Sead Hajrovic

Da li ste za to da Susic pozove Seada Hajrovica protiv reprezentacije Meksika

Da
94
72%
Ne
37
28%
 
Ukupno glasova: 131

jessus123
Postovi: 209
Pridružen/a: 23 jul 2009, 10:52
Kontakt:

Sead Hajrovic

Post Postao/la jessus123 » 21 dec 2010, 17:58

Ne znam po koji put sam planirao da otvorim temu o ovome mladom Arsenalovom igracu,nije mi jasno zasto ga niko iz NS BiH nije pozvao da igra u nekim od prijateljskih utakmica.
Evo malo infa o Seadu:
Date of birth: 04.06.1993
Place of birth: Brugg -
Age: 17
Height: 1,81
Nationality: - Switzerland - Bosnia-Herzegovina
position: Defence - Fullback, right
Foot: right
Market value: unknown ( prema nekima za sada oko 350000 €)

slika
Sead Hajrović, Arsenal
"Vjerovatno nisam potreban bh. reprezentaciji, jer me niko ne zove"
Odbrambeni igrač londonskog Arsenala, Sead Hajrović, postao je standardan u drugom timu "topnika". To je veliki uspjeh ako uzmemo u obzir da mu je tek sedamnaest godina.
Piše: Edin Isanović
Sead Hajrović
Sead Hajrović
Relevantni nogometni stručnjaci opisuju ga kao nogometaša koji je izuzetno pouzdan u odbrambenim zadacima. Impresionira hrabrošću u odlučujućim trenucima. U narednom periodu trebao bi zaigrati za prvi tim. To neće nikoga iznenaditi. Ipak, ono što nas zabrinjava jeste činjenica da Seada koji igra za U-17 reprezentaciju Švicarske (sa kojom je postao i prvak svijeta) nikada niko nije kontaktirao iz NSBiH, iako napominje da mu je naša zemlja najdraža.

Rekli bismo da je on samo jedan u nizu talenata kojem se ponavlja ista priča.

"Od našeg prošlog razgovora stvari se nisu promijenile. Ja imam bh. papire i mogao bih nastupati za državni tim. No, nikada me niko nije kontaktirao. Vjerovatno pojedinici misle da nisam potreban reprezentaciji. Ja sam se stavio na raspolaganje", kaže Hajrović za Sarajevo-x.com

Podvlači da je izborio mjesto u udarnoj postavi.

"U posljednje vrijeme počinjem u prvih jedanaest 'B' selekcije. To me veseli i daje mnogo motiva da još više radim na treninzima. Sa dosta optimizma gledam na budućnost".

Kaže da u skorije vrijeme očekuje debi u Wengerovom timu.

"Često me pitaju kada bih mogao zaigrati sa Fabregasom, Nasrijem, Songom, Walcottom i društvom. Mislim da će se to desiti veoma brzo, iako se ne opterećujem previše. Ono što mogu reći jeste da su treneri zadovoljni mojim zalaganjem. Vrlo često treniram sa prvim timom. Svi su korektni i dosta mi pomažu".

Prokomentarisao je aktuelno stanje u Arsenalu.

"Iako smo trenutno u vrhu, teško je očekivati borbu za titulu. Nedostaje nam realizacija, a tek se na travnjak vratio Van Persi. Itekako bi dobro došao neki klasični gol-igrač. Možda nešto više napravimo u kupu".

Igrač koji svojim izgledom pomalo podsjeća na Andreja Aršavina za kraj napominje da se na početku najviše družio sa Eduardom da Silvom.

"Bilo mi je mnogo lakše kada je Dudu bio tu. Pričali smo na našem jeziku. Sada mi je Eboue jedan od najboljih prijatelja", zaključio je razgovor za naš portal Hajrović.
Prirodna pozicija mu je desni bek,ali kako i sam kaze da moze da igra na poziciji stopera.
Dakle momak zeli da zaigra za nasu reprezentaciju,zasto cekati da nastupi za svicarsku A repku ? Sramotno je da susic ne zove ovakve igrace za prijateljske utakmice...
I MOLIM Moderatore I Administratore da NE BRISU temu ! Hvala ;)

Avatar
Željovac
Postovi: 3591
Pridružen/a: 16 avg 2009, 15:22
Lokacija: Sektor B
Kontakt:

