Rekonstrukcija stadiona u BiH

FSB
Postovi: 1639
Pridružen/a: 01 jun 2017, 00:51

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la FSB » 04 avg 2017, 16:01

.
Zadnja izmjena: FSB, dana/u 09 nov 2017, 19:27, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
avenija
Postovi: 13633
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la avenija » 04 avg 2017, 16:09

Problem Koseva i Grbavice ukoliko se ne ukine suspenzija Bilinom Polju je rasvjeta koji je kljucni razlog zbog prenosa koji mora imati 1400 luxa na svakom cosku travnjaka i jako los kvalitet travnjaka.To je delegat Uefe zabiljezio i to je najveci problem pored ovih sitnijih tipa loze i ostalo koji se mogu rjesiti do utakmice.
Ta dva problema u Zenici su rjesena za 1 700 000 KM.
Zeljo znaci izgradnjom juga nista ne dobija nego bi opet eventualni play off ili grupu morao igrati u Zenici kao i ostali timovi i mislim da je bolje da se fokusiraju na travnjak i rasvjetu.
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

Avatar
SamoTravnik
Postovi: 1265
Pridružen/a: 01 sep 2014, 12:06
Lokacija: Grad Vezira
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la SamoTravnik » 04 avg 2017, 16:16

Sarajlijica1946 je napisao/la:Kakvu je ovo travu Travnik hajrovao? Neka donacija pretpostavljam. :mrgreen:
Da, dobili od Olimpije, preko jednog clana uprave, nas samo prijevoz. :D :lol:

Sad ce se raditi wcovi na zapadu i istoku, prostorije kluba u dvorani (pored stadiona), novi ulaz za gostujuce i jos par sitnica..

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AnelZ » 04 avg 2017, 19:07

1400 lux je kriterij za cetvrtu kategoriju, znaci ocito je da prioritet stavljaju na ispunjavanje uslova za prenos i medije sto im je najveca prihodovna strana. Travnjak je vec nesto sto su sigurno ocekivali da su klubovi zbog sebe vec uradili (kako sigurnosti, tako i igre), no kod nas su se prevarili :D

Avatar
MrBean
Postovi: 177
Pridružen/a: 06 jan 2017, 14:43
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la MrBean » 04 avg 2017, 23:30

FSB je napisao/la:
nide je napisao/la:Ne znam zašto su gradili tribinu ovako visoku pa iz ovog ćoška do zida zgrade ko bude sjedio neće ništa vidjeti.
Zato što se nova uprava morala prilagoditi zatečenoj zapadnoj tribini i nečemu što su gradile prethodne uprave i drugi ljudi.
Nisu imali mnogo izbora (kapacitet im treba a rušenje bi bilo skupo).
Mislim da je rušenje samo ovog dijela gdje su sobe za igrace najbolja opcija, pa se onda i ovaj srednji dio tribine dovedse u isti nivo kao ove sto se sada prave. To nije skupo, ali eto oni hoce da imaju sobe za igrace, mada je to pomeni smijesno, toliko prostora ispod centralne tribine, a oni ih tu prave..

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6425
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la JavierBosnia » 05 avg 2017, 11:01

avenija je napisao/la:Problem Koseva i Grbavice ukoliko se ne ukine suspenzija Bilinom Polju je rasvjeta koji je kljucni razlog zbog prenosa koji mora imati 1400 luxa na svakom cosku travnjaka i jako los kvalitet travnjaka.To je delegat Uefe zabiljezio i to je najveci problem pored ovih sitnijih tipa loze i ostalo koji se mogu rjesiti do utakmice.
Ta dva problema u Zenici su rjesena za 1 700 000 KM.
Zeljo znaci izgradnjom juga nista ne dobija nego bi opet eventualni play off ili grupu morao igrati u Zenici kao i ostali timovi i mislim da je bolje da se fokusiraju na travnjak i rasvjetu.
Zar je moguce da teren kosta cca nekih 500k, a reflektori 1 milion?

