samo su na sredini tribine postavljene stolice, jeli misliš na tih 700 ?? ili cijela tribina da prima 700.
Ako ona tribina u dvorani s jedne strane može primiti 1000 i kusur(kažu 1200), onda može i ova bar 1500
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Slike BiH stadiona

Post Postao/la badblueboylivno » 05 jan 2013, 15:47

10 redova tribine duge 105 metara je oko 2000 mjesta, ovisi o broju prolaza. Pošto vidim da ova tribina u Goraždu (nemam sliku, ali mislim da je duž cijelog terena) nema ulaze kroz tribinu, nego se ili ulazi sa strane ili se ulazi preko vrha tribine, za PL bi vam trebala još jedna tribina od 5-6 redova.
Hayley <3

samoradnik
Postovi: 982
Pridružen/a: 22 jun 2012, 10:29
Kontakt:

Re: Slike BiH stadiona

Post Postao/la samoradnik » 05 jan 2013, 15:50

terabajt je napisao/la:Minimum je 3000 sjedecih mjesta za igranje u premijer ligi tako su prosle godine travnik i prijedor napravili novu tribinu da bi ispunili uslove za igranje. A ova u goraznu mislim da ima oko 700 sjedecih mjesta. I ako se spoje mislim da ce olimpic zavrsiti sezonu u sarajevu dok se stadion ovaj ne adaptira da ispunjava uslove.
S tim da je Travniku nekoliko sezona gledamo kroz prste kao i Prijedoru jer su igrali sa manje od 3000 stolica,al naravno to u ovoj zemlji je najnormalnije,tako da ne vidim što bi Goražde,Jajce,Bratunac,Nevesinje bili problem ukoliko nemaju te 3000...

zuka_TM
Postovi: 365
Pridružen/a: 08 dec 2010, 22:30
Kontakt:

Re: Slike BiH stadiona

Post Postao/la zuka_TM » 05 jan 2013, 17:45

Gradini ce se dopustiti da ovu polusezonu igra na svom stadionu uz minimalne radove koje treba obaviti.Postaviti nove stolice na tribinu,ograditi prolazad od pruge jer iza tribine se nalazi pruga,napraviti vece svlacionice za goste i sudije,napraviti tribinu na drugoj strani za 200 mjesto i srediti put tj. prilaz stadionu.

slika
Zadnja izmjena: zuka_TM, dana/u 05 jan 2013, 20:15, ukupno mijenjano 1 put.

Emir_BIH
Postovi: 433
Pridružen/a: 03 jun 2011, 14:05
Lokacija: Komsija.
Kontakt:

Re: Slike BiH stadiona

Post Postao/la Emir_BIH » 06 jan 2013, 17:15

slika

Hehe, losa.
Lepa Brena - Mani zemlju koja Bosnu nema.

Avatar
rodjak
Postovi: 2253
Pridružen/a: 29 jan 2009, 20:19
Kontakt:

Re: Slike BiH stadiona

Post Postao/la rodjak » 06 jan 2013, 17:31

Emir_BIH je napisao/la:slika

Hehe, losa.
da mi je samo znati koji je arhitekta konstruiso ovaj krov na tribini svaka mu cast, hebote isto krov ko na zeljeznickoj ili autobuskoj stanici :? :oops: :lol:
Mostar je jedini grad u svijetu u kome nije dozvoljeno jednom sportskom kolektivu da ravnopravno koristi gradske objekte a samo radi toga sto je taj sportski kolektiv drugacije politicke opcije pa i zbog etnickih razlicitosti