Re: Sead Hajrovic

Post Postao/la Željovac » 21 dec 2010, 19:42

Otvarao sam ja temu o braći Hajrović, ali je pobrisana jer je "dupla". O ovome se valjda piše na talentima, jer ti igrači nisu vrijedni tolike pažnje. Inače, ne zna se mogu li uopšte Hajrovići nastupati za BiH, iako imaju naše pasoše i iako je stariji već bio na okupljanju juniorske selekcije. Oni nisu rođeni u BiH, a koliko znam, ni njihovi roditelji. Otac iz Makedonije, majka iz Albanije. Jedini način da zaigraju za nas je da su im dedo ili nana rođeni u BiH, prema statutu FIFA-e. Ili da žive duže od 5 godina nakon 18. u BiH, što je nemoguć uslov.
Red hat oooooo grandmaaaaaaa, red hat ooooooooo granyyyyyyyyyy, red hat for my Edin, oooooooooo grandma, granny. I wish Edin ooooooooo grandmaaaaaaa, I wish Edin oooooooo grannyyyyyy, I wish Edin scores, oooooooooo grandma, grannyyyyyyyy.

Visca el Višća!

Avatar
harishp
Postovi: 19169
Pridružen/a: 28 feb 2009, 05:52
Kontakt:

Re: Sead Hajrovic

Post Postao/la harishp » 21 dec 2010, 19:47

Željovac je napisao/la:Otvarao sam ja temu o braći Hajrović, ali je pobrisana jer je "dupla". O ovome se valjda piše na talentima, jer ti igrači nisu vrijedni tolike pažnje. Inače, ne zna se mogu li uopšte Hajrovići nastupati za BiH, iako imaju naše pasoše i iako je stariji već bio na okupljanju juniorske selekcije. Oni nisu rođeni u BiH, a koliko znam, ni njihovi roditelji. Otac iz Makedonije, majka iz Albanije. Jedini način da zaigraju za nas je da su im dedo ili nana rođeni u BiH, prema statutu FIFA-e. Ili da žive duže od 5 godina nakon 18. u BiH, što je nemoguć uslov.
Potpuno ista prica je i sa Suboticem.Niti je rodjen u Srbiji niti roditelji.Pa zaigra za orlase.
Od glave, visak ne boli :mrgreen:
Sacuvaj me boze onih navijaca repke koji na domaci mec te repke moraju nositi putovnicu ili ti ga pasos, a uz to jos svoji na svom.
-----------
A Begovic sta je branio Spaniulusu?To je cudesna suma Jel?By @bhsport
-----------
Pravda za @Kurtmu

bosnas_
Postovi: 4021
Pridružen/a: 02 avg 2008, 01:50
Kontakt:

Re: Sead Hajrovic

Post Postao/la bosnas_ » 21 dec 2010, 20:46

Hajrovic akze da ima bh dokumente,to je odlicno,dakle nema nikakve smetnje da zaigra za BIH! ovog igraca ne smijemo izgubiti,igrac je Arsenala,jednog fudbalskog giganta..sto prije ga zvati u reprezentaciju BIH!dati mu koju minutu da zaigra u A selekciji nista nas nece kostati,a za koju godinu na njega cemo sigurno biti ponosni!

Avatar
Principatus
Postovi: 9446
Pridružen/a: 06 feb 2009, 20:42
Lokacija: Germany
Kontakt:

Re: Sead Hajrovic

Post Postao/la Principatus » 21 dec 2010, 22:50

Najstrasnije su mi jos price koje se sire tipa: "Taj i taj ne zeli igrati za nas!"
A ljudi vecinom izjavljuju te isto:"Niko me nije kontaktirao."

Pitam se nekad kome je od koristi, da se u nase mladje selekcije ne zovu oni igraci koji to zasluzuju, otprilike sebi covjek moze zamisliti kome. Hajrovica podhitno zvati, ili u mlade ili najbolje u A selekciju, pa ga pogledati. Mislim, da njega i Bicakcica treba zvati na sljedece okupljanje, Bicakcic nam vec u blizem vremenu moze biti od koristi, a i Hajrovic kasnije. U sljedecoj godini nasa reprezentacija ima inace mogucnost da sto se tice igrackog kadra sazrije u jednu reprezentaciju, koja moze sa svakim da igra. Dakle da ne moramo uvjek strijepiti koliko cemo golova primiti pozadi, a naprijed je kod nas uvjek nesto moguce, posebno sa jacom defenzivom u ledjima veznih i napadaca.