Ono sto je jasno jeste da se teren ne treba rekonstruisati potpuno, moguce je to odraditi i pripremiti ga da "odradi" i ispostuje tu jednu utakmicu kako valja...
Ali nema teoretske sanse da se savez upusti u investiciju reflektora koji su skupi. To bi mogli odraditi jedino tako da igramo na Kosevu pa da prihod od ulaznica bude priblizan troskovima ulozenim na reflektore. Mada opet to ulaganje za jendu utakmicu, kakve koristi oni imaju od toga kasnije.
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Avatar
brig
Postovi: 2250
Pridružen/a: 01 jun 2015, 18:04
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la brig » 05 avg 2017, 11:19

avenija je napisao/la:Problem Koseva i Grbavice ukoliko se ne ukine suspenzija Bilinom Polju je rasvjeta koji je kljucni razlog zbog prenosa koji mora imati 1400 luxa na svakom cosku travnjaka i jako los kvalitet travnjaka.To je delegat Uefe zabiljezio i to je najveci problem pored ovih sitnijih tipa loze i ostalo koji se mogu rjesiti do utakmice.
Ta dva problema u Zenici su rjesena za 1 700 000 KM.
Zeljo znaci izgradnjom juga nista ne dobija nego bi opet eventualni play off ili grupu morao igrati u Zenici kao i ostali timovi i mislim da je bolje da se fokusiraju na travnjak i rasvjetu.
Moze se i na Pecari igrati play off kao i grupna faza ako UEFA izađe u susret. Isto kao i u Zenici. Istu kategoriju oba imaju

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54341
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la MortemHz » 05 avg 2017, 11:59

brig je napisao/la:
avenija je napisao/la:Problem Koseva i Grbavice ukoliko se ne ukine suspenzija Bilinom Polju je rasvjeta koji je kljucni razlog zbog prenosa koji mora imati 1400 luxa na svakom cosku travnjaka i jako los kvalitet travnjaka.To je delegat Uefe zabiljezio i to je najveci problem pored ovih sitnijih tipa loze i ostalo koji se mogu rjesiti do utakmice.
Ta dva problema u Zenici su rjesena za 1 700 000 KM.
Zeljo znaci izgradnjom juga nista ne dobija nego bi opet eventualni play off ili grupu morao igrati u Zenici kao i ostali timovi i mislim da je bolje da se fokusiraju na travnjak i rasvjetu.
Moze se i na Pecari igrati play off kao i grupna faza ako UEFA izađe u susret. Isto kao i u Zenici. Istu kategoriju oba imaju
Ne moze se na Pecari igrati ni uz pomoc crne magije, morali bi igrati u Zenici.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
brig
Postovi: 2250
Pridružen/a: 01 jun 2015, 18:04
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la brig » 05 avg 2017, 12:07

MortemHz je napisao/la:
brig je napisao/la:
avenija je napisao/la:Problem Koseva i Grbavice ukoliko se ne ukine suspenzija Bilinom Polju je rasvjeta koji je kljucni razlog zbog prenosa koji mora imati 1400 luxa na svakom cosku travnjaka i jako los kvalitet travnjaka.To je delegat Uefe zabiljezio i to je najveci problem pored ovih sitnijih tipa loze i ostalo koji se mogu rjesiti do utakmice.
Ta dva problema u Zenici su rjesena za 1 700 000 KM.
Zeljo znaci izgradnjom juga nista ne dobija nego bi opet eventualni play off ili grupu morao igrati u Zenici kao i ostali timovi i mislim da je bolje da se fokusiraju na travnjak i rasvjetu.
Moze se i na Pecari igrati play off kao i grupna faza ako UEFA izađe u susret. Isto kao i u Zenici. Istu kategoriju oba imaju
Ne moze se na Pecari igrati ni uz pomoc crne magije, morali bi igrati u Zenici.
Mislis na grupnu fazu?
Pa rekoh ako UEFA izađe u susret kao sto je Rijeci npr
A play off se moze igrati na Pecari
Na kraju krajeva istu kategoriju oba imaju i to su dva najbolja stadiona u drzavi