BILO KUDA UZ VELEZ SVUDA

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Slike BiH stadiona

Post Postao/la AnelZ » 06 jan 2013, 19:04

rodjak je napisao/la:
da mi je samo znati koji je arhitekta konstruiso ovaj krov na tribini svaka mu cast, hebote isto krov ko na zeljeznickoj ili autobuskoj stanici :? :oops: :lol:
To ti je ono nase "daj da se ima", nema veze sto sa kada sjedis nazad smetaju ti stubovi, ali i sam krov nije nesto specijalan. Isti je problem i na Grbavici... Ja ocekujem da ce se uslovi za stadione za PL dobro poostriti pocetkom 2014-15 ili 2015-16 sezone pa me nebi cudilo da se uskoro kaze da je potrebno imati oko 1000 natkrivenih mjesta (sto je slucaj u Hrvatskoj) + jos neke stvari tipa dvije odvojene betonske tribine (ovo odvojeno ne mora znaciti fizicki odvojeno, nego tipa Zapad i Jug) i sl, dok ne ocekujem da ce traziti u dogledno vrijeme vise od 3000 sjedecih mjesta, jer i njih vecina napuni jednom godisnje. Traziti da svako ima reflektore je previse za ligu od 16 klubova, kada bi se smanjilo na 10 klubova, bilo bi sasvim realno

Avatar
legenda reala
Postovi: 33807
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Slike BiH stadiona

Post Postao/la legenda reala » 06 jan 2013, 20:15

Ma ovo je "pravilo" federalno ministarstvo ja mislim, išlo je preko nekog njihovog projekta, kad su završeni radovi naši su se nešto žalili upravo zbog ovih stubova jer se ne vidi s nekih dijelova tribine najbolje teren, ali su se poslije ušutili valjda se držali one daj šta daš :lol:
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
NeRi_K
Postovi: 729
Pridružen/a: 26 jul 2010, 16:02
Lokacija: Bihać
Kontakt:

Re: Slike BiH stadiona

Post Postao/la NeRi_K » 07 jan 2013, 13:36

Mene ova nasa pravila oko infrastrukture previse zivciraju, ja sam 100% ZA da se za ispunjavanje uslova treba dobro namuciti, pa ko hoce da igra Premier ligu i Prvu ligu FBiH i RS-a nek se potrude da im stadioni lice na nesto.

Po citavom svijetu se prave stadioni od kojih se svrsava na prvi pogled, a mi pricamo o 1000 stolica.

NS je dobio novog predsjednika i treba se poceti malo ozbiljnije po tom pitanju raditi. Ja u ovome trenutku ne bih dopustio igranje Premier lige bez minimalno 5000 sjedecih mjesta, a od toga natkriveno 3000, pa ko hoce da igra najvise rang takmicenja nek izvoli.
Službena web stranica NK "Jedinstvo" Bihać: www.****

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Slike BiH stadiona

Post Postao/la AnelZ » 07 jan 2013, 13:58

NeRi_K je napisao/la: NS je dobio novog predsjednika i treba se poceti malo ozbiljnije po tom pitanju raditi. Ja u ovome trenutku ne bih dopustio igranje Premier lige bez minimalno 5000 sjedecih mjesta, a od toga natkriveno 3000, pa ko hoce da igra najvise rang takmicenja nek izvoli.
3000 sjedecih mjesta je stvarno trenutno i vise nego dovoljno, to 5000 mozda za neke 3 sezone pokusati uvesti. Sto se mene tice, bilo bi mi bitnije da stadioni moraju imati po dvije betonske tribine (znaci ne brojim neke montazne sto mnogi klubovi imaju za gostujuce navijace, niti tribine tipa 'Stajanje' pod Bijelim Brijegom), pa makar nek' druga bude stajaca, ali koja je usminkana i uredjena kao i druge tribina/e i gdje bi se veoma lahko moglo montirati stolice ako zatreba. A sto se tice natkrivanja, 1000 je optimalno za dogledno vrijeme. Pa HNL ima uslov od 1000 natkrivenih pa su imali do neke godine klubovi probleme sa tim da ispune, a da ne pricam koji bi problemi nastali kod nas kada bi se reklo cak 3000...

Ali slazem se da treba jasno reci koji su to infrastrukturalni uslovi za stadione i terene i da se zaista drazi tih uslova, a ne da se klubu po dvije sezone gleda kroz prste. Moglo bi se dati klubu rok od nekoliko kola, maksimalno polusezonu, da dovrse radove ako su poceli da ispunjavaju normu i obecali da ce zavrsiti u tom roku, ali ni sekundu vise. Ukoliko zakazu i ne ispune uslov na vrijeme iako su obecali, trebalo bi ih na kraju sezone izbaciti iz lige (makar obezbjedili opstanak i zavrsili radove) i dati zabranu igranja u najvecem rangu od 1-2 sezone.

