Slike BiH stadiona

Avatar
NeRi_K
Postovi: 729
Pridružen/a: 26 jul 2010, 16:02
Lokacija: Bihać
Kontakt:

Re: Slike BiH stadiona

Post Postao/la NeRi_K » 08 jan 2013, 15:30

AnelZ je napisao/la:
NeRi_K je napisao/la: NS je dobio novog predsjednika i treba se poceti malo ozbiljnije po tom pitanju raditi. Ja u ovome trenutku ne bih dopustio igranje Premier lige bez minimalno 5000 sjedecih mjesta, a od toga natkriveno 3000, pa ko hoce da igra najvise rang takmicenja nek izvoli.
3000 sjedecih mjesta je stvarno trenutno i vise nego dovoljno, to 5000 mozda za neke 3 sezone pokusati uvesti. Sto se mene tice, bilo bi mi bitnije da stadioni moraju imati po dvije betonske tribine (znaci ne brojim neke montazne sto mnogi klubovi imaju za gostujuce navijace, niti tribine tipa 'Stajanje' pod Bijelim Brijegom), pa makar nek' druga bude stajaca, ali koja je usminkana i uredjena kao i druge tribina/e i gdje bi se veoma lahko moglo montirati stolice ako zatreba. A sto se tice natkrivanja, 1000 je optimalno za dogledno vrijeme. Pa HNL ima uslov od 1000 natkrivenih pa su imali do neke godine klubovi probleme sa tim da ispune, a da ne pricam koji bi problemi nastali kod nas kada bi se reklo cak 3000...

Ali slazem se da treba jasno reci koji su to infrastrukturalni uslovi za stadione i terene i da se zaista drazi tih uslova, a ne da se klubu po dvije sezone gleda kroz prste. Moglo bi se dati klubu rok od nekoliko kola, maksimalno polusezonu, da dovrse radove ako su poceli da ispunjavaju normu i obecali da ce zavrsiti u tom roku, ali ni sekundu vise. Ukoliko zakazu i ne ispune uslov na vrijeme iako su obecali, trebalo bi ih na kraju sezone izbaciti iz lige (makar obezbjedili opstanak i zavrsili radove) i dati zabranu igranja u najvecem rangu od 1-2 sezone.
Mozda sam bio malo preostar kad je u pitanju ispunjavanje infrastrukturnih uslova, ali jednostavno se nesto konkretno mora uraditi. Vec godinama mi stojimo na istom, uvijek se spominje tih 3000 sjedecih mjesta, a to klubovi olako shvataju i nikad kraja cekanju da se na pojedinim livadama nesto konkretno izgradi.

Kriza jeste u citavom svijetu, a pogotovo u BiH, ali uz transparentno funkcionisanje klubova, uz prave vodece ljude i mala pomoc lokalne zajednice moze dovesti do boljih uslova.

Ne treba biti ni pred kim popustljiv, posebno mi ovo ide na zivce igranje na tudjim stadionima, pa tu bih ja dao pola godine roka da se ispune uslovi ili frcas u nizi rang, pa sto si kojeg vraga isao na visi rang ako klub nije spreman da ispuni osnovne uslove.

Moj klub igra u Prvoj ligi FBiH i stvarno ja ne vidim skoro pa nikako napredak sto se tice infrastrukture u ovoj ligi, evo 99% da ce Vitez uci u Premier ligu i ko' da vidim da ce svoje utakmice igrati u Travniku. Ne znam kako se moze uopce nazvati stadion stadionom ako ima par betonskih redova.

Jednostavno dosta je vise pomjeranja rokova i oprastanja.
Službena web stranica NK "Jedinstvo" Bihać: www.****

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Slike BiH stadiona

Post Postao/la AnelZ » 08 jan 2013, 15:44

NeRi_K je napisao/la:Ne znam kako se moze uopce nazvati stadion stadionom ako ima par betonskih redova.

Jednostavno dosta je vise pomjeranja rokova i oprastanja.
Slazem se sa tobom, trebaju postati mnogo ostriji i nemilosrdniji prema klubovima sto se tice kriterija, ispuni ili ispadas, nema gledanja kroz prste...

Pa nemoj zvati "stadionom", jer to zapravo nisu stadionu vec kako ja volim reci, to su samo sportska igralista na kojem neki klub igra svoje utakmice. Zna se sta je stadion, a sta je sportsko igraliste...