Mislim isto da treba ovu temu ostaviti, jer ima vise smisla nego pojedine druge diskusije. Kako citam, medju bundesligaskim navijacima tu i tamo padne isto ime Denni Avdic, dakle nije bas nepoznat, i nebi me cudilo, da zavrsi u nekom BL klubu ili u drugoj jakoj ligi. Mislim da i on zeli igrati za nas, samo ga niko ne zove. Inace portali/novine imaju mogucnost, da bar cesce ukazu na ovakve igrace i posebno na njihove komentare o zelji da igraju za nas, to nikome nece stetiti.
Freude, schöner Götterfunken, Tochter aus Elysium. Wir betreten feuertrunken, Himmlische, dein Heiligtum. Deine Zauber binden wieder, was die Mode streng geteilt: Alle Menschen werden Brüder, wo dein sanfter Flügel weilt.

Avatar
dzenan01
Postovi: 1440
Pridružen/a: 28 okt 2008, 02:14
Kontakt:

Re: Sead Hajrovic

Post Postao/la dzenan01 » 21 dec 2010, 22:57

Lik 17 godina, igra u II timu Arsenala, a oni bi ga u A selekciju :roll:
Pa valjda su za to mlađe selekcije ili će i ovaj glumiti zvijezdu i kao neće da igra za mlađe selekcije :roll:
SAMO ZBOG LJUBAVI PREMA BORDO BOJI

★ 30 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Avatar
Principatus
Postovi: 9446
Pridružen/a: 06 feb 2009, 20:42
Lokacija: Germany
Kontakt:

Re: Sead Hajrovic

Post Postao/la Principatus » 21 dec 2010, 23:09

Dobro, ali onda nismo trebali zvati ni Besica, a ni Bicakcica ne treba zvati. Niko ne ocekiva, da Hajrovic sa 17 godina pocne igrati protiv Rumuna, ali mu dati nekih 15-30 na prijateljskoj, zasto da ne? Uz to bi morao da promjeni fudbalski savez, pa i za prijateljsku, a po mom znanju je to dovoljno. Dakle nije u svakom slucaju potrebna "prava" utakmica, da bi nekoga kaparisali, osim ako vec nastupa za nas fudbalski savez, pa ga zelimo zadrzati. Ali kod nas je naopacke nego kod vecine selekcija, mi sebi dovodimo iz drugih saveza igrace. Nek me neko korigira ko bolje zna.

A to sa glumljenjem zvijezde, razumjem argumenat, ali moramo isto biti realisticni. I naravno da je razlika, dali neko igra za drugi tim Arsenala ili za drugi tim nekog naseg premierligasa. Posebno kad su u pitanju defenzivci norme su drugacije.
Freude, schöner Götterfunken, Tochter aus Elysium. Wir betreten feuertrunken, Himmlische, dein Heiligtum. Deine Zauber binden wieder, was die Mode streng geteilt: Alle Menschen werden Brüder, wo dein sanfter Flügel weilt.

Avatar
e2_ze
Postovi: 874
Pridružen/a: 02 jun 2010, 19:06
Kontakt:

Re: Sead Hajrovic

Post Postao/la e2_ze » 21 dec 2010, 23:22

vidi on i u drugom timu arsenala igra protiv jakih igraca, ako cemo tako pa rvp, pa djurou svi su igrali za taj drugi tim dok se ne oporave, dok ne steknu malo kondicije i forme, tako da nije to toliko bezazleno koliko smatras, mislim da bi morao dobiti par minuta u prijateljskoj :P .. odavno mi vec cekamo bosanca u arsenalu i nadam se da ce on biti taj :)

k_c
Postovi: 619
Pridružen/a: 14 jan 2010, 14:49
Kontakt:

Re: Sead Hajrovic

Post Postao/la k_c » 21 dec 2010, 23:39

Hajrovica ne smijemo izgubiti,on je buducnost Bh reprezentacije..Treba ga zvati sto prije,u prvoj prijateljskoj utakmici..Nista nas ne kosta so ce dobiti 5-10 minuta u A selekcije,kasnije ce se to visestruko isplatit..

jessus123
Postovi: 209
Pridružen/a: 23 jul 2009, 10:52
Kontakt:

Re: Sead Hajrovic

Post Postao/la jessus123 » 22 dec 2010, 13:45

SUSICU AKO TI CITAS OVO ,ILI NEKO OD TVOJIH POMOCNIKA,PODHITNO ZOVITE BICAKCICA I HAJROVICA ZA UTAKMICU PROTIV MEKSIKA I NEKA MOMCI UPISU PRVE NASTUPE ZA REPREZENTACIJUE!!! PODHITNO !!! :!: :ugeek:

Avatar
Cincinnatus
Postovi: 895
Pridružen/a: 02 dec 2008, 03:18
Kontakt:

Re: Sead Hajrovic

Post Postao/la Cincinnatus » 22 dec 2010, 14:42

VAZI, HVALA ZA INFORMACIJE, TENK JU VERI MAC
"On a football team, it's not the strength of the individual players, but it is the strength of the unit and how they all function."

jessus123
Postovi: 209
Pridružen/a: 23 jul 2009, 10:52
Kontakt:

Re: Sead Hajrovic

Post Postao/la jessus123 » 22 dec 2010, 15:02

Cincinnatus je napisao/la:VAZI, HVALA ZA INFORMACIJE, TENK JU VERI MAC
:lol: :lol:

Avatar
Željovac
Postovi: 3591
Pridružen/a: 16 avg 2009, 15:22
Lokacija: Sektor B
Kontakt:

Re: Sead Hajrovic

Post Postao/la Željovac » 23 dec 2010, 23:45

harishp je napisao/la:
Željovac je napisao/la:Otvarao sam ja temu o braći Hajrović, ali je pobrisana jer je "dupla". O ovome se valjda piše na talentima, jer ti igrači nisu vrijedni tolike pažnje. Inače, ne zna se mogu li uopšte Hajrovići nastupati za BiH, iako imaju naše pasoše i iako je stariji već bio na okupljanju juniorske selekcije. Oni nisu rođeni u BiH, a koliko znam, ni njihovi roditelji. Otac iz Makedonije, majka iz Albanije. Jedini način da zaigraju za nas je da su im dedo ili nana rođeni u BiH, prema statutu FIFA-e. Ili da žive duže od 5 godina nakon 18. u BiH, što je nemoguć uslov.
Potpuno ista prica je i sa Suboticem.Niti je rodjen u Srbiji niti roditelji.Pa zaigra za orlase.
Od glave, visak ne boli :mrgreen:
Kako znaš da mu roditelji nisu rođeni u Srbiji?! Ili dede i nane. Po statutu FIFA-e to mora biti slučaj, da bi dobio fudbalsko državljanstvo.
Red hat oooooo grandmaaaaaaa, red hat ooooooooo granyyyyyyyyyy, red hat for my Edin, oooooooooo grandma, granny. I wish Edin ooooooooo grandmaaaaaaa, I wish Edin oooooooo grannyyyyyy, I wish Edin scores, oooooooooo grandma, grannyyyyyyyy.

Visca el Višća!

Avatar
Bosco
Postovi: 5906
Pridružen/a: 17 dec 2009, 23:41
Lokacija: 55th Pct
Kontakt:

Re: Sead Hajrovic

Post Postao/la Bosco » 24 dec 2010, 00:34

Dok je igrao za under 18 često je znao biti kapetan, i to nije mala stvar nikako. Ako ne bude prosječan, sigurno da će dobiti neku priliku u Arsenalu.