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54341
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la MortemHz » 05 avg 2017, 12:16

MortemHz je napisao/la:
brig je napisao/la:
avenija je napisao/la:Problem Koseva i Grbavice ukoliko se ne ukine suspenzija Bilinom Polju je rasvjeta koji je kljucni razlog zbog prenosa koji mora imati 1400 luxa na svakom cosku travnjaka i jako los kvalitet travnjaka.To je delegat Uefe zabiljezio i to je najveci problem pored ovih sitnijih tipa loze i ostalo koji se mogu rjesiti do utakmice.
Ta dva problema u Zenici su rjesena za 1 700 000 KM.
Zeljo znaci izgradnjom juga nista ne dobija nego bi opet eventualni play off ili grupu morao igrati u Zenici kao i ostali timovi i mislim da je bolje da se fokusiraju na travnjak i rasvjetu.
Ne moze se na Pecari igrati ni uz pomoc crne magije, morali bi igrati u Zenici.
Mislis na grupnu fazu?
Pa rekoh ako UEFA izađe u susret kao sto je Rijeci npr
A play off se moze igrati na Pecari
Na kraju krajeva istu kategoriju oba imaju i to su dva najbolja stadiona u drzavi
Jesu prije 2-3 godine meni se cini, Koševo je u istom rangu kao BP vec 20 godina jbt. :D¸Pecara je vrlo mali stadion, najmanja tribina na Koševu moze primiti kao i Pecara a najveca tribina je veca od Pecare 3 puta. Ne zatjeva tako mali stadion velika ulaganja, zato je uvijek i dobro ocuvan uz ambicioznu i dobru upravu.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
ZaNjuBoriSe
Postovi: 972
Pridružen/a: 18 jul 2017, 16:52
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la ZaNjuBoriSe » 05 avg 2017, 13:20

g je napisao/la:Pa rekoh ako UEFA izađe u susret kao sto je Rijeci npr
A play off se moze igrati na Pecari
Na kraju krajeva istu kategoriju oba imaju i to su dva najbolja stadiona u drzavi
Ako se ne varam i stadion u BL ispunjava navedene uslove i ulazi u istu kategoriju.
A i dalje se radi na njemu, prave se vece moderne loze na vrhu zapada i ugradjuju se elektronski citaci karata koji ce biti u funkciji kroz mjesec dana.
Kad sam bio mali,
Poklone mi slali...

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54341
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la MortemHz » 05 avg 2017, 13:44

ZaNjuBoriSe je napisao/la:
g je napisao/la:Pa rekoh ako UEFA izađe u susret kao sto je Rijeci npr
A play off se moze igrati na Pecari
Na kraju krajeva istu kategoriju oba imaju i to su dva najbolja stadiona u drzavi
Ako se ne varam i stadion u BL ispunjava navedene uslove i ulazi u istu kategoriju.
A i dalje se radi na njemu, prave se vece moderne loze na vrhu zapada i ugradjuju se elektronski citaci karata koji ce biti u funkciji kroz mjesec dana.
Ne ulazi. Samo BP, Koševo i Pecara.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AnelZ » 05 avg 2017, 17:43

UEFA ne bi mogla izaci Pecari u susret za grupnu fazu jer mora imati kapacitet minimum 8000. Drugi uslove bi mogla progledati ali bi sigurno zahtjevali tih 8000 jer bi inace napravili opasan presedan te bi sigurno trazili radove na rasvjeti.