AlemC85
Postovi: 7467
Pridružen/a: 08 maj 2010, 21:50
Kontakt:

Re: Slike BiH stadiona

Post Postao/la AlemC85 » 08 jan 2013, 16:45

bio sam na ovom stadionu koji se nalazi u Goraždu. ima najbolji travnati teren od svih klubova u federalnoj ligi,a i drenaža je dobra. samo su problem tribine... :shock:

P.S. Prije rata je na ovome stadionu igrao utakmice Radnički iz Goražda, koji je preimenovan u FK GORAŽDE. Bio je dugo godina republički ligaš. Čuo sam priče da su i prije rata imali dobar teren... ;)

Avatar
NeRi_K
Postovi: 729
Pridružen/a: 26 jul 2010, 16:02
Lokacija: Bihać
Kontakt:

Re: Slike BiH stadiona

Post Postao/la NeRi_K » 08 jan 2013, 18:19

AlemC85 je napisao/la:bio sam na ovom stadionu koji se nalazi u Goraždu. ima najbolji travnati teren od svih klubova u federalnoj ligi,a i drenaža je dobra. samo su problem tribine... :shock:

P.S. Prije rata je na ovome stadionu igrao utakmice Radnički iz Goražda, koji je preimenovan u FK GORAŽDE. Bio je dugo godina republički ligaš. Čuo sam priče da su i prije rata imali dobar teren... ;)
Vrlo vazna stvar je kvalitetan teren, ali to ne smije biti jedina odlika dobrog stadiona. U Bihacu ima jedna MZ teren bolji od onoga gdje Jedinstvo igra, ali ostatak infrastrukture im je los (istina nemaju vecih ambicija, pa im nije ni potrebna). Ali evo kad uzmemo Gorazde u obzir, ona meni tribina ni na sta ne lici, ne znam kakva je ono uopce boja betona, o svlacionicama da ne pricam. Onda bio sam ove godine u Livnu, pa ono je komedija ziva od tribine i ja im ne bih dopustio da tamo igraju. Drag mi je Troglav, ali sto je previse previse je.
Službena web stranica NK "Jedinstvo" Bihać: www.****

Avatar
po'marke
Postovi: 1664
Pridružen/a: 03 avg 2010, 12:10
Kontakt:

Re: Slike BiH stadiona

Post Postao/la po'marke » 08 jan 2013, 19:30

Doboj. :mrgreen:

http://www.dodaj.rs/f/3d/Ty/4plMeLea/sta.png" onclick="window.open(this.href);return false;
slika


http://www.dodaj.rs/f/3f/Os/1M1tn4rX/sta1.png" onclick="window.open(this.href);return false;
slika
Zadnja izmjena: po'marke, dana/u 09 jan 2013, 00:27, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Vamos
Postovi: 527
Pridružen/a: 13 mar 2012, 19:08
Kontakt:

Re: Slike BiH stadiona

Post Postao/la Vamos » 08 jan 2013, 20:34

Veceg grada sa losijim stadionom sigurno nema u BiH od Doboja. Pretuzno.

Avatar
legenda reala
Postovi: 33807
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Slike BiH stadiona

Post Postao/la legenda reala » 08 jan 2013, 21:54

Majke mi ne znam šta fali ovoj tribini u Goraždu, jbt pa tribina ko tribina ovo je BIH, ne Švicarska :roll:
Malo se ušminka, prefarba ograda i beton i ko nova :P


A sinoć načelnik kaže kako imaju neki projekat preko Fife za rekonstrukciju stadiona :? kaže ne možeš igrati Premier Ligu sa lošim stadionom. Ovako on reče :roll:
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
Jack777Pott
Postovi: 1184
Pridružen/a: 09 mar 2012, 14:33
Kontakt:

Re: Slike BiH stadiona

Post Postao/la Jack777Pott » 09 jan 2013, 14:50

Vamos je napisao/la:Veceg grada sa losijim stadionom sigurno nema u BiH od Doboja. Pretuzno.
I ne samo to, veceg grada da nije imao premijerligasa, osim Brckog mislim. Smijesno je da opcenito u Doboju uopce ne mare za sport. Nesto malo ulazu u rukomet, a nogomet kao da ih ne zanima. Dole igraju dva momka iz Zepca i govore kako je Sloga po snazi sad mogla bit premijerligas, ali pred kraj prvenstva se rasprodaju utakmice, jer je to jeftinije nego gradnja novog stadiona. Mogu igrat u BL, Gradaccu, Zepcu il Srebreniku. To su im najblizi gradovi koji imaju stadione na kojim se igrala PL, a budimo realni, ni jedan od tih gradova im nije tako blizu. Malo je sramotno za tako veliki grad da ih nogomet uopce ne zanima.
Zadnja izmjena: Jack777Pott, dana/u 09 jan 2013, 14:55, ukupno mijenjano 1 put.
I okrenu tada glavu, zagleda se u daljinu, kao plave voljeli smo jedino još domovinu!

