Rekonstrukcija stadiona u BiH

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54016
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la MortemHz » 25 maj 2016, 22:41

slika

:bih:
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
avenija
Postovi: 13490
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la avenija » 25 maj 2016, 23:07

slika
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AnelZ » 25 maj 2016, 23:10

Signore je napisao/la:Jedan simpatican stadion koji bi legao nasim vodecim klubovima

Estadio Regional de Chinquihue
Kapacitet: 11.000 sjedecih mjesta
Izgradjen: 1982.
Renoviran: 2009. - 2013.
Cijena renoviranja: 7 milijuna eura

http://www.puertomontt.cl/wp-content/up ... HUE_14.jpg

http://img.soy-chile.cl/Fotos/2014/01/2 ... 183853.jpg
Odličan i relativno jeftin. Iako kada zapuse sa ovog zaljeva (ili sta je vec) pozelio bi covjek da nije na njemu :D

Avatar
FrancescoTotti
Postovi: 9819
Pridružen/a: 31 maj 2015, 21:35
Lokacija: Vorkuta-Russia
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la FrancescoTotti » 25 maj 2016, 23:28

Ma solidan stadioncic se moze napraviti za 10-15miliona KM! Ali ko je to u mogucnosti kad je recimo godisnji budzet FK Sarajeva 6-7miliona... Izmedju ostalog zivimo u Bosni, tako da za to ne treba 10-15 vec 30-ak miliona...

Jedina nada u buducnost naseg fudbala/nogometa jesu dobri i uslovni TERENI! Nista drugo.
Da savez imalo hoce skrenuti misli sa pranja novca i licnog interesa vec sljedece godine bi mogli imati kvalitetniju ligu od Srbijanske!

A l i ....
Dok smo živi stajaćemo iza bordo sotone!

Avatar
Wolffire
Postovi: 1451
Pridružen/a: 08 dec 2009, 20:29
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Wolffire » 26 maj 2016, 11:19

Pocelo je prebacivanja busenja na stadionu Mladosti. Prebacuje se ustvari samo busenje sa gornjeg dijela stadiona i tako ce se pomjeriti teren. Kako vidim odma ce se raditi i na prosirenju pomocnog terena. Bude koja fotkica ovih dana.
Ako je vjerovati SS poslije ovih radova ide displej/semafor :)

FoSte95
Postovi: 12545
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la FoSte95 » 26 maj 2016, 14:58

Wolffire je napisao/la:Pocelo je prebacivanja busenja na stadionu Mladosti. Prebacuje se ustvari samo busenje sa gornjeg dijela stadiona i tako ce se pomjeriti teren. Kako vidim odma ce se raditi i na prosirenju pomocnog terena. Bude koja fotkica ovih dana.
Ako je vjerovati SS poslije ovih radova ide displej/semafor :)
O pa fino Boga mi :D
Imam neki osjecaj da ce ova L12 biti pun pogodak :D
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54016
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la MortemHz » 26 maj 2016, 17:10

Wolffire je napisao/la:Pocelo je prebacivanja busenja na stadionu Mladosti. Prebacuje se ustvari samo busenje sa gornjeg dijela stadiona i tako ce se pomjeriti teren. Kako vidim odma ce se raditi i na prosirenju pomocnog terena. Bude koja fotkica ovih dana.
Ako je vjerovati SS poslije ovih radova ide displej/semafor :)
Svaka cast, samo lagano. Svakako ne trebate neki mega stadion od 40.000
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

virtuoz
Postovi: 661
Pridružen/a: 16 mar 2015, 22:59
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la virtuoz » 26 maj 2016, 23:07

MortemHz je napisao/la: Svaka cast, samo lagano. Svakako ne trebate neki mega stadion od 40.000
Nikome u ligi ne treba veci od 10000 :lol: :lol: :lol: :lol:

FoSte95
Postovi: 12545
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la FoSte95 » 27 maj 2016, 10:13

Jel istina da Bosna Sema na mjestu danasnjeg stadiona od Igmana sa Ilidze gradi svoj stadion?
Cuh to ovih dana po carsiji se prica pa da vidim ima li ko upuceniji :kafa: :thumbup:
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Signore » 27 maj 2016, 10:29

Ja se sjecam od prije 2-3 godine price da ce FK Igman graditi novi stadion koji ce biti preko puta danasnjeg, a danasnji ce pripasti nekom fakultetu pa ima logike da Bosna Sema tu pravi svoj.