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Slike BiH stadiona

Post Postao/la badblueboylivno » 07 jan 2013, 14:40

Ne smiju se tražiti takve velike stvari dok je veliki postotak klubova na izdisaju, više od pola Prve lige ne zna hoće li nastaviti prvenstvo. Situacija je grozna, kronična besparica, i nenormalno bi bilo pooštravati postojeće kriterije, koje još mnogi klubovi ne ispunjavaju.

Treba se počistiti kukolj u savezima, prestati voditi lige kao da su savez, suci, delegati i kontrolori glavni - klubovi najprije sve njih moraju namiriti pa tek onda svoje igrače - pa tek onda razmišljati o infrastrukturi.

Za Prem bi bilo dovoljno 2000 sjedalica, barem 500 pokrivenih, uređene svlačionice, sobe za delegate i sobe za medije, i mjesto za kameru na sredini terena.
Za Prvu ligu - koja se mora reorganizirati, ovo je nonsens imati ovakva dva natjecanja - je dovoljno 1000 sjedalica i uređene svlačionice.

Tko to nema, ne bi smio igrati, pa tako ni moj Troglav. Možda bi izbacivanje klubova iz liga, zbog neispunjavanja uvjeta, natjeralo općinske/gradske vlasti na uređenje sportskih objekata, malo pomalo, kako u mom, tako i u drugim mjestima širom države.
Hayley <3

neroazzuro
Postovi: 1772
Pridružen/a: 06 apr 2011, 11:38
Kontakt:

Re: Slike BiH stadiona

Post Postao/la neroazzuro » 07 jan 2013, 16:30

badblueboylivno je napisao/la:Ne smiju se tražiti takve velike stvari dok je veliki postotak klubova na izdisaju, više od pola Prve lige ne zna hoće li nastaviti prvenstvo. Situacija je grozna, kronična besparica, i nenormalno bi bilo pooštravati postojeće kriterije, koje još mnogi klubovi ne ispunjavaju.

Treba se počistiti kukolj u savezima, prestati voditi lige kao da su savez, suci, delegati i kontrolori glavni - klubovi najprije sve njih moraju namiriti pa tek onda svoje igrače - pa tek onda razmišljati o infrastrukturi.

Za Prem bi bilo dovoljno 2000 sjedalica, barem 500 pokrivenih, uređene svlačionice, sobe za delegate i sobe za medije, i mjesto za kameru na sredini terena.
Za Prvu ligu - koja se mora reorganizirati, ovo je nonsens imati ovakva dva natjecanja - je dovoljno 1000 sjedalica i uređene svlačionice.

Tko to nema, ne bi smio igrati, pa tako ni moj Troglav. Možda bi izbacivanje klubova iz liga, zbog neispunjavanja uvjeta, natjeralo općinske/gradske vlasti na uređenje sportskih objekata, malo pomalo, kako u mom, tako i u drugim mjestima širom države.
Pa kako nece bit na izdisaju kad imas dvije prve lige sa po 20 klubova? Nismo mi Svicarska da to mozemo platit.
Od krova ili od temelja,liga se mora smanjit upravo zbog koncentracije novca.
Dževad Hamzić, Sabahudin Delalić, Asim Medić, Safet Alibašić, Adnan Manko, Ismet Godinjak, Mirzet Duran, Adnan Kešmer, Ejub Mehmedović, Ermin Jusufović, Nizam Čančar i Beniz Kadrić

Avatar
emir_dj
Postovi: 1009
Pridružen/a: 19 maj 2009, 12:18
Kontakt:

Re: Slike BiH stadiona

Post Postao/la emir_dj » 07 jan 2013, 20:05

evo malo Banje Ilidze
slika
slika
slika
slika
slika

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.