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Slike BiH stadiona

Post Postao/la Devil » 09 jan 2013, 14:51

Jack777Pott je napisao/la:
Vamos je napisao/la:Veceg grada sa losijim stadionom sigurno nema u BiH od Doboja. Pretuzno.
I ne samo to, veceg grada da nije imao premijerligasa. Smijesno je da opcenito u Doboju uopce ne mare za sport. Nesto malo ulazu u rukomet, a nogomet kao da ih ne zanima. Dole igraju dva momka iz Zepca i govore kako je Sloga po snazi sad mogla bit premijerligas, ali pred kraj prvenstva se rasprodaju utakmice, jer je to jeftinije nego gradnja novog stadiona. Mogu igrat u BL, Gradaccu, Zepcu il Srebreniku. To su im najblizi gradovi koji imaju stadione na kojim se igrala PL, a budimo realni, ni jedan od tih gradova im nije tako blizu. Malo je sramotno za tako veliki grad da ih nogomet uopce ne zanima.
Sta tek reci za Brcko ?
Tri kluba imaju u trecoj ligi RS-a i nista vise od toga. :roll:
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
Jack777Pott
Postovi: 1184
Pridružen/a: 09 mar 2012, 14:33
Kontakt:

Re: Slike BiH stadiona

Post Postao/la Jack777Pott » 09 jan 2013, 14:58

Devil je napisao/la: Sta tek reci za Brcko ?
Tri kluba imaju u trecoj ligi RS-a i nista vise od toga. :roll:
Evo bas sam ispravio post. Nisam bio siguran da li je Brcko vece od Doboja, jer tamo nikad nisam bio, pa sam provjerio na wikipediji i vidim da imaju 50% vise stanovnika nego Doboj. Znam za broj klubova po ligama RS-a. Mislim da je gradska uprava tu najvise kriva, zasto ne ujedine te klubove u FK Brcko i naprave tim za PL. Po broju stanovnika sedmi grad u BiH, sto znaci da imaju potencijalnu publiku. Stadion grade, samo je pitanje kad ce zavrsit, a i kome da ga zavrse. U kojim ligama im klubovi igraju dovoljno je obicna livada na kojoj prije i poslije utakmice ovce pasu.
I okrenu tada glavu, zagleda se u daljinu, kao plave voljeli smo jedino još domovinu!

Avatar
po'marke
Postovi: 1664
Pridružen/a: 03 avg 2010, 12:10
Kontakt:

Re: Slike BiH stadiona

Post Postao/la po'marke » 09 jan 2013, 15:29

Sto se tice broja stanovika nema sanse da Brcko ima 50% vise stanovnika od Doboja, pusti wikipediu. Prije rata je grad Doboj imao 39 000(opstina 102 000) a grad Brcko 41 000(opstina 87 000). Sada sam grad Doboj ima oko 65 000 sa cijelom opstinom oko 90 000, za Brcko ne znam. A u pravu si da u Doboju ne mare puno za sport, sramota bas. :?

Avatar
Jack777Pott
Postovi: 1184
Pridružen/a: 09 mar 2012, 14:33
Kontakt:

Re: Slike BiH stadiona

Post Postao/la Jack777Pott » 09 jan 2013, 15:35

po'marke je napisao/la:Sto se tice broja stanovika nema sanse da Brcko ima 50% vise stanovnika od Doboja, pusti wikipediu. Prije rata je grad Doboj imao 39 000(opstina 102 000) a grad Brcko 41 000(opstina 87 000). Sada sam grad Doboj ima oko 65 000 sa cijelom opstinom oko 90 000, za Brcko ne znam. A u pravu si da u Doboju ne mare puno za sport, sramota bas. :?
:lol: . Nije wikipedija losa, vec moj vid koji je pogledao popis iz 1981. u kojem je Doboj 23 558, a Brcko 31 437. To je tu negdje oko 45%. Trenutno Doboj po nekim podatcima iz 2005. ima 27.235, a Brcko 38 479. To je nekih 35% vise, al kako god, te brojke nisu ni bitne. Sramotno je za oba grada da im je nogomet u rasulu. Al ajde, da zakljucimo raspravu, dzabe cemo pisat, pobrisat ce nam postove zbog fulanja teme ako nastavimo :mrgreen:
I okrenu tada glavu, zagleda se u daljinu, kao plave voljeli smo jedino još domovinu!