Sto se tice Gradskog stadiona u Banjoj Luci, koliko sam upoznat on je veoma blizu trece kategorije te nije potrebno jos puno radova, a sasvim je moguce da ispunjava vec kriterije. Ne znam kakva je situacija sa reflektorima jer je potrebno 1200 lux minimum prema fiksnim kamerama. Radni prostor za medije od 100m2 za minimum 50 predstavnika medija je za mene najveci upitnik da li imaju kao i prostor za 15 fotoreportera. Press lozu imaju, a ako nemaju kapaciteta 50 mjesta od cega 25 za stolom to uopste ne bi predstavljalo problem adaptovati prostor na zapadu za te namjene te pet komentatorskih pozicija (tri sjedalice/jedan stol po komentatorskom mjestu). Sva mjesta za medije i VIP moraju biti na centralnoj tribini sto blize sredisnjoj crti (isto vazi za dvije glavne kamere koje se moraju nalaziti na platformi od minimum 6m2). Nisam siguran za da li imaju dva TV studija sto je kriterij za trecu kategoriju sa tim da jedan mora imati pogled na teren (dimenzije minimum 5x5x2,3). Salu za press konferenciju imaju te je veoma lako da je organizuju za 50 sjedala za predstavnike medija.

Avatar
avenija
Postovi: 13633
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la avenija » 05 avg 2017, 19:15



Jednom sam naletio na ovaj snimak gdje se vidi restoran za VIP zvanice odmah do loza.

@AnelZ da li igdje postoji ovaj zahtjev u kategorizaciji stadiona ili je to dobra volja domacina i puko povecanje komfora ?
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6425
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la JavierBosnia » 06 avg 2017, 00:30

Zasto jednostavno ne izvrnu sijalice na Bilinom i ugrade ih na Kosevo haha
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AnelZ » 06 avg 2017, 02:17

avenija je napisao/la:

Jednom sam naletio na ovaj snimak gdje se vidi restoran za VIP zvanice odmah do loza.

@AnelZ da li igdje postoji ovaj zahtjev u kategorizaciji stadiona ili je to dobra volja domacina i puko povecanje komfora ?
Uslov za cetvrtu kategoriju:

"Stadion mora imati najmanje 500 VIP sjedala, od kojih 100 mora biti rezervirano za gostujuću momčad.

Mora postojati jedno ekskluzivno „hospitality“ područje od najmanje 400 m2 , smješteno što je bliže moguće VIP sjedalima."


Za mene "hospitality" definitivno podrazumjeva i catering :)

Avatar
JaskoBiH
Postovi: 297
Pridružen/a: 13 jan 2017, 20:37
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la JaskoBiH » 07 avg 2017, 11:14

Ljudi znal li neko sta je sa jugom na grbavici hoce li se sta raditi ?

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Signore » 07 avg 2017, 12:14

JaskoBiH je napisao/la:Ljudi znal li neko sta je sa jugom na grbavici hoce li se sta raditi ?
Ako mislis na neko dizanje tribine na razinu zapada, onda je odgovor nece. Ako su najavljeni neki drugi radovi onda ti ne bih znao reci, jer nisam upratio.

Avatar
JaskoBiH
Postovi: 297
Pridružen/a: 13 jan 2017, 20:37
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la JaskoBiH » 07 avg 2017, 19:16

Signore je napisao/la:
JaskoBiH je napisao/la:Ljudi znal li neko sta je sa jugom na grbavici hoce li se sta raditi ?
Ako mislis na neko dizanje tribine na razinu zapada, onda je odgovor nece. Ako su najavljeni neki drugi radovi onda ti ne bih znao reci, jer nisam upratio.
Zasto nece pa najavljivali su da ce odma izgradnja juga

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Signore » 07 avg 2017, 19:27

JaskoBiH je napisao/la:
Signore je napisao/la:
JaskoBiH je napisao/la:Ljudi znal li neko sta je sa jugom na grbavici hoce li se sta raditi ?
Ako mislis na neko dizanje tribine na razinu zapada, onda je odgovor nece. Ako su najavljeni neki drugi radovi onda ti ne bih znao reci, jer nisam upratio.
Zasto nece pa najavljivali su da ce odma izgradnja juga
EDIT: Je*o me svak', ja procitao da pitas za BP :lol: :lol: :lol: Receno je valjda da ce na jesen biti nesto konkretno.

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.