Pitanje je hoce li to biti igraliste sa svlacionicama na kojem ce samo trenirati ili ce imati bar tribinu od 1.000 mjesta da zadovolji uslove za Prvu ligu.

cikazubo
Postovi: 687
Pridružen/a: 28 sep 2015, 00:22

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la cikazubo » 27 maj 2016, 11:23

slika
:)

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AnelZ » 27 maj 2016, 15:13

Ilidzi je prijeko potreban jedan kvalitetan stadion od cak najmanje 3000 mjesta, trenutno stanje je katastrofa. Stadion Famosa smatram suvise udaljenim od centra Ilidze. Kada bi tipa Igman ili Bosna Sema bili u Premijer Ligi umjesto Olimpica siguran sam da bi posjeta takodjer bila nesto veca (umjesto 500 prosjeka, tipa 1000-1200) iako bi volio da vecina Ilidze pocne pratiti jedan od ta dva kluba (koji na kraju bude uspjesniji) u tom slucaju jer Sarajevo definitivno moze posjetom da zadovolji tri kluba (mislim kada se pogleda prosjek u BiH) ako je jedan na Ilidzi, samo je potrebno malo lokal patriotizma :)

FoSte95
Postovi: 12545
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la FoSte95 » 27 maj 2016, 17:34

AnelZ je napisao/la:Ilidzi je prijeko potreban jedan kvalitetan stadion od cak najmanje 3000 mjesta, trenutno stanje je katastrofa. Stadion Famosa smatram suvise udaljenim od centra Ilidze. Kada bi tipa Igman ili Bosna Sema bili u Premijer Ligi umjesto Olimpica siguran sam da bi posjeta takodjer bila nesto veca (umjesto 500 prosjeka, tipa 1000-1200) iako bi volio da vecina Ilidze pocne pratiti jedan od ta dva kluba (koji na kraju bude uspjesniji) u tom slucaju jer Sarajevo definitivno moze posjetom da zadovolji tri kluba (mislim kada se pogleda prosjek u BiH) ako je jedan na Ilidzi, samo je potrebno malo lokal patriotizma :)
Tu se slazem sa tobom, ako se Bosna Sema identifikuje kao pravi ilidzanski klub ( da napravi stadion na mjestu igmanovog) i tu igra utakmice, mogli bi glat imati i do 2000 ljudi na utakmici, ako nista prve sezone jer ilidza nikad premijerligasa nije imala.

@Signore
Ja se sjecam od prije 2-3 godine price da ce FK Igman graditi novi stadion koji ce biti preko puta danasnjeg, a danasnji ce pripasti nekom fakultetu pa ima logike da Bosna Sema tu pravi svoj.

Pitanje je hoce li to biti igraliste sa svlacionicama na kojem ce samo trenirati ili ce imati bar tribinu od 1.000 mjesta da zadovolji uslove za Prvu ligu.

E jest to sam i ja cuo, a ima i logike jer je FK Bosna Sema sa radom pocela 2014te.
Znaci nije šupljaka, ima nade za Ilidzu :thumbup: :opaopa:
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Avatar
Wolffire
Postovi: 1451
Pridružen/a: 08 dec 2009, 20:29
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Wolffire » 27 maj 2016, 20:09

Evo kako sam i obecao par fotki sa stadiona mladosti...
slika
slika
slika
Teren ce pomice za nekih 15 m a ukupna sirina ovog dijela gdje se postavlja busenje je 18 m.
slika
To je bunker za koji sam govrio da se uredjuje da bude fanshop.
slika
I ovo je nedavno uradjeno. Plaza za golmane haha.
Sto sam jos mogao da upratim jest da se polazu cijevi za zalijevanje travnjaka. Isto tako ovaj dio gdje ide novo busenje ima uradjenu drenazu. Price kruze da citav stadion ima neku drenazu ali eto ja mogu samo garantovat za ovaj novi dio jer sam vidio svojim ocima.