Avatar
po'marke
Postovi: 1664
Pridružen/a: 03 avg 2010, 12:10
Kontakt:

Re: Slike BiH stadiona

Post Postao/la po'marke » 09 jan 2013, 15:48

Ma nisam ni ja za raspravu ko koliko ima stanovnika. :mrgreen: Kako god i dalje stoji da imamo jedan od najlosijih stadiona... I da se nista nece promjeniti u skorije vrijeme! :mrgreen:

Broj stanovnika (procjena 31. 12. 86)
Opstina 106 613
Grad 39 233
Ostala naselja 67 380
Broj domacinstava u opstini 28 286

Avatar
Ljumani_Banovici
Postovi: 2446
Pridružen/a: 17 maj 2010, 12:49
Lokacija: 75290
Kontakt:

Re: Slike BiH stadiona

Post Postao/la Ljumani_Banovici » 20 jan 2013, 00:23

igrao sam ja u doboju...nek prica ko sta hoce ali stvarno je los i teren i sve ostalo
1947!

Avatar
katalinski
Postovi: 749
Pridružen/a: 27 okt 2008, 19:56
Kontakt:

Re: Slike BiH stadiona

Post Postao/la katalinski » 20 jan 2013, 12:25

Ma da je para usmikali bi oni to.malo betona,malo katrana,zasarafiti 3000 stolica,tern uvaljati I zalivati,nedostatak krova im savez progleda kroz prste,podjele koji kisobran I PL moze da pocne. P.s.gotivne im one ukopane klupe kraj terena
Ajvatar

Avatar
MrWhite
Postovi: 999
Pridružen/a: 27 dec 2012, 21:48
Kontakt:

Re: Slike BiH stadiona

Post Postao/la MrWhite » 20 jan 2013, 12:36

NeRi_K je napisao/la:
AlemC85 je napisao/la:bio sam na ovom stadionu koji se nalazi u Goraždu. ima najbolji travnati teren od svih klubova u federalnoj ligi,a i drenaža je dobra. samo su problem tribine... :shock:

P.S. Prije rata je na ovome stadionu igrao utakmice Radnički iz Goražda, koji je preimenovan u FK GORAŽDE. Bio je dugo godina republički ligaš. Čuo sam priče da su i prije rata imali dobar teren... ;)
Ovu drenazu je radila vojska 2000-te godine ja mislim, uradili drenazu i zamijenili travu.....
Sreca pa je Ojler mlad umro...

Avatar
Probisvjet
Postovi: 11472
Pridružen/a: 23 jun 2009, 11:34
Lokacija: Kazan mahala
Kontakt:

Re: Slike BiH stadiona

Post Postao/la Probisvjet » 20 jan 2013, 12:49

Tušanj
slika
Fudbalski Klub Sloboda Tuzla Bosnia and Herzegovina. The English translation of the team's name is Football Club Freedom.

Avatar
Jack777Pott
Postovi: 1184
Pridružen/a: 09 mar 2012, 14:33
Kontakt:

Re: Slike BiH stadiona

Post Postao/la Jack777Pott » 20 jan 2013, 12:58

Daj netko sliku zapda na Tusnju s vanjske strane. Bivao sam u Tuzli, al na stadionu bio nisam il se ne sjecam, a zanima me kako izgleda. Mislim da je to jedini stadion za kojeg ni google ne moze nac valjski izgled :lol:
I okrenu tada glavu, zagleda se u daljinu, kao plave voljeli smo jedino još domovinu!

Avatar
Probisvjet
Postovi: 11472
Pridružen/a: 23 jun 2009, 11:34
Lokacija: Kazan mahala
Kontakt:

Re: Slike BiH stadiona

Post Postao/la Probisvjet » 20 jan 2013, 17:56

Jack777Pott je napisao/la:Daj netko sliku zapda na Tusnju s vanjske strane. Bivao sam u Tuzli, al na stadionu bio nisam il se ne sjecam, a zanima me kako izgleda. Mislim da je to jedini stadion za kojeg ni google ne moze nac valjski izgled :lol:
Ne znam sta zelis da vidis sa vanjske strane. Zid, par prostorija i ulaze na tribinu i lozu.
Isto kada bi gledao gace naizvrat. Nista posebno!
Fudbalski Klub Sloboda Tuzla Bosnia and Herzegovina. The English translation of the team's name is Football Club Freedom.

terabajt
Postovi: 8176
Pridružen/a: 04 okt 2012, 10:41
Kontakt:

Re: Slike BiH stadiona

Post Postao/la terabajt » 20 jan 2013, 18:21

Sta bi sa onim stadionom sto se pravi u brckom,fina tribina je napravljena i stalo se na tome ima li neko slike toga dokle se doslo.

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Licniznanstvenik i 19 gostiju.