Avatar
Maestro
Postovi: 5963
Pridružen/a: 26 okt 2008, 03:54
Kontakt:

Re: Sead Hajrovic

Post Postao/la Maestro » 24 dec 2010, 18:05

Željovac je napisao/la:
harishp je napisao/la:
Željovac je napisao/la:Otvarao sam ja temu o braći Hajrović, ali je pobrisana jer je "dupla". O ovome se valjda piše na talentima, jer ti igrači nisu vrijedni tolike pažnje. Inače, ne zna se mogu li uopšte Hajrovići nastupati za BiH, iako imaju naše pasoše i iako je stariji već bio na okupljanju juniorske selekcije. Oni nisu rođeni u BiH, a koliko znam, ni njihovi roditelji. Otac iz Makedonije, majka iz Albanije. Jedini način da zaigraju za nas je da su im dedo ili nana rođeni u BiH, prema statutu FIFA-e. Ili da žive duže od 5 godina nakon 18. u BiH, što je nemoguć uslov.
Potpuno ista prica je i sa Suboticem.Niti je rodjen u Srbiji niti roditelji.Pa zaigra za orlase.
Od glave, visak ne boli :mrgreen:
Kako znaš da mu roditelji nisu rođeni u Srbiji?! Ili dede i nane. Po statutu FIFA-e to mora biti slučaj, da bi dobio fudbalsko državljanstvo.
hajrovic ima bosanski pasos, tako da kod njega ne treba gledati jesul mu roditelji rodzeni u bih. to samo vazi kod igraca koji jos nemaju drzavljanstvo bih. naprimjer kao kod mujdze. a i da se gleda na to nebi bijo problem jer su mu roditelji stanovali neko vrjeme u sarajevu. tako da njegovom nastup nebi bijo problem.
Može Petev ostati sto godina, ali to više nema smisla. Ne znam možemo li više potonuti – jasan je Topić.

Tuta Petrov

Avatar
Principatus
Postovi: 9446
Pridružen/a: 06 feb 2009, 20:42
Lokacija: Germany
Kontakt:

Re: Sead Hajrovic

Post Postao/la Principatus » 24 dec 2010, 22:33

Ma ja mislim, da Hajrovic uopste nece da igra za nas. :lol:
Evo sta kaze za SC:

"Ne mogu da vjerujem da me još niko nije ni nazvao na telefon da me upita šta mislim. S druge strane, Švicarci to redovno čine. Mnogo su me zadužili i ne mogu im to nikada zaboraviti. Ja sam veoma zainteresiran da igram za BiH, ali šta ću ako nikome u BiH nije stalo do toga“ poručuje Hajrović."
Freude, schöner Götterfunken, Tochter aus Elysium. Wir betreten feuertrunken, Himmlische, dein Heiligtum. Deine Zauber binden wieder, was die Mode streng geteilt: Alle Menschen werden Brüder, wo dein sanfter Flügel weilt.

Avatar
delija
Postovi: 1108
Pridružen/a: 29 jan 2009, 23:40
Kontakt:

Re: Sead Hajrovic

Post Postao/la delija » 25 dec 2010, 01:27

Ma sta vam je ljudi Boziji mi imamo ovakvih igraca najmanje 10 u Bosni 8-)

Avatar
Principatus
Postovi: 9446
Pridružen/a: 06 feb 2009, 20:42
Lokacija: Germany
Kontakt:

Re: Sead Hajrovic

Post Postao/la Principatus » 25 dec 2010, 11:39

10³ najmanje. 8-)
Freude, schöner Götterfunken, Tochter aus Elysium. Wir betreten feuertrunken, Himmlische, dein Heiligtum. Deine Zauber binden wieder, was die Mode streng geteilt: Alle Menschen werden Brüder, wo dein sanfter Flügel weilt.

jessus123
Postovi: 209
Pridružen/a: 23 jul 2009, 10:52
Kontakt:

Re: Sead Hajrovic

Post Postao/la jessus123 » 25 dec 2010, 12:32

Susicu Susicu zovi Seada Hajrovica!! Valjda je se nadati da nas navijace nece razocarati i da ce pozvati ovog momka 8-)

Avatar
-Barcelona-
Postovi: 1228
Pridružen/a: 28 avg 2009, 11:20
Kontakt:

Re: Sead Hajrovic

Post Postao/la -Barcelona- » 25 dec 2010, 12:40

jessus123 je napisao/la:Susicu Susicu zovi Seada Hajrovica!! Valjda je se nadati da nas navijace nece razocarati i da ce pozvati ovog momka 8-)
jarane 99% da susic nije nikad ni cuo za ovog momka,a kamoli da ga zove za repku ;)
DŽEKO, KONAČNO, POTPISAO ZA CITY!

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.