FoSte95
Postovi: 12545
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la FoSte95 » 27 maj 2016, 22:12

Wolffire je napisao/la:Evo kako sam i obecao par fotki sa stadiona mladosti...
slika
slika
slika
Teren ce pomice za nekih 15 m a ukupna sirina ovog dijela gdje se postavlja busenje je 18 m.
slika
To je bunker za koji sam govrio da se uredjuje da bude fanshop.
slika
I ovo je nedavno uradjeno. Plaza za golmane haha.
Sto sam jos mogao da upratim jest da se polazu cijevi za zalijevanje travnjaka. Isto tako ovaj dio gdje ide novo busenje ima uradjenu drenazu. Price kruze da citav stadion ima neku drenazu ali eto ja mogu samo garantovat za ovaj novi dio jer sam vidio svojim ocima.
O pa neka fino Boga mi, pozdravljam sve novo sto se pravi :clap: :clap:
Postacete vi stabilan premijerligas
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Avatar
sajo10
Postovi: 9375
Pridružen/a: 27 jan 2010, 23:37
Lokacija: Landskrona, Swe
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la sajo10 » 28 maj 2016, 23:47

Zavirite u novi Plavi salon evropske Grbavice :tokralju: :tokralju: :tokralju: :tokralju: :tokralju:
slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika
Visca el Barça! /// Volim te Željo!

Avatar
FrancescoTotti
Postovi: 9819
Pridružen/a: 31 maj 2015, 21:35
Lokacija: Vorkuta-Russia
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la FrancescoTotti » 29 maj 2016, 00:02

sajo10 je napisao/la:Zavirite u novi Plavi salon evropske Grbavice :tokralju: :tokralju: :tokralju: :tokralju: :tokralju:
slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika
Bice dobro kad se napravi :thumbup:
Dok smo živi stajaćemo iza bordo sotone!

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la badblueboylivno » 29 maj 2016, 16:49

sajo10 je napisao/la:Zavirite u novi Plavi salon evropske Grbavice :tokralju: :tokralju: :tokralju: :tokralju: :tokralju:
slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika
:tokralju:

badblueboylivno je napisao/la:Nastavila se rekonstrukcija stadiona u Livnu :opaopa:
slika
Na slici je, gledano s terena, desni dio tribine. Lijevi je odrađen, čeka se samo postavljanje stolica. Ovo je odrađeno jučer.

Samo da ne ispadnemo iz lige :pray: pa da se nova sezona i "novi" stadion otvore u koliko-toliko normalnoj ligi.
slika
Hayley <3

Avatar
Agamemnon
Postovi: 1939
Pridružen/a: 22 dec 2015, 23:46
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Agamemnon » 29 maj 2016, 17:12

Kapacitet nasih stadiona nije vazan jer je sasvim zadovoljavajuci.
Bilino Polje,Tusanj,Grbavica,Kosevo,Vitez,Kakanj,
Sasvim dobar kapacitet s obzirom na velicinu i broj stanovnika gradova.
Tereni nama trebaju,pomocni tereni ,kao i stvaranje uslova za evropske utakmice.
Evo Tusanj.
Teren je sasvim pristojan u toku ljeta,imamo odlicne pomocne terene i sasvim dovoljan kapacitet za grad i uzu okolinu od nekih 150 000.
A gospoda sanja tribinu istok od 7500 mjesta.
Zar se nije mogla planirati manja, od nekih 3000 Ali sa svim potrebnim za evropu.
Ova sada planirana nece se zavrsiti jos 10 godina i nece se evropa moci igrat.
Nasim glavonjama samo daj betona a sto ne lici ni nasta (nije funkcionalno)boli njih.
Bolje manji stadion ali funkcionalan nego ovo sada.
ZIVJELA DRZAVA TUZLA

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AnelZ » 29 maj 2016, 18:10

Ja sam za Tusanj govorio da se napravi istok kao po renderu i da bude glavna tribina (sa podtribinskim prostorom, prostorije za medije, VIP i sl.) i sa sjeverom to cini kapacitet od 10000-11000 na novim tribinama i nesto modernizovati zapad koliko je moguce (do trenutka kada ne bude vise novca i prilika da se i on uradi) i eto ti jedan veoma dobar stadion od oko 15000 mjesta na kojem bi mogao igrati u grupne faze. Sasvim dovoljno za nase prilike. Juznu tribinu izbaciti iz projekta jer ne vidim potrebu za tom tribinom ni narednih 20 godina, a za 20 godina ce se kako god vec pricati o modernizaciji novih tribina pa cak i novom stadionu. Gdje je planirana juzna tribina, napraviti neku manju zgradu P+2 za poslovne objekte kako bi se nesto dodatno zaradilo u kojoj moze takodjer biti sjediste kluba, muzej, fan shop i sl., a ispred te zgrade spucati neki trg ili eventualno parking.

Najveca greska za Tusanj jeste sto je ostala atletska staza...

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.